Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41853) KISDUCK válasza Synthwave (#41848) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát a hölgy avatarral rendelkező fórumtársak között egy kis burkolt agressziót véltem felfedezni.

Nem mondanám, hogy viráglelkű vagyok, de ez a sorozat kiéget, amikor átváltozik a kiscsaj és a ruhája durván bevág ott amit a japánok filmekben kikockáznak hát az szerintem egy kicsit perverz. :D Meg az mi hogy a sorozat elején van a gettós távlati kép és a sarokban éppen kutyák nemzik a következő kutyuli generációt, kicsit meglepett. A poénok felét a perverz jelenetek adják. Ne aggódj, nem botránkoztat meg ahhoz ez a sorozat kevés, csak meglepett hogy ilyenek vannak benne.

(#41854) F34R válasza KISDUCK (#41853) üzenetére


F34R
nagyúr

friss vagy meg az anime vilagaba... amugy ja Kill la Kill eleg jo alkotas.

(#41855) KISDUCK válasza F34R (#41854) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát nem mondanám, hogy friss, de tény hogy nem sok művet láttam. Engem inkább a hosszú akció animék fogtak meg. 2011-ben kezdtem a Bleach-csel azt végig pörgettem és megnéztem a filmeket, majd szünet egészen a One Punch Man-ig utána jött a Naruto majd a One Piece és közben elnyomtam néhány rövidebb sorozatot, majd Fairy Tail és Hunter x Hunter meg pár egyéb rövidebb sorozat. Jelenleg 69 megtekintett sorozat és film van a listámon és 10 folyamatban lévő. De eddig a Kill la Kill a legperverzebb. :)

(#41856) errorcode06 válasza KISDUCK (#41855) üzenetére


errorcode06
őstag

Még ;)

Szerk.: A Redline-t japánul vagy angolul érdemes megnézni?

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#41857) PR0JECTNR56 válasza errorcode06 (#41856) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Japán, az angol (mint általában anime fronton) elég gyenge.

(#41858) bandiras2 válasza PR0JECTNR56 (#41857) üzenetére


bandiras2
senior tag

Ellentmondanék.
Az angol ebben az esetben pont hogy kiemelkedő. Azon kevés animék egyike, ahol nagyon jó a szinkron, sőt a szinkronhangok még jobban el is lettek találva hangulatilag, pl J.P. vagy Machinehead japi vs USA szinkron nagyon az angol javára dönti a redline mérlegét.
Pláne, hogy ez egy olyan anime, ahol nem akarsz a betűkkel bíbelődni, ha értesz angolul.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#41859) PR0JECTNR56 válasza bandiras2 (#41858) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Youtube-on mindkettő fent van, belehallgat, eldönti.

(#41860) Mister_X válasza PR0JECTNR56 (#41859) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én is azt az elvet vallom, hogy ha anime, akkor kizárólagosan japán szinkron, mert az esetek 98%-ában hagy némi kívánnivalót az angol/magyar szinkron (német/spanyol/portugál gondolom nem játszik) maga után. De pont abban a 2%-ban van benne a Redline, tehát tényleg az a megoldás, hogy belehallgat, majd eldönti.

Egyébként mindent az eredeti szinkronnal nézek, filmeket és nyugati sorozatokat angolul (kiv. Narcos, ott “gyárilag” spanyol a fele :N), kínai és koreai animéket is a saját nyelvükön, hiába nem értek egy szót se.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41862) KaitouP válasza KISDUCK (#41847) üzenetére


KaitouP
veterán

Minden másodpercében zseniális , "all time favorite" animém! :)) Remélem tetszeni fog neked is a továbbiakban. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#41863) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Nem igazán szoktam csípni az ilyen opening féle zenéket, de szerintem ez nagyon jó lett :K

[link] Úgy igazán 0:40 körül indul be.

[ Szerkesztve ]

(#41864) Aljasvip válasza Mister_X (#41860) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ha szabad érdeklődni, neked melyik anime szinkron tetszett?
Amit én szinkronosan néztem és emlékszem is rá, tehát tetszett: Angel Beats, Baccano, Black Lagoon, Cowboy Bebop, Hellsing Ultimate, Spice and Wolf.

