Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12951) bendzso


bendzso
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus 1001PX-em, amin újratelepítettem az operációs rendszert, és nem tudok hibernálni. Legalábbis nem jelenik meg a leállítás stb gomb mellett, viszont amikor már majdnem lemerült, akkor hibernálta magát, tehát maga a funkció működik.

A másik pedig az lenne, hogy hogyan lehetne működésre bírni az Fn+hangerőszabályozó billentyűket? Néztem az Asus oldalát, de nem találtam semmi olyat, ami nekem használna.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#12952) Sanya válasza Jamo80 (#12939) üzenetére


Sanya
nagyúr

te hogy adnád meg az üzemidőt?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12953) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Van egy Asus K52Jr tipusú laptop. A ventillátora megállt és nem működik :( Amikor bekapcsolom fordul 5-10 talán és megáll:(Mit tudok tenni esetleg vagy komplett hűtő csere? Valami boltott ha tudtok ahol olcsón lehet hozzájutni persze csak új érdekelne:) Köszi előre is a segítséget és a hozzászólásokat:) :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#12954) Kyriath


Kyriath
csendes tag

Üdvözletem!

Szeretném a segítségeteket kérni, ugyanis van egy kellemetlen problémám a laptopommal.
Csak és kizárólag a gyári ati driverrel hajlandó megfelelően működni, minden más esetben egy idő után összeomlik (többnyire szűrke vagy fekete kép, majd kék képernyő számol, majd kikapcsolja a rendszert).
A laptop Asus g73jh.

Ha van ötletetek, miképpen oldható meg, hogy frissebb vga driverrel is működjön, azt örömmel venném.
Gyári 10.12 - es driverrel semmi probléma nem jelentkezik, de szeretném frissíteni...

További szép napot kívánok!

(#12955) erahurka


erahurka
félisten

Senkinek nincs K43-a, hogy mondjon róla pár szót? Aksi, billentyűzet, valami szériahiba, ilyesmik érdekelnének. Köszi!

(#12956) Vinchi válasza Kyriath (#12954) üzenetére


Vinchi
tag

Üdv,

Vidd be a szervizbe, VGA biost kell rajta frissíteni. :)

(#12957) Vinchi válasza zedok (#12947) üzenetére


Vinchi
tag

Én úgy tudom hogy a k52je-t már tudják javítani a márkaszervizben.

(#12958) zedok válasza Vinchi (#12957) üzenetére


zedok
senior tag

Igen? Na ez egy jó hírnek tűnik, márha valóban igaz :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#12959) Vinchi válasza zedok (#12958) üzenetére


Vinchi
tag

Az egyik haveromnak a gépében, lapot cseréltek és azóta nem fagyott meg 1x sem. Ez már 1hónapja volt legalább.

(#12960) adDis válasza zedok (#12958) üzenetére


adDis
csendes tag

Szia Zedok!

Szerintem add le a laptopodat nyugodtan a szervizbe! Voltunk itt hárman-négyen egy időben ilyen problémával és mindenkiét pikk-pakk megcsinálták néhány hete. A mienkét egy szerdai napon adtam le és pénteken már szóltak, hogy kész. Rákövetkező héten hétfőn hoztam el. Az átvételi elismervényre azt írták: "Alaplapcsere, HDD OK", ami azt jelentette, hogy azt is leellenőrizték (állítólag) de annak nem volt baja.:)

Javaslom, hogy Everest-tel csinálj egy riportot a gépedről és mentsd le, mielőtt leadod, hogy utána ellenőrizni is tudd, hogy tényleg cserélték-e még a szervizben! A fizikai cím alapján össze tudod majd hasonlítani. Én ezt elmulasztottam, így nem tudok mást tenni, mint hinni nekik :) A BIOS amúgy biztosan más rajta, azt megállapítottam, mert a 212-es verzió volt már fent rajta, amikor visszakaptam, előtte pedig valamelyik másik. A 212-es megjelenési dátuma pedig 2011.02.21 az ASUS oldala szerint, mi pedig a gépet január végén vettük. :)

Amúgy a "csere" óta nem volt gond vele!

