Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114701) YxVs válasza cxm (#114672) üzenetére


YxVs
senior tag

Nekem 1,1-1,2 GB mindig szabadon van, így memória gondok nincsenek, mondjuk nincs is telepakolva minden sz*rral.

(#114702) b0bcat válasza cs.zs. (#114699) üzenetére


b0bcat
addikt

A Lenovo A6000-et nem tudom jó szívvel ajánlani. :( A gyári (teleszemetelt) ROM-mal legalábbis lassú, és hamar megtelik a háttértár, mert hiába állítod arra, hogy SD-re mentsen, mindent a belső memóriára ment el. A képernyője és az akkuja rendben van, de annyi pénzért, amibe ez kerül, sokkal jobb ajánlatok is vannak. Ez a telefon is elketyegne 1 giga RAM-mal egy stock Androiddal, de a Lenovo-féle oprendszernek 2 giga kellene. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#114703) biccent


biccent
csendes tag

Esetleg az automateit vagy a Llama alkalmas mindenféle automatizálásra.

(#114704) cs.zs. válasza b0bcat (#114702) üzenetére


cs.zs.
addikt

Pont azért írtam ide (is) hogy lehetőség szerint meghalljam a "sokkal jobb" ajánlatokat. Nem vagyok elkötelezett egyik gyártó felé sem.
(képbe került a Xiaomi Redmi 2 Pro is, a maga 133 grammjával, és abban 2 GB RAM van)

...

(#114705) akira76


akira76
csendes tag

Sziasztok!
Van,egy 1év 1 hónapos dg800-as mobilom,ami eddig jól is működött. Kb 2 hete gyakorlatilag nincs rajta térerő. Van,hogy 3g-n két pálcika van(szabadban), lakásban azonban nincs. (a lakásban eddig jó volt,vlt 3g is)
Voltam telefon szervízesnél,aki azt mondta nem javítják, illetve nem is tudjuk mi baja lehet, és nem is szeretnének kínai telefonnal foglalkozni.(4 helyről is elküldtek,hogy nem foglalkoznak vele, dobjam ki-nagyon jópofi)
Szóval, néztem gsm vevőt a telefonhoz, jól látom, hogy az gyakorlatilag egy matrica?
Vagy valami tipp,hogy merre is induljak el? (nem ázott be,nem ázott el)

(cappa72 kb 2 hete tanácsolta a WM mentést, majd factory resetet, de egyik sem vált be. szátszedtem, érintkezőket megcsiszolgattam, de ugyanolyan rossz.)
Az alaplapon, alul a gsm csatlakozónál van 3 bütyök, ha az egyikhez alufóliát nyomok, akkor van térerő (középső). Rákötötttem egy 0.3mm-es rézszálat,(a középsőhöz) kb 10centi hosszan. Volt is térerő egy darabig, de már azzal sincs.
(neten találtam ezeket az "okosságokat", van egy másik is, jack dugó végére tv koax kábelt rárakni, bár az fm erősítő állítólag.)
Létezik "gyáriban" is:) :http://www.ebay.com/itm/3-5mm-6DBI-Jack-External-Antenna-Signal-Booster-For-Mobile-Cell-Phone-/281787449238

[ Szerkesztve ]

(#114706) b0bcat válasza cs.zs. (#114704) üzenetére


b0bcat
addikt

Pl. 30-35 ezer között a Mlais MX Base egy borzasztó ütős ajánlat. Nem pehelykönnyű, az tény, de cserébe nagyon acélos az üzemideje. ;)

Az 50 ezres kategóriában nem vagyok annyira ismerős. :N Kivéve Lenovo A6000, ami a nejemnek van, és amit ezért - tapasztalatból - nem tudok ajánlani. :(

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#114707) Sanyesz. válasza akira76 (#114705) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Jól látod, a készülékek zöménél valóban egy öntapadó matrica a GSM / Wifi / BT / GPS antenna.Ha én is jól látom, a DG800-nál ez ráadásul a hátlapra van ragasztva. Érdekes megoldás.
Ha rézdróttal javult a helyzet, ha átmenetileg is, akkor jó eséllyel a gyári antenna vagy annak alaplapi érintkezője lehet necces.
Itt látok pár lehetőséget. Esetleg egy cserét megér, nem túl drága. :F

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#114708) akira76 válasza Sanyesz. (#114707) üzenetére


akira76
csendes tag

Én is erre gondoltam,akkor jó irányban tapogatózom.
Csak biztos akartam lenni,hogy matrica. :F Nem is tudom miért csak matricát raknak,egy vékony réz lap nem jobb? Vagy az már drága nekik? :)
Köszi a választ, kellemes ünnepeket mindekinek :))

(#114709) biccent válasza akira76 (#114705) üzenetére


biccent
csendes tag

A hiba valószínűleg az előttem szóló által írt antenna kábel vagy csatlakozó. Amíg nem tudod mi a pontos hiba, ne kezdj el alkatrészt rendelgetni. Felesleges.

