Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61501) Qmok válasza SunMount3r (#61500) üzenetére


Qmok
csendes tag

847E proci van benne... egy semmilyen 1,1Ghz-es cerka.... (64 bites), SSD-vel 5 giga rammal.

(#61502) Jugar


Jugar
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy a ZIDOO X9S hardverileg ugyan az mint a ZAPPITI ONE 4K HDR és a Dune HD Pro 4K? Sehol nem találtam normális részletes magyar nyelvű leírást a ZIDOO X9S-ről.

Amit találtam a Dune HD Pro 4K-ról leírást, meg a ZAPPIT ONE 4K HDR-ről, nem igazán fedeztem fel különbségeket.

ZAPPIT ONE 4K HDR árban drágább, de nem tudom, hogy megérné-e azt a többletet. Úgy tudom, mindegyik kódolja a Dolby Atmos hangsávot is. Ezek közül nem tudom melyik kínál többet, képjavító technológia stb.

És melyik mögött áll nagyobb háttér a frissítéseket illetően?

Képernyő egy 55’ Oled 4K UHD HDR-es tv, így az akadásmentes 4K HDR-es filmek lejátszása fontos szempont lenne, külső merevlemezről, vagy LAN-on keresztül PC-ről.

(#61503) djnice válasza Jugar (#61502) üzenetére


djnice
veterán

Ugyanaz mindhárom. A Zidoo-t kell megvenni, az már viszonylag kiforrott, apró hibákkal. Vagy ha nem kell 3D, akkor jóval olcsóbban megúszhatod egy S905X + Gigabit LAN adapter + CoreELEC-kel.

(#61504) Jugar válasza djnice (#61503) üzenetére


Jugar
tag

Köszi a segítséget, néztem az Eminent EM7680-at, de az USB 2.0-nál elvérzik a dolog, és a dolby atmos hiánynál is, ámbár valahol azt a írták, támogatja azt a hangsávot is. A kadenciahelyes lejátszás az alap lenne természetesen, a HDMI 2.0, és az USB 3.0 is. 3D nem fontos.

(#61505) blakey válasza Jugar (#61504) üzenetére


blakey
titán

Az USB3 nem szükséges a 4K HDR-hez, bőven elegendő az USB2 is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61506) BBéci válasza Jugar (#61504) üzenetére


BBéci
titán

Azt honnan vetted, hogy az Eminent nem játszik le Atmost?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61507) Jugar válasza blakey (#61505) üzenetére


Jugar
tag

Egyenlőre a tv belső lejátszóját használom(még nincs más), ott azt vettem észre, hogy van olyan 4K UHD hdr 10bites anyag, amin ha usb 3.0 keresztül játszom le külső merevlemezről, akkor a mozgás folyamatos, de ha usb 2.0 keresztül akkor darabos a mozgás a 2.0 sebessége miatt. Sajnos külső média lejátszon nem tudtam még tesztelni ezt a jelenséget, mert még nincs.

(#61508) djnice válasza Jugar (#61507) üzenetére


djnice
veterán

Bőven elég az USB 2.0, az S905X pedig tud minden HD hangot. Az Eminent amúgy nem ajánlott.

(#61509) Jugar válasza djnice (#61508) üzenetére


Jugar
tag

Értem. Akkor melyik S905X jöhetne szóba ami ajánlott?

(#61510) djnice válasza Jugar (#61509) üzenetére


djnice
veterán

Mecool, Tanix variánsai és Nexbox A95X.

(#61511) Jugar válasza djnice (#61510) üzenetére


Jugar
tag

köszönöm, akkor utána nézek ezeknek :R

(#61512) csizo


csizo
tag

Sziasztok.
Szeretnék véleményt kérni.LG UHD Tv-n szerintetek van e különbség képi megjelenítésben Zidoo X9s(X10) és az Apple TV 4K között?

(#61513) robi-k válasza csizo (#61512) üzenetére


robi-k
őstag

Ha a TV tud DolbyVision-t, akkor lesz (feltéve, hogy DV filmet nézel).

