Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) szucsinka válasza Jimmy8 (#5050) üzenetére


szucsinka
őstag

ajánlom az iboum-ot olvasgass
a legrégebbi chip eggyike le van butitva a 8642/3 ashoz képest neked mi a fö szempont?

Sigma Designs 865x 2009-10 8655 500 10/100 DTS, DD, DTSMA, TrueHD 64bit RAM, 6 * Video DA
fent sincs a playád az oldalon ugyhogy sokat értél vele

[ Szerkesztve ]

(#5052) dh66e válasza szucsinka (#5049) üzenetére


dh66e
veterán

Kikérem magamnak.Mi bajod azzal a chippel?
De most komolyan ilyen van a playámban és tényleg kíváncsi lennék rá hogy mit tudsz róla azt leszámítva hogy nem egy mai csirke.

(#5053) szucsinka


szucsinka
őstag

+terméktámogatást sem várjál túl sokat :B
dh66e:igazábol semmi csak a realtek embere vagyok ;)
konkrétan az a bajom hogy ha most vki vásárol játékost akkor elöször is megnézi hogy mikori kiadásu a gépezet van e rendes terméktámogatás esetleg forumja van e cuccnak mi van benne ..miket tud és megkérdez itt hogy mi a répát csináljon ...
de az én szavam nem mérvadó csak egy vélemény :K

[ Szerkesztve ]

(#5054) dh66e válasza szucsinka (#5053) üzenetére


dh66e
veterán

Ez már egy jó érv lehet annak akinek ez fontos. :)

(#5055) Molyos


Molyos
csendes tag

Sziasztok, még ebben az évben veszek egy plazma tv-t és szeretnék egy médialejátszót is hozzá. Kb. 30 000 ft az amit rászánnék. Melyik modelleket ajánlanátok annak fényében hogy nekem pl. nem fontos sem a hálózati dolgok sem a 3D. Ha csak külső winchestert fogad az sem nagy baj. Viszont azért a lehető legjobb lejátszási képességei legyenek ezért az árért. Ebben szeretném segítségetek kérni, mert nagyon nem vagyok jártas a témában. Az 1. hozzászólást természetesen azért elolvastam. Köszi előre is.

Molyos

(#5056) szucsinka válasza Molyos (#5055) üzenetére


szucsinka
őstag

mekkora tv-ét veszel?(állitolag a nagyobb collnál már eldöl a sigma javára a mérce 50-és fölötte)

[ Szerkesztve ]

(#5057) Jimmy8 válasza szucsinka (#5051) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Szia!
Az hogy régebbi chip: nem érdekel, mert ez is tudja ami nekem kell... Ennyi pénzért van újabb? A VENICE még régebbi...
Még ez is sok érte, mert sz@rt nem fognak érni pár év múlva (a drágábbak sem)...

"....fent sincs a playád az oldalon ugyhogy sokat értél vele...." : akkor csak a szemem káprázik :D

Ha hangban (nem HD sok.1, hanem stereo) jobbat tudsz realtek-est, ami filmbeli szolgáltatásokban, támogatásban jobb mint az általam kinézett, akkor írjad :D

[ Szerkesztve ]

(#5058) szucsinka válasza Jimmy8 (#5057) üzenetére


szucsinka
őstag

bocs ezt benéztem de : megjelenés ideje:2009 october nem a chip a lejátszó!!
mennyit szánsz rá?
igen hangban tré most olvasompont

[ Szerkesztve ]

(#5059) Molyos


Molyos
csendes tag

Valószínűleg most csak egy 42-es fog bele férni a keretbe, ha csak ne lesz valami hihetetlen akció, de azt nem hiszem :)

(#5060) Jimmy8 válasza szucsinka (#5058) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Max. annyit amennyibe ez kerülne: Brutto ~26eFt. Ez tényleg a felső határ. Pénzem lenne drágábbra is, de tudom, hogy felesleges többet kiadnom érte.