A miénken leginkább internetezéssel, youtube-videók nézegetésével lehetett kikényszeríteni a fagyásokat, de azt azonnal, a videó elindulásakor.
Most pöccre mennek, jó nettel meg pláne :)

[ Szerkesztve ]

(#12961) japán válasza Vinchi (#12957) üzenetére


japán
csendes tag

Nyugodtan küld a gépet a szervizbe,nekem is megcsinálták,azóta semmi gond vele!Mondjuk az akku az nem az erössége,de ez van!

(#12962) balázz


balázz
csendes tag

Sziasztok
ma jött meg iponbol a k53sv-m.
Ugye van bent egy integrált intel videokártya meg egy nvidia 540m .
Az lenne a problémám ha elinditok egy játékot nem vált át az nvidiára :S
Vmi ötlet? a gyári driverrel se jó azt letöröltem , letöltöttem az nvidiárol a legfrissebbet de az sem.Amugy sztem nem a videokártya driverrel van a gond hanem vmi alaplap driverrel lehet nem?

Előre is köszi :W

(#12963) venta94 válasza balázz (#12962) üzenetére


venta94
csendes tag

Esetleg azt próbáld meg, hogy jobb klikk egy játék parancsikonkára / futtatás grafikus processzorral / nagy teljesítményű Nvidia

(#12964) balázz válasza venta94 (#12963) üzenetére


balázz
csendes tag

jah nvidia vezérlőpultban külön kell megadni melyik programnál mit csináljon kicsit vicces

(#12965) agent_k válasza balázz (#12962) üzenetére


agent_k
őstag

honnan látod, hogy nem váltott át? Neked is van egy külön lámpa hozzá? Ha kék, akkor integrált megy, ha fehér, akkor az nvidia.

(#12966) Kerio


Kerio
őstag

Szerdán visszakaptam a gépemet a szervizből (FixDirect). :)) Egy hetet töltött ott. A billentyűzet érkezésére kellett várni, amit azonnal be is építettek. Mindenről tájékoztattak. Abban a dobozban kaptam vissza, amiben elküldtem. Ugyanúgy csomagolták vissza. A DPD vitte-hozta a gépet.
Szóval nekem jó véleményem van az Asus szervízszolgáltatásról.

Csak azért is írom le, mert anno Acerrel jártam úgy, hogy a futárcég, akit nem neveznék meg elvitte Brno-ba ha jól emlékszem, és nem csináltak semmit a géppel. Pedig nálam fél óránként lefagyott. Ma ugyanaz a futárszolgálat úgy hozta haza, hogy rám sem csörögtek, hanem bemászott a kerítésen, és lerakta az ajtó elé. Nem akartam elhinni. De ez így történt.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#12967) basanya


basanya
csendes tag

Helló!
Kérdésem lenne van egy asus k52j laptopom. Fél éves ujra lett telepítve rá a windows 7 és azóta ugy érzékeli, hogy az egér bal gombja be van nyomva. Azóta Csak usb s egérrel lehet használni a gépet. (gyári driver rajta de a nélkül is ezt csinálja.) Nem hiszem hogy pont a telepítés alatt romlott volna el.
Találkozott valaki már ilyennel? ötlet? tanács?
Köszike

Sanya

(#12968) rankesz válasza basanya (#12967) üzenetére


rankesz
veterán

Próbáld ki ubuntu live cd-vel, ha avval is csinálja akkor RMA

(#12969) medek3


medek3
aktív tag

Tudna valaki segíteni nekem?
Asusf5sl ap344 notim dual core T3200 prociját szeretném lecserélni a lehető legnagyobbra, ha egyáltalán cserélhető benne.
köszi.

(#12970) Narxis válasza Kerio (#12966) üzenetére


Narxis
nagyúr

"Ma ugyanaz a futárszolgálat úgy hozta haza, hogy rám sem csörögtek, hanem bemászott a kerítésen, és lerakta az ajtó elé."

