Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11901) Csapi007 válasza gypiero (#11899) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Szerepe ugyanaz mint a bekapcsoló gombnak, LED-je meg ugyanúgy világít mint az alsó LED. Én sem értem minek kellett külön gombnak csinálni. Vagy akkor már legalább lehetne rá más funkcionalitást rakni, de nem. :(

"Csak úgy mondom"

(#11902) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok.
Zsír új Asus K52JE-EX225D laptopom tapasztalatai:
Billentyűzet: nekem nagyon jó, kényelmesen használható, kissé horpad de nem kell nagy erővel nyomni, elhanyagolható hiba.
Kijelző: Samsung ledes, nagyon szépek a színei, szerintem jobb mint az LG-ké. Akksiról is szép képet ad.
Tapipad: kényelmes, egy gondját látom hogy a billentyűi hangosak de ezt el lehet tűrni. Nagyon jól használható a multitouch rajta.
Ventillátor: alapállapotban nem melegedik a laptop ölbe használással sem everest 40 és 50 fok között mutatja a hőt. Tehát ölbe nagyon jól használható, persze játékkal már melegebb de azt akkor nem ölbe kell csinálni....:D
Játékot a Need for Speed hot pursuitot tettem fel a Shift 2-t. El se hittem hogy ilyen jó lesz egyszer nem szaggatott be a kép full felbontáson. Játék közben max 72 fokra ment fel mind a proci mind a radeon monitorkártya, aminek nagyon örülök.
Akksija 2 -2,5 óráig bírja wifis netezéssel. De ez lehet több is pl Battery save üzemmódban. Ha csak akksiról megy akkor van egy nagyon halk sípoló hangja a gépnek ami sztem elhanyagolható, olyan nekem mintha a winyó adná a hangot nem vészes. Ha csak vezetékről megyen akkor nincs viszont ez a sípolás, nem tudom mért van.
Slimtype nevű dvd-író van benne ( elvileg LITE-on gyártja). Írtam vele, beolvassák a lejátszók.
A hangszórója az közepes minőségű nekem pl a Dell M5010 ben jobb van. Tehettek volna sokkal jobbat bele, de jó ez csak egy laptop.
Webkamera képe elég jó, mikrofonja szintén jó minőség.
Hdmi-n keresztül a tévén 1080P-s filmet nagyon szépen játssza miközben a proci 20% !!! on megyen erölködés nélkül.
Az anyaga az nem rossz sztem. A zsíros kézlenyomatok azért ezen is meglátszanak.
Ha van kérdésetek tegyétek fel.
Összességében elégedett vagyok a géppel.

[ Szerkesztve ]

(#11903) gypiero válasza Csapi007 (#11901) üzenetére


gypiero
tag

Igen, már látom én is.. Tényleg kár, mert igazán lehetett volna két gomb, két funkcióval. Ha már annyira visszajelző, akkor lehetett volna például az akkumulátor szintjének a visszajelző gombja, mint sok laptopnál az alsó részen. Na nem baj, így is szép fehér fénye van, tetszik. :D Köszönöm a segítséget. CHIPman, Neked is. :)

Ti egyébként használjátok a power4gear-t?

(#11904) andrew.edems


andrew.edems
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem írni infókat az Eee PC 1215P-ről?? Leginkább a megbízhatósága érdekelne. andrew.edems@gmail.com címre is lehet írni, köszi :)

(#11905) CHIPman válasza gypiero (#11903) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én nem. Tök feleslegesnek tartom. Egyrészt mert még battery save módban, minimum fényerőn sem megy 2,5 óránál többet csak netezéssel, másrészt meg tök felesleges azért a fél óráért levenni a fényerőt, gagyi 16biten használni stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#11906) Enemy


Enemy
aktív tag

K52f probléma..
A noti jó, gyors..
De ez a sipolás ez k..ttul zavaró.. Esetleg valakinek megoldották már ezt a problémát..?
Köszönöm a válaszokat.. tudom és olvastam régről.. de jelenleg mindenkinek ilyen vagy csak nekem..?