(#41865) Mister_X válasza Aljasvip (#41864) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Angolul? Egyik sem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41866) bandiras2 válasza Aljasvip (#41864) üzenetére


bandiras2
senior tag

Angol szinkron?
Cowboy Bebop: a szinkron nem lett rossz, látszott hogy kapott törődést, de azért a japán az igazi.
Hellsing Ultimate: Ez se olyan rossz, de pl a pszicho pap zseniális őrületét sem volt képes az angol csapat átadni

A Sunrise cuccoknak általában szintben van a szinkronja az eredetivel, pl Code Geass, vagy az újabb Gundam szériák(az Iron blooded orphans-t csak japánnal láttam)

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#41867) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Gun Gale Online

9. rész

Tetszett az új rész, a biszex csajnak mondjuk semmi értelme nem volt. :D Easter egg: a Feláldozhatók filmből voltak a karakterek a vezetők akiket Pitou kinyírt sniperrel.:D (Sinon említéséért pacsi)

Live-Die-Respawn

(#41868) KaitouP válasza oriic (#41867) üzenetére


KaitouP
veterán

Jó volt valóban, én épp most néztem meg. :D Lehet a biszex csaj valódi énje még képbe kerül valahogy. Mindenestre az a puszit kérős jelenet jópofa volt. :DDD

Milyet darált amúgy Pito az elején, WOW. :Y
A Felaláldozhatók karaktereit meg akkor jól megéreztem, tökre azok ugrottak be nekem is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#41869) oriic válasza KaitouP (#41868) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"A Felaláldozhatók karaktereit meg akkor jól megéreztem, tökre azok ugrottak be nekem is."

Jó hát Chuck Norris-t, Dolph Lundgren, meg Wesley Snipes, Van Damme eléggé felismerhetőek voltak. :DDD

[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#41870) KaitouP válasza oriic (#41869) üzenetére


KaitouP
veterán

True, csak azért mondtam mert én amúgy nem láttam egyik filmet sem, csak annyit láttam a karakterekből is amennyit egy trailer vagy tv -s ajánló mutat. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#41871) Totheground


Totheground
addikt

Amugy egy szosszenet erejeig visszaterve arra, hogy mire kell a blade - erre.
Ez nagyon allat 2 nap volt. :C
(nem az en kepem, szerencsere joval kozelebb voltam)

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#41872) bandiras2 válasza Totheground (#41871) üzenetére


bandiras2
senior tag

Na ez nem kicsi tömeg!
[Ez jutott róla eszembe]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#41873) Totheground válasza bandiras2 (#41872) üzenetére


Totheground
addikt

És milyen lesz a Novemberi, a kib@szott TOKYO DOME-ban. 57,000 emberrel.
Egyébként kiszivárgott a satrip Miracle Wave része (egyértelmű okokból). Anchan baromi ritkán látszik ilyen védtelenek, általában ő a csapat “erős embere” (mondjuk leaderként ez is a “dolga”), úgyhogy ez ilyen szempontbol is egy remek pillanat volt (a közönség fele is össze-vissza töröltette a szemét). Eddig is mindenki a LL istennőjeként emlegette, de a 3.rd live megmutatta, hogy ez tényleg vitán felül áll. :R
[link]

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#41874) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Gun Gale Online

11.

Volt itt dara ezerrel. A vége meg nagyon SW: Rogue One-os lett, a vörös fénykarddal. :C

Live-Die-Respawn

(#41875) errorcode06 válasza oriic (#41874) üzenetére


errorcode06
őstag

Foton kard!

Apropó! FMP! IW 8.5 összefoglaló lett?

