Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) hozsolt1965 válasza berigazek (#2199) üzenetére


hozsolt1965
csendes tag

Ez így van, én is nagyon meg vagyok elégedve a telóval, csak kicsi és nincs 3G, és navit sem lehet rátenni, de mint 2 sim kártyás telefon tökéletesen működik!! :C

HUAWEI MATE 8 NXT-L29C432B170

(#2202) hungobungo válasza berigazek (#2197) üzenetére


hungobungo
aktív tag

A legegyszerűbbre még nem gondoltunk... battery recalibration megvolt? Rom frissítéskor ha a telefon mundjuk csak 50%-on volt feltöltve, az Android azt veszi alapul az aksi statisztikák létrehozásakor, ez miatt nem használja ki a teló a full kapacitást!

Root kell hozzá.

Battery Calibration letöltés

Használata:

1. Telepítsd a programot, indítsd el.
2. Várd meg, amíg 100%-ig feltöltődik a teló.
3. Kattints a Battery Calibrate gombra.
4. Azt javasolják, hogy ez után egyszer merítsd le csontig, majd töltsd fel újra 100%-ig, MEGSZAKíTÁS NÉLKÜL.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#2203) hozsolt1965 válasza hungobungo (#2200) üzenetére


hozsolt1965
csendes tag

Előre is köszönöm, szeretnék majd élni a lehetőséggel. Valahogyan majd légyszi jelezd, ha aktuális lesz a dolog, de addig is folyamatosan figyelemmel kísérem a fórumot. :C :C

HUAWEI MATE 8 NXT-L29C432B170

(#2204) sajtjani válasza hungobungo (#2200) üzenetére


sajtjani
tag

Sziasztok!
Ezer százalék respect Hungo gáláns ajánlatára :C Szerintem egy fórumtárs sokkal de sokkal megbízhatóbb, mint akármilyen kinai vagy magyar forgalmazó!!!! Természetesen a megfelelő díjazás nem maradhat el!
Hála és köszönet :R

(#2205) f8enter


f8enter
aktív tag

Sziasztok,

Azt hiszem, sikerül lassan megszülni, hogy mit vennék, és a kiválasztásban kérnék segítséget. A legnagyobb kérdésem az, hogy vajon érdemes-e várni a vásárlással az emlegetett augusztus végéig?

MTK6577-es procival keresek 4"-os telcsit minél kompaktabb kivitelben, a realitásokhoz mérten jó (=alacsony) áron.
Számomra fontos az, hogy lehetőleg legyen olyan közösség, aki reszelgeti hozzá a romokat.
Az 512MB és 1GB RAM között van érdemi különbség a mindennapi használatban?

Tudnátok ebben segíteni? (Az előző két telómat is a Ti segítségetekkel vettem, köszönet érte.)

Nagyon köszönök mindennemű segítséget.

(#2206) hvb


hvb
tag

Még egy kérdésem lenne az A8000-es kínai csodával kapcsolatban.
A hárombetűs navi program minden verziója rosszul méri a sebességet.

80-nal ment az autópályán bátyám és 170-et ír ki :(
Mi lehet a probléma? Mégi csak xar a GPS vevő?

A térkép és hang navigáció viszont pontos. :K

zs.

(#2207) hungobungo válasza hvb (#2206) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Nézze a kilométerórát meg a sebességkorlátozó táblákat, a "túllépted a megengedett sebességet" úgyis iszonyat idegesítő és pontatlan tud lenni.
Arról nem is beszélve, hogy a rendőrt sem fogja érdekelni, ha azt mondod hogy "hádehát a GPS aszonta hogy 70-nel lehet menni".
A GPS legfontosabb funkciója az, hogy eljuttat Aból B pontba.
Azért tegyél fel egy másik GPS navig programot, hátha szoftver hiba....

