Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) [w] válasza szekreny (#449) üzenetére


[w]
őstag

ez minden bizonnyal így van, de ha én is 10 sorban fogalmaztam volna meg, akkor szerintem még mindig nem tudá miről van szó :) ez amolyan közelítés volt.
általában ha valakinek azt mondod: tudod, ilyen robotos meg mittoménmis rajzfilm és anno volt skyone (vagy sky, vagy skychannel, stb.) csatornája akkor tuti el tudja képzelni mire is gondolok. :D

cmdr PETER W. VOLKOV

(#452) szekreny válasza [w] (#451) üzenetére


szekreny
tag

fuu, skychannel az jo volt, mindig tok jo rajzfilmek mentek ott...
Konkretan mar semmelyikre se emlekszem, de akkor is birtam..ill., megis.Volt egy olyan, amikor 5 pilota volt, es mindegyiknek volt egy bazi mechaja. Egy kastelyban voltak asszem tobbnyire, es ha tamadott az ellen, akkor bepattantak a sajat szekukbe, a szek meg ment 5 merfoldet mindenfele folyoson, mire belevagodott a robotba.Na onnantol kezdve aztan volt nemulass.Es meg mintha ossze is tudtak volna allni egy mega-giga robotta, de ebben mar tenyleg nem vagyok biztos. Nem tudjatok melyik rajzfilm volt ez?

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#453) [w] válasza szekreny (#452) üzenetére


[w]
őstag

hát ja, sky akkoriban nagyon király volt! amikor robotech volt én ott csápoltam előtte.
ez amit most mondasz nekem is baromira ismerős, de a halál se emléxik már rá... :))

cmdr PETER W. VOLKOV

(#454) Keitaro válasza szekreny (#450) üzenetére


Keitaro
addikt

Vandread mind két seasona nagyon jó. Elsőre nem is tűnik annak ami, de nekem a kedvencek között van, nem fogsz benne csalódni :)

(#455) szekreny válasza Keitaro (#454) üzenetére


szekreny
tag

Igen, mar en is rakattantam.Amikor megneztem az elso seasonbol az elso ket reszt, akkor mar lattam, hogy en ezt szeretni fogom, de nagyon.(ugye ez a men-women konfliktus, meg hogy alapbol csak egy csomo olyan dolgot tudnak a masikrol, ami nem igaz, vagy vmi ellenpropaganda, szval minden adva van a tipikus animes poenokhoz, amit annyira szeretunk...raadasul a sztori se rossz, bar meg nem ertem a vegere.)

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#456) szekreny válasza [w] (#453) üzenetére


szekreny
tag

Azert tenyleg nagyon kivancsi lennek ra.Most beugrott meg egy reszlet.Az egyik robot vmi negylabu allat volt, es alapbol mintha egy szobor lett volna a kastely korul(kb ugy ult, meg olyasmi helyen, mint a Lanchid oroszlanjai).Egy masik robot meg a viz alol jott elo mindig.Na majd megkerdem a tesomat, o jobban vagja ezeket, meg idosebb is volt akkoriban...

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#457) Keitaro válasza szekreny (#456) üzenetére


Keitaro
addikt

Amiről te beszélsz az a Voltron (defender of the universe) néven fut és öt oroszlán robot van benne, amik összeállnak egy nagy mechává ha kell. (vagy csak 4 robot van? hmm)
A zenéje még a fejemben van :DD kiskoromban láttam alig emlékszem, de halásztam róla egy részt nosztalgiának

(#458) szekreny válasza Keitaro (#457) üzenetére


szekreny
tag

Huuu ez tok jo! Rakerestem egy picit, talaltam is par kepet, egybol beugrott egy csomo dolog.pl ez.:

Talan ezzel inditottak a robotokat? Tiszta nosztalgia...csinaltak belole folytatast is vmikor 99ben, meg vmi 3d-s reszeket is. Ezeket mar amcsik kovettek el asszem.Legalabbis ezt irjak itten...

