Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) ottkar válasza tbs (#443) üzenetére


ottkar
addikt

Ez a belépés kezdete 21.-én éjjel 1óra 40perckor. Kilenc és tízenegy óra irányában kezdődik a belépés. A Picasa átírja a dátumot az utolsó módosítás idejére.

(#452) tbs válasza ottkar (#451) üzenetére


tbs
addikt

(Azt a 9-11-et ha megköveztek sem értem... :B )

(#453) ottkar válasza tbs (#452) üzenetére


ottkar
addikt

Csodálkozom ez köztudott iránymeghatározás. A Holdnál meg evidens hol van a 9óra meg a 11 óra.

(#454) tbs válasza ottkar (#453) üzenetére


tbs
addikt

Jaaaaa. Zenit a 12... Mert van északi 12 is. És van egy harmadik féle is, de azt nem ismerem. :B

Nem gondoltam hogy ilyesmi, mert annyira nyilvánvaló volt a Hold helyzete éjszaka... :B

Bocsánat. Köszönöm. :B

[ Szerkesztve ]

(#455) Dtomi válasza tbs (#440) üzenetére


Dtomi
őstag

A vörösesbarna árnyalat ezekkel a beállításokkal nem látszik (exif a képen) ha csak a negyede látszik is annyira erős még, hogy hófehérre ég a kilátszó rész, nem lehet ekkor még barnás képet fotózni róla hacsak nem hosszú záridő ISO 100 és f20. Aki az ellenkezőjét mondja az nem próbálta meg lefotózni, és nem tudja, hogy nem lehet. :Y Nyugodtan értékelheted fotozzon, soha nem a "pontos" átlag számított nekem.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#456) tbs


tbs
addikt

Az EXIF alapján bőven totalitás volt még. (Nem volt kilógás. Mondjuk záridő és rekesz fura valóban.) Ottkar-nak megvan a színe. Nem értem amit írsz. A nemsikerült képeimben is megvan a szín. Szóval -> :F

Fotózzon már túl vagyok. :B Nincs pont.

[ Szerkesztve ]

(#457) Dtomi válasza tbs (#456) üzenetére


Dtomi
őstag

Neeeee borogassuk egymást :Y :Y :Y Az nem holdszín.. hanem nem stimmel a fehéregyensúly. RAW-ból konvertáltam elhúzott WB-vel
"Az EXIF alapján bőven totalitás volt még"
Mármint az én képemen totalitás????

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#458) tbs válasza Dtomi (#457) üzenetére


tbs
addikt

[ignore OFF]
:F Abszolút nem értem. Nyilván csak az exif ideje alapján tudok tippelni. Az idő alapján totalitás volt akkor. (Vagy elnéztem vmit..?) A képen a Hold van, gondoltam volt az exif idejében készült. Akkor a Hold vörösesbarna volt, helyes fehéregyesúlynál. A nagy árnyék baloldalon lehet egy felhő is. Itt sem volt vakítóan tiszta az ég. Érted a gondolatmenetem?

Az eredeti képednek MÁS az exif ideje. És láthatóan valóban rossz a WB.

Köszönöm, hogy foglalkozol a kérdésemmel. :B
[/ignore OFF]

[ Szerkesztve ]

(#459) Dtomi válasza tbs (#458) üzenetére


Dtomi
őstag

Az eredeti képe amit először feltöltöttem természetesen a RAW-ból konvertálás idejét menti el mint készítési időpontot. Tehát nem a totalitás idejében készült. Gondolod, hogy feltöltenék hodfogyatkozáskor egy olyan képet ahol nem a föld, hanem egy felhő takarja a holdat?? Az ég teljesen tiszta volt hudeg csípős idő volt. A totalitás időpontjában semmi látványosat nem tapasztaltam ez számomra sokkal érdekesebb. És mivel nincsen óraműves fejem ezért nem tudok kiexponálni 1-2s es holdfotót.

"Az eredeti képednek MÁS az exif ideje. És láthatóan valóban rossz a WB." Persze hogy más az exif ideje hiszen azt reggel konvertáltam a mostanit meg most. Az eredetin a WB tökéletes. Az utóbbin elhúztam 7000K-ig

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#460) Dtomi válasza tbs (#458) üzenetére


Dtomi
őstag

;) Ha van még kérdésed szívesen válaszolok :B

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#461) tbs válasza Dtomi (#460) üzenetére


tbs
addikt

[ignore OFF]
A képcím igen sugalmazó. Egy kép mindig önmaga és a címe. De végre értem. :D Köszi!
Azért maradok továbbra is IGNORE... :B
[/ignore OFF]

(#462) Dtomi válasza tbs (#461) üzenetére


Dtomi
őstag

lassan esett

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#463) hali01


hali01
őstag

Fotóztok is néha,vagy csak pofáztok???

