Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) rasurosenpai válasza andatti (#43246) üzenetére


rasurosenpai
tag

Köszönöm a válaszokat!

W8S lesz, már csak a megrendelés módját kell kitalálnom.
Ha a külföldi webshop árra rászámolom a vámot/áfát, ugyanott vagyok, mintha a magyar oldalról rendelném meg.
egyébként a thlmobilesote-on ugyanannyi, mint a minideal-en (kb. 65.000 forint +17.5000 áfa) és összességében a magyar ár is akörül alakulna (77000 +7000 szállítási díj).

(#43302) okmaci válasza rasurosenpai (#43301) üzenetére


okmaci
csendes tag

Kivéve, ha a magyar oldalról vett telefonodat vámkezelik és plusz áfát fizetsz rá...

(#43303) bigbuda válasza gg72 (#43297) üzenetére


bigbuda
aktív tag

Remélem majd az új MTK Octa SoC-nál nem lesznek ilyen gondok és penge lesz a GPS, mindaddig sajnos kénytelen vagyok magammal hordozni, vagy a kocsiban tartani a Defy-met.

(#43304) McReay válasza alázógyík (#43276) üzenetére


McReay
aktív tag

Wow, ezek tényleg nagyon jó képek ettől a telefontól!! :Y

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#43305) devast válasza bigbuda (#43303) üzenetére


devast
addikt

Az a gáz, hogy a gps NEM az mt6589-ben, vagy MT6592-ben van. Mindegyik mellett van egy 4 in 1 kommunikációs chip (mt6620 vagy mt6628) ami a : gps-ért, wifi-ért, fm rádióért és bluetooth-ért felel. Amíg nem jön egy újabb kommunikációs ic, addig hiú ábránd, hogy egyszer csak majd megjavul. Mellesleg örülnék neki, ha a következő ilyen ic-ben már lenne glonass is.

(#43306) mandelstam válasza instantwater (#43300) üzenetére


mandelstam
csendes tag

:K Értem, köszi ! Megint okosabb lettem, de legalábbis kevésbé tudatlan... :B

(#43307) bigbuda válasza devast (#43305) üzenetére


bigbuda
aktív tag

akkor remélem egy uj komm IC-t fognak beleheggeszteni majd az uj SoC-hoz a kis kínaiak :D

(#43308) instantwater válasza bigbuda (#43307) üzenetére


instantwater
addikt

Miért tennék, ha így is többmilliót eladnak? :D

(#43309) Crytek


Crytek
veterán

Kecses, 5 colos okostelefon a Prestigiótól

Amint kintről 200$ vagy alatta utánad dobnak megkapjuk 330$-ért Prestigio néven ,de jó :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#43310) Keeperv85 válasza tolvaj! (#43232) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Bocs, csak most értem haza, így csak most tudok válaszolni.

Tünetek: egyáltalán nem kapcsol be. Állítólag rátettek egy MTK-s FW-t "sikeresen". Nem az enyém, a gazdája állítja, hogy 13MPX-es kamera van benne hátul és 5-ös elöl. Még nincs nálam, elvileg ma adja postára, mert nem tud vele mit kezdeni.

Mutatott közben egy videót, amin állítólag ez a teló van, ő az: [link]

(#43311) ÁrPi2 válasza devast (#43305) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Továbbá továbbszőve a gondolatot nem is az a (vagy mt6620 vagy mt6628 -as) chip (amit a Köztársasági Kínában azaz Tajwanon gyártanak) a gáz, hanem az ahogyan a
hozzá szerelendő antennát a Népköztársasági Kínában ("Mainland") oda
hajtogatják az összeszerelések során.

A glonass tényleg következhetne...

(#43312) tolvaj! válasza Keeperv85 (#43310) üzenetére


tolvaj!
őstag

közben a gazdája betalált engem is és elbeszélgettünk :) elmondtam neki az én nézőpontomat és ajánlottam, hogy próbálja meg Jtag eltetni valakivel, mert az szerintem egy samsung. nekem is belinkelte a dolgokat, de ha exynos procira húzott egy mtkhoz való scatterral egy kínai romot....szerintem sérült a bootloader és lehet az emmc is, de ha a második is akkor van egy nagyon drága papírnehezéke, amit nem is lehet éleszteni...

