Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12801) mfan válasza Teko001 (#12790) üzenetére


mfan
csendes tag

Kedves Teko001,

köszönöm szépen a segítséget! :) Amúgy meg... épp azt néztem, hogy nem gyengébb? :S Mert abban csak 2000-es proci van... :S Az 516V-ben pedig 2300-as proci... :S

Köszi! :) :R

Mfan

(#12802) mfan válasza Sanya (#12791) üzenetére


mfan
csendes tag

Kedves Sanya,

és ha nem használnám ki teljes egészében? Tehát Ferrari a garázsba effektus lenne, akkor se bánnám meg? Nem enné meg az "összes" áramot? :D :S

Köszi! :R

Mfan

(#12803) kali válasza Narxis (#12800) üzenetére


kali
legenda

notiba beszerelve már nem olyan érzékeny a "dobálásra", persze bekapcsolt állapotban ilyenkor sem érdemes ütéseket mérni rá, de én inkább arra gondoltam/írtam, hogy nem megfelelő csomagolásban küldték neked az új merevlemezt!

(#12804) Narxis válasza kali (#12803) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, nem volt kipárnázva! Mondani fogom nekik ezt, hogy így ne küldjenek me visszaküldöm kapásból.

Thanos was right.

(#12805) Sanya válasza mfan (#12802) üzenetére


Sanya
nagyúr

azt még nem tudjuk, hogy mire szeretnéd használni a gépet :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12806) mfan válasza Sanya (#12805) üzenetére


mfan
csendes tag

Igazából, semmi extra... :D Csak szeretnék a 4 éves gépem után egy jobbat, gyorsabbat, korszerűbbet. :) Meg ami újra 4 évig pöpec lesz (mind akksi, mind kinézet és kialakítás szinten), és nem lesz vele semmi gond. Nagy valószínűséggel csak Office-osdi, max. Photoshop, meg kép és videószerkesztés/nézés nem profi szinten, alapszinten. :) (semmi hardcore játék)

Ezek tudatában? Köszi a választ. :R
Mfan

(#12807) Sanya válasza mfan (#12806) üzenetére


Sanya
nagyúr

core i7

én sem akarom 4 évig lecserélni a laposomat

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12808) Teko001 válasza mfan (#12801) üzenetére


Teko001
őstag

hz-ileg gyengébb, viszont nagyobb tudású, erősebb, stb...

(#12809) Lajkó


Lajkó
őstag

Üdv!
Szükségem lenne egy Asus K50AB notiban található Matshita dvd-ram uj862as típusú dvd íróhoz egy jól bevált firmware-re, és a firmware frissítéséhez szükséges progira, és/vagy útmutatásra! Sajna egy ideje nem olvassa be semmilyen lemezt.
Tudna valaki segíteni ebben?

(#12810) kali válasza Lajkó (#12809) üzenetére


kali
legenda

a lencsét próbáltad tisztítani?
a firmware beszerzése elég nehéz menet lesz...
amúgy milyen verziós firmware van az írón?

(#12811) Sanya válasza Lajkó (#12809) üzenetére


Sanya
nagyúr

ebből sajnos csere lesz, fw ezen már nem segít :(

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12812) Lajkó válasza kali (#12810) üzenetére


Lajkó
őstag

Nem próbáltam, de szabad szemmel nem lehet rajta látni semmilyen szennyeződést. Illetve nem is matt a teteje.
1.12-es fw van rajta (nero szerint). Még nem volt frissítve sosem, mert eddig minden lemezzel megbirkózott szépen...

Sanya: Biztos? :F

(#12813) agent_k válasza Lajkó (#12812) üzenetére


agent_k
őstag

biztos. A HP gépben is már vagy olvassa/írja vagy nem. Másikkal tökéletes.

(#12814) Sanya válasza Lajkó (#12812) üzenetére


Sanya
nagyúr

olvasási hibákat ritkán javít a fw csere. a cd és a dvd lemezek szabványait már rég véglegesítették, kb 2002-3-4ben volt utoljára, hogy segített egy-egy olvasón, mert nem olvasott bizonyos lemezt. ha sokat használsz egy olvasót(jelen esetünkben író is, de ez tökmindegy), akkor elhasználódik, kikopnak a finoman mozgó alkatrészek, emiatt sort téveszt a fej, és jöhet a csere.
véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12815) Lajkó


Lajkó
őstag

Értem, és köszönöm nektek! :R
Hála Istennek nincs olyan nagy gebasz még így sem, mert még garanciális a noti.