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#2208) hungobungo válasza f8enter (#2205) üzenetére


hungobungo
aktív tag

512MB és 1GB RAM között érdemi különbség a mindennapi használatban szvsz. nem nagyon van, még ICS-nél sem telefonoknál, marad így is elég szabad ram az alkalmazásoknak. Persze ha 6577-est akarsz, azokban már inkább 1GB lesz mint 512Mb...

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#2209) sajtjani válasza hvb (#2206) üzenetére


sajtjani
tag

Az mt6516-froyo párosnál van a baj. A hiba a framework.jar-ban van, a pici emberke másnapos volt mikor láb-ban írta a rom-ot, nem km/h-ban :)) Ezt leszámítva jól navigált nekem a 6516-telóm.

(#2210) berigazek válasza hungobungo (#2202) üzenetére


berigazek
őstag

Köszi,most tettem fel a progit és töltöm a telcsit!
Majd kipróbálom,elinditom a progit!
Amúgy én mindig csak akkor teszem fel a töltőre,mikor magától kikapcsol a telcsi.SOHA nem töltök rá!!!

Nos feltöltődött 100%-ra,csipogott is a progi.Elinditottam a kalibrációt és lehúztam a töltőről!
Ezt sasoljátok:
Amint lehúztam a töltőről 4179 mV-ot mutatott a progi és rögtön lement 98%-ra a töltés az akksiban,10 másodperc alatt,most már 90 %-nal tart... :-(
Rohamosan jön lefele.
Itt nagyon gáz valami a készülékemben :-( De,hogy 2 eredeti akksi is ugyanazt csinálja,ez hihetetlen számomra!

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#2211) cipofuzo87 válasza berigazek (#2210) üzenetére


cipofuzo87
tag

lítiumos akksikat nem szabad csutkára lemeríteni, úgyhogy ezentúl lehetőleg már 30%-nál tölts rá

(#2212) berigazek válasza cipofuzo87 (#2211) üzenetére


berigazek
őstag

Dehogynem ...le lehet,mert egy beépített chip védi és igazából AZ kapcsolja le az akksit,marad mindig annyi energia benne :-)
Írják a szaklapok is :-)

Hungobungo!
A progit elinditottam,amiután feltöltött az akksi 100%-ra,de darabosan ugrik lefele,73-ról lement 55 % -ra :-(
miklosandras!

Emelem kalapom előtted, a segítségedért amit adtál:-)
Mindenkinek úgyszintén!!!

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#2213) beers válasza hungobungo (#2200) üzenetére


beers
addikt

respect :R

M&N

(#2214) sajtjani válasza berigazek (#2212) üzenetére


sajtjani
tag

Előre is bocsánatot kérek, minden vitát elkerülök, de a téves információkat javítani kell!
Valszeg nem ez okozta a gondokat nálad, de tény:
"Sőt, ezeknek az áramforrásoknak leginkább az tesz rosszat, ha folyamatosan teljesen lemerítik őket. Ideális felhasználásnak azt tekinthetjük, ha az akkumulátort sosem hagyjuk 25 százalék alá merülni. Mindenképpen kerülni kell a teljes, a gép vészleállásával végződő lemerülést, mert ez károsítja a telepeket, ezzel csökkenti az élettartamot."

Akkulegendák
Mást sem olvasok netszerte.

(#2215) alázógyík válasza sajtjani (#2214) üzenetére


alázógyík
őstag

Én is így tanultam annó. :K

(#2216) f8enter


f8enter
aktív tag

ZP500 és x710d közül szerintetek melyiknek jobb a supportja (ROMok tekintetében). A kettő között filózok, a ZP500 mérete barátságosabb lenne, de talán az x710d-nek jobb a romfőzdéje.
Ti melyiket választanátok és miért?

