Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44801) Petykemano válasza b. (#44800) üzenetére


Petykemano
veterán

Már csak 2300-2350 körül van.
De ez persze nem jelent semmi biztosat. Bármikor jöhet valaki, aki nagy tételben mondja, hogy "na most érdemes venni", és pánikból újra mohóság-hangulat alakulhat ki.
Hetekig kéne így lennie ahhoz, hogy elkezdjék legalább visszamondani / nem átvenni a raklapostól megrendelt videokártyákat, amit az ellátási lánc aztán megpróbál kinyomni a DiY gamer boltok "polcaira", miközben minden lépcső igyekszik minimalizálni a veszteségét és áthárítani az alatta/mögötte levőkre.

Mindenesetre ha ez tényleg így történik, akkor érdemes és izgalmas lesz majd a 3DCenter grafikonjain nyomon követni, hogy milyen hamar és milyen hatással lesz az bolti ár / msrp arányra.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#44802) hokuszpk válasza Petykemano (#44801) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

apron hirtelen 2x annyi elado zsuga hirdetes lett a vega56 szekcioban, viszont a kiirt árak még nemcsokkentek semmit.

* ahhozkepest, hogy $100000 -re vartak, szvsz egesz jo az utobbi par nap iranya.
viszont ha a gyartok nyakan marad egy csomo berendelt de visszamondott kartya, akkor vajon elkepzelheto, hogy kilobbizzak a kovetkezo gen csusztatasat ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#44803) Petykemano válasza hokuszpk (#44802) üzenetére


Petykemano
veterán

Nemhiszem.
Rajtuk Marad, de azért ott van másfél év kiéheztetett gamer hada. El fog fogyni.
Csak a boltból már nem viszik el olyan hamar, vagy a kurrens árakon.egyáltalán. ahol polcra kerül,megnőhet a polcidő. Na ott majd elkezd csökkenni az ár és ő már nem fog újat rendelni a beszállítótól. Mivel nem jön annyi rendelés, a beszállító se fog annyit rendelni. És ez szép lassan végigmegy a réz meg egyéb beszálllítókig.
(Kérdés, a megnövekedett gpu kereslet mit húzott még magával)
De összességében nem készült lényegesen több kártya, mint amennyit a gamer piac fel tud venni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#44804) Devid_81


Devid_81
nagyúr

(#44805) b. válasza Devid_81 (#44804) üzenetére


b.
félisten

Mar sejteni lehetett ebbol. [link] mult heten mar errol ment a talalgatas tobb oldalon ahol megjelent a hir a cpu reszleg nagy fejleszteserol.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44806) GeryFlash


GeryFlash
veterán

The AMD Ryzen 9 6900HX cannot keep up with a similarly-specced Alder Lake-P processor on Geekbench

De legalabb kevesebbet fogyaszt max terhelésen :C

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#44807) HSM válasza GeryFlash (#44806) üzenetére


HSM
félisten

Majd a notebookokban "reálisabb" 28-35W kategóriában leszek kíváncsi, mit fognak ezek nyújtani. Szvsz könnyen fordulhat a kocka. ;) Illetve az IGP mellett is komoly előny a tempó mellett a kiforrott driver, nincs még ez a meccs lejátszva.
Azért a 12900HK esetén 115W rövid TDP limit szvsz nagyon nem notebookba való [link] , vagy ha ennyire nem érdekes a fogyasztás, akkor a "mobil" 5950X szvsz mindent visz [link] . ;]

(#44808) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Gamers aren't rushing to buy AMD's Radeon RX 6500 XT despite better availability

Meglepodtunk? ;] :N

Szerk: amugy a MindFactory stat mast mutat, de tenyleg nem csoda ha nem viszik nagyon :N

[ Szerkesztve ]

...

(#44809) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Veszelyben a Hopper nev az NVIDIAnal.
Meg a vegen fel kell vasaroljak kilora azt a mocsok parabola gyartot ;] :D

...

(#44810) Raggie válasza Devid_81 (#44808) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem ez nem igaz, és még kevésbé lesz igaz, ahogy jön a 3050.
Most megnézve a német webshopokat az rx 6500 már 290 EUR-tól elérhető míg a 3050 kártya 650 EUR-tól... Szóval ennyit erről.
Lehet, hogy az a kártya jobb 15-25%-al is akár, de nem több, mint kétszer! :(((
Sajnos az utóbbi alkalmas bányászatra, így az szabja meg az árát. Az előbbi nem, így "csak" a sima nyerészkedő kereskedő felár van rajta.

