Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

4,3"-os duos telefon lesz a közel jövőben amire érdemes várni?
galaxy core vagy a fölötti kategóriára gondolok :)

Szépnapot!

(#42902) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Erről senkinek nincs tapasztalata!?

Lenovo A390T - 87$ -ért elég jónak tűnik...
http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-A390T-4-0-512MB-RAM-4GB-ROM-Android-4-0-MTK6577-Dual-Core-1GHz/903007150.html

vagy
Lenovo A789-ről - 101$
http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Zoho-i9220-MTK6575-Android-4-1-5-Mobile-phone-3G-GPS-Wifi-5-3/577987854.html

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#42903) alexw801 válasza maj-viktor (#42881) üzenetére


alexw801
senior tag

Ez nem olyan egyszerű kérdés. Csatorna szigetről küldik, nem EU terület. Úgy adják fel UK-ben, mintha egy onnan küldött levél lenne. De nem viszik túlzásba a tartalom feltüntetését, azt is apró betűvel. Bent a borítékban van egy svájci számla, a tényleges értékkel. Kérésre sem tüntetnek fel kisebb értéket, mint a valóságos - ők nem kínaiak.
De egy memória kártyánál éppen a 22 EUR környékén vagyunk, átjön simán.
A postázás díja 2 GBP.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#42904) F.B.I. válasza Zeki (#42885) üzenetére


F.B.I.
veterán

Lesz és itthon is kapható hamarosan. ;)
Elég korrekt kis készülék nyomkodva is hozza a szintet, elég korrekt képeket készít. nem mtk bár nem tudom mennyi lesz az ára.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#42905) istnag


istnag
addikt

segítséget kérnék...
Egyik ismerősöm megkért rendeljek neki telefont Kínából. Eddig ok,viszont a kiválasztásnál az alábbi szempontok lennének fontosak:
-minnél jobban hasonlítson az Iphone 5-re
-170 USD környéke
Amit még én szeretnék plusszban:
-min. Android 4.1
-min 1 GB RAM
-magyar nyelv, /ez annyira nem életbevágó,de jó lenne./
-min. dual core
Légyszi,ha tudtok javasoljatok telefonokat!
Köszi mindenkinek előre is.

[ Szerkesztve ]

(#42906) Moric válasza fateless (#42867) üzenetére


Moric
aktív tag

A Faea F1 mögött mekkora közösség áll?
Létezik hozzá Kínai alkalmazásoktól mentes rom?

GIJoe
A Lenovo A820 miben jobb mint az általam nézett kettő?

(#42907) GIJoe válasza Moric (#42906) üzenetére


GIJoe
addikt

A trabant és a bmw , miben jobb, nézd van akinek a trabant jobb

Miben jobb egy Lenovo notbook, mint egy Xiaoxingpeng notebook? Egyikben több az X

[ Szerkesztve ]

(#42908) 426os válasza maj-viktor (#42902) üzenetére


426os
őstag

A789

.

(#42909) robit1973 válasza istnag (#42905) üzenetére


robit1973
aktív tag

(#42910) andatti válasza F.B.I. (#42904) üzenetére


andatti
senior tag

Erre gondoltál?

(#42911) iMaverick válasza Moric (#42865) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha a 4,5" még belefér, akkor ajánlom az Amoi N828-at. A gyári eredetű rommal (vannak rá ilyen egészen érdekes eredetű főzöttek is) offline is működik a GPS. (Mármint EPO és A-GPS nélkül. Nincs is mobilnetem, és így meg nem is vagyok rákényszerítve, hogy legyen.)

A memóriakártya témára: ki lehet ám fogni olcsón itt magyarföldön is a memkártyát! A Vaterán ütöttem le egy gyermektől Verbatim 32GB-os Cl10-es kártyát 6000Ft-rt. Valami 450Ft volt a posta. A mai napig szikra hibája nincs. (Természetesen azzal kezdtem, hogy televertem mindenféle anyaggal, hogy valóban meg van-e a 32GB. Azért nem voltam benne biztos, hogy nem-e hamisítvány.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#42912) istnag válasza robit1973 (#42909) üzenetére


istnag
addikt

Köszönöm ez jó lenne,ha nem összekamuzva az egész specifikáció. :U

(#42913) CoolBoy323 válasza andatti (#42910) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

1300as akksi, 512 ram es meg sorolhatnam, h miert szutyok :U

(#42914) andatti válasza CoolBoy323 (#42913) üzenetére


andatti
senior tag

Én is csak puhatolóztam F.B.I.-nál... Mert amelyik linket betette ide, az csak általános link volt, így nem derült ki, hogy ő mire/melyikre gondolt...

