Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113551) mrgymisi válasza Viktor0610 (#113550) üzenetére


mrgymisi
tag

Igen néztem, de az a baj hogy nem tudom melyik romban keressem a scattert. :U

a zip-ben amit az SD re tettem, a su bináris frissétése miatt, abban nincs scatter.

(#113552) mrgymisi válasza Viktor0610 (#113550) üzenetére


mrgymisi
tag

Az a baj, hogy amíg az eredeti romot simán rootoltam, majd kicseréltem egy másikra, úgy éreztem hogy egy picit értek hozzá, viszont most azt a romot nem tudom kicserélni az eredetire vissza, mert ezzel a rommal nincs GSM-em a gyárit meg nem tudom vissza rakni, mert sp flash tool root nélkül nem engedi, legalábbis nekem nem megy, nem tudok particiót átírni meg ilyenek, kirootolni sem tudom mert a SU_binary-t frissíteni kell, azt sem tudom mert hiányzik neki valami scatter, de hogy miből meg honnan arról fogalmam sincs.......
úgyhogy abszolút úgy érzem hogy nem értek hozzá és már bánom hogy hozzányúltam annó. miért nem fogadtam el hogy gyorsan merül ez a telefon...

(#113553) kodmen válasza gjoe (#113545) üzenetére


kodmen
tag

Jó lenne, de ezt én nem találtam sehol. Tudnál küldeni egy linket hiteles infókat tartalmazó oldalról?

(#113554) cappa72 válasza mrgymisi (#113552) üzenetére


cappa72
nagyúr

A flashtool-t nem érdekli, hogy van-e root vagy nincs.
Ha megfelelő a preloader driver (usb vcom driver-ként is ismert), az adott flashtool verziónak megfelelően emészthető a scatter, akkor akár rossz romot tudsz feltenni rá, és téglává is varázsolhatod.
A flashtool ugyanis kikapcsolt telefonnal működik.

A root az adb-n keresztüli system és data elérést segíti elő - de rom cseréhez nem szükséges.

Szükséges lehet a root recovery cseréhez, ha a telefonról számítógép nélkül akarsz recovery-t cserélni.

Ha a scatter-t nem fogadja el az adott flashtool, akkor másik flashtool-t kell választani.

Amúgy pedig 980+-hoz rahedli rom van

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#113555) mrgymisi válasza cappa72 (#113554) üzenetére


mrgymisi
tag

a legtöbb rom amit letöltöttem, nem tartalmaz scatter filet, ami rom az eredeti gyári lenne, abban van scatter de azt meg nem bírom ráflashelni a telefonomra. mert hibaüzenetet kapok. még a formázásra is hibaüzenet jön, kb az összes létező.

a v3as flash toolal valami tool issue problémája akadt,1013
a v5-tel meg 3168....már a formázásnál.

update: szóval kiválasztok egy romot, (mondjuk az első oldalon az utolsót, [link]
de nincs benne scatter, nem tudom ráflashelni, ha esetleg sikerülne leformázni a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#113556) cappa72 válasza mrgymisi (#113555) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha nem flashtool-os romot töltesz le (zip, amiben boot img, meg system könyvtár van), akkor ne is csodálkozz, hogy nincs scatter. Ezeket ugyanis mod recovery-ből lehet feltenni.
Tesség szíves lenni elolvasni a rom telepítési útmutatóit, és csak aztán cselekedni. Ez sok dologban segít: pl. élő maradhat a telefon.

A format-ot nem javaslom, szintén azért, hogy élő maradjon a telefon.

Elsőnek readback!
Ha az működik, akkor legalább a preloader kapcsolat műxik.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#113557) vontod


vontod
tag

Ave Népek! Nem meglepő módon telefonváltásra adtam a fejem.
Amit szeretnék:
5" max 5,5 "-os kijelző Gorilla Glassal.
Jó GPS.
Dual sim. Ha nem bővíthető csak a sim2 beáldozásával akkor sok ROM
FM rádió
OTG
Akku kapacitás.
100-200 Eur között. Európai raktárból.

A válaszokat előre is köszi!