Clint Eastwood FTW

(#44811) Devid_81 válasza Raggie (#44810) üzenetére


Devid_81
nagyúr

UK-ban mar van "akcios" 6500XT is, epp tegnap lattam OCUK-nal volt £199-ert.

Oszinten megmondom ha nagyon nagy bajban van az ember inkabb ezt vegye, mint egy hasznalt nem garis 580-at, had ne mondjam az meg dragabb is... :W
Olyan ez a 6500 amilyen, de NV arakhoz kepest nyero.

...

(#44812) paprobert válasza Devid_81 (#44811) üzenetére


paprobert
senior tag

"de NV arakhoz kepest nyero."

Ebben a játékban csak akkor nyersz, ha nem játszol.
Átvitt értelemben, de szó szerint is.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#44813) b. válasza Raggie (#44810) üzenetére


b.
félisten

Neweggen tegnap a megjeleneskor az osszes nagyobb gyartonak volt msrp aron vagy kicsivel folotte 3050 kartyaja,de elvittek.A dragak maradtak meg.majd jon keszlet meg.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44814) FLATRONW válasza Raggie (#44810) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ezek a kártyák nagyon nem érik meg az árukat, ez nem kérdés.
Viszont az a 15-25 százalék megvan 30-50 is, felbontástól függően, ha pedig régebbi alaplapba tesszük őket, akkor nagyon közelít a duplázáshoz. Ha úgy nézzük, hogy elkérnek 290 eurót egy agyonbutított, szolgáltatás szegény 6500 XT-ért, akkor simán elkérhetnek 650 eurót a 3050-ért, és ehhez még a bányászatot sem kell beleszámítani.

(#44815) Raggie válasza FLATRONW (#44814) üzenetére


Raggie
őstag

Azért nem kérhetnek el annyit érte, mert annál már olcsóbban van RX 6600 vagy RX 6600 XT és azok meg bőven jobbak, mint a 3050. ;)

@#44813 b. : persze, de aki kártyát akar venni nem biztos, hogy abban az 1 másodperceben keres rá, amikor van rtx 3050. A többi embernek meg marad 650 EUR-ért. De annyiért szarabb vétel.
Akik MSRP közeli áron tudnak venni ott nyilván jobb vétel a két kártya közül a 3050. De az álalánosan elérhető piaci áron viszont jobb a 6500.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#44816) b. válasza Raggie (#44815) üzenetére


b.
félisten

kb így van de egy nap sőt egy-két hét alatt nem szabad levonni következtetéseket még. Sokan vártak erre, 250 -350 euroért elég népszerű lehet és Neweggen volt 6 típus is ennyiért de 3 pillanat alatt elvitték. jelenleg neweggen is a 649$ es ár már 480 ra " mérséklődött" ( nagyon idézőjel) egy Asus strix személyben, már ez is haladás, el is fogyott, zero készlet van mindenből. reméljük 1 hónap múlva jobb lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44817) Jacek válasza FLATRONW (#44814) üzenetére


Jacek
veterán

650 euro? :DDD nem ennyi volt kb a 3080 msrp-je? :DDD :DDD

(#44818) Raggie válasza b. (#44816) üzenetére


Raggie
őstag

Igen ez már lényegesen jobb. Reméljük, hogy a 6500 ára szintén még lejjebb fog menni és akkor lehet már talán két kártyából is választani alsóbb árkategóriákban. Szerintem egyltalán nem baj, hoyg vannak ezek, sőt. Csak hát le kellene menniük msrp-re vagy az alá, mint régen a "normális" időkben.

Clint Eastwood FTW

(#44819) HSM válasza Raggie (#44818) üzenetére


HSM
félisten

Ebben az a szomorú, hogy papíron a 3060 MSRP-je lenne 330$, ami szerintem egy jó ár/érték arányú játékos kártya lehetne annyiért. Ezt egy kicsit jobban megtépázták a kelleténél szvsz 250-hez.

