Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11651) kali válasza hocik (#11650) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy a rendszer lefoglalt magának némi memóriát; esetleges vga + támogatás...stb!

(#11652) hocik válasza kali (#11651) üzenetére


hocik
csendes tag

Igen ez lehetséges! Köszönöm a válaszod!

(#11653) norbert999


norbert999
aktív tag

Halihó!

Asus F5N Win7-tel hogyan lehet életre kelteni a beépített kamerát?

Sok helyen néztem, de biztosat nem találtam.

A gyártó Weblapján nem szerepel Win 7-es driver.

(#11654) kali válasza norbert999 (#11653) üzenetére


kali
legenda

a win 7 már alapban illeszti a webkamerát - ha fordított kép lesz, akkor a vista alá adott illesztők küzül felhúzod a megfelelőt, az illesztőknél ott a link a leíráshoz, ami alapján beazonosítható a kamera típusa -, skype...stb magától el is indítja a kamerát, de a manuális funkcionális bekapcsoláshoz telepíteni kell a szükséges atk illesztőket és alkalmazásokat - amik vista alá adottak, azok jók! -, tovább olyan alkalmazást, ami képes megjeleníteni a kamera képét! az atk illesztők és alkalmazások más funkciók működéséhez is kellenek, tehát amúgy is ajánlott a felhúzásuk!

[ Szerkesztve ]

(#11655) norbert999 válasza kali (#11654) üzenetére


norbert999
aktív tag

Köszi!

Épp a Skype miatt lenne szükséges.
A húgom (és a gép) spanyolban van és azt mondja, hogy amióta W7 van a gépen azóta nem megy a beépített kamera.

(#11656) Kroni1 válasza hocik (#11652) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen nekem is igy van a K52JR notim 4GB-ból 3.86-ot lát, mert a Core i3 CPU lefoglal magának a benne levő integrált VGA részére. Ezt viszont nem tudom használni mivel csak az 5470-es VGA-t használja a gép, nem lehet átváltani az integráltra, tehát a Core i3 feleslegesen foglal le a RAM-ból..

(#11657) Kroni1


Kroni1
veterán

Haverom AMD Turion X2-es K52D gépében a 4GB ram teljes egészében használható Win7 64bittel, és ugyanazzal a modullal 7-7-7-20as időzítések mellett 7.1 pontot kap az élményindexben. A Core i3-as 8-7-7-20-es időzitést ad és ennek meg a memvezérlőbeli különbségeknek köszönhetően itt csak 5.9 pont az eredmény.. Nem mintha éreznék különbséget a két kép közt emiatt, sőt, a K52JR-ben az i3as 350-es proci sokkal gyorsabb a turion X2 520-nál, és ezt a gépet gyorsabbnak érzem mindenben. De azért kiváncsi vagyok, hogy meg lehet-e oldani hogy a 4gb teljes egészében használható legyen.. ? :F

(#11658) Mr.Skynet válasza Kroni1 (#11657) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Nem valószínű, hogy megoldható... ezen felesleges rágódni szerintem, kit érdekel 1-2száz Mb :F Core i3 M350, HD5470, K52JR

Sokan ezt a memó hiányt a a vga-ra fogják (valaki már említette 1-2 hsz-el feljebb) csak ugye K52JR esetében miért vonna le az Intel vga-nak memót, mikor nálunk ez nem is aktiválható, csak az ATI megy... legalábbis nem tűnik logikusnak... :U
Egyébként nyilván picit más a memó kezelés AMD-nél, de a memó időzítésekhez és eredményekhez kevés köze lehet a kis Core i3-nak, nálam is 7-7-7-20 cr1-be mennek a memók és az Win7 a memót 7.0-nak értékelte...