Holdfogyi2008

(#464) Dtomi válasza hali01 (#463) üzenetére


Dtomi
őstag

Én végigfotóztam az egész estét az első perctől az utolsóig. A többiek csak pofáznak :Y
A kép nagyon jó. A vízjel deszar :W

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#465) hali01 válasza Dtomi (#464) üzenetére


hali01
őstag

Helyes :))

(#466) Dare2Live válasza hali01 (#463) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

elkapott a vágy egy 600F4 után amire azonnal rá is raknék egy 1.4/2* és mehetne akár 1800mmel.

Kárhogy olyan 4* annyiba kerülne mint a vázam meg obiim meg vakum összesen.

Letettem róla. A 450mmem meg kevés.

ja a vizjel tényleg szar. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#467) ottkar válasza Dtomi (#464) üzenetére


ottkar
addikt

Estét? Éjjel 1h 40s-kor volt a belépés.

(#468) Dtomi válasza Dare2Live (#466) üzenetére


Dtomi
őstag

Ha én nikonos lennék 1 kiba másodpercig nem gondolkodnék annyi régi jó 4-5-600 as telét látni ebay-en röhelyes áron gazdát cserélni.400 f2,8

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#469) hali01 válasza Dare2Live (#466) üzenetére


hali01
őstag

A gyujtótáv nem minden.Rövid obival is lehet csodát látni odafent. tejut

A vízjel télleg szar :)

(#470) ottkar válasza hali01 (#463) üzenetére


ottkar
addikt

Azt is pingáld le hogy mivel csináltad a felvételeket. Én Tamron 300x 1,7-el.

(#471) Dtomi válasza ottkar (#467) üzenetére


Dtomi
őstag

Na ha nem melózok akkor fexek :Y uh nekem az még este. Reggel 5 felé azért már kezdtem nyűgös lenni... odafagyott a bigmára a mancsom :Y

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#472) Dtomi válasza hali01 (#469) üzenetére


Dtomi
őstag

Azt hiszem kicsit ferdítesz :DD ;) :B

A kulcsszó ebben a mondatban van
"Felbiggyesztettem a gépet az 58-as Heliossal a Newton hátára " Az obi valóban kicsi...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#473) ottkar válasza hali01 (#469) üzenetére


ottkar
addikt

Ez nem így van. az 58mm-el semmit nem lehetne levenni. Ez nem 58 mm! És mitől nincs bemozdulás? Az összes gyújtótávolság adja a képet.

(#474) hali01 válasza ottkar (#473) üzenetére


hali01
őstag

Eccer kimehetnél a városból oda ahol éjjel sötét van. ;)
Bemozdulás azért nincsen mert vezetve volt,mégha kézzel is.
A holdfogyi 150/750-es newtonnal készült.

(#475) Dare2Live válasza Dtomi (#468) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:Y de gondolom nem ennyiért ütik le. $1000árt még énis adnék érte még ha utána sulyzoznom is kéne a cipeléséhez. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#476) Dtomi válasza Dare2Live (#475) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem fog addíg felmenni szerintem... láttam már elmenni ennél sokkal durvább régi obikat 700$-ért Sőt egy régi 600 f4,5 FD-s canont 1000$ ért!!!!!!!!!! Nem vicc 1000$ ért vittek el egy ilyet

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#477) tbs válasza hali01 (#463) üzenetére


tbs
addikt

Pofázom. Nincs értékelhető képem a témáról. :B

(#478) hali01


hali01
őstag

Kicsi Szaturnusz video: [link]
Nem túl jó.De az enyém.:)

(#479) Dare2Live válasza hali01 (#478) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

eltüntek a csillagok.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#480) Hydra SR válasza Dtomi (#472) üzenetére


Hydra SR
addikt

Mi ebben a ferdítés? A Newton csak állványként szolgált, mert nagyon stabil de mégis állítható az iránya.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#481) ottkar válasza Hydra SR (#480) üzenetére


ottkar
addikt

Az a felvétel nem 58mm-es optikával készült egyértelműen látszik. Mit látnál a Tejútból 58mm-en? Semmit.

