Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12251) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Erről a notiról mi a véleményetek? tapasztalatok?
http://www.usanotebook.hu/asus-k52je-ex225d/P22743
Tényleg elég gyakori az alaplapi meghibásodás ennél a típusnál?

Megérné beruházni ilyenre?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#12252) Mr.Skynet válasza Moonwolf (#12251) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szia! Milyen jókedvűek ma a PH tagok - ugye csak poénból kérdezted meg? :DDD
Ha nem akarsz percenként fagyó gépet, 1 hónap szervizelést gariba, majd sok anyázást, hogy ugyan olyan mint volt, akkor szerintem ne vedd meg. Vegyél bármi mást, de amiről üvölt a fórum, hogy gázos azzal ne játszd meg, hogy a Tiéd lesz 5-ből az az 1 amivel talán nincs probléma.

(#12253) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

De akkor ez tényleg kaki ez a típus?

Amugy csak azért kérdeztem mert két modell között vacilálok, igaz a másik kiszemelt példány más márka, azért nem is hoztam be, vagy azzal nagyon offolnék ? :( :)

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#12254) #76500480 válasza Mr.Skynet (#12252) üzenetére


#76500480
törölt tag

nekem csak heti 0-2 youtube nál , játéknál meg az elején, netezéskor v üresjáratban soha.

"ügyeskedtem" a biosba úgy h azt sem tudtam mi az az IDE XD, de nem szabad arra állítani, a gép kékhalálozott és újraindult. :DD

(#12255) Mr.Skynet válasza Moonwolf (#12253) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Sorry no problem, csak mivel ezt írtad: "Tényleg elég gyakori az alaplapi meghibásodás ennél a típusnál?" feltételeztem, hogy olvasgattál már itt és gondoltam ha látod, hogy csak a baj van vele, ez az egész csak vicc lehet... :P Senki nem harapja le a fejed, ha beírod a másik notit is ide, bár szerintem ha kettő közt nem tudsz dönteni és a K52JE kiesős, akkor már csak az a kérdés, hogy a a másik notira panaszkodnak-e a tulajok vagy sem ;) Itt páran már inkább a pénzüket kérik vissza és nem is szeretnének cseregépet... :(

comegetsome1: ha az AHCI és az IDE módokra gondolsz, akkor ez azért lehet pl. mert az IDE kevésbé tűri jól, ha elszáll a kapcsolat a vinyó és az alaplap közt. Kicsit korábban viszont volt aki tett fel képet a smart-járól és ott kommunikációs hibák voltak, vagyis olyan mintha az alaplap és a vinyó közt néha megszakadna a kapcsolat és ha szakadozik, akkor azt az AHCI jobban viseli. Persze ez az egész csak találgatás :B

[ Szerkesztve ]

(#12256) Moonwolf válasza Mr.Skynet (#12255) üzenetére


Moonwolf
senior tag

ez lenne a másik

http://www.usanotebook.hu/dell-inspiron-n5010/P23561

egyébként azért is kérdeztem rá, mert volt aki azt mondta pontosabban egy ilyen számítás technikával foglalkozó boltban mondták azt hogy jó kis gép ez és azért csak rákerestem, meg hogy majd 20k val drágább mint a neten (ezt az asus k52je re értem)

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#12257) Mr.Skynet válasza Moonwolf (#12256) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szerintem az említett Dell-el sokkal jobban járnál, csak 1-2 példa:
- igaz i3 ez is, de 400mhz-el gyorsabb
- HD5470 -nél a HD5650 jóval erősebb, ~1,5x gyorsabb
- 1 évvel több a garija és vélhetően korrektebben is járnak el szervizeléskor mint Asus-ék.
- a 2Gb memó miatt érdemes rákérdezni, hogy 1x2Gb vagy 2x1Gb mert utóbbit picit problémás bővíteni 4Gb-ra.

comegetsome1: a Sentinel adatok helyett, nézd meg mondjuk mint mond a HD Tune, mert talán vannak benne meglepetések, amiket a Sentinel meg sem említ.

