Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12551) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Van egy X51R-AP064A notebookom. Az a problémám vele mint itt már olvastam 2 esetben, hogy a bekapcsolás után azt írja ki, hogy le fog merülni a "CMOS BATTERY", majd F2-t nyomva passwordot kér, amit természetesen nem tudok. Volt már itt 2 ilyen probléma is de egyikre sincs beírva a megoldás a fórumba. Gondolom ki kellene cserélnek az akksit, de ez ebben a típusban hol lehet és milyen fajta? Illetve külföldi fórumokon azt is olvastam, hogy ez nem oldotta meg a problémát. Tudna valaki segíteni a megoldásban?
Köszönöm!
Üdv.: Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#12552) kano


kano
nagyúr

Bocsánat, céges gépről és tűzfal mögül írok és ilyenkor mindig duplázza a hsz-t.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#12553) kali válasza szbence (#12550) üzenetére


kali
legenda

földhurok? földelt vagy földeletlen konnektor? akkumulátorról üzelemve is zúg?

(#12554) kali válasza kano (#12551) üzenetére


kali
legenda

ezt találtam, az elem helye látható az alaplapon; link
gondolom a szokásos cr2032 kell bele!

[ Szerkesztve ]

(#12555) kano válasza kali (#12554) üzenetére


kano
nagyúr

Köszönöm szépen!! :R :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#12556) kelly7


kelly7
aktív tag

Ezt látta már valaki? Ez valami buga, vagy tényleg meghal az lcd.

(#12557) szbence válasza kelly7 (#12556) üzenetére


szbence
csendes tag

Érdekes! Ugyanilyen notim van, de nem merem kipróbálni :D
Kíváncsi vagyok a válaszokra. De ennyitől tönkremenne? :S

(#12558) szbence válasza kali (#12553) üzenetére


szbence
csendes tag

Köszi a választ!

Most próbáltam ki, hogy csak akksiról megy a gép, és ugyanúgy csinálja,
de úgy gondolom nincs köze a géphez, mert kihúztam a notiból a hangszóró kábelét
és ugyanúgy csinálja ezt az alap gerjedésszerű hangot,
megkérdeztem és elvileg le van földelve a konnektor.
Akkor a 2.1 es rendszer hibája?

(#12559) Mr.Skynet válasza kelly7 (#12556) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Nekem ez már 1 hete is tetszett, csak nem kerestem meg a rendes linket... :DDD

(#12560) kali válasza szbence (#12558) üzenetére


kali
legenda

amennyiben önmagában is zúg a hangrendszer, amikor nincs rákötve a noti, úgy a notinak nincs köze a hibához! a hangrendszer meg gondolom nem földelt dugós?!?!

(#12561) kelly7 válasza szbence (#12557) üzenetére


kelly7
aktív tag

Most próbáltam ki egy HP-n. Semmi változás, pedig kétszer is lefényképeztem. Most te jössz az ASUS-al. :C

(#12562) spanyoll válasza kelly7 (#12561) üzenetére


spanyoll
addikt

Acernek sincs semmi baja. Toljátok az Asussal. Legalább lenne valami változatosság a szervizesek életében is. "lehalt a monitor mert rávakuztam. -notbuk azusz- " :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#12563) kali válasza kelly7 (#12561) üzenetére


kali
legenda

a hp noti kinyírásához rádió kell; link
egy f5n asus noti volt kéznél, annak nem ártott a vaku!

(#12564) kelly7 válasza kali (#12563) üzenetére


kelly7
aktív tag

Ja ezt is néztem.Szerintem ezek buga dolgok. :K
K53SV-t még mindig nem vett senki?

(#12565) szbence válasza kelly7 (#12561) üzenetére


szbence
csendes tag

Na az komoly :) , de én még mindig nem merem :D most jön a vizsgaidőszak, használnom kell minden nap.