(#61514) Beni2360 válasza robi-k (#61513) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs de ezt a választ nem igazán tudom megérteni. :F
Kifejtenéd bővebben? :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61515) djnice válasza Beni2360 (#61514) üzenetére


djnice
veterán

Mivel a Zidoo nem tudja? Amúgy az ATV 4K is csak a Netflix-nél tudja.

(#61516) robi-k válasza Beni2360 (#61514) üzenetére


robi-k
őstag

Ha "normál" 4K-s filmet nézel (alapból minden 4K film HDR-es), akkor nem lesz különbség Zidoo X9S vs. ATV4K való lejátszásnál képminősében.
De ha DolbyVision-t is tartalmazó filmet nézel az ATV4K-n olyan TV-n, amelyik támogatja a DV-t, akkor értelemszerűen lesz különbség a "normál" 4K vagy DV-s 4k film között.

A Zidoo X9S nem tud, és soha nem is fog tudni DV-t.

(#61517) SunMount3r válasza robi-k (#61516) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És ahogyan az ATV is csak Netflix-el tudja, lokál videóknál nem, ahogy már írták is. (Fontos a félreértés elkerülése miatt, ezért ismétlem meg).

Amúgy vannak tesztek, amik szerint A Zidoo-knak nem annyira tökéletes a képminősége. Az ATV 4K-ról ilyen komolyabb panaszt még nem olvastam.

(#61518) robi-k válasza SunMount3r (#61517) üzenetére


robi-k
őstag

A 4K BD lemezeken lévő DV és a stream DV teljesen más. Mivel az ATV4K stream-re van kihegyezve, így csak a stream DV-t támogatja, a feltört 4K lemezek DV anyagát nem kezeli.

(#61519) SunMount3r válasza robi-k (#61518) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lokál (LAN-ról stream-elt) videóra is elég jó -legalábbis az eddig olvasottak alapján-. Egyedül az érintetlen HD passthrough hiánya tűnik a legjelentősebb deficitnek. De azok 7.1-es lossless PCM-be átkonvertálva gondolom még így is sokkal jobbak, mint a a Netflix SD hangsávjai. :D (Már akinek ez fontos és van hozzá való HTAS apparátusa).

[ Szerkesztve ]

(#61520) junkpod válasza SunMount3r (#61519) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mi az a htas? Google nem segít...

Box's don't touch!

(#61521) SunMount3r válasza junkpod (#61520) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Home Theater Audio System. :D Tegnap találtam ki, csak úgy.

(#61522) Beni2360 válasza SunMount3r (#61521) üzenetére


Beni2360
félisten

Jóóó ;] de a HTAS-n sincs gombóc. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61523) w333


w333
félisten

Sziasztok ... mivel kipukkant a DVD korszak így kérdeznék ! :)

Szóval anyámék LCD TV készülékében nincs USB ajzat, DVD -t pedig nagyon nincs már kedvem írogatni, szóval a legolcsóbb megoldás érdekelne USB -ről való filmlejátszásra, választ előre is köszönöm ! :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61524) dh66e válasza w333 (#61523) üzenetére


dh66e
veterán

Egy használt WDTV Live.

(#61525) djnice válasza dh66e (#61524) üzenetére


djnice
veterán

Érdekes, az aprón drágább mint egy új 4K HDR lejátszó.

(#61526) dh66e válasza djnice (#61525) üzenetére


dh66e
veterán

Láttam én már ötezerért is. :P
Idősebbeket nem sokkolnék olyan modellekkel. :D

(#61527) djnice válasza dh66e (#61526) üzenetére


djnice
veterán

Apám 70 évesen kiválóan kezeli a Kodi-t :)

(#61528) dh66e válasza djnice (#61527) üzenetére


dh66e
veterán

Én meg itt olvasom hogy 3x/4x/5x éves emberek szenvednek vele. :D
A 70 éves emberek sem egyformák,örülj hogy ilyen agyilag fitt apád van. :K

[ Szerkesztve ]

