Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32551) saelin válasza Darth_Revan (#32547) üzenetére


saelin
veterán

Fuh, újra kellene nézni... Nálam egyik kedvenc animém lett!

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32552) Darth_Revan válasza Ijk (#32549) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Amikor talalkoztak meg gyerekkorukban a konyvtar terminallal, az mondta, hogy a Fold korabbi emberi lakossaganak a 2%-a meg el. Azota gondolkodtam, hogy ez hogy lehet, hisz kesobb kiderul, hogy a falukban osszesen kb 50-60ezer ember el, ami meg sem kozeliti a 2%-ot...nah de amikor kiderul, hogy a patkanyok genmodisitott emberek, akkor mar leesett, hogy hol van a tobbi 'ember' :)

(#32553) alevan válasza Darth_Revan (#32547) üzenetére


alevan
őstag

Kesobb azonban kiderul, hogy a level hamisitvany volt es a patkanyok elfogtak Mariat es Mamorut es arra kenyszeritettek fogsagban oket, hogy fogantassanak gyermeket, melyet meg is tesznek es a fogantatas utan Mamorut valoszinuleg azonnal kivegeztek, Mariat meg azutan, hogy 15 evesen anya lett, szinten kivegeztek.

Engem ez a rész boritott ki a legjobban. Egyszerűen nem akartam elfogadni. Ez valahogy rossz. Én pl. a helyükben (anélkül a tudás nélkül, ami jelenleg a birtokomban van), lehet, hogy nagyon kiakadtam volna.

Viszont pont emiatt nekem is toplistás.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#32554) Darth_Revan válasza alevan (#32553) üzenetére


Darth_Revan
veterán

En is nehezen fogadtam el es a legvesokig remeltem, hogy csak egy profi atveres Yakomaru reszerol :(

(#32555) Darth_Revan válasza alevan (#32553) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jah es tovabbi dolog ami kiboritott, hogy Mamoru es Maria tovabb tudott volna 'elni' a lanyuk formajaban es lett is volna elvileg lehetoseg a lanyukat megmenteni, hisz egy teljesen egeszseges gyerek volt, akit 11-12 even keresztul atvertek, de sajnos gyakorlatilag tulsagosan sarokba lett Saki es Satoru szoritva, igy nem maradt mas megoldas :W

(#32556) KisTücsök válasza Darth_Revan (#32547) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ezt én is feljegyeztem. Köszi!
_____

Amikor toplistákat nézegettem, valamelyikben volt egy sorozat. Az atomtámadások után játszódik és egy kisfiúról szól, de a címét elfelejtettem. Valaki tudja esetleg?

(#32557) Totheground


Totheground
addikt

Perfection

[link]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#32558) Pttypang válasza Totheground (#32557) üzenetére


Pttypang
veterán

A rendes videoban meg szebb :)

Everybody lies.

(#32559) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

E heti érkezések:

Így végre meg lett több régi anime is amit régóta terveztem beszerezni. A Cowboy Bepop meg kap egy próbát :)

(#32560) KisTücsök válasza Darth_Revan (#32559) üzenetére


KisTücsök
addikt

Honnan rendelsz? :)

Szép!

(#32561) F34R válasza KisTücsök (#32560) üzenetére


F34R
nagyúr

szerintem amazon meg cdjapan.

(#32562) Pttypang válasza Darth_Revan (#32555) üzenetére


Pttypang
veterán

Remek, miota ujraneztem, azóta folyamatosan azt a dallamot dudolom.. :D

Everybody lies.

(#32563) Hintalow válasza Darth_Revan (#32559) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hmm, azt a GTO complete collectiont elfogadnám :K

Közben Nézem a JoJo's adventures-t, és tetszik, annyira túljátszott, hogy már jó :D
Na persze a shounen fight korszak hajnalából van az alapanyag, mit vártunk?
De nagyon jól eltalálták a hangulatát, a narrációval, meg a hangutánzó szavakkal a képernyőn maximálisan átjön a békebeli manga hangulat :)

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#32564) F34R válasza Hintalow (#32563) üzenetére


F34R
nagyúr

JoJo's jo :K Ugy latom a mangaban meg van par anime adaptacio ugyhogy szerintem 2030-ig biztos lesz mit nezned toluk.

(#32565) Hintalow válasza F34R (#32564) üzenetére


Hintalow
senior tag

Na ja :)
Ha végzek vele, akkor go to a listám következő eleme, hosszú még a sor az elmúlt évtizedek terméséből :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#32566) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Megnéztem újra az Elfen Lied és Highschool of the Dead-et.