(#42915) CoolBoy323 válasza andatti (#42914) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Phone Series Q404

Ez az ő linkje is, én látom :U

(#42916) cappa72 válasza maj-viktor (#42902) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az a789-nek van topikja a PH!-n

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#42917) robit1973 válasza istnag (#42912) üzenetére


robit1973
aktív tag

Annyira nem néztem át, mi a baj vele?

(#42918) GIJoe


GIJoe
addikt

Jiayu G3S MTK6589 175$ (focalprice)

(#42919) albinolynx


albinolynx
őstag

Ezzel kapcsolatban tudna valaki segíteni?

[link]

Ha jól értem az 512MB és a 3.5GB belső tárhelyet cseréli fel. Át lehetne úgy paraméterezni, hogy:

512MB = 1GB
3.5GB = 3GB

legyen?

A másik, hogy a restore részt nem igazán tudom követni cwm-ben, de ezt majd utána.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#42920) wiggly


wiggly
csendes tag

Sziasztok! Bocsánat, eléggé off a dolog. ZTE Blade rootolásról és okosításra keresnék Kecskeméten vagy közelében szakembert, csak a fórumjában már nem nagyon pörögnek a HSZ-ek. Ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönném!

(#42921) CoolBoy323 válasza albinolynx (#42919) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

de szép is lenne, ha a RAM-ot csak 1-2 kattintással át lehetne varázsolni :)) az az 512 szerintem, amire gondolsz...

A ROM-ot lehet, de telefon függő, h mekkorára!

@wiggly: ez itt valóban nagyon OFF, használd a keresőt a topikjában!!

[ Szerkesztve ]

(#42922) albinolynx válasza CoolBoy323 (#42921) üzenetére


albinolynx
őstag

Most ez akkor mi a sz.rt cserél fel, mert nem értem...
Mi értelme van felcserélni, ha ez nem az amire gondoltam?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#42923) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

max 4,3"-os duos telefon lesz a közel jövőben amire érdemes várni?
galaxy core vagy a fölötti kategóriára gondolok

Szépnapot!

(#42924) instantwater válasza albinolynx (#42922) üzenetére


instantwater
addikt

A memóriák SORRENDJÉT cseréli fel, hogy melyiket lássa első illetve második SD nek a rendszer.
Nem méretezi át őket, csak az elérési útjukat írja át.

(#42925) albinolynx válasza instantwater (#42924) üzenetére


albinolynx
őstag

Van mondjuk 512MB RAM (ez fix, igaz?), meg 4GB ROM.
Mit cserél fel mivel, mert még mindig nem tiszta...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#42926) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

Most keveredtem ide a topicba, erősen gondolkodom, hogy rendelek saját magamnak e-bayról telefont, és ez az összefoglaló most kicsit megkevert:

