Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113451) ouzohuto válasza RVR400 (#113450) üzenetére


ouzohuto
senior tag

Bocsi, de szerintem még nem néztél egymás mellett galaxy s4 képernyőjét akármelyik másik cég flagshipjét. Az a helyzet szebb kész ennyi. Szebb nézni a gyönyörű színeket mint a fakó IPS-t :S

Szerintem :)

XiaomI RedmI Note|||

(#113452) beg válasza ouzohuto (#113451) üzenetére


beg
veterán

Én inkább nézegetem azt a csúnya fakó IPS-t, mint a beégett amoledet ;]

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#113453) gipsztigris válasza RVR400 (#113450) üzenetére


gipsztigris
addikt

Félreértesz! :) Nem kötözködni akarok, csupán érdekel, hogy mi nem tetszik valakinek az amoled kijelzőben. Egyetlen negatívumot tudok, a beégésre való hajlam.

(#113452) beg

Igen, hajlamos a beégésre, de 99%-ban megelőzhető, csak egy kis odafigyelés kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#113454) Ájvé válasza ouzohuto (#113451) üzenetére


Ájvé
veterán

Fakó IPS? Akkor te néztél el valamit.
Sok előnye van az AMOLED-nek, de ha neked lenne igazad akkor 100 fölött minden telefonba az lenne, de nem így van. Applenek jó az IPS, akkor szerintem mindenki másnak is.

(#113455) agy73p


agy73p
senior tag

Üdv, fiatal lánynak kellene független teló min. 2GiB ram, octa-core, újonnan 50-60e körül, van ilyen, mit ajánlanátok?
Android 5-öt nem bánnám, Redmi 2 Pro marad 4.4, jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#113456) Ájvé válasza agy73p (#113455) üzenetére


Ájvé
veterán

Miezu M2 vagy M2 Note, Xiaomi Redmi 2 Pro vagy Redmi Note 2 (Prime). Itt megtalálod őket.

[ Szerkesztve ]

(#113457) agy73p válasza Ájvé (#113456) üzenetére


agy73p
senior tag

Megnézem, köszönöm. Egyébként egy kicsit magasabb árfekvéssel a One Plus X-et milyennek tartjátok?

(#113458) Zeki válasza P.Gabi (#113437) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#113459) Ájvé válasza agy73p (#113457) üzenetére


Ájvé
veterán

Jó készülék kétségtelen, kamerája nem lett kiemelkedő, de egyébként jó.

(#113460) ouzohuto válasza beg (#113452) üzenetére


ouzohuto
senior tag

Erdekes voltmar sok amoledes a csaladban valahogy egyikkel sem esett meg...es velem se aki epp rola ir....

A cegesem egy lg ooo brantsetudja ips kijelzos egesz jol porgo kis telo, de kb felevesen mar ott voltak azom a sokak altal jol ismert ips hibak :) na ez jobb?komolyan?

Szerintem ez egyszeru irigyseg semmi tobb. Mondom tedd egymas melle es mknd ki amit eloszor gondolsz. Az almat meg nem kell majmolni es hivatkozni ra mikor mar vagy 5 eve nem O az uttoro :$

XiaomI RedmI Note|||

(#113461) beg válasza ouzohuto (#113460) üzenetére


beg
veterán

"de kb felevesen mar ott voltak azom a sokak altal jol ismert ips hibak"

Na erre kíváncsi vagyok. Én linkelem képet a beégésre, de az ips sokak által ismert hibáját mégsem ismerem. Tudnál mutatni képet róla? Nem azt mondtam, hogy szebb a képe, mert nem az, ez tény. Takarékosabb is az amoled, az is tény. De rajtam legalább nincs szemellenző.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#113462) Atomgeszi válasza beg (#113461) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szerintem inkább ízlés kérdése ez az (S)AMOLED vs IPS.
Nekem volt mindkettő, de megmondom őszintén az IPS lágy kijelzője jobban bejön.
Ma is pont havernak ránéztem az S3-ra és majd kifolyt a szemem attól a kijelzőtől. Az IPS mostanra már inkább nyugtatólag hat a szememre. :D Pedig azelőtt a SAMOLED volt az isten. :D