[ Szerkesztve ]

(#12566) kano válasza kano (#12555) üzenetére


kano
nagyúr

Sikerült helyrepofoznom a notebookot. Sokat segített kali által megtalált videó, köszönet neki. :R Egyébként kriminális a tervezése ennek a notebooknak. Teljesen szét kell szedni darabjaira a gépet, hogy ki tudd cserélni ezt a nyamvadt elemet. Vicc...
Igaz, hogy a végén maradt 3 csavarom. :DD :C :Y Tudom, hogy hova valóak, de nem hiányoznak annyira, hogy én ezért még1x szétbombázzam az egészet. Remélem, hogy az Energizer elem sokáig fogja húzni. Esetleg, ha valakinek van problémája a szétszedéssel akkor kérdezzen nyugodtan, ha tudok segítek.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#12567) japán


japán
csendes tag

Hello Mindenkinek!!!!
Youutobe-on rákerestem mia pálya az ASUS K52JE-ex-232D vel!!!!
Ugyan mit lehet rola találni /nézni!!!
Háttttttt ...........Semmit!!!!!
K52je-EX-232D át van huzva!!!!!
Nincs találat!!!!!!
Micsoda véletlen egybeesések!!!!!
Ez olyan érdekes számomra!!!!
Mint amikor lapul a "nyúl a füben"
Érdekes dolgok ezek!!!!!!!!!
Mi meg szivunk ezzel a szarral!!!!!!!!!!!!!!!
Professzionális szerviz
Ezt hozza az ASUS:hu/rma
Igaz már a gépezet ott van
és még mindig semmi
Hmmmmmmmmm
Vicc ez!!!
Ök is nagyon jol tudják mi a pálya ezzel a szériállal!!!
Éedekes jelenség ez nekem!!!
Mivel a kesst kifizettem a nagy SZAR-ért innestől kezdve senkit nem érdekel a dolog!!
Várjak!!!
Amugy meg mehetek a sunyi-ba.
:W :))

(#12568) kano válasza japán (#12567) üzenetére


kano
nagyúr

Te figyelj barátok! Tudsz Te folyamatosan írni, vagy minden szavad után ENTER-t kell nyomnod? Ne itt tépd a szádat, hanem az Asusnál! Baromira hasznosak a hozzászólásaid úgy kb. 10 hsz-enként. :W

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#12569) kano válasza kano (#12568) üzenetére


kano
nagyúr

barátom :B

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#12570) Mr.Skynet válasza kano (#12568) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Az egy dolog, hogy igazad van, de ez inkább csak olaj a tűzre, hogy még Te is leoltod szerencsétlent. Nyilván nem a mondjuk 3 éves kislányának fogja kiüvölteni a haragját, itt meg legalább vannak bajtársak, akik szintén megszívták + rengetegen mások is akik értik mi a probléma és nem hazudtolják meg, mint pl. a kedves szervizeknél, ahol a képébe vágják, hogy a gépe hibátlan. Tudom mi a szlogen: "a ph nem játszótér" de 7év után Te is tudod hol kell jelenteni, ha valami nem tetszik és azt is tudod, hogy az ilyen hsz-ek után lesznek a balhék.

...pihi szuszi relax béke...

(#12571) kano válasza Mr.Skynet (#12570) üzenetére


kano
nagyúr

Nem stílusom jelentgetni. :) Inkább sokkal jobb, ha az egyén látja be, hogy semmi értelme nincs annak amit csinál, és nem írja le 10hsz-enként ugyan azt. Peace :R

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#12572) bkadar1 válasza bkadar1 (#12548) üzenetére


bkadar1
tag

szolg. közl: X51RL WD7500BPVT-vel tökéletesen üzemel :))

(#12573) japán


japán
csendes tag

Akinek jó a gépe az nyilván nem mérgelödik! Köszönöm az elöző hozzászólást!Tényleg jól látja: Mr Skynet! én nem vergődök itt csak a tapasztalataimait próbálom leirni itt! Én azt hittem itt a Fórumon lehet segitséget kérni/olvasni! Spanyoll és Kali is segitett mit csináljak! De azt nem értem miért kell az embert arogánsan letolni! Mert szarba vagyok kiadtam 170 ezer HUF-ot a gépért és probálok zöldágra vergődni hátha sikerül jotanácsot kapnom a K52J-vel kapcsolatban! Amugy meg szerintem az ASUS-nál nem érek semmit ha indulatosan beszélek irok! Van ennek 1 járható Törvényes útja szerintem! És ha az ember értelmesen,normálisan beszél azzal sokkal többet elér! Az meg,hogy ENTER-t használok az nem azt jeleni,hogy nem tudok folyamatosan irni! No mindeggy!
Nem akarok senkit sem megbántani!
Igaz anno marha voltam,hogy nem néztem meg a Fórum-ot mi is a vélemény az ASUS K52J-EX-232D-röl!!!!!!
Én céltudatosan vettem ezt a gépet! Nekem a paraméterei voltak a fontosak!
De igy jártam sajna! További szép napot mindenkinek!

