Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40501) X2N válasza GeryFlash (#40500) üzenetére


X2N
senior tag

Már megint a hülyeség megy? Az új konzolok ki sem jöttek még. Nem fog az tudni 4k-ba semmilyen raytracinget :) főleg nem 60 fps-el. Kicsit unom már ezt, hogy egy számításteknikai fórumon kell magyarázni hogy mennyire teljesítményigényes a sugárkövetés, és a fórumtagok többsége(tisztelet a kivételnek) azt hiszi hogy a konzol 150-170W teljesítményből 4K Raytracing-et tol majd 60fps-el. Szerinted he ez lehetséges lenne akkor a nagy cégek minek veszik a renderfarmokat, miért kerül 20 millió forintba egy nvidia grid szerver, ha mindezt a teljesítményt megkapod 150ezerért pár hónap múlva? ;] Biztos majd az új konzol fog olyan minőségű RT-t tolni hogy kukázni kell a célhardvereket, mint az RTX-eket. :D Meg se fogja közelíteni azt a minőségű RT-t a konzol ami már most elérhető pc-n Control, Metro Exodus Quake RTX játékokban. De elmondom még1x utoljára a Rajtracing baromi számításigényes, és nem kell semmilyen módon "optimalizálni" ahogy a Crytek, Wargaming meg egy pár cég megpróbálja, mert annak a minőség látja kárát.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#40502) keIdor válasza X2N (#40501) üzenetére


keIdor
titán

Az Xbox Series X nem 150-170W lesz, hanem minimum duplája... azért lesz kétszer nagyobb, mint egy Xbox One X.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40503) GeryFlash válasza X2N (#40501) üzenetére


GeryFlash
veterán

Egyrészt 300+ wattot fog fogyasztani másrészt meg abba ne menjünk bele mit nevezünk raytracinget, azt a lebutított szart amit az eddigi játékokban láttunk azt az új konzol is fogja tudni. 4kban. És 60 FPS-ben.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40504) b. válasza GeryFlash (#40500) üzenetére


b.
félisten

Dehogy tudnak.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40505) Kolbi_30 válasza b. (#40504) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Vegulis már mindenki az új konzolokkal tolja 1 eve :D :DD

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#40506) Televan74


Televan74
nagyúr

Ezt erősen eltoltátok, konzoloknál már nem a 4k/60fps a cél,hanem a 8k/60fps! Természetesen valódi sugárkövetéssel! :)) ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#40507) Cifu válasza Televan74 (#40506) üzenetére


Cifu
nagyúr

...és 60W-ból megoldják, miközben 8/16 magos CPU lesz bennük 128GB rammal. Mindez 499 US$-ért... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40508) GeryFlash válasza Televan74 (#40506) üzenetére


GeryFlash
veterán

Sehol nincs valódi sugárkövetés, a jelenleg annak csúfolt valamit pedig tudni fogja 4K/60fpsben ha fejre álltok is :B

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40509) X2N válasza GeryFlash (#40503) üzenetére


X2N
senior tag

Az a 300W nem folyamatos fogyasztás. Csak csúcsokban vehet fel kb ennyit. Szerintem 220-250W lesz az átlag fogyasztás. Ebbe a kocka dobozba ezt még le is lehet hűteni ha jól van megtervezve.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#40510) X2N


X2N
senior tag

Nincs? Akkor ezmiez?

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#40511) Cifu válasza GeryFlash (#40508) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miután egy még több, mint fél év múlva érkező HW-ről beszélünk, amelynek a pontos specifikációi sem ismertek, az ilyen kijelentésekkel csak csínján.

Ezzel az erővel azt is lehet mondani, hogy az RTX 3060 hozza majd az RTX 2080 Ti teljesítményét 250$-ért 75W-ból, az RTX 3080 pedig a Titan RTX teljesítményének tízszeresét hozza 500$-ból és 250W-ból.

Pontosan ugyan annyi az alapja fentinek, mint a te állításodnak...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40512) GeryFlash válasza Cifu (#40507) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem igazából a Sony és a Microsft is lódított, a 4k felskálázott 720p lesz, 500 euró inkább 800 és az 1TBos SSD is egy sshd lesz. Fogyasztani pont annyit fog mint a most jövő 8 magos ZEN2es Renoirok 5700M társaságban, vagyis 450-500 wattot.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40513) Cifu válasza GeryFlash (#40512) üzenetére


Cifu
nagyúr

Látod itt kezdődnek a gondok.

