Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41251) alevan


alevan
őstag

Grancrest Senki 9. rész:

Modern mainstream animéban most láttam egy ideje először reálisan bemutatva szerelmet és szexet (középkoi világszemlélethez viszonyítva). Már az is meghökkentő volt, hogy egy nem slice of life romantikus animében megcsókolta a főszereplő a másikat, illetve bevallották egymásnak érzéseit, de a második félben egy tipikus modern anime Marrine döntését eljátszotta egy "soha!" kijelentéssel, utánna vagy harcoltak volna egy szépet és ment volna tovább a történet.

(#41250) oriic Azért a hangyás történetszál alatt látványosan elfogyott az alapanyag, az addigi pörgős történetvezetés látványosan lelassúlt. És nem vált előnyére. Én is várom a folytatást, de inkább gyűljön még hozzá nafta pár évig.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#41252) oriic válasza alevan (#41251) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A csók meg a vallomás aranyos volt szerintem, a szex nekem kicsit wtf, mert hirtelen jött. o.O

Live-Die-Respawn

(#41253) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Basszus jövő héten vége a ReLife-nak (manga).

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#41254) Darth_Revan válasza Dr. 444Hertz (#41253) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy az OVA sorozat hogyan fogja tudni feldolgozni a maradék mangát..attól félek, hogy csak kapkodás lesz tele kivágásokkal :O

(#41255) Dr. 444Hertz válasza Darth_Revan (#41254) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

5 rész lesz vagy mennyi is? :U
Tényleg nem lesz egyszerű dolguk... De viszonylag jól megoldották az első évadot is (bár a manga milliószor jobb, az is tény), azért kíváncsi leszek az eredményre.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#41256) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Most látom, hogy a Soul Worker (játék, aminek a függője lettem :D) egyik fő karakterének, Haru-nak a hangja Kayano Ai, aki a ReLife-ben Hishiro-nak, a Saekano-ban pedig Utaha-nak ad hangot...
Most már értem, miért volt szimpatikus a karakter :C

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#41257) F34R


F34R
nagyúr

B- The Beginning jora sikeredett? latta mar valaki? Netflixes.

(#41258) mark! válasza F34R (#41257) üzenetére


mark!
őstag

a netflix csak ne ;]

idén lesz amúgy valami élőszereplős netflix csoda? kövezzetek meg de nekem tavaly a death note tetszett.

[ Szerkesztve ]

>

(#41259) F34R válasza mark! (#41258) üzenetére


F34R
nagyúr

pedig van par anime amit csak ott lehet nezni... marmint jon a macska es behozza a nappaliba ;] ;] ;]

Live-Actiontol a hideg kiraz., lattam parat, de bar ne tettem volna :U

(#41260) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Jön magyar szinkronnal a Dragon Ball Super. [link]

Live-Die-Respawn

(#41261) F34R válasza oriic (#41260) üzenetére


F34R
nagyúr

viccelsz? most ezt igy? nah jo ez volt a mai nap fenycsucsa azt hiszem beleugrok a napba. ;] :DDD

(#41262) mekker válasza oriic (#41260) üzenetére


mekker
őstag

-

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#41263) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41264) F34R válasza Synthwave (#41263) üzenetére


F34R
nagyúr

es amilyen cukin pucsit, ket levagott fejpamacsot tart a kezeiben.

#goreshit ;]

[ Szerkesztve ]

(#41265) mark! válasza oriic (#41260) üzenetére


mark!
őstag

nem is olyan rossz hír ez. talán lesz egy újabb generáció, amelyik dragon ballon fog felnőni :K
akit eddig is érdekelt, az nézte eredeti szinkronnal, a gyerekeknek meg tökmindegy hogy milyen a magyar.

>

(#41266) Synthwave válasza F34R (#41094) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

[link]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41267) Hintalow válasza Synthwave (#41266) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ahhh, panty and stocking 😁 ebbe a kèt karakterbe szerelmes lennèk, ha amúgy az animèben nem kèt teljesen remènytelen gyökerek lennènek 😂

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#41268) Synthwave válasza Hintalow (#41267) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41269) tatararpad válasza mark! (#41258) üzenetére


tatararpad
őstag

Habár nem anime, de a Witcher könyvekből mintha sorozatot akarnának csinálni...