:DD

Thanos was right.

(#12971) szbence


szbence
csendes tag

Sziasztok!

Asus X52D notebookomnak az adapterét otthon hagytam, mert elutaztam és van itt egy MSI Vx600 as notebookhoz tartozó adapter link.
Szabad ezzel az adapterrel használni a notimat?

Asus adapter: output 19V 4,75 A
MSI adapter: output 19V 4,74 A

Előre is köszönöm a válaszotokat!

[ Szerkesztve ]

(#12972) zedok


zedok
senior tag

Na ma lett leadva a laptop remélem majd jó élménnyel számolhatok be a későbbiekben! :) 2 hét a javítása (mondjuk pl. több dolgot is megjelöltem ami sajnos hibás a kibontás óta) :U

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#12973) adDis válasza zedok (#12972) üzenetére


adDis
csendes tag

Na hajrá! :)

Szerintem mindig két hetet írnak rá amúgy, hogy ne nyaggassák őket feleslegesen addig!:)
Ettől még előbb is jelentkezhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#12974) Sanya válasza szbence (#12971) üzenetére


Sanya
nagyúr

természetesen lehet.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12975) kodad3


kodad3
csendes tag

Mi a véleményetek az Asus EeePc 1001PXD netbookról?
Kizárólag irodai alkalmazások futtatására, internetezésre és nyomtatásra lenne rá szükségem. Semmi esetre sem játékra!!!!

(#12976) kodad3 válasza kodad3 (#12975) üzenetére


kodad3
csendes tag

hozzátenném, hogy a 2GB ramos 250GB HDD-s 6 cellás akksis változat!!!

(#12977) medek3


medek3
aktív tag

szerintetek ha a 667Mhz fsb processzort lecserélem a notimban egy 1066Mhz re akkor a memória modulokat is lecserélhetem 1066Mhz -re vagy a mostanit végre 800Mhz esnek fogja látni és nem 667Mhz esnek.

(#12978) Sanya válasza medek3 (#12977) üzenetére


Sanya
nagyúr

inkább a procikat írd le, hogy mit cserélnél mire, ram mérete, sebessége, illetve az adattároló merevlemez adatátviteli sebessége (írás/olvasás)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12979) japán válasza basanya (#12967) üzenetére


japán
csendes tag

Szia.
Nem lehet gond a telepitéssel,Win7-el is mennie kell! Ubuntu-t feleslegesen rakod rá azzal is ugyanez lessz a problémád! Küldd szervizbe,mostmár rugalmasak és gyorsan megcsinálják! Regisztrálj,RMA!

(#12980) zedok


zedok
senior tag

Olyan kérdés merült fel bennem, hogy pl. az RMA számmal, meglehet valahogy nézni a neten, hogy hogy áll a gépem javítása am? :))

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#12981) erahurka


erahurka
félisten

Tényleg senki sem vett itt K43-as gépet? Az a vicc hogy az egész interneten egy tesztet sem találtam róla :S

(#12982) bettina.s


bettina.s
csendes tag

K52JE:
Lehet, hogy már írták, de akinek esetleg még fennáll a fagyás probléma, az intel oldaláról le lehet tölteni a legújabb drivert, és az megoldja. Nekem attól a pillanattól kezdve hibátlan, amióta felraktam (egy hónapja kb), végre!:)

(#12983) adDis válasza bettina.s (#12982) üzenetére


adDis
csendes tag

Az [Intel oldalán] az Intel Driver Update Utility-t futtattad, vagy manuálisan választottad ki a megfelelő drivert?

Ha ez utóbbi, kérlek írd le, hol mit is kell kiválasztani, hogy a megfelelőt tudjam letölteni!

A mi gépünk ASUS K52JE-EX232D.
Én csak annyit tudok a laptopról, hogy a chipkészlet Intel® HM55 Express.
Erre nem tudom, hogy keressek rá. Vagy az Intel Rapid Storage Technology frissítéséről lenne szó?