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#43313) Keeperv85 válasza tolvaj! (#43312) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha valóban Samsung, akkor mehet JTAG-eltetni. Ha viszont nem Samsung, akkor a JTAG nem fog menni, mert egyrészt nem feltétlen van egyáltalán csatlakozási pont hozzá, másrészt még nem tudjuk mi, addig érdekes lenne rátenni bármit is....

(#43314) megint én


megint én
őstag

Valaki megmondaná mire számíthatok?
Antutu Battery Benchmarkot csinálom a Lenovo P780tesztet, programom lenne délután 5órától, de ez még épp most lépett a Part2 fázisba... Reggel 10:56kor kapcsoltam be a tesztet, és már kicsit unom... ;] ;] ;]

(#43315) tolvaj! válasza Keeperv85 (#43313) üzenetére


tolvaj!
őstag

"másrészt még nem tudjuk mi, addig érdekes lenne rátenni bármit is...."
pedig megtette ;]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#43316) Aksomatic válasza megint én (#43314) üzenetére


Aksomatic
senior tag

[link] ma egy ilyen emailt kaptam az antelifetól... ez azt jelenti hogy ezekre nincs vám? :DD

[ Szerkesztve ]

(#43317) Keeperv85 válasza tolvaj! (#43315) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hát igen... bele is gebedt egyből szegény jószág... :(

(#43318) megint én válasza Aksomatic (#43316) üzenetére


megint én
őstag

Attól függ hogy rendeled. Ha futárszolgálattal, akkor van vám, ha postával akkor nincs. Én Singpostal hozattam, nem volt vám.

(#43319) Zeki válasza Aksomatic (#43316) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha valóban a spanyol raktárból küldik, akkor nincs vám.

(#43320) devast válasza ÁrPi2 (#43311) üzenetére


devast
addikt

Lehet csűrni meg csavarni, de valamiért a qualcomm chip-es készülékeknél nem sikerül elcseszniük a gps-t, viszont mediatek-nél nagyon jellemző. Vagy rosszul implementálják, vagy ócska komponenseket használnak fel benne. Találgatni lehet, hogy mi nem stimmel, de valószínűleg az igazság sose fog kiderülni.

(#43321) barnam_ válasza Keeperv85 (#43313) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem nem Samsung. Ebay-n találtam N7102-t, de valami 200k-nak megfelelő USD-ért.
És azon 4.1 van.
De amúgy ha megnézed az alapsáv verziót, elég valószínű, hogy MTK, Samsung pedig nem használ olyat.
Ami az Antutu pontot illeti, a Nexus 4 sem ér el annyit a Snapdragon APQ8064-el, akkor az Exynos hogyan lenne 25 ezer pontot? :)

(#43322) Aksomatic válasza Zeki (#43319) üzenetére


Aksomatic
senior tag

az jó buli :C

(#43323) tolvaj! válasza megint én (#43318) üzenetére


tolvaj!
őstag

és ha megnézed akkor spanyol raktárból küldik, ami uniós tagállam és........

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#43324) safy25


safy25
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy kisebb problémám! Remélem tud valaki segíteni :) A héten vettem egy X920e dual sim telefont! A telefonnak egész addig nem volt semmi baja még a párom le nem töltötte rá a "viber" nevezetű prg. Utána fel raktuk töltőre a telefont és ki mentünk az udvarra kb 30 percre, mire be jöttünk nagy fehérség volt a kijelzőn! ki vettem az aksit vissza tettem de már az android jeltől tovább nem ment a betöltés! Azóta se jó! Akkor mondták hogy le kell resetelni! de azzal se jutottam semmire! Hangerő+ bekapcsoló gombnál csak az történik hogy egy háromszög benne egy sárga felkiáltó jel előtte fekvő telefon!! és mást onnantól nem lehet csinálni! Remélem valaki tud ebben nekem segíteni! Válaszokat/Tanácsokat előre is köszönöm :) De csatolok egy képet a problémáról :/

(#43325) Ájvé válasza barnam_ (#43321) üzenetére


Ájvé
veterán

Exynos 5410 elér 28k-t is, de Note II-be Exynos 4412 van csak ami 14k körül teljesít.

(#43326) Kacsanova válasza szuand1 (#43279) üzenetére


Kacsanova
csendes tag

Nekem is ez volt, pedig már itt ujjongtam örömömben, hogy sikerült :(

(#43327) melkah


melkah
tag

Sziasztok, segitseget szeretnek kerni.