(#482) Hydra SR válasza ottkar (#481) üzenetére


Hydra SR
addikt

Itt asszem elakad a vita, mivel én hali01 szavahihetőségére alapozom, hogy hiszek neki. Ismerjük egymást személyesen, fotóztunk is együtt, tudom fejből, milyen felszerelése van, sokmindent tanultam tőle. Te nem ismered, ezért te nem alapozhatsz erre. Vagy elhiszed, vagy nem. EXIF-ben nem lesznek benne az M42-es obi adatai. Legfeljebb egy csillagász vagy asztrofotós tudná megmondani, aki nagyon jól ismeri látásból is a csillagtérképet, hogy a perspektíva megfelel-e a valóságnak. De azért ehhez k***ra ismerni kell a csillagtérképet és az objektívek torzítását.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#483) ottkar válasza Hydra SR (#482) üzenetére


ottkar
addikt

Mit látsz szabadszemmel a Tejútból? Tejfölt. Nehogy már 58mm-es optikával külőnálló csillagok legyenek. Én megcsináltam a Jupitert 1800mm-el ott már látszik a négy legnagyobb hold ami 4-500mm-en nem észlelhető. Ott is azt kellett csinálnom hogy amikor a bolygó sávjai látszottak a holdak nem, túl kellett a bolygót exponálnom hogy a holdak is látsszanak. Azt már el se mondom hogy miből állt össze az 1800mm. Az exifről itt szó sem volt

(#484) Hydra SR válasza ottkar (#483) üzenetére


Hydra SR
addikt

A puding próbája az evés, szerintem próbáld ki egy Heliosszal, kézi vezetéssel, hogy meg lehet-e csinálni ilyenre :) Sokmindent láttam én is már asztrofotósoktól, amiről elképzelni sem tudom, hogy hogyan oldották meg olyan felszereléssel, de országos és nemzetközi pályázatokon nyertek vele, ahol azért csak nem engednék a csalást olyan könnyen.
Viszont azt elképzelni sem tudom, mi oka lehetne hali01-nek, hogy más obit mondjon, mint amivel készült.
De gondolj csak bele: itt nem szabad szemről van szó. Ez egy 83 másodperces expó ISO800-on. Amit az lát, azt aligha látod szabad szemmel. Nem a méretekkel van gond, hanem a fényességgel. Ott vannak azok a csillagok, csillagködök, csak nem elég fényesek, hogy szabad szemmel is lássuk. Vegyük például ezt a képet:

Ott a helyszínen úgy tűnt, vaksötét van. Csak a repülő villogása látszott. De elég hosszú volt az expó ahhoz, hogy azt a kevés fényt összegyűjtse és zöld mezőt és kék égboltot lássunk. Pedig az állvány lehelyezéséhez világítanom kellett a telefonom lámpájával mert az sem láttam, hova lépek.

szerk: mellesleg ennél a képnél is jelen volt hali01, lényegében ezt fotóztuk:

Csak ez a másik irányba nézve készült és rövidebb expókból lett összerakva, más fehéregyensúllyal.

A felbontásra is tudnék példát mutatni, hogy az 50mm-esnek a képén 100%-os méretben mennyive több látszik, mint szabad szemmel. Csak az a kép most nincs nálam.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#485) Dtomi válasza ottkar (#483) üzenetére


Dtomi
őstag

Ez hülyeség!!!! Már megint csak azt tudom mondani, hogy ne borogass minket! :W
Én 24mm-en fotóztam már tejutat úgy hogy tökéletesen elkülöníthető csillagok lettek.
SŐT 12mm-en is elkülöníthetőek.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#486) werttzui válasza Hydra SR (#484) üzenetére


werttzui
őstag

Pont ezt akartam mondani azért 83 másodperc alatt az is előjön ami nem is volt ott :D (sajna néha a hotpixel is)

PENTAX

(#487) ottkar válasza Dtomi (#485) üzenetére


ottkar
addikt

Neked ez a Tejút?

(#488) Hydra SR válasza werttzui (#486) üzenetére


Hydra SR
addikt

Na pl. ez egy olyan dolog, amit nem értek pontosan, hogy hogyan oldják meg az asztrofotósok. Már elmondták nekem többször is, igaz csak pár szóban, de nem sikerült megértenem. Valami kiátlagolást szoktak csinálni több expóból, de nem értem, hogy mi az és hogy működik. ISO800-on sötét témánál 1 tízedmásodperc alatt is hot pixelek tömkelege lenne a képen, nemhogy 83 másodperc alatt. De akárhol nézem, ahol írnak a képről, mindig ilyen horror fényérzékenységeket és záridőket írnak. Valahogy megcsinálják.

ottkar: szted a Föld nevű bolygó melyik galaxisban van? Az összes csillag amit látunk, a Tejút rendszer része. Tán csak a Hubble lát ki a galaxisból, de az is csak az évmilliókkal ezelőtti múltat látja.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#489) werttzui válasza Hydra SR (#488) üzenetére


werttzui
őstag

Bizti van hozzá egy progi meg bizti van jó kis hotpixelszűrő (több expot már te is össze tudsz rakni ez már jó kezdet és gondolom ehhez van még egy átlagoló progi mellesleg hali-nak jó keze van ha ő tolta a távcsövet arrébb )

PENTAX

(#490) ottkar válasza Hydra SR (#488) üzenetére


ottkar
addikt

Tejút
(Galaxia, Isten-, Jézus-, Jakab-, Hadak-útja), az égnek az a fehéres sávolya, mely számtalan csillagból, csillaghalmazból, kisebb-nagyobb ködfoltból állva és közel egy legnagyobb kör mentén haladva, az ekliptikát az Ikreknél metszi "

Akkor ez a leírás is rossz pedig nem én írtam.