(#113463) fateless válasza Atomgeszi (#113462) üzenetére


fateless
veterán

Ugyanígy vagyok vele én is. Nekem egyszerűen erős az Amoled túlszaturált képe. Eddig egy telefonnál tudtam hosszabb távon is elviselni az Amoled képét, az a Nokia N8 volt.
Első pillantásra nagyon szépnek találtam az Amoled-et, de egy-két nap után már fájt a szemem tőle. (Fontos azért hozzátenni, hogy nagyon érzékenyek a szemeim, sok minden zavaró számomra, kevés fajta fényt tudok elviselni). Emellett a szaturáció és a természetellenes színek sem szimpatikusabbak számomra. Ettől még lehet másnak nagyon kedvenc, de színhűségben biztosan nem etalon a kijelző, viszont roppant mutatós, megragadó.E tekintetben a normál IPS nem igazán tud versenyezni vele. A vevő pedig pont úgy dönt többnyire, hogy mi ragadja meg a készülékben őt.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#113464) mastodon


mastodon
aktív tag

Sziasztok! Dual sim-es teló van az alábbi kritériumokkal 4,5 " alatt?:
- min. 1 GB RAM
- vakus fényképező (előlapi nem fontos)
- min 4.4-es android

ha lehet, ne gagyi márkától és magyarországi beszerzéssel kellene. amint látjátok, alap használatra kell: telefonálás, sms, face, mailezés, netezés, naptár, játék max sudoku. az LG L40-emet imádom, de a 512-es RAM nagyon kevés, most másfél év után nagyon belassult, 3 naponta újraindítom. Minden ötlet jöhet. Köszi!

(#113465) WOT-H-A-C válasza mastodon (#113464) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

g2f mobilamb

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#113466) mastodon válasza WOT-H-A-C (#113465) üzenetére


mastodon
aktív tag

ez csak 4.2.2-es :( szeretnék Mo-ról venni, ha lehet

(#113467) Beni2360 válasza mastodon (#113464) üzenetére


Beni2360
félisten

Samsung Galaxy Core Prime de találsz még ettől is olcsóbban 36 kb
De aki Keres az Emil. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#113468) KamuMazsola válasza ouzohuto (#113460) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Taníts mester! Mik azok az ismert hibák? Most komolyan érdekel, ha lehet képekkel!

Üdv.: KamuMazsola

(#113469) WOT-H-A-C válasza mastodon (#113466) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Akkor kell keresni 8 GB-os modellt! Azok 4.4.2-vel jöttek ki. Sajnos elég ritka itthon! :(

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#113470) gipsztigris válasza ouzohuto (#113460) üzenetére


gipsztigris
addikt

Miért lenne irigység? A dolgokat a helyükön kell tudni kezelni. Úgy látom, te nem tudod, ha irigységnek nevezed azt ha valaki leszólja az Amoledet. Nekem sokféle telefonom volt. Volt IPS, Sony Triluminos, True-HD IPS, jelenleg egy Amoled Note3 van.....és van a családban iPhone 5S a lányomnak.

Azt tudom mondani, hogy személyes véleményem szerint a legjobb színhűsége a Sony Z1 Compact Triluminos kijelzőjének van, utána jön az Amoled, majd az LG.......de a legjobb kijelzője (mondom ezt úgy, hogy alapból nem szeretem az iPhone-t) az ájfon 5S-nek van! Ha gondolod, holnap csinálok összehasonlító fényképet a négyféle telefonról full fényerő mellett ugyanazzal a képpel. És össze lehet hasonlítani mindenkinek.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#113471) coolicool_hu


coolicool_hu
csendes tag

Úton van egy Elephone Q, ha megérkezik írok róla pár sort.
Fura egy készülék, nem tudom ki mit tud róla :) for Kids :DD

(#113472) HerbertSobel


HerbertSobel
csendes tag

4.5 inch DOOGEE LEO DG280 Android 4.4 3G Smartphone - BLUE

Nagyon jó áron sikerült megvenni a telefont.
Hátlap jól illeszkedik. Nincs olyan gagyi hatása.
Kijelző szinei élénkek, jó a betekintési szöge.
AnTuTu: 20549
Lollipop 5 van a telefonon.
Elég gyors a menü.
GPS, wifi minősége jó.
Kamera minősége nem a legjobb, de ennyi pénzért nem is vártam többet.
Hátsó hangszóró minősége átlagos, elég hangos.

GPS panel lakás 5. emeletén, a szoba közepén lett kipróbál.

[ Szerkesztve ]

(#113473) ouzohuto


ouzohuto
senior tag

http://kepfeltoltes.hu/view/151121/20151121_101334_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/151121/20151121_101249_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

De mar millioval talalkoztam. Oldalrol feheredes, es millio szines potty ami persze sotet hatternel feltuno. A lenyeg ez szamomra amugy, hogy a fekete az csak az amolednel fekete igazan a tobbinel max sotetes ;) mind1 en aztan letojom.

