Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41401) F34R


F34R
nagyúr

Mutatok en is egy nem kovetendo peldat.

I'dont have any friends or buddies. ;]

[ Szerkesztve ]

(#41402) Synthwave válasza Totheground (#41400) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Így van. Mint az az ember (ill. lehetséges emberek), aki(k)re én utaltam az "életvezetési tanács" posztban.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41403) F34R


F34R
nagyúr

(#41404) Nova96 válasza F34R (#41401) üzenetére


Nova96
őstag

Csináljunk itt is egy "me to" mozgalmat? :DDD ;]

Sorry, rossz vicc volt.

[ Szerkesztve ]

(#41405) Nova96


Nova96
őstag

Nanatsu no Taizai+ OVA
OP karakter(ek) kalandos és vicces története. Nagyon laza nyugtató anime élvezet volt nézni. Bár főszereplő kihasználhatta volna többször az erejét, de ez így volt jó

Re:ZERO -Starting Life in Another World
Én ezt az animét, hogy vártam. :D Ennyi meme-t és hülyeséget ebből az animéből amit csináltak.
Végre végig néztem 2 nap alatt, etette magát bőven, DE 9-18, de ha kedves akarok lenni akkor csak a 12-18 MIAFRANC, mármint értem miért, de kedves töketlen/értelmetlen főszereplünk miért nyomott egy reset gombot az előző checkpointhoz és hozta helyre? Igen, értem miért mutatták be, de sok volt szerintem. A 9 mert azért legelső részekben kiderül amikor már egyszer meghalt mennyire fontos az igéret kedves, szürkehajú fél-elfnek.
Egyébként hype-t megérte vagyis ez relatív, de nagyon befaltam ezt az animét szóval megérte várni rá. Folytatáss lesz akkor várom, hátha kiderülnek fontosabb dolgok is.

Szerk:
Kis időtök van.-> Do You Want To Change The Future of Anime?

[ Szerkesztve ]

(#41406) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Valaki ismeri a Caligula nevű PS Vita játékot?
(Én nem.)

Mindenesetre jön belőle anime elvileg.
Ritkán szoktam anime zenékre pozitívan reagálni, de ettől a PV-től libabőrös lett a hátam :Y
Nagyon kíváncsi lettem.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#41407) F34R válasza Dr. 444Hertz (#41406) üzenetére


F34R
nagyúr

szerintem rajta lesz a lejatszon, sot ha felkerul a lyrical-nonsensre meg nyekeregek is valamit belole. :DDD

keso.... [link]

[ Szerkesztve ]

(#41408) oriic válasza Dr. 444Hertz (#41406) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Elsőre a Persona jutott az eszembe a képi világról.

Live-Die-Respawn

(#41409) Mister_X válasza Nova96 (#41405) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hjajj... Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, nem nehéz kimondani/leírni... na, tessék megpróbálni ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41410) Aljasvip


Aljasvip
senior tag

Az új LOGH remélem nem csak engem mozgatott meg. Szomorú, hogy csak egy PV érkezett eddig, de a zene engem rögtön elkapott. Az eredeti szériában nagyon eltalálták a klasszikus zenéket a csaták alá.
Ugyanazon YT csatornára felkerült a PV zenéjének egy bővített változata is.

Kicsit sajnálom előre a sorozatot, szerintem a régi fanok teljesíthetetlen elvárásaihoz nem fog felérni. (Bújtatott Star Wars áthallás...)
Olvastam az eredeti szinkronhangokat követelő hisztizőktől kommenteket, jót nevettem magamban.

(#41411) bozont válasza Aljasvip (#41410) üzenetére


bozont
veterán

Engem érdekel, de előbb minden eddigit meg kellene néznem, még nem láttam, de a listámon van.
Mondjuk kár a CGI miatt, de azért nem tűnik vészesnek.

(#41412) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mahou Tsukai no Yome

24. rész

Mintha csak egy 5 perces rész lett volna. Kár hogy vége.

Live-Die-Respawn

(#41413) F34R válasza oriic (#41412) üzenetére


F34R
nagyúr

Nagyon imadtam.... kar erte, hogy vege, nalam a tavalyi ev egyik legjobbja lett.