(#5061) szucsinka válasza Jimmy8 (#5057) üzenetére


szucsinka
őstag

-igényes, jól használható távirányító"

hát ennek jo szar igy a képröl itélve

kicsit hazabeszélek de ezt láttad már?:[link]

32 ropi elég jol müxik általad felsoroltakat messze tulszárnyalja :K
hát igen vagy ottvannak még az egreat-ok a speedshopban elég nagy a választék
Molyos lesd meg te is hátha :U

[ Szerkesztve ]

(#5062) dh66e válasza szucsinka (#5053) üzenetére


dh66e
veterán

Odaadom a playát amit most árulok lehet meglepődsz hogy mi mindent visz reccenés nélkül az említett chippel. :)
Az is igaz hogy nincs gyári támogatás ezekre szinte már egy év múltán,és ez az alsó szegmensben főleg igaz az ennyimre sincs már, de nem is bánom mert az orosz hackerek többet tudnak(akarnak) kihozni egy ilyen chipből mint maga a gyártó cég-mondjuk utóbbi a mai világban érthető.Sajnos.

(#5063) szucsinka válasza dh66e (#5062) üzenetére


szucsinka
őstag

ok elhiszem peace :R
én is egy WDtv-röl váltottam avval már meggyült párszor a bajom :W
odaadtam a cimbimnek és neki tökéletes csak dvd rippes dvix-et néz mindenkinek más az igénye
de ha egyszer meggazdulok Dune-t veszek vmi megfogott benne

[ Szerkesztve ]

(#5064) dh66e válasza szucsinka (#5063) üzenetére


dh66e
veterán

Erről van szó! :)
A WDTVG1 tényleg egy szemét húzás volt a cégtől(ígérgetés hegyek) a G2-t meg ott rontották el hogy belerakták a LIVE chipjét aminek úgy lehet moddolni más gyártó ugyanilyen chipjével szerelt szoftverét ahogy nem szégyell az ember.

(#5065) dh66e válasza Jimmy8 (#5060) üzenetére


dh66e
veterán

Szia!
Olvasd át [EZT] és könnyebb döntened,de ha olcsóbban kell hasonló tudású használt lejátszó 10k olcsóbban akkor szólj és küldök egy linket.

(#5066) Injun


Injun
aktív tag

Mennyire jó minőségben játsza le a BD filmeket a Ps3?A DVD-ket felkonvertálja 1080-ra?Köszi ha valaki tudja a választ.

(#5067) mandju válasza dh66e (#5065) üzenetére


mandju
senior tag

Nekem is küldheted azt a linket... :R

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#5068) Jimmy8 válasza dh66e (#5065) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Ment a PÜ :D

[ Szerkesztve ]

(#5069) Molyos


Molyos
csendes tag

Annyi kérdésem még azért lenne hogy ez az asus o!play mini plus mennyit játszik le az itteni teszt videókból? Van-e esetleg más készülék is ilyen ár/érték arányban? Meg az Eagretekről szinte mindenhol lehet olvasni ez azért van csak mert az olcsóbb kategóriákban is van készülékük?

(#5070) #75912448 válasza Molyos (#5069) üzenetére


#75912448
törölt tag

30 körül van még Egreat R200 II, AC Ryan HD Mini2, és ha elég a HDMI kimenet, tehát nincs szükséged optikaira, mert az erősítődön van HDMI bement, akkor Dune HD TV 101.

(#5071) Minimoa válasza dh66e (#5065) üzenetére


Minimoa
tag

Én is már egy ideje tipródok a kiválasztáson.

Igényeim közt szerepel, hogy minden hangformátumot támogasson, legyen torrent, rádugott winyót az otthoni hálóról tudja elérni, dvd és bd menü legyen, optikai és/vagy koax hangkimenet is legyen. Ventillátor viszont NE legyen.
~30kHUF-nál többet nem akarok rá költeni

Elindultam annó a WDTV Livetól (g2), de a szakfórumon is már panaszkodtak, hogy jön az utód és a gyártó lesz@rja a meglevő lejátszókat. Így az kiesett.

Xtreamer nem tudja a torrentet. Kiesett.
AC Ryan mini2 nem tudja a torrentet. Kiesett.
AC Ryan HD2 árban sok.

Az Egreat-ek jöttek, szimpatikusak voltak, speckó szerint pont meg van benne minden, ami nekem kell.
(Közben kikristályosodott, hogy vagy Realtek 1185-ös proci, vagy Sigma864x vagy Sigma 867x. Az Extreamer Prodigy-re majdnem elcsábultam.)