Sáómi 9 Lite

(#113558) nimfas


nimfas
addikt

Javasolták hogy várjam meg az asszony telefonrendelését, mert jön a Meizu Metal... [link] November 28-tól, egyelőre Kínából 260 USD áron +11 USD a DHL szállítás, 271 USD * 295 *1,27 = 101.000 Ft.... akkor már inkább a Meizu 2 Note 167 USD szállítással: 49.000 Ft, vagy nagyon hülyén nézem a dolgokat?

Ha lesz is EU raktárban akkor is drágábban mint kint, igaz akkor nincs a sacc 30% "felár" (280 USD esetén is 82-83eFt) Akkor is majdnem dupla áron, megér ennyit vajon?

(#113559) mrgymisi válasza cappa72 (#113556) üzenetére


mrgymisi
tag

Megcsináltam a readbacket, rátettem az SD a romot, és már 3 fajta su binary update zipet így összesen 4 zip van a mappában, mind a 4 re installation aborted. nem tudom rootolni. anélkül nem tudom feltenni a romot recoveryből sem. :(

(#113560) mrgymisi válasza mrgymisi (#113559) üzenetére


mrgymisi
tag

Nem értem hogy milyen scattert kellene átírnom,hogy megtalálja, mert hibaüzenetet kapok a su binary zip frissítésénél recoveryből.

(#113561) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

11 éves kislánynak itthonról milyen telefont ajánlanátok, átlagos felhasználásra (facebook, kis játék)?
A keret olyan 30-40 közt és a lényeg 5" körül legyen.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#113562) gjoe válasza kodmen (#113553) üzenetére


gjoe
őstag

(#113563) b0bcat válasza pezo00 (#113561) üzenetére


b0bcat
addikt

Most itthon a Doogee X5 Pro a sláger 30-ért. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#113564) Henker2


Henker2
addikt

A Cubot S208 -ról van valami tapasztalata valakinek?

Végül ezt néztem ki az asszonykámnak!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#113565) RVR400 válasza denko (#113488) üzenetére


RVR400
veterán

2 teló 1 áráért. LOL :D

Már legutóbb is csak ilyen szarságokat adtak ingyen, de azt hittem, hogy Te tudsz valamit, amit én nem.

[ Szerkesztve ]

(#113567) cappa72 válasza mrgymisi (#113560) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nos, szerintem egy fontos dolog:
A root és új rom között nincs összefüggés.
Nem root-olt telefont is lehet új szoftverrel ellátni:
1, Flashtool-lal
2, Módosított recovery-ből.

Ha gyári a recovery-d, akkor nem fog menni egyik aláíratlan zip sem.

1, eset ugye nem játszik jelenleg

2, Módosított a recovery-d? Nem véletlenül <3e> recovery-d van?
Írtam, hogy módosított recovery kell (TWRP, CWM, CTR, COT, PhilZ vagy egyéb)

Ha a readback megvan (és tényleg jó), akkor a preloader kapcsolat felépül. Tehát próbálj meg másik flashtool-t.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#113568) nimfas


nimfas
addikt

Ebben UMI Rome mi a buktató? 99 usd

(#113569) Teejay83


Teejay83
tag

Sziasztok

erről van valakinek tapasztalat? -DOOGEE NOVA Y100X- nem sokat lehet róla olvasni magyar oldalon,szerintetek?

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#113570) fateless válasza nimfas (#113558) üzenetére


fateless
veterán

m2 Note itthon, honi garaniával 50k eustock.hu
Metal olcsóbb lesz megjelenés után egy hónappal, már mos is van 200USD áron kint

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#113571) KamuMazsola válasza nimfas (#113568) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Csak előrendelhető, ezen az áron még egy napig. Ebből talán januárban lesz telefonod.

Üdv.: KamuMazsola

(#113572) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok,

Egy kedves ismerősőm elhagyta a THL T11-es telefonját.
Az lenne a kérdésem, hogy mi most amit érdemes megrendelni kintről?
5-5,5 colos 2-3GB RAM 50-60 ezres át.
Tudnátok ajánlani telefonokot?

