Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41951) Synthwave válasza estikornel (#41950) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hmm.. az első évad felkúrt az állandó nyavajgással, aztán amikor a főhős végre heréket növesztett, vége is lett. Köszi.

A második évad 2 vagy 3 rész után stalled - egyelőre így állunk.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41952) F34R válasza estikornel (#41950) üzenetére


F34R
nagyúr

Lesz meg 2-3 evad, foleg hogy a mangat is mindjart befejezik... egyebkent bitang jo sorozat.

(#41953) alevan


alevan
őstag

Legend of the Galactic Heroes: Die Neue These: nagyrészt elégedett vagyok a remasterrel, hűek az eredeti történethez, animáció is okés, stb. Amivel nem vagyok megelégedve, az Mecklinger.

Hogy lett belőle:

Ő:

Ezzel teljesen elvették a varázsát. Főleg a bajusz fáj. És a haj.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#41954) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Ti jellemzően hogy próbálnátok hozzájutni régebbi sorozathoz? [Például ehhez] Angol felirat is jó lenne hozzá, japánul nem értek. Ami letöltő site-okon nézelődtem, nem találtam meg.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41955) mark! válasza coco2 (#41954) üzenetére


mark!
őstag

írtam privátot.

>

(#41956) Synthwave válasza alevan (#41953) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az első képen tényleg elég fájdalmas az a bajusz. : D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41957) Synthwave válasza coco2 (#41954) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez egyáltalán nem "régebbi". Azt hittem, már valami aranykori jóságot keresel.

Amúgy így hirtelen a legegyszerűbb nyaaPONTsi, keresőbe beír, hogy "Baka to Test", oszt ott lesz a csudás Elysium BD-release.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41958) Aljasvip válasza alevan (#41953) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Nálam sokat ront a DNT renoméján, hogy láttam az OVA-t.
Egy modernkori anime-nek szerintem jól sikerült, akciódús, pörög a történet, szép a grafika, de a hangokat és a karakter építést félig-meddig elhanyagolták, szerintem.
Összességében 7/10-et adnék rá, de lehet a nosztalgia 8-ra is feltolja. Még pár újranézés és meglássuk'.

Nálam erősen érződik, hogy vágtak a történeten. Reinhardt egy tipikus mai anime-s Mr. Perfect lett, míg az OVA-ban egy hirtelen haragú kölyök volt (Yang-nak is nekiugrott Astate-nál, aztán jött is a pofon), akinek fel kellett még nőni. A birodalmi oldalról (ami egyébként az én preferáltam) sokkal kevesebbet tudunk meg, kihagytak rengeteg erős jelenetet ami bemutatta volna a nemesek romlottságát és Reinhardt motivációját. Így Reinhardt egy hataloméhez zsenivé degradálódott. Hol van az a rész, ahol Kircheis megkéri szöszit, hogy szerezze meg az egész univerzumot? A DNT-re egy kiskutyus lett, aki hűen követi a gazdája parancsát. A karakterépítés nálam itt lemaradt. Ha először ezt a szériát láttam volna, akkor nagyon nem érteném a birodalmi oldalt.
Cserébe láthattuk Iserlohn elfoglalását jó hosszúra nyújtva (minek? minden egyebet megvágtak, de nekünk látni kellett hogy csempésznek be egy tollat...), egy jól felépített Szövetségi oldalt, plusz a romlott politikusokat is jól bemutatták. Remélem, hogy a birodalom részletesebb bemutatását a következő évadra akarják hagyni.

Mivel a birodalmi oldalt preferálom, én hiányoltam a karakterek rendes bemutatását, és szerintem sokat torzítottak a "Twin Stars"-okon, Mittermeyer és Reuental is kis ficsúrok lettek, nem pedig tapasztalt és a többiek szemében tiszteletre méltó feljebbvalók. De ennyi screentime-al ezt nem is lehet. Különösen fáj, hogy Reuental karizmatikus karaktere egy nem túl bizalomgerjesztő kölyökké vált, és a beszéde alapján mintha már nyitva is lenne a zsebkés a kabát alatt (Ep6/ "All we can do is remain loyal").

Poplan is jött az utolsó részben, a gépészes jelenet erős volt, de sose kedveltem ezt a karaktert, és az űrcsata is ergya volt. Egy rögzített kamerával ezerszer jobbat ki lehetett volna hozni, látni mennyire nehéz egy profi pilóta elleni harc, de nem, színes lézerek és pörgő dobozokat láttunk.

