Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40751) Callisto válasza b. (#40695) üzenetére


Callisto
őstag

Ez brutális? Tényleg? Akkor nem igazán tőzsdézel, mert ez középszer. Pl. a Tesla részvény az brutális. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#40752) paprobert válasza b. (#40746) üzenetére


paprobert
senior tag

Így van, nem okoz forradalmi javulást az extra VRAM, de mindig van valamennyi pozitív hatása.

A base PS4-hez képest a jelenlegi leakek alapján így fog gyorsulni a next-gen:
GPU: 4x
VRAM: ~2.5x
CPU: 4x

Az SSD-s memory mapping ennek a nem arányos növekedésnek a kiegyenlítésére lehet egy kerülőút. Érdekes lesz látni hogy mennyire lesz elterjedt a használata, és milyen limitációi vannak.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40753) do3om válasza paprobert (#40752) üzenetére


do3om
addikt

Az a baj hogy a hardver gyorsulása nincs arányban a kapott képi minőséggel. Pl. pc-n ott a mindig felhozott crysis, amikor kijött azóta hányszor gyorsabbak is a hardverek? A minőség arányos ehhez képest?

Akár mennyi erőforrást képesek a fejlesztők elpocsékolni, úgy hogy azt gondolt mindent kihasznál (maxon pörgő vga, cpu, le nullázott ram), pedig jobb megfogalmazás rá hogy feléli, de nem hasznosan.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#40754) paprobert válasza do3om (#40753) üzenetére


paprobert
senior tag

Szerintem ez egy univerzális törvény, ami igaz az élet minden területére.
2x annyi tranzisztorból nem lesz 2x erősebb GPU
2x annyi fejlesztési büdzséből nem lesz 2x hamarabb kész a GPU a cégnél
stb.

Ezek nem kőbe vésett arányok a hardvernél, de bizonyos tendenciák hardveresen azért léteznek. Túlságosan eltérni ezektől nem kifizetődő egy komplett gép esetében.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40755) b. válasza Cifu (#40748) üzenetére


b.
félisten

Ok ezt adom. De a Resident evil az full kamu, nem látványos, sőt kiderult valami olyan is, hogy a fejlesztoknek kifejezetten gondot okozottez a dolog, hogy valahogy kitoljak a valós igényt.
RT nel adom a PC re is adom. De a konzolok más elven cachelnek mint a VGA k.Mint írtam annyira nem értek hozzá de mondjuk a RayTracing elfogadhatónak tűnik kérdés mennyire lesz RT képes maga a hardver.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40756) PuMbA válasza b. (#40746) üzenetére


PuMbA
titán

Egyébként nem 20GB RAM lesz, hanem 16GB+4GB. A 4GB az oprendszeré, mint ahogy a mostani gépekbe is van külön 1GB DDR3 neki, de azt a játékok nem használhatják. Ezért DDR4 memória csak és nem GDDR6.

[ Szerkesztve ]

(#40757) b. válasza Callisto (#40751) üzenetére


b.
félisten

Aham [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40758) Callisto válasza b. (#40757) üzenetére


Callisto
őstag

Olvastam én is nyugi, de tudod én keményen tőzsdézek már lassan egy évtizede. NAGYON sok pénzzel. Az én ismereteim, ellentétben veled nem csak olvasás, hanem gyakorlat és tapasztalat alapján születnek napi szinten követve minden részvényt és kereskedve.
Igen. NV-nek jók az eredményei, de itt tőzsdéről beszéltünk. Az pedig, hogy NV részvényen mennyit lehetett nyerni más kérdés és itt erről volt szó.
Sehol sincs ahhoz, hogy a Tesla részvényen 4 hónap alatt 3x-ozták (vagy 1 hét alatt 2x) a befektetést egyesek vagy hogy AMD részvényen 5 év alatt 17x-ték. Vagy pl. Beyond Meat-en lehetett rengeteget szakítani 1 hét alatt. Hasonló az Applied Materials. Iszonyat sokat lehetett fogni rajta.
Ha valaki követi a dolgokat és belefolyik rendesen a tőzsdézésbe, akkor az NV messze van ezektől. NV szépen lassan ment felfelé, de nem lehetett vele sokat fogni, "játszani".
Fogadd el, még ha fáj is. Hosszú távú biztos befektetésnek jók (voltak?) a részvényei, de kaszálni, "játszadozni" már csak középvonal.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#40759) b. válasza Callisto (#40758) üzenetére