(#2217) NivoSzaki


NivoSzaki
tag

Ez nem is tünik rossznak :K

egymás után jönnek a jobb telefonok :)

HiLive HI2012 smartphone specs:
CPU Model : MT6577 (Dual-Core)
CPU frequency: 1.2G MHz
RAM: 1GB
ROM: 4GB
Resolution: 960X540 pixels
Main Screen Size: 4.7 inches
Network mode: Dual-card dual-mode (WCDMA + GSM)
Camera: 8 megapixels (rear) and 3 megapixel (front)
Operating System: Android OS 4.0
Battery capacity: 1800mAh

Mondjuk ez a front kamera 3 megapixel szerintem kétséges :)

(#2218) f8enter válasza f8enter (#2216) üzenetére


f8enter
aktív tag

Jobban megnéztem, az 1300 és a 2800mAh-s akksik, a 2x annyi proci, és a jobb rom-support azt hiszem eldöntötték.
Rendeltem egy x710d-t. :)

(#2219) Nokia12


Nokia12
tag

Máris eladó a néhány napja érkezett ZOPO ZP 300-asom. Eladás oka, hogy egyenlőre magyar ROM nincs hozzá (Vagy csak én nem találok) Illetve az eddigi Nokiámhoz képest gyengébb a rádiós része, kevésbé stabil gyenge térerőn. Fekete, karcmentes, épp csak kipróbálva volt. Egyébként kivitelre hibátlan, nagyon minőségi érzete van,a kijelzőjénél meg szebbet még nem láttam! (1280*720) 326ppi IPS (Retina, mint az eredeti iPhone Display) Beszerzési áron 75.000Ft-ért vihető, leprobálható természetesen. (Siófok.)

(#2220) NivoSzaki válasza f8enter (#2218) üzenetére


NivoSzaki
tag

Egy haipai X710D rendeltél? máris van egy irigyed :p

nagyon bejön hogy olyan nagy kijelzője van :) :))

(#2221) f8enter válasza NivoSzaki (#2220) üzenetére


f8enter
aktív tag

Igen, és kell még találjak hozzá vízhatlan kerékpáros tokot.

(#2222) berigazek válasza sajtjani (#2214) üzenetére


berigazek
őstag

Hülyeség..és most TE bocsáss meg engemet....chip védi a telepeket...
És,ha gyárilag valami NEM jó azt ,,baszxxxod"... :-(

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#2223) berigazek válasza f8enter (#2218) üzenetére


berigazek
őstag

Én is :-) Már 3 napja :-)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#2224) beers válasza NivoSzaki (#2217) üzenetére


beers
addikt

Lemaradt a 0.
Nem rossz, csak egy kicsit nekem nagy a mérete (a support-ja és az akksija kicsi)!

[ Szerkesztve ]

M&N

(#2225) NivoSzaki válasza beers (#2224) üzenetére


NivoSzaki
tag

Éppen az a jó hogy ekkora a kijelzője mint a Galaxy S3-nak :) és lesz nagyobb felbontású változat is :p nyami :DDD

Persze megértem akinek nagy csak sokan elfelejtik, hogy ezek már régen nem telefonok hanem tartalom fogyasztó eszközök én utálom ha úgy kell néznem a képernyőt hogy majd kiesik a szemem :)

(#2226) NivoSzaki válasza beers (#2224) üzenetére


NivoSzaki
tag

Igen az akksija tényleg kicsi remélem lesz nagyobb változatban is :) Csak örülök hogy megjelentek a nagyobb felbontású nagy képernyősek is az új chippel

(#2227) robit1973


robit1973
aktív tag

Na most kezd tele lenni a hócipőm az Amokbuy-al. 13 napja rendeltem meg a telefonom, egyből ki is fizettem és még fel sem adták! :Y :W

(#2228) berigazek válasza robit1973 (#2227) üzenetére


berigazek
őstag

Az Alibabán,Aliexpresz-en vagy e-bay-en ilyesmi elő sem fordulhat.... :-(

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#2229) beers válasza NivoSzaki (#2225) üzenetére


beers
addikt

Nekem még jó a szemem ;)!