"VÁMkezeléssel, és adózással kapcsolatos alapvető tudnivalók:
........................................................................................................................
A nem Európai Uniós országból behozott termékekre más szabályok vonatkoznak. Ezek különbséget tesznek a behozott termékek között, összértékük alapján azokat VÁM és adómentesnek tekinthetik, ÁFA-val (27%), vagy VÁM-mal és ÁFA-val terhelhetik. Figyelem! A csomag értékébe beletartozik a postázás költsége is!.
A VÁM mértékéről az Európai Unió Vámtarifakereső rendszerében (TARIC) található bejegyzés, a telefonok a 8517-es árucsoportba tartoznak.
Minden csomag (legyen az gyorspostai szolgáltatással rendelt vagy normál légipostai levélként feladott küldemény) Magyarországra érkezése után ellenőrzésen halad át, -a reptereken is alkalmazott- röntgensugaras átvilágítással minden csomagot megnéznek a NAV illetékes munkatársai!
Véletlenszerűen megvizsgálhatnak csomagokat, ilyenkor ellenőrzik a csomagon található vámnyilatkozatot (tartalom megnevezése és értékmegjelölés), szükség esetén pedig a csomagot hivatalosan felbonthatják további ellenőrzés céljából.
VÁM és adófizetési kötelezettség esetén a fogadó felet értesítik a díjak megfizetéséről, a csomagot csak ezek rendezése után kapjátok meg. A részletekről a vámhivatal vagy a futárcég ügyintézői adnak felvilágosítást.
Aktuális vámértékhatárok az EU vámterületén kívülről érkező kereskedelmi forgalom esetén:
● 22 EUR-ig vám és ÁFA mentes
● 150 EUR-ig vámmentes, de ÁFA köteles
● 150-700 EUR-ig 2,5% átalány vámtétel és ÁFA köteles
● 700-1000 EUR-ig tarifa vámtétel és ÁFA köteles
● 1000 EUR felett vámokmánnyal (vámregisztrációs EORI számmal) tarifa vámtétel és ÁFA köteles
● Magányszemélyek közötti forgalom esetén 45 EUR-ig VÁM és ÁFA mentes egy küldemény.
FIGYELEM, EZEK AZ INFORMÁCIÓK INTERNETES KERESÉS EREDMÉNYEKÉNT KERÜLTEK IDE, NEM 100%-OSAN MEGBÍZHATÓ ADATOK. AZ AKTUÁLIS TUDNIVALÓKRÓL MINDENKI SAJÁT MAGA BIZONYOSODJON MEG, ÉRDEKLŐDJÖN A MEGFELELŐ HELYEKEN."

Magyarul, ha rendelek magamnak egy 35e ft értékű telefont, akkor arra áfát kell fizessek, vagyis mindjárt 45e ft-omba fog kerülni? :W
Köszi, ha valaki felvilágosít a témában.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#42927) instantwater válasza albinolynx (#42925) üzenetére


instantwater
addikt

Naszóval.
a RAM az 512 azt nem tudod változtatni.

A ROM 4 GB, ami fel van particionálva több részre, és a ROM paríciók sorrendjét lehet átírni fstab.voidban.

(#42928) instantwater válasza ccs2929 (#42926) üzenetére


instantwater
addikt

Külföldi rendelések topic....

(#42929) thiclyoon válasza albinolynx (#42925) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

a ram az fix, a 4gb rom pedig nem egyben van, hanem ketté van osztva - az egyik (valószínűleg kisebb) részre tudsz alkalmazásokat telepíteni, a másik (valószínűleg nagyobb) részre pedig zenét/képeket másolhatsz, mint egy sd kártyára
legalábbis én így tudom :)

megelőztek :O :D

[ Szerkesztve ]

(#42930) CoolBoy323 válasza ccs2929 (#42926) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ITT kell olvasni, kérdezősködni!!

Ha vámolnak, akkor kell csak fizetni, nem minden esetben!

Jellemzően a "gyorspostáknál" van a felár!

De ez nem ide való beszélgetés ;)

(#42931) andatti válasza albinolynx (#42919) üzenetére


andatti
senior tag

Szerintem keresd meg Cappa72 kartársat, ha segítség kellene, mert valóban meg akarod csinálni... VAgy a cikk szerzőjét "hungobungo"-t.

Háát, ha ez így igaz, akkor az brutál jól feljavítja az alapból kicsi memós telefonokat... Akkor a jobb minőségű 4 magos 1 Gb-os -ból lehet csinálni simán 2 Gb-osat is, vagy "csak" 4 Gb-ossá alakítható át?
Ha a külső kártya ezen felül van, amivel (jó esetben) 32 Gb -os kártyával még bővítjük, akkor egy spéci telefont lehet összehozni... Hiszen a legtöbb teló 1/4 +max.32 Gb-os kiosztású, vagy 1/8, esetleg 2/4, vagy 2/16... Így, ha a többi része még elmegy, akkor akár...

Nna, nagyon ráizgultunk itt a témára...
"az adat partíció 512MB, a beépített fat (belső SD) 2GB. Ezzel a patch-el megcserélhetjük, vagyis 2GB lesz az adat és 512MB a belső SD."

Szóval van
1. beépített fat /512 Mb/,
2. belső SD /2 Gb/, és én is vehetek bele
3. külső SD kártyát /32 Gb/.