8 magos Zen2 Renoir? Az egy APU lesz, VEGA és nem NAVI integrált VGA modullal, maximum 65W-os fogyasztással, ez ugye CPU és iGP együtt.
RX 5700M? Az egy mobil dVGA 120W-os TDP-vel.

A kettő együtt nincs 200W, ha még a hozadékot (SSD vagy SSHD, USB-s cuccok, akármi) is számoljuk, akkor is max. 250W-ról beszélünk és nem 450-500W-ról. Plusz nem értem hogy sikerült a Renoir-t idekeverni, hiszen az egy APU, a mellé nem kell(ene) dVGA.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40514) GeryFlash válasza Cifu (#40511) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Pontosan ugyan annyi az alapja fentinek, mint a te állításodnak..."

Ezt te sem gondolod komolyan. Egy tonna leak egybehangzó leak jött, aminek a 90%-át azóta a cégek hivatalosan elismerték. Tudjuk mennyi TFLOPS-ot fog tudni a PS5 és az Xbox is, tudjuk hogy ezt a NAVI esetében a GCN-nel szemben kb 1,4-gyel kell szorozni, azt is tudjuk hogy Zen2 magos processzor lesz, azt is tudjuk hogy (a PS5 esetében biztosan) az SSD-t egyfajta virtuális memóriának fogja használni, innentől iszonyat nagy matek összevetni a 4k/30 FPS-t és 1440p/60 FPST tudó Xbox One X-szel összevetni, és az arányokból tisztán látszik hogy nem a levegőbe beszélnek 4k/60 FPS-t illetően, és még marad is bőven valamiféle custom raytracingre.

Rohadt nagy különbség hogy az egyik dolgot 2 cég hivatalosan elismerte, a másikat meg most hasraütésre kitaláltad.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40515) GeryFlash válasza Cifu (#40513) üzenetére


GeryFlash
veterán

Uramisten :D

Najó, kezdjünk neki.

,,8 magos Zen2 Renoir? Az egy APU lesz, VEGA és nem NAVI integrált VGA modullal, maximum 65W-os fogyasztással, ez ugye CPU és IGP együtt."

Fuhh ne mondd :D Én arról beszélek, hogy a Renoir mellé beraknak egy NAVI alapú 5700-at, és lám ott van kb a PS5.

,,250W-ról beszélünk és nem 450-500W-ról" --> Az megvan hogy az egész komment IRÓNIA volt? Nagyon reggel lehet. Remélem a felskálázott 720p-t és az SSHD-t nem vetted komolyan.

,,Plusz nem értem hogy sikerült a Renoir-t idekeverni, hiszen az egy APU, a mellé nem kell(ene) dVGA."

Mi az hogy nem kell? :DDD Egy gamer laptopba szerinted elég lesz az a nyúzott VEGA20? Hoztam fel nektek egy példát egy hardverre, mai kb megegyezik a PS5 hardverével. EZ fogyaszt kb 250-300wattot. Erre jöttök itt ezzel hogy fuhh mennyit fogyasztana egy 4k 60 FPS-t tudó konzol... Ha lenne ZEN2-es mobil processzor ami nem APU akkor azt hoztam volna fel példának, a lényeg hogy hoztam egy hasonlatot 8 TFLOPS+Zen2 kombóra 300 wattig bezárólag.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40516) Cifu válasza GeryFlash (#40514) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tudjuk mennyi TFLOPS-ot fog tudni a PS5 és az Xbox is,

Jah, 9,2 TFLOPS a PS5, 12 TFLOPS a Box (e szerint legalábbis).

Az RX5700XT teljesítménye 32biten pedig 9,7 TFLOPS. Szóval erősebb, mint a PS5 kiszivárgott teljesítménye. Tud az RX5700XT 4K@60FPS-t natív felbontásban a mai játékokban? Hátőőő...

Rohadt nagy különbség hogy az egyik dolgot 2 cég hivatalosan elismerte, a másikat meg most hasraütésre kitaláltad.

Nem, nem ismerte el, hiszen akkor prezentálták volna, hogy na, ez a hardver mondjuk a PC-s RDR2-őt maxon viszi natív felbontásban 4K@60FPS-en...

A 4K@60FPS natív felbontásban egy adott grafikai szinten természetesen megoldható - de megoldható akár egy RX580-on is. Csak nem lesz olyan hú, de szép.