M&N

(#2230) strike-force


strike-force
őstag

az Amokbuy-on miért van kiírva, hogy lehet kártyával is fizetni, amikor a végén csak a bank wire transfert ajánlja fel????

valaki?

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#2231) berigazek válasza strike-force (#2230) üzenetére


berigazek
őstag

Odavonzák a vevőket,azok meg megrendelik az árut és a végén derülnek ki bizonyos dolgok.... :-(

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#2232) robit1973 válasza strike-force (#2230) üzenetére


robit1973
aktív tag

Nekem felajánlotta a PayPal-t is, azzal fizettem. ( Csak a telefont nem küldik )

(#2233) andrasxx válasza robit1973 (#2227) üzenetére


andrasxx
tag

Nem tudom, nekem nem volt problémám... 12. napon a kezemben volt a készülék, amit rendeltem (ZP500)
Nem tudom, hogy fizetted, én PayPal-lal fizettem. Ezt nem adja fel alapból, hanem meg kell rendelni banki fizetéssel, majd felhívni őket az online ügyfélszolgálaton és kérni a a PayPal-os fizetést. Törlik a rendelést és ha újra megrendeled, akkor ott lesz a PayPal is. Nekem nem volt problémám velük, sőt nagyon készségesek voltak.
Raktáron volt a készülékből, amit rendeltél?

Mi 9T Pro + PIPO M9 Pro... előtte: Xiaomi Mi5s + Redmi 3 Pro, Elephone P7000, THL 5000, INEW V3, JIAYU G3S, JIAYU G3, ZOPO ZP500, ZTE Blade

(#2234) NivoSzaki válasza beers (#2229) üzenetére


NivoSzaki
tag

szerintem akkor sem normális ilyen kis képernyõt nézni

(#2235) robit1973 válasza andrasxx (#2233) üzenetére


robit1973
aktív tag

Nekem alapból felajánlotta a PayPal-t is, azzal fizettem. Volt raktáron, elvileg most is van, mégsem küldik. Az üzeneteimre sem válaszoltak eddig.
Még szerencse, hogy PayPal-al fizettem, így van esély rá, hogy visszakapom majd a pénzem, ha máshogy nem oldódik meg.

[ Szerkesztve ]

(#2237) berigazek válasza robit1973 (#2235) üzenetére


berigazek
őstag

A PayPal a legbiztonságosabb!!!!Meg az e-bay,10 napon belül visszaadják a pénzedet,sőt,ha e-bayen veszed addig nem fizeti ki a PayPal az eladót,amíg TE nem jelezd vissza,hogy megkaptad a megrendelt árut és azt amit rendeltél!!Letétben van náluk a pénz!!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#2238) f8enter válasza andrasxx (#2233) üzenetére


f8enter
aktív tag

Nálam is így volt. Azt mondta az ügyfélszolgálat, hogy külön tudják egyenként aktiválni a PayPal-os fizetési lehetőséget. A vicc kedvéért PayPal esetében felszámolnak +4%-ot. Mondjuk ennyit megér, hogy hibás vagy nem teljesítés esetén vissza tudom hívni a pénzt.

(#2239) f8enter


f8enter
aktív tag

Van itt valaki aki biciklire applikált már 5"-os telefont? Esetleg vízálló tokkal? Napi 2-3 órát tekerek, valahogy meg kellene oldani.
Ilyeneket találtam:
[Vízálló olcsó]
[Vízálló drága]
[Nem vízálló]

(#2240) berigazek válasza f8enter (#2239) üzenetére


berigazek
őstag

Én a helyedben a vízálló ,,drágá"-t venném meg :-)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#2241) hungobungo válasza f8enter (#2239) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Egyértelműen a drága, az olcsóhoz nincs tartókar, ha meg veszel már az olcsó lesz a drágább :)

Még telefontoknak is elmegy, belefér bankkártya, jogsi, etc. Kb. mint az autóstáska régen. :)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#2242) Lacyka válasza #58645760 (#2236) üzenetére


