Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11701) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

leírná nekem valaki, hogy hogyan működik az asus-nál ez a háztól házig garancia? vagy egy okosító link is jó lenne. főleg az elérhetőség, a bejelentéstől a kiszállásig eltelt idő, illetve a javítási idő érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#11702) ro_bert17 válasza AXisBOLD (#11701) üzenetére


ro_bert17
őstag

(#11703) fazr


fazr
senior tag

Hello,

asztali PC-met (i5 rendszer) szeretném note/netbook-ra cserélni

egyelőre az Asus Eee PC 1215N a befutó, csak kicsit aggódom a teljesítménye miatt (még sosem használtam netbook-ot)

szerintetek mindennapi használatra megfelel egy ilyen netbook? játszani nem akarok rajta, hanem csak film, zene, net, stb. de ezt általában egyszerre :D mennyire lassulhat be win7 alatt ha kb 5 weblap meg van nyitva, zene, néha videó/film nézés közben?

esetleg valaki nagyjából be tudja határolni melyik generációs asztali pc-khez van közel pl ennek a netbook-nak a teljesítménye?

üdv, T.

(#11704) fazr válasza fazr (#11703) üzenetére


fazr
senior tag

azt elfelejtettem írni, hogy itthon 22"-os monitoron fullhd felbontásban szeretném használni hdmi-vel

(#11705) jeni válasza fazr (#11704) üzenetére


jeni
félisten

Ennek nem látom értelmét hacsak nem valami bika erős Asus laptopot veszel. Akkor ha fullban kellene akkor érdemesebb rendes asztali PC-s kivitelű gépet venned.

(#11706) jeni


jeni
félisten

Asus laptop minőségéről mi a véleményetek? Tényleg olyan gagyi,hogy 2 év 10 hónap után bedobja a törülközőt az alaplapi chip hibája miatt? Ezek szerint csak a nevet kell megfizetni érte ?

[ Szerkesztve ]

(#11707) Zanik válasza oscar85 (#11697) üzenetére


Zanik
addikt

Pár napja volt alkalmam használni egy K52-es Asus-t (K52F), és azt kell mondjam nagyon egyben van ez a széria! A csillogós fedlap az egyetlen, ami nem tetszik, de mindenhol máshol nagyon jó anyagokat használnak (a matt, ujjlenyomatálló csuklótámasz egyenesen szuper!), még az alja is masszív, nem horpad. Nagy piros pont a prizmával tompított power led (öcsém MSi-jén majd kisüti az ember szemét) és a státusz visszajelző ledek is szolidak. Azt kell mondjam pozitívan csalódtam most az Asus-ban, mert az utóbbi években kicsit gyengére sikerültek a konzumer gépeik (az X51-es széria pl. híresen rossz volt), de ez a K52-es széria jól sikerültnek tűnik, úgyhogy én bátran ajánlom. :K

megjegyzés: nálunk a családban van egy 4éves A6-os, és egy 7éves A2-es Asus noti. Kisebb hibáik ugyan akadnak, de mindkettő működőképes, és napi rendszerességgel használják őket. ;)

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11708) kali válasza jeni (#11706) üzenetére


kali
legenda

:N még sis chipset esetén sem jellemzô, pedig az aztán nem a legjobb...

(#11709) Thunderzolee válasza jeni (#11706) üzenetére

Ezt ki mondta?
Nem téveszted össze az Acerrel? Arról inkább elmondható.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11710) Thunderzolee válasza jeni (#11705) üzenetére

Már megbocsáss, de miért nem látod értelmét? :F
Nem játékra kell neki, leírta.
Azonkívül pont a "rendes asztali PC-s kivitelű gépet" akarja lecserélni egy netbookra.

Nekem is egy noti van az 50"-os plazmámhoz "rendszeresítve" mint HD lejátszó, sőt, elég gyakran netezek is vele, persze külső bill+ egérrel.
Nem veszek Bluray lejátszót, minek? Ráadásul akkor ki kéne írogatnom a filmeket lemezre, ami drágább lenne mint egy csendes noti vagy netbook, azonkívül ez utóbbiak másra is használhatók, mint pl. netezni is lehet rajtuk.

