Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) modflow válasza MaCS_70 (#9249) üzenetére


modflow
veterán

Én még nem láttam a menüt, hogy hogyan néz ki, de akkor majd 400mW-ra állítom, ha a csúszkán ez a skála. :)
Köszi

(#9252) modflow válasza modflow (#9251) üzenetére


modflow
veterán

A HGG az ugyan az, mint a Merlin firm, csak másnéven?
Ha nem, mi a különbség?

(#9253) MaCS_70 válasza modflow (#9252) üzenetére


MaCS_70
félisten

A HGG a Merlin forkja. A készítője, Hugo hozzáfér a wifi-driverhez, ezért be tudja építeni a teljesítmény felszabadítását.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9254) deflex válasza zsolt_64 (#9135) üzenetére


deflex
tag

Szia!
Feltettem én is a linkelt Tomato-t. Eddig teljesen rendben működik. A CTF nincs bekapcsolva.
(Nincs gigabtes netem). Ami kicsit fura, (de nem lényeges) hogy a power led 1-2 óra működés után már nem világít (a többi ledet nem érinti). A router újraindítása után ismét világít 1-2 óráig. Egyenlőre ennyi, ha lesz valami említésre méltó jelzem.
U.I: Egyébként próbáltad már újra bekapcsolni a CTF-et? Én a sok időt igénylő konfigolás miatt nem kísérleteztem.

(#9255) zsolt_64 válasza deflex (#9254) üzenetére


zsolt_64
senior tag

A router spájzban van,és most néztem meg,nekem világit.
Kétszer megpróbáltam CTF bekapcsolni, egyszer még nvran törlés után is, de összeomlott, és csak a vészhelyzeti betöltővel tudtam életre kelteni, úgyhogy felhagytam a kisérletekkel.
Mondjuk nincs gond, mert a kimentett beállitásokat simán visszatöltöm, és jó is...
A Freshtomatoban az admin felültetn van valami led állitgatási lehetőség,de sos próbáltam.
Ja és az Asus oldalán a magyar leirásban forditva vannak a led-ek leirva ;]

[ Szerkesztve ]

(#9256) deflex válasza zsolt_64 (#9255) üzenetére


deflex
tag

A LED nem izgat, ha minden más jól működik. A CTF már érdekelne, bár most még nincs rá szükségem. Majd ha több időm lesz tesztelem. A beállítások mentésével nem tudom pontosan mi kerül mentésre. Nekem a JFFS aktív, entware is telepítve, + 1-2 sript is dolgozik. Ezek mind mentésre kerülnek, és visszaállíthatók?

(#9257) zsolt_64 válasza deflex (#9256) üzenetére


zsolt_64
senior tag

A JFSS tartalmát azt hiszem pont nem, de nem nehéz rákaasztani samba megosztást, vagy ftp-t,igy könnyen kimenthető,de azon kivül minden más beállitást amit a saját felületén keresztül beirsz azt elmenti.
Sosem használtam jffs-t, nekem most egy "elfekvő" 8GB usb pen van bedugva a usb2-be,azon van az entware, azt meg megosztom sambával , igy látom kivülről is.
Szerintem az usb biztonságosabb megoldás, nagy méreg elvesziteni a keserves munkával összáellitott scripteket... Aztán mekkora is a JFFS ? 64 MB ennél aztán bármelyik reszli usb nagyobb :K. mivel iras nemigen történik rá ezért gyakorlatilag örökéletű.

[ Szerkesztve ]

(#9258) deflex válasza zsolt_64 (#9257) üzenetére


deflex
tag

Igen, van benne logika. Már gondoltam rá én is, csak hát a tradítciók... Továbbá a JFFS 64mb-ből több mint 50mb szabad. Talán majd egyszer.
A lényeg, hogy eddig az AC66U_B1-en jól fut a TOMATO fw. :)

(#9259) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!
Az asuscomm.com os dinamic dns-t szeretném arra konfigurálni a gyári fw-s 66u B1 routeremen, hogy mobilnetről is elérjem az otthoni NAS-omon a Transmissiont. Ha a 9091-es portot megnyitom, és a publikus IP után beírva próbálom távolról akkor egy darabig megy, de ugye a szolgáltalónál változik a cím amit kapok, ez nem jó megoldás. Megadtam egy egyedi nevet az asuscomm-os résznél, és a port is meg van nyitva a nason, de nem megy tökéletesen az elérés. A Transmission felülete bejön, de Connection failed-el a serverhez nem tud csatlakozni.

