Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) salapp válasza Ed Parker (#5448) üzenetére


salapp
addikt

Nem baj, a 16%-os j. adóval úgyis szétspóroltátok magatokat az idén, yuppiekáim! Lehet költekezni! :DD

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5452) Ed Parker válasza izmos (#5450) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az első kérdést nem teljesen értem.

A pr-ről akarod áthúzni a filmeket? Ha ezt hálózaton akarod,nem lesz egy rakéta:)
Viszont ha arra húzod eleve a filmeket,sokkal könnyebb dolgod lesz.

(#5453) Ed Parker válasza salapp (#5451) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja télleg :DD

Inkább szétkapom a nyáron vett 2TB-s seagate külső vincsit,jelenleg ez a legolcsóbb:)

(#5454) izmos válasza Ed Parker (#5452) üzenetére


izmos
csendes tag

Neeeeem,nem akarom áthúzni,épp ezaz...nem akarom,h bármiféle összeköttetésbe legyenek egymással.Tehát bedugom a netet a popcornba és tud torrentezni? A kérdés még,h milyen sebességgel? 80 megás netem van,és utálok várni :D

(#5455) Alex91 válasza izmos (#5454) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor nem popival torrentezel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5456) Ed Parker válasza izmos (#5454) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen tud.

Az hogy milyen sebességgel az passz,gyors lesz.

(#5457) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Üdv!
Vettem egy LG DP1W playert, gyorsan rátoltam a TV-re, beállította, rádugtam egy 16GB-os pendrive-ot, pár különböző filmmel (mkv, BR, divx) de nem adta be a tartalmat, csak kereste. Mennyi idő alatt indexeli be ezeket a pendrivokat? Normális hogy percekig semmi?

Sajna nem tudtam tovább tesztelni, mert "elvitte a kisjézus", majd 24-én látom viszont...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#5458) Alex91


Alex91
félisten

Speedshopban learaztak par medialejatszot!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5459) dh66e válasza Sgt. Chris (#5457) üzenetére


dh66e
veterán

Biztos válogatós az az lg.10mp alatt be kell olvasnia alaphangon az adatokat egy playának,ha rádugsz bármit is.

(#5460) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Vettem egy popcorn hour a-210-et viszont regisztrációs kártyát elfelejtett küldeni az edigital...így nem tudom letölteni a magyar nyelvű kézikönyvet, illetve terméktámogatást sem élvezem. Már írtam a boltnak, de eddig még nem érkezett válasz...

Akinek esetleg innen van hozzáférése a magyar popcorn oldalhoz az el tudná nekem küldeni az A-210 magyar kézikönyvét? Email az adatlapomon.

PH! addikt since 2004

(#5461) vlevi válasza Alex91 (#5458) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megnéztem, és a paramétereit tekintve megtetszett a Himedia HD560b-T
Belső vinyó megy bele, valami internetet is tud, Realtek 1183, ezek alapján bíztatónak tűnik. Van benne DVB Tuner, ami szintén nem rossz. Talán felvenni is tud?

Van valakinek információja erről a szerkezetről?
Ja, és másol 40 körüli áron adják, itt 25. Nagyon elcsábultam...

Persze tudom, hogy ez is olyan, mint az okostelefon. Amint megveszem, elavult, mert pl. már látom, hogy van 600-as is, ami szebb, talán okosabb, meg mittudomén, de most majdnem féláron van...

[ Szerkesztve ]

(#5462) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Feltettem az R200-asra a CS_rev0.9.6_R1-II_FW_2.5.0.2 frissítést. Ez tényleg nem semmi, már torrentezni is lehet és még van egy-két apróság :DD Így néz ki a böngészőben.

[ Szerkesztve ]

(#5463) kano válasza vlevi (#5461) üzenetére


kano
nagyúr

Ez nekem is nagyon tetszik. :C Itt találsz róla több infót. Ahogy látom adnak ki hozzá fw-eket is. :K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5464) zodo válasza dlaccc (#5462) üzenetére


zodo
nagyúr

Na ennek örülők , használd sokáig! :C

(#5463) kano

Gyártó honlapján is van jó egynéhány de annál több módolt verzió ez is egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#5465) Bigemperor válasza vlevi (#5461) üzenetére


Bigemperor
senior tag

+1 :C Tényleg jóárasítva találtad és nem lehet rossz gép.