Telefonrol eza kepfeltoltes....

[ Szerkesztve ]

XiaomI RedmI Note|||

(#113474) RVR400 válasza ouzohuto (#113451) üzenetére


RVR400
veterán

Sőt, valószínűleg azt sem tudom, hogy mi az a SuperAMOLED, és azt sem vettem még észre, hogy túlszaturált, és valószínűleg minden ember szemének és igényének ugyanaz a jó...

(#113453) gipsztigris: Neked tetszik az, hogy agyon van színezve, nekem pedig nem. Ugyanaz a dolog, ami Neked jó, az nekem nem. Ez ilyen.

(#113460) ouzohuto : Irigy, mert neki biztosan nem volt pénze, csak IPS-es telóra... :W

Ez egyre rosszabb. :DDD

(#113473) ouzohuto: Esetleg nem vagy valami szekta vezetője? Aki nem úgy gondolja, ahogy Te, azt veted az inkvizíció elé? A lényeg, hogy csak az IPS szar, az AMOLED meg mindenek felett áll.

[ Szerkesztve ]

(#113475) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Uraim, tisztelettel kérlek titeket, ne off-oljunk tovább az AMOLED-IPS témával mert csak a fingot reszelgetjük és hergeljük egymást!

Szép hétvégét mindenkinek! :) :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#113476) zolipapa66


zolipapa66
tag

Újra a témánál...
Pepsi Phone P1

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#113477) mrgymisi


mrgymisi
tag

Sziasztok! zopo zp 980+

Akkuidő miatt romot cseréltem júliusban a telefonomon, akkor rootoltam és feldobtam rá az új romot, amivel kb 2 hétig nyúztam, ugyanis szinte egyből összetörtem a telefon kijelzőjét, néhány hétig agyaltam hogy mi legyen, új teló vagy megjavítsam ezt. Végül úgy döntöttem veszek egy kijelzőt és bele teszem. Nem először csináltam már, így most is rutinból ment a dolog. Tökéletesen működött a telefon, az új rommal és az új kijelzővel. Néhány hétig. Ugyanis most kerül fordul elveszítem a térerőmet, 5 percig keres de nem talál, ha van térerőm, akkor sem tudok fogadni se indítani hívást, a wifi is lassú és alig van jele, folyton eldobja, a mobilinternet ugyan ez. Nem gondolom hogy elrontottam valamit a telefon összeszerelésében, de nem kizárt. Viszont előtte szerettem volna visszatenni rá a régi romot, de minden kudarcba fulladt. Az összes létező sp flash tools hibaüzenettel találkoztam már, nem tudom kirootolni a telefont mert a su binárist nem tudom frissíteni, ha manuális akarom recoveryben SD kártyáról, arra is hibaüzenetet kapok, hogy nem találja a scattert, képtelen vagyok életet lehelni a telefonomba. Esetleg valaki tudna segíteni, akár skype-n egy képernyőmegosztással biztos vagyok benne hogy nem lenne több a dolog 20 percnél. Minden driver fent van, hiszen formázni tudtam a telefont, de mostmár mindenhova hibaüzenetet kapok.

[ Szerkesztve ]

(#113478) Beni2360 válasza HerbertSobel (#113472) üzenetére


Beni2360
félisten

Gratula, nekem is ott sikerült vennem pár napja, de ennyi volt.

szállítással pontlevonással 50,06$

De így áll jelenleg a szállítás érdekes idő volumen.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#113479) RVR400 válasza Beni2360 (#113478) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem ő is annyiért vette, mert nagyon jó árat említ. Az 50 USD környékét még megérte, de ez a 70 USD-s ár már el sem gondolkodtatja az embert szerintem.

(#113480) azozo: Előző vásárlások után járnak pontok, amiket felhasználva csökken az ár.

[ Szerkesztve ]

(#113480) azozo válasza Beni2360 (#113478) üzenetére


azozo
senior tag

Milyen pontlevonás?

(#113481) Beni2360 válasza azozo (#113480) üzenetére


Beni2360
félisten

beszámítást akartam írni :Y

RVR400 nem biza.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#113482) mrgymisi


mrgymisi
tag

Eltörhettem az antenna kábelt? Vagy azt a lapkábelt, ami az alaplapot köti össze az alsó egységgel? Vagy csak a rom a szar? Kínai appok jelentek meg egyik napról a másikra a telefonomon.

