Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11251) mag01


mag01
csendes tag

Üdv, nekem egy F3M AP111 notim van.
Szeretném lecserélni, benne a procit mert ez a turion néha érdekes dolgokat művel, pl 2,2 GHz helyett csak 800 MHz -eket írkál sajátgép tulajdonságoknál...
Az lenne a kérdésem milyen proci lenne jó bele ezen kívül? Mert valahol láttam, hogy lehet cserélni benne kétmagosra, de nem mind1ik szériában, vagy valami ilyesmi nem volt világos...
És hogy meddig lehet memóriával bővíteni és milyen órajelűvel?
Előre is köszönöm!
Üdv

(#11252) feka01


feka01
csendes tag

Sziasztok!
Egy Asus K50C notiról kellene konkrétan 1 infó!
Az az érdekes helyzet áll fenn, hogy a masina kikacsolás/újraindítás után a wifi nem kapcsol be magától, ezért nem tud csatlakozni sem a wireless hálózathoz. Az 'FN+F2' billentyűpáros lenyomásával tudom aktiválni, ez után azonnal csatlakozik. Nem is hiba ez, véleményem szerint, egy az energiatakarékosság módszerei közül. Namármost, nekem egyáltalán nincs szükségem erre az "energiatakarékosságra", hogy őszinte legyek, bosszantó, hogy így tudom csak csatlakoztatni szerencsétlent.
Tehát a fent említett infó: van-e valakinek valamilyen ötlete, hogyan tudnám a windows betöltésével együtt aktiválni a wi-fi-t, hogy amikor csatlakozni akar a wirelesshez, tudjon is?

oprendszer: winxp 32bit, sp3
a hozzá kapott szoftvereket telepítettem (lehet, hogy van valami sorrendiség? fontos ez? persze a driver volt az első)

Előre is köszi minden segítséget! :R

Majdnem elfelejtettem: van, hogy a kis zöld led nem világít (azaz nincs aktivizálva a wi-fi) mégis tud csatlakozni.. :S :O

(#11253) kali válasza mag01 (#11251) üzenetére


kali
legenda

:Y ez teljesen természetes dolog, örülj neki, hogy takarékos módban visszaveszi a rendszer a proci órajelét! (ellenkező esetben többet fogyasztana, jobban melegedne...stb!)
amúgy tl-50, tl-52, tl-56 és tl-60 mehet bele! arra figyelj, hogy az első csak 2 * 256 kb l2 cache, a többi 2 * 512 kb! ja, és tl-56 és tl-60 esetén két széria is van, de csak az egyik jó bele! de takarékos módban ezek órajelét is visszaveszi majd a rendszer! :)
memória 2 * 2 gb 667 mhz-es modul megy benne, de szigorúan csak próba után vásárolj, mert nem minden gyártót/típust szeret a noti, nehéz előre/látatlanban megmondani, hogy konkrétan milyen megy benne jól!

[ Szerkesztve ]

(#11254) kali válasza feka01 (#11252) üzenetére


kali
legenda

minden szükséges illesztő telepítve? gondolok itt főként az atk illesztőkre!?!?
ha a funkciógomb használatával nem kapcsolod ki a wifi működését a noti kikapcsolása előtt, akkor a bekapcsolást követően magától bekapcsol a wifi! azt, hogy automatikusan felcsatlakozzon egy hálózatra, a wifi hálózati kapcsolatainak beállításainál tudod konfigurálni!

(#11255) feka01 válasza kali (#11254) üzenetére


feka01
csendes tag

Először is köszönöm a gyors reakciód!

Igen, a lemezen található összes hozzá való szoftvert (driver, application) telepítettem. Pontosabban majdnem. Most beraktam a lemezt és HotFix néven 7 dolgot is telepíteni akart, azonban 'failed' üzenettel mindegyiket eldobta és rendre mindegyik után a gép újraindult. Nem kékhalál vagy hot-restart, hanem szépen kijelentkezett windowsból és újra bootolt, ahogyan 1-1 sikeres telepítésnél a win igényei szerint szokott. De a HotFixek megmaradtak, folyamatosan telepítené a lemez behelyezésekor.

Emlékeim és tapasztalataim szerint ha kikapcsolás/újraindítás előtt/közben a wi-fi be van kapcsolva, az újabb windows bebootolás után is be kell automatikusan kapcsolódnia... ezt a legfrissebb (Asus honlapjáról letöltve) driverek telepítése után sem teszi meg :(

Az automatikus csatlakozást már bekonfiguráltam. A wi-fi aktiválása után szinte azonnal csatlakozik is..