Elfen Lied: még mindig úgy tartom, hogy jó sorozat, de nem annyira jó, mint amennyire egyesek istenítik. A képminőség is elég vegyes, valahol gyönyörű, akkori minőséghez képest 5/5, de van olyan jelenet ahol még akkori szemmel is csak 3/5. A történet nem rossz, a karakterek is érdekesek, mondjuk Yuka karaktere nem igazán jött be. Minden szereplőnek már a poklon keresztül kellett áthaladnia:
- húgát és apját a szeme láttára mészárolták le
- már gyerekkorában kiközösítették és kínozták gyerekek és felnőttek egyaránt
- csecsemőkorától egy laborban nőtt fel, ahol folyamatos kísérleteknek vetették alá
- a nevelőapja többször megerőszakolta, majd amikor már nem volt képes tovább tűrni és segítséget kért az édesanyjától, akkor az a saját lánya helyett inkább a pedofil férjét választotta és a lányáról lemondott

Minden főszeplő valamelyik fenti dolgon ment keresztül, kivéve Yuka, aki boldog, szerető családban nőtt fel és erre meg ő belőle jön elő többször is a hisztis, féltékeny személyiség. Valahogy Yuka karakterét nem igazán tudtam megszeretni, csak tűrni :W

Összességében 7/10 nálam ez az anime.

Aztán ott a Highschool of the Dead. Még ennyi idő után is (leszámítva a sokszor már kb felesleges és erőltetett fanservicet) szerintem elég jó sorozat. A grafika pár jelenetet leszámítva még mindig szép (nem is csoda, hisz a Madhouse csinálta), minden szereplőnek sikerült a szerepét és az ahoz tartozó személyiséget jól elosztani és akcióból sincs hiány.
Egyetlen nagy hiba: 12 részre volt korlátozva a studió, így annak ellenére, hogy 1-2, általuk annyira nem fontosnak ítélt fejezetet a mangából kihagytak, még így is annyira sok akció és cselekmény van, hogy fél nap alatt simán ledarálja az ember és aztán meg a végén csak az jut a néző eszébe, hogy "Ennyi?".

Sajnos ez a sorozat Japánban nem lett kirobbanó siker, így kétséges volt 2. évad, de az USA-ban akkora siker lett, hogy egy ideig úgy tűnt, hogy az amerikai rajongóknak hála lesz folytatás, amit igaz konkrétan nem mondtak ki, de egyértelműen erre célzott az egyik készítő (már nem emlékszem, talán az egyik producer vagy lehet maga az író) egy amerikai Anime Con-on tartott kérdezz-felelek panelen. Sajnos a dolgot azonban maga az író úgy tűnik megtorpedózta, hisz már 2012 óta kispadra van téve a manga, így nincs új anyag. Amennyi manga kész van az kb 10-11 anime részre lenne még elég, tehát nem csak, hogy éppen nincs elég anyag egy 2. évadhoz, de azért se éri meg 2. évadot csinálni, mert a történet nincs lezárva és felesleges pénzt áldozni egy olyan manga animálásába, amit lehet soha nem is folytat az író.

Na mindegy, lényeg, hogy HotD még mindig 8/10 nálam (9/10 lenne ha nem lenne a sok erőltetett fanservice).

(#32567) F34R válasza Darth_Revan (#32566) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem mar van bennunk annyi perspektiva, hogy a topiklalok lazan betudnak fejezni a maradek mangat ;]

(#32568) KisTücsök


KisTücsök
addikt

A Fullmetal Alchemist-et a Conqueror of Shamballa című filmmel zárták le? Mintha valami ilyesmit olvastam volna valahol.

(#32569) oriic válasza Darth_Revan (#32566) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Highschool of the Dead-né hagyni kellene a mangát a francba és befejezni saját kútfőből. :DDD

Live-Die-Respawn

(#32570) F34R válasza KisTücsök (#32568) üzenetére


F34R
nagyúr

A simat igen.

(#32571) alevan válasza oriic (#32569) üzenetére


alevan
őstag

:K

Szerintem kivételesen jobb munkát csinálnának, mint a mangaka.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#32572) Mister_X válasza oriic (#32569) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Highschool of the Dead-né, született Lakatos Eszmeralda?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32573) -=RelakS=- válasza Darth_Revan (#32566) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Elfen Lied vége elég gáz lett.
El kell olvasni a mangát! Ahol az anime véget ért, az még kb a közepe a történetnek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32574) alevan válasza -=RelakS=- (#32573) üzenetére


alevan
őstag

Szerintem azon kissebség része vagyok, aki szerint az Elfen Lied anime jobb mint a manga. :DDD

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#32575) Máté94


Máté94
addikt

F/SN: UBW S02E20:



[ Szerkesztve ]

(#32576) KisTücsök válasza F34R (#32570) üzenetére


KisTücsök
addikt

Akkor jól rémlett.

De egyébként ez így is volt betervezve, hogy "na, akkor majd egy egész estét filmmel zárjuk le a történetet"? Vagy csak gondolták, egy kis plusz bevételi forrást generálnak még vele, és megcifrázzák egy kicsit a dolgokat?