Van egy Lenovo A750-em, korabban panaszkodtam mar ebben a topicban is, hogy mint ha kevesebb lenne rajta terero. Ez mostmar oda fajult, hogy a belvarosban Budapesten neha olyan szintre leesik , hogy csak az ertesito sms jon rola , hogy ki voltam kapcsolva es hivasom volt. Irodahazban ahol dolgozok ki kell mennem a teszra , hogy telefonalni tudjak. A hetvegen telt be a pohar mikor videken tartozkodtam es kozel tavol sehol nem tudtam telefonalni semmilyen formaban (bekapcsolt kikapcsolt 3g-vel sehogysem) kornyezetemben levo telefonoknak ha keves is de atlagban volt terereje. Atrektam a kartyamat egy 1ft-os alcatelbe es a skala szerint tobb mint feles tererom volt es barhol tudtam utana telefonalni. Belvarosban es mashol is csak azt veszem eszre most hogy figyelem , hogy egyik kartyan a 4es kiosztasbol egyes terero van meg a masikon 4es es 3g is van, pedig mind a ket kartya egy szolgaltatotol van.
A telefont 06/24/2012-en vasaroltam tmallbox.com-on, egy regi forumpostban azt talaltam , hogy valaki azt irta ezen az oldalon 2ev garancia van a telefonokra , de most rakerestem es itt azt latom , hogy csak egy. Ebbol kifolyolag gondolom garanciarol lemondhatok. :(
Ha tudtok valakit vagy valamilyen megoldast ami segithet rajtam vagy valaki aki szervizelhet ilyet, ne tartsatok magatokban.
Illetve ha garanciara lenne otletetek, hogy van-e ra esely az is jo lenne.

Ja meg extra info, legalabb fel eve ugyanezzel a rommal hasznalom, eddig ezzel tokeletesen mukodott, de most hogy elkezdtem eszlelni a terero problemakat ujra huztam a telefont ugyanazzal a rommal de semmit sem segitett.

Minden megoldas segitseg erdekel.

Elore is koszonom.

(#43328) GZoli7 válasza Keeperv85 (#43317) üzenetére


GZoli7
senior tag

Tényleg ki kéne próbálni, hogy esetleg van-e download mode, mint a samsungokon, ez mehet jtag nélkül is.
Azt akkor mehet rá a samsung rom, egy próbát megér.

(#43329) Malamute


Malamute
tag

valaki tud még ezeknek a feltételeknek megfelelő mobilt 150 USD-ért vagy alatta? feltételek CineDOG1 ajánlotta ezt a telefont: telo csak nekem ezzel annyi a problémám, hogy engem nagyon zavar az, hogy olyan nagy a ház és a képernyő nem tölti be úgy normálisan az előlapot :D, bár attól függetlenül lehet, hogy ez lesz

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#43330) andatti válasza Malamute (#43329) üzenetére


andatti
senior tag

na igen, és mivel olyan sok a nem hasznos felület simán vehetnél ez alapján egy 4,7-es, vagy közel 5 colos telót, mert kb. 15%-a a "széle"...

(#43331) Minstrel válasza Malamute (#43329) üzenetére


Minstrel
senior tag

Lenovo A820, pont 150 USD.

(#43332) RVR400 válasza tolvaj! (#43312) üzenetére


RVR400
veterán

Ha Samsung lenne, akkor nem tudott volna rátenni MTK-s ROM-ot semmivel sem, mivel még a formátumuk sem egyezik, arról nem is beszélve, hogy Samu-ra MTK drivert ráerőltetnimég inf fájlok átírogatásával sem lehetne,

(#43333) dinin


dinin
tag

Tronsmart ts7-hez (cubot one) létezik kompatibilis dokkoló? Olyan aminek bal alsó oldalon van a csatlakozója?

(#43334) tolvaj! válasza RVR400 (#43332) üzenetére


tolvaj!
őstag

nekem is felismeri az spflashtool a telefonomat, pedig novathor u8500 as van benne ( igen az elátkozott árva gyermek proci) tök véletlenül derült ki :U igaz én nem vagyok hero, hogy fel is próbáljam flashalni...

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#43335) sbe561 válasza cappa72 (#43290) üzenetére


sbe561
tag

Köszönöm, és neked is instantwater! Én sem vagyok egy hardkór okostelefon felhasználó, lehet hogy be próbálom, de majd meglátom hogy mekkora ár különsbégek lesznek a döntésnél.