Ez az Asus Eee 1215N egy vadállat HD képes netbook a kategóriájában, és még játszani is lehet vele (korlátozottan persze).

Az adataimnál szereplő konfigon luxus netezni, filmet nézni.
Egyrészt hangos, másrészt sokat fogyaszt.
Szinte csak akkor kapcsolom be, ha játszani akarok vele.
Full HD-ban viszont egy jó netbook is használható külső monitorral azokra a feladatokra, amit fazr írt.

Ezeddig az első generációs Intel Atomok nem voltak valami fürgék, de a külső grafikai chipes (mint pl. az ION2) netbookok már jól használhatók másra is, mint netezés.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11711) Thunderzolee válasza fazr (#11704) üzenetére

Inkább a milyen NETbookot vegyek topicban kérdezd meg, de szerintem jó vásárt csinálsz, az a 1215N már fejlettebb kategória, mint a régebbi netbookok.
Már a 1201-es is egész jó volt, de ez az új ez sokat javult.

itcafe.hu/tema/msi_wind_kontra_eeepc_1000/friss.html

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11712) AXisBOLD válasza ro_bert17 (#11702) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi

Aurea mediocritas

(#11713) fazr válasza Thunderzolee (#11710) üzenetére


fazr
senior tag

Még az érdekelne, hogy a hdmi hogy működik? rádugom monitorra és ugyan úgy tudom állítgatni felbontást a külső monitoron, mint ha sima monitor csatlakozót használnék?

pl hdmi-s monitor használat közben ki lehet kapcsolni netbook monitorját?

(#11714) CHIPman válasza Thunderzolee (#11711) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az 1215N felejtős kategória, és így szerintem az egész 1215 széria. A töltőcsatlakozó pár hét használat után bemondja az unalmast, és a jackből kitörik a középső fémdarab, a töltést így ellehetetlenítve. Ahol eddig olvastam tartós tesztet vagy fórumhozzászólásokat a 1215N-ről, mindenhol ezt írták. Papíron jó gép, de eszméletlen baklövést csinált ezzel az ASUS. Én is azt akartam, de kénytelen voltam nagyobb után nézni, mivel 15"-ig nincsen ár/érték arányban a 1215N-hez mérhető masina.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#11715) Szroncs válasza sulep (#11049) üzenetére


Szroncs
tag

A probléma az, hogy tul lassan nyomod az esc et:)
Amint megnyomod a bekapcsolot rögtön kezd spammelni az esc-et láss csodát:)
1 órába került rájönnöm:)
a fordított kamera is trükkös volt de arra rájöttem.
Viszont még így is maradt egy problémám nem csak evvel a K50IJ-vel hanem egy HP-G62 essel is szívok egy napja. A probléma, hogy a dvd iró-ik nem működnek csak olvasnak de nem írnak. Egyszerűen nem tudok rájönni. Win7-et 64bit használok, kínomban már felraktam 32bit est is de semmi változás. Eszközkezelő eltávolítás már megvolt semmi változás. CD/DVD író driver ugye nincs tehát teljesen tanácstalan vagyok ezért kérek mindenkit akinek ötlete van ossza meg velem mert már teljesen kész vagyok.

(#11716) ravebp


ravebp
senior tag

Saját megfejtés a saját problémára, persze csak részlegesen:
1. Kijelző felbontást a max alá vinni akár egy picit is.
2. Intel grafikus beállítások között méretezésnél: méretezés teljes képernyőre
3. A játék felbontása az asztali felbontás alá állítás és voila. :)
CSak Klón módban megy én úgy oldom meg, h ilyenkor a laptop kijelzőjét kikapcsolon.
Hibája:
Csak hd (1366x768) felbontás alatt műxik sajna.
Tehát nálam jelenleg ha ennél kisebbre állítom a játékot a fent említett beállítások mellett akkor kihúzza a képet, merthát azt hiszi h laptop lcd és arra is húzni kell.
Efelett nem húzza ki, így a tv-n se. Bár nem értem a Tv meg miért azt csinálja h 1920x1080-at ír ki holott pl a játék 1600x900 on fut, és ennek eredményeként nem a tv fullscreenjén megy hanem a tvn arányosítva kisebb képet ad..
Wá nem értem, de sztem óriási baki.
Kb az 5 évvel ezelőtti laptop is tudta ezt
K42vjvel tesztelt játékok:
Maffia 2: Fullhdbe kicsit lassú medium beállítással de játszható, Normálon tök jó
Fifa 2011: mindenhogy jó
NFS HP: Mindenhogy jó
Remélem vkinek tudtam segíteni