(#491) werttzui


werttzui
őstag

olvass vita lezárva.

PENTAX

(#492) tbs válasza Hydra SR (#488) üzenetére


tbs
addikt

Te, a galaxisból én is kilátok. Csak befelé kell fordulnom picit... :DDD

Azt hiszem értem Ottkar problémáját, csak azt nem érti, hogy az nem úgy van. Ilyesmi csillagost már gyártottam én is. :B

(#493) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Vmikor 10éve olvastam elöször ezt a világegyetemünkben kb 100-800 milliárd galaxisból áll dolgot, egy galaxisban meg van akár 1000milliár csilag.

ehez képest vagyunk a földön egy 7milliárdan és azis k* sok....

Néha letöltök vmi nagy hubble képet a netröl nemrég pl egy 220mbs JPGt huztam le érdekes amikor rázumol az ember kiderül egy csillagrol, hogy az galaxis aztán amit galaxis egyik csillagnának néztem is kiderül, hogy galaxis.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#494) Hydra SR válasza ottkar (#490) üzenetére


Hydra SR
addikt

Forrást megjelölsz? Szakirodalom említésénél szokás.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#495) FireShadow válasza hali01 (#463) üzenetére


FireShadow
senior tag

ez nice ;]
én nekiálltam egy 10centis miniálvánnyal megy egy 10mpixes sony kompaktgéppel és jó pici lett mondjuk nem csodalkozom rajta.. de nekem kicsibe is tetszik

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#496) FireShadow válasza Hydra SR (#488) üzenetére


FireShadow
senior tag

az andromédát lehet latni es az mar nem mi vagyunk :))
"évmilliókkal ezelőtti múlt"
elméletileg ha olyan messzire néznénk ahonnan a fény annyi idő alatt ér ide ahány éve az ősrobbanás lehetett akkor látnánk mi volt akkoriban? vagy nincs olyan messze már semmi? miért nem csinálják ezt? nincs még olyan technika? eltrakarná azt a sok közbenső ojjektum? vagy alapból csak elméleti sikon megy?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#497) Hydra SR válasza FireShadow (#496) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez nem technika kérdése. Nem mi határozzuk meg, mikor érjen ide a fény egy eseményről. Ha már itt járt és túlhaladt rajtunk, akkor bebuktuk, illetve ha tudnánk teleportálni vagy a fénynél gyorsabban haladni, akkor elmehetnénk olyan messzire, ahova még nem ért el a fénye és megvárhatnánk. Így nézhetnénk a múltba célirányosabban is. De pillanatnyilag ott tartunk, hogy majdhogynem bizonyítva van, hogy a fénynél gyorsabban nem fogunk tudni haladni soha az életben. Hogy a jövőben lesz-e ilyen...nos, a jövőbe még annyira sem látunk, mint a múltba, úgyhogy erről fogalmam sincs :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#498) Dtomi válasza Hydra SR (#497) üzenetére


Dtomi
őstag

Ez nagyon szép volt!!! :C

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#499) Hydra SR válasza FireShadow (#496) üzenetére


Hydra SR
addikt

Jah asszem értem, hogyan is gondoltad. Te azt a fényt akarod látni, ami már túlhaladt rajtunk. Ezzel az a bibi, hogy a látás maga a fény érzékelése, ahogy becsapódik a foton valami érzékelőbe, például a retinánkba, ezáltal látjuk, hogy miről verődött vissza, avagy mi bocsájtotta ki. Sajnos csak azt a fényt látjuk, ami éppen itt van ahol mi. Távoli fényeket nem látunk, azt csak úgy mondjuk, de valójában azt a fényt látjuk ami itt van, legfeljebb kitaláljuk, hogy messziről jött de az az agyunk műve.

Dtomi: kösz :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#500) Dare2Live válasza FireShadow (#496) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hátő még a naprendszerböl se szokásunk az elutazás nem, hogy ennél sokmilliárdszor messzebbre.
Ettöl még lehet, hogy egyszer elég fejlettek leszünk és mivel a fény tud olyat, hogy körbejár megnézhetem azt, hogy mivolt "tegnap".
Meg ugye a világegyetem is nagyobb, mint amekkoraára fénysebességgel születése óta kitágulhatott volna (csinos kis paradoxon) és ezért is lehet "nagyon multba nézni" és egyszer majd azt is megnézni amikor még nem is volt semmi. :DDD

egy közérthető link [link]

kicsit off?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.