(#11659) Oczu


Oczu
senior tag

Üdv, Asus K50N seria-ról van szó. A bajom a fordított kamera kép. A topic-ot már átböngésztem megcsináltam a driver cserét is, feltettem a kód alapján az aktuális drivert, sajna minden eredmény nélkül.Lassan feladom, nincs több ötletem. Ha csinálok egy nake Win lemezt winlite-val, megoldódhat az avval való telepítéssel?

(#11660) kali válasza Oczu (#11659) üzenetére


kali
legenda

nem k50in lesz az?
próbáld ki a k50in letöltési részlegéből az összes illesztőt, valamelyikkel jónak kell lennie!
az azonosító sajnos nem mindig pontos, illetve egy azonosítóhoz több illesztő is tartozik/tartozhat!

(#11661) Oczu válasza kali (#11660) üzenetére


Oczu
senior tag

de az, K50IN, megnézem, köszi :R

(#11662) Oczu válasza kali (#11660) üzenetére


Oczu
senior tag

Egy régebbi illesztő lett jó :R ...köszönet ,már majdnem feladtam :B

(#11663) kali válasza Oczu (#11662) üzenetére


kali
legenda

valamelyik mindig jó, csak válogatni kell! amúgy nincs mit! :)

(#11664) Kroni1 válasza Mr.Skynet (#11658) üzenetére


Kroni1
veterán

ezt mondom én is, de lelkileg tud bosszantó lenni mikor az van kiirva hogy csak 3.86gb usable, mig AMD-nél nincs ilyen. Az amd memvezérlői már jóideje a prociba integrálva készülnek, ezen a téren mindig is gyorsabb volt az amd az intelnél, ezért is gondolom, hogy a miatt is jobb a ram kezelése a turion2 nek a core i3-nál. de az intel procija maga azért joval erősebb..

[ Szerkesztve ]

(#11665) norbszt


norbszt
tag

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne hogy az lehetséges hogy az asus k50ij sx 443d notimba alaból 2 gb ram van és már a második fajta memoriát teszem bele és mindig csak 2gb ott látt. Most egy 2gb kingson van ben, és igy is 2gb om van, de ez a kingston. Én azt akkarom hogy 4gb legyen akkor egy 4gb memori kellene bele, mert ha van bele téve memoria akkor a gyárit nem látja ez lehetséges? tehát ha beleteszek memoriát akkor a gyárit nem látja nem tud egyszerre müködni a két memoria? vagy mi van ezzel a szerkezetel?

(#11666) SutiAdi


SutiAdi
tag

K52JR tulajok, aki mostanában nem nézte, annak mondom, hogy egy hónapja elérhető a 213-as BIOS verzió. Változást nagyon nem tapasztalni, de biztos ami biztos, mindig jó, ha a legfrissebb verzió van fenn.

(#11667) Mr.Skynet válasza SutiAdi (#11666) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Láss csodát kolléga :))

(#11668) tototos


tototos
őstag

Sziasztok.

Van egy EEE PC 1005HA-H típusú netbookom és olyan baja van hogy beragad a space billentyűje. Gépelek és magától berak szóközöket néha folyamatosan. Mit lehet vele tenni? Nem akarom feszegetni a billentyűt mert nem tudom hogy levehető-e mint a thinpadokon.

(#11669) kali válasza norbszt (#11665) üzenetére


kali
legenda

sajnos ez kényes dolog - notiknál is -, nem minden modul megy párban másikkal, néha még az is kevés, hogy azonos a gyártó! pláne az szokott számítani, hogy egy-, vagy kétoladal a modul, mert a vegyes felállást a legtöbb munkaállomás nem szereti!
olyan párost kell találnod, amit a noti megfelelően kezel együtt is - ezért is szoktam javasolni, hogy modul vásárlása csak és kizárólag próba alapján/után!
sokszor sikerült összehoznom olyan felálást, ahol csak az egy-, vagy kétoldalúság és az időzítés azonos, még a gyártó is eltér, de szépen mennek együtt - dual módban is - a modulok;
2m
az első a gyárilag a notiban lévő, a másodikat tettem be utólag, és remekül megy együtt a 2 * 2 gigabyte modul!