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#459) Keitaro válasza szekreny (#458) üzenetére


Keitaro
addikt

Sajnos a kép nekem nem jön be, de egyébként ajánlom mindenkinek ezt a helyet is : Bővebben: link
(boccs, ha innen lett volna a kép)

(#460) Keitaro


Keitaro
addikt

Btw RahXephon-t látott már valaki? Érdekelne vélemény

(#461) [w] válasza szekreny (#458) üzenetére


[w]
őstag

tényleg a Voltron az! :)
http://www.absoluteanime.com/voltron/ - itt van egy kép a nagy mecha-ról, egyben :)
most azon gondolkozom meg kéne szerezni. nosztalgiarulez!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#462) ArchElf válasza Keitaro (#460) üzenetére


ArchElf
addikt

Kicsit olyan, mint az NGE, de nem annyira depis...
Kb ennyi amit el tudok mondani, hogy nem spoilerkedjek... Ja meg itt csak egy valaki száll szembe az összes gonosszal (vagy majdnem egyedül)... Ja és a világot sem utálja annyira...
Az az igazság, hogy mostanában nem vagyok túlságosan filozófikus beállítottságú, úgyhogy nekem a RX jobban bejött. (Bár akik egyáltalán kedvelik az ilyen animekat, azoknál szinte mindig az NGE a csúcs.)

AE

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#463) Nimrod


Nimrod
addikt

Én mostanában kerestem rá régi nagy kedvencemre a Silver Surfer and the Star Sheriffs-re és furcsáltam, hogy nagyon sok anime oldal meg sem említi. Azért, mert '80-as évekbeli, már nem is anime? :F

Keitaro:

Meg van neked valamerre a Hellsign és a fent említett sorozat összes része?

(#464) Huma


Huma
addikt

Nem tud valaki véletlenül magyar feliratot a Slayers Try-hoz ás a Next-hez?
Szerintem az egyik legjobb anime a Vampire Hunter D Bloodlust.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#465) Nimrod válasza Huma (#464) üzenetére


Nimrod
addikt

Én a brutálabb anime-ket szeretem. Régen Dragonball Z, aztán látni Hellsign és megszeretni. :)
Durvább nincs? ;]

(#466) Huma válasza Nimrod (#465) üzenetére


Huma
addikt

A Ninja Scrollt már láttad? Az is elég brutál. A Hellsign-t most hétvégén megnézem (az első pár részt).

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#467) szekreny válasza Keitaro (#454) üzenetére


szekreny
tag

Megnéztem mind a két seasont.Imádom.

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#468) Huma


Huma
addikt

Megnéztem a Hellsign első hét részét. Nagyon tetszett. Ha tud még valaki ehhez hasonló anime-t az szóljon!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#469) L3zl13 válasza szekreny (#467) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Asszem ezt én is ajánlottam már valahol a topicban... Ha mégsem, akkor most... :))
Kb 20x láttam már. Valahogy nem tudom megunni. Van rengeteg nagyon jó sorozat. Általában mindig van egy aktuális kedvenc, de a Vandread az abszolút kedvenc.
Annyira el van benne találva a humor, az akció és a romantika aránya, hogy egyszerűen tökéletes. Minden humora ellenére mégis komoly tud lenni amikor szükséges. (A 2nd Season-ben az a rész amikor azt a bolygót látogatják meg, ahol az a betegség van, az egyik kedvencem.)

Az alapötlet pedig, hogy férfiak és nők, akik addig soha nem találkoztak a másik nemmel összekerülnek... Hát nem mondható eredetinek, de nagyon poén... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#470) L3zl13 válasza Nimrod (#463) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A Silver Surfer tudtommal nem anime, hanem amerikai képregényen alapul...

Aki hülye, haljon meg!

(#471) L3zl13 válasza Nimrod (#465) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mit értesz a durván?

Aki hülye, haljon meg!