(#41270) maross válasza tatararpad (#41269) üzenetére


maross
veterán

Az bizony jó lenne, egyik másik része egész jó volt.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#41271) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok. Egy Animét keresek. Nemtudom mikor láttam már. Azt se, hogy hol adták a tv-ben. Azt se, hogy pontosan mi is volt benne csak részletek. Annyi rémlik, hogy ilyen pilotaversenyzős valami egy másik bolygón. Nem egy sok részes anime. kb 10-15 rész az egész. És nem valami happy endes a vége.

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#41272) oriic válasza skitzoo (#41271) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ōban Star-Racers?

Live-Die-Respawn

(#41273) skitzoo válasza oriic (#41272) üzenetére


skitzoo
senior tag

Igen. Köszönöm szépen. Este végig is nézem. :R
Szerk: Azt esetleg tudod, hogy hol adták?

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#41274) oriic válasza skitzoo (#41273) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Magyarországon Jetix-en.

Japánban Jetix, NHK BS2

Németeknél a Super RTL-en

USA - Jetix, Disney XD

Kanada - YTV

Olaszoknál - Rai 2

Spanyoloknál - Antenna 3

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#41275) skitzoo válasza oriic (#41274) üzenetére


skitzoo
senior tag

Köszönöm. :R

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#41276) maross válasza KISDUCK (#41109) üzenetére


maross
veterán

Befejeztem Terra Formars második évadot, első évad után nehéz volt lenyelni az új irányt, de kb a felétől egész nézhető lett (vagy csak megszoktam, ki tudja, öregszem). Csökkenő kawaii, de lényegesen kevesebb az erősebb jelenetek száma is. Utolsó rész egész érdekes harmadik évadot vetít előre, biztos megnézem azt is :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#41277) KISDUCK válasza maross (#41276) üzenetére


KISDUCK
addikt

Akkor lehet adok egy második esélyt a 2. évadnak.

(#41278) estikornel


estikornel
tag

Egyik nap találtam instagramon ezt a klipet, valaki tudja mi a szám címe? Ha valaki aki beszél japánul és pár sort le tud írni a dalszövegből nekem az is elég lenne, abból vissza tudnám keresni. (shazam nem találta, illetve tök mást ad ki rá.)

Köszi! Audiovizuálisan kimondottan attraktív, mármint a hely.. ;]

(#41279) Dr. 444Hertz válasza estikornel (#41278) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Tessék, kikerestem neked a számot :)

Ez pedig a szövege japánul, remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#41280) Dr. 444Hertz válasza Dr. 444Hertz (#41279) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ui: amúgy a szám címe Zipper (ジッパー, Dzsippá), Yoshida Akari az énekesnő az NMB48 nevű együttesből... Legalábbis a Google szerint. :)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#41281) F34R válasza Dr. 444Hertz (#41279) üzenetére


F34R
nagyúr

lyricalnonsensen van romanji is ugy konnyebb elenekelni xD

(#41282) -=RelakS=- válasza F34R (#41281) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

mi az a "romanji"? :P

A dalnál meg már vártam, hogy valami anime nyitódala :) Kellemes mindenesetre.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41283) Dr. 444Hertz válasza F34R (#41281) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Te nyertél :D
Ahhoz már lusta voltam, hogy "romanji"-val is megkeressem ;]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#41284) estikornel válasza Dr. 444Hertz (#41279) üzenetére


estikornel
tag

Perfekt, köszönöm szépen! :R

(#41285) mark! válasza F34R (#41281) üzenetére


mark!
őstag

az nem romaji? 🤔

>

(#41286) -=RelakS=- válasza mark! (#41285) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ローマ字, azaz roomaji, de jobbára romajinak írják, mert tojnak a hosszú o-ra :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41287) unclefucka válasza Dr. 444Hertz (#41280) üzenetére


unclefucka
senior tag

Nem csak a Google szerint, a videó feltöltője is az említett leányzó. :K
A zene simán lehetne egy OP is akár és ettől függetlenül is tetszik, felkerül az autó SD kártyájára. :K

Túl tökéletes a csajszi fogsora, de amúgy jöhetne nekem kanji-kat tanítgatni. ;]

A YT csatornájának mostani kezdő videóján sminkelési tanácsokat ad, ha nem lenne Japán a lány nem lenne ennyire cuki az egész, de édes, ahogy váltogatja a Japán nyelvet azokkal az angol kifejezésekkel, amiket nem fordítanak le.

Ez nem is tudom, hogy szokás, vagy lustaság, vagy mindkettő?