[ Szerkesztve ]

(#11670) norbszt válasza kali (#11669) üzenetére


norbszt
tag

Helló

Nekem ami a notiba ben volt gyárilad azt fixen van azt nem lehet kiveni tehát a kingszton oldalán van hogy ehez a szériához jó :LINK és ezt a fajtát vettem KVR800D2S6/2G

ja és csak egy helyre lehett tenni memoriát 1 slot van

tehát elméletileg kéne hogy egy másik memoriával egyut menyen igaz

[ Szerkesztve ]

(#11671) kali válasza norbszt (#11670) üzenetére


kali
legenda

sajnos csak elméletileg, a gyakorlat sokszor mást mutat, tovább kell keresgélned - és nem feltétlenül a gyártói leírások alapján! én kingmax körül nézelődnék!
az egyértelmű, hogy 1 + 1 foglalat van!

(#11672) norbszt válasza kali (#11671) üzenetére


norbszt
tag

Hi

Fére értetél egyetlen egy foglalat van abba tetem a kingstont és a foglalat alatt lehet látni a memoriát gondolom az az mert olyan chipek vannak ott mint a memoria modulon

[ Szerkesztve ]

(#11673) kali válasza norbszt (#11672) üzenetére


kali
legenda

nem értettelek félre, láttam már néhány ilyen notit (is) szétkapva, meg a gyártói leírás is árulkodó; link

(#11674) állóóra


állóóra
csendes tag

Siasztok!Olyan gondom van,hogy 3-4 napja állandóan megy a hűtés a gépemen meg eléggé meleg levegőt nyom ki mi lehet a gondja tudnátok nekem ebben segíteni?Ja a gép ASUS F5Z
most december 28-án lesz 2 éves.Várom válaszotokat előre is köszi

(#11675) feriz8


feriz8
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Asus F5SL tipusú notim! Nem ez a lényeg, hanem hogy van benne valami Matshita UJ-870QJ tipusú dvd-író! kb 40dvd irtam vele mikor egyik napról a másikra nem tudtam ugyan azt a tipusú dvd-t megirni, de amit kiirtam azt vígan beolvassa! Semmilyen üres dvd-t nem olvas be. Mi lehet a hiba?

Ha már írtam, akkor vedd a fáradtságot és válaszolj...

(#11676) saw1114


saw1114
tag

sziasztok!Van asus X5DI vasam asint ddr3 1333 2gb memó van benne és szeretném megkérdezni hogy milyen 2gb memót ajánlanak hozzá?én ezt néztem ki CSX Notebook DDR3 2GB 1333Mhz.

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#11677) Mufanatic válasza hocik (#11650) üzenetére


Mufanatic
csendes tag

Szia!

A 64 bites telepítővel megy az nvidia kártya?
Én 32 bites rendszert használok, (WIN7) ,de még mindig Intel HD Graphicom van csak...

(#11678) Jokko


Jokko
tag

Sziasztok!

Lenne egy érdekes problémám, megosztom veletek, hátha valakinek volt hasonló, vagy van valami tippje/ötlete, mi lehet a megoldás.

Vettem pár napja egy ASUS K52JE-EX225DE típusú laptopot. Felkerült rá egy angol Windows 7 64-bit, egyetem által kapott személyes seriallal. Bármilyen 32 bites böngészővel próbálok netezni (Firefox, Chrome), egy idő után fellép egy sípoló hang, úgy hallani, mintha a forrása a touchpadtól jobbra lenne. A böngésző bezárásával a hang megszűnik. Kipróbáltam két 64-bites böngészőt (Internet Explorer 64-bit, Firefox 64-bit), ott a probléma nem jelentkezett. Bármi mást csinálva a gépen (nagyobb felbontású film nézése, msn, torrent, másolgatás, tömörítés) a hang nem jön elő.
A 32 bites böngészők alá egyedül Flash Player lett feltéve. A 64-bitesek alá is próbáltam feltenni Flash Playert, de nem engedte, mert a 10.1-es még elvileg csak 32-bites. Van valami kisérleti verzió, de azt sem sikerült feltennem, bár lehet én voltam a béna. Flash nélkül a 64-bites böngésző sem az igazi.