Amúgy a szerviz óta a miénk is tökéletes, de azért érdekelne, hogy melyiket raktad fel rá! :)

[ Szerkesztve ]

(#12984) bettinas válasza adDis (#12983) üzenetére


bettinas
csendes tag

Mindkettőt (update utility és rapid storage) felraktam, de most vettem észre, hogy csak a rapid storage volt új (júniusi), gondolom akkor az elég! Nekem is HM55:
Chipsets - Laptop Chipsets - Mobil Intel 5 series - utána op rendszer.
10.6.0.1022 a rapid storage verziója a ti gépeteken?
(Előző vagyok, csak rosszul változtattam emailt..) Nekem nagyon durván fagyott, de vizsgaidőszak miatt csak június végén akartam szervízbe vinni, addigra viszont jött ez a csoda-driver.
Közben elolvastam pár kommentet, és most rosszhiszemű vagyok, de esélyes, hogy nem az Asus szervíz táltosodott meg, hanem az Intel fejlesztett ki egy új drivert...

(#12985) adDis válasza bettinas (#12984) üzenetére


adDis
csendes tag

Na, sejtettem, hogy majd a Mobil Intel 5 series-t kell választanom, de biztonságból gondoltam rákérdezek! :)

Nincs a közelemben a laptop - mivel barátnőm húgáé :) - , így sajnos nem tudom most megmondani, melyik verzió van rajta, de mivel nemrég (3-4 hete) jött vissza a szervizből, elképzelhető, hogy a Rapid Storage-nek is a legújabb verziója lesz már rajta, majd lecsekkolom.

Kösz az infókat!

(#12986) basanya válasza japán (#12979) üzenetére


basanya
csendes tag

Köszi!
Reménykedtem hogy én szurtam el valamit de a 3. win 7 után is ezt csinálja ugyhogy szomorkodás van...
Marad a szerviz... Köszike

Sanya

(#12987) R1Gabo


R1Gabo
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni, h mennyit ér a régi ASUS A6U-5153 /2006-os/ laptopom kb. Mellékeltem a linket a paraméterekkel. Segítségeteket előre is köszönöm szépen. Sziasztok

http://www.notebook.hu/notebook/asus/a6ku/asus-a6u-5153

(#12988) japán válasza zedok (#12972) üzenetére


japán
csendes tag

Szia.
Nyugodság van! Megcsinálják a géped! Nekem is Zsir-ul megy a szerviz óta,pedig már lassan 2 hónap eltelt! Nem fagy! Bár az akku nem teljesen az igazi! Max 1.5 ora! Érdeklödnék viszont,hogy Te még milyen hibákat jelölték meg? Várom a válaszod!

(#12989) norby0517


norby0517
csendes tag

Helló!

Van egy Asus K52JC-m elromlott a tápja, 19V-os 4,73A-es volt. A lakótársamnak egy régi felesleges tápja volt ami 19V-os,de csak 3,42 A-es. Rádugtam működik vele a gép. Azt szeretném tudni,hogy ennek hosszútávon milyen mellékhatása lehet, mert akkor nem veszek új tápot. De ha rosszat tesz, rögtön veszek.

Üdv.

(#12990) zedok válasza japán (#12988) üzenetére


zedok
senior tag

Szia! én még olyan hibát jelöltem meg mint pl.
1. lötyög a bill. valóban nagyon hangos.
2. kattog a touchpad 2 db egér gombja.
3. néha remeg a képernyö széle.
ezek voltak! :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#12991) doser0717


doser0717
aktív tag

Sziasztok!