Tudna valaki segiteni h miért nem jó, vagy mit kéne még beállítani, hogy menjen?

[ Szerkesztve ]

(#9260) Intruder2k5 válasza Kroni1 (#9259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Na várjunk... A DDNS csak az IP címet helyettesíti, ha rendesen lefrissült, és a saját IP címedre mutat, akkor az már nem lehet a hiba oka.

Ugye tegnap a DIGI topikból indultunk, így első kérdés, hogy a WAN IP címed publikus? Tehát amit a routerben látsz WAN címet az nem 100-al kezdődik, és egyébként megegyezik azzal a címmel amit itt látsz?

Második kérdés, ha beírod parancssorba, hogy nslookup ddns_cimed akkor ugyanazt az IP címet kapod válaszul, amit a fentebbi linken látsz?

[ Szerkesztve ]

(#9261) Kroni1


Kroni1
veterán

Igen, publikus a WAN IP-m, és ha újraindul a router akkor mindig másikat kapok. És az az érdekes, hogy ha ezt az ip-t írom be távolról a :9091-es kiegészítésről akkor minden oké, de ha routerben mellérendelt asuscomm-os dns nevet és a 9091-et, akkor a TM felület ugyan bejön, de connection failed van a servernél. Ezt nem értem, úgy gondoltam, h mennie kéne, de valami gondja van vele. Ha lekérdezem az ASUS linkjén a ddns-t akkor is a külső publikus ip-re mutat, tehát elvileg jól van beállítva, nem tudom mi lehet a baj :F

(#9262) Intruder2k5 válasza Kroni1 (#9261) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez NAS-on futó transmission, vagy a routeren megy? Saját netről próbálod elérni DDNS címmel, vagy esetleg mobilnet, vagy egyéb másik net?

(#9263) Kroni1 válasza Intruder2k5 (#9262) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez a Nason futó transmission, nem a routeren fut. A nas ipjére beállitottam a port forwardot, és amíg a public ip-vel a 9091-en próbálom elérni megy. De amint a ddns cím és 9091 úgy nem találja a szervert. Próbáltam belső hálózatból és külső mobilnetről is mindenhol ugyanezt produkálja...

(#9264) Zsoleszhun válasza Kroni1 (#9263) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nekem így működik. Port nyitás után restart volt?
Ha a belső hálón sem éred el akkor viszont nincs jól beállítva a transmission vagy a nas (gondolom fix ip-n van).

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#9265) Kroni1 válasza Zsoleszhun (#9264) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Nekem sztem nem pont így van, még ezt megpróbálom. De sajna belsőn se érem el, sztem a Nas-on a tm valami autentikációt hiányol vagy ilyesmi, de ez egy wd mycloud és nem hivatalos, hanem félig meddig mókolt transmission, nincs benne semmi ilyen beállítási lehetőség. Gyanítom, h ezért nem megy.

(#9266) Intruder2k5 válasza Zsoleszhun (#9264) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, hogyan működhet nálad, mert hibásan van kitöltve. Eleve azt nem értem, hogy fogadta el ezt a beállítást... Pl. ott az alsó mező, a forrás IP, ahova IP címet lehet megadni. Ez arra szolgál, hogy csak egy adott IP címről engedje a kapcsolatot a router, mondjuk megadhatod ide a munkahelyed fix IP címét. Ezzel szemben most egy portszám van oda beírva, aminek a formátuma ugyebár eltér az IP címtől. Ha üresen hagyod, akkor minden IP címről beenged. Aztán a felette lévő belső IP címnek is hiányzik az utolsó tagja, így ismeretlen a cél eszköz IP címe.

(#9267) Intruder2k5 válasza Kroni1 (#9265) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ezt én is gyanítom, hogy a hiba most nem a routerben lesz. Próbáld meg a transmission settings.json file-ban az rpc beállításokat változtatni. Pl. a white-list ha ki van kapcsolva, akkor engedélyezd, és adj meg mellé IP címnek *.*.*.* értéket, így elvileg minden IP címről be kell engedjen. Ha ez sem segít, akkor így hirtelen passzolok, marad erre is valami szaktopik.

(#9268) Zsoleszhun válasza Intruder2k5 (#9266) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Azt csak kitöröltem, de írhattam volna 192.168.0.xxx-et :)

¯\_(ツ)_/¯

(#9269) Kroni1 válasza Intruder2k5 (#9267) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi, megpróbálom. :R

Én is azt néztem, h Zsoleszhun topiktársnál az alsó sorban a 9091 nem megfelelő, de a felette levőnél látszik, hogy a belső IP-nél kisatírozta a cím végét.

