Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12751) japán válasza Jamo80 (#12722) üzenetére


japán
csendes tag

Szia. Jamo80.
Érdeklödnék,a K52JE ügyben? Win7-el müködik a géped?

(#12752) Jamo80 válasza japán (#12751) üzenetére


Jamo80
csendes tag

Szia Japán!

Eddig még nem nagyon volt időm meghajtani a masinát, de úgy tűnik rendben van Win 7 alatt, bár nem akarom elkiabálni. Holnap kapok pár játékot, amit a hétvégén feldobok rá, aztán majd tesztelem :)

Talán már élvezni is fogom a lövöldözést ;]

Amúgy az aksi neked mennyit bír egy töltéssel?

Üdv, Jamo

(#12753) japán válasza Jamo80 (#12752) üzenetére


japán
csendes tag

Szia Jamo80!
Nekem olyan 1.5 órát bir az akksi ! És neked?

(#12755) venta94


venta94
csendes tag

Hello, kb. 2-3 hete vettem kereskedésből egy teljesen új Asus K52SJ laptopot, és everest szerint az akkumlátor elhasználódás mértéke már 3%!!! ez természetes? Kb 3-4 alkalommal 1 filmnézésig volt kihúzva a töltőből. De már az 1 héten is 2% volt...

(#12756) japán válasza Jamo80 (#12752) üzenetére


japán
csendes tag

Szia Jamo80!
Ezt táláltam most és mellékelem a linket! Igaz itt van sokminden a K52JE-röl,de a Battery is itt van! 3óra 40-percet adnak meg neki alapból! De,sajna a valóságban csak 1h20min-t bir ki! És ez igy is van! Tehát ez is rossz a gépezetbe!

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=37036

Amugy hivtam ma az ASUS-t és emlitettem az akku problémát és elismerték,hogy valoban nagyon kevés az akku üzemideje,1h30perc amit nekem bir! Mondta erre az ASUS,hogy vagy BIOS-frissités kelle elöször is! Ha mégsem akkor RMA.....ez már ismerös neked is....Kell az Adapter,az Akku természetesen,no meg kell a Gép is,mivel mindent kimérnek majd a Szervizesek pontosan,mivel lehet az ALAPLAP a hibás! Hmmmm Bennem megállt a vérkeringés szerintem 1 pillanatra! Megint 2 hét gép nélkül,de hiszen az áll a szervizlapon Alapcsere! Most már végképp nemértem az egészet! Az,hogy 1 Globális cég mint az ASUS ennyi problémát halmozzon fel ennél a szériánál,ez hihetetlen! Ezt jol megszivtuk!

(#12757) kali válasza japán (#12756) üzenetére


kali
legenda

megfelelő beállításokkal és takarékos használattal többet bír az, mint 1 óra 20 perc! a használat milyenségétől és a beállításoktól függ az akkumulátoros üzemidő, szóval ez nem feltétlenül tudható be hibának...
ezzel az erővel minden noti/akkumulátor rossz...

[ Szerkesztve ]

(#12758) japán válasza japán (#12756) üzenetére


japán
csendes tag

Akkor valójában most mit is csináltak a K52JE-vel? Lehet csak forrasztgattak valamit az Alaplapon!? Ki tudja mi is történt a géppel!? Mondjuk nem fagy le ez tény! De lassan áll fel a renszer inditáskor,sok idő kell neki,ezt csak azért tudom mivel volt 1 K50IJ-SX-148L-em amit 1 barátom vett meg tölem és egymás mellé tettük a 2 gépet,egyszerre inditottuk el és a K50IJ-SX-148L hamarabb töltött be a K52JE-EX-232D hez képest! Ez is furcsa jelenség! Mivel inditáskor az Üdvözlés után bejön a Háttérkép és látni,hogy munkafolyamat van,sok ikon még be sincs töltve,munkafolyamat közben,a tálcán lévő futó programok még sehol sincsenek,majd csak lassan-lassan jönnek elő! Végén a Skype és az asztali Minialkalmázosok is megjelennek! Nekem ez olyan furcsa,ez kb 1.5 perc! A Winamp ami még sokára nyilik meg,mivel látni ennél is a munkafolyamatot!