(#5466) vlaho válasza Thomyyyyy (#5441) üzenetére


vlaho
aktív tag

Amit kihagytál, hogy a Dune 301 majd csak 2012 második negyedévben fog megjelenni.
Így viszont már könnyű döntened melyik legyen. ;]

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#5467) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Egyre inkább úgy érzem, hogy elsősorban érzelmi döntés a multimédia lejátszó vétele is, semmint racionális.A hasonló árban lévő lejátszók nagyon hasonló funkciókat hoznak, kivéve egy-két felkapott playa-t. Pont egy popis topic-ban olvastam egy kissé duzzogó hozzászólás-láncot, és egy érdekes kérdés ott is felmerült. Miért nincsenek komoly, neves gyártóknak lejátszóik?Szvsz inkább csak rákapnak egy-egy márkára, megszeretik, többen moddolják, fw-k gyakoribbak, ez árfelhajtóként is funkcionál.Minél jobban beleássa magát az ember, annál kevésbé ésszerű és annál inkább érzelmi lesz a döntés.Ahogy a hsz-eket olvasom sok playa-nak vannak elkötelezett fanjai, de szerencsére ésszerűtlen duzzogás nincsen, és ez nagyon jó.Háát nehéz lesz dönteni,az biztos...

[ Szerkesztve ]

(#5468) Ance válasza Bigemperor (#5467) üzenetére


Ance
őstag

A neves gyártóknak azért nincsenek ilyen lejátszóik, mert azok DVD meg BluRay lejátszót gyártanak. Ha profi médialejátszót gyártanának, akkor ki venné meg azokat?

Mellesleg pl. a Sony még BluRay-t is kiad, egy médialejátszóval csak a saját üzletét rontaná.

Következő ok, hogy egy BD-re sokkal egyszerűbb célhardvert gyártani, mint össze-vissza kódolt filmekre. Egy nagy cég nehezebben reagál a változásokra, sosem lenne friss fw.

Szóval gyártanak BD lejátszót, mert úgyis abból fogy sokkal több, meg gyártanak/kiadnak hozzá lemezt és a hónap végén számolják a pénzhalmot.

Mellette meg mókusvakításnak berak a BD lejátszóba, tévébe egy olyan csökkent értelmű médialejátszót, hogy ráírhassa a dobozra, van benne, csak WC papírt nem ad hozzá, hiszen amit belerak azzal nyugodtan ki lehet törölni a hátsó fertályt.

Nos valahogy így megy ez.... :D

(#5469) TCr válasza Tomics (#5460) üzenetére


TCr
veterán

Hívd fel őket, csapj az asztalra. Az a kártya jár neked.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5470) kano válasza zodo (#5464) üzenetére


kano
nagyúr

Ez az Ausztrál gyári support oldaluk.
Kérdés, hogy ténylegesen milyen lehet. Megvenném, ha jó lenne.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5471) Bigemperor válasza vlevi (#5461) üzenetére


Bigemperor
senior tag

És ezt újként ennyiért be tudod szerezni?A 600-asnál még magyar infót sem találtam, úgyhogy arról egyenlőre kár is beszélni.

(#5472) Bigemperor válasza Ance (#5468) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Persze. Majd, ha már nem megy a dvd/blu-ray piac, esetleg átválthatnak erre is.Bár ezt kétlem egyenlőre, sok user a médialejátszótól csak megijedne.

(#5473) kano válasza Bigemperor (#5471) üzenetére


kano
nagyúr

Azért itt nem mindenki vidám ezzel a lejátszóval.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5474) Ed Parker válasza Bigemperor (#5467) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én sokkal inkább a késöbbi támogatottság miatt választottam a mostani lejátszómat, mintsem érzelmi okokból.
Az előzővel wd tv megszivtam, mert ahogy megvettem 2009-ben, már nem volt hozzá friss szoftver és nem is lesz.
Működik mai napig, de már rég' nem korszerű, ezért kell olyat venni amire lesz később is támogatás.

(#5475) Egon válasza Bigemperor (#5467) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyetértek. Én is úgy vagyok vele, hogy minél többet olvasok a témában, annál inkább elbizonytalanodom.
Szerintem a két legfontosabb dolog ezzel kapcsolatban (is), hogy egyrészt pontosan meg kell tudni határozni az igényeket (hogy mire van (és lesz!) szüksége az embernek), másrészt alaposan utána kell olvasni a témának (így kisebb a pofáraesés valószínűsége).