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#41876) maross


maross
veterán

Az amcsi Death Note film kellokeppen szornyu, Light buta feje es viselkedese eleve kiverte a biztit. A 2400 oldalas manga viszont tuti volt.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#41877) Mister_X válasza oriic (#41874) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem tizedik epizód?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41878) oriic válasza Mister_X (#41877) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De. :(

(#41875) errorcode06

Lééézerkardot is írhattam volna. ;]

Live-Die-Respawn

(#41879) errorcode06 válasza Mister_X (#41877) üzenetére


errorcode06
őstag

És csak 12 részes lesz :D

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#41880) KaitouP válasza oriic (#41874) üzenetére


KaitouP
veterán

Most néztem meg, nagyon badass volt az egész rész, de pláne a vége, amikor a füstben fénylik a vörös fénykard foton kard, tényleg a Rogue One -ból vehették az ötletet. :D

Nagyon szeretem ezt a GGO -t, kedvet hozott tényleg a korábbi SAO animék megnézésére. :K Kár hogy még 2 rész, és vége a GGO -nak.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#41881) estikornel


estikornel
tag

Üdv,

Tegnap elkezdtem, ma befejeztem az Evangeliont, 1-(21-24 Director' Cut) majd ezt követte az End of Evangelion, a két köztes moviet pedig kihagytam mert redditen és itt is azt olvastam, hogy nem szükségesek mert egyik az évadot, másik az EoE-t foglalja össze/vezeti fel. A véleményem így ezek alapján áll majd össze.

Sokáig azt gondoltam, hogy csak valami túlhypeolt darab amit az igazán veteránok értékeltek fel ennyire. Tetszett, nagyon furcsa volt ez a régi grafika, és ősi ábrázolás mintha 10 évesen néztem volna a Tom és Jerryt rajzt tekintetében csak egy elég abszurd világgal.

Sztori és a mondanivaló nem biztos, hogy teljesen átjött, de nagyon éltem ezt a biorobotos akciót meg kaszabolást. Nem volt vontatott annak ellenére, hogy 12 óra majdnem az egész, az egyes karakterek háttérsztorija is oké volt, viszont Shinji karaktere a vége felé már nagyon bosszantó volt, túl volt tolva a dráma kicsit szerintem, hiába adott rá magyarázatot az EoE..

Ha valaki pár mondatban (hát ez most azért nagy challenge) megtudná fogalmazni, hogy miként kellett volna értelmezni az egészet, azt megköszönném, akár privátban, vagy itt spoilerben. Nem egy könnyű darab annyi biztos.

(#41882) KISDUCK válasza estikornel (#41881) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az egész sorozat harc, CGI és dráma mind csak arra kellett, hogy a szerzőnek legyen alibije bemutatni az ismert univerzum legnagyobb kebleit. Aki mást mond kamuzik. :D
Bandiras majd vagy itt vagy privátban biztos ad részletes elemzést, nagy rajongója az Evangelionnak. Nekem a befejezés nem tetszett, kicsit átestek a ló túloldalára dráma/elvontság terén.

(#41883) Dluinet válasza estikornel (#41881) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Hedgehog’s dilemma
A sündisznók télen, hogy ne fázzanak, közel kellene, hogy húzódjanak egymáshoz és ezzel párhuzamosan, minél jobban egymáshoz érnek, annál inkább szúrják egymást.

Szükségünk van a másikra, össze kell fogni, de ha valakit közel engedünk magunkhoz, akkor sebezhetővé válunk azzal szemben

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#41884) mekker válasza KISDUCK (#41807) üzenetére


mekker
őstag

Most én is megnéztem a Mob Psychot. Tudtok mondani esetleg valami hasonlót? (Lehetőleg valami <50 részeset.)

Szerintem nem kár, hogy nem lesz folytatás. A karakterek és a grafika nagyon el lett találva, de a végére túl OP-k lettek a szereplők. Konkrétan az utolsó pár részben már bevallottan csak fillerként voltak benne a harci jelenetek.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#41885) Mister_X válasza mekker (#41884) üzenetére


Mister_X
nagyúr

De, lesz folytatás.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41886) estikornel válasza KISDUCK (#41882) üzenetére


estikornel
tag

Örülök, hogy nem csak én vagyok így a végével, azt hittem kapom majd az áldást, hogy mé' nem tetszik.