Szóval az EGreat R1-II-vel szemeztem, aztán kiderült, hogy nem kapható. Bár a Speedshoposok 1 hete mondták, hogy 1.5 hét múlva lesz. (Holnap felhívom őket, hogy most hol tart a visszaszámlálás.)

Az EGreat S1A is jó lenne, csak nem kapható.
A HiMedia 600-at csak külföldről tudnám megvenni és bár csábító, nem vagyok annyira bátor a garancia miatt.

Mint látszik, a kör bezárult....

Úgy döntöttem, hogy a torrentből engedek és most a Netgear NeoTV 550 áll nyerésre. Még alszom rá egyet, aztán szerintem megrendelem (miután a Speedshoppal beszéltem az Egreat R1-II ügyében.)

Ja és mindegyikről elolvastam a vonatkozó szaktopikokat. Mindnek van valakinél valamilyen hülye hibája.....Ha ezeket nézném, soha nem lenne média lejátszóm..... ;]

Megnéztem, hogy a dokumentált hibák mennyire gyakoriak és az én szokásaimat mennyire zavarná. Ez alapján döntök.

Nagyon nem egyszerű a dolog.

(#5072) Molyos


Molyos
csendes tag

Ahogy olvasgattam még most egy kicsit nekem is a HDI DUNE HD TV-101 keltette fel az érdeklődésem. Itt a prohardveren is jókat mondtak a teszteben, meg aránylag mindenhol dicsérik. Ha emellett döntenék biztosan jól járnék? Nem szeretnék a képminőségben csalódni.

(#5073) #75912448 válasza Molyos (#5072) üzenetére


#75912448
törölt tag

A képminőségével semmi gond, ahogy a ma kapható összes media player képminőségével sincs.

(#5074) salapp válasza Minimoa (#5071) üzenetére


salapp
addikt

Húú, te se vettél még semmit? :) Üdv a klubban!
Én mondjuk már szerencsére túljutottam ezen a szakaszon, de megértelek.
Az S100-al azóta már kipróbáltam a torrent letöltést is. Kulturált, könnyen beállítható.
És végre találtam valamit, amit nem játszik le: DTS-wav. Ez nem megy neki. Persze nem tudom, hogy megy-e egyáltalán bármelyiknek is.
Majd 2 év múlva a következő kütyü biztos Dune lesz, mert azért minden magamfajta beoltott fickónak jár egyszer egy ilyen.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5075) #75912448 válasza salapp (#5074) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze nem tudom, hogy megy-e egyáltalán bármelyiknek is

A 101-es játssza.

(#5076) salapp válasza #75912448 (#5075) üzenetére


salapp
addikt

és olyan, amelyiken nem csak hdmi van, és nem kerül 50-be? Bár nem hiszem, hogy csak emiatt váltanék most. Talán később.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5077) #75912448 válasza salapp (#5076) üzenetére


#75912448
törölt tag

Hamarosan megjelenik a Dune HD TV-301 HDMI + optikai kimenettel.

(#5078) Minimoa válasza #75912448 (#5077) üzenetére


Minimoa
tag

ezt már mondják pár hónapja....

Mikor lesz az a hamarosan? Még idén meg lehet venni?

(#5079) salapp válasza Minimoa (#5078) üzenetére


salapp
addikt

Én is csak vártam és vártam, és még mindig semmi...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5080) ufocsalad


ufocsalad
tag

Sziasztok!

Szükség lenne egy olyan MC-re
Amit buta TV -re is rá lehet kötni (HDMI nincs, scart-rca van)
adást tudjon rögzíteni és valahogy a hálózattal is kapcsolatba lehessen hozni(wifi, LAN mindegy)

Létezik ily jószág? amiket végig nézegettem azok mind külön tudják

(#5081) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Ez az xtremer prodigy lejátszoja van valakinek?
Mik a tapasztalatok, érdemes ilyet venni?