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#113573) Beni2360 válasza nimfas (#113568) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem nem eredeti oldalnak tűnik, :F

Mit te néztél http://m.geekbuying.com/

Mi az az m betű előtte?

És amit én nézek: geek

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#113574) fateless válasza Beni2360 (#113573) üzenetére


fateless
veterán

m mint mobil oldalra optimalizált

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#113575) Vertigo18 válasza Beni2360 (#113573) üzenetére


Vertigo18
addikt

ugyanaz, csak mobilról nézi... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#113576) Klara_


Klara_
őstag

Segitseget szeretnek kerni, mivel miota Xiaomi-t hasznalok nem kovetem a topicot.
Mit lenne erdemes megneznem ami tudja az alabbiakat:
5-5,3" kijelzo (720p is eleg), kiveheto akku!, 800/1800/2600MHz LTE, 900MHz 3G tamogatas, max 160g tomeg, 5GHz WiFi, pontos GPS. Lehetoleg konnyen ROMolhato (mint pl. Xiaomi). Dual active elonyben, de nem feltetel, microSD bovites nem szukseges, minimum 2GB RAM.

[ Szerkesztve ]

(#113577) Killerlaca válasza Killerlaca (#113572) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Lenovo K3 note-ról mi a vélemény?

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#113578) mrgymisi válasza cappa72 (#113567) üzenetére


mrgymisi
tag

gyári recovery :W

(#113579) Beni2360 válasza fateless (#113574) üzenetére


Beni2360
félisten

OK nem szoktam ilyeneket mobilról nézni.
De jobb élni, mint megijedni. :))

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#113580) mrgymisi


mrgymisi
tag

továbbra is ott vagyok, hogy nem tudok rootolni a telefonom :S

(#113581) tibcsi0407 válasza mrgymisi (#113580) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem kell rootolnod. Sp flash tool --> Rom csere.
Ennyi az egész.
Ha ezt nem lehet valamiért, akkor Sp flash tool --> Custom recovery --> Rom csere onnan.
Ha ezek nem mennek, akkor kérj meg valaki hozzáértőt, hogy segítsen.

https://utdetailing.hu/

(#113582) mrgymisi válasza tibcsi0407 (#113581) üzenetére


mrgymisi
tag

Aaz sp flash tool rom csere nem megy, mert 3 rom van amit néztem ebből 2 recovery-s a másik meg scatteres, a scatterest nem tudom feltenni mert :
-v3 alapból nem csinál nálam semmit mert elavultnak érzi magát (win10)
-v5 meg 3168 at ír.

Így marad a custom recovery + rom, azt viszont fogalmam sincs hogyan kell, most tanulmányozom.
:(((

update: nem tudom hogy hogyan tudom lecserélni a recoveryt. mindenhol azt látom hogy flashtoolba berakja a scattert és simán ráflashleni csak a recoveryt a telóra, na de milyen scattert?! annak a romnak a fájlját, ami most a telefonon van, vagy annak a romnak a scatterjét amit rá akarok tenni? mert annak a romnak nincs scatterje, csak boot.img je. Szóval az első lépésnél vagyok elakadva. :C

[ Szerkesztve ]

(#113583) pr0bi


pr0bi
senior tag

Hol tudom letörölni 4-es rendszerben az előre letöltött (5-ös) de még fel nem telepített updatet? Csak a helyet foglalja (kb 1 GB) Előre is köszi.

(#113584) cappa72 válasza mrgymisi (#113582) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha van readback, akkor a boot.img-ből lehet insecure-t csinálni, minekutána azt fastboot-tal fel tudod tenni.
utána már adb-n kersztül van root elérés, ami már engedi azt, hogy akár mod recovery-t tegyél fel, vagy user szinten is root-old a telefont.
Tudom, ez most tömény, de most nincs időm részletesebben leírni.
boot.img módosítást az MTKDT-vel tudsz csinálni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#113585) mrgymisi válasza cappa72 (#113584) üzenetére


mrgymisi
tag

Én erre képtelen vagyok :R

Nekem van egy cwm recovery-m meg egy twrp is egyiket sem tudom hogy hogylhet rátenni a telefonra. Mind a kettő lemezképfájl.