Milyen ATK illesztőre gondolsz? Asuséktól letöltöttem egy ilyet. Remélem segít!

Üdv.: feka01

(#11256) kali válasza feka01 (#11255) üzenetére


kali
legenda

van néhány hotfix, amit a telepítős lemez erőltet, de az sp3 már alapban tartalmazza, azokkal nem kell foglalkozni!
amik fontosak/ajánlottak; atk media utility, atk osd(2), atk hotkey utility, atk media utility, atkdrv driver, atk generic function utility, wireless switch (wireless console 3), keyboard device filter utility! (persze az alapokon felül kellenek ezek az illesztők!)
ha a lemezen nem találod, vagy újabb kell, akkor letöltés innen; link

[ Szerkesztve ]

(#11257) feka01 válasza kali (#11256) üzenetére


feka01
csendes tag

Letöltöttem és feltelepítettem a legújabb drivereket és appokat, amiket ajánlottál. Sajnos a helyzet ugyan az.
Tapasztalat:
Ha a gépet világító leddel (wi-fi vissza jelző lede, azaz a wi-fi be van kapcsolva) kapcsolom ki és indítom újra, akkor a kapcsolat a routerrel létre jön, még viszonylag türhető idő elteltével, bár a visszajelző led nem világít.
Ha így kapcsolom ki, azaz aktív kapcsolattal, a led pedig nem világít, következő bootolásál a wi-fi már nem kapcsol be.
Ha a gépet elaltatom, a wi-fi bekapcsol, az adatforgalom folytatódik.
Tanácstalan vagyok.

(#11258) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

ASUS G2S notim van.
965PM chipset, T7500 2,2 GHz-es 800 MHz FSB processzorral.
Most 2x1 GB 667 MHz-es Hynix RAM van benne.
800 MHz-es RAM menne benne?
2x2 GB-ra akarom bővíteni a notit, és nem túl nagy a választék. Hátha...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11259) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Megtetszett az Asus K42JV jelölésű laptop, a következő felállásban:

- kijelző: 14" LED 1366x768-as felbontás
- proci: Intel Core i3-370M (2,4 GHz)
- vinyó: 320 GB (5400 RPM)
- memória: 1 + 2 GB DDR3 / 1066 Mhz
- VGA : NVIDIA GeForce GT335M 1GB
- WLAN : b/g/n
- webkamera : 0,3 megapixel
- kártyaolvasó
- USB : 3 x USB 2.0
- kimenet: 1x VGA, HDMI 1x HDMI
- akkumulátor 6 cellás
- adapter : 90 W
- nettó súly 2,2 kg
- méret 349 x 238 x 36,5 mm

Azért tetszett meg mert sokat vinném magammal minden fele és ez a pici méret tökéletes. Az alkatrészek is nagyon jók! Modern, erős alacsony fogyasztású proci, elegendő memória mennyiség, jó VGA kártya és a többi hasznos dolog.

Egy dologra viszont nem tudtam fényt deríteni... hogy működik-e rajta az Nvidia féle Optimus és a igen akkor miért nincs feltüntetve az Asus oldalán, és ha nem működik akkor meg miért nem? Elvégre benne van a processzorban az integrált VGA, ehhez jön még a viszonylag friss Nvidia VGA szóval mehetne, de semmi hasznos infót nem találok a neten.

Asus oldalán nincs feltüntetve az Nvidia Optimus logó: [link]

Nvidia blogjában ír, hogy 20 Optimusos gép jelent meg az Asus-tól, de nincs a listában a K42JV: [link] (ekkor jelent meg a K42JV is)

Viszont itthoni kereskedőknél a gép leírásánál szerepel sok helyen hogy "Optimus technológia"

Lambdacomputer: [link]

A4team: [link]

User's: [link]

A topicban kerestem a "K42JV" kifejezést de nem jutottam előbbre. Remélem tudtok segíteni.

Üdv Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11260) Zanik válasza Puma K (#11259) üzenetére


Zanik
addikt

Több helyen is jelzik a tulajdonosok, hogy tudja az Optimus-t, hogy az Asus miért nem tünteti fel, azt nem tudom.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11261) Puma K válasza Zanik (#11260) üzenetére


Puma K
veterán

Hol jelzik? Tudsz linkelni egy oldalt?