Mások is írták, amit én is éreztem, hogy nincs nagytotál a 12-ik részig, és nagyon tömve vannak a csaták. Az OVA-ban szántak néhány jelenetet arra, hogy lássuk mekkora is egy 20.000 hajós flotta, itt inkább a "flashy" CGI dominált.

És Mecklinger... Szerintem próbálták megtartani, de nem illik abba a világba, ahol Lutz-nak szembe lógós haja van. Nekem volt valami a régi karakterben, egyedi volt, különleges, de ezt az új is hozza csak másképp.

A nagy nyavajgás után azért mégis szeretem ezt a sorozatot, csak félek attól nincs annyi benne, hogy újranézzem. Nem úgy egy SBS Yamato 2199...

[ Szerkesztve ]

(#41959) coco2 válasza Synthwave (#41957) üzenetére


coco2
őstag

Itt egy kicsit vakarom a buksit. Imdb-n a cím "Baka to tesuto to shoukanjuu". De most nézem a képet is imdb-n "Baka & Test". Ez valami nyelvtani dolog?

Találtam egy Elysium BD release-t ([link]), de az csak 13 rész, a megjegyzései szerint a feliratozás nagyon "gyenge" rajta, és az Elysium sub site ([link]) halott. Az a sorozat 2x13 rész imdb szerint. Találtam egy másik torrentet is ott ([link]), az s1+s2-t ír, de egyenlőre a torrent halottnak tűnik. A statisztikájával ellentétben 0 a valós feltöltő, és qBT azt mondja róla "Legutóbb befejezettként látva: Soha", ami egy kicsit gyanús.

Összességében amit találtam az :(((

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41960) Synthwave válasza coco2 (#41959) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem nyelvtani dolog. Pontosabban de. Aki az oldalt csinálta, annak vannak vele problémái. ))

imdb-t felejtsd el. Anidb.

Gyenge sub bullshit, Elysiumnak kifejezetten igényes (ÉS amellett helytakarékos) release-ei vannak.

Igen, Baka to Test to... széria nem csak egy évad.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41961) Mister_X válasza coco2 (#41959) üzenetére


Mister_X
nagyúr

To (と) = és
Tesuto (テスト) = teszt és mivel angol jövevényszó a japánban, ezért van úgy, hogy simán test-nek írják, mert más nem lehet.

Egyébiránt 1) angol borító, 2) hivatalos engrish jellegű japán borító, 3) "namajdénmegferdítem" címféle harmadik féltől

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41962) KaitouP


KaitouP
veterán

Meg is van az új ecchi anime a nyárra: Harukana Receive :P ;]

Ma meg GGO befejező rész... :C Csak érjek már haza a délutáni műszakból (amit még el sem kezdtem). :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#41963) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

GGO befejező részét hamar lezavarták. :DDD Tetszett az évad, remélem lesz folytatás.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#41964) KaitouP


KaitouP
veterán

Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online [Ep. 12.]

Sejthető volt hogy Elza a GGO -beli Pito, de nagyon tetszett az a jelenet amikor találkoztak végre, a szájrapuszin, főleg Karen reakcióján nagyot nevettem. :DDD Ahogy aztán a stáblistát követő zárójelneten is. :D

Zseniális anime volt, 10/10!

Most már csak pótolni kell a korábbi SAO anime-ket, aztán részemről is jöhetne a folytatás. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#41965) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nem elfelejteni, Overlord 3. évad 9 nap múlva indul. :C

Trailer

Ahogy olvasom itt most lesz darálás majd ezerrel.

Live-Die-Respawn

(#41966) Mister_X válasza KaitouP (#41964) üzenetére


Mister_X
nagyúr

“Most már csak pótolni kell a korábbi SAO anime-ket, aztán részemről is jöhetne a folytatás. :D

Őszintén? Sok mindenről nem maradsz le ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41967) KaitouP válasza Mister_X (#41966) üzenetére


KaitouP
veterán

Sebaj kolléga, ha ez tetszett, szerintem elszórakoztat majd a többi is. :D Unalmasabb napokra (amiből mostanában nem igazán jut, szerencsére) majd jó lesz. :) Viszont a Higurashi no Naku Koro ni Kai most prioritást élvez. :K

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#41968) Mister_X válasza KaitouP (#41967) üzenetére