[ Szerkesztve ]

(#113586) nimfas válasza mrgymisi (#113585) üzenetére


nimfas
addikt

Szerintem keress valakit aki megcsinálja, mert tégla lesz a vége....

(#113587) nimfas válasza fateless (#113570) üzenetére


nimfas
addikt

Akkor megkérdezem az asszonyt, hogy várunk-e vele januárig a M2 Metal-re, hátha megy le az ára, vagy lesz egy M2 Note azt jónapot.... Redmi note nem jön be neki, elég volt a Xiaomiból neki (jelenleg egy Redmi MTK van) Nőőőők, atya úr Isten... :)
Esetleg más alternatíva ami bruttó 50-60eFt (max 200 USD)? Akksi legyen nagyobb mint a jelenlegi és 2/16 a minimum, SD bővíthetőség. Max 5.5", inkább 5"....

(#113588) cappa72 válasza mrgymisi (#113585) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egyik sem lemezképfájl, hidd el.
Az MTKDroidtools programmal viszont jó megismerkedni, mert nagyon sok hasznos dolgot tud.
Ilyen pl. a root (ha tudja az aktuális benne lévő rootkit), teljes rendszermentés, eme mentés átalakítása flesselhető formátumra, insecure boot, autogenerált cwm 5.0.4.4, imei mentés/visszaállítás, stb.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#113589) trevis69


trevis69
csendes tag

Sziasztok

egy kis segítség kellene. Két éve vásároltam egy Doogee Collo Dg100 telefont és most sajnos haldoklik az akku. Szétnéztem több kínai webshop-ban és ebay-n is, de sehol nem találok. Több helyen írják, hogy Out of stock, de nem tudom, hogy csak készlethiány, vagy már nem is fogják forgalmazni.

Esetleg, ha létezik még olyan, akinek van ilyen telefonja (gondolom nem sokan vannak :) ) tudna nekem segíteni, hogy ők honnan vették vagy esetleg egy kevésbé ismert webshopot mondani, ahol még lehet?

Vagy esetleg van olyan Doogee típus, amellyel megegyezik az akku mérete?

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#113590) mrgymisi válasza cappa72 (#113588) üzenetére


mrgymisi
tag

veszek egy másik telefont.

(#113591) cappa72 válasza mrgymisi (#113590) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezt hamar feladtad.
Szrintem érdemes eltölteni vele pár órát.
Ha pedig mégis siker lenne a vége, akkor megkíméled magadat egy felesleges beruházástól.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#113592) mrgymisi válasza cappa72 (#113591) üzenetére


mrgymisi
tag

11 napja naponta 3-4-5-6 órát bajlódom ezzel, egy évvel ezelőtt keeperv85nél kötött ki egy hibás telefonom, amit nem tudtam rootolni, vettem végül egy másikat, azt gond nélkül megcsináltam én, de nem vagyok mérnök, hiába olvasom el a cikkeket, a blogokat, nem tudom számolgatni a scattert, nem látom át, nekem azok csak számok, minden mozdulatomra hibaüzenetet kapok, nem tudom megcsinálni. nem azért veszek egy 90 ezres kínai telefont, hogy ne tudjam használni. nicns 3g-m folyamatosan eldobálja a térerőt, nem tudnak hívni és én sem tudok telefonálnni. inkább veszek egy másikat, mert nem értek a programozásához. Csak ma, 10 óta ezt csinálom.

Most például fél órája nem látja az mtk a telefonomat, most ezzel szórakozok....

