Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12151) kali válasza Master94 (#12149) üzenetére


kali
legenda

igen, a k52je széria nagyobb hányada shit! olvass vissza, láthatod a problémát is, és az esetleges megoldás leírását is megtalálod! vagy jótállás/garancia érvényesítése...
közben megelőztek! :)

[ Szerkesztve ]

(#12152) Master94 válasza Master94 (#12149) üzenetére


Master94
tag

Hmm.. és nem jöttek még rá hogy nemkéne ilyet árulni?, amugy a sata 1re rakom akkor garinak annyi?!

I love Maluch!

(#12153) kali válasza Master94 (#12152) üzenetére


kali
legenda

nem jöttek még rá - félek, nem is nagyon fognak/akarnak -, mert nem minden darab hibás! kifut a széria, ami már a kereskedőknél van, és kész! aki gariztatja, azzal foglalkoznak, aki pedig nem, illetve akinél nincs probléma, az meg használja, és kész!
a garit nem befolyásolja a jumper felhelyezése/mozgatása, mivel az asus a legtöbb széria esetén nem garis matricázza le a merevlemez, memória, wifi modul...stb hozzáférhetőségét/cseréjét - sok más gyártóval ellentétben!

[ Szerkesztve ]

(#12154) Lui76


Lui76
őstag

Vki próbált esetleg régi F3M(nforce430 6100Go) laptopra W7-et rakni?
Xp-m eléggé belassult , ha nem bonyodalom megpróbálnám erre is.
10Gb-os particióm elég rá?

[ Szerkesztve ]

www.kezmuveskeramia.hu

(#12155) kali válasza Lui76 (#12154) üzenetére


kali
legenda

felhúzható rá a win 7, a gyártó által kiadott vista illesztők jók win 7 alá - végszükség esetén vista kompatibilis módban telepítve -, ellenben nagyon kevés a 10 gigabyte méretű partició win 7 alá!

[ Szerkesztve ]

(#12156) Lui76 válasza kali (#12155) üzenetére


Lui76
őstag

120Gb-os a winyó és a 10 volt rendszernek , gondolkodtam rajt ,hogy kéne 500Gb körüli bővítés,
csak még nem tudom eldönteni érdemes é vagy sem . Haldoklik szegénykém
vissza ki kellett vennem a kétmagos procit egymagosra mert összef..a magát.
Meg néha 2.-ra indul el.

www.kezmuveskeramia.hu

(#12157) kali válasza Lui76 (#12156) üzenetére


kali
legenda

a 225-ös bios van fent? illetve ha az is van fent, esetleg próbálj meg egy bios újrahúzást, majd reset után újrakonfig, hátha csak azzal van a baj...

(#12158) Lui76 válasza kali (#12157) üzenetére


Lui76
őstag

Igen ez a bios van fent épp ellenőriztem , így vettem már asszem.
- pár éve.
Ez melyik dologra lehet megoldás?
- sztem a gond inkább az lehetett hogy a 2 magos proci lassabban járatta a ventit - fülre sztem.

www.kezmuveskeramia.hu

(#12159) lacko22


lacko22
aktív tag

A hivatalos leírása a Seagate winyónak a jumperolásról: [link]

(#12160) kali válasza Lui76 (#12158) üzenetére


kali
legenda

amennyiben az egymagos proci sempron, úgy az esetlegesen nem tudja a c'n'q funciót, így folyamatosan maximumon megy az órajele, ezért jobban fűt, és így jobban pörög a venti is! a kétmagos proci már c'n'q képes, és amikor nincs terhelve, akkor visszavesz az órajelből, ezáltal kevesebb hőt terhelve, és kevésbé járatva a ventit! bár sok sempron powernow képes, de ezt engedélyezni kell a bios adott beállításában!
a bios újrahúzása esetleg megoldás lehet az indulási és proci kezelési hibákra - ellenben az újrahúzás után fontos a gyári állapot visszaállítása, aztán kell új beállításokat eszközölni!

[ Szerkesztve ]

(#12161) Lui76 válasza kali (#12160) üzenetére


Lui76
őstag

MK38 2,2GHz az egymagos ha jól emlékszem.
- ennél is megy a c&q

itt nem lehet olyant csinálni mint asztalin a cmos reset?

www.kezmuveskeramia.hu

(#12162) xrvman válasza kali (#12148) üzenetére


xrvman
őstag

Akkor, ennyi. Köszi szépen.