(#12816) saltrocksurf


saltrocksurf
csendes tag

Sziasztok!
A héten veszek notit, s egy Asus k53sv-sx078d típusú gépet néztem ki magamnak.
A véleményeteket, tapasztalataitokat szeretném tudni a notival kapcsolatban!
Autocad, Inventor, játék, film, net, doksik, ezekre használnám. Sztem elég lesz, nem?

5110 --> 3410 --> my-x-5 --> ot-535 --> k750i --> k800i --> 6303i --> Wave

(#12817) Lajkó


Lajkó
őstag

Még annyi lenne ebben a Matshita uj862as témában, hogy időközben kiderült, hogy a cd-ket rendesen írja, és olvassa is.
Ez változtat valami az eredményen? Esetleg így még menthető a dolog??

Egyébként akad itthon egy Asus A7K notiból való dvd író (GSA-T20L), ennek is ugyan ez a baja...

(#12818) kelly7 válasza saltrocksurf (#12816) üzenetére


kelly7
aktív tag

Vedd meg nyugodtan szerintem jó gép. Én már használom egy ideje.

(#12819) Sanya válasza saltrocksurf (#12816) üzenetére


Sanya
nagyúr

milyen vga van benne? csak mert játék...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12820) saltrocksurf válasza Sanya (#12819) üzenetére


saltrocksurf
csendes tag

Kelly7: köszi, nekem egyre jobban tetszik az asus :)
Sanya: egy nVidia gt 540m ddr3-as 1GB-os kártya, úgy olvastam, hogy a mostaniak közepes-magas grafikán futnak rajta. Nekem az bőven kielégítő lenne! :)

5110 --> 3410 --> my-x-5 --> ot-535 --> k750i --> k800i --> 6303i --> Wave

(#12821) Sanya válasza saltrocksurf (#12820) üzenetére


Sanya
nagyúr

akkor hajrá!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12822) Master94 válasza saltrocksurf (#12816) üzenetére


Master94
tag

Szia!

Én a K52 szériára alapozva, semmi pénzért nemvennék Asust. föleg nem olyat ami szinte ugyanolyan mint az említett széria.

Szerintem vegyél Dell-t. Vagy akármit csak Ne Asust!

Ez csak az én véleményem...

I love Maluch!

(#12823) agent_k válasza Master94 (#12822) üzenetére


agent_k
őstag

pont dellt? :(

(#12824) kelly7 válasza Master94 (#12822) üzenetére


kelly7
aktív tag

Én meg F3M szériára alapozva pont ezt vettem. Megy még az is és majd négy éves. Ja és pont Dell-t helyette? Hagyjuk már. :K Azért ne keverd össze a K52-vel.

[ Szerkesztve ]

(#12825) kali válasza Master94 (#12822) üzenetére


kali
legenda

általánosítás? akkor egy problémás dell széria miatt húzzuk le azt a gyártót is? illetve szinte minden gyártót? ugyan már...

(#12826) saltrocksurf válasza kali (#12825) üzenetére


saltrocksurf
csendes tag

Pontosan! Hallottam a Dell gépek hibáiról is, s természetesen a k52 bajairól. Ennek ellenére nagyon tetszik az Asus, sok jó dolgot, megoldástmondtak már róla.

5110 --> 3410 --> my-x-5 --> ot-535 --> k750i --> k800i --> 6303i --> Wave

(#12827) Sanya válasza Master94 (#12822) üzenetére


Sanya
nagyúr

k52je meg a srác által kinézett között nem sok hasonlóság és közös alkatrész van, a nevén kívül...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12829) mfan


mfan
csendes tag

Sziasztok!

Nagy valószínűséggel döntöttem, és az Asus N53SV-SX594V mellett döntöttem. Esetleg kell valamire figyeljek amikor megrendelem a Notebook.hu-tól? Van valakinek ilyen gépe? Vagy esetleg pozitív negatív tapasztalata mind a laptoppal mind az áruházzal szemben amire különösképpen kellene koncentráljak amikor megveszem?