Rave

(#11717) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Van egy K52F tipusú asus laptopom, és az a problémám, hogy a webkamera fejjel lefelé mutatja a képet.... akár gmailba akár msn-en nézem.
Mi lehet a probléma???
Üdv:Mr.Peter

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#11718) Mr.Skynet válasza Mr.Peter (#11717) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Hi! Mr. a Mr.-nek ezt nevezem költői igazságszolgáltatásnak. (de szép szó)

Webkam azonosításhoz leírás...
Download és keresd a neked valót...

[ Szerkesztve ]

(#11719) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Megnéztem és a legújabb volt fent.... eltávolítottam, újraindítottam, és utána is ugyan úgy volt.
Nem lehet , hogy alapból fejjel lefelé szerelték be a kamerát?(új a laptop 1 hónapos)

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#11720) Mr.Skynet válasza Mr.Peter (#11719) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szerintem olvasd el újra, hogy mit írtam... :U Senkit nem érdekel a verzió szám, ha jobban megnézed nincs is 2 egyforma driver a jelenleg elérhető 7 féle közül, hangsúlyozom féle, nem a verzióban térnek el, hanem más-más hardverhez való cuccokról van szó...

Az, hogy a webkam fejjel lefelé van a gépedben, az fizikailag nem lehetséges, szóval nehogy garit kérj rá, mert ki fognak nevetni :B

(#11721) Mr.Peter válasza Mr.Skynet (#11720) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Áh! Értem! :)
Megnéztem a tipus azonosítót és le is töltöttem a megfelelőt, de a driver telepítésénél hibát ír ki és kilép! :(((

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#11722) Mr.Skynet válasza Mr.Peter (#11721) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Nézd meg jobban, sorry de nem tok rá mit mondani... 100%, hogy elnézted... Nyugi nem Te vagy az első, kb. 5-10hsz-enként webkam miatt írkálnak...

(#11723) Mr.Peter válasza Mr.Skynet (#11722) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Nah sikerült! :DD
Nem az azonosító szerint kellett végül nézni hanem csak a márka alapján mivel teljesen pontos egyezés nem volt ! :K
Ezer köszönet a segítségért! :R

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#11724) Rellind


Rellind
senior tag

Üdv.
Sima netezéssel+torrentkliens fut normális a 63°C procihőmérséklet? Vista Sp2,M51TA a gép...köszi

(#11725) Mr.Skynet válasza Rellind (#11724) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Hi! Feladatkezelőben nézd meg, hogy nem eszi-e a procidat valami más folyamat amiről nem tudsz... ha esetleg 75-100% terheltség körül megy a procid, akkor normális. Ha alig-alig van terhelve, akkor viszont itt az idő egy kis takarításra ;)

(#11726) Kroni1


Kroni1
veterán

Aki K52 noti vásárlásán gondolkodik szerintem ne habozzon, elég jol sikerült ez a széria a K50 betegségeit is kijavitották benne! Az iponnál ugyan nem irják de még ott is jár táska és egér egy csomó típushoz, pl. haverjaimnak most vettünk K52F-EX647D-et és egy K52DE-EX006D-t és mindkettőhöz volt! Kellemes meglepetés! :D

[ Szerkesztve ]

(#11727) discrate


discrate
aktív tag

vkinek van ötlete erre?
friss driverek vannak fent, hd-t néztem sentinellel, directx-et is újabbra cseréltem, de semmi.
pl nba 2k11-et próbáltam, és alapban fagyott vagy bizonyos időközönként megállt 2-3 percre, de safe módban indítva nincs ilyen probléma. ez mitől lehet?