Jó hogy eszembe jutott ez a topik is, miután megrendeltem a gépet... :W

Na de azért felteszem a kérdést: van valakinek tapasztalata a g74-es sorozattal? Vagy akár a g73, g53-al? Mert nekem ilyen lesz (g74) és tudni szeretném mire számítsak...

i20N, Surriento, GBS 57

(#12992) zedok


zedok
senior tag

halihó! Emberek!
A gépem elkészült, már arról írok! Hétfőn leadtam a gépet, most megjött. Kb. a felét kicserélték, és végre jó minden! Iastor error majd kiderül :) FixDirect Kft + Asus köszönöm szépen! Kellemes csalódás! 5 munkanap volt a javítása! nektek is zenél a gép bekapcsoláskor? :C :C :C

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#12993) adDis válasza zedok (#12992) üzenetére


adDis
csendes tag

Miket javítottak, mit írtak rá ?

(#12994) zedok válasza adDis (#12993) üzenetére


zedok
senior tag

Hm. Minden cserélve :D Amúgy alaplap, billentyűzet, topcase, inverter, lcd panel. Szóval nagyjából minden. :R

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#12995) robertel


robertel
senior tag

Sziasztok
Asus EEEPX 700X-em van és nem akar elindulni, illetve kb 15 perc mire xp megjelenik, de akkro is ha rányomok a start-ra, lefagy.
Újratelepíteni se tudtam.űVajon a keméyn 2 GB-os háttértár szállhatott el?
Ez a tipus már nem mai, vajon meg tudják még javítani?

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#12996) D1esel


D1esel
csendes tag

Sziasztok!
Segítség kéréssel fordulok hozzátok, adott egy Asus K52J laptopom.
Nem sokat szoktam játszani épp nem azért vásároltam laptopot, viszont tetszett hogy i5 illetve 1gb nVidia 310M kártya van benne.
Viszont, játékok szvsz nagyon rosszul mennek az adottságokhoz képest, elhiszem hogy laptop meg "minden" de akkor is kicsit fúrja az oldalamat ez a dolog. Átállítottam, az nvidia vezérlőpultban, hogy "nagy teljesítményű gpu" -t használja de szerintem b***ik rá, mert ugyan úgy megy minden.
Kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne ráerőszakolni, hogy a "kártyát" használja valójában, illetve a 3Gb-ból ami benne van ne csatoljon le ~230 mb-ot.
Segítségeteket köszönöm előre is. :R
Üdv.Diesel

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok...

(#12997) Petya10


Petya10
csendes tag

sziasztok

Van egy nagy problémám!

Asus x58C típusú laptopom van!
Bekapcsolom bejön az asus kezdő képernyő és megfagy a gép és nem csinál semmit!

2 hónapja lett újra rakva szervizben! és 2 hetet állt próbáltam úgy indítani hogy kivettem az aksit hátha az a baja de nem:S

szerintetek mi a baja?

(#12998) kodad3


kodad3
csendes tag

Üdv!
Van egy kis gondom.... ma ki akartam cserélni a ramot a gépben (gyárilag 1GB DDR3 1066Mhz).... 2GB-sre... stimmel h ddr3-as h 1066Mhz.... de nem működik a rammal a gép. :S be sem bootol ... világít a led h bekapcsoltam, de pl vinyón sincs semmi mozgás, hogy bootolna, a bios-ig sem jut el. ja és a boot boostert letiltottam,de úgy sem jó. javaslat?

(#12999) Sanya válasza kodad3 (#12998) üzenetére


Sanya
nagyúr

a gép pontos típusa? integrált vga-s? milyen ramokat raktál bele? 2x1gb vagy 1x2gb? rendesen belepattantak a helyükre? ha 2x1gb, akkor 1gb-vel elindul? bios frissítés van fenn az asus oldalán a te gépedhez?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13000) kodad3 válasza Sanya (#12999) üzenetére


kodad3
csendes tag

no hát gyorsan, frissen megbeszéltem az eladóval... és küld egy speckó csere memóriát (KVR1066D3S8S7/2G).
egyébként a gép asus eee pc 1001pxd, integrált vga-s. kingston ramot tettem bele (KVR1066D3S7/2G) 1x2Gb-t. csak egy slot van benne. rendesen bepattant a helyére. a BIOS frissítések terén pedig nem igazán vagyok tájékozott.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.