b.
félisten

Én is 15 éve tőzsdézek nem csak olvasok róla.felesleges a lekezelő stílus köszi, mivel azt sem tudod ki fia borja vagyok... nem nagyon sok pénzzel,de annyival, hogy lássak benne izgalmat és befektetést. Nvidia részvényem Nincs.
Nincs mit elfogadni "engedd el, még ha fáj is" és ezeket a az nvidia troll felkiáltásokat ne akaszd rám rám ha értelmesen akarsz diskurálni

Most az hogy mit ír a portfólió ki szalagcímnek az más. Egyértelműen az utolsó fél év egyik nyertese a Tesla. De Pont a Tesla részvények nem igazán voltak soha jó befektetések évekig, sőt kockázati tényezők voltak.Ha évek óta tőzsdézel akkor ezzel szerintem tisztában vagy hogy a maximum és legjobb esetben 80 dollárt mozdultak egészen az utolsó pár hónapja tartó felrohanásig..2016 tól a tesla 200 dollár környékén mozgott.
Nvidia pedig 27 dolláron. Érzed a különbséget hogy az egyik cég 3 év alatt megtízszerezte a tőzsdei árfolyamát( nvidia) míg a másik az utóbbi fél évbennégyszerezte....előtte meg éppen pangott évekig.
A mostani kilövés a teslánál egyértelműen egyfajta Tőzsdei csordaszellem, igazából valósan nem tudják megindokolni az elemzők sem ezt a mértékű növekedést.hangsúlyozom az elemzők sem , nem hogy b. vagy Callisto a pH-n...nem hiszem el neked hogy te ezt láttad benne, 1 éve még a csődről volt szó sok esetben náluk. AMD t ide sorolni 5 év távlatában ezzel a z árfolyammal főleg hogy évek óta nullás osztalékon vannak és részvényeik most is messze elmaradnak az általad említett cégekétől vagy Nvidiától.. :F
Nvidia részvények jelenleg az Appleval vannak egybesorolva minden befektetési portálon.
Nvidia teljesen más elven működik a tőzsdén, tudatosan működnek Kinek mi a jó részvény. Az hogy kockáztatsz és kaszálsz egy nagyot vagy éppen buksz, vagy viszonylag kiszámíthatóan nyersz évek alatt.Szerintem az utóbbi, a hazárdírosok szerint meg az előbbi. ( ami azért nem volt éppen kiszámítható mivel 60 %-t bukott Nvidia, 2 évvel ezelőtt most meg meghaladták azt, amiről leestek ) nem sok cég tudta volna ezt abszolválni, hatalmas munka van benne hogy Nvidia lenyomta a bányászláz alatti árfolyamát normál körülmények mellett is.
Nagy Hype Tesla lufit látok ami szerintem ki fog durrani.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40760) Callisto válasza b. (#40759) üzenetére


Callisto
őstag

Aki forgatja a pénzt, azt nem az érdekli, hogy szépen lassan nő a részvény ára évek alatt, hanem az, hogy forgassa a pénzt. NV-nél volt egy alkalom 5 éven belül, amikor sokat lehetett keresni rajta rövid idő alatt. Most a Teslánál pl. 3 ilyen alkalom volt egy év hónap. Én sem akkor vettem a Teslát és adtam el, amikor csak stagnált. Ugyanarról beszélünk és épp ezért az NV részvény középszerű.
Tesla az pukkani fog. Nem kérdés. Ez a különbség hosszú táv és rövid táv között: "tudni" kell mikor mit vegyen és adjon az ember.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#40761) GodGamer5 válasza b. (#40744) üzenetére