(#472) szekreny válasza L3zl13 (#469) üzenetére


szekreny
tag

Most nem igazan tudom, hogy mit kezdjek el leszedni...nem tudsz vmi jot, ami bejott neked mostansag?

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#473) L3zl13 válasza szekreny (#472) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha a Vandread tetszett, szerintem a Dual-t is nézd meg.

A mostanában nézettek közül bejött még a Irresponsible Captain Taylor.

Meg újabban rákattantam a réteganimékre. (Sport vagy egyéb szakanime...) Pl. Hikaru no Go (ezt mindenkinek tudom ajánlani), Cooking master boy (ez csak fanatikusoknak)

Most szedem a Full Metal Panic Fumuffu-t. Az első sorozata elég jól bejött, csak a vége volt lapos.

Aki hülye, haljon meg!

(#474) szekreny válasza L3zl13 (#473) üzenetére


szekreny
tag

Rákerestem erre az Irresponsible Captain Taylorra, asszem tetszeni fog, el is kezdem húzni.
Ha már réteganime: emlékszel még úgy 7-8 éve ment a német RTLen egy focis anime, elég sok részt láttam belőle,bár eleinte nem tetszett, de aztán egyre inkább bejött: Bővebben: link

Full metal panicon is gondolkodom, majd meglatjuk...

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#475) L3zl13 válasza szekreny (#474) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jaja. Ismerős. Sajnos nem tudtam folyamatosan nézni, csak egy-egy epizódot láttam, és alig tudtam megkülönböztetni egymástól a karaktereket...

Ha már foci, akkor mangában elkezdtem olvasgatni a Shoot-ot az se rossz. Az Eyshield21 pedig nagyon csúcs. Mondjuk az Amerikai foci.

De pont a Captain Tsubasa-t meg a Shootot ismerve ütött igazán a Shaolin Soccer című kínai remekmű... :DDD

Ellenben volt egy Mila a supersztár nevű röplabdás csajsziról szóló sorozat. Az nagyon nem jött be. :(

Aki hülye, haljon meg!

(#476) Juan G


Juan G
veterán

Sziasztok!

Jó brutális kifejezetten szamurájos manga, ill. anime filmcímeket tudtok mondani? Vagy ezekkel azonos kaliberű alkotások? :
GITS, Vampire Hunter D, Wonderful Days...

...bocs, de nem tudom végigolvasni a topicot, mert sok a melóm...kösz everybody!

This body. This body holding me. Be my reminder here that I am not alone.

(#477) L3zl13 válasza Juan G (#476) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szamurájos anime a Ruroni Kenshin.
Az OAV 4 epizód, és egyszerűen gyönyörű. Brutál jelenetek is vannak benne, de nem csak ebből áll. A TV sor más hangulatú. Az se rosz, de több humor van benne, nem lehet olyan komolyan venni az egészet.

Szamurájos még a Samurai deeper Kyo ez talán a Rurouni Kenshin TV-re hasonlít. Kicsit talán komolyabb hangvételű.
Ezek animék. A RK OAV kivételével nem olyan nagy mű egyik sem, de azért nézhetőek. Az RK OAV az egyik kedvencem...

Mangák:
Blade of the immortal, meglehetősen komoly hangvételű, szamurájos

Aki hülye, haljon meg!

(#478) szekreny válasza L3zl13 (#475) üzenetére


szekreny
tag

Na a Mila az tényleg gáz volt...

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#479) L3zl13 válasza szekreny (#478) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Meg volt az a másik focis sorozat. Azokkal a kissrácokkal. Kickers vagy mi...
Na, az még durva volt... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#480) Nimrod válasza szekreny (#474) üzenetére


Nimrod
addikt

Tsubasa... de imádtam anno. :B
Tele5-ön még most is megy. Néha kicsit sokáig repült a laszti a kapuba, úgy két-három részen át egyfolytában. :DD

(#481) Nimrod válasza L3zl13 (#470) üzenetére


Nimrod
addikt

Én is azt hittem, de megnéztem pár oldalt és anime-hez van besorolva.