A probléma hálózatra dugva és aksis üzemmódban is tapasztalható.

Elég érdekes a helyzet, valami ötlet/javaslat? :)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11679) kali válasza állóóra (#11674) üzenetére


kali
legenda

kitakarítás? venti, légút, lemllák...stb!

[ Szerkesztve ]

(#11680) MEsss12


MEsss12
csendes tag

Hali!

Kinéztem egy ASUS K52JE-EX150D notebookot de valami nem tiszta.
Iponon: http://ipon.hu/webshop/product/_asus_k52je_ex150d/164332 a kijelzőről azt írják nem LED
Ezzel szemben mobilX :http://www.mobilx.hu/index.php?dispatch=products.view&product_id=34152 ugyanaz a noti LED kijelzőve.
Asus.hu-n+más oldalakon szintén LEDesként van feltűntetve (mármint a széria), más oldalakon nem.
Biztos nem olyan fontos de valaki nem tudja véletlen, hogy akkor mi is az igazság?

(#11681) ravebp


ravebp
senior tag

Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem, mert nem találok választ sehol a kérdésre...
Adoot egy asus K42vj laptop és egy samsung 102cm.es full hd tv.
Namost ha rádugom a lapit, akkor 1920x1080-on minden szép és jó. Na de ugye játszani is szeretnék és nem feltétlen ebben a felbontásban. Viszont ha lejjebbveszem a felbontás akkor már nem fullscreenbe jelenik meg az asztal illetve a játék, hanem arányosan kisebbe és ez roppant idegesítő.Játékra az nvidia 335 kártyát használom és nem értem.
Próbáltam a fifa 2003is és ott bezzeg ment.a tv automatán kiírta h 800x600 és szépen futott fullscreenben.
Mintha az intelbe be lehetne állítnai de az nvidián nem találom.
Tudna vki segíteni, h ha kisebb felbontáson van az asztal akkor is fullcreenen lássam a tv és a játékok is úgy menjenek?

Rave

(#11682) Mr.Skynet válasza MEsss12 (#11680) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Hi!
Itt lásd suni100-nek írt részt ugyan ez volt a gondja, egyiknél led van írva a másiknál nem. 99%, hogy LED-es a kinézett géped, de esetleg próbáld ki amit írtam neki is...

ravebp: nah nálad meg az Nvidia :DDD , tuti a driverben kellene valamit túrkálnod ügyesen, ATI-nál is nagyon csúnyán meg van cifrázva, arra már itt a megoldás :B Kívánok neked is sok türelmet az x-akták felderítéséhez!

(#11683) ravebp válasza Mr.Skynet (#11682) üzenetére


ravebp
senior tag

ez komolyan egy vicc.
Ráadásul ezzel az optimussal vegyesen meg különösen.
Érdekes az intelnél meg lehet ezt találni.
Pedig az csak...
Na mindegy

Rave

(#11684) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

Erről a gépről tud valaki nyilatkozni, mennyire megbízható és milyen minőségű?
ASUS K52N-EX135D

(#11685) dokee78


dokee78
félisten

Asus F2F Win7 telepítésnél valami meghajtó drivert kér,mi lehet a baja?