[ Szerkesztve ]

(#12258) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

igen ugen kezd meg győzni az a típusu dell viszont olvastam rólla jókat és roszakat is és egy picit elbizonytalanított

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#12259) lacko22 válasza Moonwolf (#12258) üzenetére


lacko22
aktív tag

Úgyse találsz tökéletes gépet....kell vagy nem. Sztem a Sony majdnem mindenben jobb mint a Dellek de csak 1.5 órát bír az akksija. Sokkal Dizájnosabb, süt róla a minőség csak drága, de persze az is elromolhat van rá 2 év garancia.

(#12260) Master94


Master94
tag

K52JE -sek!!!!!!

akiknek nem cserélték ki, vagy javitották meg a hdd-s hibát azok irjanak egy "+" -t és ha már leszünk páran akor megyünk az asushoz kilobbizni valamit

Gyerünk gyüljetek:D

K52JE -sek!!!!!!

I love Maluch!

(#12261) lacko22 válasza Master94 (#12260) üzenetére


lacko22
aktív tag

Nah ennek van értelme legalább. Amerikában is sokmindent el tudnak érni ha összefognak remélem itt is sikerül. Legalább megmutathatná az ASUS hogy korrekt tud lenni.

(#12262) Master94


Master94
tag

K52j-sek!

Már 2en vagyunk!

I love Maluch!

(#12263) adDis válasza Master94 (#12262) üzenetére


adDis
csendes tag

Mi még nem csináltunk semmit a K52JE-s laptoppal, nem vettük fel a kapcsolatot a szervizzel, mert ha ilyen sok idő, úgy döntöttünk, megvárjuk a tanév végét és majd max. nyáron szórakozunk vele. De ugyanaz a hibajelenség mint nálatok, és mint írtam, bármilyen lobbizást támogatok! :)
Szóval 3! :)

(#12264) Master94 válasza adDis (#12263) üzenetére


Master94
tag

Na jólvan! Gyűlünk. pesten laktok?

I love Maluch!

(#12265) kali válasza Master94 (#12260) üzenetére


kali
legenda

akiknek nem cserélték ki, vagy javitották meg a hdd-s hibát - nem hiszem, hogy sok ilyen lesz, mert vagy javítják, vagy cserélik - akár többször is, ha mindig azonos szériás notit kér az ügyfél, és a további példányokkal is gond van! amennyiben pedig javítják vagy cserélik, úgy szerintem nem sok értelme van ennek az egésznek, de hajrá...

(#12266) Master94


Master94
tag

nem cseréltetni akarom hanem a pénzem visszakérni...

Köszi a passzivitásod:)

I love Maluch!

(#12267) kali válasza Master94 (#12266) üzenetére


kali
legenda

na, az nem annyira egyszerű, mert először javításra törekednek, aztán cserére - csere esetén nem ritka, hogy jobb/drágább típust kínálnak fel -, levásárlásra - más széria...stb -, a pénz visszafizetése csak végső esetben, néha nehéz harcok árán, vagy még úgy sem...
jelen esetben ez nem passzivitás vagy - a másik oldalról nézve - aktivitás részemről, csupán érzékeltetni próbáltam, hogy szerintem nem sok értelme van a kezdeményezésnek adott formában!
mellesleg aki biztosra akar menni, az webshop útján/feltételeivel vásárol, és egy hétig teszteli a terméket, mert 8 napon belül indoklás nélkül visszadobható a vásárolt cucc, és alapban visszajár az ára!

[ Szerkesztve ]

(#12268) F1r3b1rd válasza kali (#12267) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Ezt sose értettem, honnan számolják a 8 napot: konkrétan ha 8 napon belüli visszajelzést küldök akkor visszatérítik, vagy a 8 napba beletartozik az is mire visszaér a termék(vagyis a valóságban mondjuk a kézhezvételtől számított kb 5 napom van a tesztre és a visszajelzésre)

(#12269) dim dim


dim dim
tag

Üdv!