(#12574) japán


japán
csendes tag

Amugy beszéltem telefonon ma az ASUS-al!
És mondták/elismerték!
A K52JE-EX-232D valóban ALAPLAP-hibás!!!!!!!
Normálisan,értelmesen beszéltek velem,és én is hozzájuk!!!

(#12575) kelly7 válasza japán (#12574) üzenetére


kelly7
aktív tag

Na akkor hátha neked is megoldódik a problémád :K

[ Szerkesztve ]

(#12576) japán


japán
csendes tag

Reménykedem benne!!
Bár a Barátnöm gépét használom most! Mivel a Noti a szervizben pihen,sajna!
Ez nekem szivás!!

(#12577) japán


japán
csendes tag

De látom vannak véleményt alkotó emberek akiknek nem tetszik a jelenlétem.
Pedig semmi rosszat nem tettem!!!!
Sem ellene,sem senki más állampolgárhoz sem aki itt van a Tisztelt Fórumon!
Más államokban bizony ez nem igy történik,hiszen ott az emberek egész más moralitásban élnek. Nincs harc emberek között,nem bántják meg egymást!
No ez most itt nem érdekes,söt nem is erröl szól e z a Fórum!
Csupán bántó,hogy azt hittem itt mindenki segitőkész!!!
Tisztelet a kivételnek!
Nem gondoltam volna soha,hogy valaki kioszt.
Üdv. Jogorvoslati dolgozó

(#12578) Jamo80 válasza japán (#12574) üzenetére


Jamo80
csendes tag

Hali!

Nekem a HRP-sek írták azt, hogy vigyem be az EX225D-t, mert alaplap hibás, és azt kell cserélni...

Hátha lesz belőle valami.

Ha meg valaki esetleg olyat ír ami nem tetszik, akkor azon nem kell duzzogni, meg felhúzni magad, rendezd le vele privátban.

Az én személyes tapasztalatom az, hogy ez egy hasznos fórum, és mindenki tök segítőkész.

Na béke!

(#12579) Symbio válasza japán (#12577) üzenetére


Symbio
senior tag

A megfogalmazással és a stílusoddal volt a gond. Fele ennyi ! jellel és hangulatkeltő puffogással is elérnéd a célod és nem ugranának rá a h.sz-aidra. Hidd el, segítőkészek, csak ne irritáld őket ilyen stílussal! És ne legyél ennyire sértődékeny.
Nem kiosztalak, hanem kérlek erre.
:R

(#12580) hatvanisando


hatvanisando
csendes tag

Sziasztok nekem bő két hét alatt megcsinálták az asusomat k52je.most tökéletesen megy nem fagy.Köszönet a HRP-nek

[ Szerkesztve ]

(#12581) Master94


Master94
tag

Hey! énis kakibabelenyulos k52je-s vagyok. Asussal leveleztem:

"Szükséges a bevizsgálás, mivel készülék hibája egyedi hiba, nincs szó széria hibáról. Természetesen a készülék bevizsgálása és a hiba megállapítása nélkül nem tudjuk ellátni a javítást, ezért feltétlenül szükséges, hogy eljuttassa készülékét szervizpartnerünkhöz, amennyiben probléma van vele. Amennyiben megállapítást nyer a hiba, szervizpartnerünk ellátja a szükséges javítást."

"Az ASUS Magyarországnak pontos statisztikai adatok állnak rendelkezésére a készülékek eladásairól és az ezek közül hibával visszaérkezett készülékekről. Ennek tekintetében írtam Önnek, hogy minden hibajelenség egyedi hibának minősül. Gondolom az Ön számára is elfogadható, hogy egy globális statisztika pontosabb, mint egy fórum bejegyzésekre alapozott megállapítás, mindamellett, hogy természetesen fontos számunkra ügyfeleink visszajelzése.

Természetesen nem kötelező igénybe vennie szervizszolgáltatásunkat, amennyiben nem szeretné, ám amennyiben probléma van a készülékével, javasoljuk, hogy éljen a garanciális szervizelés lehetőségével."

Facebookon ba**nak válaszolni, Korrekt kollegák... :C

Facebook fórumba 11en írtunk szériahibával kapcsoltaban...

