Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11301) KisApám válasza picstike (#11300) üzenetére


KisApám
addikt

Nekem fent van amit as ASUS G2S-nél feltöltésként felajánl, de nincs vele problémám...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11302) SutiAdi válasza picstike (#11300) üzenetére


SutiAdi
tag

Akkor neked az én feltöltésemből ugye a videokari driver nem stimmel, a legfrisebbet a K72F oldaláról le tudod tölteni, a webcam driverhez meg meg kellene nézned a webcamod hardver azonosítóját.

Minden más elvileg stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#11303) picstike válasza SutiAdi (#11302) üzenetére


picstike
tag

Letöltöttem megnéztem de semmi válltozás.
USB\VID_04F2&PID_B1E5&REV_2069&MI_00

Próbáltam erre állítani de nem hagyja ott.Erre próbáltam állítani:
USB\VID_04F2&PID_B1E5&MI_00

(#11304) KisApám válasza SutiAdi (#11302) üzenetére


KisApám
addikt

Én az NVIDIA laptop drivereket mindig innen szedem:
[http://laptopvideo2go.com/]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11305) SutiAdi válasza picstike (#11303) üzenetére


SutiAdi
tag

Na hát ez érdekes. az biztos, hogy a 04f2 egyértelműen azonosítja, hogy Chicony webkamod van, viszont a CNF-7129 típusnál nincs olyan végződés, hogy b1e5. A CNF-9085 típusnál pedig nincsenek azonosítók, de kizárásos alapon annak kellene lennie. Chicony camera driver néven fut, 2010/02/23 dátummal. Hát ha azzal nem megy, akkor most éppen jobb ötletem nincs.

KisApám-nak:
Sajnos nekem ATI-s kártyám van, és a honlapjukon mindössze annyi van, hogy a notebook gyártójának honlapján próbálkozzunk, mert ők nem teszik közzé ezeket. Úgyhogy kénytelen vagyok az ASUS oldalán próbálkozni.

Viszont amire nem gondoltam, az Intel oldalán lehet a K52F-hez frissebb Intel videokari driver is.

Ami viszont bosszantó, hogy a Core i procikban van videokari, amit az asus a K52JR-ben úgy ahogy van letiltott, és még biosban sem kapcsolható vissza, pedig jól jönne, ha lehetne kapcsolni az ATI meg az integrált között, szerintem fél-egy órával tovább bírná az akksi.

[ Szerkesztve ]

(#11306) picstike válasza SutiAdi (#11305) üzenetére


picstike
tag

Egyre bonyolultabb az ügyem.
Töröltem uninstallal a bluetooth drivert és az egész gépem meghalt.Minden programot törölt a gépről és a dokumentumokból. Rendszervisszaállítással visszatudtam szerezni 1 részét. Nem semmi ez a gép. Nem is értem miért rontják el az asus nevet ilyenekkel.
Volt msi notim fujitsu és most ez de ez túltesz mindenen. Lehet a 120eft-os acerrel kevesebb a gond

(#11307) fcriss válasza KisApám (#11286) üzenetére


fcriss
tag

A memo Kit-ben 2 ilyen van:[link],ha a boltban át tudod venni 21600-ból megvan,és azért Magyar garis.

(#11308) KisApám válasza SutiAdi (#11305) üzenetére


KisApám
addikt

Ilyenkor kellene a két kari között megoldani azt AUTOMATÁN, hogy ha 2D fut, akkor Core i prociba integrált kari fut, ha 3D, akkor a rendes.
Egyszerű volna nagyon... dehát ez van... :W

Everest-tel tesztelted a procit?
Nekem 10 perc full terhelésnél a Core 2 EXTREME 2,8 GHz-es procim 85 fokig fut fel 4900 rpm full venti mellett.

A laptophűtőt nem kapcsoltam be (Zalman).

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11309) KisApám válasza fcriss (#11307) üzenetére


KisApám
addikt

Kösz!