(#41414) KISDUCK válasza oriic (#41412) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ez olyan mint a Ookami to Koushinryou / Spicy and wolf?

(#41415) oriic válasza KISDUCK (#41414) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem igazán hasonlítanak szerintem egymáshoz.

#41413) F34R

+1 :R

Live-Die-Respawn

(#41416) Darth_Revan válasza oriic (#41412) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Spoiler nélkül, végleges lezárást kapott vagy nyitva lett hagyva folytatásnak ?

(#41417) alevan válasza Darth_Revan (#41416) üzenetére


alevan
őstag

Is-is. Ha ennyi, nem fogom azt érezni, hogy félbemaradt volna egy történetszál. Ám ha lesz folytatás, egy az egybe tudják tovább vinni onnan ahol most abbamaradat.

Pl. hol van az apa a tesóval vagy az Ashen One-nak van-e valami célja vagy csak simán élvezi basztatni másokat

Illetve mi is valójában Elias, hogy született, stb.

De ezek részletkérdések, ha a történetet, mint egészet nézzük.

Ám ahogy nézem, a mangát ezzel a résszel megelőzte az anime. Ha lesz is folytatás, nem mostanában.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#41418) oriic válasza Darth_Revan (#41416) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lehet ezt még folytatni, mert olyan mintha félbemaradt volna a sztori, de cliffhanger nincs a végén. Plusz ahogy olvastam anime original véget kapott. (Bár ez utóbbit nem tudom megerősíteni, mangát nem olvasom)

Live-Die-Respawn

(#41419) bandiras2 válasza Aljasvip (#41410) üzenetére


bandiras2
senior tag

Végre!
Évek óta listán van. Egyszer belekezdtem, de a grafika olyan szinten öreg, hogy taszított. (azóta már megvolt a gundam original sorozat, de akkor is).
A sorozat rajongói szerint EPIC BADASS történet, amit elhiszek nekik, így a stábnak mindössze annyi dolga van, hogy bármiféle változtatás nélkül felújítsa a grafikát, meg a korra jellemző rendezési dramaturgiai elemeket minimálisan hozzá igazítsa a 21. század elvárásaihoz. Nézős lesz nagyon!

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#41420) Synthwave válasza Aljasvip (#41410) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nohát.

Te ki vagy?

Lapát vót mán?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41421) Aljasvip válasza bandiras2 (#41419) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Én is azt mondom neked, hogy nézd meg. A grafika nem nézhetetlen, előre haladva sokat javul, de a sorozat esszenciáját amúgy is a dialógusok adják.
Ezt az új szinkron vagy átadja, vagy sem, ezért javasolják neked az eredetit, nem szivatásból. Az eredeti szerintem is "kötelező" minden sci-fi rajongónak. :)

@[oWn]f4te Nem gondoltam, hogy ilyen mély filozófiai kérdésre is kell feleljek, így a válaszom: Én vagyok én, mint egyén.
Ha arra gondolsz, hogy régi account vagyok, akkor el kell keserítselek, kb 2 hónapja leltem erre a jó kis topicra.

(#41422) mark!


mark!
őstag

lement a db super, akkor itt az idő hogy elkezdjem nézni ;]

>

(#41423) Synthwave válasza Aljasvip (#41421) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kissé ingerszegény válasz; gondoltam, regélsz valamit az ízlésvilágodról vagy akármi.

Még nem vót lapát. Ami a pipacsok keserű elföldeléshez kell, amikor a totyik mozgásba lendül. ;] Bár azt el kell ismernem, hogy rosszkor jöttél; az utóbbi időben elég lagymatag a felhozatal.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41424) F34R válasza mark! (#41422) üzenetére


F34R
nagyúr

Erdekes vege lett... szamomra foleg, de nincs is ezzel baj johet a movie amire nagyon kivancsi vagyok.

(#41425) oriic válasza F34R (#41424) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Erdekes vege lett."

Pedig szerintem nagyjából tudni lehetett hogy ez lesz a vége.