Köszi előre is a segítséget!!! :R

Mfan

(#12830) agent_k válasza mfan (#12829) üzenetére


agent_k
őstag

kicsit olvass vissza a hozzászólásomban megtalálsz egy kissé ömlengő, ámde mégis objektivitásra törekedő leírást :))

(#12831) japán


japán
csendes tag

Maximális Tiszteletem minden Bajtársamnak!
24 nap eltelte után ,mivel akkor jött vissza a Noti a szervizből! Már nagyon biztam benne,semmi gond nem volt vele! Viszont tegnap ISMÉT LEFAGYOTT vagy 1.5 percre,Hdd led folyamatosan világitott! No ilyenkor most hogyan tovább??
Amugy a K53 széria BOOT ideje,mint olvastam itt 1.48 perc. Nekem a K52JE-EX-232D Boot-ideje,mivel lemértem 1.05 perc volt! Bár most is megy a gép,lehet,hogy csak véletlen állt le,bár csak VLC-n néztem 1 Fimet!

(#12832) mfan válasza agent_k (#12830) üzenetére


mfan
csendes tag

Szia kicsee,

köszi, elolvastam. Bár lehet, hogy egy kicsit félreértetted, vagyis én nem fogalmaztam jól. :S Bocsi. Szóval... arra szerettem volna rákérdezni, hogy van-e valakinek a Notebook.hu-tól rendelt Asus N53SV-SX594V-je. És hogy ott mire figyeljek rendelésnél, és amikor megkapom, akkor miket kell csekkoljak, ha odaadják a kezembe a laptopot. :)

Bocsi még egyszer. :) És előre is köszi a segítséget mindenkitől! :) :R

Mfan

(#12833) Sanya válasza japán (#12831) üzenetére


Sanya
nagyúr

windowsok esetén rengeteg dologtól függ a boot idő, merevlemez sebességétől kezdve a feltelepített programokon át.. :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12834) venta94 válasza japán (#12831) üzenetére


venta94
csendes tag

Egyébként érdekes ez a dolog, mert régebbi széria az k52... És amit írtam eredmény, ebben a gépben egy i3 sandy bridge van 4 gb 1333mhz rammal, tehát ilyen hardvernek szerintem gyorsabban kéne bootolnia. Mint ahogy más is írta sok mindentől függ, de nekem akkor lett lassabb a gép amikor felkerült a W7 Sp1 meg egy rakás frissítés... Ja és a gépen driverek meg szükséges programok vannak csak fent, de annyira nem zavaró ez a boot-idő...

(#12835) Jamo80 válasza japán (#12831) üzenetére


Jamo80
csendes tag

Szia Japán!

Mindenképp nézdd meg, hogy van-e iastor hibád. Ha igen, akkor vidd vissza, ha jól emléxem, neked ez már a 4. javításod lesz, és akkor kérheted vissza a zsét.

Én sem vennék ASUS-t senki helyében. És nem a hibás K52JE széria miatt kell az ASUS-t lehúzni, hanem azért, mert amikor megtudták, hogy széria hiba, akkor sem vették le a terméket a polcokról. És még amit utána művelnek, az több, mint gusztustalan.

Természetesen máshol is vannak széria hibák, a kérdés, hogy ott hogyan kezelik őket.

Szerintem a DELL gépek sokkal megbízhatóbbak, mint ez az ANUS, nekem van notim is és asztalim is DELL-ből, és a szervíz is sokkal korrektebb.

Például, ha a munkalapra ráírják, hogy az "alaplap javítva", és ezt telefonon is megerősítik, akkor utána nem akarnak két nap múlva telefonon meggyőzni, hogy valójában az cserélve volt.

Szóval soha többé ASUS!

(#12836) kali válasza Jamo80 (#12835) üzenetére


kali
legenda

(#12837) Jamo80 válasza kali (#12836) üzenetére


Jamo80
csendes tag

És ebből mit kellene látnom?