(#9270) ArthurShelby válasza Kroni1 (#9261) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Miért nem vpn-nel csinálod?
A transmission nem https, így nem a legbiztonságosabb a külső elérése.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9271) Kroni1 válasza ArthurShelby (#9270) üzenetére


Kroni1
veterán

Azt is próbáltam, PPTP szervert létrehoztam a FAQ alapján, de vagy nem jól állítottam be, vagy tényleg a TM-el lesz valami de azzal sem ment.

Most próbálgatom még a settings.json-t de nem fűzök hozzá reményeket.. Igazából nem élet halál kérdése, csak a kiváncsiság vezérelt, örültem volna ha meg tudom oldani.

(#9272) alex73 válasza Intruder2k5 (#9248) üzenetére


alex73
tag

Nekem a gyári FW van fent mert családi dolgok lefoglalják az energiáim.
De a HGG ről az alábbit olvastam wi-fi ügyben.
ALWAYS CHOOSE A MANUAL CONTROL CHANNEL ON BOTH 2.4 AND 5GHZ BANDS (http://ROUTERIP/Advanced_Wireless_Content.asp) *
* *
********************************************************************************************************************************************


POWER SLIDE: - http://ROUTERIP/Advanced_WAdvanced_Content.asp
===========

These are the new TX Power level reference values:


1% => 30mW (13.2dBm + 1.5dBm[AG] = 14.7dBm)

25% => 119mW (19.2dBm + 1.5dBm[AG] = 20.7dBm)

50% => 251mW (22.5dBm + 1.5dBm[AG] = 24dBm)

75% => 531mW (25.7dBm + 1.5dBm[AG] = 27.2dBm)

100% => 1000mW (28.5dBm + 1.5dBm[AG] = 30dBm)


By default the FW powerslide is set to 50% (24dBm), for more information about txpower usage please read:

http://quantenna.wpengine.com/wp-content/uploads/2016/08/80211nPowerSettings.pdf

NOTE: This FW will increase wireless signal strength RSSI by 10-24dbm over stock/other FWs on 2.4 and 5GHZ bands, depending on router model.

ENHANCED MODE / MAXIMUM COVERAGE option (only available on FW version >= 380.57) can be used to gain an extra ~7-12dBm (2.4GHZ) / ~3-5dBm (5GHZ).

(#9273) Tibric


Tibric
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy HDD-t is kötni a routerre és az lenne a kérdésem hogy milyen partíciót ajánlotok amivel stabilan és gyorsan fog üzemelni?

(#9274) zsolt_64 válasza Tibric (#9273) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Csakis EXT4.
lehet-ne ntfs is , de akkor be kell kapcsolni, és az mindig egy konverter, ami felveri a router cpu használtságát

[ Szerkesztve ]

(#9275) MaCS_70 válasza Tibric (#9273) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha szeretnéd, hogy esetleg Windows alatt is szerkeszthesd a HDD tartalmát, akkor NTFS. Ha nem, akkor ext4 -- mégiscsak az a Linux sajátja, és ha telepíteni akarsz rá, akkor erre lesz szükség.

Használati különbséget egyébként nem fogsz tapasztalni köztük. Nálam hangyányival gyorsabb az NTFS, és teljesíményigény-beli különbséget nem tapasztalok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9276) v.tom


v.tom
őstag

Sziasztok,

Van egy RT-AC66U_B1-em, amin a legfrissebb merlin FW van fent. Van egy beépített WOL (wake on lan) funkciója, ami ha jól látom annyit tud, hogy parancsra felébreszt a hálózaton egy adott eszközt (persze ha az eszköz támogatja a funkciót).

Nos, döcög nálam egy microserver a hálózatban (Win10), amit többek között használok DLNA megosztásra is. Jelenleg 7/24-ben fut, de néha jó lenne pihenni hagyni is, azonban a DLNA kliensek (pl. TV) nem képesek felébreszteni a gépet, kézzel pedig macera.

Nem tudtok véletlenül valami olyan megoldást, amivel a router fel tudja ébreszteni a gépet automatikusan valamilyen trigger hatására?

Üdv,
v.tom

[ Szerkesztve ]

(#9277) netcore


netcore
tag

Ez normális sebesség teszt közben?

Sokszor dobálja el a digis netet, szerintük minden jó, de látják h szakadozás van.