A hardverapróról holnap nézek két 2 GB-os Kingston-t, tesztelem és utána veszem meg.
A boltban nem nagyon tudom ezt megtenni, azt hiszem...

A Kingston-t a Kingston honlapján található Configurator szerint a gépben használhatom.
Az ASUS szerint a Hynix és a Nanya a tuti...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11310) kali válasza picstike (#11306) üzenetére


kali
legenda

szerintem nem kimondottan a notival van gond...

KisApám; sok asus notit bővítettem kingmax modullal, általában azokat is szeretik!

[ Szerkesztve ]

(#11311) KisApám válasza kali (#11310) üzenetére


KisApám
addikt

Nem ismerem a Kingmax-okat. Nekem ÚJ márka :D

De úgy szeretek amúgy is vásárolni memót, ha KIPRÓBÁLOM.
Boltban ezt nem tudom megtenni...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11312) picstike válasza kali (#11310) üzenetére


picstike
tag

Valószinű velem is gond van,de ha már megcsinálnak valamit akkor az működjön azzal amivel adják. Minek van hozzá driver ha egyikkel sem müxik. Képzeld el,ha a kocsikat is igy árúlnák. Veszel egy új autót és semmi nem müxik ugy ahogy kéne és vinned kell ide oda hogy megcsinálják

(#11313) kali válasza KisApám (#11311) üzenetére


kali
legenda

nem névtelen gyártó azért; link
a próba erősen ajánlott, de szerencsére elég sok boltban belemennek a próbába!

picstike; működik az, csak minimális hozzáértés szükségeltetik! a kocsi vezetéséhez jársz tanfolyamra, ahol azzal kapcsolatos, mindenre kiterjedő minimális oktatás van! pc/noti esetében is szükség lenne rá... :U

[ Szerkesztve ]

(#11314) Zofren


Zofren
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Asus K50id-sx054d laptop. Elvileg van benne bluetooth. A drivert letöltöttem az Asus honlapjáról, de mikor telepitem, azt irja, hogy kapcsoljam be az eszközt majd nyomjak OK gombot, ha az eszköz nélkül akarom, akkor mégse gombot. Szoftver felmegy és kiirja, hogy nincs eszköz. Több honlapon is irva van, hogy ebben van bluetooth. Kérdésem lenne, hogyan kell bekapcsolni? Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#11315) kali válasza Zofren (#11314) üzenetére


kali
legenda

az fn + f2 billentyűzetes kombinációval lehet bekapcsolni a bluetooth és wifi funkciókat! a kombináció működéséhez szükséges illesztők és alkalmazások legyenek telepítve! (atk, wireless console...stb!) a megfelelő bluetooth illesztőt próbálod telepíteni?

(#11316) atti43


atti43
csendes tag

Sziasztok Asus nobookom van
és vistával jöt ki
. az egyik ismerősömnek három éves nekem kettő most állt meg neki az alaplapja
énis ettegek ettől
az enyém amd kétmagos
most tettem fel a win 7 et sajna a monitoron a jelek amik eddig voltak nem jelennek meg mi kell hozzá és honnan kell letölteni??
köszi

[ Szerkesztve ]

(#11317) picstike válasza kali (#11313) üzenetére


picstike
tag

Köszi a választ!
Lehet megbízlak a rendberakására. Megérne nekem pár 1000 ha megoldanád.
Természetesen pestközelben ha vagy.

(#11318) KisApám válasza kali (#11313) üzenetére


KisApám
addikt

Nos, Kingston lett belerakva.
A Kingston oldalán van memória konfigurátor, hogy a notimba milyen memót érdemes belerakni Tőlük.
Az van benne, 2x2GB Kingston most.
És megy :DD a memória teszt szerint "átment"

A Win7 szerint a leggyengébb láncszem most már a vidikari a gépben (8600M GT 256 MB GDDR3).
De sajna az integrált, nem MMX, szóval itt a vége a bővítésnek.