GodGamer5
addikt

Szerintem a kevesebb töltőképernyő, nagyobb részletesebb, több objektumból álló világ így már reálisabbnak tűnik.
Emlékszem anno ps3-on az Uncharted 3-ban a legvége fele volt egy rész, ahol a jelenet ketté lett vágva egy loading képernyővel, mert nem fért a ramba. :) Ilyen régebben konzoloknál többször is előfordult. Mostmár főleg ezzel az újfajta ssd+ram kombóval úgy gondolom, hogy megoldhatják az igazi részletgazdag, töltőképernyők nélküli nyílt világokat, ráadásul a harmatgyenge limitekkel teli régi procit is végre leváltják.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#40762) b. válasza Callisto (#40760) üzenetére


b.
félisten

Így van ,nem kiemelkedő ilyen szemszögből NVidia.Szerintem nem is igazán lesz. Én se hosszú, se rövidtávra nem veszek tőlük részvényt, eleve kerülöm az IT alapú cégeket,de én túl óvatos vagyok.
Feljebb , talán 1 éve,ebben a topikban már írtam ilyen tőzsdei kirohanásokat, pont amikor beestek írtam, hogy venni kellene..AMD nél is írtam, csak ott meg zavar hogy kevés pénzzel AMD részvénybe nem lehetett szállni, most meg már az Intel kezd feltámadni azt sem mernék venni, maradok a kisember befektetésénél, amivel sikeresen buktam amúgy 2 év alatt ( MOL ), :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40763) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Március 5.-én talán végre bejelentik az RT krpes csúcs RDNA 2-re épülő radeonokat. [link]

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#40764) hokuszpk válasza GodGamer5 (#40763) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

lehet az lesz a meglepi, hogy kapunk egy vega-turbo radeon 7 plus -t :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#40765) wjbhbdux válasza GodGamer5 (#40763) üzenetére


wjbhbdux
veterán

én is a következő generációt mutogatnám amikor még az előzőhöz se készült el a driver.

/s

(#40766) Abu85 válasza b. (#40744) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem csak. Ott van még más is tárolva, például a geometria.

De fog fejlődni a grafika. Ma már eleve nem férnek bele a mai tipikus VRAM mennyiségbe a játékok. Emiatt a motorok régóta streaminget alkalmaznak. A töltés itt nem annyira fontos, az nem csak ettől függ, de a nagyobb részletességhez a több VRAM, vagy ennek a hatékonyabb kihasználása hozzájárul.

A konzolon nem az alacsonyabb API miatt jobb a memória felhasználása, hanem amiatt, hogy az alkalmazások memóriaelérése közvetlen. PC-n ez nem lehetséges, mert nincs két ugyanolyan rendszer, de konzolon mindegyik gép ugyanaz, tehát az alkalmazás bátran hozzáférhet fizikai szinten is a memóriához. A PC-n ezt mindig az OS fogja kezelni, az alkalmazás csak fölötte tud menedzselni. Ez olyan nagy hátrányt egyébként nem okoz, mert veszel a PC-be kétszer-háromszor több memóriát, mint ami a konzolban van, és nem baj, ha az OS pazarol.

(#40746) b. : Most ha a konzolt mindenképpen idekeverjük, akkor a next-gen fő attrakciója az a szupergyors SSD. A PS5-nek van egy olyan módja, hogy maga az alkalmazás lesz a memória. Úgy veszi a rendszer, hogy az SSD-n elfoglalt hely a fizikai memória, és onnan cache-sel a valós fizikai memóriába, ami alapvetően gyorsítótárként működik. Ennek egy része leválasztható, így az valóban gyorsan elérhető memóriaként funkciónál. Ennek az egyetlen haszna, hogy olyan világokat lehet létrehozni, amelyek a mostaninál sokkal-sokkal nagyobbak, de mégsem lesz egyetlen töltőképernyő sem a játék kezdetétől a végéig. De a PC-ben ez sem jelent problémát, mert a streaming rendszerek nem újdonságok, annyi fog történni, hogy a PC-s port időközönként bedob egy loading feliratot, tölt egy-két percig, majd mehet a játék tovább. Ez igazából a konzolon is előfordulhatna, csak úgy tervezik meg az alkalmazást, hogy ismerik a gép adottságait, lényegében tudják, hogy milyen gyors az SSD és a memória, és ehhez tudják tervezni az egész játékot. A PC-n is előhozható ez a működés, ha beledobsz egy mondjuk egy 6-7 GB/s-os SSD-t a proci vezérlőjére kötve, plusz jó sok memóriát használsz. Valószínűleg ilyenkor egy PC-s portnál is eléggé minimális lenne a loading felirat.