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#11907) Zanik válasza Enemy (#11906) üzenetére


Zanik
addikt

A probléma valós, anyámnak ilyen notija van, de ő nem hallja! :DDD
Olvastam az asus.com-on pár próbálkozást (mikrofon letiltás/figyelés, cpu idle letiltás, tápkábel módosítása, stb.), de ezek igen csak béna félmegoldások. Az Asus-nak kéne valami driverrel orvosolni a problémát, de egyelőre nem úgy tűnik mintha érdemben foglalkoznának a dologgal. :( Bár mint kiderült, nem csak Asus notikat érinti, más i3-as és i5-ös procival szerelt notebooknál (és alaplapnál) is előfordul.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11908) brutussp


brutussp
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Asus k50id-sx096d típusú laptopom.
Az a problémám hogy pl. valami nagyobb adat másolásnál lefagy a gép vagy játék futatása közben semmire nem reagál csak a resetre . Windows 7 64 bit-es rendszer van rajta most telepítetem újra de ugyan az. Memóriákat lefutattam memtest86 de semmi hibát nem jelez nem tudom mi lehet a baja ,biost is frisitetem de így se jó. Remélem valaki tud segítene.

(#11909) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

Üdv. Asus K42JV notim van. A kérdésem az lenne hogy az nvidia vga-t(gt335m) működésre tudom e bírni valahogy XP alatt? Nvidia honlapról leszedett driverek nem akarnak felmenni. Köszi a helpet.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#11910) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Egy nagyon gyors vélemény kellene 1001p-ről! Mennyire megbízható és használható?
Mennyire van jól összerakva?(elég stabil volt amikor fogtam) Esetleg valami komolyabb negatívum?

Előre is köszi!

(#11911) B-L-A-C-K válasza 8nemesis8 (#11910) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem jól összerakott masszív kis noti. Viszont nem tudom mennyire ismered ezeket az atomos kisgépeket. 2gb-t ramot mindenképpen érdemes bele tenni ha 1-van benne, mert win halál lassú úgy. Amúgy netezésre, pdf, szövegszerkesztésre, filmnézésre (ezt nem hd-ra értem) tökéletes.

(#11912) 8nemesis8 válasza B-L-A-C-K (#11911) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jah nem nekem lesz, nekem ott az elitebook :)
Közben már megvettem, már csak postára várok. Köszi, hogy írtál róla én is ezt olvastam láttam, hogy jól összerakott kis gép.

(#11913) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok

Itt a kis történet az Asusomról. Járt már úgy valaki, hogy a szervízben kicseréltek egy alkatrészt ami nem kapcsolódott az eredeti hibához? Nálam ez van, és mivel nem a gyári alkatrész csücsül a gépben, első körben megtagadták annak garanciális javítását (Cirma Kft-Cordon Group Kft).

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#11914) Bengio


Bengio
tag

Hi all!
Adott egy probléma. Adott egy ASUS X51H notebook, és adott egy XP telepítő lemez. Eddig 2x raktam fel ezzel a lemezzel erre a notebookra az xp-t. A mostani probléma viszont elég paraszt. Ismét elérkezett az idő az xp reinstallhoz! ámde! berakom a telepítő lemezt, beállítom bios-ban, hogy csak és kizárólag CD/DVD legyen a boot-olható eszköz. Nagyon franko LENNE ha el is indítaná. Eljut oda, hogy beolvassa a lemezt indítás előtt, majd kidob egy hibaüzenetet, miszerint, idézem:
"Reboot and Select proper Boot device
or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key_"

A poén az egészben, hogy áttéve másik notiba, ill asztali gépbe a lemezt, minden gond nélkül elindul az xp telepítő.
Erre az ASUSra igy kénytelen voltam Win7-et feltenni, mert az bizony elsőre felment rá. Ám ahhoz már nincsenek driverek, így jóformán használhatatlan a noti.
"SEGÍTSÉG, MIT TEGYEK?"
ja és nagyon megköszönném ha valaki tényleg tudna valami érdemi információval szolgálni, sürgős is lenne a dolog, és már nem tudok jobbat, ASUS témában nem vagyok otthon.
:R

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#11915) spanyoll válasza futo001 (#11913) üzenetére


spanyoll
addikt

Nagyon remélem, hogy nem így fogom visszakapni a gépem (remélhetőleg minél hamarabb és még a héten), de írok majd én is kis véleményt, összefoglalót, amint megjön a gépem (ma két hete fekszik a kis drága a szervízben ....)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11916) futo001 válasza spanyoll (#11915) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ma azt mondták, pereskedjek. Fogok.
Csak nem jutsz erre a sorsra Te is! :)

Asust soha többet nem fogok venni semmiből, ez biztos. Most a szűk családi körben van 5 Asus laptop, és egyéb PC alkatrészek. Nem ez volt az első negatív élmény a márkaszervízzel, de részemről az utolsó. Soha többet, inkább választok más gyártót.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#11917) futo001 válasza Bengio (#11914) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Lehet a meghajtód nem az igazi, és a DVD sem, ez a kettő együtt eredményezheti, hogy nem olvassa.
Egyben azt is, hogy mást olvas a meghajtód, és másik olvassa a lemezt.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#11918) gypiero válasza CHIPman (#11905) üzenetére


gypiero
tag

Én felraktam, összebarmolt minden energiagazdálkodási beállításomat, ráadásul tényleg semmi értelme, le is töröltem.