Van egy ASUS K42JV notebookom. A gyári töltő elefánt méretű és súlyú. Tudtok ajánlani vmi helyettesítő travel chargert, ami érdemben kisebb? Konkrét gyártó + típust.
Én is kerestem, de nem találtam ehhez a géphez semmit-mind csak netbook vagy kisebb belépőszintű notebookhoz jó. Min. 70W kell.

Köszönöm

(#12270) Master94 válasza kali (#12267) üzenetére


Master94
tag

a 8 nap az 3nap,

de amugy nemérted hogy én mit akarok ugylátom

I love Maluch!

(#12271) kali válasza Master94 (#12270) üzenetére


kali
legenda

erôsen tévedésben vagy, 8 nap az, és csak webshop feltételek esetén, a régi bolti 3 napos dolog meg már régen megszûnt!
amúgy értem én, hogy mit szeretnél, értelmezd az általam korâbban írtakat!

[ Szerkesztve ]

(#12272) #76500480


#76500480
törölt tag

Már sajnos garancia korlátos cucc sincs, 30nap volt vagy mennyi, azután pénz visszafizetés.
Sony szervíztől tapasztaltam meg akik 2hónapig javították a ps3-at, bolt(multif.) meg kamuzott, hogy hol jár most a gép. :W

[ Szerkesztve ]

(#12273) Master94 válasza kali (#12271) üzenetére


Master94
tag

Nekem azt mondták hogy 3 napig rinyálhatok utána meg pofabe.

I love Maluch!

(#12274) kali válasza Master94 (#12273) üzenetére


kali
legenda

azt mondanak, amit csak akarnak, a jogszabály a mérvadó! amennyiben boltban vetted személyesen, úgy a 3 napra azt tudom elképzelni - amit mondhattak -, hogy azon intetvallumon belül cserélik a notit, és nem javíttatják; link (151/2003. Korm. Rend. az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról - a 7. § miatt!)
távollévő felek (webshop) esetén 8 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a szerződéstől, termék és pénz pedig vissza; link

F1r3b1rd; ez neked is válasz a kérdésedre; link

[ Szerkesztve ]

(#12275) Master94


Master94
tag

Na gyerekek!

Rájöttem valamire a k52je-vel kapcsolatban

Vistán, csak akkor fagy ki ha felrakom a catalystot. !! ha nincs fent nem fagy ki, win7-el még nempróbáltam, ...mondjuk nemmintha ez igy állapot lenne...

I love Maluch!

(#12276) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Hi! Talán jó lehet valamire és nem mindenki tud róla:
- K52JE -hez 2011/02/21 óta van BIOS 212 az előző 2010/07/28 volt.
- K52JR -hez 2011/02/24 óta van BIOS 214 az előző 2010/11/05 volt

(#12277) kali válasza Mr.Skynet (#12276) üzenetére


kali
legenda

érdemes lenne belenézni, hogy mi változott, hátha...

(#12278) A Zéé válasza dim dim (#12269) üzenetére


A Zéé
addikt

Ha jót akarsz, akkor csak Gyárit vegyél.

Az előző gépemnél nagyon megjártam a nem gyári töltőkkel, és inkább hurcolom ezt, mint másmilyent, hiába nagyobb és nehezebb...
2 hónap alatt 4 járt nálam, a 4. majdnem vitte az egész gépet is. Egyet eladott a hozzáértő eladó, mint hálózati csatlakozós, amiről otthon derült ki, hogy szivargyújtós csatija van, egynek eltört a vezetéke 5 hét után, egy annyira búgott, amikor bedugtam, hogy összesen volt 4 órát nálam, a negyedik meg szimplán pukkant egyet úgy, hogy nem is ment a gép, és ment vele a tápcsati is a levesbe. Szerencsére! Mert így csak 20.000 Ft-om bánta, nem az egész gép...
Szóval ha Asusból nem találsz megfelelőt, akkor inkább ne rizikózz, nem éri meg!