(#61529) BBéci válasza dh66e (#61528) üzenetére


BBéci
titán

Agyilag (is) fitt vagyok, de csak akkor veszek olyan lejátszót, ha végképp semmi más nem lesz kapható. Inkább egy CFW tuningos CXU, UDP, BDP, ami CD-játszóként is kiváló.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61530) w333 válasza dh66e (#61524) üzenetére


w333
félisten

Köszi ! :R

Tehát az ilyen Strong 8114 beltéri egységet felejtsem el ? :B

Semmi extra nem kell csak annyit tudjon mint egy DVD lejátszó USB -ről ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61531) Beni2360 válasza w333 (#61530) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért egy mai usb-ről lejátszható filmekkel nem minden DVD lejátszó birkózik meg.
--------
(61528) dh66e - köszi de fittek vagyunk én csak kb 3-4 éve kezdtem. És remélem még 15 évig menni is fog.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61532) djnice válasza BBéci (#61529) üzenetére


djnice
veterán

Hát sok jó dologról lefogsz maradni, de amúgy is furcsa egy A/V cikkírótól, hogy ellenáll a technikai fejlődésnek.

(#61533) hm15 válasza djnice (#61532) üzenetére


hm15
senior tag

A fejlődő világ hidat épít, az elmaradott kerítést.

(#61534) robi-k válasza hm15 (#61533) üzenetére


robi-k
őstag

Ez nettó b@romság.

(#61535) gyeniko válasza djnice (#61532) üzenetére


gyeniko
őstag

Rokonom is így gondolta, verte az asztalt a bankjánál, hogy cseréljék le a kártyáját Paypass-osra, mert azzal kényelmesebb vásárolni (szinte csak kártyával vásárol) 1 hónap múlva lecserélték, 3 hónap múlva az interneten vásároltak vele (valahol Ázsiában) 280 USD értékben. Szegény nem tudta, hogy mennyire könnyű ellopni az ilyen kártyák adatait.Nekem szerencsére még hagyományos kártyáim vannak, de pl. az autóm miatt aggódom, mert "keyless-go"-s és ezt is könnyű ellopni...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#61536) hm15 válasza robi-k (#61534) üzenetére


hm15
senior tag

Ne a felszínt kapirgáld. :) Egy haladó szellemű újságíró mindig hidat épít, hogy lássa és tapasztalja mi történik a túloldalon. Jelen esetben hidat sem kell építeni, már jó ideje áll és szimplán át kell rajta sétálni a kitáruló világ látványáért. Nem véletlenül érni el mértékadó szaksajtó tollából ez irányú teszteket, amire korábban nemigen volt példa. DJ az én olvasatom arra célzott, hogy Bélánk nem először nemhogy hidat nem építene, de még át sem sétál rajta, marad a saját maga által jó nagyra épített kerítés mögött megoldást, tapasztalatot sem keresve, vagy legalább a másik mára bőven életképessé vált alternatívájának elfogadására, befogadására. Sokadszorra.

(#61537) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Segítsen valaki, aki X96-ot használ, hogy tudok statikus ip címet megadni? LibreELEC van rajta. Kellene egy fix ip a NAS miatt. Be is állítottam, az IP-t, az átjárót, majd jön egy következő pont, amivel még sehol nem találkoztam az ez: Hálózati előtag hossza. Nah ez meg mi? Kigugliztam, de nem jutottam közelebb. egy kétjegyű számot kell megadnom.

Számomra ez kissé bonyolultnak tűnik, az apple TV-hez képest. Ott ugyanis két klikk és egy ip cím és kész is a fix.

Köszi szépen!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#61538) Patice válasza Sickboy25 (#61537) üzenetére


Patice
Topikgazda

A legegyszerűbb fix IP-t adni az eszközeidnek a routeredben (adress reservation).

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#61539) Sickboy25 válasza Patice (#61538) üzenetére


Sickboy25
addikt

igen tudom, de mikor ez eszembe jut és van 10 percem este, akkor már a laptop sehol csak a távirányító, azért próbáltam ott beállítani :-)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#61540) blakey válasza Sickboy25 (#61539) üzenetére


blakey
titán

Minden eszközön ugyanúgy kell megadni a fix IP-t, előszőr megadod a kívánt IP-t,
pl. 192.168.3.3, majd 255.255.255.0, router IP-t, 192.168.3.1 és esetleg a DNS címeket, pl. 8.8.8.8 ill. 8.8.4.4. Ez minden eszközön ilyen, Apple TV-n is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61541) Sickboy25 válasza blakey (#61540) üzenetére


Sickboy25
addikt

Igen ezeket be is állítottam. Apple TV-n simán ment, gond nélkül.