Én így értelmezem a vastagon szedett szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#42932) ccs2929 válasza CoolBoy323 (#42930) üzenetére


ccs2929
senior tag

Köszi a gyors választ, és az útbaigazítást is, azért ott is felteszem a kérdésem! :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#42933) albinolynx


albinolynx
őstag

Értem már, köszönöm! Nem foglalkozok vele, számomra nem érdekes.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#42934) andatti válasza andatti (#42931) üzenetére


andatti
senior tag

Update, mert sikerült elírnom az előbb, és mivel már 2x szerkesztettem, 3x már nem lehet...

"az adat partíció 512MB, a beépített fat (belső SD) 2GB. Ezzel a patch-el megcserélhetjük, vagyis 2GB lesz az adat és 512MB a belső SD."
Szóval van
1. Adat partíció /512 Mb/,
2. beépített fat, azaz belső SD /2 Gb/, és én is vehetek bele
3. külső SD kártyát /32 Gb/.
Én így értelmezem a vastagon szedett szöveget.

A módosítással lesz:
1. Adat partíció /2 Gb/,
2. beépített fat, azaz belső SD /512 Mb/,
3. 3. külső SD kártyát /32 Gb/.

Kérdés, hogy programok telepítésekor, illetve a telefon, a működésekor melyiket fogja telepakolni alap esetben és mit használ, miből akar elvenni helyet és a patch után is meg lesz-e az a lehetőség, hogy ki lehet jelölni, hogy mit, hova telepítsen... (mert ugye sokan pl. játékot is szoktak telepíteni a maguk által vett külső sd kártyára...

(#42935) albinolynx válasza andatti (#42934) üzenetére


albinolynx
őstag

4.1.2-ben, nem tudom a régebbinél hogyan van - ki is lehet választani melyik partícióra telepítsen:
storage - preferred install location - internal device storage / SD card

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#42936) anonym1s válasza albinolynx (#42925) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
En is epp errol erdeklodtem nemreg, es akkor vilagosodtam meg :)
A 4gb belso tarhely (ennek a neve: ROM) tobb particiora van osztva.
Van a rendszer (SYSTEM) partcicio, amin maga az android rendszer van, ez altalaban 800MB es 1GB kozott van, aztan van a programoknak egy particio (DATA), ez altalaban 1GB, itt vannak a programok amit a telefonra telepitesz, es a maradek a felhasznalhato szabad tarhely ahova azt raksz amit akarsz (zene, kep, video, barmit).
Az ujra particionalas folyaman a szabadon felhasznalhato helybol elvesz es hozza adja a DATA particiohoz hogy minel nagyobb hely legyen a telepitett programoknak.
Ha ez a DATA particio kicsi, akkor hamar megtelik es ugy jarsz mint baratnom xperia neo telefonja, hogy 3GB szabad helye van a kartyan, de megsem tud semmi programot telepiteni mert allandoan kiirja hogy "nincs tobb szabad hely, toroljon programokat".
A RAM mennyiseget nem tudod valtoztatni, az adott, mindig annyi lesz mint amikor megvetted, se tobb, se kevesebb.

Ja, van meg recovery meg cache is, de nem vagyok biztos hogy ezek is kulon particion vannak e, de szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

(#42937) anonym1s válasza anonym1s (#42936) üzenetére


anonym1s
őstag

Na most latom, masok mar irtak, nem az tortenik, hogy elvesz a szabad tarhelybol es hozza adja a data-hoz hanem felcsereli oket. A lenyeg akkor is az, hogy a data particiot noveli, amin a programok vannak.

(#42938) cappa72 válasza andatti (#42934) üzenetére


cappa72
nagyúr

Engedjétek meg, hogy picit a fogalmakat is tisztázva szóljak hozzá a témához. Anbinolynx-nek is szól, természetesen.