Üdv Laci

(#9278) kzkz válasza v.tom (#9276) üzenetére


kzkz
őstag

Csinálsz egy bash progit ami percenként pingeli a dlna kliensek fix ipjet, ha van válasz, akkor nyom egy wakelan-t a win10 felé.

(#9279) Intruder2k5 válasza netcore (#9277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha gigabites netről van szó, akkor sajnos igen.

(#9280) netcore válasza Intruder2k5 (#9279) üzenetére


netcore
tag

igen gigás
esetleg cserélnem kellene másikra a routert?van valami bevált ettől is jobb típus?
kb 10-15 eszköz van fixen felcsatlakozva, nas 0-24 ipkamerák stb

Üdv Laci

(#9281) Intruder2k5 válasza netcore (#9280) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mostanában mint bestbuy modellek az RT-AC65P, illetve költségtakarékosabb opcióként az RT-AC57U jöhetnek szóba. Mindkettő minimális terheléssel kihajtja az 1Gbps netet, ami sajnos az RT-AC66U-ról nem mondható el.

(#9282) netcore válasza Intruder2k5 (#9281) üzenetére


netcore
tag

Köszi, esetleg ami az elsőnél jobb? nem akarok évente cserélni :D

Üdv Laci

(#9283) woodworm válasza netcore (#9282) üzenetére


woodworm
veterán

Az egy átcímkézett AC85P, alacsonyabb áron. Az eltérő asusos specifikáció ellenére teljesen megegyezik a két router.

(#9284) Intruder2k5 válasza netcore (#9282) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Minek jobb? Nekem Xiaomi Mi R3G van, aminek a hardvere majdnem megegyezik az ASUS RT-AC57U-val, az is zökkenőmentesen átviszi a Gbit-es DIGI netet, minimális terheléssel.

Speedtest mérés link + screenshot

Az RT-AC65P ettől erősebb vas. Na de befejeztem az OFF-ot, ha van még kérdés akkor Milyen routert? topik.

[ Szerkesztve ]

(#9285) Kroni1 válasza netcore (#9277) üzenetére


Kroni1
veterán

Sima vagy B1 van neked?!

(#9286) deflex válasza Intruder2k5 (#9281) üzenetére


deflex
tag

Akkor most a RT-AC66U-B1 helyett a RT-AC65P ajánlott?
Az utóbbi jobban teljesít gigabiten?

(#9287) zsolt_64 válasza Intruder2k5 (#9281) üzenetére


zsolt_64
senior tag

kihajtja az 1Gbps netet, ami sajnos az RT-AC66U-ról nem mondható el. :Y
Hoppá ezt nem tudtam, elkeseritő de mégis mennyit tud az 1GB-ból ?
és miért ? ott a két mag/1GHZ és CTF ?

(#9288) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Pár hónapja vettem meg az AC66U B1-et, mert a milyen routert vegyek topikban sokáig csak ezt a típust ajánlották, most meg az utóbbi időben már nem ajánlják a gigabites nethez.
Hamarosan tervezek beszerezni egy NAS-t torrentezéshez, szerintetek passzoljam el a routert és vegyek másik típust?

Csináltam egy mérést is, Digi 1000-es netem van: [KÉP]

(#9289) Intruder2k5 válasza zsolt_64 (#9287) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért ne vágd le a mondat elejét, mert az is lényeges. :)

"Mindkettő minimális terheléssel kihajtja az 1Gbps netet, ami sajnos az RT-AC66U-ról nem mondható el."

Szóval egy speedtest-en, és normál használat mellett az RT-AC66U B1 is kihajtja a Gbit-et, de pl. erős torrent terhelésnél, több-száz szálas letöltés esetén akadhatnak gondjai. Sajnos a zárt BroadCom driverek miatt a router pontos működése nem ismert, de szárnyra keltek olyan infók, miszerint ezen BroadCom ARM alapú routerek (RT-AC66U B1, RT-N18U, RT-AC68U, RT-AC56U, stb...) NAT gyorsítása - vagyis a CTF - csupán szoftveres megoldás, és ezt erősítik a fentebb látott tapasztalatok is, hogy komolyabb sebesség mellett a SoC terhelése 100% közelében jár.

A másik két említett ASUS, az RT-AC65P és az RT-AC57U, valamint az általam is használt Xiaomi nem BroadCom, hanem MediaTek alapú vasak, ezekben valós hardveres NAT funkció van, ezért is tudja 5-10%, vagy akár kisebb SoC terheléssel abszolválni az 1Gbps tempót.