(#12163) dim dim


dim dim
tag

üdv fórum!

kis asus történet!
vettem egy asus laptopot. k42jv
a probléma: a ventillátor állandóan, jól hallhatóan és idegesítően zúg. a furcsaság, hogy a notebook pwm-es self adjusting fan-nel rendelkezik, ami terhelés függvényében váltogatja a sebességet.
és itt a hiba: nálam bármit csinálok-vagy épp nem csinálok, semmit se változik a zúgás. ha video encoding megy, vagy csak egy notepad, vagy még az se, akkor is ugyanúgy zúg.

a kérdés: ez normális? A választ meg is adom: NEM, NEM AZ.
nosza, vissza garanciára! A garancián ültek rajta jó sok napot, majd jött vissza a notebook. semmit se csináltak vele. a szervizkönyv szerint: hiba nem található, beavatkozás nem szükséges.
!!!!
tanács: esetleg frissítsem a BIOS-t. megtettem már eddig is, semmi.

kérdésem: akkor mi a francra szolgál a powergear technológia és a PWM-es fan?
erre válaszoljon nekem vki!

Köszönöm

(#12164) Mr.Skynet válasza dim dim (#12163) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szia!

Sorry a talán idegesítő kérdés miatt, de a hőfokok hogy állnak a gép szerint :F

(#12165) Marmonkanna


Marmonkanna
tag

tudom, hogy elég hülye kérdés, de szerintetek mekkora lehet a hibás k52j-k aránya? mondjuk 25-30%?
elég feltűnő a hibás gépek száma a fórumok alapján, de közben ki tudja, hogy mennyi a jó... ez így eléggé vaktában találgatás :(((

(#12166) gypiero


gypiero
tag

Hallottam, hogy némelyik Asus modell a megfelelő driver megléte mellett képes több hálózatot is kezelni egymás mellett. Az én K52JB-m is képes rá elvileg, a kérdés viszont az, milyen driver szükséges hozzá? Köszönöm előre is a segítséget.

(#12167) Master94 válasza lacko22 (#12020) üzenetére


Master94
tag

Hali!

Felárat kellet fizetni? vagy szó nélkül kicserélték?

Amúgy hogykell lekapni a vinyót a k52je röl?

I love Maluch!

(#12168) spanyoll válasza Marmonkanna (#12165) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem kell ezzel foglalkozni. MIndnyárjunknak vissza kell szerezni a pénzünk, hogy ne álljunk semmilyen kapcsolatban ezzel a vicces kis céggel, aztán akinek van ismerőse azzal íratni erről egy cikket index.hu-ra, aztán nevetni az asus eladási csökkenésén :)
Én holnap írok a 2. gépem miatt, most már tutira megyek és pénzt kérek, vagy semmit :P

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#12169) Master94


Master94
tag

kártérítést lehet követelni ilyenkor? :D

I love Maluch!

(#12170) spanyoll válasza Master94 (#12169) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem tudom, de mivel az egy hónap után kapott gép is hibás , így én akár lehet akár nem követelni fogom :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#12171) kali válasza dim dim (#12163) üzenetére


kali
legenda

akár már egy szükséges gyári illesztő hiánya - nem, nem elég például a win 7 által alapban adott illesztés, gyakran speciális asus illesztők kellenek - is gátol(hat)ja a szabályozás működését, vagy a bios illesztve a használt energiaséma elégtelen beállítása is!

spanyoll; emiatt eladása csökkenés? viccelsz? mivel szinte minden gyártónál voltak/vannak vannak ilyen sztorik - igen, még a nagyoknál is -, ezért ha úgy működne, ahogy te gondolod, akkor már sok gyártó bedőlt volna, ennek ellenére élnek és virulnak! sőt!

[ Szerkesztve ]

(#12172) spanyoll válasza kali (#12171) üzenetére


spanyoll
addikt

Azért páran olvassák az ilyen oldalakat, és ha nem is nagy csökkenés, de ha már 1 embert eltántorítok az anustól, akkor már megérné :P

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#12173) kali válasza spanyoll (#12172) üzenetére


kali
legenda

akkor hajrá! :U
mellesleg szakmai szempontból jobbat is választhatnál, mint az említett...

(#12174) lecterdoctor


lecterdoctor
tag

Hello!

Asus X61SL notim nagyon melegszik. Már írtam kb. 2 hete, hogy akár 95 fokig is elmegy, de azóta nagyjából stabil, mióta nincs rajta az alsó fedőlemez és levezgőzik. Viszont közben rájöttem, hogy akkor fő fel nagyon ha 3d-s játék megy (akár egy egyszerű Lökd le az embert a lépcsőn szintű is 99-ig viszi). Ez videokártya bajra utal, ugye?