Jelenleg ennek az információnak a hiánya választ el attól, hogy apróra feldobjam a gépemet alkatrészenként. Lehet írok az Asus-nak, hogy frissítsék az adatokat az oldalukon...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11262) Zanik válasza Puma K (#11261) üzenetére


Zanik
addikt

Magyarul itt, angolul itt.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11263) Puma K válasza Zanik (#11262) üzenetére


Puma K
veterán

Basszus pont az iPonnál nem néztem.

Köszönöm szépen az infókat! :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11264) mag01 válasza kali (#11253) üzenetére


mag01
csendes tag

Helló!
Nem is tudtam, hogy létezik ilyen, hogy visszaveszi a procit... de valami akkor sem stimmel mert youtubeon akadoztak a videók... akkor elvileg visszakellett volna raknia maxra, ha szükség van rá...
Na mind1 szerzek, hozzá egy dualost.
Köszi szépen a választ, manapság nagyon ritka a segítőkész ember!:)
Üdv, Zoli

(#11265) mag01


mag01
csendes tag

Helló!
Az lenne a kérdésem, hogy van egy Asus F3M notim...
És állandóan a battery drivert keresi, de nem tudom melyik driver ez még az ASUS honlapján se...ha berakom a gyári cd-t azon se találja meg...
Ha valaki tud erről valamit megköszönném!
Üdv, Zoli

(#11266) csabesz123


csabesz123
csendes tag

Hali! Lenne 1 gondom az ATI-s driver-rel! Ha az ATI oldaláról szedem le a sima v. a mobilitys meghajtót az nem telepíti fel a display drivert, csak a control centert. Tehát a listában sincs, h ki tudnám választani. Az ASUSos drivernél nincs ilyen gond, de ezt ugye ritkán frissítik!
Van akinek működik az ATI-s driver és ha igen h lehet működésre bírni?

(#11267) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Asus K50AB laptopom és van egy nagyon zavaró problémám. A DVD meghajtó nem olvas be semmit. TSSTCorp CDDVDW L633C a típusa. Töltöttem le hozzá egy firmware-t, ami AS0-ról AS1-re frissíti, de semmi változás. Segítsetek ha tudtok és előre is köszi.

(#11268) kp78 válasza SutiAdi (#11239) üzenetére


kp78
addikt

Akksival sem sípol a gép :N

(#11269) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
ASUS G2S notim van.
965PM chipset, T7500 2,2 GHz-es 800 MHz FSB processzorral.
Most 2x1 GB 667 MHz-es Hynix RAM van benne.
800 MHz-es RAM menne benne?
2x2 GB-ra akarom bővíteni a notit, és nem túl nagy a választék. Hátha...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11270) SutiAdi válasza kp78 (#11268) üzenetére


SutiAdi
tag

Köszi a választ, akkor kénytelen leszek valamikor én is bevinni a szervizbe, hátha nekem is megcsinálják, bár amilyen peches vagyok, ki tudja...
Ha esetleg eszembe jut valami kérdés, lehet hogy írok egy privát üzenetet, ha nem bánod.

(#11271) kali válasza KisApám (#11269) üzenetére


kali
legenda

mehet benne - ha csak alacsonyabb órajelen is -, de szigorúan csak próba után vásárolj bele memóriát, mert nem minden gyártó/típus esetén garantált a megfelelő működés!

(#11272) Pet008


Pet008
csendes tag

Sziasztok.

Noteebook vásárlását tervezem, de kicsit félek. 200 ezer ft a határ. Ezen gondolkodtam:

Asus Ul30vt

Csak félek kicsit a procijától. Ajánljátok ezt a gépet? Ha nem, vmi hasonló helyette? Akár IBM vagy Dell...

Köszi a segitséget előre is!

Üdv.,
Pet

(#11273) Pet008


Pet008
csendes tag

Remélem jó helyen kérdeztem, ha nem bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#11274) ro_bert17 válasza Pet008 (#11272) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nem kell tőle félni, nem bánt.
Mikre szeretnéd használni?
Egyébként: topic

(#11275) Pet008 válasza ro_bert17 (#11274) üzenetére


Pet008
csendes tag

Köszi! Hát LCD tv-re lenne kötve, és pl hd, fullHD filmeket nézni... Arra elég ?

(#11276) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Mi a véleményetek az Asus x50sr notiról? Kinéztem egy garis használtat a tesómnak, és szeretném tudni mennyire megbízható.

