Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33901) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ace Attorney anime jön

Live-Die-Respawn

(#33902) Máté94 válasza oriic (#33901) üzenetére


Máté94
addikt

Várjuk! Bár nem tudok semmit se igazán magáról az univerzumről, azért remélem jó lesz. Naruhodo Ryuuichi, naruhodo! :DD

(#33903) ldave válasza oriic (#33901) üzenetére


ldave
félisten

Persona 5 mellé is érkezik majd egy anime.

A Slime draws near! Command?

(#33904) oriic válasza ldave (#33903) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na király, Persona 4-et is meg kellene már lesnem addig. :C

Live-Die-Respawn

(#33905) messi6502


messi6502
tag

Sziasztok!

Épp végeztem a Chaos:Head c. animével és, bár nem először éreztem azt, hogy a mangában jobban ki van dolgozva a történet, ennél a műnél úgy érzem mindenképp el kell olvassam azt, ezért is írok.

Tud valaki olyan oldalt, ahol igényesen kidolgozott magyar fordítású mangákat lehet találni?
Sajna nem igen találtam még ilyet. :/

Illetve ha már írok, remélem Fate-sama olvassa e sorokat és ad egy rövid beszámolót, hogy áll a KnJ mangával. :))

Bocsi a hibákért, telóról írok.

(#33906) KisTücsök válasza kristof123 (#33878) üzenetére


KisTücsök
addikt

Jah, végül csak az lesz majd.
___

Olyasmit tudnátok ajánlani, ami kalandosabb jellegű, kardozós cucc, esetleg szörnyekkel megspékelve, persze csak mértékkel. Mondhatnám, hogy keresem az animék Gyűrűk Uráját. :D

Múltkor azon gondolkodtam, hogy ilyesmibe még nem futottam bele. Pedig jöhetne.

(#33907) bozont válasza KisTücsök (#33906) üzenetére


bozont
veterán

(#33908) Hintalow válasza KisTücsök (#33906) üzenetére


Hintalow
senior tag

A szó szoros értelmében vett fantasy az animék között ritka, a kolléga által említett Lodoss war az ami legjobban passzol, de abból még jobb a 90' évek eleji ova sorozat.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#33909) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Értem. Kár. :D De azért majd keresgélek még.

Köszönöm a tippet!

(#33910) kristof123 válasza Hintalow (#33908) üzenetére


kristof123
őstag

A napokban akartam rákérdezni, hogy melyiket lenne jobb megnézni. Még annyit, hogy ha megnézem a 13 részes OVA-t utána érdemes a másikat is megnézni?

(#33911) Archanon válasza KisTücsök (#33909) üzenetére


Archanon
őstag

Fantasy kell? Elf wo Karu Mono-tachi (Those Who Hunt Elves) - Melegen ajánlott darab. ;] ;)

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#33912) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Végeztem a Code Geass: Lelouch of the Rebellion-nal. Mind a két évaddal. És engem (is) teljesen elbűvölt. Leginkább a befejezés. Mert azért voltak részek mikor számomra leült a sztori, főleg az első évadban. A második évadot pedig néhol már túl zsúfoltnak éreztem.

Attack on Titan, Psycho Pass, Code Geass után mi legyen a következő?
Stein:Gate? Death Note? Guilty Crown? Mnemosyne? Gosick?

Szempontok: Legyen érett és felnőttes sztori, szép rajzolás, fordulatos cselekmény, legyen rövid. És a mindfuck sem árthat. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33913) Pttypang válasza .LnB (#33912) üzenetére


Pttypang
veterán

Gosick.

Everybody lies.

(#33914) ldave válasza .LnB (#33912) üzenetére


ldave
félisten

Stein:Gate, bár én csak a VN-t toltam végig, de azt 100%-ra :)

A Slime draws near! Command?

(#33915) PR0JECTNR56 válasza .LnB (#33912) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Gosick.

(#33916) oriic válasza .LnB (#33912) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én a sorozatok után most inkább egy movie-t ajánlanék.

Toki o Kakeru Shoujo (The Girl Who Leapt Through Time)

Trailer

Utána jöhet a Steins;Gate, majd Gosick. :)

Live-Die-Respawn

(#33917) Hintalow válasza kristof123 (#33910) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az OVA jobb, szebb is, sztoriban is jobban ott van. N
ézhető utána a tv verzió is, mert nem pöccre ugyanazt dolgozza fel, de ha csak az egyiket szeretnéd, akkor egyértelműen az OVA ajánlott.
High fantasyre mást nem nagyon találni animében.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#33918) kristof123 válasza Hintalow (#33917) üzenetére


kristof123
őstag

Egyelőre csak az OVA-t találtam meg, így azt tuti meglesem és ha nagyon jó, akkor lehet megnézem a 27 részes változatot is.

Köszi szépen a segítséget!

Üdv,
K.