(#12838) Damage401 válasza Jamo80 (#12837) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia,

Hogy a dellnél is van Kaka :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#12839) Sanya válasza Jamo80 (#12837) üzenetére


Sanya
nagyúr

azt, hogy 17"-os fullhd kijelzővel, corei7 géppel, 2x750gb merevlemezzel, dedikált vga-val, szerelt gépekre még mindig képesek 10/100-as lant kötni, mikor a 2004-ben készült ibm thinpad-eken már akkor giga lan figyelt.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12840) kali válasza Jamo80 (#12837) üzenetére


kali
legenda

azt, hogy sehol sincs kolbászból a kerítés, különben már megették volna a kóbor kutyák...
mindeki pénzből él, ha egy gyártónál jobb a szerviz, az anyaghasználat...stb, azt máshol spórolja meg; kevésbé erős hardver vagy ilyesmi!
mindenki eldönti, hogy számára mi a fontos, de egy adott árkategóriában egyik gyártónál sem kapsz jelentősen jobbat és/vagy többet, mint a másiknál!
említették itt a k52je helyett az n5010 típust, de erre csak azt tudom mondani, hogy utóbbinál problémásak a hangszórók, és a wifi modul sem valami rózsás! illetve nagyon nem mindegy, hogy hol veszed, a kazah service tag nem sok jót sejtet... :U

(#12841) Lonna18


Lonna18
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek az Asus K52N laptop integrált HD4200as vga-ja, elég lesz-e majd az Rfactor2höz? (közepes beállításokhoz kb)
Azért lenne fontos, mert valószinűleg a bajnokságunkban a következő idénytől rf2re váltunk, én pedig új laptopot szeretnék venni, amit most használok már öregszik rendesen.

Amit max rá tudnék költeni, az 120e Ft, esetleg tudnátok tanácsot adni, melyiket lenne érdemes választanom?
Előre is köszi Mindenkinek!

(#12842) Narxis válasza Lonna18 (#12841) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez engem is érdekelne. Ugyanis én már nem sok játékkal játszom, amikkel játszom azok a jelenlegi öregecske F3Ka-n is remekül mennek viszont a Counter-Strike Source a megjelenítő motor frissítése óta(megkapta a hl2:ep2 motorját) mintha nem úgy menne már, főleg egy 20-22 fős szerveren a pingem mintha ugrálna 30-45 között és erre azt mondták, hogy "fps lagg". Tehát kevés már a hardver ide, levettem mindent low-ra(100-120fps-t ír ki átlagban így, néha leesik 60-80-ra) de néha így is produkálja. Majd kipróbálom úgy is, hogy nem wifin keresztül játszom, hanem közvetlenül modemre kapcsolva de nem hiszem, hogy ez a baj.

Szóval ha max. 150-160ezerért nem lehet kapni olyan laptopot ami a Counter-Strike Source-t ha nem is ultra-high de medium-high beállításokkal viszi akkor lehet gyűjtök egy új asztali PC-re, 180ezerből már egy nagyon jót tudnék összerakni csak nekem ez pénzkidobásnak tűnik annak fényében, hogy nem nagyon vagyok hc gamer és az új játékokkal se nagyon játszom.

Thanos was right.

(#12843) venta94


venta94
csendes tag

én ezt ajánlom nektek: http://bitstore.hu/spd/store_202456/ASUS_K53SJSX138D_156Intel_Core_i32310M_2

CoD2 1.3 patch multiplayer akad a 250 fps. Mediumon megy még a Mafia2, GRID, CoD7 etc...

(#12844) Narxis válasza venta94 (#12843) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem rossz!

Thanos was right.

(#12845) Jamo80 válasza kali (#12840) üzenetére


Jamo80
csendes tag

Szia Kali!

Azzal amit itt írsz, teljesen egyetértek. Sehol nincs kolbászból a kerítés...
A Dell fórumból 3 oldalt olvastam vissza, ott nemigen találtam a K52JE-hez hasonló problémát, de ha többet visszaolvastam volna, biztos találok. Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a Dell-el és a szervízzel is.