Durva: hááát... amikor néha a Hellsign-ban Nosferatu Alukat ''dolgozik'', az elég durva :DDD
Ajánlom az utolsó részeket. ;]

(#482) L3zl13 válasza Nimrod (#481) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Alucard! Szerintem a név itt fontos, mert anagramma...

És nem Hellsign, hanem Hellsing...

Aki ismeri a Dracula-t az ugye tudja kivolt Dr Hellsing. Az Alucard betűit meg ugye kicsit átrendezve... :))

Silver Surfer & Anime: Hát ugye a japánok minden rajzfilmet animenek hívnak. Mert az anime csak annyit jelent, hogy rajzfilm.
Amerikában és Európában viszont az Anime=Japán (esetleg ázsiai) rajzfilm.

Szóval attól függ, hogy melyik definíciót követi az oldal. A silver surfer akkor is lehet anime, ha nem japán. :F
Én nem tartom annak, mert ilyen alapon az összes többi marvel comic-ot annak nevezhetném. (Superman, Pókember, Batman, Hulk, X-MEN...)

Más:
Captain Future-t ismeri valaki? Régebben ment a valamelyik német adón reggelente...

Aki hülye, haljon meg!

(#483) szekreny válasza L3zl13 (#482) üzenetére


szekreny
tag

Más:
Captain Future-t ismeri valaki? Régebben ment a valamelyik német adón reggelente...

Aha, én emlékszem rá, de már csak nyomokban...

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#484) szekreny válasza Nimrod (#480) üzenetére


szekreny
tag

Az tényleg jó volt. Meg az is, amikor megbikázták a labdát, és mutatták ahogy repül a pálya felett, és lehetett látni a Földnek a görbületét, de a Föld nem domború volt (ahogy azt elvárná az ember), hanem homorú. :) A másik kedvencem: labdábabelerúgás, aztán timestop->összes szereplő összesgondolatánakelmondása, közbe szereplő arcának minden nézőpontbólmegmutatása..:DD

Hogyan is hívták azt a hiperszuper kapust a nagy vetélytárs csapatnál?Vmi Kobajashi Kenichiro vagy micsoda. Úgy nézett ki, mint egy shaolin vándorszerzetes.

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#485) -boyscout-


-boyscout-
tag

nemtudom jártatok e mostanában -vagy úgy általában- a Szalonna Álcázó Központban (gyk. Hardwired :D) de igen zaftos ázsia filmekről adtak híreket. pl:

Appleseed trailer
Bővebben: link (klikk)

Chassern trailer
Bővebben: link (download)

és egy ''régebbi'':
Natural City trailer
Bővebben: link (download)

hejj, ha ezek moziba kerülhetének egyszer nálunk is... :O

[Szerkesztve]

(#486) [w] válasza -boyscout- (#485) üzenetére


[w]
őstag

na hát ja. arra, hogy a jövőben nálunk megint vetítsenek valamit, ahhoz éveket, talán évtizedeket kellene várni. :(((
tudomásom szerint legutóbb ugye a Mononoke Hime-t adták le párszor, de a lelkes magyar animerajongókon kívül aligha lehetett volna máson lemérni a sikert, így a vetítést inkább anélkülinek könyvelték el.
azért mégis nagyon szívesen venném egy-két film hazai bemutatását.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#487) szekreny válasza [w] (#486) üzenetére


szekreny
tag

Múltkor volt valami műsor a viván, ahol megkérdezték erről-arról annak a cégnek a képviselőjét, amelyik a Chihiro-t is forgalmazta Mo-on.Aszonta a pasas, hogy mindenképpen szeretnének még több anime-t bemutatni, meg megkedveltetni a magyar közönséggel.Persze sok pénzt nem tudnak rá áldozni, mivel ők se egy jótékonysági egyesület, de gondolom évi 1 film beleférhet.Azt is mondta, hogy már tervbe van véve valamilyen Miyazaki alkotás, konkrétat nem említett.

