Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) bluemirage válasza vlevi (#14193) üzenetére


bluemirage
őstag

Az én Philips TV-m is lejátssza, és a korábban linkelt médiaadatok alapján sima HD-s .ts az M1-ről. Azért nem fogok venni lejátszót, hogy hol a TV-n, hogy a lejátszón próbálgassam, hogy mikor melyik viszi. Nálam az R6C ezzel leszerepelt.
Már készülődök a nyaralásra, de ha hazaérek és belefér még az időmbe, akkor talán még az indulás előtt, egy korábban ajánlkozónak átküldök egy t.r.nt linket, hogy az R6S-el próbálja meg lejátszani a 1,9GB-os file-ok bármelyikét.

Meliora sunt bono inimica

(#14202) BBéci válasza Dorian (#14200) üzenetére


BBéci
titán

Sima core, de ha nem arra figyelek, csak ritkán veszem észre, pedig folyamatosan akadozik egy pillanatra. Azért teszteltem, mert felmerült itt a Fórumon. Nem kizárt, hogy a Primare a ludas.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14203) #48967168 válasza M@trixfan (#14197) üzenetére


#48967168
törölt tag

Egyből frissítettem rajta a firmware-t, ő találta meg magának és fel is rakta... Ez volt a legfrissebb ami elérhető.

(#14204) vlevi válasza Locutus (#14194) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem vagyok egy nagyon vájtfülű (ez itt egy képzavar :D ) filmnéző, de ha már előre tudok egy létező hibáról, akkor annak már a tudata is zavar.

(#14205) BBéci válasza vlevi (#14204) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek. Nonszensz, elfogadhatatlan hozzáállás a gyártó részéről.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14206) raus válasza erdoke (#14198) üzenetére


raus
aktív tag

Lehet hogy most badarságot kérdezek, de addig ameddig HDMI-LCD monitoron nézem a Popcornt és 1080p /60Hz-re állítom a videó kimenetet addig nem érint ez a 23.976 fps nem? Csak amennyiben 24p-s megjelenítőm van igaz? Meg úgy tudom a sigma csipeket nem érinti ez a röcögés nem? De sok filmnél kiírja a lejátszási infó a 23.976fps-t de gyönyörűen folyamatos a lejátszás.
Nemsokára lesz plazma. TV-ben csak Panasonic Plazmát tudok elképzelni. Amióta bekötöttem Anyukámnál az ő 42G20-ára a PC-met HDMI-vel és megnéztük az Árva 1080p MKV változatát. Döbbenetesen jó volt a kép komolyan. Olyan fekete volt ahol kell mintha ki lett volna kapcsolva a panel és mégis nagy volt a fényerő és gazdagok a színek. Vagy Pioneer Kuro-t de az más árkategória. Egyszer egy webshopban ahol nézegettem a pana plazmákat. Volt egy KURO kiállítási darab. 60coll új ár 8000Euró és elküldték volna 3000Euróért. :U
Egy G30-as VT50-esre spórolok, bár azt olvastam hogy a G30-as panel feketéje ici-picit rosszabb a G20-nál és nekem nem kell 3D de a VT50-ben van a jó elektronika a színek meg a kalibráció és 2D-ben disznó képük van.
:R

[ Szerkesztve ]

(#14207) erdoke válasza raus (#14206) üzenetére


erdoke
titán

A Sigma viszi az összes használatos képkocka sebességet, illetve tud köztük automatikusan váltani is, legalábbis megfelelő firmware támogatással.
Fix 60 fps más tipusú problémát jelent, de ki mire érzékeny…

A legjobb aláírás a héten

(#14208) BBéci válasza raus (#14206) üzenetére


BBéci
titán

"Egy G30-as VT50-esre spórolok" :F

Ezt megmagyarázhatnád!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14209) raus


raus
aktív tag

Valamint a C-200 analóg downmix-el kapcsolatban. Megjelenik minden audio stream az analóg RCA kimeneten csak a Dolby TrueHD nem, az néma. A DTS HD MA is tökéletesen szól. Gondolom HDMI-n vagy a digitális koaxon gond nélkül passtrough-olja kifelé.

(#14210) raus válasza BBéci (#14208) üzenetére


raus
aktív tag

Ebben G30-as panel van. Azt hiszem ez is még 2011-es modell. A 2010-es modellekben G20-as panel van. Itt a PH-n is van egy G20-as tesztje és nagyon jó. Igazából nem sok előrelépés történt a G20 óta "csak" a 3D de az engem nem izgat igazán. Legyen 2D-ben disznó a kép és kész.