Szerk.:

(#33911) Archanon:
Ez is szimpinek tűnik, már mentettem is! ;]

[ Szerkesztve ]

(#33919) Mister_X válasza oriic (#33916) üzenetére


Mister_X
nagyúr

+1 elég jó kis movie lett, utána Steins;Gate.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33920) Hintalow válasza kristof123 (#33918) üzenetére


Hintalow
senior tag

nyaa-n vagy baka-n tuti fent van a tv sorozat is.

A those who hunt elves is jó fantasy/paródia, persze más kategória :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#33921) Archanon válasza .LnB (#33912) üzenetére


Archanon
őstag

Gosick.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#33922) Archanon


Archanon
őstag

Azumanga Daioh

Durván 10 hónapig tartott ki a tündibündi cukorfalat adagolóm... Most kereshetek másikat. :DDD Egyszerűen spórolnom kellett a részekkel, egyes jelenetek annyira kiakasztották a cukiságfaktort, hogy nem voltam képes túl hamar bevégezni. A rajz egyszerű, mégis remek, a zene állat, a karakterek fenomenálisak, a poénok egyenesen FÁJNAK. Mi kell még a totális agyrohasztáshoz? Cukkerség a nyolcvankilenc+adik hatványon. Az abszolút favorit nálam Sakaki-san a macskaimádatával, illetve életem első (örök)loli karaktere, akit imádok az Chiyo-chan. Meg persze az összes bogyadmány - ilyen személyiségeket kitalálni majd egy kupacba rakni... atyám. :C

[10/10] - egyszerűen nincs mérce, a legcukibb cukiságok között van a világon.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#33923) -=RelakS=- válasza Archanon (#33922) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Olvasd el a mangáját.

Nem kevésbé agyabeteg, és vannak benne plusz dolgok az animéhez képest.

Ha meg hasonló kéne: Lucky ☆ Star

Szóval, ha van Kék 3, akkor van Kék 2 és Kék 4 is? ;]

Gy.K.: Kék 3 - Blue Three - buruu surii - buruusu rii - Bruce Lee

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#33924) Totheground


Totheground
addikt

Ezen most lefordultam a székről. :C
Momon prepares for shitposting

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#33925) alevan válasza Totheground (#33924) üzenetére


alevan
őstag

:C

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#33926) .LnB válasza oriic (#33916) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Toki o Kakeru Shoujo megnézve, de annyira nem jött be. Nincs szerintem szépen rajzolva és nem több egy kis időutazós love sztorinál. Nem volt rossz, de semmi különös.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33927) ANOka


ANOka
őstag

Üdv mindenkinek!

Új vagyok ebben a kategóriában, csak pár hónapja kezdem el több anime-t letölteni.
Azok közül eddig legjobban a Shigatsu wa Kimi no Uso jött be.
Tudtok még ehhez nagyon hasonlót ajánlani? Engem leginkább az emberi dráma/érzelmek érdekelnek műfajilag. (A robotos csihi-puhi/harc nem nekem való.)

Ami még tetszett a pár hónap alatt (néhány megemlítésszerűen):
* Hanasaku Iroha
* Planetes
* Cowboy Bebop
* Gekkan Shoujo Nozaki-kun

Egyéb feltétel: csak olyan sorozat érdekel, aminek teljes évadjai kompletten elérhetőek és annak minden epizódjához van már magyar felirat. Továbbá a grafikai megvalósítás érje el a felsoroltak szintjét.

[ Szerkesztve ]

(#33928) Dluinet válasza ANOka (#33927) üzenetére


Dluinet
nagyúr

haibane renmei

elfen lied
A rendező Kanbe Mamoru elmondása szerint azt a kérdéskört próbálta feszegetni, hogy az emberek hogyan közösítik ki a tőlük különbözőket, például Lucy cselekedeteit is arra vezeti vissza, hogy bántak vele társai, ami ily módon hatással lett a viselkedésére. A sorozatban gyakori motívum a dicloniusok emberi oldalának szembeállítása az emberek kegyetlenségeivel

régi, ezért grafikailag nem felel meg a követelményeidnek:
Neon Genesis Evangelion
Habár a sorozat egy hagyományos mecha animének indul, fokozatosan egyre inkább áttevődik a hangsúly a szereplők, különösen Ikari Sindzsi lelkivilágának bemutatására és elemzésére. Anno Hideaki a sorozat készítése előtt hosszú ideig saját depressziójával küzdött, és a filmek nagy része a depresszióval és a pszichoanalízissel kapcsolatos tapasztalatain alapszik. Ezért az animében a szereplők egyúttal személyiségzavarok széles skáláját is felvonultatják.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33929) ANOka válasza Dluinet (#33928) üzenetére


ANOka
őstag

Az Evangelion meg volt. Igazából a csihi-puhi jelenetek miatt annyira nem jött be. (Ami volt benne, az nekem már sok volt.)

Az Elfen Lied is.