A nagy gyártók (pl. Panasonic) mindig is le voltak maradva a formátumok támogatásával. Így volt ez az asztali DVD-lejátszóknál is: aki DivX-et is akart nézni, kénytelen volt Yamada meg egyéb, nem túl neves márkák kínálatából választani. Amikor az első DVD-lejátszómat vettem, a némileg ismertebb márkák közül a Philips és a Toshiba már gyártott DivX-es lejátszót (előbbit választottam, utóbbit kevés helyen forgalmazták). Sajnos ez van. Amúgy mkv-képes BD-lejátszót már lehet kapni márkásabbat is (pl. Pio), illetve az olcsóbb árkategóriában az LG és társai versenyeznek (túl sok véleményt nem olvastam a témában, de néhány hsz-ből úgy tűnik, a normálisabban supportált lejátszók már elérték egy középkategóriás médiaplayer szintjét mkv-lejátszás terén, úgyhogy akinek optikai lemez-lejátszásra is szüksége van, már nem kell feltétlenül két külön eszközt vennie).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5476) kano válasza Ed Parker (#5474) üzenetére


kano
nagyúr

Gondolom a "sima" WD TV HD-t vetted és nem a WD TV Live-ot.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5477) Ed Parker válasza kano (#5476) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen, a live akkor is drágább volt és az üzletben akkor aztmondták, hogy az egy-két netes marhaságon kívül a két lejátszó hardverszinten ugyanaz.

(#5478) gbors válasza Egon (#5475) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem a két legfontosabb dolog ezzel kapcsolatban (is), hogy egyrészt pontosan meg kell tudni határozni az igényeket (hogy mire van (és lesz!) szüksége az embernek), (...)

így van, viszont ezzel pont az érzelmi alapot cáfolod. miután még a chipen kívül is van kb. féltucat paraméter, ami árban nem elhanyagolható, viszont van akinek kell, van akinek nem, a lehetséges variációk száma elég magas, viszont a legtöbb kombinációhoz lehet találni lejátszót. szerintem nagyon is racionális alapokon vásárolnak médialejátszót az emberek (legalábbis akik veszik a fáradságot, és utánanéznek), különösen a 40k alatti kategóriában. nekem eszembe sem jutott volna ASUS lejátszót venni, ha az O!Play Air nem pontosan azt tudta volna, ami nekem kellett, az Xtreamerről meg 2 hónappal ezelőtt azt sem tudtam, hogy létezik :)
az AC Ryan HD2 Mini-nek pedig nem ok nélkül van ilyen jelentős "hátszele" a fórumon.

a prémium kategóriában persze kicsit más a helyzet - ott viszont bármilyen más termékcsoport esetén is van egy erős bizalmi / érzelmi töltet...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5479) Bigemperor válasza gbors (#5478) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Részben nyilván racionális a választás, de az érzelmi alap erősebb szvsz. Az igényeidhez alakítva választod ki a lejátszót, na de akár egy márkán belül is van lehetőség a válogatásra (sokszor a konkurens is márkán belüli). Én csak azt mondom, hogy hasonló tudásban több márka is kínál playa-t, na és akkor itt jön be az érzelmi töltet.Mondjuk én nem esek hasra egyel több csatitól, kivéve,ha az olyan, ami valós többletet is hordoz, de csupán a számbeli többlet nem jelent minőségbelit is.

[ Szerkesztve ]

(#5480) TCr


TCr
veterán

Nem ismerek senkit, aki érzelmek alapján vett volna magának bármiféle elektronikai eszközt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5481) Ed Parker válasza Bigemperor (#5479) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem egyre többen vannak ezzel úgy, hogy biztonságból vesznek eleve egy erősebb hardvert hogy azt ne kelljen 1-2 éven belül cserélni.
Az érzelmek alatt nem értem mire gondolsz, én ezt csak egy 7-es BMW-nél és egy s Merci-nél tudom elképzelni, bármelyiket választod jól jársz, ott dönthet az érzelem. :D
De a lejátszóknál vannak azért nagy eltérések.

Tcr: ugye?

[ Szerkesztve ]

(#5482) TCr válasza Ed Parker (#5481) üzenetére


TCr
veterán

"...egy 7-es BMW-nél és egy s Merci-nél tudom elképzelni, bármelyiket választod jól jársz..."