(#14211) raus válasza erdoke (#14207) üzenetére


raus
aktív tag

Akkor annak ellenére hogy fix 60Hz-es a frissítése a monitoromnak. Kipróbálhatom ezeket a beállításokat? Tartottam tőle hogy esetleg kinyírja a monitoromat.
Tehát a videóbeállításoknál ez van:

Képfrekvencia-váltás:
- kikapcsolás (ezen van)
- NTSC / PAL
- NTSC / 24p
- NTSC / PAL 24p

Akkor ezek most mit is állítanak pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#14212) BBéci válasza raus (#14210) üzenetére


BBéci
titán

Bocsáss meg, de marhaságot írsz, nem létezik G30-as panel, az egy tavalyi tévé típusszáma. Sőt, G20 sem létezik, mint panel.
A tavalyi tévékben G14 sorozatszámú panelek vannak, az ideiek értelemszerűen a G15-ösek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14213) uvegesm


uvegesm
csendes tag

milyen médialejátszót ajánlatok, ami halk, .mkvt jól kezeli, és felíratot is tud rá illeszteni? a lehető legolcsóbb alternatívák érdekelnek :)

(#14214) BBéci válasza uvegesm (#14213) üzenetére


BBéci
titán

Hány hozzászólást olvastál el a topikból, mielőtt feltetted a kérdést?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14215) #75912448 válasza vlevi (#14192) üzenetére


#75912448
törölt tag

Gyerekek, ne úgy képzeljétek el ezt a jelenséget, hogy megakad a kép, röhejes is lenne. Ha egyszerre használtok bekapcsolt LCD 100Hz technológiát, tévén bekapcsolt 24p módot és lejátszón bekapcsolt 24p-t, akkor legyen bármilyen játékos (Sigma, Realtek), az LCD elektronikája hibázni fog az interpoláció miatt. kb 5-15x egy egész estés film alatt. Ez is egy "hibajelenség", mégis használják az emberek, bekapcsolják a trumotion-t és társait. (Pl a geeks tesztjeiben nem használják 24p alatt)

Nos, ha ezt a hibajelenséget látjátok, akkor osszátok el 5-tel, kb ennyire fogjátok látni a 23.976/24 kérdést. Akinek nem érzékeny rá a szeme, tán nem is látja. Erre még rájön (rájöhet) a bekapcsolt 100Hz, ki tudja ez mennyire befolyásolja az alapkérdést. Plazma technológiánál nem használunk hasonlót, ott más a helyzet.

A Realtek álláspontja szerint képtelenség látni, lássuk be ez hazugság. Minél jobb megjelenítőn nézünk ily módon egy anyagot, annál látványosabb, minél érzékenyebb rá a szemünk, annál jobban látjuk. Ellenben nem fogjuk egy bizonyos film alatt többet látni, mint az említett hibázó 100Hz elektronikát, azonban ha látjuk, ez is ugyanannyira zavaró lesz, lehet. A Realtek szerint ez az egész kérdés a Sigma lejárató hadjáratának egyik része :)

(#14216) #75912448 válasza BBéci (#14202) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem a lejátszó hibája, ez 100%. Annyira azért nem sikerültek rosszra :) , próbáltam számos dts filmmel, nem tapasztaltam semmiféle akadást. Valami más probléma lesz a rendszeredben. Ha lesz új fejlesztői környezet, egyből javítják a HD kérdést is.

(#14217) vizo74 válasza BBéci (#14199) üzenetére


vizo74
csendes tag

Nekem 101 van, az első firmware-el nem volt ez az akadás-kihagyás. a legújabbal már megvan, de az először elindított filmmel nincs. Másodiknál már van és nem csak dts-el, hanem ac3-al is. HD hangoknál a következő a helyzet: 7.1 dtshdma nem a kedvence, az 5.1 dtshdma megy mind. Az erősítő Onkyo 609.

(#14218) Locutus válasza uvegesm (#14213) üzenetére


Locutus
veterán

11ért ott az R6C, vagy ha hálózat/net is kell, akkor 25-ért R6S.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14219) BBéci válasza #75912448 (#14216) üzenetére


BBéci
titán

Ráküldöm direktben a tévére, úgy egyből kiderül, melyik készülékben van a hiba.

Viszont azokat a teszteket, amiket említettél, inkább hagyjuk, azok a fiúk utálják az interpolálást, inkább néznek az LCD-ken 300 soros mozgóképfelbontást. Röhej.

(#14217) vizo74
Nálam is a firmware frissítés óta akadozik.
Azt viszont még nem vizsgáltam, hogy van-e különbség az 5.1 - 7.1 között. Még ma kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14220) #75912448 válasza Topanka (#14191) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mindössze ajánlás szintjén:

Tévé:
Nem is kérdés, Pana 50ST50

Lejátszó:
Gyorsan kiverném a fejemből az említett Asust, annak ellenére, hogy BD lejátszóként valóban jó képe van. Vagy vársz a Sigma (soha :) ) eljövendő 3D képes lejátszóira, vagy azonnali vásárlással Dune D1 és hozzá Pioneer BDP-150 BD lejátszó. Ha a BD3D filmeket máshonnan szerzed be, akkor Dune D1+ akármelyik bevált 1186-os Realtek. Sajnos jelenleg nem nagyon van más opció, azt hiszem én várnék a helyedben.