(#40749) Ragnar_: Annyira sok VRAM annak nem kell. Az lényegében ugyanazokból a tartalmakból él, mint a raszterizáció. A létrehozott pufferek, amik fogyasztják extraként a VRAM-ot.

(#40755) b. : A mostani és az új konzoloknak is lesz olyan módja, amikor az OS fog babáskodni a memória felett, ahogy ez PC-n is működik. A legtöbb kis gépigényű cím konzolokon is így működik, mert ez a legegyszerűbb fejlesztői szempontból. A jövőben sem lesz ez másképp. A többi mód igényelhető. A PS5-nek megmarad a közvetlen hozzáférésre vonatkozó módja, ahogy ilyen a PS4-ben is van (5,x GB-ot kaphat közvetlenül az app és a maradékon ott az OS), illetve lesz még egy új mód, ami a memória egy részét cache-ként használja, és az SSD-n lévő tartalmat is memóriának tekinti. Valószínűleg az új Xboxban is lesz hasonló. Utóbbi egyébként úgy leszimulálható PC-n, hogy SSD-t raksz a VGA-ra, lásd a Radeon Pro SSG. Ha nagyon nagy adatmennyiségről lenne szó, és túlzottan sok lesz a loading felirat, akkor lehet, hogy elmennek erre a cégek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40767) wjbhbdux válasza Abu85 (#40766) üzenetére


wjbhbdux
veterán

ez az SSG féle SSD akkor most nem várható consumer szinten?

[ Szerkesztve ]

/s

(#40768) Shing válasza Abu85 (#40766) üzenetére


Shing
őstag

A konzolnak erősen is kell nyitnia, mert a generáció végére PC szinten már a 128GB RAM is elterjedt lehet 50-60 szálas procikkal. Hogy csak a főbb adatokat említsem. SSD-nél több tb-os, sokkal gyorsabb megoldásokkal. Most már nem csak 1-2 szállal, gigabájttal lesznek erősebbek a hardverek ha bejön egy duplázás.
Plusz fejlődnek a low level API-k, OS-ek is az évek alatt.

Egyébként ebből a csúcs SSD-ből sem lesz semmi. Esetleg pár exkluzív játék kihasználja, ha valamilyen szinten összejön. De ez megint olyan jósolgatás ami instabil talajon mozog. A Sony kb. egyszer beszélt arról, hogy lehetne ezt így használni. Minden részletre azóta is várunk, még kb. most is sakkozhatnak, hogy egyáltalán mekkora és milyen SSD kerüljön a rendszerbe. Szóval ha ők sem tudják, mi sem játsszuk el a tutit.

(#40769) DudeHUN válasza Shing (#40768) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Dehát az X is SSD-t kap. Persze a pletykák szerint nem olyan spécit, mint a PS5. De akkor is egy NVMe SSD lesz benne. A crossgen miatt persze még pár évig csak korlátozottan lesz kihasználva.

Gamer for Life

(#40770) do3om válasza Shing (#40768) üzenetére


do3om
addikt

Azért ekkora fejlődés nem hiszem hogy meglesz 4-5 év múlva. Nem azért mert nem lehet hanem az árak miatt. Ez fog gátat szabni neki. Inkább max felével számolj annak amit írtál. De ez sem változtat sokat azon amit írtál, sőtt már megjelenésekor is bőven alatta lesz egy jó gamer konfignak. Csak ugye nem arra fejlesztenek, hanem mennie kell az aktuális konzolon is. A PC-n meg pár grafikához nem sokat tevő efektel felezik, harmadolják le a sebeséget, hogy azért "ki legyen használva" a géped.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#40771) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ark Genesis Benchmark - PCGH

Technikai szempontból ez a game ugyanolyan hulladék, mint volt, 4 év alatt semmit nem fejlődött.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#40772) Crytek válasza huskydog17 (#40771) üzenetére


Crytek
veterán

UE4-el nem mindenki tud bánni,csövesek kezében hulladék lesz a végtermék.

