Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62701) kiki22 válasza Beni2360 (#62699) üzenetére


kiki22
senior tag

köszönöm.

(#62702) #04669952


#04669952
törölt tag

Sziasztok!

Olyan media lejátszót keresnék amire fel lehetne telepíteni a Telekom-os TV-Go alkalmazást.
Létezik ilyen vagy ezt az alkalmazást nem lehet feltelepíteni ilyen média lejátszókra?
Nem kell hogy 4k-t tudjon mivel egy hd felbontású tv-hez kellene.
(Sajnos az előfizetéshez csak 3db beltérit kaptunk és 4 db kellett volna.)

[ Szerkesztve ]

(#62703) blakey válasza #04669952 (#62702) üzenetére


blakey
titán

Az app nem támogatja a külső kijelzőt, tehát nem fog működni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62704) Márton


Márton
nagyúr

Üdv (remélem jó helyre írok)
Egy tárgyalóterembe keresek wifis, mini médialejátszót vagy hdmi sticket, ami a legtöbb telefonnal kompatibilis (iphone, android...) Fotót és videót szeretnének kiküldeni a telójukról az ügyfelek egy mennyezeti projektorra. Videóban jó volna a 1080/60 kompatibilitás is. az ár most másodlagos.
A lényeg a pici helyigény, passzív működés, usb táp, megbízható wifi kapcsolat 3-4 méteren belül. (802.11ac, stb)
Mi lenne a legjobb választás? Van s905x stickem és volt Chromecastom is, de mindegyiknél korlátokba ütköztem (egyiken az airplay nem megy, másiknak online kell lenni indulásnál, stb.)
Szóval egy kategóriával feljebb szeretnék lépni.
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#62705) Helsing


Helsing
aktív tag

Sziasztok!
Egy egyszerű és olcsó médialejátszót szeretnék. Tudjon fullhd tartalmakat lejátszani pendrájvról illetve PC-ről wifin keresztül. Valamint lehessen rajra youtube-t nézni illetve szökőévenként netezni.

Elolvastam több száz hozzászólást de amiket ajánlottatok azt vagy külföldről kell rendelni vagy méregdrágák. Legalábbis amiket én olvastam.

Xiaomi MI Box 3-at néztem ki magamnak (19e). Szerintetek van jobb alternatíva max 30e-ért?
Olyan alternatíva amiért holnap be tudok menni egy boltba és elhozni.

(#62706) piocasember


piocasember
tag

Helsing kolléga előző hozzászólásához hasonló az én kérdésem is, de azzal a különbséggel, hogy én olyan lejátszót vadászok, amit azt tudja, amit az MI Box 3, csak éppen megbízhatóan. Tehát olyat keresnék, amiben van wifi, bluetooth, Google Cast, usb, valamint olyan android alkalmazások is telepíthetőek rá, mint a MyTelenor TV, HBO GO. Semmi bajom nem lenne a Xiaomival, ha nem akadozna a filmlejátszás közben, és nem dobálná le állandóan wifit, és küldene hibaüzeneteket. A frissítés óta gyakorlatilag használhatatlan. Köszönöm szépen!

(#62707) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy új Samsung UHD tv-t, viszont a beépített lejátszója nem játszik le bizonyos tartalmakat. Van köztük .mkv, .avi kiterjesztés is (utóbbinak ha jól tudom az idei tv-kkel megszűnt a támogatottsága). Megoldást jelentene számomra egy médialejátszó?
Synology NAS-on tárolom a sorozataim (filmek nincsenek, csak lemezen). Apple tv-re gondoltam, van pár eszköz tőlük, legalább illeszkedne az ökoszisztémába.

Ezzel megoldható lenne, hogy a NAS-ról tudjak sorozatozni bármilyen formátumban?

Renault Megane IV Limited

(#62708) balage25 válasza piocasember (#62706) üzenetére


balage25
senior tag

Nvidia Shield TV. 2015-os megjelenese ota hasznalom, mindenevo, megbizhato keszulek. Nem csak medi lejatszonak tokeletes, de jatekra is alkalmas.
Nagyon jo a tamogatasa is. Kozel 4 eve folyamatosan frissul es bovul a szolgaltatasok kore.