@Enemy: A problémáddal nem vagy egyedül, az én K52JB-m is sípol, állítólag az Intel Core i széria "hibája".

(#11919) telya


telya
aktív tag

lehet h angliabol rendelnek asus netbbokot (1015pn), azt irjak h global warranty, az vajon itthonra ervenyes lenne?

(#11920) gypiero válasza telya (#11919) üzenetére


gypiero
tag

A global warranty azt jelenti, hogy minden országban garanciás, ahol van hivatalos ASUS márkaszervíz. Tehát érvényes Magyarországra is. :)

(#11921) Bengio válasza futo001 (#11917) üzenetére


Bengio
tag

Szia!
köszönöm a választ, lehetséges, hogy igazad van.
Egyébként megoldottam, viszont hogy hogyan, azt nem szeretném publikálni ;]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#11922) spanyoll válasza futo001 (#11916) üzenetére


spanyoll
addikt

En mar csak rohogok. ma hivtam oket .. meg_mindig_nem_jott_meg a rohadt alaplap .. Mondom a faszinak, hogy oke, de megis mivan? 3hete gep nelkul vagyok. azt mondja h holdujev van es nem tudja megmondani h mikor jon aru. komolyan lassan mar remelem h nem keszulnek el egy honapon belul es visszakapom a penzem.. soha nem veszek asust semmibol, szegyen amit ezek muvelnek! meg szerencse, hogy telefonrol tudok "netezni", mondjuk azt pont leszarjak asus-ek, hogy munkamhoz es tanulashoz is kene gep ..

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11923) gypiero


gypiero
tag

Asus k52JB-nél a nyilak másodlagos funkciója a Windows 7 esetében a Media Center indítása és vezérlése. A Media Centert már letiltottam mindenhol, ahol lehet, viszont a gombok funkciója ugyanúgy próbálkozik a vezérléssel. Nem lehet ezeket átállítani? Mert én örömmel használnám mondjuk foobar2000-nél, de nem engedi hozzáadni a hotkeys-hez.

(#11924) Kroni1 válasza Enemy (#11906) üzenetére


Kroni1
veterán

nekem a HRP-be megoldották mert ott lett véve. De K52JR tipus, nem tudom hogy az 52F-nél is cserélik-e ezt sipolásért felelős belső tápegységet gariban, de ha az is sipol gondolom igen, egy telefont megér. hrp.hu

(#11925) kali válasza spanyoll (#11922) üzenetére


kali
legenda

30 nap elteltével sem feltétlanül jár vissza a pénz automatikusan...

futo001; ahol a te notid(?) járt, azt lehet, hogy nem minden szempontból nevezik márkaszerviznek... amúgy ilyen szempontból még az sem mindegy, hogy eee pc, neti, vagy noti! más kérdés, hogy amennyiben a garis matrica - sértetlensége - melletted áll és igazad is van, úgy "kinyírandó" adott szerviz! :(((

[ Szerkesztve ]

(#11926) Kroni1


Kroni1
veterán

K50 notebookra telepitem a Win7-et, és lefagy akár x86 akár x64 verzióval próbálom. Másik gépben telepitettem egy friss Win7-et a vinyójára, azzal elindul de 3 perc után úgy is lefagy. Ami a legérdekesebb, hogy XP simán feltelepül és nem is fagy vele.

Valaki látott már ilyet??? :F :Y

(#11927) spanyoll válasza kali (#11925) üzenetére


spanyoll
addikt

"30 nap elteltével sem feltétlanül jár vissza a pénz automatikusan."

Megkérdeztem tőlük 200x-ra, és azt mondta a szevízes tag, hogy ha 30 napon belül nem tudják szervízelni a készüléket, akkor az asus automatikusan felveszi velem a kapcsolatot és egy számla bemutatása ellenében visszakapom a teljes vételárat. Már csak jövő péntekig kell kihúznom max :D :C

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11928) Stalker76


Stalker76
csendes tag

Üdv emberek!