A gyári ROM kiosztás:
/data partíció : 512MB (ext4)
/system partíció : 512MB (ext4)
/sdcard : 2GB (FAT) . újabb verziók esetén /storage/sdcard1
/cache : 512MB (ext4)
(egyebek...)
Így jön ki a 4GB.
/mnt/sdcard1 : fizikai sd kártya, mértete a vásárolt kártya méret. Újabb verziók esetén /storage/sdcard2

A /data és sdcard (belső SD tárhely) nem felcserélhető, hanem a belső SD "kárára" a /data partíció növelhető.
Összesen a data és a belső SD tárhely mérete 2,5GB (majdnem, és MZK657x-re vonatkozik, MTK6589 esetén 2,7GB, a 8GB-s verzióknál ugye ennél több). Ezt lehet osztogatni a kettő között.
Pl így már helyes a megállapítás:
A módosítással lesz:
1. Adat partíció /2 Gb/,
2. beépített fat, azaz belső SD /512 Mb/

De nem felcseréléssel, hanem tárhely-módosítással, és ez a lényeges különbség.

Felcserélni a belső SD tárhelyet és a fizikai SD kártya csatolási pontjait lehet a /system/vold.fstab fájl szerkesztésével.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#42939) azozo válasza cappa72 (#42938) üzenetére


azozo
senior tag

Kösziönjük a magyarázatot,szerintem sokaknak segít,már csak az a kérdés a tárhelynövelést mivel illetve hogy lehet növelni :))
Mik a kockázatok?

Sima átparticionálás particiós progival (szgép alólwin/linux) elég vagy van más is...

(#42940) Crytek válasza ccs2929 (#42926) üzenetére


Crytek
veterán

Ez leírva jól hangzik de a csomagok 99.5%-át kb soha nem nézik át így mint ahogy le van írva.
Benne van a parafaktor de én pl 3 cuccot rendeltem egyet se néztek át.

Next PC Upgrade: 2022

(#42941) anonym1s válasza cappa72 (#42938) üzenetére


anonym1s
őstag

Akkor megiscsak eloszor irtam jol, nem felcsereli hanem elvesz az egyikbol amit hozza ad a masikhoz :)

(#42942) cappa72 válasza azozo (#42939) üzenetére


cappa72
nagyúr

A linken található helyen linkeltem két programot is, az egyik mtk6589-hez, a másik MTK657x-hez. Ezeket a droid rendszerről lehet indítani, root-olt telefon esetén.
Nem root-olt telefon esetén flashtoollal, vagy CWM-ből telepítő szkriptből is meg lehet oldani (elvetemültebbeknek adb-n keresztül)

Veszélyek:
1, Nem a megfelelő verziót használod.
2, Túl nagy ártméretezési értéket választasz: átnyúlik a következő partícióra, kinyírhatja a telefont.

@ (#42941) anonym1s
Akkor megiscsak eloszor irtam jol, nem felcsereli hanem elvesz az egyikbol amit hozza ad a masikhoz
:K

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#42943) ccs2929 válasza Crytek (#42940) üzenetére


ccs2929
senior tag

Köszi, ez valamilyen szinten megnyugtató, én is rendeltem már e-bayről /haverom által/ ezt azt, igaz kb 10e alatti dolgokat, de nem volt gond. :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#42944) raffiakötö


raffiakötö
csendes tag

Sziasztok!

A napokban érkezett meg a Cubot One-m. 4 nap utáni tapasztalataimat leírom az érdeklődőknek.
Múlthét csütörtökön kaptam meg a DHL futártól, effektíve 4 nap alatt megjött (hétvégét számolva 6). Korrekt idő, viszont így vámot kellett fizessek rá, vagy mit.
Az akksi 2200 mha-s, és kettőt adtak belőle, állandó mobilnet bekapcsolása és WiFi mellett, játék, böngészés és telefonálás mellett másfél napot kibírt simán. Ha sokat játszik rajta az ember elég hamar lemerül, viszont nem melegszik olyan nagyon mint a régi telefonom.
Annak kifejezetten örültem, hogy egy alap android 4.2.1 van a telefonon, és nincs telerakva egy csomó facebook, twitter, google+ és társaik. 1 gb ram, és 8 gb rom van benne, és még microSd-t lehet bele rakni. Magyar nyelvet tartalmaz az androidja, úgyhogy nem kellett külön progi a magyarításhoz.
Mobilnet (Vodafone-nál SpeedTest progival) lefele 6,35 Mbps, felfel 0,12 Mbps, normál simmel. Wifije stabilan működik. MTK6589 Cortex-A7 Quad-core ARMv7 processor 1,2 Ghz-es processzor duruzsol benne, az 1280*720 felbontású IPS kijelzőnek szép, éles képe van, és napsütésbe is láttok rajta mindent.
Lassúságot nem tapasztaltam rajta, remélem nem is fogok.
Fényképeket szerintem nagyon jókat csinál, annyi hibája van, hogy a hátsó led gyengécske. A hátsó kamerája 12 MP, az első 5 MP. (A gyártó leírása szerint SONY kamera.)
Videó: https://www.dropbox.com/sc/f4h9ahf6qittl6k/tLiYX0Ci_C
Fotó (leddel): https://www.dropbox.com/sc/qg50x2roigz3xr0/ssBJwr_9vs
Fotó: https://www.dropbox.com/sc/hda9nw7vc6ir9d5/nNcYJSa4qj