[ Szerkesztve ]

(#62709) BBéci válasza Jaded (#62707) üzenetére


BBéci
titán

Megoldható, arra van kitalálva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62710) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A Dune HD Pro 4K nem teljesen kadenciahelyes, ahogyan állítólag a Zappiti sem (és ahogyan a Zidoo sem?).

(#62711) djnice válasza SunMount3r (#62710) üzenetére


djnice
veterán

Ahogy a HDR sem tökéletes: [link]

(#62712) Jaded válasza BBéci (#62709) üzenetére


Jaded
senior tag

Tudom, hogy nem a topik témája, de egyébként pl Plexxel nem megoldható? Az mégiscsak olcsóbb.

Renault Megane IV Limited

(#62713) blakey válasza Jaded (#62712) üzenetére


blakey
titán

Emby-vel menni fog, Plexhez képest gyorsabb, kezeli az iso-kat, bár nem minden platformon tökéletes, viszi a Video_ts mappákat, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62714) Patice válasza Jaded (#62712) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a NAS bírja a transzkódolást, akkor OK.
Ha nem bírja, akkor külső médialejátszó, ami pl. lehet Apple TV4 is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#62715) blakey válasza Patice (#62714) üzenetére


blakey
titán

A Samsung nem igényel transzkódolást még Plex esetén sem viszont a Plex '"ramzabáló", 4GB RAM-ból (NAS) csak úgy 1,6-ot lefoglal ezzel szemben az Emby 200MB-ot, sokkal gyorsabb és profilokat (ingyenesen) lehet létrehozni, jól kezelhetö és nagyon gyors. Egy hiba van, külső felirat esetén az ő, ű kalapos/hullámos, minden más nagyon szépen működik és nincs transzkódolás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62716) Jaded válasza Jaded (#62712) üzenetére


Jaded
senior tag

Próbáltam már mindkettőt, de valamiért nem tetszett egyik sem. Plexet láttam a tv app storejában, Embyt nem. Vagy csak nem vettem észre. Synology ds118 egyébként a nas, nem egy erőgép, de eddig hibátlan.

Renault Megane IV Limited

(#62717) blakey válasza Jaded (#62716) üzenetére


blakey
titán

A H szériás Samsung Blu-ray lejátszón a store-nak USA régiót kellett megadni és lett Emby. A többi készüléken elérhető illetve android TV-re fizetős, a többin ingyenes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62718) Jaded válasza blakey (#62717) üzenetére


Jaded
senior tag

Próbáltam, nem tudom átállítani a régiót. Tizenre ugye meg usa-n kívül nincs.

Renault Megane IV Limited

(#62719) blakey válasza Jaded (#62718) üzenetére


blakey
titán

Akkor Serviio.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62720) Hyena válasza blakey (#62715) üzenetére


Hyena
senior tag

Hmmm az emby tenyleg jo meg gyors mondjuk az iso lejatszas funkcio az nem vegleges es eleg megfontoltan mukodik (finoman szolva) es a 4k filmeket persze transzkodolja.
Transzkodolas nelkul gondolom le sem tudna jatszani oket, vagy ha megis akkor eddig nem jottem ra , hogy mikent lehetne ezt beallitani...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#62721) blakey válasza Hyena (#62720) üzenetére


blakey
titán

Hol, milyen platformon transzkódol? Még nem találkoztam belső hálózaton transzkódolással.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62722) Hyena válasza blakey (#62721) üzenetére


Hyena
senior tag

A 4k filmeket transzkodolja mindenen.
A szerver egy asustor nason fut és lehet a kliens sony android 4k TV vagy ipad,android telefon, tablet, asztali számítógép Chrome, mindig transzkodolja.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#62723) blakey válasza Hyena (#62722) üzenetére


blakey
titán

Androidon, iOS-en van transzkódolás, Samsung lejátszón, LG TV-n, Apple TV 4K-n nincs. Nézd át a beállításokat, van lehetőség az állítgatásra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62724) balage25 válasza blakey (#62723) üzenetére


balage25
senior tag

Atneztem a beallitasokat, de nem talalom ilyen beallitast. Olyat talaltam, hogy: Az összes kompatibilis videó eredeti minőségben fog lejátszásra kerülni. Az inkompatibilis videók pedig maximális minőségűre lesznek kódolva.
Minden beallitast amit talaltam ezzel kapcsolatban atallitottam, de a 4K filmeket igy is kodolja nekem.