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#12279) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok

A SB-s Asus K53SV szériáról valakinek vélemény? Érdemes foglalkozni vele, vagy inkább nézegessek mást?

(#12280) #76500480


#76500480
törölt tag

valaki pls tudna segíteni, hogy melyik mappába kell tenni a letöltött bios fájlt?(k52JE) még soha nem frissítettem bios-t :D

(#12281) kali válasza #76500480 (#12280) üzenetére


kali
legenda

a "c" gyökérkönyvtárába tedd, úgy egyszerûbb!
ja, "c" az oprendszeres meghajtó?

(#12282) #76500480 válasza kali (#12281) üzenetére


#76500480
törölt tag

kösz már megcsináltam ilyen segédprogival, de nem találok semmi infót, hogy mit javít ki 212v.

(#12283) kali válasza #76500480 (#12282) üzenetére


kali
legenda

windows alól kicsit veszélyesebb, de ha sikerült, akkor ok!
sajnos nem túl sok infót ad a gyártó; firmware change

(#12284) Mr.Skynet válasza Mr.Skynet (#12276) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Délután frissítettem a K52JR-em bios-át és nem tudom eldönteni, hogy képzelődöm :F vagy tényleg beletúrtak a venti és hőfok szabályzásos dolgokba. A ventim az update óta szerintem még 5sec-re sem állt le, illetve a gpu-mat utoljára akkor láttam 38 fok alatt, mikor -7fokban gépeztem 5-7percig míg írtam egy mail-t, hogy a telóm lemerült, a vonatom meg 90percet késik... (HM5470 és Core i3-350m + utoljára 3-4 hónapja tisztogattam ki a hűtőjét)

X-akta: este megint vonatozgattam és lestem a kedvenc sorozataimat, 15%-nál figyelmeztetnie kellett volna a Win-nek, hogy merülök, 10%-nál el kellett volna mennie aludni, ehhez képest mikor néztem az akksit, még volt 18%-om ohh mondom még van 3perc a filmből simán kibírja ( 720p hd avi volt), majd ~fél perc múlva kérdezés nélkül paff kikapcsolt a gép, én meg csak pislogtam mint hal a szatyorban, mondom he? wtf? mit csinálsz te roncs. Ezt most nemtom mire vélni, ilyet most csinált először, akksi elhasználódás 1%, remélem csak valami kontakt gond volt az akksival vagy hasonló, még a Win se panaszkodott, hogy szabálytalanul állt le. Gyanús ez a bios, ha felkeltem kicsit szórakozok majd a dolgokkal, hűtés, fűtés, akksi merítés...

(#12285) kali válasza Mr.Skynet (#12284) üzenetére


kali
legenda

a bios frissítése után megtörtént a gyári alapra visszaállítás, majd szükséges újrakonfig?

(#12286) Mr.Skynet válasza kali (#12285) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Nem, semmit nem csináltam vele, de nem is felejtette el a régi beállításokat sem.

(#12288) #76500480 válasza Mr.Skynet (#12284) üzenetére


#76500480
törölt tag

nem hiszem, hogy beletúrtak, nekem p6100+hd5470 41-42fokra megy le üresjáratban, ilyenkor 100RPM en van a venti ami sztem a minimum.
43-55 : 2300RPM
56-62: 2700RPM
63-64+: 3100RPM
Meg jó ha megy a venti, lassabban szárad ki a paszta :)

Amúgy nekem szerencsére sok bajom nincs a géppel, akksija pl kíváló :DDD 47280/47300mWh 0% elhasználódás.

