Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11751) kali válasza Amacs (#11750) üzenetére


kali
legenda

lehetséges korábbi bios verzió felhúzása, arra viszont figyelj, hogy elôtte és utána is legyen default!

(#11752) Amacs válasza kali (#11751) üzenetére


Amacs
aktív tag

Köszi a tanácsot, szerintem mindenképpen kipróbálom, mert jobb ötletem már nincs a fagyásaimra.

(#11753) Sergiohu válasza Medical (#11546) üzenetére


Sergiohu
tag

Kicsit késve, de segítenék.
1. Vegyél egy TP-Link TL-WR1043ND Router-t
2. Vegyél egy Kingston notebook kites 64 Gb-os SSD-t.
3. 500 Gb-os vinyó a router usb portjára, SSD a laposba.
Bármilyen más fejlesztés kutya faxa ehhez képest.
Üdv.

Na ez tényleg az utolsó, holnaptól...

(#11754) Abri


Abri
aktív tag

hy all
Adott egy Asus K72JR notim, egyik nap kattogni kezdett, majd kékhalál, restartoltam. Gondoltam, hogy a vinyóval lehet vmi, ezért feltettem a HDD sentinelt és ez a kép fogadott.
Ez feljogosít a vinyó garanciális cseréjére, vagy még nem?

(#11755) Mr.Skynet válasza Abri (#11754) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Hi!

Szerintem keresd meg az Asus-t gari ügyben és ha kekeckednek akkor lehet sorolni a tényeket:
- szektor hibák...
- nem normális hangok jönnek a gépből...
- kékhalál, fagyás, újraindulások ezért nem tudsz dolgozni a géppel...
- munkáid és adataid vesznek el a gép hardveres hibái miatt...

Azért a biztonság kedvéért egy HD Tune-t futtas le (nem gyors scan módban) pakold tele a vinyót amennyire tudod, aztán scan újra, lehet olyan szektorok hibásak amiről nem is tudsz, mert talán még soha nem volt rá írva... nekem is 3 napig volt hibátlan a Hitachi usb vinyóm, 4. nap mikor rámásoltam 600Gb cuccot úgy nézet ki a SMART infó mint 86-ban Csernobil :(

Szerk.: bár ha nem szaporodnak a hibás szektorok, akkor lehet nem érdemes erőltetni a gari dolgot, mert a kondíció grafikon szerint már legalább 2 hete ilyen a vinyód nem pár napja... (csak most néztem)

[ Szerkesztve ]

(#11756) yxcv


yxcv
tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket az ASUS K52JB-SX072D-ről. Az ára (155 ezer Ft) tetszik és a paraméterei is:

* PROCESSZOR: Intel Core i3-370M 2.40GHz
* MEMÓRIA MÉRET: 3Gb
* MEMÓRIA TÍPUS: DDR3
* KÉPERNYŐ ÁTMÉRŐ: 15,6"
* FELBONTÁS: 1366x768 (WXGA)
* LED KIJELZŐ: Igen
* INTEGRÁLT VGA TÍPUS: ATi Mobil RadeOn HD5145
* MEREVLEMEZ: 320 Gb
* OPTIKAI MEGHAJTÓ: DVD-RW
* OPERÁCIÓS RENDSZER: FreeDOS
* WLAN: Igen
* HÁLÓZAT: 10/100/1000Mbps /Gigabit/
* USB PORT: 3 db
* KAMERA: Igen
* HDMI: Igen
* KÁRTYAOLVASÓ: Igen
* SÚLY: 2m62 kg

Kinek milyen probléma jött elő? Hátrányai? Stb...

(#11757) petiww


petiww
tag

Hali!
Nem tudja valaki hogy az F3Tc-ap092 alaplapú laptop támogatja-e a turion64 x2-t? És ha igen, milyen fajta procik vannak x2-ből? Gugliban semmit nem találtam :O

(#11758) Tikalin


Tikalin
csendes tag

Sziasztok!
Van egy majdnem 1 éves AsusK50IJ-s laptopom és egy ideje nem stimmel vele valami. Filmnézés és skypeolás közben egyszercsak lefagy és nyújtja a hangot. A legtöbbször csak újraindítással tudom feléleszteni. A srácok a boltban azt mondták, hogy ez vírus, de lefuttattam rajta Eset-víruskeresőt is és a saját Avastommal is ellenőriztettem és semmi. Tudnátok tippet adni, hogy mi lehet a baj? A másik gondom az, hogy nem bízom igazán a fiúk szaktudásában a boltban és ha ez a hiba valami drága alkatrészt érint akkor jó lenne, ha mondjuk szakszervíz csinálná meg...
Köszi