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#488) [w] válasza szekreny (#487) üzenetére


[w]
őstag

wow, csupa jó hír, amiket most hallok először! :)
tudsz valami hazai anime egyesületről vagy ilyesmiről? régen volt a MAU meg pár kisebb, de mára mintha letűntek volna.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#489) szekreny válasza [w] (#488) üzenetére


szekreny
tag

Most így konkrétan nem jut eszembe semmi, de néhány linket iderakok, ahol azért lehet infokat találni anime ügyben:
alap:
Bővebben: link
infok animekrol:
Bővebben: link
Bővebben: link
magyar portálok:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
manga:
Bővebben: link
pár külföldi:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
rendelés:
Bővebben: link

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#490) Nimrod válasza L3zl13 (#482) üzenetére


Nimrod
addikt

Péntek este 8-től a Tele5-ön megy még a Captai Future. Utána Gundam Wing. ;]
Egyébként ha a Gundam anime-nak van bekategorizálva, akkor a Surfer is az.

Ja igen, bocsi. :B

Bővebben: link

Bővebben: link

(#491) LOTR


LOTR
addikt

legjobb anime sorozat a
DRAGON BALL

One Ring to rule them all

(#492) szekreny válasza LOTR (#491) üzenetére


szekreny
tag

Szó mi szó, a dragonb. tényleg jó, csak néha unalmas a sok egymásagyonverése. De azért jó kis poénok vannak benne, főleg Zseniális Teknős figuráját bírom.

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#493) Ekváádor


Ekváádor
őstag

Star Trek Animated Series:D

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#494) szekreny válasza Nimrod (#490) üzenetére


szekreny
tag

Nincs tele5öm:((
Igazából az albérletben most TV sincsen...

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#495) szekreny válasza Ekváádor (#493) üzenetére


szekreny
tag

És ezt így hogy??

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#496) Ekváádor válasza szekreny (#495) üzenetére


Ekváádor
őstag

Miért az is anime(vagy tudomisén mi:D)

[Szerkesztve]

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#497) Nimrod válasza szekreny (#494) üzenetére


Nimrod
addikt

Analóg műhódas adó.

(#498) Mazlee


Mazlee
aktív tag

tudom leleszek szólva, de valakinek megvan akár a pokémon akár a Yo-gi-oh! akár a Dragonball sorozat hun vagy eng?

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#499) L3zl13 válasza Nimrod (#490) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem nem, mert a Gundam valóban japán sorozat, a Surfer meg amerikai. Legalábbis az alapja Stan Lee féle Marvel képregény. És tudtommal a rajzfilmek is amerikaiak. Ellenben a Gundammal.

De mint mondom ez attól függ melyik definíciót nézzük.

A japán verzió szerint minden rajzfilm anime. Még a Tom és Jerry is.
Az európában és USA-ban legelterjedtebb verzió szerint csak a japán rajzfilmek animék, de azok közül mindegyik.
Ennek egy változata, hogy a japán, és pár japánon kívüli, de a japán animékhez nagyon hasonló stílusú rajzfilmet is idevesznek.

És van olyan értlmezés is, ami kizárólag bizonyos jellegzetességek alapján osztályoz. Függetlenül attól, hogy mi a származási ország. E szerint lehet olyan rajfilm ami japán, de nem anime, és lehet olyan amerikai rajzfilm amit viszont animének nevezünk.

A Silver Surfert én pl nagyon szeretem, de szerintem annyira nem animés jellegű. Ellenben pl a Batman of the Future eléggé animésre sikeredett.

Aki hülye, haljon meg!

(#500) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Szevasztok

Két sorozatot ajánlok nektek:

Guyver és a Berseker(alapmű!!)

ja nem tudja valaki hogy Street Fighter Alpha-t honnan lehet leszedni?
naddon kellene....


Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.