De itt ennél elakadtam:

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#61542) Ejelhar válasza Sickboy25 (#61541) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ki kéne figyelned a NAS-on vagy a PC-n a hálózati maszkot, az milyen.
Valószínűleg 255.255.255.0 (messze ez a leggyakoribb home router környezetben), ha ilyen, akkor a válasz: 24

Bővebben:
[https://en.wikipedia.org/wiki/Classless_Inter-Domain_Routing]

[ Szerkesztve ]

(#61543) BBéci válasza hm15 (#61536) üzenetére


BBéci
titán

Fontosabbnak tartom a kiváló kép- és hangminőséget, mint a Kodit, miért olyan nagy baj ez? Az lenne a híd, hogy veszek egy 20-30 dolláros lejátszót a high endet közelítő Arcam UDP411 helyett?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61544) TCr válasza BBéci (#61543) üzenetére


TCr
veterán

Tisztelettel, az lenne a híd, hogy kipróbáld és ha nem tetszik, visszasétálsz.
De mégis lenne némi rálátosod arra, hogy mi van a part túloldalán.

(Ha meglenne még a MiniMXIII kütyüm, szívesen elpostáznám, vagy elvinném, hogy nyúzd kicsit)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#61545) sugarforce válasza gyeniko (#61535) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem olyan egyszerű a paypassos kártyák adait lopni ám, ez egy jó kis tévhit. Persze megoldható, de nem olyan könnyű, mint sokan hiszik. Sanszosabb az, hogy valami nem épp baráti helyen megadta a kártyaadatait és úgy sikerült vásárolni vele.

(#61546) lemmy9 válasza TCr (#61544) üzenetére


lemmy9
őstag

De neked rossz a hallásod, és a szemed. :D
Van nekem Oppo BDP is és S905 is, semmi egetverő különbséget nem látok vetítővel sem, sőt a kínai kütyü lehet jobb is. A Tidal meg egyenesen jól teljesít az olcsó szaron.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#61547) Sickboy25 válasza Ejelhar (#61542) üzenetére


Sickboy25
addikt

Igen ez a hálózati maszk. Akkor jó lesz a 24...

Köszi :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#61548) BBéci válasza TCr (#61544) üzenetére


BBéci
titán

Vannak kollégáim az AVO-nál, akik kipróbálják az efféléket és írnak róluk.
Kodit próbáltam, szenvedés volt, nincs rá semmi szükségem.
Gondolkozom az öreg Dune lecserélésén, de kizárólag a hangminősége miatt. Ráadásul kizárólag olyan készülék jöhet szóba, ami CD-játszóként is kiváló és ez analóg kimenetein is jelentkezik.
A Dune nem menne nyugdíjba, mert a kezelhetőségét egyik általam ismert lejátszó sem nyújtja 100 %-ig. 720p sorozatokhoz, 12 egy tucat akciófilmekhez bőven megfelel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61549) robi-k válasza BBéci (#61548) üzenetére


robi-k
őstag

Ha hosszútávra tervezel, akkor olyat vegyél, ami már tudja a 4K-t.

(#61550) Patice válasza BBéci (#61548) üzenetére


Patice
Topikgazda

Anno én is bonyolultnak tartottam a Kodi-t, meg az egész menürendszerét, beállításait. Aztán ahogy olvasgattam utána és itteni, meg külföldi fórumok leírásai alapján szépen képbe kerültem nagyjából a használatával, meg a beállításai nagy részével, amire nekem szükségem van/volt.

Azóta nincs problémám és természetes a használata.

De akkor ajánlanék neked olyat, ami ugyan nem tud CD-t (is) játszani (erre tudtommal van még mindig egy Pio játékosod), cserébe nem kell vele mókolni, csak használni rajta a hivatalos Kodi-t. Ez a Vero 4K. Mellesleg az új Dune-k is hasonló hardverrel rendelkeznek...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.