Live-Die-Respawn

(#41426) F34R válasza oriic (#41425) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem volt semmi aljassag, varatlan felbukkanas stb.... tudtam hogy nyerni fog 7 universe. Mondjuk annak orulok, hogy eltunt az UI es csak kemeny csatakban fog majd elojonni

(#41427) oriic válasza F34R (#41426) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

+1

Egyedül Android 17 felbukkanása volt érdekes, nem gondoltam hogy végül visszatér.

Live-Die-Respawn

(#41429) Mister_X válasza oriic (#41428) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Oh My Chanka :Y :C Lelkiekben szerintem már mindenki letett a Vinland Saga adaptációról.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41430) Aljasvip válasza Synthwave (#41423) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Pardon, rossz pillanatomban kapott el a kérdés.
Akkod hadd pótoljam, így utólag:
Az én kalandom az anime világába a Pokemon-al kezdődött (így nagyjából megsaccolható a korom), volt még akkortájt Yu-gi-oh, meg asszem volt 1-2 beyblade-em is, de aztán váltottam a "komolyabb" cuccra, mint Inuyasha, Naruto. Volt ott még Full Metal Panic is, ami nagyon tetszett, azóta is nagy kedvenc, pláne mikor rátaláltam a komolyabb hangvételű Second Raid-re (és jön a folytatás, juhúúú).
Amikor az Animax-ra rátaláltunk, rögtön elkapott a Yu Yu Hakusho, Blue Gender, Kiddy Grade, és az angol feliratos Spirál és társai emlékeit dédelgetem. Titkos kedvencem volt még onnan a Hakaima Sadamitsu, aminek az OST-jére azóta is feláll a szőr a hátamon, és eddig ott hallottam a legkirályabb anime-s android hangot.
Az akkori értelmes mesecsatorna (Foxkids, Jetix, meg ki tudja még hány neve volt) felhozatalából nagyon tetszett még a Sámánkirály és az Oban Star Racers, most utólag már tudom, hogy miért...
Itt aztán félretettem egy kicsit ezt a "zsánert", de mellékvágányon néztem Devil May Cry-t, végignéztem a Naruto-t, a sima Hellsing sorozatot. Ekkortájt kötötték be a netet nálunk (~2009, vidék...), így hirtelen hozzáférésem lett minden eddig csak TV-ben össze-vissza látott sci-fi sorozathoz. Az időmet így a net előtt és élőszereplős sorozatokkal töltöttem (ST, SG, BSG).
Az egyetemen egy unalmas vizsga készülés közben (~2014 nyár) ráleltem egy jelenetre a Space Battleship Yamato élőszereplős filmjéből, ahogy a Yamato a nagy ágyúval először tüzel. Na mondtam, ez akkora királyság, hogy most rögtön meg kell nézzem! Megnéztem, és csak hajtott a kiváncsiság, mert olvastam a kommentek között, hogy ebből van "rajzfilm" is... Na erre a vizsgára utána úgy készültem, hogy be volt ütemezve: 1 óra tanulás, 1 óra anime (SBS Yamato 2199).
Húgom ekkor már nagy anime függő lett, ő mondta hogy van AA és MAL. A netes tapasztalataim után a magyar egyéneket kerülve inkább ez utóbbi választottam. Szépen lassan bepótoltam, ami "kimaradt", pl FMAB, Steins;Gate, Code Geass, Gundam 00, Spice and Wolf, meg amiről még olvastam, hogy érdemes nézni. Itt jött egy MAL profil, mondván, ha csináljuk, akkor vegyük komolyan.
Így utólag sem érzem hibának, hogy (most így látom)a legjobb címekkel kezdtem. Az igazi kihívás ezek után hasonló jót vagy jobbat találni :))

A nagy bemutatkozásomat inspiráló animét (LOGH) pedig a MAL toplistán találtam meg, az akkori díszes negyedik helyezettként (most #6, és várhatóan a kimagaslóan színvonalas és végtelen számú Gintama folytatásoknak, hamarosan lejjebb is megy majd - bocs a szubjektív részért). Először húztam a vállamat, hogy nem tetszik a grafika, néztem videókat is, de nem kapott el. Aztán egyszer feldobott egy komplett csatát a YouTube, 40 perc, épp unatkoztam, adtam neki egy esélyt, és bakker... Na mondom, akkor most leülök és megnézem. Na most ezt egy 110x26 perces anime esetén úgy kell érteni, hogy munka mellett egész nyáron a vonaton, WC-n ülve, ágyban feküdve... ahol épp nem mozogtam, ezt néztem.