Nalam alapban 300 MB memoriat eszik a PLEX szerver, ha kodol, akkor meg 400-at.

[ Szerkesztve ]

(#62725) blakey válasza balage25 (#62724) üzenetére


blakey
titán

Hol és mit néztél át?
Kliensek esetében van ilyen beállítási lehetőság illetve a kliensek képességétől függ.
Plex nálam alapból 1,4-1,6 GB RAM-ot foglalt, okát nem tudom, talán a sok tartalom, semmi különös dolog nem volt, működés közben 1,7 volt, Emby alapból 200MB és működés közben néha felmegy 400MB-re.. Hetekig teszteltem egymás mellett, hogy lássam melyikkel lenne jobb, Emby győzőtt és elég rendesen, már akkor rezgett a lév amikor a Video_TS mappákat nem látta, kezelni nem tudta, sokkal több ideig bufferelt lejátszás előtt mint az Emby, lassabb volt minden platformon (iOS, tvOS, Android, webOS, Samsung régi okosrendszere). Az Embynek van Kodi-ba épülő képessége, azaz az adatbázist tudja kezelni úgy mintha a Kodiban állítottam volna be, Plex külön kiegészítővel működik. Fej-fej mellett haladnak de az Emby valamivel előrébb van olyan dolgok esetében amik nálam fontosak. Mindkettő jó de valahogy nálam az Emby jobban teljesített minden szinten. Egyébként nálam az is plusz pont, hogy a feliratokat a film mellé töllti le ahogy pl. a Kodi is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62726) blakey válasza blakey (#62725) üzenetére


blakey
titán

Most kipróbáltam tableten egy 4K HDR anyagot és így játsza le:

NAS terhelése pedi:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62727) balage25 válasza blakey (#62725) üzenetére


balage25
senior tag

A plex szerveren:

web-minoseg

Otthoni streaming
Ajánlott beállítások használata
Az összes kompatibilis videó eredeti minőségben fog lejátszásra kerülni. Az inkompatibilis videók pedig maximális minőségűre lesznek kódolva.

szerver-kodolo

menupont alatt nincs ide vonatkozo beallitas

Lejatszo LG TV:

lejatszas alatt beallitasok quality maximumon van

Kiprobalom az Emby mit tud. Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#62728) blakey válasza balage25 (#62727) üzenetére


blakey
titán

Ja, értem. LG esetében a Plex sajnos kiszállt és kb. sz@rik a webOS-re, ha jól emlékszem akkor a legfrissebb Plex app 2016-os, az Xplay meg 2017-es, hozzájuk képest ugyanazon a rendszeren az Emby villám. A transzkódolást az Xplay-ben ki lehet kapcsolni ha jól emlékszem, Samsung esetében is, egyébként meg sokminden Plex Pass kiváltság, ahogy a több profil is ami fájó pont. Emby-né ez nagyon jól működik és nem zavarjuk egymás profilját.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62729) Csicsóka válasza Beni2360 (#62699) üzenetére


Csicsóka
őstag

Még a felénél is olcsóbban van most Realtek RTD1295 vas a GB-n.
Neked megvan még ez a box? Droidon kívül fut rajta más is? (LE tudom nincs, de Linux esetleg?)

[ Szerkesztve ]

(#62730) Beni2360 válasza Csicsóka (#62729) üzenetére


Beni2360
félisten

Én az X8-t Januárban lecseréltem egy X10-re. Csak a gyári cucc van rajta. De azt tudom, hogy a támogatása az folyamatos, míg erről a boxról még nem is hallottam. Volt már több hasonló az elmúlt években. Alin is árultak valami boxot ilyen rendszerrel de eltűntek.
Mellette van 3 db amlogick boxom LE és CE-vel. De lassan eladom amíg van kereslet rá.
Linux meg ilyen "csacskaságok" részemről nem releváns. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#62731) Hyena válasza blakey (#62726) üzenetére


Hyena
senior tag

Milyen tabletrol van szo pontosan?
Irigylesremelto az altalad kozolt eredmeny.
Milyen eszkozon fut a szerver es milyen verzio, hardveres gyorsitas engedelyezve vagy sem? (bar sima streamnel mindegy)