(#5082) Patice válasza #75912448 (#5077) üzenetére


Patice
Topikgazda

Elméletileg jövő hétre ígérték a Dune HD-TV 301-es megjelenését. Csak legyen annyi készleten hogy ki tudják majd szolgálni az igényeket. :)

Nekem is fáj a fogam egy ilyen kis kütyüre. Kicsi, de mégis sokat tud, és azért egy 2,5-ös vinyót is bele lehet pakolni. Ha kicsit normalizálódnak az árak egy legalább 500 GB-ossal megtömi az ember, rákötöd hálóra és a TV-re és kész. Max. egy kapcsolható kis kijelzőt hiányolok róla. :)

Ez a kijelző dolog egyszer szóba kerül egy beszélgetésemben és akkor az jutott az eszembe, hogy kijelzőnek lehetne használni egy kis méretű USB-s LCD képernyőt. :DD
Mondjuk amikor csak zenét akarok róla hallgatni. :))

De utána rájöttem, mert felesleges. Androidos telóról simán vezérelhető. Valahogy csak megoldható, hogy a telón böngéssze az ember a médiakönyvtárakat, vagy a lejátszási listákat.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5083) bajnokpityu válasza Patice (#5082) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ennek sincs digi koaksz kijárata,tehát ugyanúgy használhatatlan lesz komolyabb zenehallgatásra.

azaz belenyúlás nélkül nem, mert optikaiból azért általában lehet hardveres koakszot csinálni, némi mókolással,de sztem fene megette.

Tv nélkül meg tényleg kezelhetőnek kellene lennie egy zenelejátszónak,mert a nagy felületeket le kell takarni valami akusztikus szigetelővel(pl pokróc).

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5084) Minimoa válasza bajnokpityu (#5083) üzenetére


Minimoa
tag

ennek sincs digi koaksz kijárata,tehát ugyanúgy használhatatlan lesz komolyabb zenehallgatásra.

azaz belenyúlás nélkül nem, mert optikaiból azért általában lehet hardveres koakszot csinálni, némi mókolással,de sztem fene megette.

Tv nélkül meg tényleg kezelhetőnek kellene lennie egy zenelejátszónak,mert a nagy felületeket le kell takarni valami akusztikus szigetelővel(pl pokróc).

Ezt most nem értem. Egyrészt, hogy a digit koax miért jobb átvitel mint az optika.
De ha ez így is lenne, akkor ha optikaiból csinálsz koaxot, miért is lesz alkalmasabb zenehallgatásra, mint az optikai átvitellel?

Mi ez a pokrócos dolog?

(#5085) Minimoa válasza Patice (#5082) üzenetére


Minimoa
tag

És mennyiért ígérik?

(#5086) TCr válasza Minimoa (#5084) üzenetére


TCr
veterán

Röviden és tömören: az analóg hang szebb/jobb, mint a digitális.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5087) Minimoa válasza TCr (#5086) üzenetére


Minimoa
tag

Állj!

A digit koax és az optika nem ugyanazt a digitális jelet viszi át?

Az egyiken fény, a másikon elektronok hordozzák ugyanazt a digitális információt, nem?

Tehát a modulátor - koax/optikai kábel - demodulátor jelút két végén ugyanaz a digitális információ lesz.

Akkor miért jobb a digit koax?

(#5088) Patice válasza bajnokpityu (#5083) üzenetére


Patice
Topikgazda

Rendelek kínából HDMI-koax átalakítót :D Ha nincs ilyen akkor meg legyártják. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5089) Mercutio_ válasza TCr (#5086) üzenetére


Mercutio_
félisten

És a digi coax mióta analóg hang? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5090) Alex91 válasza TCr (#5086) üzenetére


Alex91
félisten

:Y

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5091) Patice válasza Minimoa (#5085) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jó pár hozzászólással feljebb írtam is, de a dűne honlapján is fent van az ajánlott fogyasztói ár: 139 € Wifi nélkül, 155 € Wifivel. A többi Euró árfolyam függő.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5092) Patice válasza Minimoa (#5087) üzenetére


Patice
Topikgazda

De, ugyan azt a digitális jelet akarja mindkettő átvinni, csak az optikainál van egy elektromos --> fény + fény --> elektromos jelátalakítás és ez a jitter miatt okozhat (és állítólag okoz is) hangzásbeli különbségeket. Én még nem tapasztaltam, mert még nincsenek hozzá eszközeim. Ez az elméleti alap. De bajnokpityu szerintem tud erről mesélni. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5093) Minimoa válasza Patice (#5092) üzenetére


Minimoa
tag

ezzel most nem állnék le vitatkozni, mert erősen offtopic lenne, de elég érdekes lenne, ha úgy tervezték volna a TOSLINK-et, hogy nem garantálható a hibamentes digitális adatátvitel.