[ Szerkesztve ]

(#9290) Intruder2k5 válasza deflex (#9286) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen sokkal jobban, az okokat egy hsz.-el fentebb írtam.

(#9291) Intruder2k5 válasza tamas.nick (#9288) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A probléma csak akkor jelentkezik, ha extrém módon torrentezel. Attól, hogy van 10-20, 50 torrented seed-ben, amikből felmegy naponta 100-200GB adat, nem lesz gond. De van ott a Milyen routert? topikban néhány hardcore torrent júzer is, akik folyamatosan küzdenek a helyezésekért nCore-on a TOP10-ben, több-ezer torrentet futtatva, naponta akár 1-2TB adatot visszaosztva, igazából ez a panaszáradat is tőlük indult. Ha Te is így csinálod, akkor igen, vegyél másik routert, de normál használatra elég lesz az RT-AC66U B1 is.

(#9292) tamas.nick válasza Intruder2k5 (#9291) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Köszönöm!
Ilyen felhasználás nálam nem lesz.

(#9293) zsolt_64 válasza Intruder2k5 (#9289) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Elolvastam a későbbi válaszaidat is,most már tisztább a kép :R

A CTF szoftveres megoldása egybecseng azzal a tapasztalatommal amit itt korábban leirtam az acu66b1 re megirt freshomato összeomlásáról ha bekapcsolom a CTF-et. Ettől eltekintve kifogástalanul működik. :K
Offtopic:
Az általad emlitett hardcore torrentezők a routeren futtatják a torrentklienst ? mert úgy érthető a cpu szétterhelése. Csak azért irom,mert most tettem át pi4-re a torrent/nas funkciót, ez érdekes módon egybeesett a n18u elhalálozásával, igy lettem 66u tulaj.
De sem a cput nem tudom kihajtani 5-15% többre, sem a kapcsolatok száma sem magas 300-500.
Úgyhogy eszméletlen tartalék van szvsz most a routerben.
Még egy kérdés a valós-hardweres CTF-el kapcsolatban:A valós ctf-gyorsabb pinget produkál ? a kérdés alacsony és magas forgalomra vonatkozik...

[ Szerkesztve ]

(#9294) Intruder2k5 válasza zsolt_64 (#9293) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Az általad emlitett hardcore torrentezők a routeren futtatják a torrentklienst ? mert úgy érthető a cpu szétterhelése."
Nem, de így is érthető, pont azért mert nincs HW NAT, és nagy a sebesség, sok a kapcsolat. Routeren nem lehet hardcore torrentezni. :)

"a valós-hardweres CTF-el kapcsolatban:A valós ctf-gyorsabb pinget produkál ? a kérdés alacsony és magas forgalomra vonatkozik..."
Erre inkább a "gémerek" tudnának válaszolni, én nem szoktam ezt figyelni. Sosem játszom, így amíg a böngészést nem akadályozza, addig nem érdekel a ping. De egyébként nem hiszem, hogy a HW NAT-nak kihatással kéne lennie a pingre. Persze ha csak szoftveres NAT van, és nagyon le van terhelve a SoC, akkor nyilván a válaszidő is megnő, de azt gondolom magas fogalmi terhelés esetén egyébként is megnő a ping, HW NAT ide, vagy oda. Ha viszont nincs forgalom, nincs SoC terhelés, akkor szoftveres NAT esetén sem fog a router miatt nőni a ping. Ez így logikus szerintem.

(#9295) kzkz válasza tamas.nick (#9288) üzenetére


kzkz
őstag

A QoS, AiProtection, és egyéb ilyenek be vannak kapcsolva nálad?

(#9296) kzkz válasza Intruder2k5 (#9289) üzenetére


kzkz
őstag

"RT-AC65P és az RT-AC57U"
Ezek úgy látom nem tudják a Mesh hálózatot, az RT-AC66U B1 viszont igen. Már ha számít valakinek

(#9297) tamas.nick válasza kzkz (#9295) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Egyik sincs bekapcsolva.

(#9298) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Írjátok már bele az összefoglalóba, hogy elcseszettül lassan áll fel a router kikapcsolt állapotból és a reboot is röhejesen sok idő! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9299) Madoc válasza tylerddd (#9298) üzenetére


Madoc
veterán

Mint eddig minden asus routeremnél...

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#9300) tylerddd válasza Madoc (#9299) üzenetére


tylerddd
veterán

Nekem ez az első, remek cucc, de ettől agybajt kapok és nem is értem :(

Csak egészség legyen, meg térerő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.