Nalam egy asustor as5104t-n fut (4 giga ram van benne) a 3.5.2 verzioju szerver es egyszeruen keptelenseg kikapcsolni a transzkodolast 4k-nal nem is talaltam ilyen opciot. (egyebkent a hdr-re gondoltam a problema okozojakent)
A tesztelt anyag pedig Avengers.Infinity.War.2018.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.TrueHD.7.1.Atmos.HEVC.HuN-TRiNiTY

Semmi mast nem transzkodol csak 4k hdr filmeket, de ezeket akkor is transzkodolja ha a kliens eszkoz felbontasa is 4k es tud hdrt.
Arrol , hogy transzkodolja az anyagot egyszeruen meg lehet gyozodni egyreszt mert pl asztali gepen chrome bongeszobol az alabbi kepen is lathato play method transcode felirat jelenik meg lejatszas kozben a "szakertoi statisztika" opciora klikkelve.
Masreszt pedig a nas processzor terhelese folyamatosan 100%on megy a film lejatszasa pedig akadozik.

Valami otlet a problema megoldasara?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#62732) blakey válasza Hyena (#62731) üzenetére


blakey
titán

Apple TV-n, Amlogic boxokon LibreELEC/CoreELEC (Kodi) alatt, Samsung Blu-ray lejátszón és LG TV-ken használjuk, ezek a lejátszós eszközök, nem 4K képes lejátszókon és eszközökön persze előfordulhat 4K esetén de nálam a 4K csak Apple TV-n, Amlogic boxon és egyik TV-n érdekes, de ott nincs transzkódolás, más eszközökön nem erőltetem, minek ha nem 4K-sak?
A Chrome számomra nem releváns, nem tesztalany, HTML, stb, ott persze, hogy lesz transzkódolás.
Beállítás? Passz, nem tudom miket és hogyan állítottál be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62733) Hyena válasza blakey (#62732) üzenetére


Hyena
senior tag

Eddig probaltam asztali gepen bongeszokbol, galaxy s9-en, ipad nemtudomhanyon (amit most lehet kapni) huawei mediapad 3on es sony 65xe9305-on , mindegyiken transzkodol. (tehat valojaban windows, ios, android alatt kodol)
Eloszor semmit nem allitottam az emby szerveren , majd kesobb mindenfelet kiprobaltam mindhiaba.
Coreelec alatt Emby for Kodi kiegeszitovel termeszetesen nem kodol (azt is feltettem az egyik boxra) mivel ott csak az adatbazist adja oda...azaz coreelec addon nem relevans.

Jut eszembe, a plex ugyanez a tortenet 4k eseteben...

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#62734) blakey válasza Hyena (#62733) üzenetére


blakey
titán

Érdekes, nálam mint írtam az Android tableten nem transzkódolt, be is tettem a képet, de sajnos nem is viszi folyamatosan, gondolom ha átállítanám transzkódolásra akkor simán vinné. Android TV boxon is kipróbáltam és ott sem transzkódolt.

Coreelec alatt Emby for Kodi kiegeszitovel termeszetesen nem kodol (azt is feltettem az egyik boxra) mivel ott csak az adatbazist adja oda...azaz coreelec addon nem relevans. - persze ha beállítod, hogy miként játsza le, tehát ugyanúgy releváns ott is, ott is lehet transzkódoltatni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62735) blakey válasza blakey (#62734) üzenetére


blakey
titán

Hogy legyen kép is róla, tableten transzkódolás nélkül, persze így szaggat, de látható, hogy nem transzkódol 4K esetén ha nem akarom, ha nálad csak transzkódolással megy akkor lehet, hogy szerver- vagy beállítás gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62736) Hyena válasza blakey (#62734) üzenetére


Hyena
senior tag

Nos, idokozben kiderult, hogy abszolut a kliensen mulik, hogy transzkodol vagy sem.
Feltelepitettem windowsra az emby theather nevu alkalmazast amivel nem transzkodol, priman lejatsza valami minimalis processzor terhelessel mikozben a szerveren semmit nem allitottam.
Idokozben eljutottam addig, hogy immar a galaxy sem transzkodol hanem akadozas nelkul siman lejatsza a 4k hdr filmet (fogalmam sincs minek koszonheto mindez ,mivel annyi mindent probaltam mar) de az ipad es a mediapad eseten tovabbra sem mukodik a direktstream ahogy a tvnel es a bongeszonel sem.

Androidos tvboxon android alatt nem probaltam de majd lehet megnezem kesobb.