[ Szerkesztve ]

I love Maluch!

(#12582) japán


japán
csendes tag

Elnézést kérek minenkitöl!És köszönöm a jóindulatot! De ez a K52J kissé kiboritott! No majd lessz valahogy most még kicst várok türelmesen 1-2 napot. Tényleg jó ez a forum itt! :R

(#12583) kano válasza japán (#12582) üzenetére


kano
nagyúr

Én sem kiosztani akartalak, hanem céloztam arra, hogy a hsz. stílusod nem illik a fórum stílusához. Ha leírod nyugodtan a problémádat akkor kulturáltan tudnak rá válaszolni és neked is jobb, mivel nem húzod fel magad olyan dolgokon amire úgy sincs ráhatásod (Asus javítási folyamatai).
Béke!! :R

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#12584) Jamo80 válasza hatvanisando (#12580) üzenetére


Jamo80
csendes tag

Hali!

Ezt egy kicsit bővebben ki tudnád fejteni?

1. Mikor volt szervízben a gép?
2. Mit csináltak/cseréltek rajta?
3. Mennyi ideje nem jelentkezett a hiba?

Előre is köszi

(#12585) hatvanisando válasza Jamo80 (#12584) üzenetére


hatvanisando
csendes tag

Április 28tól Máj 16ig,az van a papíron hogy az alap lapot küldték ki javításra,De látszik rajta hogy teljesen szét volt szedve,a csavarokból ítélve.csak két napja használom, de eddig állandóan fagyot,most meg király ez már nagy előre lépés.

[ Szerkesztve ]

(#12586) adDis


adDis
csendes tag

Lassan én is felveszem a kapcsolatot a szervizzel.
A személyes adatokat nyilván törölni fogom a gépről, de mit javasoltok, mi legyen a gépen tárolt filmekkel, zenékkel, illetőleg,
ami a programkörnyezetet illeti: legyalult vinyóval, vagy a hibákat reprodukálhatóan, full telepített környezettel adtátok le a laptopot?

[ Szerkesztve ]

(#12587) japán


japán
csendes tag

Nyugotdtan rajtamaradhat minden a gépen! A szervizt nem érdekli! Nekem is ezt mondták! Ők másképpen nézik/tesztelik a gépet.

(#12588) japán


japán
csendes tag

Én 3-szor raktam ujra a gépet! Anno! elöször mindig zsiványul ment! Rádugtam a 1.5 külső vinyót és arrol toltam a filmet+1 Decrycter ment alatta ,No meg 1 kis net és Vége is lett. Még a beépitett hangszoroi is berezegtek,oly furi modon mintha zárlat lett volna bennük!

(#12589) Jamo80 válasza adDis (#12586) üzenetére


Jamo80
csendes tag

Hali!

Én készítettem Win7 alatt screenshot-ot a hibáról, majd próba képpen rátettem egy OpenSuse, majd Kubuntu Linuxot. Mivel mindhárom alatt fagyott, én rajta hagytam a Kubuntut, és úgy vittem vissza.

De mielőtt bevittem a gépet, küldtem egy e-mailt a HRP-nek a Win 7 alatt készített képekkel, és megírtam azt is, hogy jelenleg Kubuntu van rajta.
Azt írták vissza, hogy nem gond, vigyem be, alaplapot kell benne cserélni.

A filmeket meg zenéket én mindig USB-s vinyón tárolom, elvileg így nekem semmi gázos dolog nincs rajta... Szerintem jobb félni, mint megijedni...

Üdv.

(#12590) spanyoll válasza Jamo80 (#12589) üzenetére


spanyoll
addikt

Én hagytam rajta a win7-t, annyi, hogy nem törtem meg, így maradt "tesztidőszakban". A cuccok amik rajta vannak pedig privát dolgok.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#12591) kelly7 válasza adDis (#12586) üzenetére


kelly7
aktív tag

Vagy titkosítsd le egy jó kis progival ha nem tudod lementeni.

(#12592) japán


japán
csendes tag

Kaptam ma egy mal-t,hogy legyek türelemmel mivel még kb 1.5-2 hét mire lessz valami ha mégsem annyival megfog hosszabboddni a gari időszak! No én toltam 1 szép nyudodt hangnemben levö értelmes mail-t , megemlitettem a Fogy. védet is. Én nem tok várni,kértem a cserelehetöséget akár ráfizetéssel is!