(#44820) b.


b.
félisten

[Intel Core i9-12900K, i5-12600K, i7-12700K Break into Top-10 Bestselling CPU List in the US, UK, Germany]
Mindfactory-n 47% Intel eladás, folyamatosan nő.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44821) HSM válasza b. (#44820) üzenetére


HSM
félisten

250 dollárért szimpatikus az az 5700G. :D

(#44822) Yutani válasza b. (#44820) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ezen nem is lehet csodálkozni. Bár hozzáteszem, az alacsony kategóriás, foscsimbók single channel (H610) LGA1700 alaplapok is 35k-tól felfelé kaphatók, tehát kifejezetten drágák. :U

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#44823) HSM válasza Yutani (#44822) üzenetére


HSM
félisten

Az nem single channel, hanem csak csatornánként egy modult támogatnak... A single channel elírás volt a hivatalos anyagokban. :Y [link]

(#44824) Yutani válasza HSM (#44823) üzenetére


Yutani
nagyúr

OMG, köszi az infót! :R

De akkor is drága egy H610 35k-ért! :DDD Ezeknek ilyen max 20k körül kéne lenniük.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#44825) Devid_81 válasza HSM (#44821) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Annyiert engem is erdekelt volna :Y
Lehet picit elhamarkodottan vettem :W

...

(#44826) Egon


Egon
nagyúr

Újabb Abu-féle "tutibiztos" agymenés dőlt meg: [link]
Ez valahogy nem fér bele az itteni AMD-sikerpropagandába... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#44827) Yutani válasza Egon (#44826) üzenetére


Yutani
nagyúr

Melyik agymenése? :DDD

#tarcsad

(#44828) hokuszpk válasza Egon (#44826) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majd ha megepul, akkor ez lesz a leg-leg-leg.
-- felteve, hogy addig nem jelentenek be valami uber-quantum cuccot :D

az uj mindig gyorsabb, ez ugy nagyjabol alap a hardvervilágban.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#44829) Sbig_x válasza Yutani (#44827) üzenetére


Sbig_x
junior tag

Jogos a kérdés, annyi van :DD

(#44830) b.


b.
félisten

Dying Light 2 . [link]
Egy remekbe szabott CB teszt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44831) b. válasza b. (#44830) üzenetére


b.
félisten


Mondjuk nem is erre találták ki.
[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44832) pupehap válasza Egon (#44826) üzenetére


pupehap
tag

Az ugye azért megvan hogy AMD Epyc Rome 7742 kerül bele?
[link]

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#44833) gainwardgs válasza b. (#44831) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ez melyik oldal tesztjéből van? :U

(#44834) gV válasza b. (#44831) üzenetére


gV
őstag

ez olyan mint az FX 5200 és DX9 kapcsolata anno, akkor mindenki kiosztotta az NV-t, most megérdemli az AMD is.

(#44835) b. válasza gainwardgs (#44833) üzenetére


b.
félisten

nem tudom, tweetet belikeltem tőle. Szerintem sajátja lehet, de nem biztos.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44836) HSM válasza b. (#44831) üzenetére


HSM
félisten

Gondolom, nem ok nélkül írtak a játék RT-s minimum igényéhez egy 8GB-os RTX2070-et. Ez arra utal, hogy valószínűleg már a 6GB-os 2060 sem lenne valami jó alá, így a 4GB-os 6500XT-től nem is lehet sokat várni. Szvsz hasonló botrányos eredményt bármelyik GPU-ból ki lehet hozni, ha a VRAM-ba bele nem férő beállításon hajtjuk.

[ Szerkesztve ]

(#44837) b. válasza HSM (#44836) üzenetére


b.
félisten

na igen, megértem én de azért a két kártya közti viszonyt ha történetesen MSRP áron adnák őket azért jócskán eldöntené. 2022 ben 4 GB os kártyát már belépőbe sem tennék. nagyon kellene rá 8 GB ram. Amúgy RTX 2060 40+pár FPS-t hoz aktivált RT vel 1080P ben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44838) HSM válasza b. (#44837) üzenetére


HSM
félisten

Belépőbe minek 8GB? :F A 3050-nél esetleg, de az igazából nem is belépő, hanem egy agyig vagdosott alsó-középkategóriás 3060 selejt kiszórás, amire ráhúztak egy szvsz túlzottan nem is kedvező 250$-os MSRP-t. A 6500 ennél alapból jóval olcsóbb is, annál elvileg 200$ az MSRP, de tény, hogy ennél jóval drágább a 6600, ami hasonló kaliber lenne, mint a 3050/3060. :K