Mister_X
nagyúr

GGo Alternative köröket ver minden SAO évadra. Nézd meg, mert "alapmű", csaxóltam.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41969) KaitouP válasza Mister_X (#41968) üzenetére


KaitouP
veterán

Tényleg jobb volt mint minden korábbi SAO anime? :D Sajnos nekem még nincs így viszonyítási alapom, de persze lehet igazad van. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#41970) F34R válasza Mister_X (#41968) üzenetére


F34R
nagyúr

en 2k utan nem erzem hogy alapmu lenne :DDD

(#41971) Mister_X válasza F34R (#41970) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Épp annyira "alapmű", mint a School Days ;]

@GhostPetya: nem viccelek. És azért is jobb, mert nincs köze az eredeti SAO light noveleket elkövető Kawahara Rekinek (aki úgy írt durvasok kötetet egy VRMMORPG köré, hogy életében nem játszott videojátékokkal).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41972) F34R válasza Mister_X (#41971) üzenetére


F34R
nagyúr

Az is szep ;] :DDD

mondjuk en sem szerettem annyira az VRMMORPG-t :P

(#41973) mekker


mekker
őstag

Megnéztem a Made in Abyss, a maradékot meg elolvastam. Fú, hát az anime szép meg minden, de annyira nem kötött le. Viszont a történet nagyon érdekes, igazi mese feelingje van. Ilyenkor bánom, hogy nem születtem mangásznak, pedig lenne 1 - 2 gyerekkönyv, amiből szívesen csinálnék képregényt.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#41974) mark! válasza mekker (#41973) üzenetére


mark!
őstag

mangász :D

>

(#41975) csadi0011


csadi0011
őstag

Bocs, hogy ilyennel offolok, de nem tudom már, hogy hogyan keressem az itt hallható zenét:
https://coub.com/view/1ah0pn
Valaki esetleg tudja, hogy mi ez?

(#41976) KaitouP válasza csadi0011 (#41975) üzenetére


KaitouP
veterán

Úristen. :DDD Shazam nem ismeri fel? ;]

(#41971) Mister_X

Értelek. :) Azért majd rájuk lesek, max. nem jönnek be annyira. :D

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#41977) unclefucka válasza csadi0011 (#41975) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ez egyáltalán nem off!
De ez a zene kegyetlen! :D
Fertőző, nekem is kell!! :DDD

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#41978) Synthwave válasza unclefucka (#41977) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor csak nekem kapirgálja az agytövemet pehelytollnyi lágy basztatással? : D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41979) bozont válasza csadi0011 (#41975) üzenetére


bozont
veterán

Hallottam már valahol, de nem találtam meg a mentett linkjeim között. :( Valószínűleg valamelyik netrádióban szólt és nem sikerült megtalálni mi ez. De nekem is bejön, jó kis relaxációs zene ha az ember épp idegállapotban van. :D

SAO témához meg, én alapműnek tekintem. De nem azért mert VRMMORPG a téma, sőt az csak a körítés. Itt sokkal inkább Kirito és Asuna pároson van a hangsúly és nagyon jól van felépítve az egész. Nyilván a továbbiak már nem annyira erősek, de azért élvezhető mind. A GGO alternative is nagyon jó volt, könnyed, pörgős, de számomra azért messze van az alapműtől.

(#41980) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Aru Zombie Shoujo no Sainan

Izé... nos... 120 perc horror jellegű dolog. Megérte, bár túl nagy volt a halálozási arány. Azaz mindenki.

Jó hangzás, igényes art, kicsit bugyuta sztori, vér és belek, van itt minden. 8/10-et simán adnék rá, de most kicsit nyugtalanabbul fogok aludni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41981) F34R válasza Mister_X (#41980) üzenetére


F34R
nagyúr

jaja kicsit bugyuta, erdekes cgi is volt benne... stb... egy school days-el siman feler. ;] pont tegnap akartam ajanlani de inkabb nem postoltam.