@Dluinet: Felfigyeltem valóban erre a dologra én is a filmben, viszont így ma törtem rajta a fejem és kicsit tisztább a kép.

Találtam egy videót ami elmagyarázza elég részletesen, és olyan érzésem volt a videó végén mintha nem is ezt a sorozatot néztem volna. [link]

(#41887) KISDUCK válasza estikornel (#41886) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ez a topik szerencsére barátságos. Elég jól megférünk itt a kükönféle ízlésekkel.

(#41888) mekker válasza Mister_X (#41885) üzenetére


mekker
őstag

Mondjuk érdekes, mert egy folytatás könnyen lehet ellentmondásos a sorozat filozófiájával szemben.

Gondolom jön a nemzetközi kirendeltség, akik valamiért tudnak japánul, és kiderül, hogy az eddigiek lófingot nem értek. *fáradt sóhaj* Ha 12 rész után már fél kézzel dobálják a főbossokat, akkor itt nincs mese, a 2. évadban jönnek a galaxisokat egymáshoz dobáló óriásfőbossok.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#41889) oriic válasza mekker (#41888) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondd csak, te láttad a Tengen Toppa Gurren Lagannt? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#41890) Synthwave válasza KISDUCK (#41887) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az utóbbi időben túlságosan is az. Ingerszegény környezet lett belőle.

Sajna.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41891) Dluinet válasza estikornel (#41886) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak szuper elzárt embereket láttam, akik másokat az érzelemmentességükkel zárnak el maguktól.
Amúgy sem képesek érzelmi kapcsolatot teremteni a környezetükben lévőkkel, mert rögtön agresszív reakciót vált ki az egyik féltől.
Agresszív viselkedéssel leplezik, hogy mennyire gyengék, vagy mennyire gyengének látszódhatnak.

Megdöbbentett a kitartás az elszántság és a saját magukba megsemmisülés hullámzása, körforgása, váltakozása.

Még 16-18 éve láttam először, de még mindig hatással van rám.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#41892) Synthwave válasza Dluinet (#41891) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

tl;dr: Asztrálisan egy csecsemő szintjén vergődő egyének némi melodráma kíséretében egymás arcába süvöltenek, miközben 40 méteres robotizékkel hentelik miszlikbe a böszme ufóizéket, hogy a végén nyugodtan kardba dőlhessenek.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41893) mekker válasza Dluinet (#41883) üzenetére


mekker
őstag

Nem rajzfilm, de még egy ~8 éve láttam egy érdekes filmet: A sündisznó

Mondjuk nem tudom már, hogy mennyi köze van az Evangelionhoz, de jó film.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#41894) Totheground


Totheground
addikt

Csak egy apró, érdekes az szösszenetként, hogy itt mennyit számít az ismertebb idolok szava.
Anchan szombat este tweet-elte, hogy szereti ezt a helyet és hogy ott vacsorázott [link]

Ez pedig a hely másnap

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#41895) Synthwave válasza Totheground (#41894) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hiába, sok embernek nincs alapvetően élete. Ez ott kint talán még igazabbnak tűnik, mint idehaza.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41896) KaitouP válasza Synthwave (#41895) üzenetére


KaitouP
veterán

Dat comment. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#41897) mekker válasza Totheground (#41894) üzenetére


mekker
őstag

Tudom, nálunk nincsenek igazi celebek, de ha lennének, akkor is idiotizmusnak számítana.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#41898) Totheground válasza Synthwave (#41895) üzenetére


Totheground
addikt

Inkabb mondanam, hogy ha egy Istenno mond valamit, azt illik kovetni. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#41899) Synthwave válasza Totheground (#41898) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

*cosplayező J-pop sztár

És a kiéhezett slepp. ;]

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41900) Totheground válasza Synthwave (#41899) üzenetére


Totheground
addikt

In hell thou shall linger forever shant thou accept the one and only God(ess).

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.