Köszi előre is az infokat!

üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#11277) Madn!ght válasza Madn!ght (#11276) üzenetére


Madn!ght
addikt

Netezésre, zenehallgatásra, beadandó dolgozatok készítésére, max filmnézésre kellene egyébként.

Erről lenne szó egyébként.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#11278) kali válasza Madn!ght (#11277) üzenetére


kali
legenda

én a sis chipset miatt nem venném meg... :(

(#11279) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,
Van egy Asus 1201N netbookunk, ami tökéletesen működik, de most egy problémával szembesültem. Egy hosszabb úton szeretném, ha minél tovább bírná az akku töltés nélkül. Van egy eredeti Asus Super Hybrid Engine program a gépen, amivel különböző teljesítmény profilok között lehet váltogatni, de egy CPU-Z progival megnézve, ezek között a profilok között semmi különbség sincs, ugyanakkor órajellel megy a proci az összes beállításban. Látszólag semmit sem csinál a SHE.
A megoldásban kérnék segítséget.

(#11280) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Bővítem a gépemet!
ASUS G2S

Eddig ez történt:

Processzor:
Core 2 Duo T7500 2,2 GHz helyett Core 2 Extreme X7900 2,8 GHz (3 GHz)

Merevlemez:
Fujutsu 200 GB 4200 rpm SATA 1 (!!! - baromi lassú) helyett Western Digital Scorpio Black 250 GB 7200 rpm SATA 2

Tervezet:
Az esetleges kompatibilitási problémák miatt a 2x1GB 667 MHz HYNIX memória helyett ugyancsak HYNIX de 2x2GB 667 MHz. (800 MHz-es memó felesleges sajna a chipset miatt)
Az ebay-ról lesz megvéve valszeg, mert itthon KIT-ben nem láttam (ebay: 2x2GB HYNIX CL5 szállítással 21500 ft)

HYNIX helyet valami más márka jó???

Az ALAPGÉP 3DMARK 2006
Score: 4663 pont (8600M GT 256 MB DDR3)
(alapjaraton: Core Clock 475 MHz/Memory Clock 1400 MHz)
SM 2.0 Score: 1931
HDR/SM 3.0 Score: 1808
CPU Score: 1841

Az ÚJ pontszáma később.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11281) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Ti milyen Asus-os laptopot ajánlanátok, átlagos felhasználónak. Mebízhatóság, és jó hűtés lenne a szempont. Ár: 140-150 körül.

Nem minden vándorút céltalan...

(#11282) fcriss válasza KisApám (#11280) üzenetére


fcriss
tag

Kingston memória Konfigurátor:[link]

[ Szerkesztve ]

(#11283) SutiAdi válasza 3.Aragorn (#11281) üzenetére


SutiAdi
tag

Én nem feltétlenül csak Asus-t ajánlanék, ugyan nekem is Asus van, de sajnos vannak problémák vele.

Én mindenképp olyan gépet vennék, amire van legalább két év gari.
Ebben az árkategóriában az alábbi gépek nyernék el a tetszésemet:

Samsung R528

Toshiba Satellite C650-15H

Asus K50IJ

A Packard Bell-t nem tudom milyen, de 150-ért Core i3 procis gép az nem rossz sztem.
Packard Bell Easynote TM85

A fenti gépek mind integrált videokártyás gépek (ezáltal az akkumulátoros üzemidejük is hosszabb, mint mondjuk az én 1 gigás videokarival szerelt Asus K52-mnek), tehát ha játékra kell, vagy komoly 3D-s tervező programokat futtatni, akkor nyilván más gépek után kell nézned. Egyébként meg átlag használatra teljesen megfelelnek, a HD filmeket is vinni fogja mind.

[ Szerkesztve ]

(#11284) 3.Aragorn válasza SutiAdi (#11283) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszönöm szépen, megnézem őket.

Nem játékra és 3D-s tervezésre kell. :) Nagynénémé lesz a gép és netezésre meg 1-2 egyszerűbb alkalmazás futtatására kell neki. Első gépe lesz ez.

Nem minden vándorút céltalan...

(#11285) trl_master válasza 3.Aragorn (#11281) üzenetére


trl_master
tag

igaz h ez 189k, de messze a legjobb választás ha asus-t szeretnél, gyorsat és megbízhatót!

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

(#11286) KisApám válasza fcriss (#11282) üzenetére


KisApám
addikt

Köszi!