Egyébként a 6500 viszont tényleg relatív "olcsó", raktárról vihetőt látok most 275€-ért, ami elég kedvezőnek tűnik az ugyanott raktáron sem lévő, legolcsóbban 380-450€-s 3050-ek mellett (egy ismertebb német webshop árait néztem). Szerintem teljesen rendben lett az a 6500-as kártya, csak a helyén kellene kezelni, mint relatív olcsó, kis fogyasztású belépő kártyát, és nem a drágább, valójában más kategóriában játszó 3050-hez méricskélni. Egymással inkább a 3050/6600/3060/6600XT-t kellene nézegetni szvsz, esetleg a régi 2060/2070-eket.

"RTX 2060 40+pár FPS-t hoz aktivált RT vel 1080P"
Lehet, a 2070-et is FHD és 60FPS mellé írták minimumnak. :K :R

[ Szerkesztve ]

(#44839) keIdor válasza HSM (#44838) üzenetére


keIdor
titán

Bizony, nem GA107 lett, hanem egy GA106 van megvágva egészen 128bit-ig és 2560 core-ig.
GA107-et most nem is csináltak, eddig mindig volt xx7-es GPU.

A 6500-al az a baj, hogy 6300-nak vagy 6400-nak kellett volna hívni, így mindenki a másik oldal 50-esével hasonlítja össze, ennyi a baj vele.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#44840) FLATRONW válasza keIdor (#44839) üzenetére


FLATRONW
őstag

Igazából még a másik oldallal sem kell összehasonlítani, mert ott van házon belül az 5500XT.

(#44841) b. válasza HSM (#44838) üzenetére


b.
félisten

ez az érvelés szerintem nem jó...
Az 5500Xt az 1650 és az 1660 ellen jött annó ,a legkisebb Turingok ellen,akkor az rendben volt most a 3050 már nem jó mikor egy kategóriában vannak? a 3050 az Ampere 50 es kártyája . Mint az 1050 és az 1650 volt... A 3060 és 3060Ti a 6600- 6600XT kártyákkal vannak egy súlyban és árban az 6500XT pedig a 3050 kártyával. ez ennyit tud , ennyire lett agyonherélve erről senki nem tehet csak a tervezője. Ők úgy gondolták jó lesz ez a 3050 vagy 2060 ellen.
Nem mindegy milyen GPU van agyonvagdosva?vevőt ez érdekli? érdekes hozzáállás hogy a 6500XT nél semmi nincs jobban agyon butítva és nyomorgatva 3 évre visszamenőleg kezdve a 64 bites busztól a hiányos multimédia képeségekig, AV1 dekdolás hiányáig, és a 4 GB ramig és a 8 db PCIE sávig..AZ hogy ez mit jelent CB letesztelte, [link] már pedig aki ilyen kártyát vesz nem feltétlenül PCIE4.0 lapba teszi....
Míg a 3050 minden RTX Ampere tulajdonságból teljes értékű egyedül a teljesítménye sorolja oda ahol van, még is ott van felhozva hogy ez egy agyonvágott GPU...

A 4 GB ram nem elég belépőbe sem már főleg 200$MSRP és 275$+ eladási áron erre rávilágít a CB szintén a Witcher 3 ban vagy Igor RDR2 ben mediumon is már.
A 200 dolláros MSRP rendben van 4 GB ramos 64 bites kiherélt kártyáért a 250 dolláros MSRP nincs rendben egy 8 GB ramos 40-50 % kal gyorsabb videókártyáért? ez nekem nagyon nem kerek. Ezt a kártyát nem szabad megvenni mert 1-2 év múlva sem eladni nem lehet sem használni, még medium grafikán sem FHD játékra...Itt most a drágább az olcsóbb hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44842) HSM válasza b. (#44841) üzenetére


HSM
félisten

"most a 3050 már nem jó mikor egy kategóriában vannak"
Egyfelől 200 vs 250$, másfelől a vak is látja, hogy nem egy súlycsoport a két csip, gondolok az előállítási költségre is. Önmagában furcsa számomra egy 276 mm²-es csippel szerelt kártyát egy 107 mm²-eshez hasonlítani, ami tranzisztorszámban is kevesebb, mint a fele.