Én arról beszélek, hogy a Renoir mellé beraknak egy NAVI alapú 5700-at, és lám ott van kb a PS5,

Akkor miért nem azt mondod, hogy egy 65W-os 8C/16T CPU mag mellé (ami a Ryzen 7 3700) vagy 35-54W-os 8C/16T CPU-t (ami a Ryzen 7 4800H), raknak be egy RX5700M-et? :F

A Renoir nem ez, az egy APU lesz, integrált Vegával, ezért nem értem, miért hoztad fel...

Egy gamer laptopba szerinted elég lesz az a nyúzott VEGA20

Egy gamer laptopba, ha full AMD-t akarsz, akkor Ryzen 7 4800H-t vagy 4600H-t raksz be és egy RX5700M-et vagy RX5500M-et. Nem Renoirt. A Renoir legfeljebb a belépő szintű gamernek csúfolt laptopokba kerülhet az iGP-jével.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40517) X2N válasza GeryFlash (#40514) üzenetére


X2N
senior tag

Hát attól hogy 2x annyi TFLOPS még nem lesz 2x annyi fps, kb itt bukik meg az egész elméleted. Ezen kívül a memória konfiguráció is beleszól ebbe, lehet hogy lassabb memóriával még a beharangozott teljesítményt se fogja tudni, persze ezen gyorsíthatnak csak akkor tranzisztort kell pazarolni erre. HBM memóriával meg lehet elszálna még jobban a fogyasztás amit nem akarnak annyira. Jó lesz az új konzol, de ne várjunk már világmegváltást. :DD RT-re gyenge lesz. Nem csak a hardver miatt. Szoftveresen is fel kéne nőni ehhez.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#40518) Cifu válasza X2N (#40517) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pont ez az, hogy még TFLOPS-ban sem lesznek annyira elszállva a desktop gépekhez képest. A PS5 kb. az RX5700 / RTX 2070 Super körül lesz, az Xbox pedig az RTX 2080 Ti alatt. A mihez tartás végett ugye a Control még RTX 2080 Ti mellett, DLSS-el sem tudta 4K@60FPS-el biztosítani az RT High beállításokat, max. mediumon. A Control pedig egy 2019-es játék.

Hangsúlyoznám, hogy különféle trükkökkel el lehet érni a 4K@60FPS-t, mint a RIS és a felskálázás, Checkerbox rendering és a többi. De innentől ez nem natív 4K@60FPS, szóval ilyen téren vessük össze a PC hardver képességekkel.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40519) Kolbi_30 válasza Cifu (#40516) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Amúgy az 5700 karim natív 4kban tuning nélkül a div 2 játékot high beállítás mellett volumetric fog mediumra állítva 65 átlagot csinál a játék benchmarkjaban. Asszem az antialisingot is lowra tettem mert nem látom a különbséget ha magasabban van

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#40520) Cifu válasza Kolbi_30 (#40519) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pontosan ezt mondom, hogy az adott játék grafikai jellemzőitől és beállításaitól függ, hogy mire képes egy hardver. Ha valaki benyőgi a 4K@60FPS-t, akkor azt is specifikálni kellene, hogy milyen játékban, milyen beállításokkal.

Az egész onnan kezdődött, hogy GeryFlash szerint az RTX 2080 Ti nem tudja 4K@60FPS-el a Ray-Tracinget, míg az új konzolok igen.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40521) GeryFlash válasza Cifu (#40516) üzenetére


GeryFlash
veterán

Az RX5700XT teljesítménye 32biten pedig 9,7 TFLOPS. --> Tiszta szerencse hogy én 5700M-ről beszéltem.

,, Tud az RX5700XT 4K@60FPS-t natív felbontásban a mai játékokban? Hátőőő..." Cifu te most szórakozol velem. Előbb az iróniát nem veszed, utána jössz egy ilyen, majd bedobod azt hogy mire elég PC-n egy adott TFLOPS-ú hardver, és levonod a konzekvenciát hogy ha ott nem tudja akkor konzolon sem. Ezt így hogy? A PS4 Radeon 7770-7850 közötti GPU-ja mire elég? Custom API mint olyan? Adott hardverre való fejlesztés? Mint mondtam konzolt konzollal hasonlítsunk össze, nézd meg mit tud a XB1X és arányosíts az új konzolokkal. Nyilván nem pöccre pontosan lesz reprezentatív, de kiindulási alapnak jó.

