Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90351) hellsing71 válasza borbar (#90318) üzenetére


hellsing71
tag

Majdnem jó, kivéve, hogy vámmal, áfával 380eFt... Azért köszönöm, legalább az irány megvan.

(#90352) Somatom válasza bostone (#90350) üzenetére


Somatom
veterán

Mi ez a kettő?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90353) bostone válasza Somatom (#90352) üzenetére


bostone
addikt

Bal:
Samsung Galaxy Tab S6
Jobb:
Apple iPad Pro 11 M1

(#90354) bbronn


bbronn
csendes tag

Sziasztok! Van itt egy Teclast M40 Pro 2023 tablet, amin a PIN elfelejtése miatt egy Facrory reset-et kellene csinálni. A problémám az, hogy indítás után nem tudom behozni a menüt. Akárhogy nyomom a Power és a Volume - gombokat, az Android elindul. Egy Teclast M40 Plusszon ugyanez működik. Lenne esetleg valakinek valami ötlete a probléma okára, megoldására?

(#90355) Somatom válasza bostone (#90353) üzenetére


Somatom
veterán

Valami nem stimmel. Úgy látom, hogy ez ugyanaz a képkocka. A bal oldali jobb szélén repülő izé mellett több hely van, mint a jobb oldalin. Azonos beállításnál ugyanazt a képet kéne lássuk, csak a jobb oldalin kisebben. Miért különböző a két kép tartalma? Ilyen akkor van, ha nem azonos a beállítás, az egyik nem az eredeti képarányhoz igazodik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90356) bostone válasza Somatom (#90355) üzenetére


bostone
addikt

Skyshowtime alkalmazásban igyekeztem azonos időben megállítani a lejátszást. Ezek szerint nem sikerült.
És igazad van, tényleg jobb arányokkal rendelkezik a Samsung, de használható mozgókép tartalom fogyasztásra az iPad is.

(#90357) Somatom válasza bostone (#90356) üzenetére


Somatom
veterán

Ez relatív. A telóm is használható, csak hát ... :)
Azon kívül az S6 Amoled, mig az iPad IPS. Az ár sem mindegy. Pl. az Apple elég drágán méri a tárhelyet és ugyebár nem bővíthető, míg a Samuba cirka egy huszasért tolhatsz +512GB -ot. Ha nem csak streamen nézel filmeket, akkor jól jön.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90358) lipido


lipido
senior tag

Ahogy minel melyebben merulok a tmaban, annal inkabb rajzolodik ki az, h az azonos arsavban azonos teljesitmeny dukal. -Kis tulzassal- labor korulmenyek kozott jon elo kisebb difi arsavon belul, de az atlag felhasznalasra majdhogynem egykutya. Fentebb kerdezo kollega melle csatlakozom. Kamionos reven napkozben tobbszor van jellemzoen 1-2 ora holtidom/szabadidom. Ez ido kitoltesere keresek megoldast, amit akar azonnal eloveve tudok hasznalni, jellemzoen hbo sorozat illetve bongeszesre. Laptopom van, csak az maceras allandoan elovenni, eltenni stb Azt gondoltam, ha letezik jo megoldas a celra androidban, ami joval olcsobb mint az alma, akkor miert ne?! Nyilvan senki nem a penze ellensege. 100-130k tartomanyban talalhato eszkozokkel kb 1-2 evre lehet tervezni (lehet rosszul latom, akk javitsatok ki pls). Kozepkategoriaban sajna nincs alternativa. Ha a kov szintet nezem, (ahol mar jellemzoen tobb idore lehet tervezni), akkor mar belep az ipad is a kepbe. Ekkor viszont mar merlegre kell tenni az alkalmazott okoszisztemat is.
Hat nem egyszeru :R :W

(#90359) Somatom válasza lipido (#90358) üzenetére


Somatom
veterán

Csodák nincsenek, a nagyobb tudást Androidon is meg kell fizetni. Én másra is használom a tabot a kamionban. Amikor keresgéltem, akkor kiderült, hogy almáéknál GPS csak a SIM -es verziókban van, ami szintén nagyot dobott volna az áron. Nyáron lesz két éves az S7+. Amikor ki kellett fizetni, az olyan volt, mintha a fogamat húznák, de így utólag úgy érzem, hogy megérte. Mondjuk, én otthon is használom. Ez a PC -m, ezen nézek otthon tévét, stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90360) bostone válasza Somatom (#90357) üzenetére