[ Szerkesztve ]

(#12289) kali válasza Mr.Skynet (#12286) üzenetére


kali
legenda

pedig előírás, hogy frissítés után gyári állapotra kell visszaállítani, majd noti újraindít, és utána bios újrakonfigol! ellenkező esetben adódhatnak problémák!

(#12290) spanyoll


spanyoll
addikt

Asussal emailpárbaj után: ha asztalt akartok verni, akkor vagy kiskernél, de inkább szerviznél Szervizt tudjátok sürgetni, kiskert pedig cserére vagy pénzvisszára parancsolni 3 napon belül. Utána már az asus anyacég intézi a kártérítést Hollandiában vagy hol a vérben ...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#12291) RMfan77


RMfan77
csendes tag

Sziasztok!

Először a "milyen notebookot vegyek?" topicban akartam érdeklődni, de az ott olvasott leírás alapján, ha eleve gondolkodom valamelyik gyártóban, akkor inkább azt a topciot keressem fel, szóval itt vagyok. Nekem az ASUS remekül bevált mindig, több barátomnak, családtagnak is ASUS laptopja van, szóval én is ASUSt szeretnék. 200 ezer forint körüli összeget tudnék rászánni legfeljebb, s igazából mindenre kellene, egyaránt használom alap dolgokra, mint az egyetemi munka, nagyon fontos, hogy jól kezelje a HD cuccokat, bár gondolom ekkora kijelzőn a 720p is bőven üt, mindig rengeteg cuccom van, szóval a minél nagyobb vinyó is alap lenne. No meg azt se bánnám, ha normálisan tudnék Dragon Age II-zni rajt, de ez már igazából a mindegy része, tudom jól, hogy egy játékra komolyan használható laptop nagyon drága - persze már ez a pénz is nagyon sok, de ennél is többre gondolok.

A következő típust néztem ki: ASUS K52JE-EX152D
i5 460m (2.533GHz 2.8GHz - turbo boost, 3MB Cache) procival
4GB (2x2GB DDR3 1066) memóriával
500GB (5400rpm) vinyóval
és ATI 5470 512MB vga-val.
Amúgy ahogy látom oprendszer nélkül árulják, ami szintén jó.

Lenne néhány kérdésem:

1, Az operációs rendszerrel kapcsolatban sok választásom nincs gondolom, az újakhoz valóban csak Win7-es driverek elérhetőek? Mert én az asztali gépemen továbbra is 64 bites XP-t használok és abszolút meg vagyok elégedve, nem szimpatikus a Win7, egy rövid ideig használtam, persze azóta jobbá válhatott a dolog. Mi erről a vélemény? Illetve mennyivel lassabb a gép Win7-en? Mert én anno olyanokat is olvastam, hogy gyorsabb is lehet, de számomra ez mítosz-kategória, tapasztalat nagyon nem ezt mutatta, pedig abszolút erős az asztali gépem. Tehát melyik oprendszer muzsikálna jól, vagy legjobban egy laptopon?

2, Az 5400rmp-s vinyó az mennyire problémás sebesség szempontjából? Asztali gépemben 7200rmp-s van, nem nagyon értek ehhez a gépes témához, csak saját tapasztalatokra alapozhatok mindegyik kérdésben, szóval ezt valószínűleg észre fogom venni, hogy lassabb? Illetve általában lassabbak a laptopok vinyói?

3, Ez az ati 5470 512 a gyakorlatban mit tudhat? Eszembe nem jutna, hogy új játékokkal tudok játszani normálisan, amúgy is, ezek az újak már nem nagyon fognak meg, max. évente pár, de ez már offtopic, szóval mire számíthatok szerintetek? Legfontosabb, hogy a HD-cuccokat jól kezelje, ahogy mondtam, de nem bánnám, ha el tudnék játszogatni időnként, még ha alacsony grafikán is, meg nem is mindennel.