Az pedig valószínűtlen, hogy az antennát cserélni kell, hacsak nem sérült meg fizikailag.

Én a bárányos bolthoz közel lakom és a rengeteg kínai telefon van az ismeretségi körömben. Volt nyáron, hogy hetente hoztam és vittem hozzájuk valamit és szinte mindent megoldottak. Volt, hogy megmondták a megoldást és én javítottam meg. Nem kértek semmit. Csak ajánlani tudom őket.

Nem vagyok bérenc, itt ők is foglalkoznak vele ha kell, de itt nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#114710) akira76 válasza biccent (#114709) üzenetére


akira76
csendes tag

Oké,köszi az infót.Majd a Nagy Lajos király útit nézem meg,az közelebb van nekem.

(#114711) cs.zs. válasza b0bcat (#114706) üzenetére


cs.zs.
addikt

"...30-35 e között mlais mx base..."

beütöttem árgépbe, nem találja
beütöttem olcsobbat.hu-ba, nem találja
emag nincs , edigital nincs , mall.hu nincs

nemtom mi ez , de ilyenem tuti nem lecc :D

...

(#114712) Sanyesz. válasza cs.zs. (#114711) üzenetére


Sanyesz.
őstag

"öreg motoros"-nak titulálod magad. Akkor miért ott keresgélsz? :F :Y

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#114713) cs.zs. válasza Sanyesz. (#114712) üzenetére


cs.zs.
addikt

Hátha van valami amit én nem tudok, valaki más pedig igen. (ebben reménykedek)

...

(#114714) tibcsi0407 válasza cs.zs. (#114713) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Innen is jó áron be tudod szerezni.
Az elején nem írtad, hogy külföldi beszerzés kizárva. A topicban ez szinte alapvetőnek számít, azért is írta a kolléga.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#114715) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

(#114716) sexymusprime válasza tibcsi0407 (#114715) üzenetére


sexymusprime
tag

Továbbá magas színvonalú komment a többi szakértőtől:

"m3gtr72
2015.12.21 16:04:01
Nekem is volt hasonló kínai csoda telefonom jó áron. Hulladék minőség az összes, nekem pl fél év alatt magától kezdett szétesni és leépülni, a GPS eleve használhatatlan volt. Kerülje mindenki ezeket."

Nem is tudom erre miért nem gondoltam eddig... m3gtr72 logikájába nem tudok belekötni. Úton a posta felé amikor feladom neki rózsaszín csekken minden vagyonom kidobom a kukába mindkettő tökéletesen működő csájnafonom, ajánlom, hogy ti is tegyetek így, mert hulladék minőség az összes. Lécci zárjátok be a topikot is. k thx bai

[ Szerkesztve ]

(#114717) tibcsi0407 válasza sexymusprime (#114716) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Minden technikai cikk szánalmas ezen a "színvonalas" portálon.
Csak ezt nem értem, hogy minek erőltetik.
Hasonló érzéseket kelt bennem, mint a Facebook csoportok.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#114718) cappa72 válasza tibcsi0407 (#114717) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem kell mindenkinek nyitott szemmel járnia... ;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#114719) cappa72


cappa72
nagyúr

Akinek Siswoo i7 Cooper telefonja van, bekukkanthat a blogomba infóért.

Root, CWM, Xposed, Gravitybox és hasonlók...

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#114720) janaman01 válasza cappa72 (#114719) üzenetére


janaman01
addikt

Ahogy olvasom ez sem álmaid telója :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#114721) beg válasza cappa72 (#114719) üzenetére


beg
veterán

Nnna. Megintkakiazemtékádzsípiesz :DDD
De neked legalább elhiszem :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#114722) cappa72 válasza beg (#114721) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nnna. Megintkakiazemtékádzsípiesz
Valami nem olyan, mint a Lenovo P70-A-nál, ott "bázijóvolt" a GPS. A csipszet pedig ugyanaz. Szóval más lehet a dologban. De még a 4.4-et (most tettem fel egy fél órája) megnézem, hogy más-e.
A Lenovo A858t is sokkal pontosabb, mint ez a kúper.
Még az is kiderülhet, hogy nem is vészes, talán néhány tracker program jobban kihozza a tényleges pontosságot, legalább összehasonlítás szinten.
Az biztos, hogy a G4s-től fényévekkel jobb a beépített GPS-e :K
Szóval azért nyugtával dicsérd az adóellenőrt, főleg ha vállalkozó vagy ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#114723) beg válasza cappa72 (#114722) üzenetére


beg
veterán

Tudom, hogy a p70 penge, azért furcsa a dolog. Szerintem itt megint az lesz, hogy az antennán spóroltak.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#114724) Puszunty