(#11759) Tikalin


Tikalin
csendes tag

A gondom az, hogy nem tudom hogyan juttassam el a szervízesekhez és mennyibe kerülhet ez.
Köszi

(#11760) utánvétel válasza Tikalin (#11759) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Ők érte jönnek futárral, ha gond a beszállítása a terméknek: ASUS online szervíz

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#11761) Mr.Skynet válasza Tikalin (#11759) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

utánvétel barátunkat kiegészítve --> "és mennyibe kerülhet ez." nagy örömünkre Asus-nál a világ gari háztólházig ingyen futárral történik ;)

(#11762) utánvétel válasza Mr.Skynet (#11761) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Minden asusra 2 év gari jár + vehetsz hozzá még az elején tán 1 évet?
A gari idő alatt az egész móka full ingyenes és kb 1-2 hét alatt lejazlik.

...pontosan, ahogy mondani tetszett :) :R

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#11763) Ashooka


Ashooka
tag

Sziasztok

Nekem van egy asus K51AE laptopom ! Az vele a gond hogy csak úgy indul el ha töltőn van, vagy ha kiszedem az aksit és visszateszem majd csak így képes aksiról elindulni nos ilyenkor mit tehetek ? Vissza gariba?

(#11764) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

(#11758) Tikalin
Majd egy visszajelzést kérhetnék tőled h mit mondtak erre a fagyogatós hibára?
Nálam is hasonló jelenségeket produkál a gép néha de nem sikerült rájönnöm már hosszú ideje h mitől van ez. A gép már nem garis, új ramot, hdd-t és 2 magos procit kapott, több irtóprogramot lefuttatam eredmény nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#11765) valakiiii


valakiiii
tag

Sziasztok !

Olyan problémám van , hogy vettem nem rég egy asus notbook-ot windows 7 op. rendszerrel és minden rendszer indításkor kiad egy üzenetet a gép, hogy ASUS LIVE UPDATE

Az ablakban látható egy : BIOS , DRIVERS és alatta egy Application alatt kipipálom verzió száma v1.0.0008 és rákattintok az OK-ra és elkezd tölteni sokáig . Ezt várjam meg vagy van ennek a frissitésnek valami másik módja ??? :F :F

Válaszokat előre is köszönöm ! :R

(#11766) #73129984


#73129984
törölt tag

Helló Mindenki.
Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem régiben vettem egy Asus K50IE-SX142D típusú notebook-ot. A helyzet az, hogy a gép már az első cd írásánál cserbenhagyott. Néróból próbáltam több verziót is, de sose írta meg a lemezt. Mindig azt magyarázta, hogy nem tudja lezárni vagy mi. Elkezdte írni és egy-két pillanat után már le is állt és jött az előbbi hibaüzenet. A cd mehetett is a kukába. A gép egy Slimtype DVD A DS8A4S SCSI CdRom Device meghajtóval van felszerelve. Ha valaki tudna segítséget nyújtani a probléma orvoslására, akkor azt nagyon meghálálnám.(mellékesen a lemez egy Verbatim CD-R, 52x lemez volt)
A segítségeket előre is köszönöm. :)

(#11767) Tikalin


Tikalin
csendes tag

Ezek szerint szerintetek is jobb ha velük nézetem meg a gépet... :))
Köszi a tanácsot

(#11768) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!
Egy Asus X5DIJ webcamera képe fejjel lefelé jelenik meg. Miért? :F
Win7 32bit-es a rendszer. Az msnben is ez a gond.

(#11769) Csabroncka válasza SzalaiG (#11768) üzenetére


Csabroncka
addikt

Fordítsd meg vagyis tükrözd (az msn belül, vagy a vezérlőpultban nyisd meg a programját), én skypot használok, nekem is így rakta fel és tükröztem...

"in medias res"

(#11770) SzalaiG válasza Csabroncka (#11769) üzenetére


SzalaiG
addikt

Jött ki hozzá új driver. Leszedtem. Felraktam és jó.

(#11771) potkem


potkem
aktív tag

Boldog Új Évet mindenkinek.