Next PC Upgrade: 2022

(#40773) Abu85 válasza wjbhbdux (#40767) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem igazán. A professzionális piacon kívül semmiképpen. Túl drága az SSD, és a szükséges NYÁK is. A koncepció azonban platformszinten létezik az AMD-nél, csak az alaplapgyártók hozzák be, vagyis oda kell majd berakni az SSD-t, és azokat tudják majd címezni a Radeonok. De ez az AMD megoldása, nekik egyszerűbb, mert nem csak VGA-kat árulnak, így az olcsó megoldást is választhatják.

(#40768) Shing: Már ma sem nehéz olyan hardvert összerakni, amit leírtál. Egyszerűen megveszed a legjobb, vagy a második legjobb Threadrippert, és abba raksz 128 GB memóriát. Még a 6-7 GB/s-os PCIe4-es SSD sem probléma. Nem nagy kunszt tehát ilyen gamer PC-ket építeni, csak baromira drága. A konzol ára után legalább egy extra nulla, ami azért nem mindegy.

A mai játékok eleve a streamingre épülnek. Az összes modern motor ilyen, az hogy most ötször dob egy loadingot egy pályán vagy 50-szer, a technikai működés szempontjából teljesen mindegy. Ez egy rendkívül jól paraméterezhető működés, tehát nem szükségszerű a PC-be 6-7 GB/s-os SSD, maximum nem egy, hanem 10 loading screen lesz. De a futtathatóság szempontjából egyáltalán nem probléma.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40774) atok666 válasza Abu85 (#40766) üzenetére


atok666
őstag

...Ennek az egyetlen haszna, hogy olyan világokat lehet létrehozni, amelyek a mostaninál sokkal-sokkal nagyobbak, de mégsem lesz egyetlen töltőképernyő sem a játék kezdetétől a végéig...
... a PC-s port időközönként bedob egy loading feliratot, tölt egy-két percig, majd mehet a játék tovább...

Aham, nekem azert ez igy eleg eros :DDD Erre azert nem vennek merget.

Atok

(#40775) atok666 válasza DudeHUN (#40769) üzenetére


atok666
őstag

Gyakorlatban meg az NVMe SSD-nek semmi elonye nincs ez mezei SATA SSD-hez kepest. Egy vakteszten - pl. jatek alatt - ki se szurod milyen adattarolo van a gepben, hacsak nem kezdesz el fajlokat masolgatni ide-oda :)

Atok

(#40776) DudeHUN válasza atok666 (#40775) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Jelenleg. A jelenlegi még a HDD-ket, mint szűk keresztmetszetet is számításba vevő programok alatt. Viszont Open World játékokban és rá optimalizált tartalomban sok haszna van. A nextgen gépekre fejlesztő szakemberek is ezt emelik ki, mint az egyik hatalmas ugrást. Legalábbis, azok akikkel eddig beszéltem.

Gamer for Life

(#40777) hokuszpk válasza atok666 (#40775) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mert semmi nem hasznalja ugy, ahogy Abu felvazolta. Abban a pillanatban, hogy gyakorlatilag memoriakent fogjak hasznalni, mas lesz a leosztas.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#40778) atok666 válasza hokuszpk (#40777) üzenetére


atok666
őstag

Ugy legyen ;]

Atok

(#40779) Petykemano


Petykemano
veterán

Samsung EUV mass production

Nem tudom, melyik céget érintheti...