Ha a BIOS-ban megtalálom, és lehet a vidikari 256 MB GDDR3 memót a rendszermemóriából kibővíteni, lesz gyorsulás?
Gondolom igen...
csak találjam meg hogy hol lehet hozzárakni még min,. 512 MB-ot. :F

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11319) kali válasza KisApám (#11318) üzenetére


kali
legenda

a bios beállításában nem fogsz olyan funkciót találni, megfelelő illesztő esetén a videókártya oprendszeres szinten kér magának többletet, de ahhoz hajtani kell ám rendesen grafikailag a notit!

picstike; budapesten vagyok, de nem szoktam ilyesmit vállalni csak ismerősöknek, pénzt pedig nem fogadok el ilyesmiért!

[ Szerkesztve ]

(#11320) fess


fess
őstag

sziasztok
van egy asus x51RLseries notebook,a net wifi-s routeren keresztül jön.bekapcsolás után és mikor már betöltött a rendszer(win7,de xp-vel is ugyanez volt) kb.1 percet kell várni,míg csatlakozik a nethez.ez normális?ha nem mit kell beállítani,hogy azonnal csatlakozzon?

(#11321) kali válasza fess (#11320) üzenetére


kali
legenda

nem biztos, hogy csak notis beállítás kérdése, ellenoldal függvénye is lehet, hogy a router például mennyi ideig osztja ki a noti számára az ip címet, de a notin lévő szoftveres tűzfal is hátráltathatja a műveletet...stb!

(#11322) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

VOLT egy alap ASUS G2S gépem a kövtkező felépítéssel
(csak az alapalkatrészek):

Processzor: Core 2 Duo T7500 - 2,2 GHz (800 MHz FSB)
Memória: Hynix 2x1GB DDR2 667 MHz CL5
Videokártya: 8600M GT 256MB GDDR3 (alapjaraton: Core Clock 475 MHz/Memory Clock 1400 MHz)
Merevlemez: Fujitsu 200GB SATA1 4200 rpm

3DMark06 1.1.0 eredménye:

Windows Vista Home Premium
Resolution: 1024x768
Anti-Aliasing: None
Filtering: Trilinear
Score: 4663 pont
SM 2.0 Score: 1931
HDR/SM 3.0 Score: 1808
CPU Score: 1841

EZ LETT belőle az UPGRADE-del:

Processzor: Core 2 EXTREME X7900 - 2,8 GHz (800 MHz FSB)
Memória: Kingston 2x2GB DDR2 667 MHz CL5
Videokártya: 8600M GT 256MB GDDR3
Merevlemez: Western Digital Scorpio 250GB SATA2 7200 rpm

3DMark06 1.1.0 eredménye:

Windows 7
Resolution: 1280x854
Anti-Aliasing None
Filtering: Trilinear

Score: 4904 pont
SM2.0 Score: 1969
HDR/SM3.0 Score: 1818
CPU Score: 2462

Volt értelme :C

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11323) KisApám


KisApám
addikt

JAVÍTÁS:

a felbontást átállítottam a régi 1024x768-ra, és így:

3DMark Score 5646 pont :C
SM2.0 Score 2262
HDR/SM3.0 Score 2188
CPU Score 2469

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11324) Tomi20


Tomi20
csendes tag

Sziasztok

Vettem két éve egy Asus F5RL laptopot, amiben eredetileg 160GB-os (ST9160821AS) winchester volt, ezt kicseréltem egy 500GB-osra. Ezzel semmi gond, de a régi vinyót nem tudom másik gépbe beletenni. Az Asusban kifogástalanul működik, de másik gépben nem tud bootolni róla. Van rajta win XP, és azt írja ki, hogy hiba a rendszer betöltésekor. BIOS látja, ha elkezdem telepíteni, tudom particionálni, formázni minden, csak mikor újraindul a telepítéskor a gép folyton újraindul. Működő XP-s gépbe beletéve szintén működik, tudok másolni-törölni is. Csak bootolni nem tud róla. Próbáltam két asztali gépben, és egy Toshiba laptopban is, de mindnél ugyan ezt csinálja. Létezik, hogy az Asus valahogy levédte a vinyót, hogy csak ott működik rendesen? Hogyan lehetne ezt megoldani? Elnézést ha rossz helyen kérdeztem volna, nem vagyok járatos a topicokban.