Egy kis segítséget kérnék, mert az őrületbe visz öcsém laptopja.
Friss vásárlás, Asus K52JC SX181D
Kellemes, kezes jószág a W7-tel. NVIDIA® GeForce® G 310M / 1GB GDDR3 + Optimus Technológia cuccossal... Ez a rohadék viszont egy HD4500 szintjén működik...
Valszeg én vagyok a lúzer, mert szerintem valamilyen módon elő lehet csalni a jobb teljesítményt. Nehogymár a gép optimizáljon nekem! Menjen maxon, ha kell!
Powergear, driverfrissítés megtörtént, eredmény változatlan. Egy Cod4 pl 50fps-sel megy, egy F5SL-en meg 150nel! A notebookchek szerint pediglen a G310 min 30%-kal jobbnak kéne lennie. Erre meg a harmada...

nyomjunk egy gombot, és cseréljünk felhasználót :)

Isten szerethette az együgyü embereket, hisz olyan sokat teremtett belőlük.

(#11929) Csapi007 válasza Stalker76 (#11928) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Nvidia driverből állítsd be hogy a játék (kiválasztod az exe-t) az erősebb videókártyát hsaználja.

"Csak úgy mondom"

(#11930) kali válasza spanyoll (#11927) üzenetére


kali
legenda

legyen úgy - csak sajnos nem mindig olyan gördülékeny ez, legalább is amikor a gyakorlati rész megvalósítása következik - és ez nem csak az asus esetén igaz...

(#11931) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy Ausztriában vásárolt 1201N netbook. Garancia ezekre itthon is érvényes?

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11932) Mr.Skynet válasza runner 125 (#11931) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szia! Globál garis az Asus. Azokban az országokban, ahol van az Asus-nak szervíze ott biztos, hogy garanciás a géped tehát itthon pl. ha baj van kijön a futár ingyen, elviszi a szerviznek, ha kész a géped ingyen vissza is hozzák neked... ;)

(#11933) kali válasza runner 125 (#11931) üzenetére


kali
legenda

amennyiben eltér a vásárlás és gariztatás országa, úgy max a billentyűzet kiosztása lehet probléma - annak esetleges cseréje során -, más gond nem nagyon szokott adódni!

(#11934) Mr.Skynet válasza kali (#11933) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Ez tök jó, tehát ha nekem a magyar bill.-em meghal és németeknél szeretném garizni a gépet, akkor német bill-t fogok kapni :F :O

(#11935) kali válasza Mr.Skynet (#11934) üzenetére


kali
legenda

igen, de legalább is nem egyszerű és gyors a magyar kiosztású beszerzése - de ezt a garis feltételeknél is külön jelzik! általában helyi és - ha nem angol a helyi, akkor - angol kiosztásút kínálnak fel, ami általában raktáron szokott lenni! itthon aztán lehet majd variálni, és esetlegesen (vissza)cseréltetni magyarra!

[ Szerkesztve ]

(#11936) runner 125 válasza Mr.Skynet (#11932) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi szépen, kali neked is!

A gép osztrák billes, ez lenne a másik "problémám", viszont jó fél éve leüdítőzte exem az 1005HA-H-mat, akkor a bill csere 3500ft-omba fájt, remélem itt is hasonlóan olcsón megkapom a bill.-t hozzá.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11937) chop


chop
őstag

Sziasztok!

Volt nekem régebben egy Asus UL20A-s notim, amivel nagyon elégedett voltam, mert bár majdnem netbook, azért a teljesítménye bőven jó volt irodai használatra is. Később ezt a gépet sajnos vissza kellett adnom a cégnek, viszont ezt a modellt már nem forgalmazzák.

Kinéztem helyette a 1215T-s modellt, aminél ugye külsőben szinten UL20A, belül viszont AMD proci dolgozik a CULV helyett, illetve ATI VGA van a gépben. A CULV-hez képest milyen lehet az AMD-s proci? Hozza legalább az Intel szintjét? Van esetleg egyéb tapasztalatotok a 1215T-ről? Itt is jelentkezik a töltőcsatlakozós "kontakthiba"?

Köszönöm.

(#11938) soulf


soulf
csendes tag

hello mindenki

vélemény erről a típusról?

http://elektroplaza.hu/index.php?option=com_whp&controller=termek&id=50258

előre is kösz a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#11939) nagylac válasza soulf (#11938) üzenetére


nagylac
csendes tag

Hiába kattintok a linkre. Üres!

Bocs, most már jó. A böngészőm volt a hibás.