Azért röhejesek itthon a memória árak!!!
2 db 2 GB-os memó KIT-ben 26 000 ft és felette...
EBay-en 21 000 ft ugyan az, és ráadásul VÁM mentes...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11287) 3.Aragorn válasza trl_master (#11285) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez tényleg jó, de sajnos 150 ezer a leges legfelső határ.

Nem minden vándorút céltalan...

(#11288) 3.Aragorn válasza KisApám (#11286) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Egyet értek. Mikor húgomnak raktam össze gépet nem rég, magasabb árakkal találkoztam, mint mikor az én gépem raktam össze kb 2 éve. Akkoriban kellett volna arany meg olajmaffia részvények helyett memóriába fektetni a pénzt. :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#11289) KisApám válasza 3.Aragorn (#11288) üzenetére


KisApám
addikt

Igen, igen :K

Kipróbáltam az új procit a laptopban:
(Core 2 Extreme X7900 2.8 GHz, a noti engedi BIOS-ban 3 GHz-re feltolni, de minek :P )

Rányomtan az EVEREST-et: 10 perces full prociterhelést csináltattam vele.
Persze a kis ventillátor max pörgésben volt...
A 2 mag max. 85 fokra ment fel, azt tartotta.
A 10 perces teszt leállítása után gyorsan lehűlt vissza.

Alapjáraton amúgy 45-55 fok közötti a proci.
Flash alkalmazásnál felmegy max 65 fokra.

RÖHEJ, hogy egy ekkora 17 colos notiban (G2S) milyen kicsi a procihűtő... :W
mintha nem lenne hely hozzá :F

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11290) ultio


ultio
senior tag

Sziasztok!

A notebook-om jobb oldali képernyőtartója, amin elfordul a képernyő, kitört a helyéről.
Hogy érthetőbb legyen: Asus hiba és Asus hiba.

Mit lehet ezzel kezdeni? Lehet cserélni?

Üdv:
u.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#11291) jahsd


jahsd
csendes tag

Nekem is el kellene egy kis segítség egy nagyon fura problémában, nem tudom volt e már valakinek...Szóval az van, hogy ha a notebookomon (asus k61ic) felteszem a hangot, akkor valamiért ha lecsukom a fedelet fura zörgő hangot ad.Először nem tudtam mi az , de egyszer megkopogtattam a kijelző alatti műanyag panelt és meglepődve tapasztaltam, hogy max hangerőn a hangszórókból hallom vissza a kopogást felerősítve (van ott egy kis lyuk,gondolom az lehet a mikrofon)Na jó, gondoltam elég lehalkítani a mikrofont, de az van hogy ha a hangszórók hangereje magas szinten van akkor a mikrofoné is.Ezt nem lehet valahogy külön kezelni?Ja és most is csinálja a szentem ezt a zörgős procedúrát(ha csak nincs levéve a hang) úgy hogy már leinstalláltam a mikrofont :S(legalábbis azt írja h nem lát eszközt a mikrofon helyén)
Ha valaki tud olyan tanácsot adni amihez nem kell visszavinnem a laptopot annak nagyon örülnék!

Üdv:
Zoli

(#11292) SutiAdi válasza jahsd (#11291) üzenetére


SutiAdi
tag

Sokat segített volna, ha megírod milyen oprendszert használsz, így sajnos csak sötétben tapogatózás lesz. Én most feltételezem, hogy 2010-ben mondjuk Win7-et. A vezérlőpultban kell hogy találj ilyet, hogy Hangok, ezen belül fent van olyan fül, hogy Felvétel. Ha az ott lévő mikrofonra kettőt rákattolsz, akkor feljön egy ablak, hogy Mikrofon tulajdonságai.
Ami valahogy így néz ki:

Attól most tekints el, hogy nálam ez angol. A piros keretben lévő helyen nálad elvileg pipa van, ami szerint a mikrofont folyamatosan visszajátsza a hangszórón keresztül a gép. Ezt a funkciót egyébként arra találták ki, ha mondjuk mp3 lejátszót akarsz hallgatni a gépeden, akkor egyszerűen a lejátszó fülhallgató kimenetét belekötöd a gép mikrofon bemenetébe, és már hallgathatod is. Elképzelhető, hogy nálad ez bekapcsolva van valamiért. Vedd ki a pipát, és jó lesz. Persze elméletileg....lehet hogy egész más a hiba okozója, de egy próbát megér megnézni. Ha meg nem win7-et használsz, hanem xp-t, akkor azt nem tudom megnézni, mert már nem azt használok. Remélem tudtam segíteni, ha mégsem, akkor további jó hibakeresést :)

(#11293) kali válasza SutiAdi (#11292) üzenetére


kali
legenda

a lejátszó fülhallgató kimenetét belekötöd a gép mikrofon bemenetébe - na azt inkább ne, nem line in bemenet a mikrofon bemenete, más értékekre van belőve, könnyen kinyírható egy vonalkimeneti jel ráküldésével!