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#41288) mark! válasza -=RelakS=- (#41286) üzenetére


mark!
őstag

állandóan csak a kötözködés ;] ;]

>

(#41289) Dr. 444Hertz válasza unclefucka (#41287) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Az angol szavak 1:1 átvétele nem most kezdődött.
Most én meg nem mondom, hogy lustaság vagy sem, mindenesetre a japánok nem állnak meg fordítgatásra minden egyes új idegen kifejezésnél.
(Amekkora változáson átesett az elmúlt évszázadban az ország, szerintem nem meglepő.)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#41290) unclefucka válasza Dr. 444Hertz (#41289) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ez mindenesetre egy elég jellegzetes dolog. Nem mondom, hogy ez rossz dolog, inkább egzotikus. Én elég nyitottan állok mindenhez, amíg nem tudok negatívumot felhozni ellene.
Az viszont elképzelhetetlen, hogy egy angol szóra/kifejezésre ne létezne egy magyar kifejezés/szó.

Összességében elfogadtam és már hiányozna is, ha nem lenne. Valahogy integrálódott a kialakult képbe, nagyjából úgy mint a kawaii, mint jelenség.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#41291) Totheground válasza unclefucka (#41290) üzenetére


Totheground
addikt

Egyreszt sok szakszo van, aminek nincs (vagy csak eroltetetten, valamennyire eltero jelentessel), masreszt aminek van, neha ott is inkabb rohognie kell tole az embernek (cashflow - penzaram, PUC - kivetitett jovairasi egyseg modszer :W ).

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#41292) Mister_X válasza unclefucka (#41290) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ugyan már, a magyar is tele van idegen és jövevényszavakkal amik hangtanilag kb. semmit se változtak az eredetihez, csak másképp írjuk le (internet, hardver, szerver, sztressz, fitnesz, rúzs, buldózer, csili, dzsúz, riport, huligán, koktél, póni, sztár, zsűri szlogen - ez a jéghegy csúcsa), most akkor a magyar is elnyugatiosodik, mint a Japán? Mondjuk ja, úgy 1000.08.20. óta minimum.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41293) unclefucka válasza Totheground (#41291) üzenetére


unclefucka
senior tag

Sajnos ez is a nyugatiasodó, lustuló életvitelünk eredménye. Hol vannak már a nyelvújítók! Kazinczy forog a sírjában. :O ;] Hagyjuk a lájkolást a hanyatló nyugat ópiumának. :K

#41292 Mister_X:
Ugyan már, ezen szavak minimum 99%-ára van magyar kifejezés, csak nem szeretjük őket. Legalábbis a többség nem:
Internet - Világháló
szerver - központi számítógép, vagy kiszolgáló
stressz - idegesség
fitnesz - torna, fizikai egészség
rúzs - ajakszínező
buldózer - földtoló, talajgyalu
csili - erős paprika, hegyes-erős, macskapöcse
dzsúsz - gyümölcslé
riport - jelentés, összefoglaló, cikk
huligán - betyár, haramia, stb.
koktél - bólé
póni - csikó
sztár - csillag
(Nem Sztár születik, hanem Csillag születik!)
zsűri - bíráló bizottság
szlogen - jelmondat
És ez még csak a jéghegy csúcsa. Szinte mindenre fabrikáltunk mívesebbnél-mívesebb magyar szót. :C

Ugye a vicc: Maga azt állítja, hogy ez Dzsem, erre itt az van írva, hogy Jam és Lekvár van benne...

Igen, Magyarország elnyugatosodik, mint Japán. És igen, 1000. augusztus 20. óta. Hiszen minden út Rómába vezet. (Ha Putyin is úgy akarja persze... :DDD )

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#41294) Mister_X válasza unclefucka (#41293) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ugyan így vannak japán szavak az angolból átvettekre, csak ők sem szeretik használni.