Ezzel ellentétben az ASUS ígérgetésen kívül nem igen töri magát a probléma megoldásán. Ja, és az ígéreteit sem tartja be, és amikor megreklamálok valamit, akkor engem kérnek meg, hogy küldjem el nekik a munkalapot. Miért nem kérik el azt a hivatalos szervíz partnerüktől? És még megmagyarázzák, hogy az "alaplap javítva" egyenlő az alaplap cserével. Szerintem esetemben egyszerű a képlet: a szervíz berendelt egy alaplapot gariban, de nem az én gépemben cserélte ki, hanem egy haveréban. Felém javítást, az ASUS felé cserét jelentett le.

És egyre inkább kezd nyilvánvalóvá válni, hogy az ASUS a szériahiba ellenére a polcokon hagyta a K52JE-t (ha jól tudom a szériahibát az ASUS is elismeri már).

De amit leírtál, az sajnos igaz, elsősorban a maga érdekeit nézi minden multi, könnyű belenyúlni más gyártó esetén is a kakiba...

(#12846) Jamo80 válasza Sanya (#12839) üzenetére


Jamo80
csendes tag

Kedves Sanya!

És az milyen 2011-ben, hogy az ASUS "nem kompatibilis" egyik Linux disztribúcióval sem?

Egyébként szuverén jogod eldönteni, hogy egy adott specifikációval rendelkező gépet megveszel-e vagy sem. A Dell nyilván úgy látta, hogy erre a gépre van igény a piacon.

A K52JE-vel egészen más a probléma...

[ Szerkesztve ]

(#12847) kali válasza Jamo80 (#12845) üzenetére


kali
legenda

szerintem a vádaskodás felesleges - kivéve, ha tudod bizonyítani!?!? a kettős kimutatás vélhetően könnyen kibukhat, szóval aludjon nyugtalanul a szervizes hónapokon át, ha esetlegesen igazad van, de amennyiben nem, úgy csak magadnak okozhatsz kellemetlenségeket, szóval csak óvatosan! (és ezt nem rosszindulatból írom!)
a széria hibáját nehéz elismerni, mivel nem adódik a hiba minden darabnál, ezért furcsa is lenne minden darabot visszarendelni...
az egyik munkatársamat pont egy dell noti szervizelésekor próbálták nagyon balgának nézni régebben, égnek is állt a hajam, amikor telefonon felhívott, és elmondta, hogy mit mondtak neki! amikor ment a notiért, akkor mentem vele, és szerencsére sikerült elrendezni a dolgokat, de maradjunk annyiban, hogy minden szervizben emberek dolgoznak, és bár nem szabad általánosítani, de előre sajnálom azon kevésbé hozzáértő embereket, akik azon szervizesnél ügyintéznek, akivel nekünk volt dolgunk anno...
mivel elég sok gyártó termékéhez van közöm áttételesen, így több gyártó/szerviz esetében is lenne mit mesélni, akár a nevesebbek közül is!

(#12848) kali válasza Jamo80 (#12846) üzenetére


kali
legenda

jelenleg melyik asus notebook/netbook széria nem linux kompatibilis? :U
a dell nyilván úgy látta, hogy bizonyos dolgokon spórolni kell...

[ Szerkesztve ]

(#12849) Jamo80 válasza kali (#12847) üzenetére


Jamo80
csendes tag

Nem vádaskodom, azért írtam, hogy szerintem.

Mindenesetre két-három héttel a szervíz után még mindig nem tudják megmondani, hogy mi történt a gépemmel. Az amit az ASUS állít, számomra nem életszerű, nem hiszem el, hogy egy alaplapot 2x kicserélnek 2 napon belül... Ami még rosszabb, hogy a szervíz viszont ragaszkodik ahhoz, hogy először javították a lapot nem cserélték. Akkor most mi is van?!

De tök egyszerű lenne a dolog, ha a munkalapra/garancia füzetbe bevezették volna a lapok széria számát, és az ASUS összevetné a saját nyilvántartásával, amivel csak példálózik, de mivel az nem publikus, így nekem az adatokat nem adták ki.

(#12850) Jamo80 válasza kali (#12848) üzenetére


Jamo80
csendes tag

Jelenleg az ASUS regionális manager szerint a gépeik csak Win7-el működnek garantáltan, mivel Linux alatt ők nem tesztelik a gépeket, nem tudják garantálni, hogy azzal menni fog.

Az megint egy érdekes kérdést vet fel, hogy ez a felhasználói kézikönyvben miért nincs benne?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.