Gps-t még nem teszteltem, de ha eljutok odáig akkor megírom tapasztalataimat. Kimaradhatott még egy pár dolog de ennyire jutottam eddig.
Ha van valakinek kérdése szívesen válaszolok.

(#42945) Crytek válasza raffiakötö (#42944) üzenetére


Crytek
veterán

Ezek a képek szerinted nagyon jók?

Szerintem meg ennél rosszabb képet kevés telefon csinál. Tronsmart TS7 tulajt ezek láttán megértem miért is nem rakott fel képeket mert valami förtelem.

Next PC Upgrade: 2022

(#42946) andatti válasza cappa72 (#42942) üzenetére


andatti
senior tag

Én is köszönöm mindkét választ! :K :K :C :C
De, egy konkrét kérdés még nyitva maradt bennem...
Mivel én a tepsi telefonokért vagyok oda, én azért foglalkoztam ezzel, hogy kiküszöbölhető-e az olcsóbb tepsi telefonok hátránya egy ilyen manőverrel?

Nevezetesen, hogy vannak 512/4, vagy 512/8-as 5-6, esetleg 6,5 colos telefonok, A majdnem gagyi 256/512, vagy 256/1-re már gondolni sem merek... amiket azért nem vesz meg az ember, mert kevesli a memóriáját, bár olcsók, 1,2, vagy 1,5-ös procival... mert legszívesebben egy 2/32 Gb-os telefont venne, de azt nem engedheti meg magának... /300-350$/

Szóval ezzel az általad leírt manőverrel stabilabbá, nagy memóriássá tehetők-e az alapból kis, kevés memóval szerelt tepsifonok?

(#42947) cappa72 válasza andatti (#42946) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az általad említett 512/4 1/4 1/8 2/8 stb, azok a RAM/ROM arányát szokták jelenteni.
RAM-ra vonatkozóan nincs módosítási lehetőség, csak a ROM-ban lehet módosítani.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#42948) andatti válasza raffiakötö (#42944) üzenetére


andatti
senior tag

Sony kamera és ilyen a képe... pfff
A ledes úgy ahogy van, rossz minőségű. Az irodakép pedig csak kicsinyítve megy el, eredeti méretben már nagyon látszik, hogy gyönge a felbontása, mert életlen képet csinál... persze én is látok fb posztokban hasonló minőséget, oda elég ez is. De családi eseményt rögzíteni-fotózni már kevés lenne... (legalábbis nekem).

+ cappa 72-re/42947/:
Akkor viszont nem értem a buherálás jelentőségét-fontosságát... Azt hittem azért van, hogy stabilabb legyen a mindennapi használat, hogy ne fogyjon ki a memóriából működés közben. De, ha ezt nem érinti, akkor kár vesződni vele. Szerintem. (vagy még mindig nem értek valamit, mert nehéz a felfogásom... )

[ Szerkesztve ]

(#42949) andatti válasza cappa72 (#42947) üzenetére


andatti
senior tag

törölve

[ Szerkesztve ]

(#42950) bigbuda válasza Crytek (#42945) üzenetére


bigbuda
aktív tag

Nem is értem miért nem hozzák a Canon EOS 40D-m minőségét a telefonok. Talán mert alapjáraton nem arra vannak kitalálva. Sztem amugy a jobb minőségű kamerák is olyan szinten ratyik, hogy fotózásnak nem igazán nevezném. Ha valaki bohóckodni akar, jók ezek, ha fotózni, vegyen egy dSLR-t, nem olyan drágák már.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.