4, végül ugye a legfontosabb kérdés, hogy erről a konkrét modellről mit gondoltok, illetve, hogy tudnátok-e jobb asus modellt ajánlani, illetve hogy mire kellene figyelnem.

Köszönöm a türelmet a sok gondolatért és kérdésért és előre is köszönöm a választ!

HALA MADRID!!!

(#12292) F1r3b1rd válasza RMfan77 (#12291) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Ha csak pár oldalnyit visszaolvasol(vagy ha csak a lap tetejéről), rengetegen panaszkodnak erre a szériára, valószínűleg szériahibás.
Ezt a hozzászólást olvasd el és a legtöbb kérdésedre választ kapsz.

(#12293) kali válasza RMfan77 (#12291) üzenetére


kali
legenda

k52je szériásat lehetőleg ne!
oprendszer; win 7 egyértelműen jobb, legyen szó sebességről, támogatásról, konfigurálhatóságról, vagy bármi másról - kivétel; régi, gyenge, nem támogatott hardver!
merevlemez; természetsen lomhább valamennyivel az alacsonyabb fordulatszámon pörgő hdd, de csak extrém esetben mutatkozik jelentősen a különbség!
vga; sorrend; Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List / 5470; link
200 e ft-ig én már a mostanság érkező újabb szériás típusokat nézegetném;
K53SJ-SX114D ; K53SV-SX077D ; K53SV-SX078D

(#12294) Mr.Skynet válasza Mr.Skynet (#12284) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Noh, végre végeztem a dolgaimmal és elkezdtem szadulni a K52JR -t az új bios-al:
- lemerítettem a notit, megint 15-20% közt szabálytalanul kikapcsolt 2 próbából 2x.
- hdmi-re kötöttem egy monitort, összecsuktam a gépet, fejjel lefelé letettem 1 órára az asztalra semmit nem csinált a gép, energiatakarékos mód stb. minden minimumra véve, gpu-t megint lehűtötte már a béka segge alá 35-36fokra, cpu is 31-38közt volt mind3 cpu hőfok, a venti pedig a szokásos 2200-2300közt pörgött és nem volt hajlandó megállni.
- #12288 comegetsome1: engem csak az zavart, hogy minek hűti le ennyire, a ventimet meg nem kapcsolta le :( pedig felőlem 70fokig is felmehetne mire bekapcsol a venti, a paszta meg cserélhető dolog :DDD Egyébként azért gyanakodtam a gpu hőfokos dolgokra, mert a procimat gyakran látom 40 fok alatt, de a gpu-mat szinte soha, pedig ugye ez van közelebb a bordához és a ventihez.
- #12289 kali barátunk viszont ismét okosat mondott :R sose csináltam még update után default bios-t, mostanáig nem volt belőle semmi bajom (user error :B ). Default mindenre újra beállít és minden hibátlan!

De már csak azért is elkezdetem szórakozni, hogy mi mikor hogyan kapcsolgat, játszottam is vele egy darabig:
- GPU 46fokon venti meg se moccan = 100rpm, 47fokon elindul és majd csak akkor kapcsol le, ha 42fok alá megy.
- meg rájöttem, hogy a hűtés kivitelezés - elrendezés kicsit lámán van megoldva: egy 40cm-es heatpipe cső végére tenni a legtöbbet fűtő hardvert ami a 35W tdp cpu, ettől 10centire a ~15W tdp gpu-t és ezektől 25cm-re kezdődik a bordázat és a venti a cső másik végén, hát mit ne mondjak ultragáz. Ha rájön az ember, hogy mi milyen hőfoknál kapcsolja a ventit ki-be, akkor simán be lehet szopatni a rendszert olyan szinten, hogy már Throttling-ol a proci (85-90közt kezdi el) egy meleg nyári napon, talán ki is kapcsol a gép. K53-ba már remélem egy U alakú cső van közepén a ventivel, mert az 520-540m-et így nem fogják lehűteni az fix. Ha mégis, akkor le a kalappal.