[ Szerkesztve ]

(#113593) Sanyesz. válasza trevis69 (#113589) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Itt, mintha lenne készleten, bár nem éppen olcsó.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#113594) cappa72 válasza mrgymisi (#113592) üzenetére


cappa72
nagyúr

Áhá... az más, akkor visszavonva.
Biztos engem is szétvetne az ideg.
Azonban a módosított boot és annak felrakása csodákat szokott tenni, mert akkor tényleg van már adb oldalról root elérés.
Ha van insecure boot, akkor azt fel tudod tenni így (legyen az új boot.img neve pl. boot-insecure.img)
adb reboot bootloader
fastboot devices
fastboot flash boot boot-insecure.img
fastboot reboot

Ezek után ha adb-n keresztül lépsz a "telefonba", akkor
adb shell
válasza kb. ilyen lesz:
root@s8: / #

Ha ez már működik, akkor utána egy mod recovery felrakása ennyi:
adb push mod-recovery.img /sdcard/.
adb shell
dd if=/sdcard/mod-recovery.img of=/dev/recovery
sync
reboot recovery

Ha pedig már van recovery, akkor szabad a vásár ;)

Most például fél órája nem látja az mtk a telefonomat, most ezzel szórakozok....
Esetleg másik kábel, másik port.

nem tudom számolgatni a scattert
Már nem is kell, az új, 7kb-os verziókban benne van minden, ezt is leírtam a blogomban.

nem azért veszek egy 90 ezres kínai telefont, hogy ne tudjam használni
Ez egy teljesen jogos elvárás. Sőt, már a 30k-s telefonoktól is elvárjuk azért ezt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#113595) KamuMazsola válasza mrgymisi (#113592) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nem belevauvau, de ha már veszel 90 ezerért, azt miért piszkálod, miért nem használod!
Én pont ezért nem piszkálom, meg rútolom. Pedig van a telefonomban root kapcsoló! Megy anélkül is kitkat-tel, stabilan.

Üdv.: KamuMazsola

(#113596) mrgymisi válasza cappa72 (#113594) üzenetére


mrgymisi
tag

:R :R

Nálam a readback egy villanás kb és kész. Sajnos nem tudom hogy, jó-e vagy sem

Az a baj hogy abból amit leírsz, egy szót sem értek. :S

Leírom hogy mi az amit nem tudok.

módosított boot
adb-t sosem használtam még
insecure boot

A recovery felrakása már világos lenne, de sajnos van még előtte néhány dolog ami nem világos, és ezekről nem olvastam. Tudom hogy az adb egy parancssorral működő egység, de azt nem tudom hogy az én esetembe ezt miként tudnám használni, nem tudom a módját. Így az insecure boot is új feladat számomra. De a readback sem jó szerintem, hiszen egy villanás alatt elkészült és egy fura kis file lett belőle.

(Ezeket a parancsosorokat a terminálba kell beírni? :W )

(#113597) cappa72 válasza KamuMazsola (#113595) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát biza én is azzal kezdtem a Lenovo P70A-nál, hogy root, meg mod recovery. (Persze flashtool mentés után) ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#113598) mrgymisi


mrgymisi
tag

Azért mert nem tudom használni.

2100mAh-s akksi sima 3g vel gyári rom root nélkül, reggel 7 kor töltőről levesz, délután 1 kor lemerülve, este 10 ig dolgozom.

Egyenes az út, rom csere, de azonnal, megtörtént még a nyáron, de nem tudtam tesztelni az új romot mert összetört a telefon. Telefon megjavít, rom beszarik.

Nincs térerőm, azért nyúlok (nyúlnék) bele, mert nem tudom használni a telefont így.

A gondom viszont hogy nem tudom lecserélni ezt az új romot, egy másikra, hogy kipróbáljam, úgy vajon lesz-e GSM a telefonon.

(#113599) iMaverick válasza Sanyesz. (#113593) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem is hasonló gondom van, csak annyi különbséggel, hogy én a kolléganőm leselejtezett telóját vettem meg. Ahogy nézem úgy 5000Ft lenne az aksi... Pont annyiért vettem meg a telefont is... Hááát lehet nem ér annyit az egész...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#113600) Outlander válasza mrgymisi (#113598) üzenetére


Outlander
őstag

Tippre,

1, Lehet HW hiba, összeszerelésnél... nem ritka, pláne, mikor valaki nem ért hozzá.

2, Sw hiba, az új rom törölte az imei... nem ritka, pláne, mikor valaki nem ért hozzá. :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.