(#14219) BBéci

Ha találtok ilyesféle zavaró hibákat a beta fw alatt, akkor mehet vissza az előző. Nekem a legutolsó fw-rel már semmilyen tapasztalatom sincs.

(#14221) Locutus válasza bluemirage (#14201) üzenetére


Locutus
veterán

Megneztem az emlitett ts-eket. Siman viszi oket az R6S.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14222) BBéci válasza #75912448 (#14220) üzenetére


BBéci
titán

Nincs kedvem tökölni a downgrade-del, ott egye meg a fene. De még a tévés próba hátra van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14223) jas39 válasza #75912448 (#14215) üzenetére


jas39
tag

Egy tesztben megpróbálják lehető legjobb eredmény kihozni, de otthoni, hosszútávú használat az teljesen más. Nyugodtam lehet Trumotion / 24p egy alacsony judder-el, még mindig jobb az oldal kamera mozgásoknál néha egy pici akadás, mint a remegés 50Hz alatt / főleg nekünk, érzékeny szeműeknek!! sztem / Fontos még a típus is, hiszem egy családon belül is változik a panel.....

(#14224) #75912448 válasza jas39 (#14223) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nekünk érzékeny szeműeknek minden xar :-) Persze, kell az a 6-800 sor, a 300 kevés. Várom az OLED-et, mint a messiást.

(#14225) BBéci válasza #75912448 (#14224) üzenetére


BBéci
titán

Akit nem zavar a vibrálás, (90%) nézheti a plazmák 1080 soros mozgóképfelbontását. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14226) jas39 válasza #75912448 (#14224) üzenetére


jas39
tag

Várom az OLED-et, mint a messiást. :C

(#14227) erdoke válasza #75912448 (#14224) üzenetére


erdoke
titán

Ha a moziban is zavar a vibrálás, akkor inkább a 48p filmeket várd...

A legjobb aláírás a héten

(#14228) Patice válasza erdoke (#14227) üzenetére


Patice
Topikgazda

:D

Én már azt várom, hogy mikor felejtik már el ezt az egész 23,987-et, 24-et meg 48-at.

Ha "okosak" lettek volna, akkor 25/50/100/200 Hz mellett voksolnak oszt cső.

Nincs probléma a frekvenciák többszörözésével.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14229) vlevi válasza Patice (#14228) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ha "okosak" lettek volna, akkor 25/50/100/200 Hz mellett voksolnak oszt cső."
Vagy 60-al, mert az amcsiknál az NTSC annyi...

Kicsit komolyabban : Az NTSC miatt van az egész, de tényleg. Az NTSC képfrissítése ui. majdnem 60Hz. Egész pontosan kétszer 29.97, a váltottsoros letapogatás miatt. Az öregek még emlékeznek rá, hogy a régi képcsöves tévékhez ez kellett :)
Naszóval, ennek a duplája az 59.94, amibe éppen belefér 4db képkocka 23.976 frekcenciával.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14230) BBéci válasza vlevi (#14229) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem, pedig mindig jó matekos voltam.
4 x 23,976 = 59,94 ? :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14231) Topanka


Topanka
aktív tag

GalaHUN regger

Mindkettőtök válaszát köszönöm.
Egyértelmű, hogy Dune, dehogy várok, esetleg egy kicsit.
DM-Fan is ezt tanácsolta, csak ő a Pioneer 140-est ajánlotta lejátszónak a BD 3D-hez.
Mia különbség?

A Dune esetében adathordozónak vinyót használnék, NAS csak később jön szóba, ha szóba jön egyáltalán, ezért a Dune HD Duo (Sigma Designs 8642-8643) 92 039 Ft néztem ki.

[ Szerkesztve ]

(#14232) #75912448 válasza Topanka (#14231) üzenetére


#75912448
törölt tag

A 150-es az idei modell, mindenféle okostelefon funkcióval bővítve. Ha kapsz még 140-est jobb áron, akkor érdemesebb azt venni.

Biztos megér neked 25k felárat a 2 HDD hely a Duo-ban?

(#14233) Topanka válasza #75912448 (#14232) üzenetére


Topanka
aktív tag

"Biztos megér neked 25k felárat a 2 HDD hely a Duo-ban?"

Jobb ötlet?

(#14234) #75912448 válasza Topanka (#14233) üzenetére


#75912448
törölt tag

Dune D1 ua a Sigma hardver, a megspórolt összegből vehetsz egy külső USB-s HDD-t, vagy a D1 belébe egy belsőt.