(#12759) japán válasza kali (#12757) üzenetére


japán
csendes tag

Tisztelt Kali!
Filmet nézek csak és nem birja az akku a film végéig! Viszont a K50IJ-SX-148L em az simán birt 2.5 órát!

(#12760) kali válasza japán (#12759) üzenetére


kali
legenda

hardveresen sem egyforma a két típus, továbbá - mint már említettem - a beállítások milyensége sem mindegy! a k50ij csak integrált videókártyával bír, a k52je pedig ha például dedikált videókártyával megy, akkor egyértelmű, hogy hamarabb lemerül az akkumulátor!

(#12761) venta94 válasza japán (#12758) üzenetére


venta94
csendes tag

Ez a 1,5 perces felállás soknak számít? Én lemértem és 1:48 a zsír új Asus k53sj-nél, Windows 7 Ultimate van telepítve, 2. generációs i3 proci, gt520m, 1333mhz 3gb ram stb ja és a legfrisseb bios. Engem nem zavar ez a boot idő, de sokkal kevesebbnek kéne lennie?

(#12762) kali válasza venta94 (#12761) üzenetére


kali
legenda

annyi mindentől függ a dolog (bios és oprendszer milyensége és beállításai, illesztések milyensége, telepített alkalmazások száma, milyensége és beállításai...stb), hogy kár rugózni rajta, mert ahány noti, annyi érték...

(#12763) japán válasza kali (#12762) üzenetére


japán
csendes tag

Tisztelt Kali!
Maximális neked! Tényleg igazad van mivel a K50IJ-be valoban Integrált vga van.A K52JE-ben meg ATI-Radeon HD 5470 dedikált van. Lehet ez többet fogyaszt/emészt fel energiában! De hogyan tudám az akkut Maximalizálni?

(#12764) Jamo80 válasza japán (#12756) üzenetére


Jamo80
csendes tag

Szia Japán!

A 3h40min elég nagy túlzás, legalábbis, ha az aksi méretét összehasonlítod a gép méretével, szerintem teljesen hihetetlen.

Nekem, ha csak netezek vele, akkor kb 2 órát bír, ami reálisnak tűnik.

Azt azért gondold meg, hogy újra beadod-e szervízbe, mivel a tesztprogram majd kihozza, hogy az aksi szuperjó, és megint gép nélkül leszel kb 2 hétig.

De egyébként egyetértek veled, megszívtuk ezt a gépet, én nagyon bánom, hogy megvettem.

(#12765) japán válasza venta94 (#12761) üzenetére


japán
csendes tag

Igaza van Kalinak!
Mivel mikor visszaküldte a gépemet a FixDirekt Kft! Akkor nem volt rajta sem virusirtó,mivel Unistall-áltam mielött elküdtem nekik,mivel Pénzes volt nekem nem is kevés! F-Secur.Bár tudni illik ez nagyon eszi a RAM-ot És akkor/nélküle sokkar gyorsabb volt a boot idő ,söt még sok progit raktam rá mostanság!

(#12766) japán válasza Jamo80 (#12764) üzenetére


japán
csendes tag

Hello Jamo80!
Én is nagyon bánom! Ez a gépet!K52JE-EX-232D!
Én többé ASUS-t soha!
Pedig nekem ez már a harmadik! De most kaki-ba nyultunk,de nagyon-nagyon!

(#12767) venta94 válasza japán (#12765) üzenetére


venta94
csendes tag

Nekem igazából a W7 Service pack 1 után lett lassabb a boot idő, meg a sok w7 frissítés után.. nincs telenyomva a gépem, van fent kb 5-6 játék, az összes Asus driver és utility apps, meg szükséges programok pl.: Chrome, uTorrent, msn stb.

Valaki help ismét! :D

Nem nagy gond, de, hogy tudom beállítani a gépen, hogy az elsődleges VGA a dedikált Gt 520m legyen és ne az intel hd grapihcs? Játékokat természetesen a dedikált kártyával nyitja meg, de pl WINDOWS ÉLMÉNYINDEXNÉL az Intel vga-t nézi így kevesebb a pontszám :F

(#12768) agent_k


agent_k
őstag

N53SV témában.
Megvettem a hűtőpadot. Szép 22centis venti 5V 600-as fordulat = egy kalap kaki
Csak a pénzt dobtam ki az ablakon.
Dirt 3 = 89°C ( most ebben a melegben amikor a szobában van 27°C)

Mondom teszek egy próbát: quiet office módba váltottam ami annyit tesz, hogy nincs az i7-esnek turbója. Mit látok? A proci 65°C ha van hűtőpad ha nincs akkor 70 körül. És még így is szinte fullon van a grafika.