Milyen tipusu androidos tableten nem transzkodol amugy?

Valoszinuleg ha atalllitanad transzkodolasra akkor terdreesne a nasod es akkor azert akadozna, hacsak nem valami brutal hardverrol van szo, vagy nincs hozza valami jol mukodo hardveres gyorsitas.

Emby for kodinal erdekes tema a transzkodolas, mivel ott 2 lehetosen van a lejatszasra , a nativ, amikor ugye nem transzkodol es az addon ami alatt elvileg transzkodolhatna es be is van kapcsolva alapbol a beallitasoknal a transzkodolasi lehetoseg megsem transzkodol.

Mindezt csak kizarolag azert irtam le, hogy esetleg masok okuljanak belole , hogy sajnos az emby sem fenekig tejfel, erosen keszulek fuggo az eredmeny.

En mar egy ideje parhuzamosan hasznalom a plexel egyutt, de nem tudok valasztani.
Van amiben a plex jobb, van amiben az emby.

Nalam galaxyn akadozas nelkul viszi az alabbi kepen lathato parameterekkel a filmet.

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#62737) blakey válasza Hyena (#62736) üzenetére


blakey
titán

Egy egyszerű T3-as tableten, de nem nézek rajta 4K-t, zenére használom. Én tudtam dönteni, számomra mindenben jobb az Emby, egyik készüléken sincs transzkódolás, mindegyiken a tudásnak megfelelő anyagot nézünk, hallgatunk, tehát FHD TV-n nem nézünk 4K-t, stb.
Mindig a kliensen fog múlni, hogy transzkódol vagy sem.
Majd ha egyszer lesz időm akkor kipróbálom a transzkódolást valamelyik eszközön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62738) Hyena válasza blakey (#62737) üzenetére


Hyena
senior tag

Hat azt hiszem ezt megbeszeltuk, remelem valaki mas is profitalt belole :) .
Amugy en soha nem nezek semmilyen mobil eszkozon filmet nemigen vonz a dolog, akkor inkabb olvasok vagy zenet hallgatok.
Amiert megis erdekes a dolog az annyi, hogy sokat utazom es a szallodakban a tvre kotve szoktam esetleg filmet nezni pontosabban elaludni kozben de ezt tokeletesen tudom produkalni sd tartalmakkal is leginkabb a columbo sorozattal :)

Egyebkent a transzkodolas mint olyan szerintem nem feltetlenul ordogtol valo hiszen az a celja, hogy meg lehessen tekinteni egy eszkozon egy olyan filmet amit egyebkent nem tudna lejatszani.
A baj akkor van , ha szuksegtelenul az ember arcaba nyomja ezt es kodol ha kell ha nem...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#62739) blakey válasza Hyena (#62738) üzenetére


blakey
titán

Helyi hálózatban ne legyen transzkódolás, külső hálózatból nem számít, nekem nincs semmi bajom ezzel. Csak arra reagáltam, hogy szerinted 4K esetében mindig transzkódol de mint láthatod mégsem. Tableten csak kipróbáltam, de az nem valami erős, telefonokon pl. simán megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62740) Hyena válasza blakey (#62739) üzenetére


Hyena
senior tag

Valóban nem transzkodol mindig, mint ahogy az sem igaz, hogy sohasem 😀

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#62741) p76 válasza blakey (#62737) üzenetére


p76
senior tag

Hogy használod zenére a Huawei MediaPad T3-at?
Én külső DAC-hoz USB OTG-n keresztül csatlakozó lejátszó eszközt keresek már egy jó ideje :)
Azt olvastam valahol hogy egy tablet akksija 1 órát bír csak ilyen üzemmódban.

(#62742) blakey válasza p76 (#62741) üzenetére


blakey
titán

Csak háttérzenéhez használom, wifin és BT-on, tehát semmi minőségi zenehallgatás, arra normális vezetékes kapcsolat a legjobb. Nem tudom, hogy USB-OTG-DAC esetén mennyit bírna, soha nem próbáltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62743) Hyena válasza Hyena (#62740) üzenetére