"ennyire lett agyonherélve erről senki nem tehet csak a tervezője"
Ennek annyiból van igen komoly jelentősége, hogy az ilyen irreális méretű/költségű GPU-t használó termékek gyorsan el szoktak fogyni a polcokról, amint elfogyott a "selejt" GPU hozzájuk... :U Míg a 6500XT vélhetőleg bőven nyereségesen gyártható ebben az árszegmensben tömegesen.

"Nem mindegy milyen GPU van agyonvagdosva?vevőt ez érdekli?"
Kéne érdekelje... Lásd előző pont.

"a 250 dolláros MSRP nincs rendben egy 8 GB ramos 40-50 % kal gyorsabb videókártyáért?"
Ne forgasd ki, amit írtam. A 3050 ára ahhoz képest sok szvsz, hogy 330$ a jóval erősebb, 12GB ramos 3060 MSRP-je.

"Itt most a drágább az olcsóbb hosszú távon."
Attól függ, mire akarod használni. ;)

#44839 keIdor : :K A 6500-ast felül, a 3050-est alul címkézték. :D

[ Szerkesztve ]

(#44843) b. válasza HSM (#44842) üzenetére


b.
félisten

Szerintem es a vilag IT mediaja szerint a 200$ es a 250$ egy kategoria.Ha lenne 8 GB verzio a 6500 bol vagy 4 a 3050 bol a ket kartya kozott meg ennyi sem lenne ,mint anno a RX 570-580 vs 1060 4-8 vs 3-6 .

A polcrol fogyas mint erv es az hogy milyen GPU van a huto alatt szerintem badarsag.Az nvidia kiarulja egy eleve olcsobb(Samsung) gyartasu selejtjet.A samsung allitolag boven alaigert a TSMC hez kepest.
Ezert gyanitom mindket GPU szepen nyereseges ergo itt jol jon az olcsosag.
A mostani helyzet kiforditott.Mindket kartya elerheto annak aki venni akar kb annyival dragabban a 3050 mint amivel tobbet er.

Szinte Barmire akarom hasznalni draga es korlatozott a 6500.
Az hogy szertinted a 3050 tul eros ehhez szerintem nem igaz.A fortnite alatt,ahol semmilyen limitacioba nem utkozik a 6500,ott pl egy kategoria a ket kartya.Brutalisan magas orajelekre kepes...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44844) Yutani válasza b. (#44843) üzenetére


Yutani
nagyúr

TPU teszje alapján a 3050 35%-kal gyorsabb a 600XT-nél 1080p-n. Ez MSRP-ben 270 dollárt jelentene a 3050 esetén. Ha csak az MSRP-t nézzük, akkor jobb vétel, több bang-et kapsz a bucks-ért. A valós árak más tészta.

#tarcsad

(#44845) HSM válasza b. (#44843) üzenetére


HSM
félisten

"Szerintem es a vilag IT mediaja szerint a 200$ es a 250$ egy kategoria"
[link] :U

"A polcrol fogyas mint erv es az hogy milyen GPU van a huto alatt szerintem badarsag"
Érdekes mód elég sok bosszús hozzászólást olvastam az utóbbi évben a VGA-k bolti árazását és elérhetőségét illetőleg. Csak halkan jegyzem meg, hogy ez erősen összefügg a kereslet-kínálat alakulásával, márpedig a kínálati oldalra igencsak hatással van, mekkora volumenben és mennyi pénzért gyártható egy adott termék.

"kb annyival dragabban a 3050 mint amivel tobbet er."
Amennyivel többet ér(ne) neked. Sajnos nem tudom érthetőbben leírni, hogy nem mindenki azért vesz VGA-t, hogy a legújabb címeket maxon nyomja vele. Ne érts félre, én is drágállom a 6500-at, de abból még könnyen lehet olcsóbb termék, esetleg XT nélküli verzió, ha kellően felfut a gyártása, a 3050 8GB-nál ezt nehezebben tudom elképzelni a jelenlegi megvalósításával. Persze, ha valaki most "jó áron" ki tud fogni egy 3050-et, a jelenlegi naponta változó piaci környezetben úgy tűnik nem vesz rossz ár/értékű kártyát, ezt aláírom, de az is kétségtelen, hogy jóval több (és nem kevés!) pénzt fog a kasszánál hagyni érte. :R