Puszunty
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni... Januárban szeretném meglepni magam a Jiayu g2f megfelelő utódjával.
Mire érdemes figyelnem? Elsődleges szempont az erősebb akkumulátor. Mobilnet csak hétvégente, a többi napokon wifi. Persze én is szeretném a jobb minőségű fotókat, ha hirtelen csak a telefon van kéznél. Maximum 5", de még ezzel a mérettel is barátkoznom kell. Kb. 40 eFt-ot szánnék rá. Köszönöm a segítséget! :U

(#114725) cappa72 válasza Puszunty (#114724) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kb. 40 eFt-ot szánnék rá.
Sajnos ez az árkategória kizárja a jó kamerát...
Már biztos unalmas leszek, de a Jiayu g4s viszonylag jó használt árom beszerezhető, egészen jó kamerával. És hardverben sem kell szégyenkeznie, hát persze max 4.4 az elérhető Android verzió, de ez nem gondolom, hogy hátrányt jelentene, A GPS nem jellemző a G4S-ben.

Ha újabbat gondolsz magadnak, akkor említettek páran már telefonokat, pl. [link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#114726) GIJoe válasza Puszunty (#114724) üzenetére


GIJoe
addikt

Ez esetleg nem férne bele a 40E 5"ba? Szerintem a kamerával sem lesz gond... Vagy Edigitalból, picivel többért 2 év honi garival...

[ Szerkesztve ]

(#114727) cappa72 válasza GIJoe (#114726) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mmmm, és még helyi topikja is van: [link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#114728) cs.zs. válasza GIJoe (#114726) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ezt én is néztem, nem rossz az ára, de 2 sim esetén nincs memória-bővíthetőség, így nálam kiesett :(

...

(#114729) #70516736 válasza cappa72 (#114727) üzenetére


#70516736
törölt tag

Helyesen ez a topikja
Amit te linkeltél az a meizu m2 note 5,5" full hd, 6753 procival

janaman01: az eustockos interal verziósból nem maradt ki

[ Szerkesztve ]

(#114730) janaman01 válasza cs.zs. (#114728) üzenetére


janaman01
addikt

Talán még ugye a falusi 4g , illetve a magyar nyelv hiánya...(a meizu frissitésekből egyre inkább kimarad a magyar) :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#114731) Puszunty válasza GIJoe (#114726) üzenetére


Puszunty
csendes tag

Igen, ő volt az egyik kiszemelt, ill. a [másik] picit több, mint 40. Elveszek a kínálatban. :-/

(#114732) cappa72 válasza #70516736 (#114729) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi a pontosítás. :R

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#114733) GIJoe válasza Puszunty (#114731) üzenetére


GIJoe
addikt

régen én is szemeztem formára a Blackview Omega Proel de
megnéztem pár videót, és valahogy kiábrándító a forma alak a videókban

bár nem tudom hogy az edigitalban odaadnák e a kezedbe egy M2t megfogdosni...

(#114734) cs.zs. válasza janaman01 (#114730) üzenetére


cs.zs.
addikt

4G nélkül lehet élni, arról nem is beszélve, hogy itt faluhelyen (Észak-Kelet-Magyarország) nem gyorsabb mint a 3G, igaz legalább kevesebbet zabál az akkuból. Na mindegy nálam ez annyira nem prioritás, de az egyre inkább nézegetett Lumia 640 Dual tudja a B3-B7-B20 frekiket is. Meg jó fotókat lő, meg bővíthető a memo 2 simmel is, meg ... (fene sem tudja) ... sosem volt Windows-mobilom. Vajon itt az ideje?

...

(#114736) Zeki válasza cappa72 (#114722) üzenetére


Zeki
nagyúr

Eztetet a dzsípíeszt lehet valahogy tuningolni hardveresen (matricával) ZTE Blade S6-ban?
Pláne nem bonyolultan?

Mert hócipőm teli, hogy amint beérek a fővárosba, már vesződik el a jel... aztán ha meg is találja magát, akkor percekig összevissza pakolgat, hogy pontosan merre is vagyok, meg megyek.

(#114737) mzsombor


mzsombor
tag

Sziasztok!

Pandawillről rendeltünk a feleségemnek egy Jiayu G2F-et tavaly dec 1-én. Minden szép és jó volt tegnapig, amikor is megadta magát a microSD foglalat. Ahogy olvasom itt a PH-n, a probléma nem egyedi. Sajnos a gariból pont kifutottunk... Mi most az ajánlott típus hasonló paraméterekkel (fehér, nem péklapát, két kártyás, amiből egy legalább 3G-s, és megáll kb 30e Ft-ból postával)?