(#12175) kali válasza lecterdoctor (#12174) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül, a hd4570 nem vészes ilyen szempontból - bár a sis chipset lehúzza némileg a teljesítményt... illesztések rendben? légutak és a venti nem túl poros?

(#12176) spanyoll válasza kali (#12173) üzenetére


spanyoll
addikt

Írtam nekik, kíváncsi vagyok mikor válaszolnak . Megírtam, hogy vagy egy nagyobb tudású gépet kérek olcsóbban, amit szerintem nem engednek, vagy a pénzem vissza, de még egy laphibás szart nem :P Van egy olyan érzésem, hogy nem sietik el a választ ... :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#12177) erdoke


erdoke
titán

Van itt valakinek Asus N53SV-SX161V notija? Ha jól látom, nincs rá lehetőség, hogy eSATA porttal bővítsük, mert semmiféle bővítőkártyát nem fogad. Valaki cáfolja meg, jól esne. :D

A legjobb aláírás a héten

(#12178) Sanya válasza erdoke (#12177) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem fogad semmiféle bővítőkártyát, de e-sata port van rajtuk.
nekem n53jq van

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12179) musculus válasza erdoke (#12177) üzenetére


musculus
tag

[teszt]
Második <p>:
Van négy USB csatlakozója, amiből egy 3.0-s, így az eSATA-t már nem is hiányoltuk

De a különböző webshopokat nézegetve az 3-as USB, 3-as Bluetooth, a 7200 rpm vinyó és az 1333 MHz-es memória sem biztos. Mindenhol hiányzik valamelyik...

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#12180) Sanya válasza musculus (#12179) üzenetére


Sanya
nagyúr

enyimben megvolt :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12181) musculus válasza Sanya (#12180) üzenetére


musculus
tag

Igen, másik típus.
Fene ebbe a Sandy Bridge-féle szériahibába, gyakorlatilag nem tudjuk, hogy van-e gép, ha van milyen, ha nincs mikor lesz.... stb....

[ Szerkesztve ]

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#12182) musculus válasza erdoke (#12177) üzenetére


musculus
tag

Ez inkább válasz a kérdésedre.
Fotók jobbról, balról, de még hátulról is.
"Regrettably, there is no Expresscard option available."
Szóval nincs, de még az USB 3 sem 100% némelyik modellen!!

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#12183) erdoke válasza musculus (#12179) üzenetére


erdoke
titán

Nekem kell eSATA, az USB 3.0 csak hab a tortán. Legalább 2 db gyors HDD csatlakozásra lenne szükségem. 320 körül van 660X-es MSI, abban erősebb VGA van, és elégnek tűnik a régi Core i5.
Mindenesetre most (még) nem sürgős, várok más SB megoldásokat is, pl. az MSI-ét.
(Ha nem derült volna ki, DTR-en gondolkodok.) :)

A legjobb aláírás a héten

(#12184) unnepikaki


unnepikaki
csendes tag

Topikban tilos hirdetni!

[ Módosította: philoxenia ]

(#12185) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.
A ma napon érdekes dolog történt. Van egy ASUS M51VA notim ami a bekapcsoláskor mindig az EasyFlash BOS flash-elős cuccal indul. Mindegy mit csinálok csak egy ESC után hajlandó bejönni a Windows. Plusz nem jók a alábbi gombok: 8 I K , . Megnyomom és semmi se történik. Mi lehet a gond? Nem lett leöntve semmivel mielőtt még vala erre gyanakodna.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12186) erdoke válasza sanzi89 (#12185) üzenetére


erdoke
titán

Az első problémát talán a BIOS-ban matatással tudod orvosolni.
A második attól függ, milyen típusú billentyűzet van a notin. Ha a hagyományos, "kisszékes" vagy késes gombok, akkor valószínűleg alászorult valami. Nekem egyszer egy 1 Ft-os érme okozott bénulást a körülötte (ill. felette) levő 4 gombon. A tiéd alá esetleg fogpiszkáló szorult, tekintve a szóban forgó gombok hosszanti irányultságát. :)

A legjobb aláírás a héten

(#12187) sanzi89 válasza erdoke (#12186) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem tudom hogy milyen BIOS matatásra gondolsz. Volt már a gyári Defult beállítása volt BIOS frissítés régebb/újabb BIOS-ra. Egyébként pedig semmilyen beállítás nem vonatozik erre az EasyFlash programra.