[ Szerkesztve ]

(#11940) soulf válasza nagylac (#11939) üzenetére


soulf
csendes tag

és mi a vélemény? :)

(#11941) nagylac válasza soulf (#11940) üzenetére


nagylac
csendes tag

Biztosan nem rossz, de én ennyit nem adnék egy notebookért, max 150 eft-ot.
Abban az árkategóriában is vannak hasonló képességű gépek.

(#11942) Mr.Skynet válasza soulf (#11938) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szia! Sajnos picit gagyi az a termékinfó, a cpu adatok miatt mondom, de legalább a HM55 chipsetet említették amiből ki is derül, hogy ez a gép sajnos nem támogatja az új S.B. procikat (HM65 kell hozzá). Vannak az N53 szériában olyanok amik támogatják az új procikat (és bennük is van :DDD ), ha esetleg nagyon ragaszkodsz ehhez a szerkentyűhöz. Így viszont "csak" a szép új kasznit kapod majd és az usb 3.0 csatit, tehát ha az utóbbit nem vesszük figyelembe akkor teljesítmény téren és talán egy picit gyengébb minőségű megjelenéssel egy K52 gépet is vehetsz 150-160körül...

Esetleg S.B. procis gépeket keresve N53 szériában nézz szét mi az ami számodra még megfizethető, mert elég nagy lépcsőkben ugrik ettől a 215ezertől a teljesítmény, pl. 250-260 körül már Core i7 -es 4 magos S.B. procis, 2x akkora teljesítményű vga és 2x akkora vinyót kaphatsz... Bár lásd vannak problémák, szóval talán lehet pihentetni kellene a vásárt, vagy nagyon vigyázva vásárolni bár a boltok is teljesen képbe vannak ezekkel a dolgokkal, szóval nem hinném, hogy selejtet adnának el...

(#11943) birding


birding
csendes tag

Sziasztok!
Asus K50IJ típusú laptopom van, amire egy Win 7 Ultimate van telepítve op. rendszerként. A probléma a webcammal van, fordított képet ad, hiába telepítgettem fel már az összes létező drivert, amit a neten találtam ehhez a géphez. Van esetleg vkinek ötlete, hogy hogyan orvosolható ez a dolog? Köszi!
Üdv.

(#11944) Mr.Skynet válasza birding (#11943) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szia! Kamera azonosítás (csiga tempóban töltött be nálam, szóval lehet nálad is sok türelem kell majd hozzá)
Az a baj, hogy ha a létező összes drivert feltetted már, akkor vagy nem a gyártó oldaláról szedted le őket, vagy valamit rosszul csináltál, mert elvileg egyszer bele kellett volna futnod abba a driverbe ami a Te webkamodhoz való. Innen töltsd le a neked valót ;)

(#11945) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Asus F5Z laptopom van, AMD QL-60 procival. Videót akarok konvertálni, de nagyon lassan megy. Az 1 magos 3GHz Pentium 4-el fele annyi ideig tart.

Power4Gear 100%-os teljesítmény engedve van, mégis csak 50-60%-os a processzor kihasználása.

Miért nem megy 100%-os proci teljesítménnyel a videó konvertálás?

[ Szerkesztve ]

(#11946) Mr.Skynet válasza VINIKOR (#11945) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Le is írtad a lényeget:
- AMD cpu, és nekik sosem volt erősségük a konvertálás...
- nem írtad, hogy az Intel P4 3Ghz pontosan milyen, de gondolom az egy asztali cpu amit nem kéne szegény kis laptop procikhoz hasonlítani, arról már ne is beszéljünk, hogy 1,1Ghz-el le van maradva szegény kis AMD, de akár az L2 méretét is nézhetnénk vagy az FSB-ket stb-stb...
- hogy miért nem 100%-on megy a cpu terhelésed: mert 2 magos a laptopodban az AMD, az Intel meg csak 1 magos volt, a konvertáló progid pedig csak 1 magot képes dolgoztatni, vagyis a másik magod 0% terheléssel unatkozik... ;)

(#11947) soulf


soulf
csendes tag

és ebben az árkategóriában mit tudnátok ajánlani, ami ár/érték arányban jó vétel lenne?

(#11948) bubuka0267 válasza andrew.edems (#11904) üzenetére


bubuka0267
csendes tag

Szia,most szedem össze én is infókat és írok neked

Ideje lenne most már megtanulni a (Szerkesztés) gomb használatát!

[ Módosította: #65675776 ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.