(#11772) tamas84


tamas84
csendes tag

Sziasztok, Van egy k70ab notebookom és néhány hete film nézés közben szürke árnyalatos függőleges csíkokra váltott a kijelző, és csak ha kikapcsolom a gépet akkor tűnik el. Nem tudom találkozott e már valaki ilyen hibával. Az a baj, hogy ez a probléma elég kiszámíthatatlanul jön elő,általában filmnézés közben de akkor is csak kb minden második nap. Játék közben soha. De volt már hogy bootolás közben is jelentkezett. Garanciás még, de nem tudom így hogy küldjem el, ha igazából csak ritkán vált ilyen csíkosra a kijelző. Frissítettem a legújabb vga drivert de semmi. Újraraktam a windows 7 et is.
Valami ötlet?

Előre is köszi

(#11773) Krisz79


Krisz79
őstag

Asus notira,hogy lehet fényerőt állitani?
Mert valószinűleg kijelzőcsere közbe elnyomódott valami
köszi

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#11774) kali válasza Krisz79 (#11773) üzenetére


kali
legenda

milyen szériás noti? használt oprendszer?

(#11775) Krisz79 válasza kali (#11774) üzenetére


Krisz79
őstag

Asus V6000
egyszerűen nem értem hova sötétedet el a kép.
vin7

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#11776) Krisz79 válasza Krisz79 (#11775) üzenetére


Krisz79
őstag

Hahó Kali!
Itt vagy???

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#11777) kali válasza Krisz79 (#11775) üzenetére


kali
legenda

háttérvilágítás rendben?
win 7 alatt; vezérlőpult -> rendszer és biztonság -> energiagazdálkodási lehetőségek -> (használt) séma beállításainak módosítása -> séma fényerejének módosítása! (hálózati és akkumulátoros módban is lehet állítani!)
ha a megfelelő illesztők + atk is telepítve van, akkor az fn + f5/f6 kombinációval is módosítható a fényerő!

(#11778) Krisz79 válasza kali (#11777) üzenetére


Krisz79
őstag

A Rendszer és biztonság alatt Nekem nincs Energiaellátás.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#11779) kali válasza Krisz79 (#11778) üzenetére


kali
legenda

a megjelenítés típusának függvényében, keresd meg az energiagazdálkodási lehetőségeket;
e

(#11780) Krisz79 válasza kali (#11779) üzenetére


Krisz79
őstag

Aztán???

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#11781) kali válasza Krisz79 (#11780) üzenetére


kali
legenda

már leírtam korábban a további lépéseket!
fn + f5/f6 működik?

(#11782) Mr.Skynet válasza Krisz79 (#11780) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Ha normálisan fel van telepítve minden driver, akkor a billentyűzetedről is tudsz a funkció gombokkal fényerőt állítani ez alapján a kép alapján Fn + F5 és F6 gombokkal tudod szabályozni a fényerőt.
Egyébként kali barátunk korrektül leírta mit hol találsz, ha nem találod a dolgokat pihend ki magad és próbáld meg újra :B

Szerk.: sorry kali, lassan írtam / kerestem / linkeltem...

[ Szerkesztve ]

(#11783) Krisz79 válasza kali (#11781) üzenetére


Krisz79
őstag

Sajnos nem.
De ugy kezdődött,hogy: kijelző csere közbe lefektettem akijelzőt a gombsorra. aztán nem tudom mit nyomhatott melyik gombot. az biztos,hogy most alig látni a kijelzőt.
az Fn /F5 , Fn/F6 nem reagál... :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#11784) Mr.Skynet válasza Krisz79 (#11783) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szerintem álljunk megy ott, hogy most alig látni tehát világít a kijelzőben a fénycső, vagy egyáltalán nincs kijelző világítás? Elképzelhetőnek tartom, hogy elfelejtetted az inverterre rányomni a fénycső tápcsatiját... így aztán win7-ben meg bill-ről is nyomhatod nap estig a fényerő beállításokat...

(#11785) kali válasza Krisz79 (#11783) üzenetére


kali
legenda

fn + f7 esetlegesen kikapcsolhatja a kijelzést!

Mr.Skynet; ezért próbáltam kérdezni tőle a háttérvilágítást...

[ Szerkesztve ]

(#11786) Krisz79 válasza Mr.Skynet (#11784) üzenetére


Krisz79
őstag

Nagyon halovány a kijezőm. :(
2 Csatit nyomtam össze.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#11787) Krisz79


Krisz79
őstag

Azt hiszem kezdek hülyét kapni!
:)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#11788) Peti567


Peti567
aktív tag

Betudnátok linkelni azt az oldalt ahol megtudom nézni a videokártyákat erősségi sorrendben?
Nem tudom melyik az erősebb-gyengébb!
Köszi szépen!