(#11728) Rellind válasza Mr.Skynet (#11725) üzenetére


Rellind
senior tag

Ezen túl vagyok...rendszeresen takarítom és nem eszi semmi a procit... :R

(#11729) Mr.Skynet válasza Rellind (#11728) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Ha nincs oka melegedni és a hűtő tiszta, akkor vagy a hűtés rögzítésével lehet gond ami nem valószínű, vagy "kiszáradt" a paszta a prockó és a hűtő között... Ha garis a géped ami szintén valószínű, akkor viszont a cpu hűtésen elvileg van neked is Warranty matrica amit szerintem nem érdemes piszkálni, szóval az otthoni újra pasztázás kicsit felejtős...

Meg ha terheletlenül 63fokos, akkor mi van ha mondjuk játszol? elmegy 100fok fölé vagy mi :F
A ventid áll egyébként vagy nagyon lassan megy 63fokon, mert én mondjuk örülnék ha nem hülne le 35-40 fokra a procim, de cserébe mondjuk nem menne a ventim soha... :DDD

(#11730) Rellind válasza Mr.Skynet (#11729) üzenetére


Rellind
senior tag

70-72°C körül van játék után.. 4ezret pörög ilyenkor. Még garis persze..
Most is pörög hallhatóan... Emlékszem amikor még csöndbe volt... Nyomozok tovább...Köszi.. :R

[ Szerkesztve ]

(#11731) Knight78


Knight78
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Asus M51T szériás laptopot vettem használtan és most szeretnék rátelepíteni egy win7-et, de a gyári cd-d csak Vista driver van, illetve a gyártó honlapján sem találtam win 7 drivert.

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=Jcg98OeorxJdXhaS&content=download

Van valakinek ötlete, hogy honnan, vagy milyen javasolt módszerrel tudnám összeszedni a win 7 drivereket? Vagy menni fog minden vista driverrel is?

Köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#11732) discrate válasza Knight78 (#11731) üzenetére


discrate
aktív tag

Ta vagy Tr sorozat? Ha az utóbbi, arra van driver itt.

(#11733) Mr.Skynet válasza Knight78 (#11731) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

A Win7-et többek közt azért támadták kevésbé, mint a Vistát, mert az összes meglévő Vista dirver jó volt hozzá, a Vista megjelenésekor viszont nem volt semmi driver és mindenki szívott mindennel...

Szóval a Win7-hez 99%, hogy jó lesz a Vista driver is ;)

(#11734) Rellind válasza discrate (#11732) üzenetére


Rellind
senior tag

Hát én is szívtam vele sokat...A TA verzió Only Vista... :W :W

(#11735) Rellind válasza Mr.Skynet (#11733) üzenetére


Rellind
senior tag

Az a baj hogy sajnos ez nem így van...A vga nagyon problémás.Mivel a Ta verzióban 2db videokártya van egy HD2600 és HD3650 nagyon nehéz működésre bírni őket.A 2600 aksi üzemmódban működik,a 3650 meg tápról.Főleg ha projektort dugtam rá na akkor össze vissza ment...Szóval...én azt ajánlom Knight78-nak lesd meg a Asus vip fórumot. :R

(#11736) Knight78 válasza Rellind (#11735) üzenetére


Knight78
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Sajnos TA sorozat és valóban két grafikus kártyája van. Legalábbis a GPU-Z szerint van benne egy Radeon HD3200-as és egy Mobility Radeon HD3650-es.
A probléma, hogy az eszközkezelő szerint a HD 3650-es nem működik, pedig telepítettem a legfrissebb ati illesztőprogramot (HD 3xxx series) hozzá. És sok ötletem nincs, hogy mit kellene csinálnom még.

(#11737) lackobalogh


lackobalogh
csendes tag

Helló mindenkinek!