(#113483) raulicio válasza zolipapa66 (#113382) üzenetére


raulicio
senior tag

a hátlap nagyon gáz, de azért nem rossz.

(#113484) 01andris válasza fa4hu (#113329) üzenetére


01andris
tag

Milyen a telefon?Tényleg annyira erős mint a videókon látszik?
Olyan telefont keresek ami bírja a strapát.

Milyen a kamerája?Mert sokat kell használnom.

(#113485) Zeki


Zeki
nagyúr

Üdv!

Ismerős gyereke átírta a telefonzárat, és nem tudja mire. Így be sem lehet jutni a telóba.
Hogy lehet ezt kilőni?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#113486) WOT-H-A-C válasza Zeki (#113485) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Factoryreset nem játszik?

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#113487) cappa72 válasza Zeki (#113485) üzenetére


cappa72
nagyúr

Adb eleres van? Root van?
Mod recovery van?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#113488) denko


denko
senior tag

Srácok,

Mit szoltok ehhez?
http://www.pandawill.com/landingpage/blackweek.html/?customer_select_day=23

2 teló 1 áráért. elég jól hangzik :))

(#113489) Zeki válasza cappa72 (#113487) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lazán semmi sincs. Amatőr szint van, és én sem vágom.

(#113490) beg válasza Zeki (#113489) üzenetére


beg
veterán

Vagy így:
adb shell rm /data/system/gesture.key
...vagy így:
adb shell
cd /data/data/com.android.providers.settings/databases
sqlite3 settings.db
update system set value=0 where name='lock_pattern_autolock';
update system set value=0 where name='lockscreen.lockedoutpermanently';
.quit

Forrás

Ha nincs adb, akkor hard reset fizikai gombokkal.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#113491) Zeki válasza beg (#113490) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi, marad a reset.

(#113492) Zeki válasza Zeki (#113491) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ehh, Sony xperia E1-gyel ez nem működik. De a hangerő fel és bekapcs gomb, sem a hangerő le és bekapcs.
Mondjuk nem tudtam hogy milyen telefon, csak hogy okosteló.

(#113493) beg válasza Zeki (#113492) üzenetére


beg
veterán

Ez csak külön szoftverrel megoldható

www.hardreset.info/devices/sony/sony-xperia-e1-d2005/

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#113494) RVR400 válasza denko (#113488) üzenetére


RVR400
veterán

Ez hangzik a legjobban:

"There are no warranties, refunds, and exchanges for the free items." :DDD

(#113493) beg: Custom recovery után megoldható.

Sőt szerintem simán is megy.

[ Szerkesztve ]

(#113495) Zeki válasza RVR400 (#113494) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi a tippeket! Holnap kipróbálom!
:C

(#113496) beg válasza RVR400 (#113494) üzenetére


beg
veterán

Mozikutya aszonta, vol up+power-re nem reagál, azért kerestem másik megoldást. :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#113497) Evita85


Evita85
tag

Sziasztok! Mi a véleményetek a Xiaomi Mi4c illetve a Note 2 készülékekről? Euból honnan érdemes őket megrendelni? Illetve a másik kérdés:
Mi lehet a baja a telomnak? (Jiayu s3,gyári máciusi szoftverrel) 2napja csinálja az alábbit: Olyan mintha a tuloldalt ki lenne hangosítva,mintha egy kilométerről beszélne a tulsófél. Probáltam áttenni másik slotba is a kártyát, de nem lett jobb. De a sim kártya kb 1 éves, a telefon max 1. Korábban a WP 635 is produkálta, de akkor rájöttem mi a hiba. (4g-n jött a hivás,s azt nem csipte.)

(#113498) alexw801


alexw801
senior tag

Doogee X5 3G EU-ból 50 USD? Hihetetlenül olcsó. Jó ez valamire, pl. ajándék unokának?

http://www.tomtop.com/doogee-x5-3g-mtk6580-quad-core-smartphone-50-hd-ips-android-51-1g8g-5mp-8mp-dual-cameras-smart-gesture-p1280b-eu.html?aid=EM1106lq

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#113499) DEGU83 válasza alexw801 (#113498) üzenetére


DEGU83
tag

tesztek és vélemények alapján arra biztos hogy jó!!! :-)

(#113500) Outlander válasza alexw801 (#113498) üzenetére


Outlander
őstag

Attól függ mire...
Sztem el lehet vele lenni, de én soha nem játszok,itt viszont ez lehet h már kevés.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.