A billentyűt most fogom szétkapni. Annyi már kiderült hogy nem Windows-os gond mert a BIOS-ban se tudom átállítani az időt.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12188) sanzi89 válasza sanzi89 (#12187) üzenetére


sanzi89
addikt

Szétszedtem a billentyűt de nem találtam semmi fizikailag gondot okozó dolgoz. Amúgy mint az kicsit hosszasabb nyomkodás során derült az F5 F6 F7 se jó. Leszedtem a gombot a kis műanyag tartó "bakot" és a kis gumi részt s. Ha így összezártam a megfelelő részt akkor se érzékelte szóval szerintem valamiért csak úgy meghalt a billentyű.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12189) erdoke válasza sanzi89 (#12188) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos ez nem jó hír, valószínűleg nem lehet házilag javítani. :(

A legjobb aláírás a héten

(#12190) sanzi89 válasza erdoke (#12189) üzenetére


sanzi89
addikt

Király. Egy 260e-s noti kb széthullik 2.5 év alatt. Jó vagy ASUS.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12191) cofi73


cofi73
csendes tag

Sziasztok!

VAn egy asus k42-es laptopom i3 procival,amit szeretnék i7-re bővíteni.Szerintetek megvalósítható,bírja-e a hűtés?
Köszi válaszotok!

(#12192) Mr.Skynet válasza cofi73 (#12191) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szia! Kár, hogy nem pontos infót adtál meg, K42-ből van vagy 15 véle... :B Viszont hivatalosan csak a K42JP támogatja "Intel® Core™ i7 Processor 740QM : 1.73 GHz with Turbo Boost up to 2.93 GHz;"

(#12193) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Van egy Asus A52JE típusú laptopom, amiben nem tudom bekapcsolni a funkciógomb és a megfelelő jelű gombok kombójával aktiválni.

Azurewave Camera Driver Version V5.8.54000.205 drivert feltettem, de nem igazán tudom még mindig bekapcsolni...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12194) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok. Aki K52JE-..... típusú laptopot vett vagy vesz a "nem túl jó" 2 percre megfagyós szériájút akkor az számítson rá hogy Asus 1 hónapig kínlódik vele + 1 hónap a kártalanítási eljárási idő ami lassan le is fog járni az én részemre. Jól gondoljátok meg hogy vesztek e ilyen sorozatút.

Egy elégedetlen vásárló....

[ Szerkesztve ]

(#12195) Puma K válasza lacko22 (#12194) üzenetére


Puma K
veterán

Fagyogatós? Miben nyilvánul meg? Csak úgy alapból vagy terhelés alatt jön elő?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12196) lacko22 válasza Puma K (#12195) üzenetére


lacko22
aktív tag

Hello. Már le van írva egy jó pár hozzászóláson keresztül olvass vissza pár oldalt. 2-3 óra kb vagy néha random, nem terhelt állapotban is lefagyott 1-2 percre a laptop aztán megy tovább.

A megoldás itt van a Darkdoom hozzászólásában, de az nem igazi megoldás....
[link]

Satakezelési probléma valójában, nem tudja kezelni a winyót az alaplap.
Jelenleg nem megy a fóruma az Asus-nak. Várj egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#12197) Puma K válasza lacko22 (#12196) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi az infókat! :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12198) Symbio válasza erdoke (#12183) üzenetére


Symbio
senior tag

Én hétfőn vagy kedden kapom kézhez az N53SV-t . Azon van e-SATA és 3.0-ás USB is.

A konfig: i7 2630QM, 8 GB 1066 DDR3, GT 550M 2 GB, 640 GB SATA 5400rpm, n-es wlan,1000 lan, 2 x USB + 1 x USB 3.0; HDM, e-SATA; Bluetooth v2.1; WIN 7 HP

(#12199) erdoke válasza Symbio (#12198) üzenetére


erdoke
titán

Biztos, hog van rajta eSATA? Az Extreme Digital honlapján listázott példányon nincs, és ezt a kommenteknél is megerősítik. :F

A legjobb aláírás a héten

(#12200) Symbio válasza erdoke (#12199) üzenetére


Symbio
senior tag

Ha a kezemben lesz, akkor lesz biztos ;) A web boltok leírásait mindig fenntartással kell kezelni.
Ezen N53SV-1, vagy N53SV-2 van, elvileg.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.