Köszönöm a segítségetek!
Zsombor

(#114738) Zeki válasza Zeki (#114736) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#114739) #79335424 válasza Zeki (#114736) üzenetére


#79335424
törölt tag

Leírom a story -mat, hátha vkinek hasznos lesz. Úgy kezdődött, hogy nekem is mesebeli lett a GPS jel a telómon. Hol volt, hol nem volt. Nem hatott rá semmilyen Jedi trükk, vagy szoftveres vajákolás. Na, gondoltam, ez a csoda is három napig tartott és most itt a rideg valóság, hogy szarazmtkgps. Nem dőltem a kardomba, hisz benne volt a pakliban, amikor MTK -s telót választottam. Jöhet a "B" terv, a külső GPS vevő! Véletlenül ráakadtam erre a kütyüre. Persze kiderült, hogy ennyiért még kínából se lehet külső vevőt szerezni. Ez csupán egy mezei jelerősítő/jeltovábbító. De, ahogy odatartottam a teló hátuljához, az rögtön megtelt hódokkal és atom stabil pozíciótartással navigált. Szóval, egyértelmű, hogy az én esetemben nem a modullal, vagy a szoftverével van a baj. A hiba oka szimpla összeszerelési, érintkezési probléma és/vagy rossz minőségű antenna.

(#114740) nyisziati válasza cappa72 (#114732) üzenetére


nyisziati
veterán

Egy kis történelem.
[link]

(#114741) Zeki válasza #79335424 (#114739) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi a tippet! :)

(#114742) szuand1 válasza Zeki (#114741) üzenetére


szuand1
tag

Nekem is ilyen van a kocsiban, gyorsan fixál és a gps test progik 15-20-al nagyobb értéket mutatnak mint nélküle nameg persze egy halom holddal többet látok./nekem a repeiter része a műszerfalon van , a gps vevő a hátsó rendszám felett elrejtve swift sedanon/

[ Szerkesztve ]

ainol aurora II , jxd s5110, Thl w100 black, Thl w11, Newman n2, Haier w718+, chuwi v17hd , Ainol inovo8,Umi hammer, Elephone p6000, Xiaomi Redmi Note 2, Vernee thor,homtom ht17pro, xiaomi r1d, leree le3

(#114743) sexymusprime


sexymusprime
tag

Ritkán látok ennyi ellentmondást... 5" vagy 5.5" ? 6735, vagy 6753? 1.5, vagy 2 ghz? 8 mag, vagy ?? mag? Umi, vagy Uimi?

(#114744) janaman01 válasza cs.zs. (#114734) üzenetére


janaman01
addikt

Tudnék egy két helyet ahol siralmas a 3g....
Illetve egy pöppet azért gyorsabb mint a 3gö ;)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#114745) cs.zs. válasza janaman01 (#114744) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nyilván vannak ilyenek, egy percig sem kétlem , csak a sajátomról nyilatkozhatok, itt nálunk mindkettő 5-7Mbit/sec

...

(#114746) janaman01 válasza cs.zs. (#114745) üzenetére


janaman01
addikt

Értem. Igazad van . Ahol nincs különbség, ott teljesen mindegy.

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#114747) Viktor0610 válasza mzsombor (#114737) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Doogee X5 Pro

Samsung Galaxy A54

(#114748) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Sziasztok,

Sokunknak megfelel az 50K alatti kategória. Én egy Lenovo A660 gazdája vagyok, de már a végét járja. Ami nekem kell azt ez a teló is tudja. Két kártyás teló kéne lehetőleg 4,7 colban, minimális mobilinternet, GPS, néha fotózás, és kamerázás, bluetooth a kocsival. Tehát a Xiaomi Redmi Pro 2 lenne az én jelöltem, de valami baj van ezzel a készülékkel, mert mindenki eltüntette a palettájáról 2 hónap után, nem pedig azt írja, hogy átmenetileg elfogyott. Valami gyári hiba jött elő sok készüléknél talán kamera terén. Mi ami még nekem jó lenne helyette?

Ha felejtős a 4,7 col, akkor viszont összehasonlítaná valaki nekem a DOOGEE X5 PRO-t a Meizu M2 16GB -al? 90% miskolci használat lenne, 10 % pedig vegyes országos. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#114749) GIJoe válasza KIA Ceed (#114748) üzenetére


GIJoe
addikt

Szerény véleményem szerint a Meizu jóval minőségibb, van aki említette hogy neki nincs benne a magyar nyelv a flyme-ben, de nem hiszem hogy nagy dolog lenne megoldani. Egyébként még a Cubot sem rossz márka, X12 pl nem rossz árában van...

Blackview BV5000- ről tudtok valamit?

[ Szerkesztve ]

(#114750) Ájvé válasza GIJoe (#114749) üzenetére


Ájvé
veterán

Készüléktől függ, ha nincs nemzetközi ROM akkor magyar nyelv sincs. Amiket itthon forgalmaznak azokra van magyar nyelv tudtommal.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.