(#12593) szbence válasza kali (#12560) üzenetére


szbence
csendes tag

Hello!

Ezt nem tudom, hogy földelt dugós -e? Ezt honnan tudhatom meg?
A hangrendszer: Manta MM2100

[ Szerkesztve ]

(#12594) kali válasza szbence (#12593) üzenetére


kali
legenda

amennyiben a dugója ilyen;

fd

a pirossal bekarikázott részen láthatod a földelési csatlakozásokat!
adott hangrendszerek nem feltétlenül igényelnek ilyen irányú földelést, ezért többnyire földeletlen dugóval szerelik őket;

nfd

itt olvashatsz a földhurokról, illetve a hangrendszereknél a jelföldről...stb; link (lapozgass, megérted, és megoldást is találhatsz!)

[ Szerkesztve ]

(#12595) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Kinéztem egy Asust: http://asusnotebook.hu/notebook/Asus_K53SV-SX078D
Attól kérdezném, aki vett már ilyet, vagy tesztelt vagy hasonló, hogy jó vétel-e. Akku, billentyűzet, melegedés, touchpad, esetleg van-e valami idegesítő széria hiba.
Előre is köszi!

(#12596) kelly7 válasza erahurka (#12595) üzenetére


kelly7
aktív tag

Senki nem írt még ide tapasztalatot. Én is kérdeztem már párszor, de lehet mérgemben megrendelem a jövő héten.

(#12597) zelitomi


zelitomi
csendes tag

Sziasztok!
1,5 éve karácsonyra vettem egy asus k50ab laptopot (Processor: AMD Turion(tm) X2 Dual-Core Mobile RM-74 (2 CPUs), ~2.2GHz Memory: 4096MB RAM, ATI Mobility Radeon HD 4570 ) nem is volt vele probléma. Úgy futottak rajta a játékok ahogyan kellett. Most viszont komoly teljesítmény csökkenést tapasztalok. Call of duty 5nél (amihez bőven megvan a gépigény a can you run it.com szerint) kénytelen vagyok minden beállítást levenni minimumra és még így is esetenként 20 alá megy az fps. A windows nem jelez semmi problémát és a windows 7 élményindex is annyi amennyi régen volt. Minden driver fönn van és működik.(Azért a cod5 -öt hoztam példának mert mikor új volt a gép azzal játszottam elösször és nem tapasztlatam akadást médium beállítás mellett)Szerintetek mi lehet a probléma? :F Előre is köszönöm a válaszokat! Remélem jó helyre írtam.

(#12598) Mr.Skynet válasza zelitomi (#12597) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szia! Hőfokok rendben vannak? Biztonsági okokból ha melege van valaminek, nagyon be tudja magát lassítani! Ha minden hőfok okés, akkor szerintem telepítsd újra az egész gépet.:U

(#12599) zelitomi


zelitomi
csendes tag

Szia! Azt elfelejtettem mondani ,hogy 2 hete lett újrarakva a windows. Elötte is tapasztaltam lassulást bár nem ezt a játékot próbáltam. Komoly problémák jelentkeztek ( nem tudtam videót nézni mert fekete volt a kép csak hang volt a sajátgép álandóan lefagyott és újra kellett indítani a gépet) de ezek az újratelepítéssel megoldódtak.
Letöltöttem a speedfan nevű programot ott ezeket a számokat kaptam: HD0:41C
Temp1:84C Core:86C. Leszedtem még Az AIDA64-et is képként mellékelem az adatokat

(#12600) erahurka válasza kelly7 (#12596) üzenetére


erahurka
félisten

Én Saturn-MediaMarktban szoktam nézelődni, megnyomkodom őket meg ilyenek. Fura, hogy még sose szóltak rám, hogy mit gépelgetek ott a kiállított laptopokon :DDD
A külső dolgokat így elég jól le lehet ellenőrizni, viszont belső dolgokat egyáltalán nem, és hát így visszaolvasva a fórumban láttam a K52-es gondokat, és nem akarok ilyenbe belecsúszni.
Aksira meg ilyesmikre meg elég lenne egy teszt, de az nincs sehol.

Nekem igazából a 14"-os változat lenne a nyerő, de az kicsit drága. Olyan 25k-val több mint ez, ugyanilyen hardverrel és valószínűleg rosszabb hűtéssel.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.