bostone
addikt

Kétségtelen, hogy a Samsung kiváló tableteket kínál az S sorozatban és azt mondom, ha anyagi lehetőségek nem korlátozzák a felhasználót nyugodtan beruházhat egyre, mert ilyen élményben biztosan nem lesz része. Azon felül igazi tartós cikk, hosszú élettartam és üzemidő 1000 százalékig biztosított.
Valójában a konkurencia termékeit nem is nevezném táblagépnek, annyira messze vannak ettől a minőségtől. Ami fejlesztést a mérnökök belezsúfolnak a szerkezetbe tényleg csak akkor érted meg, ha használod és kihasználod a kijelző mögé épített technológia lehetőségeit.

(#90361) lipido válasza Somatom (#90359) üzenetére


lipido
senior tag

Droidon nem tudom meddig tamogatnak, de mint irtam, az i6 (ami ugye also hangon 7 eves) meg teljesen jol elboldogul. Ez most kicsit olyan, mint ha magam gyozkodnem az ipadra, pedig nem. :)

(#90362) fisi válasza erahurka (#90302) üzenetére


fisi
senior tag

Hála Istennek nem tünt el- igaz a tebletet sem cserélték, de most végre jó :)

(#90363) erahurka válasza lipido (#90361) üzenetére


erahurka
félisten

4:3-as tabletem van, a 16:9 még csak-csak, de 21:9-es tartalmakat fájdalom nézni rajta. Gyakrolatilag a fél kijelző fekete olyankor. Szerintem médiafogyasztásra semmiképp ne vegyél ilyen képarányú gépet.

(#90364) Somatom válasza lipido (#90361) üzenetére


Somatom
veterán

A Samsung az új tabokra 4 verziófrissítést ígér és nemtom, hogy még mennyi biztonsági frissítést. Ami a tényleges használatot illeti, a Play Store -hoz asszem 4.4 a belépő. A legtöbb banki alkalmazás min. 7 -es Androidot követel meg, vagyis egy hat éves oprendszer ma még használható. Ha ezt összeadjuk, akkor kb. 10 év jön ki. Szvsz. nem ez fogja jelenteni a korlátot a használatban. Pláne filmnézéshez.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90365) lipido


lipido
senior tag

Koszonom szepen mindenkinek :R

(#90366) hubber1


hubber1
kezdő

Urak, tudom kicsit OFF de segítsetek : autós háttámlavédőből mi az amiben elfér egy Lenovo P11 Pro (Gen 2) tablet kényelmesen tokban? Nézegettem párat, de vagy nincsen a tablet "ablaknak" méret megadva, vagy picinek tűnik.
Elsőre ezt néztem ki, de szerintem kicsi ekkora tablethez.... :(
Van aki használ ilyen ülésvédőt, rendszerezőt amibe betehető tablet hosszú utazáshoz?

(#90367) cidalain válasza hubber1 (#90366) üzenetére


cidalain
veterán

Reméljük bőrkárpitod van: ez az igazi hánytató szett ;]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#90368) hubber1 válasza cidalain (#90367) üzenetére


hubber1
kezdő

neeeeem. nem bőrkárpit.

szóval valaki tud ajánlani olyat amibe tuti befér a 11" tablet? :)

(#90369) Somatom válasza hubber1 (#90368) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem ilyen van. Ebben volt a 11,6" -os Teclast M16 és az S7+ (12,4") is tokkal együtt belefér. Nem itt vettem, csak kép alapján a tartó egyezik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90370) hubber1 válasza Somatom (#90369) üzenetére


hubber1
kezdő

Ok, köszönöm. Ez is jó megoldás. Asszony ilyen "zsebeset" akarna :D

(#90371) Somatom válasza hubber1 (#90370) üzenetére


Somatom
veterán

Egyszer, nyáron a motorom tanktáskájának a GPS tartójában hagytam a navimat. Ugyanígy fólia volt rajta. Úgy átforrósodott, hogy eldeformálódott a műanyag háza. Azóta én nem szeretem, ha szellőtlen, fóliával takart helyen van a telóm, tabom. Toábbá nem állítható a szöge, a fólia rontja az érintésbevitelt és a képet is. Sztem rossz helyen is van (nagyon lent). Nem véletlenül építik a fejtámlákba a monitorokat. Több éven keresztül, havonta kisbuszoztam Németországba, meg vissza. Tapasztalat, amiket írtam.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90372) hubber1 válasza Somatom (#90371) üzenetére


hubber1
kezdő

Köszönöm, tényleg.