(#11686) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. ASUS K52DE(P320, HD5470, 4GB) vásárlásán töröm a fejem. Minőségre mennyire elfogadható? Billentyűzet nem hullámzik, zsanérok stabilak, nem nyeklik-nyaklik?
Valamint K52DE és K52DR gépek között miért van -1GB rammal +5k árkülönbség?
szerk.: A DR vs DE-t megtaláltam. Szerintetek érdemes feláldozni az 1GB RAM-ot a fél GB VRAM-ot?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#11687) jeni


jeni
félisten

Szia

Van egy Asus F3TC laptopom a tulajdonomban. Használtan vettük,és idáig rendesen ment vele. Sajnos mai napon meg gondolta magát és már nem ad képet. Hallani ,hogy bekapcsol jelez is az üzemi LED és tölteni is tölt de nem jön be az ASUS logó.BIOS-ba se lehet belépni.
Mi lehet a gond? Az integrált videó kártya meghalt benne,(állítólag abban cserélhető a VGA)
Az ASUS-ra mennyi év gari van rá? Az Edigitalban lett vásárolva 2008.februárjában. Az itthoni márkaszervize az hol található? Tudtommal az edigital nem javít hanem kiviszi külföldre a javítandó termékeket.

Esetleg valakinek van valami ötlete?

(#11688) Jokko válasza jeni (#11687) üzenetére


Jokko
tag

Alapból 2 év garit adnak most ASUSokhoz általában, régen nem tudom ez hogyan volt

(#11689) Thunderzolee válasza jeni (#11687) üzenetére

Látogass el Asus oldalára:
http://support.asus.com/default.aspx?SLanguage=hu-hu

Regsztráld be a terméket, és ha van rá gari, a weblap ki fogja írni.
Esetleg a weboldalon feltüntetett címeken is érdeklődhetsz.
http://rma.asus.de/pick_eu/h/
http://rma.asus.de/pick_eu/h/#whoiswho

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11690) Mr.Skynet válasza CHIPman (#11686) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Hi! Gondolom az ára miatt tetszett meg az AMD, de szerintem ne felejtsük el, hogy még egy 85-90K-s bolti árú gépben lévő T4200 is itt-ott elver a P320-at, szóval magánvélemény, de engem a cpu jobban zavarna és a legkevésbé sem érdekelne, hogy 512Mb vagy 1Gb memót kapna a vga, mert bár ddr3-as de a 64bit memó bus elég haramtos és a viszonlyag gyenge HD5470-nek is szerintem felesleges 1Gb memó. Szóval szvsz nem ér meg 5 ezret a plusz 512Mb memó.

Hogy 5 ezret megér-e +1Gb memó, a válasz szintén nem, mert elég gyakran lehet kapni 5-6-ért itt a PH-n is 2Gb memót is. Szóval célszerű olyan gépet venni amiben 1x2Gb memó van és vehetnél bele még 2Gb-ot. 3Gb=2+1Gb ugye, ha bővíteni akarsz, a gari miatt szívás lesz... (mert az 1Gb memód a polcon fog pihenni míg le nem jár a 24 hó gari)

Nekem K52JR van, nem hinném, hogy sokban tér el a 2 gép minőség ügyileg, zsanérok stabilak, gép sem nyekereg elég jól össze van rakva, a billentyűzet felső széle viszont picit tényleg "lifeg" de nézd meg élőben valahol, szerintem egyáltalán nem vészes, főleg ha az előző notid mondjuk MSI volt... :DDD (nálam 3 féle volt, többet soha nem lesz 1db sem, előbb veszek Fujit komolyan mondom...)

(#11691) tamas84


tamas84
csendes tag

Sziasztok. Gariba alaplapot cseréltek a k50ab notebookomban, és azóta mikor bekapcsolom valami gigabyte realtek ethernet boot agent feliratot ad be először, amibe shift+f10 el tudok belépni de hiába változtatom meg a beállítások, vagy kapcsolom ki az üzenetet és lépek ki save and quite e, ugyanúgy csinálja. Az a sejtésem hogy az alaplapon lett egy integrált és egy pciexpress lan kártya ami eddig nem volt és onnan akar bootolni. Elég idegesítő mert néhány másodperccel tovább tart a boot.
A biosba van egy olyan opcio asszem hogy onboard lan boot rom enable. Ha ezt kikapcsolom mi lesz?