Hyena
senior tag

Plex vs emby ugyben egy kep a szerver memoriahasznalatarol.
Nehany filmbe belenezve az Emby elerte a 700 megat is, mig a Plex maradt nagyjabol a kepen lathato szinten.
Egyebkent a szervert kulso halozatbol elerve az emby sokkal gyorsabban mukodik a plexnel ha a filmekbe beletekerek akkor a kulonbseg meg durvabb. (lehet a gyorsasag ara a tobb memoriahasznalat)
Szoktak mondani , hogy minden egyes nem hasznalt kb memoria pazarlas es amig tellik belole miert is ne, de mindenesetre nalam a plexnel nem tapasztalhato tul magas memoriahasznalat, ahogy az embynel sem latom a 200 megaval beeri temat.
Valoszinuleg erosen fugg a szerver tipusatol, konfiguraciojatol stb...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#62744) blakey válasza Hyena (#62743) üzenetére


blakey
titán

Nálam Qnap TS-251-en a Plex 1,4 GB RAM-ot használt alvó állapotban, 2X is ellenőríztem, Emby meg nem megy 450MB fölé használat közben, biztos, hogy függ az app-tól és, hogy milyen rendszeren fut. Emby sokkal gyorsabb, mondjuk nekem már mindegy, Plex-et dobtam, nincs iso támogatás, a kicsomagolt iso-kat fel sem ismerte, borítókkal sokkal többet kell vesződni, feliratokat nem tölti le a film mellé, lassú, nálam RAM zabáló (bár nem zavarna de ha szükség van msára is akkor gond lehet), nincs több profil az ingyenes verzióban.
Most épp nem használja senki:

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62745) balage25 válasza blakey (#62744) üzenetére


balage25
senior tag

Erdekes amit irsz, nekem teljesen jok a tapasztalataim plex ugyben. Szinte semmit nem kell allitanom, alapbeallitasokkal is szepen uzemel. Kinezetre es hasznalhatosagra LG TV-n a plex nyert nalam.

Xpenology NAS-LG TV komboval probaltam. Emby nem tamogatja az ISO-t, nalam azt irja a kliens, hogy kiserleti allapotban van es kilep, ellenben a plex azonnal indul. Az emby sok esetben masodpercekben merhetoen reagal, a plex abban a pillanatban, meg beletekereskor sem problemazik. Embynel volt olyan sorozatresz, ahol nem tudtam hangot valtani magyarra, a plexen sikerult.

Azt gondolm, nagyon fugg a kliens-szerver kombotol, hogy mannyire jol mukodik akar a plex akar az emby.

[ Szerkesztve ]

(#62746) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ugrott a HD Netflix is. Dune-n még megy, ahogy olvasom, de a 4K már valószínűleg nem fog.

(#62747) SunMount3r válasza SunMount3r (#62746) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#62748) blakey válasza balage25 (#62745) üzenetére


blakey
titán

Nekem mondod? Nehéz volt kiválasztani a jobbikat. LG-n már 2 éve nincs Plex fejlesztés, Xplay 1 éve pihen, nálam minden azonnal indul és nem lép ki LG-n az Emby iso lejátszásakor, simán megy, Plex pl. el sem indítja indítja sőt nem is ad borítót a video_ts mappáknak, 1 hónapig teszteltük szinte az összes platformon és mindenkinél az Emby lett a győztes. 15 eszköz használja így szűkség volt a tesztre. A végső csapás a több felhasználó hiánya és a sok RAM használat volt, az a végén mindent eldöntött, több felhasználóval sokkal kényelmesebb a használata, nem zavarjuk egymás köreit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62749) Hyena válasza balage25 (#62745) üzenetére


Hyena
senior tag

Xpenologyt milyen hardveren hasznalod?
En egy proliant gen 8ra probaltam feltelepiteni az embyt es lefagyott , ledobott, orokke loadingolt , mintha nem lenne vele rendesen kompatibilis az emby oldalarol letoltott build.
Te melyiket tetted fel?
Asustoron mukodik rendesen habar az isora nekem is ezt a kiserleti dolgot irja minden kliensem es csak a "szerencsekereket" nezhetem a vegtelensegig.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#62750) balage25 válasza Hyena (#62749) üzenetére


balage25
senior tag

Gen8 van nekem is. XPEnolgyhoz másik tároló kell, nem jó a sima synolgy, és minimum DSM 5.2-5967 kell vagy újabb verzió.
Tároló:
https://synology.emby.media/?package_repository=360efc6e-de72-4073-b603-2bfbd7001586

Itt olvashatsz bővebben róla.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.