(#11325) kali válasza KisApám (#11322) üzenetére


kali
legenda

fejleszteni - bizonyos keretekn belül - mindig van értelme, de a tesztnek adott formában már kevésbé, mivel eltérő oprendszer alatt teszteltél! a vista és a win 7 még azonos hardveres környezetben sem azonos eredményt ad!

Tomi20; nem létezik, kivéve, ha te külön levédted a noti bios felületén jelszóval!

[ Szerkesztve ]

(#11326) Tomi20 válasza kali (#11325) üzenetére


Tomi20
csendes tag

Már néztem BIOS beállításokat is, de csak jelszót tudok adni a winchesternek, de ez ki van kapcsolva. Akkor ilyenkor mit tudok kezdeni a winchesterrel? Kellene egy másik gépe (a Toshiba laptopba, de nem bootol róla) Köszi hogy válaszoltál.

(#11327) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Tud nekem valaki segiteni abban hogy a notimnak a vga driverét frisitettem a vgm nvidia geforce gt220m , az a gondom hogy ha a játékokban a felbontást 1024*760 ra állitom vagy 800*600 ra akkor nem teljes képernyöben mutatja a képet hanem egy négyzetben . Van valami állitás valahol hogy ez ne igy legyen ? Tudom az eredeti a nativ felbontás de szeretném ha a játékok felbontását tudnám állitani ! Tud nekem valaki segiteni hogy a vga illesztö programnál kell e valamit álitani vagy holl ???? Köszi a választ ! Notebookom tipusa Asus K61IC 4 !!

(#11328) KisApám válasza kali (#11325) üzenetére


KisApám
addikt

Szerintem max 5% különbség lehet azonos hardvernél a 2 oprendszer között.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11329) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Tud nekem valaki segiteni abban hogy a notimnak a vga driverét frisitettem a vgm nvidia geforce gt220m , az a gondom hogy ha a játékokban a felbontást 1024*760 ra állitom vagy 800*600 ra akkor nem teljes képernyöben mutatja a képet hanem egy négyzetben . Van valami állitás valahol hogy ez ne igy legyen ? Tudom az eredeti a nativ felbontás de szeretném ha a játékok felbontását tudnám állitani ! Tud nekem valaki segiteni hogy a vga illesztö programnál kell e valamit álitani vagy holl ???? Köszi a választ ! Notebookom tipusa Asus K61IC !!!

(#11330) kali válasza Tomi20 (#11326) üzenetére


kali
legenda

szerintem formázd le abban a notiban, ahol korábban felhúztad rá az oprendszert, és utána próbáld a másik notiban felhúzni rá újra oprendszert! ahci vezérlős probléma nem lehetséges a másik noti esetében? vista vagy win 7 települ rendesen? a noti bios beállításaiban nincs lehetőség kikapcsolni/ide módba átkapcsolni az ahci módot?

KisApám; lehet, hogy annyi, lehet több vagy kevesebb is, de a lényeg, hogy így nincs sok értelme összehasonlítani hardveres szempontból a két tesztet! érdemesebb lett volna azonos oprendszer alatt tesztelni, úgy valósabb lenne a kép!

[ Szerkesztve ]

(#11331) Tomi20 válasza kali (#11330) üzenetére


Tomi20
csendes tag

Heló
Köszi a választ.