(#11692) tamas84


tamas84
csendes tag

Közben megoldottam azzal, hogy a biosban kikapcsoltam az onboard lan boot rom ot.

(#11693) hocik


hocik
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy Asus-K52JC laposom és mikor aksiról használom néha ingadozik a fényerő néhol csökken néhol nő. Miért van ez? Ha hálózatról használom teljesen jó.

Válaszokat előre is köszönöm

(#11694) Mr.Skynet válasza hocik (#11693) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Hi!

A Windows-ban az energiagazdálkodást jól nézd át pl.: hálózatról, akkuról, energiatakarékos, kiegyensúlyozott, teljesítménycentrikus módban mindent külön lehet állítani, valószínűleg spórol neked a Kíndóz, állítsd be frankón... ;)

(#11695) norbszt válasza kali (#11673) üzenetére


norbszt
tag

Helló

Szereztem Kinmax memoria modult betetem a bios látja a 4Gb ot a win pedig ezt irja :
Telepített memoria (RAM): 4,00Gb (2,00 Gb használható) az everest is csak 2gb látt a kinmaxot de memoria olvasás tesznél azt irja hogy Dual DDR2-677 ha nincs ben akkor
DDR2-677 akkor ez most igy jó vagy nem? Tehát jó ez a memoria bele?

64bit win van fent

Multi Meter minialkalmazás is 2Gb nak látja

[ Szerkesztve ]

(#11696) ezeregy


ezeregy
csendes tag

nekem k50c-m van és valamiért a kamera képe fejjel lefelé van... azt olvastam valahol, hogy valami hiba miatt van ez mert nem a megfelelő cam program van rajta...
Halottatok hasonló dologról? esetleg van nektek is hasonló problémátok? Nem tudjátok, hogy mit lehetne ezzel kezdeni?

(#11697) oscar85


oscar85
csendes tag

Hali!

tudtok valami infot adni erről a notebookról
asus k52je-ex232d
menyire megbízható?
az asus notik általában milyen minőségüek?

(#11698) norbszt válasza norbszt (#11695) üzenetére


norbszt
tag

Megoldodot ujra raktam a wint most jó meg van az összes ramom :DD :DD :DD :DD

(#11699) kali válasza ezeregy (#11696) üzenetére


kali
legenda

nem csak hallottunk, hanem írtunk is már elégszer!
a notid letöltési részlegéből valamelyik - megfelelő oprendszeres - illesztővel jó lesz a kép!
illesztők letöltése; link
kamera beazonosítása; link
ha a beazonosítás nem segít, akkor kell kipróbálni több/minden illesztőt!

oscar85; adott árkategóriához mérten aránylag jók, részemről az általad kiválasztott széria is ajánlott!

norbszt; na, csak ráerőltetted az oprendszerre is a 4 gb memóriát! :)

[ Szerkesztve ]

(#11700) discrate


discrate
aktív tag

sziasztok,

egy hete vásároltam egy ASUS K52JE-EX035D P6100/2GRam notebookot, amire win7-et tettem fel. az a gondom vele, hogy alkalmazások futtatása közben egy-két percre 'megáll'. tehát nem fagy le, csak olyan mintha nem csinálna semmit sem, aztán egyszer csak magához tér és folytatja az elkezdett folyamatot. ezért fordult elő 3 perces bootolás a szokásos kb egy helyett vagy futtatok egy egyszerű progit (wordpad), és egy perc mire bejön.
gyári drivereket tettem fel, a HD5470 kártya driverét frissítettem.
win7 ram tesztje nem mutatott rendellenességet, chkdsk szintén negatív.

mi lehet a gond? milyen progival tudnám tesztelni leghatékonyabban (memóriát, kártyát, vinyót, hogy van-e valami ütközés). bios frissítés játszhat?
köszi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.