ルージュ - 口紅 (rúzs - kuchibeni, azaz “szájvörös”)
キス - 接吻 (kiss - seppun, azaz “ajakérintés”)
インターネット - 電網 (internet - denmou, azaz “elektromos hálózat” továbbá power grid kifejezésre használják ma, mint rövidítés, mert van hosszabb verzió hivatalosan)
ペディキュア - 足治療医 (pedikűr - ashichiryoui, azaz lábápolás)

Magára a szexre is van jópár szavuk, csak azokat se használják már. Tehát kb. nekik is van mindenre szavuk, ha nagyon akarnak és nem véletlenül tizenakárháns kötetes a japán értelmező “kéziszótár” és mindegyik kötete alkalmas előre eltervelt emberölés elkövetésére.

tl;dr.: tehát amikor húzzátok a szátokat, hogy minek használnak angolból átvett szavakat, jusson eszetekbe, hogy mi mennyi jövevényszót használunk.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41295) Dr. 444Hertz válasza unclefucka (#41293) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Japánban is a jövevényszavak nagy részének van japán megfelelője, csak azokat senki nem használja.
Én se tudok most kapásból példát mondani.
Szerk: látom valaki példákat is tudott írni :)

Egyébként a magyarok hajlamosak azt hinni, hogy bizony ők ha szeretnének, tudnak csak magyar szavakkal is kommunikálni (részben igaz persze), holott vannak például latin eredetű szavak, amik már teljesen belesimultak a nyelvbe.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#41296) mike1334 válasza unclefucka (#41293) üzenetére


mike1334
veterán

A stressz magyar szó. Selye János alkotta meg a stressz elméletet :) és jóval több, mint idegesség. Amúgy "szegény" stresszt félreértik, alapvetően nem káros. (A stressz napos oldala c. könyvet érdemes elolvasni, bár manga verzió még nincs, de hátha elfér itt az infó. :) )

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#41297) -=RelakS=- válasza unclefucka (#41293) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem a csili mindig is a chili paprikát jelentette, nem bármely random macskapöcs paprikát, a póni meg az aprólovat, nem a csikót.

Amúgy meg nem tudom, megvan-e az a rész az InuYashából, mikor Myouga-jiji ecseteli az új támadás lehetőségét vagy a problémát Kagoménak, és szóba kerül a gyémánt: kongouseki. Kagome töri a fejét, majd felkiált, hogy ja, a "daimondo" Azt meg Myouga nem érti :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41298) unclefucka válasza Mister_X (#41294) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ha úgy vesszük, akkor csak jövevény szavakat használunk, hiszen a nyelvünk kialakulásában elég sok hatás érvényesül. Görög, latin, sumér, perzsa, germán, stb. De ezek ősibb nyelvek, mint a magyar, ellentétben az angol nyelvvel, ami viszont sokkal fiatalabb, mégis efelé tendálunk.

#41295 Dr. 444Hertz:
Ilyen formán persze igaz, hogy a magyar nyelv nem annyira ősi, de pont ezért én keményen ápolnám a japán nyelvet, mint ahogyan teszem is ezt a magyar nyelvvel. El ne tűnjön már eme két csodálatos nyelv. :))

#41296 mike1334:
Na tessék! A végén még kiderül, hogy ez is magyar szó, amit átvettek (eloroztak) a szászok tőlünk. ;]

#41297 -=RelakS=-:
Apróló. Zseniális! :C
Ez az InuYasha -ból kivett példa hűen tükrözi, amit próbálok elmondani. :K

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#41299) Totheground válasza unclefucka (#41293) üzenetére


Totheground
addikt

Ne essünk már bele az ismert artézi kút - vízcsordító távfurat dologba, ha lehet. Nekem legalábbis baromira nem kenyerem a túltolt magyarítás. Aki pedig neveket magyarít, rögtönítélő bírósággal küldetném a tajgára medveszart szedni (Verne Gyula és Kolombusz Kristóf pl).
Amúgy a stressz nem egyenlő az idegességgel.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#41300) Dr. 444Hertz válasza unclefucka (#41298) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nem kell félteni sem a japán nyelvet, sem pedig a magyart.
Például a cseresznye, az uborka, az asztal, az ablak, a bab meg a hasonló szavak szerinted mennyire magyar eredetűek?
Nem támadni akarlak, eszem ágában sincs (örülök, hogy valakit foglalkoztat a téma), csak a nyelv annyira képlékeny dolig volt, van és lesz, mint amilyennek manapság érezzük.
Amilyen a környezet, ahhoz igazodik a beszélt nyelv, a szókincs és a nyelvtan pedig aszertint fejlődik.

Szerk: a japán nyelv ősiességéről annyit, hogy én egyáltalán nem tudok elolvasni egy 150 éves szöveget.
Ez nem az én hanyagságom, és nem is az elmúlt generációk hibája, egyszerűen muszáj volt a nyelvtannak és a szókicsnek alkalmazkodnia a 20. századhoz.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.