(#11789) kali válasza Peti567 (#11788) üzenetére


kali
legenda

(#11790) Peti567 válasza kali (#11789) üzenetére


Peti567
aktív tag

Köszi szépen!

Egy Asus laptopot akarok venni, azokat nézegetem és ez a 3 videokártya van bennük.

Jól látom hogy így vannak sorba a videókarik? Tehát az ATi HD5145 a legjobb ugye?

Intel® Graphics Media Accelerator HD
NVIDIA® GeForce® GT 310M/512MB DDR2 VRAM
ATi Mobility Radeon® HD5145 512MB DDR3

(#11791) kali válasza Peti567 (#11790) üzenetére


kali
legenda

jól látod, de arra azért figyelj, hogy a noti más paraméterei is fontosak lehetnek! chipset, proci...stb!

[ Szerkesztve ]

(#11792) Peti567 válasza kali (#11791) üzenetére


Peti567
aktív tag

Ezt néztem
ebben van az erősebb videókari és 2400MHz -es proci!

Mit szólsz? Mindenre kéne egy csoporttársamnak, játszani is!
Mit ajánlasz esetleg Asusba?
Köszi

(#11793) kp78


kp78
addikt

BUÉK mindenkinek!

Az normál működés, hogy a laptopot hdmi kábellel lcd tv-re kötve azonnal csak a kép megy át, majd újra kell indítanom a notit, és akkor már a tv-n van a hang is.
Asus K52JR win7-tel. :U

(#11794) kali válasza Peti567 (#11792) üzenetére


kali
legenda

a k52 elég jó széria, adott típussal meg lehet már játszogatni is!

kp78; igen, sajnos nem mindig megy automatikusan az átkapcsolás...

[ Szerkesztve ]

(#11795) kp78 válasza kali (#11794) üzenetére


kp78
addikt

Köszi, akkor élek vele együtt, és nem keresem a hiba okát. :R

(#11796) szabax


szabax
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne hogy van egy ASUS K50IJ sx256l noti, amin win7 van és működés közben villognak az aeros részek (tálca, fejléc) még nem tudtam ránézni a gépre nem hozta el ismerősöm. Annyi lenne a kérdésem hogy ebben a gépben is van e kettő videókari és az okozhatja e, vagy ők amikor telepítették akkor a gyári dvd-ről rakták a drivert és azóta az új driver megoldást hozott e erre a gondra? Vagy ha esetleg valaki találkozott ilyennel akkor ha segítene azt megköszönnném!
Válaszotokat előreis köszönöm!

szabi

(#11797) Csapi007 válasza kp78 (#11795) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Hát szerintem ez egyáltalán nem normális. :U
Videókártya driverben keresgélj HDMI beállítások között, esetleg nyomj neki egy "észlelést", hátha akkor rájön hogy a hangot is át kéne tolnia.

"Csak úgy mondom"

(#11798) somasz


somasz
addikt

Bővíthető ennek a netbooknak a memóriája, vagy nincsen rajta bővítő-slot? Megéri ennyiért ez a noti, vagy tudtok jobb vételt mondani? 2giga ram kéne, a 160-as vinyó elég, és ne legyen sokkal drágább... :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11799) kp78 válasza Csapi007 (#11797) üzenetére


kp78
addikt

Hát már annyi mindent végigtúrtam, de semmi hiányzó pipát, vagy átállítási lehetőséget nem találtam. :(
Eszközkezelő pedig semmi frissítést nem talál.

[ Szerkesztve ]

(#11800) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!

Tudom,hogy nem jó helyen vagyok,de a másik topikban nem kaptam választ,illetve szeretném több embernek a tanácsát kérni.
Szóval,adott ez a notebook,egy ismerősömé és szeretne bele firewire portot tenni,hogy videókameráról gépre tudja tenni a videóit,mert a kamon csak ilyen csati van.Notebookok számomra teljesen ismeretlenek,neki meg főleg,a kérdés az lenne,hogy milyen csatlakozásút kellene venni?
Ezeket találtam1
2

Vagy esetleg Ti mit tudnátok ajánlani?
Köszönöm a segítségeteket

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.