A Toshiba laptopban még nincs billentyűzet, így csak azt tudtam ellenőrizni, hogy az 500GbB-os (amit vettem az Asusba) arról bebútolt, el is indult az XP, a 160-as vinyónál azt írta ki, mint a többi gép. Vistával valamint win7-tel még nem próbáltam. A laptopban már átnéztem a BIOS-t (nem volt nehéz, alig lehet állítani valamit ;) ) Semmilyen erre vonatkozó védelmet nem találtam. Csak bios jelszót, valamint HDD jelszót, de egyik sincs beállítva. Elvileg jövőhéten érkezik a Toshibához a billentyűzet, majd akkor talán lesznek fejlemények. Örülök, hogy valakinek legalább valami eszébe jut ezzel kapcsolatban, más fórumokon aki válaszolt csak annyit írt, hogy ilyenről még nem hallottak.

(#11332) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Holl kell valamit átálitani a vga kártya illesztö programjába hogy a kisebb felbontásu játékokat ne a képernyö közepére rakja hanem nagyitsa ki ? A otebookom asus k61ic a vga: nvidia geforce gt220mgt . A notebook biosaban nem aláltam semmi álitási lehetöséget ami a vgaval kapcsolatos , az illesztö programban meg nem tudom mit kell átálitani . Tud nekem valaki segiteni ? Választ elöre is köszi !!

(#11333) alexxxx


alexxxx
csendes tag

sziasztok
én segítséget kérnék azzal kapcsolatban,hogy van egy asus x5dij laptom és néha valami elkezd kattogni belül baloldalt és lefagy a gép.amit ki kell kapcsolni és újra kell inditani.
Valamint néha amikor bekapcsolom nem jön fel semmi csak üres fekete a képernyő.
segítségeteket előre is köszönöm

(#11334) ozz


ozz
tag

sziasztok

egy kérdésem lenne, használható az ASUS Fast Boot Utility? ér valamit?

ha volt már kérdés sorry, de nagyon sok a hsz.

köszönöm

(#11335) kali válasza alexxxx (#11333) üzenetére


kali
legenda

merevlemez? érdemes lenne futtatni egy hdd tesztet; link

(#11336) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Tud nekem valaki segiteni abban hogy a notimnak a vga driverét frisitettem a vgm nvidia geforce gt220m , az a gondom hogy ha a játékokban a felbontást 1024*760 ra állitom vagy 800*600 ra akkor nem teljes képernyöben mutatja a képet hanem egy négyzetben . Van valami állitás valahol hogy ez ne igy legyen ? Tudom az eredeti a nativ felbontás de szeretném ha a játékok felbontását tudnám állitani ! Tud nekem valaki segiteni hogy a vga illesztö programnál kell e valamit álitani vagy holl ???? Köszi a választ !

(#11337) alexxxx válasza kali (#11335) üzenetére


alexxxx
csendes tag

Köszi,megpróbálom bár én elég analfabéta vagyok az ilyen dolgokban. :W

(#11338) alexxxx válasza kali (#11335) üzenetére


alexxxx
csendes tag

szia
na nem volt nehéz sikerült megcsinálnom bár sokat nem értek belöle.

A lemez felületén található 15 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos idõközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen elõforduló újabb problémákat.

Nincs szükség beavatkozásra.

Akkor ez most jó?

(#11339) Hajszal


Hajszal
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ASUS X50SL notebook-om és szeretném újratelepíteni. Amikor vettem, akkor nem volt hozzá telepítő cd, hanem már rajta voltak az alap programok. Mostanra már kicsit lelassult és elég sok szemét is van rajta. Tudnátok segíteni az újratelepítésben?

Köszi!

(#11340) trl_master válasza alexxxx (#11338) üzenetére


trl_master
tag

nem jó, de ennyi hibás szektorral még használhatónak kellene lennie! nekem volt olyan h 200hibás szektor volt a winchesteren, de attól még használható volt, nem fagyott vele a gép! a Te esetedben ha már kattog a vinyó az már nem jó, ebből vinyócsere lesz...

hajszal: egy rendszertelepítő cd és a gép driverei kelleneke hozzá és kb 1óra...