Egyébként az MTK6577-es procis telók GPS-ével is van baj?

Sima JIAYU G3 kapható szerintetek még valahol? :)

(#43336) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Na most indítottam el egy egyéni akksi tesztet Tronsmart TS7-en a következő opciókkal:

- 720p mkv videó lejátszása folyamatosan (hardveres video decoder, szoftveres audio decoder)
- Max fényerő
- 200% hangerő
- WiFi bekapcsolva

Ha van akit érdekel, akkor 1 óra elteltével az akksi üzemidőről és használatról csatolhatok egy képet.

(#43338) bigrock válasza safy25 (#43324) üzenetére


bigrock
addikt

Ha végpék nem indul be én megpróbálnám Flashtool-lal újrahúzni a ROM-ot.
Egyébként minden kínai telónál erősen javasolt egy CWM recovery telepítése, amiből lehet mentést csinálni és azt ilyen esetekben újrahúzni.
Lásd még: ezt

(#43339) Malamute


Malamute
tag

És a vámolás, hogy van? Kell vámot fizetni ha pl. megrendelem a telót?

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#43340) Zeki válasza Malamute (#43339) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerencse kérdése.
Sima postánál kisebb az esély, gyorsfutárnál sokkal nagyobb.
Áfát kell fizetned, ha megfogják a vámon.

(#43341) wwhy


wwhy
veterán

A realpricesfromchina-tól rendelt már valaki :F Lehet tudni róluk vmi jót?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#43342) Gyuc válasza gg72 (#43297) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Nekem a TS7 navigációja tökéletesen müködött egy teszt alatt...szinte méter pontosan és kb 10 sec alatt talált jelet.

(#43343) bigbuda válasza Gyuc (#43342) üzenetére


bigbuda
aktív tag

Autós navigáció során tesztelted? Mert ha 4km/h val sétálgatok, vagy 20km/h bringa mellett lehet h nagyjából real time mutatja a dolgokat...

(#43344) Gyuc válasza bigbuda (#43343) üzenetére


Gyuc
aktív tag

autóval mentem melózni és úgy.100km/h sebességgel...töbször kikapcsoltam és vissza és pillanatok alatt jelet fogott és néztem egy vasuti átkelőt szinte méter pontosan jelzett.
Én SYGIC 13.1.4 navigációt használtam 2013.03 havi térképpel.(ha ennek bármi jelentőssége lenne)

[ Szerkesztve ]

(#43345) bigbuda válasza Gyuc (#43344) üzenetére


bigbuda
aktív tag

MAjd akkor kipróbálom a Sygic-et holnap én is.

[ Módosította: ngabor2 ]

(#43348) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Tronsmart TS7 akksi teszt

- 720p mkv videó lejátszása folyamatosan (hardveres video decoder, szoftveres audio decoder)
- Max fényerő
- 200% hangerő
- WiFi bekapcsolva

100%-ról 85%-ra

Szerintem szuper jó!

Képernyőkép

[ Szerkesztve ]

(#43349) andatti


andatti
senior tag

Újabb, megfontolandó akció a Geekbuying-on Augusztus 13-21 között.
2 év garanciával adnak több telót is!!!
ZOPO C2 Platinum 16GB 5.0" Gorilla Glass 277,99 $
ZOPO C2 Elite 5.0 Inch FHD 269,99 $
ZOPO ZP950+ Phablet MAX 5.7 Inch HD Screen 219,99 $

Tepsifonok akcióban:
ZOPO ZP990 Captain S 6.0" Gorilla FHD OGS 339,99 $
ZOPO ZP910 5.3 Inch IPS QHD Screen 189,99 $
ZOPO Phablet ZP950 5.7inch 720P IPS Screen 199,99 $

De vannak 4,3 4,5 és 5 colos telefonok is...

Gondolom a 2 évet is azért adja, mert itt a fórumban is inkább gondokról olvastam, mint arról, hogy minden teljesen hibátlanul működik... amolyan presztizs helyreállítónak? Vagy mivel drágább?, mint más shop-ban az fedezi a +1 év garanciát?

[ Szerkesztve ]

(#43350) Gyuc válasza bigbuda (#43348) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Ilyet inkább NE! WAREZ és tsai szigorúan tilos!

[ Módosította: wwhy ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.