Most ~130 széria után kicsit megállt a lendület, mert teljes állásba álltam, új kihívások jöttek, de a tanulmányok végeztével végre lesz újra időm pihenni ilyesformában is.
Az érdeklődéssem: generic (tartalmas szó) ecchi, loli adventure és társai nem érdekelnek, hacsak nincs körítve valami egyedi tartalommal (pl Seitokai no Ichizon). Egyébként vegyesen kapdosok, ami épp megtetszik a tetemes "Plan to watch" listámról, amit rendszeresen bővítek a szezonális és itt-ott látott darabokkal.
IRL rólam annyit, hogy géptervező gépész vagyok, így vonzanak a nagy vasak és a technológia, de a kézügyességem (hiánya) nem enged túlzottan kibontakozni :D
Ha túl sok volt, bocs.

TL;DR: Hello, kis korom óta szeretem az anime-t.

(#41431) mark! válasza Aljasvip (#41430) üzenetére


mark!
őstag

ez ugye vicc. aljas névvel akartam regelni, de foglalt volt. kicsi a világ :D

>

(#41432) Synthwave válasza Aljasvip (#41430) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szóval főleg sci-fi. Gondolom, akkor cyberpunk is jöhet, nem csak space travel stuff.
Még csak 230 környékén jársz, szóval ne aggódj, van BŐVEN még néznivaló. De mit látok? MACROSS DROPPED? :Y :Y

dafq

Én leginkább a lolicon / slice of life / 4-koma / romance /comedy / josei vonalon mozgok, de nagy rajongója vagyok a cyberpunk / disztópiának és az OVA-k Aranykorának (~'87-'94-'95) - meg a Pioneer LDC animoknak (amikor ezek közül valamelyik kap egy Blu-ray-t, az mindig gyertyagyújtós esemény). Tudod, amikor még volt lelke a néznivalónak.
Persze a jóféle seinen swordfight / miegyebek is jöhet alkalmanként. Vagy éppen sport anime. Vagy..

Egy kis sci-fi / cyberpunk ajánló; [link] & [link] (jópár szerepel mindkét linken, de ez ne okozzon álmatlan éjszakákat)

Ez meg egy műfajtól független ajánlás, szigorúan a teljesség igénye nélkül; [link]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41433) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Hangfelhőn miket lehet találni. :D

On: elkezdtem ezt a Mágus menyasszonyt nézni 5 részen túl vagyok, eddig tetszetős.

(#41434) alevan válasza Synthwave (#41432) üzenetére


alevan
őstag

A Macross és a Macross Plus nagyon jó, de a Macross 7 annyira szar, hogy droppoltam. A Macross Plushoz képest gyengébb a gyengébb animáció, a Scooby Doo művészeti stílus, szar zene jellemzi.

A Frontier változtat-e? Illetve a Macross 7 története a jövőben fontos-e?

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#41435) F34R válasza KISDUCK (#41433) üzenetére


F34R
nagyúr

Jah hogy te nem ismerted S3RL-t???? en legalabb 10 eve tudom kicsoda o.... igen van sok trackje ami anime jellegu... gondolom akkor Sharpanelt sem ismered?