[ Szerkesztve ]

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

(#11341) alexxxx válasza trl_master (#11340) üzenetére


alexxxx
csendes tag

az fasza..áprilisban vettem a gépet.
mondjuk most már kb 1 hete nem csinálta.el akarom adni csak előtte ezt megakarom szüntetni

(#11342) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus M51KR-AP054 laptopom, rajta W7 x64 Ultimate. A VGA driverén kívül szükséges még egy hardverhez is driver?

A funkcióbillentyűk Fn+F1-F12 (hang, képernyő kikapcs, hangosítás, touchpad on/off stb.) nem működnek, hol találok hozzá programot?

(#11343) djadji válasza aclandiae (#11342) üzenetére


djadji
senior tag

Hali!

A driver CD-d nincs meg? azt megeszi a WIN7 is, csak okosen kell elepíteni. Be kell rakni, hogy XP kompatibilis módban futtassa.
Nekem segített, és működnek a funkcióbillentyűk.

http://djadji.fw.hu

(#11344) djadji


djadji
senior tag

Lennen nekem is egy gondom. VAn egy ASUS F8TR notim.
Szeretném használni második monitorként egy asztali gépre csatlakoztatva. (hagyjuk hoyg miért, most erre kellene használnom).
Hogy tudom (meg tudom e) ezt tenni?
Gondoltam arra, hogy valami USB-USB kábellel átvinni a videó jeleket, ehhez kellene valami softver is. VAn ilyen? Tud valaki ilyet mondeni (amin el tudnék indulni a "barátom"-mal?)
Vagy esetleg a PC USBjét rádugni a noti HDMI csatijára? (ilyen átalakító van, az tuti, csak nem tudom melyik irányba tudja a jeleket vinni...)
A legtisztább az lenne ha a VAG-VGA-t tudnám használni, de az ugye mind2 kimenet...
Esetleg a firewave port-ot iylesmire lehet használni?

AKinek van valami megoldása, ötelete, az kérem jelezze.
(lehetőség szerint költséghatékonynak kellene lenni, szval 1 átalakító kábel még ok, de nem szeretnék 15-20Kért TV vagy digi kártyát venni bele... :N )

http://djadji.fw.hu

(#11345) alexxxx válasza djadji (#11343) üzenetére


alexxxx
csendes tag

nekem sem működnek ezek :C

(#11346) Hajszal válasza trl_master (#11340) üzenetére


Hajszal
csendes tag

Szia!

Köszi, akkor netről vadásszam le a drivereket? Asus honlapon van fent jó pár, csak pl.: ATK segédprogramból van 5 féle (Verzió V1.16, Verzió V6.64.1.4, Verzió V1043.2.31.100, Verzió V1.00.0012, Verzió V1.00.0008).
Melyik a jó? Vagy mindegy? Esetleg kell az összes?

Operációs rendszerek dvd-m van.

Köszi!

(#11347) kali válasza Hajszal (#11346) üzenetére


kali
legenda

a notid részlegéig - és a telepíteni kívánt oprendszerig - kell szűkíteni a letöltési részleget, és onnan lehúzni a megfelelő illesztőket a general download résznél; link

(#11348) Hajszal válasza kali (#11347) üzenetére


Hajszal
csendes tag

Köszi!

Találtam neten olyan listát, hogy milyen sorrendben kell feltenni a drivereket. A honlapról, aminek megadtad a linkjét leszedtem mindent, de 2 dolgot nem találtam, amit a lista ír:

1) Chipset driver (INF update) - Alaplapi lapkakészlet (Intel, nVidia, AMD, SiS)
2) ATKACPI driver - A készülék energiagazdálkodási és speciális billentyűzet funkcióihoz szükséges illesztőprogram

Ilyen esetben mi a teendő?! A BIOS is kell?

Üdv!

(#11349) kali válasza Hajszal (#11348) üzenetére


kali
legenda

oprendszer függvénye is, az xp esetén például még van külön chipset és acpi illesztő, a vista és a win 7 viszont már alapban tartalmazza!
a bios csak akkor kell, ha azt frissíteni akarod!

(#11350) Hajszal válasza kali (#11349) üzenetére


Hajszal
csendes tag

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.