(#12769)



csendes tag

hali
3 éves f5n laptopom dvd meghajtója kinyúvadt, ezért szeretném lecserélni. kérdés, hogy miféle legyen az új meghajtó, amire rámegy a régi odd előlapja(ami amúgy egy lg gsa-t20n). valaki cserélt már esetleg ilyen gépben meghajtót?

(#12770) Sanya válasza agent_k (#12768) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem n53jq van, az is nagyon melegszik high performance módban

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12771) Sanya válasza venta94 (#12767) üzenetére


Sanya
nagyúr

ki nem szarja le a windows élményindexét?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12772) agent_k válasza Sanya (#12770) üzenetére


agent_k
őstag

Most a hűtőpad topicban érdeklődök, hogy mit ajánlanak... Eddig a coolermaster e1 a befutó talán, csak az meg majdnem olyan, mint a canyonom ami semmit sem ér... nem akarok ráfaragni mégegyszer. Csak ha már benne van a teljesítmény, akkor szeretném kihasználni.

(#12773) venta94 válasza Sanya (#12771) üzenetére


venta94
csendes tag

Köszönöm hasznos válaszod! UP neked!

(#12774) kali válasza (#12769) üzenetére


kali
legenda

nekem matshita dvd-ram uj870qj optikai meghajtó van az f5n szériás notiban! remekül ír és olvas, illetve az előlap levehető/cserélhető!

(#12775) oszy válasza venta94 (#12767) üzenetére


oszy
veterán

Sztem kezd az asus utility apps-okkal. Csak ami NAGYON FONTOS az maradjon.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#12776) japán válasza Sanya (#12771) üzenetére


japán
csendes tag

Hello Sanya!
Ez a hsz nagyon tetszik! De öszinte! Tényleg!

(#12777) Jamo80 válasza japán (#12758) üzenetére


Jamo80
csendes tag

Szia Japán!

Ma kaptam egy e-mailt az ASUS regionális manager-től, az aksinak 3 órát kellene bírnia, nagyfokú igénybevétel mellett!!!

1,5-2 órát bír, ha csak netezek vele. Szóval valami nem kerek, az biztos.

Üdv, Jamo

(#12778) kali válasza Jamo80 (#12777) üzenetére


kali
legenda

ezt így, hivatalosan leírták? erre nincs mit mondani... :U

(#12779) Jamo80 válasza kali (#12778) üzenetére


Jamo80
csendes tag

Itt az idézet:

"Battery usage is subject to several factors I cannot foresee exact numbers but roughly a normal healthy 6 cell battery unit should stand around 3 hours in high consumption state."

By Regional Service Manager

Üdv, Jamo

(#12780) kali válasza Jamo80 (#12779) üzenetére


kali
legenda

ehhez csak gratulálni tudok, és inkább nem írok véleményt...

(#12781) zedok válasza Jamo80 (#12779) üzenetére


zedok
senior tag

Juj. Hát nem sül le a bőr a képükről?? :C

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#12782) Csury


Csury
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy ASUS k53sv-sx077 laptopot.Van benne egy alaplapi intel és egy n vidia videkókártya.Az a gondom ,hogy nem tudom letiltani az alaplapi videókártyát és a gép mindig azt használja.Valaki tudna valami segítséget.nagyon megköszönném.

(#12783) automii


automii
csendes tag

Helló,

Hozzátudnék jutni nagyon kedvező áron egy új ASUS EeePC 1001PXD-hez. Erről a netbookról mi a véleményetek? Megbízható? Vannak vele problémák?

(#12784) venta94 válasza Csury (#12782) üzenetére


venta94
csendes tag

Nekem Asus K53SJ van de nálam az optimus jól végzi a feladatát. De ha rámész egy alkalmazásra jobb egérrel akkor ott lesz, hogy "futtatás grafikus processzorral" és ott betudod jelölni, hogy melyik kártyával akarod megnyitni az adott alkalmazást.