(#90373) ®abstract® válasza Dr.NX (#90319) üzenetére


®abstract®
őstag

overkill ez a tablet :C nem tudtam hogy van ilyen.fullhouse. 1000$ az ara.. [link]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#90374) Beni2360 válasza ®abstract® (#90373) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezért a pénzért min 3 ev gari illene. Komoly cucc.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#90375) cidalain válasza ®abstract® (#90373) üzenetére


cidalain
veterán

Még olyanabb is van. Dupla ennyiért.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#90376) solti


solti
senior tag

Sziasztok! Van egy 6 éves lányom, egyre ügyesebb mindenben, és gondolkodom egy rendesebb tablet vásárlásán. Jelenleg egy LG G Pad 8.3-at használ (ősrégi), viszont az akkuja haldoklik... Szeretnénk disney+-ra használni, de közben vannak olyan terveim, hogy pár fejlesztő cuccot is használhatna, jöhet lassan a LEGO boost például, és mint ilyenhez nem árt egy normálisabb tablet, no meg szeretnénk, ha időtálló lenne.
Nem utolsósorban mi is használnánk médiafogyasztásra ha úgy alakul:)
Elsőre a Xiaomi Pad 5 jutott eszembe, de itt néztem a hozzászólásokat, a Lenovo P11 Gen2 is játszhat? Vajon melyik lenne ideálisabb?

(#90377) Rigormortiis válasza solti (#90376) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Szia! Nagyon egyikkel sem lősz mellé, én talán inkább a Lenovo-t ajánlanám az oled kijelző miatt, és ha már egyszer a fejlesztés is cél, akkor gondolom előbb utóbb szeretnétek hozzá pen-t is és a lenovo-é (állítólag) jobb.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#90378) jegenye77


jegenye77
addikt

Nemrég óta van egy lenovo m10 gen 3 - as tabletem.
Ha elfordítva vízszintesen használom akkor minden alkalmazást elfordít kivéve a Facebook és az Instagramot.
Ezt be lehet állítani, hogy azok is vízszintesen jelenjenek meg?
Tableten az elfordítas be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#90379) Beni2360 válasza jegenye77 (#90378) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez a PH app is elfordúl? Szvsz mobilra tervezett appok nem fordulnak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#90380) Somatom válasza jegenye77 (#90378) üzenetére


Somatom
veterán

Kényszeríteni kell a fekvő nézetet. Vannak erre appok, amikben meg tudod adni, hogy mely appoknál kényszerítsen. Ezzel a módszerrel az a bibi, hogy a kényszerítendő app indulására reagálnak és az már késő. Én Macrodroiddal csinálom. Van egy "forgatás" és egy "fix fekvő" parancsikonom. Amelyikre rábökök, azt a nézetet állítja be a MD.

Beni2360:
A PH app remek példa. A fejlesztő nem készített fekvő nézetet, de kényszerítve tökéletesen működik fekvőben. Évekkel ezelőtt írtam a fejlesztőnek, de nem csinálta meg. Nem tudom, hogy azóta történt-e változás.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90381) jegenye77


jegenye77
addikt

Köszönöm :R

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#90382) Arween


Arween
senior tag

Sziasztok kérek véleményt megéri megvenni az Alldocube iplay 50pro-t 60e környékén vagy inkább Alldocube iplay 50 legyen 46e ft-èrt? Mennyire számít a jobb proci és a +2gb ?Semmi extra játékra nem kell, inkább youtube, Facebook,napi alap dolgok. Megéri a +20e forint az 50pro-ra? Köszönöm

(#90383) blueye válasza Arween (#90382) üzenetére


blueye
veterán

Náunk van Alldocube iPlay 50pro. Én űgy gondoltam h hosszabb távon megéri a jobb teljesítmény de ha spórolni akarsz akkor megértem ha nem a pro-t választod.
Widevine Level 3as mindkettő.