(#41436) KISDUCK válasza F34R (#41435) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem ismertem őket eddig, de majd körbenézek hátha találok tőlük olyat ami tetszik még. :D

(#41437) F34R


F34R
nagyúr

Vannak neki jo trackjei... [link]

(#41438) Aljasvip válasza Synthwave (#41432) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Az ajánlókat köszönöm, megnézegetem majd
Macross...
Őszintén, 9 rész után bátran mondhatom, hogy adtam esélyt a Macross-nak, de egyszerűen nem fogott meg sajnos. A történet nekem bugyuta módon jött le, holott komoly volt a témája, de lehet a humora nem tetszett. Pl. a nagyszájú, mindig jobbantudja' főhősöket nem csípem, de az emberek ábrázolása is kicsit olyan volt, mintha malacokat néznék (ettek-ittak és mindig újra építették szemétből az ólaikat).
Az eredeti Gundam-et is hasonló okok miatt tologatom, félek hogy bugyuta lesz az is (számomra). Az Aldnoah;Zero is rossz volt, de legalább szórakoztató.
Jobban kedvelem a sötétebb tónusú sorozatokat, mint például a Sidonia no Kishi (szigorúan csak első évad!) és a Gundam 00, ahol a főhősöknek van múltja és motivációja. De lehet csak az volt a baj, hogy annyi más volt mellette, hogy mindegyik könnyedebb élvezet volt, így könnyű volt feladni.

(#41439) mekker


mekker
őstag

[ezt csak így itthagyom]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#41440) tescodr


tescodr
tag

Előre leszögezem nem tartom magam nagy anime fan-nak. De most 3 nap alatt sikerult bedarálni a full metal alchemist brotherhoodot, és meg kell mondjam egyetlen egy film nem volt rám ekkora hatással mint ez a mestermű maximum a Trigun. Tudnátok ajanlani valami hasonlóan egyedi varázslós, komoly hangvételű animét, lehetőleg horrort ne. Bár azért a Hellsing is odaszegezett a végéig. 🤣 u.i.:csak szerintem atom jó a Fmab. első opening zenéje? 😊

(#41441) KISDUCK válasza tescodr (#41440) üzenetére


KISDUCK
addikt

A Hunter x Huntert nézd meg, lehet hogy tetszeni fog. A kB 150 részes verzíót nézd belőle.

(#41442) Aljasvip válasza tescodr (#41440) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Naruto :DD
/Troll off
A komoly válaszom: Darker than Black, Shinsekai yori. Extra jelölt lehet még a Zetsuen no Tempest, ha megtetszik a téma, vagy éppen súrolja a varázslós dolgot a Code Geass.
Ha egy tanácsot elfogadsz, előbb "ürítsd ki magad" egy könnyedebb történettel. Kár lenne a következő komoly címet elpazarolni úgy, hogy még mindig az előzőn járnak a gondolataid.
Én is ilyen vagyok amúgy, hogy rögtön nyúlnék a következő hasonlóért :)

(#41443) KISDUCK válasza Aljasvip (#41442) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem trollság a Narutot ajánlani, mert szerintem passzol a kéréshez csak ugye kicsit hosszú a történet, fillerek nélkül is lehet számolni 500 résszel. Én szívesen ajánlom mert jó harcok vannak benne és a történet is szépen össze van rakva viszont a terjedelem miatt nagyon lassan bontakozik ki a cselekmény.

[ Szerkesztve ]

(#41444) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

tescodr:
Night Wizard ;]

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#41445) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Overlord II

12. rész

Az a fej a végén. ;]

Live-Die-Respawn

(#41446) Liquid Snake válasza oriic (#41445) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Én pont most nézem 11. részt. Kíváncsi leszek milyen tizenkettedik rész! :C

A Hideo Kojima Game

(#41447) Totheground


Totheground
addikt

So proud.
[link]

Roviden: az Aqours nyerte a kategoriajaban az ANiUTa ranking-et, es sok masik kategoriaban is jo eredmenyt ertek el. My girls. :C

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#41448) Liquid Snake válasza oriic (#41445) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Az a fej.... :Y :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

A Hideo Kojima Game

(#41449) KISDUCK válasza oriic (#41445) üzenetére


KISDUCK
addikt

Azt a ku###! Kirázott a hideg.

(#41450) #65675776 válasza mark! (#41422) üzenetére


#65675776
törölt tag

A magyar szinkronja valami botrányosan rossz lett megint. De legalább nem csináltak hozzá egy csillámpóni főcímet, mint a Z-hez.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.