(#12295) #76500480


#76500480
törölt tag

k52 nél nektek is recseg néha hűtőrács felett a műanyag? zsanér se vmi erős

OFF: valaki tudna megoldást arra, hogy hogyan pótoljak kb 1,5x1,5cm méretü hűtőlapkát( szivacs-gumi keveréke -> memória és a bordák közé rakják konzoloknál)

[ Szerkesztve ]

(#12296) RMfan77 válasza kali (#12293) üzenetére


RMfan77
csendes tag

Köszi a válaszokat, megnéztem az általad ajánlottakat, s ezt jónak találom: Asus K53SV-SX077D Ez a legdrágább is, legalábbis ezen az oldalon 199.900 , még nem tudom honnan fogom venni, de a VGA miatt ezt választanám, a Geforce GT540M 1GB miatt, mert ezt a notebookcheck már középkategóriásnak írja, lehet vele játszogatni, nekem a medium grafika bőven megfelel, amúgy is ritkán játszok a legújabb játékokkal, csak egy-egy érdekel időnként, régebbiekkel többet játszok. A másik típusban csak GT520M 512MB van, azt sokkal gyengébbnek írják. Meg úgy látom csak előrendelhető. Azt hiszem az lesz, hogy egy hónap múlva visszatérek a kérdésre, aztán akkor választok valamilyet.

HALA MADRID!!!

(#12297) Master94


Master94
tag

Nah, gyerekek, én a jövöhéten mennék az asushoz a k52 ügyében, aki akar jöjjön velem hátha valamit eltudunk érni

Privátban irjatok hogy jöttök-e!

I love Maluch!

(#12298) adDis válasza Master94 (#12297) üzenetére


adDis
csendes tag

Mint írtam korábban, mi még nem vittük be szervizbe a laptopot, mert a tanév végére várunk, de ha ziccer lesz ,akkor felülírhat úgyis bármit a dolog :)
Ha olyan időben mész, hogy nekem is jó tehát, én szívesen megyek, bár majd azért írd le priviben, hogy szerinted mi lenne a jó terv/stratégia! :)

Azért össze kéne írni pár nevet és elérhetőséget addig, teljesen más lenne, ha egy tízes-húszas listával állítanánk be, hogy kérem ennyien vagyunk ugyanezzel a problémával...
Én Facebook-on nem vagyok fent, de valami csatlakozós lehetőséget talán ott el lehetne indítani :))

[ Szerkesztve ]

(#12299) Mr.Skynet válasza #76500480 (#12295) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

K52JR nálam nem a rács felett a műanyag recseg, hanem ahogy erősen összenyomom a rácsnál, lapjára a notit - a rács meghajlik ~1mm-ert és a rács széle ahogy elcsúszik a levehető alső fedlap szélén az ropog, de nem szoktam marékra szorongatva összetörni a gépeimet, szóval neked se ajánlom.

Mikor nekem kellett (2-3éve) ilyen kis hővezető lapocska, akkor is a Hardverapron kaptam, csak már nemtom kitől vettem. Persze először boltban próbálkoztam, de volt ahol azt sem tudták mit adtam a kezükbe és értetlenül nézték, hogy "...ez meg miez... :F " szóval pl. nála érdkelődj, esetleg ebay... ;)
Szerk.: van másnak is, egyébként a vastagság nem vészes, nagyon szépen és könnyen lehet szeletelni borotva pengével... ;)

[ Szerkesztve ]

(#12300) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok. Én azt utálom az ASUS-ban, hogy tudták hogy akinek ez a fagyás a baja a K52JE-.... gépének azt nem tudják megcsinálni és mégis végigváratják az ügyfelet hadd idegesítse magát /Zsír új laptopról van szó/. Jómagam /2 hónapja várom a cserét/. Nem túl korrekt cég. Legalább visszavonták volna az egész szériát. Így most égtek egy nagyot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.