[ Szerkesztve ]

(#44846) Raggie


Raggie
őstag

Véleményem szerint továbbra is teljesen felesleges az MSRP árakat összehasonlítgatni.
A valós piaci árakat kéne összehasonlítani és azokkal számolva sajnos biztosan jobb perf/ár mutatója van a 6500XT-nek.
Egészen egyszerűen azért, mert nem lehet bányászásra használni. Ezért lett ennyire megvágva és ezért lehet "olcsón" kapni. Kész.
Ha végre lecseng majd az ETH2.0-val a VGA bányászás, akkor persze fordul majd a kocka és tök használhatatlan szemétté válik a 6500XT, de addig sajnos ez az egyetlen tömegeknek elérhető budget kártya.
(a listázástól számított 10 másodpercen belül elfogyó 3050-est én nem számítaném ide)

Clint Eastwood FTW

(#44847) Alpi. válasza HSM (#44845) üzenetére


Alpi.
addikt

:K
Olyasmi, mint amikor a 12GB-os 3060-as 4K Rtx-ben sokkal jobb min. fps-eket tud, mint a 6 GB-os. %-os teljesítményben hihetetlen látványos grafikonokat lehet készíteni.
Az, hogy az fps értékek sokszor csak azért állnak több számjegyből, mert tizedesjegyet is tartalmaznak, az egyáltalán nem lényeges. :DDD
Ok, ezek is információk, jó tudni minél többet, de számomra egy nem valós élethelyzetben mutatott gyengeség / erősség minimálisan változtat a termék "valódi" értékén, legalábbis azon, amennyit ki kell fizetni vásárláskor. Az Msrp és a (hazai) árak közti anomáliát hagyjuk is... Valami árral kalkulálni kell, jó(bb) ötlet hiányában marad ez csak apróbetűvel oda kéne írni, hogy a cikk írója, a tesztben szereplő és a valós ár közti bármekkora eltérésért, felelősséget nem vállal. :))

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#44848) b. válasza HSM (#44845) üzenetére


b.
félisten

De nem csak nekem.Technikailag ez a kártya visszalépés a kategóriájában még egy RX 580 hoz is.Az hogy bármilyen magyarázattal ezt jóvá hagyjátok az csak megerősítés a gyártók számára hogy hozzák csak a hulladékot.Szerencsére twitteren egyre több oldal ezt leírja.egy kicsontozott rom.A valós ára 100 dollár körül lenne oem kartyanak.Az hogy milyen árakat látsz 1 hétre a 3050 megjelenése után az egy dolog lesz majd jobb is.Az sem egy jó vétel amúgy meg MSRP n sem,tökéletesen megmutatja hogy tolják el a gyártók a kategóriákat.4 Eve 150 ezerert 1070,2 eve 2060 most 3050...
A bolti készlet alakulása nem szabadna hogy jóváhagyja ezt hogy ilyet le lehet tolni 300 eurós áron az emberek torkán mindenféle kifordított magyarázattal főleg nem nektek,akik jobban ra láttok arra mennyire le van butítva minden szempontból ez a VGA.
reszemrol ennyi,le zárhatjuk ,én semmiféle magyarázatot nem tudok elfogadni erre egy 5500XT vagy RX 580 után.
vasarlasra is csak azt ha az embernek egyaltalan nincs tobb penze erre,mint 300 euro vagy 130 ezer forint es kell egy VGA.Egyeb esetben tegyel hozza meg 100 eurot vagy 50 ezret es vegyel mast vagy varj par honapot.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44849) zsintai1987 válasza b. (#44848) üzenetére


zsintai1987
tag

Igazad van! Egyre több ismerősnek mondom vegyen konzolt játékra..

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#44850) Raggie válasza b. (#44848) üzenetére


Raggie
őstag

Az önmagából kifordult piac önmagából kifordult termékeket eredményez. Sajnos ez van.
Ez a kártya kizárólag a jelen lehetetlen helyzet miatt jött ki és kizárólag addig életképes amíg ez a helyzet fennáll. Ennyi.
Amit mi mondunk az is csak annyi, hogy viszont ebben a lehetetlen helyzetben sok embernek ez a "legjobb" vétel, mert nincs más.

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.