(#12785) Jamo80 válasza kali (#12780) üzenetére


Jamo80
csendes tag

Sziasztok!

Pénteken felhívott az ASUS ügyfélszolgálat, és azt mondták, hogy bizony két órát mindenképp ki kell bírnia az aksinak, akár játék közben is.

Üdv, Jamo

(#12786) mfan


mfan
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a döntésben, mert nem jutok dűlőre sehogysem... :S
Melyik éri meg legjobban, ha minimum 4 évre tervezek laptopot? :F (i5/i7 :F )

Asus N53SV-SX634V 250eFT (http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/ASUS_N53SV_SX634V_2410M_6GB_640GB_NVIDIA_Windows_7_Aluminium_ASNBN53SVSX634V_2033.htm)

Asus N53SV-SX516V 230eFT (http://www.notebook.hu/notebook/asus/asus_m_sorozat/asus-n53sv-sx516v)

Asus N53SV-SX594V 250eFT http://www.notebook.hu/notebook/asus/asus_m_sorozat/asus-n53sv-sx594v)

Köszönöm szépen előre is!!! :R :)

Mfan

(#12787) kali válasza Jamo80 (#12785) üzenetére


kali
legenda

akkor mutassák meg, hogy az miként lehetésges!?!? húzós játék alatt, jobb összeállítás sem feltétlenül bír 2 órát akkumulátorról!

[ Szerkesztve ]

(#12788) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, van egy ASUS A9RP notebookom, céges, garancia már nincs rá!
Nővérem véletlenül beleborította a kólát, azóta pár gomb nem működik...
Ezt házilag meg lehet valahogy bütykölni? Van rá valami módszer, hogy kitisztítsam hogy működjön? Fújtunk bele párszor ilyen erre kitalált szert, ami feloldja elvileg, ez félig bevált, de az ESC,Tab,1,2 gombok még mindig nem szuperálnak, sőt a 4 es is csak olykor olykor jó!

Légyszíves ha valakinek van valamilyen ötlete segítsen! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12789) kali válasza Szajo (#12788) üzenetére


kali
legenda

szétszedni mihamarabb, és rendesen kitisztítani, mert a kóla további károkat is okozhat, szépen lassan marhat még utat magának valamerre!

(#12790) Teko001 válasza mfan (#12786) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem a harmadik, az i7-es erősebb:
http://www.notebook.hu/notebook/asus/asus_m_sorozat/asus-n53sv-sx594v

(#12791) Sanya válasza mfan (#12786) üzenetére


Sanya
nagyúr

i7. nem bánod meg.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12792) agent_k válasza Sanya (#12791) üzenetére


agent_k
őstag

Érdekes azt mondják, hogy i3-i5 között nincs nagy különbség. és azt is, hogy i5-i7 között nincs nagy különbség. Akkor ebből az következik, hogy i3-i7 között sincs túl nagy különbség... aztán meg mégis :D

I7 nyilván.

(#12793) Narxis


Narxis
nagyúr

Sziasztok!

Jó öreg Asus F3Ka laposomon lejárt már a garancia, és olyan érdekes dolgot produkált, hogy februárban egyik pillanatról a másikra tönkrement benne a 2 éves WD 7200rpm-es 320GB-os merevlemez(nem gyári, én vettem hozzá 2 éve), úgy tönkrement, hogy sehogy nem bírtam hozzáférni, visszaküldtem Pestre és kicserélték mivel ezekre a merevlemezekre 5 év gari van. Aztán a kicserélt új merevlemez már 1 hónap múlva meghibásodott, de ehhez még usb-n keresztül hozzá tudtam férni, viszont a Hard Disk Sentinel több mint 600 hibás szektort azonosított és még több gyenge szektort, a notebook nem akarta elfogadni, rögtön indításnál a S.M.A.R.T. adatokra hivatkozott, hogy cseréljem a HDD-t mert ez nem jó, ezt is visszaküldtem, de ezt még nem cserélték, szerintem nem nagyon akarják vagy nem tudom...