Lacyka
aktív tag

This is a specific forum for people, who would like to discuss about their experience with smartphones. May I ask you to forget the marketing of your sites?
Thanks for your kind understanding.
:D

^.^

(#2243) f8enter válasza hungobungo (#2241) üzenetére


f8enter
aktív tag

Az olcsóbb full vízálló (merülhet), a drága nem. Az olcsóbbhoz van karpánt (amivel a stucnihoz is tudom rögzíteni), a drágához nincs.
Ki kéne próbálni mindkettőt :)

(#2244) freestyler8


freestyler8
csendes tag

lehet már kapni valahol Newman N1 -et?

(#2245) bszaki válasza amacuse (#1471) üzenetére


bszaki
csendes tag

Megérkezett Obostore-ról 1700mAh akku működik rendesen?

(#2246) hungobungo


hungobungo
aktív tag

Szeretném ha tesztelné ezeket valaki, találtam egy-két javítási/gyorsítási lehetőséget a GPS-szel kapcsolatban.
Root kell hozzá, és beleírni a gps.conf fájlba.

Állítólag nagyon fontos, hogy az idő szinkronizált legyen, ezért helyesen kell megadni az időszervert, ez az első sor, utána a többit már passzolom:

NTP_SERVER = hu.pool.ntp.org
INTERMEDIATE_POS = 0
ACCURACY_THRES = 0
REPORT_POSITION_USE_SUPL_REFLOC = 1
ENABLE_WIPER = 1
SUPL_HOST = supl.google.com
SUPL_PORT = 7276
SUPL_NO_SECURE_PORT = 7276
SUPL_SECURE_PORT = 7276
CURRENT_CARRIER = common
DEFAULT_AGPS_ENABLE = TRUE
DEFAULT_SSL_ENABLE = FALSE
DEFAULT_USER_PLANE = TRUE

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#2247) hungobungo válasza hungobungo (#2246) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Ne legyen üres sorok és szóközök a sorok végén!

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#2248) pigatt válasza hungobungo (#2246) üzenetére


pigatt
őstag

Tesztelném, csak nálam nincs gps.conf fájl. Hozzam létre?

i9 / 4080 / 32"

(#2249) robit1973 válasza hungobungo (#2246) üzenetére


robit1973
aktív tag

ZTE Blade-en én ezt a módosított gps.conf fájlt használom, nagyon jól működik. Esetleg kipróbálhatjátok ezt is!

## GPS FIX - Modified by wbaw - r0.2 ##

## NTP Time server, use a local one ##

NTP_SERVER=hu.pool.ntp.org
# NTP_SERVER=0.uk.pool.ntp.org
# NTP_SERVER=0.asia.pool.ntp.org
# NTP_SERVER=0.oceania.pool.ntp.org
# NTP_SERVER=0.north-america.pool.ntp.org
# NTP_SERVER=0.south-america.pool.ntp.org
# NTP_SERVER=0.africa.pool.ntp.org

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

## Intermediate positioning, reduces accuracy, increases speed
INTERMEDIATE_POS=1

## Enables network positioning before you get a gps fix
ENABLE_WIPER=1

### AGPS SETTINGS ###

## Use Google AGPS server
SUPL_HOST=supl.google.com
SUPL_PORT=7276

## Comment the above 2 lines & uncomment the lines below
## to use Orange UK AGPS server

#SUPL_HOST=agpss.orange.co.uk
#SUPL_PORT=7275

## More AGPS settings
CURRENT_CARRIER=common
DEFAULT_AGPS_ENABLE=TRUE
DEFAULT_SSL_ENABLE=FALSE
DEFAULT_USER_PLANE=TRUE

A lényege nagyjából ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#2250) f8enter válasza robit1973 (#2227) üzenetére


f8enter
aktív tag

Én ma kaptam a mailt, hogy a tegnap rendelt telómat elküldték. Lehetséges, hogy nem volt nekik készleten a Tiédből?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.