(#11294) SutiAdi válasza kali (#11293) üzenetére


SutiAdi
tag

kedves kali, ezzel én is tisztában vagyok, természetesen én sem kötném rá, de mivel egyszer olvastam valami Májkrémszaft©-os oldalon, gondoltam mint háttérinfó leírom. mindenesetre köszi az infót, tényleg hozzáírhattam volna, hogy azért ne próbálkozzon ilyennel. Bár elméletileg okosabb hangkártyáknak manapság már tudni kéne olyat, hogy a csatlakoztatott eszközhöz igazítani a be/kimenetet. haverom asus xonar hankártyájára pl ha rádug egy fejhallgatót, akkor szépen egy relé kapcsol, és más teljesítményt ad a fülesre, mintha hangszóró lenne rádugva. természetesen itt alaplapi integrált hangkártyáról van szó, esély sincs ilyen funkciókra...

(#11295) jahsd válasza SutiAdi (#11292) üzenetére


jahsd
csendes tag

Húú, sikerült, köszi szépen!
Kicsit más volt a hiba, mint amilyen megoldást javasoltál, de te vezettél rá.Tovább nézegettem a mikrofonbeállításokat, és megtaláltam a mikrofon jelszintjét, ami 20 db-en volt, azt levettem 0-ra és máris jó lett:)
Köszi szépen!

(#11296) SutiAdi


SutiAdi
tag

Ha esetleg van valakinek K52JR notija, akkor annak jöl jöhet a két napja összegyűjtött driver pack-em. Mivel sajnos az Asus úgy gondolja, hogy a régebbi (nincs 1 éves!!!) notebookjának drivereit és egyéb segéd alkalmazásait (pl. Power4Gear) már nem nagyon frissíti, vagyis frissíti csak nem teszi fel oda ahova kellene, így kénytelen voltam más újabb notebookok letöltési oldaláról összevadászni a szükséges frissebb dolgokat. Tegnapelőtti dátummal összegyűjtöttem mindenből a legfrissebbet, és a hivatalos K52 fórumban belinkeltem. Gondoltam hátha valaki itt is hasznát veszi, szóval itt található:
Asus K52JR Windows 7 x32 és x64 driverek

(#11297) trl_master válasza ultio (#11290) üzenetére


trl_master
tag

lehet cserélni, zsanérnak hívják! általában párban adják 1-2k-ért jobb esetben...ami rajta van takaró az is eltört?
3.Aragorn: akkor vegyél vmi K50-es szériát, azok már vannak 120k-tól és lehengerlő teljesítményük van!

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

(#11298) picstike válasza SutiAdi (#11296) üzenetére


picstike
tag

Köszi Letöltöm!
Nekem 3 hete van meg a gépem k52f-sx241
Ami nem tetszik,hogy nem tudom a vebcamot beállítani. Már az összes driverrel probáltam és 1x sikerült is de rögtön elszállt a winem is.Igy letöröltem mindent és azóta nem tudom visszaállítani.A másik,amikor a képernyőkímélő bekapcsol,és mikor visszajön a kép,csikos lesz sok apró csikocskák. Ezek ha az egeret megmozgatom a kurzorral el tudom tüntetni De idegesítő zavaró. +-ik A bluetoothot nem tudom beállítani látja hogy ott van,de nem kapcsolódik és hol elmegy hol visszajön. 2 eszközzel is próbáltam,de mindnél ez a gond.

(#11299) KisApám válasza SutiAdi (#11296) üzenetére


KisApám
addikt

Egy kérdés!

A Power4Gear bármelyik ASUS gépre jó???
Köszi a választ előre is! :R

UI: ASUS G2S notim van, ahhoz is van P4G.
Lehet, hogy régi...

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11300) picstike válasza KisApám (#11299) üzenetére


picstike
tag

Nem tudom de szerintem a Power4Gear csinálja nekem a csikokat.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.