Mert most értem a végére, és szerintem elég szép befejezése lett így a sztorinak. Persze, mehetne még tovább, látom, csak kérdés, hogy minek... Illetve, hogy akarom-e, hogy tovább menjen. :D

(#32577) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Log Horizon 2. évad

Na ez tetszett a végéig. Nem tudom milyen volt a nézettség, de remélem jön a 3. évad hamarosan. :)

Live-Die-Respawn

(#32578) F34R válasza KisTücsök (#32576) üzenetére


F34R
nagyúr

Brotherhoods-t lattad?

(#32579) KisTücsök válasza F34R (#32578) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nem.

Olvastam, hogy kb 10-ből 7 ember szerint jobb a Brotherhood, de ugyan ez volt az arány akkor is, amikor az volt a kérdés, hogy melyikkel érdemesebb kezdeni. A "sima" javára.

De nekem nagyon tetszett. :)

(#32580) oriic válasza KisTücsök (#32579) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"amikor az volt a kérdés, hogy melyikkel érdemesebb kezdeni. A "sima" javára."

Ez mondjuk alapból hülyeség, mert a Brohterhood a mangát követi, így alapból érdemesebb azt nézni. A sima meg csak úgy van. Érdekességképp meg lehet nézni, de nem szabad sokat várni tőle.

Live-Die-Respawn

(#32581) alevan válasza oriic (#32580) üzenetére


alevan
őstag

Teljesen mindegy, melyket nézte. Nina mindkettőben megríkat.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#32582) saelin válasza oriic (#32580) üzenetére


saelin
veterán

Én is azt szoktam tanácsolni, hogy az elsőt, majd a másodikat nézzék meg. Szimplán csak az időrendbeli sorrend miatt. Nekem speciel mind a két változat nagyon tetszett!

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32583) Máté94


Máté94
addikt

Dzsū-tan :))

[ Szerkesztve ]

(#32584) -=RelakS=- válasza Máté94 (#32583) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jó, hogy nem Chuu-tan :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32585) Mister_X válasza -=RelakS=- (#32584) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha jól olvasom, lehet pályázni nevekkel. Mondjuk tökmindegy, csináljanak pár párperces mozgóképet, ne adj isten Aizawa Inori-channal crossovert.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32586) Máté94


Máté94
addikt

Hibike! Euphonium S01E08:

Nyóóóóóóóóó~~~~!!!! *-* *.* >.<

Reina Monroe <3333 *o*

Beszto khemisztri evör! :R Reina hatalmas tease, Kumiko-nak pedig hatalmas grat, amiért ilyen jól "helytállt". :B

(#32587) Totheground válasza Máté94 (#32586) üzenetére


Totheground
addikt

Omfg :Y

Mrx: jaja, nekem is az jön át. Bár ötletem nincs, max 十香

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#32588) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Monster Musume no Iru Nichijou

Jajjj. :D Azt hiszem valami ilyesmi fog kelleni nekem az elkövetkező hónapokban. :DDD

Live-Die-Respawn

(#32589) saelin válasza oriic (#32588) üzenetére


saelin
veterán

Elég betegnek néz ki... :DDD

Lehet én is bevállalnám, de persze csak akkor, ha nem hosszabb 6-12 résznél.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32590) oriic válasza saelin (#32589) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Max 11-12 lesz szerintem.

Live-Die-Respawn

(#32591) Hintalow válasza oriic (#32588) üzenetére


Hintalow
senior tag

Jó cucc, egy darabig olvastam a mangáját.
Túl sok extrát amúgy nem mutat, generic hárem-ecchi, csak éppen monster girl-ökkel.
De mivel a MG téma ritkán kerül animálásra, így becsülendő. :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#32592) alevan válasza oriic (#32588) üzenetére


alevan
őstag

[link]

A kocsimba is ugyanekkora Airbagjeim lennének.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#32593) Synthwave válasza oriic (#32588) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

: /

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32594) Máté94 válasza Synthwave (#32593) üzenetére


Máté94
addikt

: D

(#32595) F34R válasza oriic (#32588) üzenetére


F34R
nagyúr

:DDD Zmi?

Sora no otoshimono reversed edition ;]

(#32593) [oWn]f4te

Nincs benne palacsinta mi :P ?, kellene valami ellenpolus is a sok dinnyemellu melle.

[ Szerkesztve ]

(#32596) Synthwave válasza F34R (#32595) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg akár olyan, amelyiknek vannak rendes végtagjai..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32597) F34R válasza Synthwave (#32596) üzenetére


F34R
nagyúr

Kezes, labas van :D igaz nem eppen emberiek.

(#32598) Synthwave válasza F34R (#32597) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ennyire elkeseredett még nem vagyok.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32599) Mister_X válasza Totheground (#32587) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Vonatkoztassatok el a francos tizestől. Aizawa Inoriban (藍澤祈) sincs semmi Internet Expolerre utaló. Lehetne 佳能恵美来 (Kanou Emira) is.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32600) Máté94 válasza Mister_X (#32599) üzenetére


Máté94
addikt

Kanou... Kanou... Ahh, Kanou Meguri!

D-De, ki is volt ez? Jaaa, a VN hősnő a Katou-chan sodatekata-ból. : 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.