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#40780) Cifu válasza Petykemano (#40779) üzenetére


Cifu
nagyúr

Qualcomm, Intel, nVidia...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40781) bertapet11


bertapet11
tag

(#40782) wjbhbdux válasza bertapet11 (#40781) üzenetére


wjbhbdux
veterán

ps5 előrendelők kardba dőlnek :DD

/s

(#40783) Cifu válasza wjbhbdux (#40782) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezek esélyesen gyorsítókártyák, azért van rajtuk ennyi RAM, a kisebbik talán a Titan új verziójaként a konzumer piacon is megjelenik. Valami 5000 dolláros áron... :P

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40784) hokuszpk válasza wjbhbdux (#40782) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

gondolod, hogy akkor gyorsba kicserelik NV gpura a mar letervezett motyot ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#40785) tailor74 válasza wjbhbdux (#40782) üzenetére


tailor74
őstag

Szoros az összefüggés közöttük. :N

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#40786) wjbhbdux válasza Cifu (#40783) üzenetére


wjbhbdux
veterán

jah de ilyen statokkal egy 3070 is 2080Ti+++ lesz.

/s

(#40787) Crytek válasza wjbhbdux (#40786) üzenetére


Crytek
veterán

Árban is :C

Next PC Upgrade: 2022

(#40788) b. válasza Crytek (#40787) üzenetére


b.
félisten

hát az új konzolok sem lesznek éppen olcsók, 200 K ?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40789) Cifu válasza wjbhbdux (#40786) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ami teljesen normális fejlődés. Én arra reflektáltam, hogy feltehetően az adott szintre (pl. xx70-re) vonatkozó árak is emelkedni fognak.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40790) richies


richies
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Rozsomak of Power

(#40791) TeeBee73 válasza atok666 (#40775) üzenetére


TeeBee73
addikt

Win boot, játék alatt "loading" idők alatt észrevehető.

MOD: #(40792): GodGamer5: +kisker haszon, +ÁFA. Lesz az 200k.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#40792) GodGamer5 válasza b. (#40788) üzenetére


GodGamer5
addikt

Jó lesz az 150k-nak. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#40793) keIdor válasza GodGamer5 (#40792) üzenetére


keIdor
titán

600€ esetén annyi lesz, amit írt, nettóban.
Arra még megy a 27%-os világrekord ÁFA.
Vannak pletykák ilyen kezdőárról, szóval előfordulhat.
500€ esetén meg a bruttó lesz 200k.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40794) GodGamer5 válasza keIdor (#40793) üzenetére


GodGamer5
addikt

Nettó 200k+ az nagy bukta lenne. A Sony sem hülye, 27%-os áfa ide vagy oda. Max kevesebb haszonnal árulják. Volt valami hír, úgy rémlik, hogy állítólag kb 120k körül van az előállítási költsége.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#40795) keIdor válasza GodGamer5 (#40794) üzenetére


keIdor
titán

Pedig könnyen lehet bármi.
A 200k egyáltalán nem vészes amúgy, hatalmas volt az infláció, gyenge a forint, könnyen lehet ennyi startra.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40796) FollowTheORI válasza GodGamer5 (#40794) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Pedig akkörül várható leginkább... az 1X volt 164k... szóval 150 már csak ezért sem lehet. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#40797) DudeHUN válasza GodGamer5 (#40794) üzenetére


DudeHUN
senior tag

450 dollár körül van a PS5 előállítási ktg-e a Bloomberg értesülései szerint. A PS4 380 dollár volt és 399 dolláron nyitott. Ez alapján a bolti ár 499$ néz ki reálisnak. De ugye ez függ majd az új X árától is. Viszont ez alapján 499-nél nem lesz drágább az alap verzió.

Gamer for Life

(#40798) wjbhbdux válasza Cifu (#40789) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Azzal nincs gond, mert a fizetések is emelkednek. Itthon is, de USA-ban pl egy kezdő programozó kap napi 300 dollárt egy értelmesebb startupnál. Én nem tartom kizártnak az 1000 dolláros árat se az új konzoloknak, hiszen elhintették hogy lesz olcsóbb modell is gyíkspeccel.

/s

(#40799) keIdor válasza wjbhbdux (#40798) üzenetére


keIdor
titán

Az szerintem rengeteg, de a telefonokból kiindulva, vennék úgy is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40800) Kolbi_30 válasza wjbhbdux (#40798) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Azert a magyar fizetesek nem nagyon nőttek...Novelkedes volt..de azert nem nagyon..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.