Valaki segítsen! Asus F7Z Notebook, (egyik jó barátomé) nincs hang, csak ha bedugok valamit a jackbe (egy fejest vagy egy hangszorót, mindegy) de a hangszoró jó mert mikor bekapcsol akkor danol mint mindegyik. És a realtek driverbe világit a zöld csati mintha belenne dugva oda valami, hiába dugok be headsetet, vagy huzok ki, akkor sem változik az ott, ezért gondoltam hogy a csatlakozó a hiba, átforrasztottam egy rossz asus notiból, de ezzel uggyanaz:S Ha valaki tudna segíteni az nagyon jó lenne:$ Teljesen tanácstalan vagyok most már. OP: Win7 és ehhez csak Vista driver van, de eddig így is müködött, raktam már újra a rendszert, drivert is, de uggyanaz:S

Üdv. László

(#11738) Knight78 válasza Rellind (#11734) üzenetére


Knight78
csendes tag

És nem emlékszel véletlenül, hogyan oldottad meg végül, hogy életet leheltél az erősebb kártyába? :)

(#11739) Mr.Peter válasza Kroni1 (#11726) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Így van... nekem is kellemes meglepetés volt az ingyen tartozék!
Éljen az Ipon! :K

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#11740) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Még egy gyors kérdésem lenne!
Van egy Asus F3jc típusú laptopom is, és elvileg mivel régebbi gép ezért csak az Xp-t támogatja, de nekem Windows 7 van rajta, és teljesen jól működik minden, csak így az Fn+X
billentyű kombinációkról kellett lemondani.
Windows 7 hez nincs vajon olyan program amivel meg lehetne csinálni, hogy működjenek ezek a funkciók?

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#11741) Csapi007 válasza Mr.Peter (#11740) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Keress hasonló gépeket Win 7 támogatással és próbálgasd azoknak az ATK driverét, jobb ötletem nincs.

"Csak úgy mondom"

(#11742) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Két noti közül választanék Asus G51JX-SZ396V vagy Acer Aspire TimelineX 5820T-LX.PTN02.288
Kis eltéréssel egy árban vannak.Asushoz 2 év gari ,acerhez csak egy jár.
Asus mellett szól a jobb videokártya,de nagyobb a súlya majdnem egy kilóval és ahogy elnéztem a képeket fényes műanyag a háza,mig a timelinex-nek szálcsiszolt aluminium
Asus fullhd felbontással bír 15.6-on ,nem tudom ez mennyire oké.

(#11743) Monori


Monori
csendes tag

Üdv mindenkinek
Nekem lenne egy olyan problémám, hogy egy hete vásároltam egy Asus K52F-sx241d típusú laptopot, amire xp oprendszert raktam fel és a webcamerám fejjel, lefelé mutatja a képet. Nem tudnátok ebben segíteni nekem, hogy lehet meg oldani ezt a problémát? A drivert az Asus.hu oldalról szedtem le és még is, ezt teszi. Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#11744) kali válasza Monori (#11743) üzenetére


kali
legenda

nem a megfelelő webkamera illesztő került felhúzásra!
a webkamera beazonosítása; link
végszükség esetén adott szériánál minden xp alá adott webkamera illesztőt próbálj ki, a négyből valamelyikkel biztosan jó lesz!

[ Szerkesztve ]

(#11745) Sátán44


Sátán44
addikt

Asus mypal a632n:

Próbáltam a frissítést (WM6-ra) megcsinálni,viszont indításkor hiányzó nyelvi fájlra hivatkozott majd kilépett! Ennek mi az oka? Szlovák nyelvű a ROM és WM6 Englisht szerettem volna rátenni!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#11746) Amacs


Amacs
aktív tag

Asus F50Gx supportjánál szerintetek miért szedték le a 215-ös biost?
Egy időben ki volt téve, mint új bios, de most már csak a 213-as van.
Létezhet, hogy ez a bios okozhat rejtélyes fagyásokat a gépemnél?

(#11747) Csapi007 válasza Amacs (#11746) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Szerinted mégis hány ember van aki tudja ezt? Mert szerintem 5-10-nél biztos nem több, és őket tutkó nem itt találod meg... Írj az Asusnak.

"Csak úgy mondom"

(#11748) kali válasza Amacs (#11746) üzenetére


kali
legenda

- gondolom problémák adódtak azon verzióval...
- létezhet!

(#11749) Amacs válasza Csapi007 (#11747) üzenetére


Amacs
aktív tag

Köszi:) Azért próbának megtette.

(#11750) Amacs válasza kali (#11748) üzenetére


Amacs
aktív tag

Lehet megpróbálom majd az előzőt feltenni, csak nehogy valami gubanc legyen hogy korábbira frissítek.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.