(#90384) Arween válasza blueye (#90383) üzenetére


Arween
senior tag

Widevine Level 3as ez mit jelent pontosan? Igazából nem használom napi szinten ,olyan tablet kell ami nem akad normálisan lejatszik egy videót esetleg filmet.Volt egy alldocube iplay 20 pro-m de annak a kijelző érintés érzékenysége nagyon szar volt... Gondolom az 50-es széria azért itt is javult már 🙂

(#90385) blueye válasza Arween (#90384) üzenetére


blueye
veterán

WIdevine, keress rá de pl. netflix csak SD lesz rajta.
A kijelző kezelésével nincs gond :)

(#90386) Arween válasza blueye (#90385) üzenetére


Arween
senior tag

Ja értem köszi, de nincs streaming opció nálam 🙂 Köszönöm akkor marad szerintem a sima 50-es verzió, esetleg Te használsz hozzá billentyűzetet?,ha igen milyet?

(#90387) blueye válasza Arween (#90386) üzenetére


blueye
veterán

Nem én használom, nincs billentyűzet hozzá. Néha a kezembe kerül, tetszik :) (nekem Pad 5öm van most)

(#90388) hubber1 válasza Arween (#90386) üzenetére


hubber1
kezdő

Küldtem privát üzenetet, nézz rá. :)

(#90389) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok! Alldocube iplay 50 (6/64 , uniscot t618) mennyire ajánlott?
Létezik rangsor az alldocube/teclast/chuwi márkák közt, vagy azonos kategória mind(már yilván a másodvonalas kínai tableteken belül)?

(#90390) hubber1 válasza beach head (#90389) üzenetére


hubber1
kezdő

Jók all Alldocube tabletek nagyon. Én már vagy 4 félét használtam, megelégedéssel.
(korábban voltak a családban Teclast-ok is.)
Nekünk beváltak az Alldocube termékek, 3 éve azokat vesszük család+baráti körben.

(#90391) blueye válasza beach head (#90389) üzenetére


blueye
veterán

Pont most volt szó róla...
Aki hozzászólt azoknak tetszik a márka. Én is jó minőségűnek tartom, "természetesen" sok frissítést ne várjál rá.

(#90392) beach head válasza blueye (#90391) üzenetére


beach head
senior tag

banggoodnal van esetleg barmilyen jotallas? eu raktar eseten ingyen visszakuldes stb? vagy ha megpurcan akkor ennyi....

(#90393) hubber1 válasza beach head (#90392) üzenetére


hubber1
kezdő

Ha Alldocube, inkább vedd a Geekbuyingról. Korrektebb mint a BG.

(#90394) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tablet ügyben.
Édesanyámnak szánnám, egy nagyon régi mára már élhetetlen lenovo helyett.
Főként használt készülékkeket nézek 30-50 között.
Különleges igény nem igazán van. Böngészés, fb, yt, nem teljesítmény igényes játékokra lenne használva.
A kinézett típusok közül szerintetek melyik lenne a legjobb választás?
- Realme Pad Mini 64/4
- Lenovo Tab M10 FHD Plus 4/64gb (x606)
- Samsung Galaxy Tab A8
- Samsung Galaxy Tab S3 LTE 9.7 32/4

Esetleg HA-n az avatott szemetek lát valami jó vételt?

Előre is köszi :)

(#90395) this is life válasza Talala (#90394) üzenetére


this is life
Ármester

A samsung tab a8 (2022) tenném az első helyre, majd a realme következik, az s3 a harmadik, és a sort a lenovo zárja a helio p22 soc-al.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#90396) Talala válasza this is life (#90395) üzenetére


Talala
senior tag

Köszönöm!
Változtat valamin ha az A8 2021?

(#90397) Arween


Arween
senior tag

Nah végül is egy sima alldocube iplay 50-es verziót vettem. Meg vagyok lepődve mennyire korrekt az anyaghasználat,a kijelző eddig tetszik, érintésre szuperül reagál,ennyi pénzért szerintem jó lesz :)

(#90398) this is life válasza Talala (#90396) üzenetére


this is life
Ármester

A 2021 év végit jelölik 2022-nek X205,x200 unisoc t618-al.
A 2020-as a8 viszont lényegesen gyengébb Samsung Exynos 7904-el, helio p22t (lenovo m10 plus gen2 )szint.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#90399) beach head


beach head
senior tag

teclast aldocube chuwi kozt van minosegbeli sorrend egyebkent?

(#90400) beach head


beach head
senior tag

Valamint van barmi jelentosege hogy eu vagy kinai warehousebol rendelem? a geekbuyingnal lattam olyat h local return service ( a vasarlok visszakuldhetik csere, penzvisszafizetes, javitas celjabol -csak ennyi a forditas) ez konkretan mit takar?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.