Lényeg, hogy ahol feladtam futárszolgálatnak a merevlemezt az egy számtech bolt volt és ott mondták, hogy az Asusok-nál gyakori, hogy feszültség baja van(vagy valami ilyesmi) ami tönkreteheti a merevlemezt és, hogy ha akarom adjam be nekik a laptopot és bemérik. Szerintetek érdemes ilyen vizsgálatot végeztetni vagy csak le akarnak "húzni"? Nem kérdeztem, hogy mennyibe kerül de nem nagyon szeretném ilyen sufni szervizekbe adni mert félek, hogy csak nagyobb kárt tesznek...

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#12794) kali válasza Narxis (#12793) üzenetére


kali
legenda

beszereléskor/újonnan nem nézted véletlenül, hogy milyen állapotban van a merevlemez?
nem mondom, hogy lehetetlen, amit mondtak, de szerintem annyira azért nem gyakori, sőt...

(#12795) Sanya válasza Narxis (#12793) üzenetére


Sanya
nagyúr

mekkora hőmérsékleten megy az a merevlemez?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12796) Sanya válasza agent_k (#12792) üzenetére


Sanya
nagyúr

öcsémnek egy i3 2500mhz körüli procija van. nekem i7 1733mhz. ég és föld. 4 mag csak 4 mag, plusz ugye a turbo :), plusz a virtuális magok :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12797) agent_k válasza Sanya (#12796) üzenetére


agent_k
őstag

magam is ezt tapasztaltam....

(#12798) Narxis válasza kali (#12794) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem, bár használtam a Hard Disk Sentinel progit rögtön beszerelés után. Teszteket nem végeztem, de nem írt hibát és 45 foknál nem volt melegebb sose. Írtam itt a fórumon a Hard Disk Sentinel topikban is és ott azt mondta a program készítője, hogy mivel nem raktam tele a merevlemezt adattal ezért a hibás rész csak akkor kerülhetett elő amikor írt rá a rendszer. Csak az a gond, hogy a WD-nek elég jó híre van...

Viszont a csere merevlemezt nem kipárnázva küldték, csak a gyári bontatlan csomagolás volt rajta és úgy tették bele egy intel proci dobozba... gondolom ez se egészséges dolog, hogy így szállíttatják

Nem lehet valami progival ilyen teszteket végezni? Aida64 vagy más? Mert ha most megint küldenek egy újat akkor azon tuti elvégzem a teszteket amit lehet Hard Disk Sentinellel, de jó lenne kizárni a laptop hibáját...

(#12795) Sanya: átlagosan 40-41

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#12799) kali válasza Narxis (#12798) üzenetére


kali
legenda

így van, újonnan is lehet hibás egy merevlemez, illetve a "dobálás" sem tesz jót neki, egy nem megfelelő csomgolásban elkövetett szállítás során!
sajnos minden gyártónál előfordulhat hibás darab, a legjobbaknál is!
amennyiben a szoftveres mérésekre gondolsz a feszültségekkel kapcsolatban, úgy sajnos a szoftveres mérés nem a legjobb, bizonyos szinten nem is veszik mérvadónak, meg a merevlemezzel kapcsolatos feszülségek mérése nem is nagyon számít alapnak adott alkalmazásoknál...

(#12800) Narxis válasza kali (#12799) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, ezt a dobálást is kérdezték. Mondtam, hogy kikapcsolt állapotban szoktam szállítani, annyit szoktam még, hogy ha arrébb teszem asztalon bekapcsolt állapotban akkor nagyon óvatosan szoktam mert tudom, hogy ilyenkor dolgozik a merevlemez "fej" és azt a rángatás dobálhatja ami hibákhoz vezethet.

Illetve mondtak még egy olyat, hogy nem rántottam-e meg véletlenül az adapter kábeljét, mert az felsértheti benne a nem tom milyen áramköröket/alkatrészt és, hogy ez Asus-oknál nem látszik csak annyi történik, hogy ezután ingadozik a feszültség. Mondtam, hogy nem emlékszem ilyenre...

Lehet, hogy ha nem drágán nézik meg akkor beadom nekik... Nagyon zavaró, hogy február óta nem tudom használni mert folyton vissza kell rakni a gyári HDD-t, jó lenne megbizonyosodni arról, hogy ez laptop hibátlan... persze az is lehet, hogy csak peches voltam... nem tudom.

Thanos was right.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.