(#14235) BBéci válasza #75912448 (#14234) üzenetére


BBéci
titán

Pont ezt akartam javasolni.

Megnéztem a DTS-HD MA hangú filmjeim adatait, egyik sem 7.1-es, tehát nem annak függvényében válogat a Dune, hogy mit szólaltat meg és mit nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14236) Topanka válasza #75912448 (#14234) üzenetére


Topanka
aktív tag

Ezen filóztam én is, ami csábító a két Hot Swap-os fiókban, az az, hogy az asztali PC-ben a vinyók Hot Swap-os fiókban vannak, 5 db.
Elég praktikus megoldás lenne, innen ki, oda be, és vissza.
Ráadásul USB-és dokkolóm is van, de 2db Külső házam is.
Háááát, majd meglátom, nincs kizárva a D1, ezt is írtam a HE, ME, BE kiegészítő modulokkal is lehet pótolni ha kell valami.

(#14237) #75912448 válasza BBéci (#14235) üzenetére


#75912448
törölt tag

Biza, nincs köze, hogy 5 vagy 7.1. Minél több MA, THD filmmel próbálja az ember, annál több hibás anyagba botlik. A koncertjeimet viszont nem bántotta, legyen az 5, vagy akár 7.1, egytől egyig szóltak hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#14238) kmarci25


kmarci25
veterán

El sem hiszem, de tegnap megérkezett a lejátszóm!!! :D Eléggé ütött-kopott, remélem minden oké vele, tegnap még nem volt időm kipróbálni... Örülök, mint majom a farkának, július 2-án rendeltem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14239) Ed Parker válasza kmarci25 (#14238) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt is megértük :D

(#14240) TCr válasza Topanka (#14236) üzenetére


TCr
veterán

Akkor Dune Smart H1.
Gyakorlatilag ugyan az, mint a D1, csak nincs rajta kijelző, ellenben hot swap-os, mint a Duo.
Persze ha kell a 2 fiók, akkor már inkább a Duo, mint a D1 + HE modul, szebb a Duo. :)

Marci: ütött-kopott? :(((

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#14241) kmarci25 válasza TCr (#14240) üzenetére


kmarci25
veterán

Marci: ütött-kopott?

Ja, az. Kibontottam a műanyagborítékot, és benne ott a dobozka, ugye. Na, annak a sarkain, élein látszik, hogy már megjárta a hadak útját, tudjátok biztos mire gondolok... Nincs szerencsém a linkdelight-tal, de ha működik rendesen, akkor fogom magam és elfelejtem őket, egész egyszerűen. Majd ma kiderül...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14242) TCr válasza kmarci25 (#14241) üzenetére


TCr
veterán

Na most akkor mi kopott?
A lejátszó, vagy a doboza?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#14243) raus válasza BBéci (#14212) üzenetére


raus
aktív tag

Tudom és igazad van. De így emlegetik őket.
G20 most meg vannak a G30-ak.
:R

(#14244) erdoke válasza raus (#14243) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem nem emlegetik így őket...

A legjobb aláírás a héten

(#14245) TCr válasza raus (#14243) üzenetére


TCr
veterán

Hol emlegetik így őket???
Fogd már fel hogy egetverő butaságot írsz.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#14246) kmarci25 válasza TCr (#14242) üzenetére


kmarci25
veterán

Félreérthető voltam. A lejátszó kinézetre hibátlan,a doboza viseltes.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14247) bluemirage válasza TCr (#14245) üzenetére


bluemirage
őstag

A szériára gondolt szerintem. Szériaként tényleg így emlegetik őket. Én is így hallottam: G20, G30.
Ahogyan a többi TV-nél 6000-es, 7000-es széria vagy tágabban B, C, D, E széria a Samunál stb...

Meliora sunt bono inimica

(#14248) TCr válasza bluemirage (#14247) üzenetére


TCr
veterán

Szériaként?
Mint a G30-as VT50? Nemááár...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#14249) Locutus válasza kmarci25 (#14246) üzenetére


Locutus
veterán

Speedshopból az R6S is így érkezett... pufiborítékban volt a doboz, így meg a postai körülmények maitt némelyik sarka meg éle megrogyott egy kicsit. De a készülék a lényeg benne úgyis :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14250) agabe


agabe
addikt

Megérkezett az r6s pro (kb 10-12 nap alatt w2comp -tol), szerencsere vamot nem kértek rá :)
Ismerős akinek jött kérdezte, hogy lehet-e vele valami vezetéknélküli billentyüzetet használni (nemtom mire kell neki...talán androidon netezni).
lusta vagyok mivel nem az enyém, és próbálgatni sem tudom, ezért nem néztem utána külföldi oldalakon (sorry) , de ha van erről akárhova mutató link az is elég :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.