Na ezzel azért vitatkoznék. :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5483) Ed Parker válasza TCr (#5482) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tedd meg:D

Én úgy vagyok ezzel hogy 20millio felett már nincs szar autó...

(#5484) TCr válasza Ed Parker (#5483) üzenetére


TCr
veterán

Pedig van, nagyon is, de ne off-oljuk szét a topicot. ;)
(Én meg úgy vagyok vele, hogy az a jó autó, ami nem szervizigényes, ez pedig nem (feltétlenül) az ár függvénye)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5485) Bigemperor válasza Ed Parker (#5481) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Aham.És akkor miért van az, hogy arra a kérdésre, hogy "Te melyiket ajánlod, a következő paraméterek mellett?" általában 2-3-4, stb. különböző válasz születik. Valaki egyikre esküszik, más azzal nincs megelégedve, egy másikat istenít, amit megint egy harmadik a halálba kíván. Teszik ezt nagyon hasonló paraméterek mellett! Szerintem nagyon sokszor van az, hogy nem tudsz választani két-három termék közül vagy azért, mert az elképzeléseidnek maradéktalanul egyik sem felel meg, de a keretekbe az fér bele, vagy azért, mert tulajdonképpen bármelyik jó lenne, és lehet, hogy a találomra kiválasztott többletfunkciója soha az életben nem fog kelleni. Ez racionális döntés lenne? Inkább irracionális.

(#5486) TCr válasza Bigemperor (#5485) üzenetére


TCr
veterán

"Te melyiket ajánlod, a következő paraméterek mellett?"

Meggyőződés, személyes tapasztalat, közvetett tapasztalatok (barátok által, fórumon olvasottak alapján)... ezek közül egyiket sem tartom érzelmi "szálnak".

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5487) Bigemperor válasza TCr (#5486) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Igen,csak ezen tapasztalatoknak van általában inverze. Akármilyen sok infót is igyekszel összegyűjteni, mindig lesz azzal ellentétes is. De teljesen mindegy,ezen nem fogunk vitázni, mert mint mindig, "az igazság odaát van" :D Egyre több a gyártó és sok az új termék, az ember csak kapkodja a fejét, most én is így vagyok.

(#5488) gbors válasza Bigemperor (#5479) üzenetére


gbors
nagyúr

van olyan termék, ahol igen (ld. CPU, VGA), de általában ez ott jellemző, ahol erős márkaértékkel bíró gyártók versenyeznek. ez a media player piacon nincs így. ebben a fórumban az erős érzelmi töltetű postok szerintem inkább személyes tapasztalaton alapulnak - vagy gondolod, hogy itt többen titokban évek óta pl. Egreat fanok? :)

ha több márka hasonló tudásban kínál játékost, akkor még mindig van két nagyon kézzelfogható szempont - az egyik az ár, a másik a firmware frissítések gyakorisága. mindkettő maximálisan racionális, és könnyen válhat döntő tényezővé.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5489) Ed Parker válasza Bigemperor (#5485) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Kezdjük azzal hogy az ár a legfontosabb tényező a választásban.
Ha az összeg 30e körüli akkor eleve kár beszélni magasabb kategóriájú lejátszókról.
Sztem igènye mindenkinek lenne a jobbra, de kétségtelen hogy vannak olyan funkciók amiket én is egyszer érdekesség képpen megnéznék és ennyi.

Hidd el az árat meghatározod, le fog szűkülni egész picire a kör.

(#5490) Warter válasza Ed Parker (#5489) üzenetére


Warter
őstag

Az a baj, hogy sokan úgy jönnek, hogy kell torrent, belső vinyó, DVB-c/t és ha lehet 20e alatt. Ja és nem baj, ha tudok youtubeozni is. És amikor közlöd, hogy ez igy alsó hangon 50+ kategória, akkor te vagy a gonosz. :D

[ Szerkesztve ]

(#5491) Egon válasza TCr (#5486) üzenetére


Egon
nagyúr

Pedig a meggyőződés igencsak lehet érzelmi alapú...:) De ne offoljunk tovább...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5492) Ed Parker válasza Warter (#5490) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pontosan:)
Lehetőleg mindent tudjon és ezt 5ezerért.
Ilyen lejátszó nincs,viszont ha már valaki tud venni több százezerért full HD tv-t akkor egy minőségi lejátszóra mér' nem futja?
Ha már a tartalmat is ingyen szerzi hozzá? :D

Érdekes dolgok ezek, de majd mindenki dönt a saját belátása szerint.