A Haibane Renmei még nem.

(#33930) Dluinet válasza ANOka (#33929) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Haibane Renmei kihagyhatatlan
nulla csihi-puhi

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33931) Archanon válasza ANOka (#33929) üzenetére


Archanon
őstag

Haibane Renmei részemről is különösen ajánlott darab, főleg ha érdekelnek az ilyen "nehéz olvasmányok". :)) Amúgy meg Clannad, Kanon, Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, Angel Beats!, Saishuu Heiki Kanojo, Sola, Shigofumi....

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#33932) ANOka


ANOka
őstag

Köszönöm a javaslatokat!

Most elkezdtem nézni a Space Dandy -t, az első rész alapján tetszik a szatirikus humora. :)

[ Szerkesztve ]

(#33933) renji00


renji00
aktív tag

Charlotte-t aki végig követte, tudna írni nekem egy spoiler mentes véleményt? Még megvárom a márciusi OVA-t mire nekikezdtek de az érdekelt a legjobban a szezonból és nem hagy nyugodni. :N

(#33934) alevan válasza renji00 (#33933) üzenetére


alevan
őstag

Érdekes :DDD

Az Angel Beats jutott a sorozatról az eszembe (főleg így a végén). Nem a történetre gondolok (ami csak a végén kezd beindulni), hanem a tálalásra.

Van benne akció, de nem azon a hangsúly (még ha az adja a történet alapját). Inkább a szereplőkről szól a sorozat.

Számomra 8/10.

Lessz OVA?

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#33935) renji00 válasza alevan (#33934) üzenetére


renji00
aktív tag

Feels?

ova: [link]

(#33936) Totheground


Totheground
addikt

[R18] Honomaki stuff.
Imádom ezt az ürgét, jó art, tetszetős story plusz az egyik kedvenc párosításom meg egy tetzsetős fétis. :C

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#33937) Máté94 válasza renji00 (#33933) üzenetére


Máté94
addikt

Hmmm... talán nem várjunk "túl" sokat tőle? Itt-ott azért érezhetőek a hiányosságok, de akinek ezek a tényezők csak kevésbé rontják a sorozat élvezhetőségét, nincs mitől tartania. :)

Én élveztem, minden héten a "Várom már az új részt!" listán fent volt. :K

(#33938) renji00 válasza Totheground (#33936) üzenetére


renji00
aktív tag

Maki!! :Y :Y :DD Hol a többi és ki fordít nekem jópénzért? ;]

máté94: köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#33939) Totheground válasza renji00 (#33938) üzenetére


Totheground
addikt

A többit az artist profilján találod. [link]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#33940) renji00 válasza Totheground (#33939) üzenetére


renji00
aktív tag

:R

(#33941) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#33942) bandiras2 válasza oriic (#33941) üzenetére


bandiras2
senior tag

Ha már mecha, akkor mindjárt itt a Gundam ORIGIN második része:[Trailer]

Ez pedig egy kicsit spoileres kedvcsináló az előző részből. Ha úgy gondolod, hogy nem akarod megnézni a filmet, akkor nézz rá erre, hátha mégis.[EPIC]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#33943) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez a Steins Gate két rész után elég érdekes. :) Kíváncsi vagyok ebből mi lesz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33944) Mister_X válasza .LnB (#33943) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Egy mestermű.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33945) .LnB válasza Mister_X (#33944) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én is ezt Hallottam. Ezért is vagyok kíváncsi. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33946) KisTücsök válasza .LnB (#33943) üzenetére


KisTücsök
addikt

Gosickot meg is nézted? :D ;]

OVA-t meg a filmet se felejtsd majd el, főleg utóbbit.

(#33947) .LnB válasza KisTücsök (#33946) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az lesz a következő. Gosick fura korban játszódik, az nekem még új lesz. Eddig inkább a sci-fibb féle cuccokat részesítettem előnyben.
Gosick után pedig Ghost in the Shell Stand Alone Complex S01-S02 következik majd.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33948) kristof123


kristof123
őstag

Amit az elmúlt időben néztem meg:

Isuca 5/10
Daitoshokan no Hitsujikai 4/10
Code Geass: Hangyaku no Lelouch 8/10
Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2 8/10
Working!! s1 8/10
Working!! s2 9/10
Working!! s3 8/10
Aoharu x Kikanjuu 7/10

(#33825) bandiras2:
Nem bírtam végignézni! : D

[ Szerkesztve ]

(#33949) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kb másfél hónapja le vagyok maradva animézéssel és sorozatozással, de már nagyon meg akaródzik nézni a Psycho Pass movie. Van már hozzá magyar sub? Mert lusta vagyok most én az angolhoz. :D

Live-Die-Respawn

(#33950) Máté94 válasza oriic (#33949) üzenetére


Máté94
addikt

Nem tudom, AA meg nem készített hozza. A többiek nem ismerem. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.