(#41982) errorcode06 válasza Mister_X (#41980) üzenetére


errorcode06
őstag

Szép. Én erős jóindulattal adtam neki 3/10-et ;]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#41983) Mister_X válasza errorcode06 (#41982) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Igazából pár hülyeséget leszámítva (német hogyishívjáknak japán leszármazottai a főmuftik, haltak a karakterek nagyobb súly nélkül és sok konklúziója nincs a sztorinak) nézette magát. Minőségre meg mondhatni jó. Jobban ádgondolva (nem lefekvés lőtti kómás állapotban) inkább 6.5 vagy 7.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41984) errorcode06 válasza Mister_X (#41983) üzenetére


errorcode06
őstag

Hmm, igazad lehet, tekintve hogy éjjel, félkómában néztem meg. Majd legközelebb...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#41985) estikornel válasza csadi0011 (#41975) üzenetére


estikornel
tag

Ez hasonlít rá a legjobban:

[link]

Ilyenkor próbálj megérteni pár japán szót és arra keress rá én is így találtam meg, "nyan nyan ni hao" pontosan.

(#41986) oriic válasza estikornel (#41985) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez teljesen más, ez a Macross Frontierben volt hallható mint Nyan song. :DDD [link]

Aki tud japánul meghallgathatná a szöveget, mert én csak a Nyan-t értem, semmi mást. (Mármint az eredeti hsz-ben lévőét, amiről a kérdés szólt)

Live-Die-Respawn

(#41987) asuskiddd válasza csadi0011 (#41975) üzenetére


asuskiddd
tag

Hallás után ezt találtam. ;)
Neko Matsuri Nyan!

[ Szerkesztve ]

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

(#41988) oriic válasza oriic (#41986) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na csak megkerestem inkább. :DDD

CV.M・A・O - Neko Matsuri (猫祭り) - イロドリ ミドリ 箱部なる

szerk:

Éééés leninjázták előttem a megoldást. Damn... :O :)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#41989) Hegasus válasza asuskiddd (#41987) üzenetére


Hegasus
senior tag

wáááá, te egy isten vagy! :C tegnap majd egy órát kerestem, de csak fentebb linkelt nyan song-ot és ezer változatát találtam. :DDD
oriic te is isten vagy! :DD

jutalmul nektek

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#41990) KaitouP válasza Hegasus (#41989) üzenetére


KaitouP
veterán

jutalmul nektek

Ebből 10 órás remixet pls, végignézem és felrakom challange videóként. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#41991) KISDUCK válasza KaitouP (#41990) üzenetére


KISDUCK
addikt

Itt a10 órás, kérjük a videót! :))

(#41992) bozont válasza asuskiddd (#41987) üzenetére


bozont
veterán

Király! :R Én is próbáltam egész este (munkában meg tiszta zombi voltam :DDD ), de a legközelebbi találat nekem is a Macross-os Nya Nya volt. Lehet nem jól sikerült azt az egy-két szót kihallani.

Itt van amúgy a készítő YT csatornája is.

Közben persze elkalandoztam ide-oda és most úgy vagyok hogy újra kellene nézni a Macross szériát. Már csak szabadidőt kellene hozzá szerezni. :O

[ Szerkesztve ]

(#41993) KaitouP válasza KISDUCK (#41991) üzenetére


KaitouP
veterán

Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan találtok 10 órásat... :DDD :O

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#41994) csadi0011


csadi0011
őstag

Ahh. Köszönöm én is a megtalálóknak. :R

oriic linkje alatt komment:

Booksrule92 1 hónapja
if you actually like this kind of music please go find help.

:DDD

(#41996) Synthwave válasza Goldwin (#41995) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát ez így elég légből kapott.

Pontos leírás, hogy mikről van szó, képek, satöbbi.

Nem, mintha személy szerint érdekelne, de érted. ;] Bár, ha az NGE New Type 100% Collection Artbook vagy valami fincsi Asuka PVC is része, akkor az lehet, hogy elgondolkodtat - no guarantee however.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41997) mekker válasza Goldwin (#41995) üzenetére


mekker
őstag

Én sem vagyok egy nagy gyűjtő, de az NGE-s gyűjtemény mit takar, és kb mennyiért?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#41998) Synthwave válasza mekker (#41997) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ó, azért én simán el tudnék kúrni ~30 milliót másfél óra alatt cdjapanon meg amazon.co.jp-n. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41999) Mister_X válasza Goldwin (#41995) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Rakd fel a HardverApróra megfelelő topicban, itt (mint a fórum többi részén) tilos a hirdetés.

Tudom, egyszerűbb a célközönseget megkeresni, de nem szabad, na. Akit érdekel, rákeres, legyen a hirdetés címében vagy a szövegében az 'anime' tag.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42000) Synthwave válasza Mister_X (#41999) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha törlöd a hsz-ét, akkor nem valószínű, hogy kap a válaszokról értesítést.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.