(#5493) Egon válasza Ed Parker (#5492) üzenetére


Egon
nagyúr

Ilyen lejátszó nincs,viszont ha már valaki tud venni több százezerért full HD tv-t akkor egy minőségi lejátszóra mér' nem futja?

Ennek több oka is lehet. Pl. az asszonynak be lehet adni, hogy miért (mondjuk) 300K a tévé: nagy(obb mint a szomszédé), láthatóan szebb képe van stb. Na de ezt egy kis dobozzal kapcsolatban, ami látszólag semmi látványosat nem csinál, nehezebb elfogadtatni... ;] :DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5494) kano válasza Ed Parker (#5477) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor most már tudod, hogy nem csak annyi volt a különbség. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5495) Ed Parker válasza Egon (#5493) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hát ez az, ha amatőr az asszony, még könnyebb beadni neki, hogy drágám, ezután lesz csak igazán jó a mozizás:D

A másik tipp, akinek nem kell ténylegesen blokkal elszámolni, az mondhatja hogy csak 4990Ft volt az osanban :)

(#5496) Ed Parker válasza kano (#5494) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az elöbb utána olvastam, hát nem:)
Mostmár mindegy.

(#5497) tlala válasza Warter (#5490) üzenetére


tlala
addikt

Jaja. És legtöbben még azt sem értik meg, hogy egy ilyen (minőségi) lejátszóban olyan chip van, aminek a videoteljesítményét pl. a drágább PC kártyákéhoz lehet hasonlítani. Azt meg simán megveszik 40e-ért vagy drágábban...

(#5498) Bigemperor válasza Ed Parker (#5492) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Ennyire nem fogalmaznék sarkosan. Mi a minőségi?, na ez mindenkinek mást jelenthet.Elfogadható ár, jó szolgáltatások és hardverek ehhez. A fanatizmust/fétist fizesse meg az a kör, aki arra izgul. :D

[ Szerkesztve ]

(#5499) Egon


Egon
nagyúr

Lassan összeáll az agyamban, hogy mit is szeretnék (funkcionalitásilag), úgyhogy nekem is ajánljatok lejátszót, pls. Hangrendszer (egyelőre) nincs, a képet egy 50 colos Panasonic fullhd plazmatévé szolgáltatja.

Ami feltétlen kell:
- mkv, DVD iso problémamentes lejátszása,
- jó képminőség,
- felvételi lehetőség (DVB-C tuner),
- optikai lemez (minimum DVD) lejátszás,
- hálózat,
- egynél több USB csatlakozó.

Ami nem feltétel, de jó ha van:
- merevlemez beépítési lehetőség,
- wifi,
- Jukebox,
- BD iso lejátszás,
- BD lemez lejátszás,
- YouTube és egyéb netes funkciók.

Ami nem kell:
- torrent,
- coax hang kimenet.

Maximum 2 eszközt szeretnék erre a célra (az ideális egyetlen célhardver lenne). A keret összesen nagyonmax. 100K (vinyó nélkül). A nagy kérdés természetesen az, hogy mivel járok jobban: médialejátszó, BD-lejátszó, Set-top-box (illetve ezek kombinációja), vagy inkább egy mini-ITX-es PC?

Szerk.: jelenleg egy Asus O'Play-t használok, de nem vagyok vele teljes mértékben megelégedve. A DVD-lejátszóm is cserére szorul, felvételi lehetőség pedig egy öreg (nyugdíjazásra váró) videón van csak. Mindhárom cuccot ki akarom rakni, helyettük kellene valami, ami a funkcionalitásukat (a fentebb részletezett módon) nagyjából ellátja (nyilván VHS szalagot lejátszani nem kell tudjon).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5500) bajnokpityu válasza tlala (#5497) üzenetére


bajnokpityu
félisten

6450es atimnál jobb képet produkál a popi.azon kivül atiból 3 nap szopás után sem sikerült hangot kinyernem.

popcornt bekapcsoltam 20mp setup,és elsőre hibátlanul ment.nem sok értelme van szopni számgéppel ezután.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.