Nézzük már meg, hogy az optikai gerinceken mekkora sávszélességet kell átvinni hibátlanul! Gigabitek mennek át rajtuk másodpercenként! És nem lehet hiba bennük a csatorna végén!

(#5094) bajnokpityu válasza Patice (#5092) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jól mondod.

házimozinál is kihallható a difi,de egy jó 2.0s láncon üvölt.
egy wdtv-t alakitott át ismerős,aminek gyárilag optikai kimenete van, de az optikai kimenet egy nyákra épített integrált kit szokot lenni, aminek a lábairól le lehet venni az eredeti koaksz jelet,és ki lehet vezetni.

Minimoa: pont ez a baj.nagyon minimális CRC összegzés van csak az spdifen,és sem az időzités,sem a tökéletes átvitel nem megoldott.a céleszköz nem is tud vissza komunikálni, hogy mit kapott meg.

kevered a kábelt,mint átviteli közeget a kommunikációs protokollal.
TCPIP nyilván garantált az átvitel,de az egy csomagkapcsolt átvitel, az spdif meg stream jellegű.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5095) bajnokpityu válasza Minimoa (#5093) üzenetére


bajnokpityu
félisten

.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5096) salapp válasza Minimoa (#5093) üzenetére


salapp
addikt

+1 bajnokpityu véleménye mellé.
De azzal egyetértek, hogy ez a felhasználók csak kis hányadának szignifikáns téma.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5097) bajnokpityu válasza salapp (#5096) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én is azért vettem squeezeboxot, és nem mindenjátszó mediaplayert,mert az való zenelejátszásra.ezzel együtt a popira kiváncsi leszek

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5098) TCr válasza Minimoa (#5087) üzenetére


TCr
veterán

Bocs, valamit félreérthettem, benézhettem.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5099) salapp válasza Ed Parker (#5081) üzenetére


salapp
addikt

Na erre én is kíváncsi lennék. A nagy hype után mi a tényállás...
Közben meg van már ilyen vas több csingcsangcsungtól is pl. Himedia HD900B, amiről már van jó néhány elismerő vélemény felhasználóktól.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5100) #75912448 válasza Patice (#5082) üzenetére


#75912448
törölt tag

Én már olyat is hallottam, hogy karácsony utánra. Itt egy kép, hogy milyenre volt eredetileg tervezve, és milyen lesz valójában. Elég nagy a változás a farán, mintha valami gond lett volna a komponens kimenettel, de csak félinformációkat hallottam.

Jött tegnap egy beta fw frissítés a 101-hez, de ugye a híres Dune támogatás, kemény 3kbps letöltési sebességgel lehet szedni :W

...Csak legyen annyi készleten hogy ki tudják majd szolgálni az igényeket. :)...

Jó sok csalódott vásárló lesz, ha valamit nem kezdenek a HD audió gondokkal. Szinte az összes TrueHD anyaggal rendelkező filmnél fellép, hogy hangerő emelkedéskor kihagy 1-1 milliszekundumot a hang. Alig hallható, de nagyon zavaró. 1-2 HD MA filmnél 1 percre is elmegy a hang, de ez kevésbé jellemző. A Popboxnál eddig 2 fw frissítés sem segített rajta, egyelőre próbálkoznak. Mivel a 301 is ugyanaz a 8670 chip, így a hiba ott is jelen lesz. Több felhasználónak kell majd a Dune support felé jelezni, mert amíg néhány ember sír, addig leszarják. A V8 fórumán is sokat írnak róla, kb így kell elképzelni. Ha sikerül 8 óra alatt leszedni a 80mb-os update-et, majd megosztom megoldották-e. Már elsőre is írtam, ha ezt kiküszöbölik, akkor mindkét kicsi Dune best buy lesz.]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.