,,Akkor miért nem azt mondod, hogy egy 65W-os 8C/16T CPU mag mellé (ami a Ryzen 7 3700) vagy 35-54W-os 8C/16T CPU-t (ami a Ryzen 7 4800H), raknak be egy RX5700M-et? :F"

Ez jogos, nem tartottam fontosnak most azon rugózni hogy melyik TDP keretes mobil ryzen 4xxx-t veszem alapul, azt hittem az egész 4xxx mobil generációt Renoirnak hívják. Ezt benéztem, valóban jobb lett volna úgy fogalmaznom hogy 4. generációs mobil Ryzen.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40522) Kolbi_30 válasza Cifu (#40520) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Így van. Azért manapság van a játékokban millió grafikai beállítás ami nem csinál semmit de eszi a kártyát. Pl black desert remastered opció, be kapcsoltam és minden osszefosta magát. Nélküle meg kB megvan a 60 fps highon.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#40523) X2N válasza Cifu (#40520) üzenetére


X2N
senior tag

Minecraft-ban biztos meglesz :P

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#40524) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Intel Xe DG1 prototípus. Kb az 1050 ti ellenfele. :)
[link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#40525) GeryFlash válasza GodGamer5 (#40524) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nevetséges. Tényleg ez még kiindulási alapnak is állati kevés, be is lengették már pár helyen Raja távozását, nem tudni ennek mennyi alapja van. Külföldi fórumokon megy az a poén hogy gyakorlatilag az Intel a legerősebb IGP-jét ráragasztotta egy nyákra. Annyira nem is túlzó ez az állítás.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40526) Sonja válasza GodGamer5 (#40524) üzenetére


Sonja
veterán

"DG1: Intel's First dGPU for the Client"

Fura, az Intel740-ről megfeledkeztek?! :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#40527) Jacek válasza GeryFlash (#40525) üzenetére


Jacek
veterán

Nézzük a jó oldalát hátha felveszi az Nvidia és akkor lesz verseny a GPU piacon :D :D :D Jönne egy 3080Ti ami 1080Ti sebességet tudna....

(#40528) b. válasza Jacek (#40527) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40529) imi123 válasza Jacek (#40527) üzenetére


imi123
őstag

Jensen a kocsija mosását sem bízná rá. :)
Addig suvickolná a Royce-t amig Suzuki Swift lenne belőle. :DDD

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#40530) Egon válasza GodGamer5 (#40524) üzenetére


Egon
nagyúr

Megmondtam én anno, amikor Raja az Intelhez tartott, hogy az nVidiánál dőlnek a röhögéstől - lám, be is jött, ellentétben a Phróféta nagyotmondásainak zömével... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#40531) Jacek válasza imi123 (#40529) üzenetére


Jacek
veterán

Felveszi bőrkabát ápolónak :D

(#40532) Devid_81 válasza GodGamer5 (#40524) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mindenki tudta, hogy kb kozepkategoriaban kell majd varni az elso fecskeket toluk....de hogy hany evvel ezelotti kozepkategoriahoz kell majd hasonlitani?Nah erre senki nem tudta a valaszt eddig ;] :DDD

Szerk: Wccftech-en van cikk, kepek 'minden' rola, akit erdekel

[ Szerkesztve ]

...

(#40533) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD Radeon(TM) Graphics” faster than GeForce RTX 2080 Ti

The bigger question appears when we are trying to figure out what the GPU in this test really is. It could be an unreleased graphics in an external GPU enclosure, a Radeon running in CrossFire, or the Big Navi.

Azonos felbontason nezzetek a tablazatot, mert az RTX2070 kicsit zavaro az elejen, de ott a felbontas kisebb, azert van elol.

...

(#40535) GeryFlash válasza -FreaK- (#40534) üzenetére


GeryFlash
veterán

Na ez inkább félúton van a 1030 és a 1050 között, 1050TI-hoz köze nincs. Warframe 30-35 FPS mediumon-highon, destiny lown... Hagyjuk :D 2017 novemberétől dolgozik ott Raja, 2+ év alatt ezt sikerült felmutatni. Intel helyében úgy elszámoltatnám mint a szart.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40536) Cifu válasza Devid_81 (#40533) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az ottani hozzászólásokban is szerepel, hogy feltehetően rosszul azonosított nVidia kártyáról van szó valójában.

[link]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40537) Petykemano válasza GeryFlash (#40521) üzenetére


Petykemano
veterán

Én azt hiszem a Smartshift óta nem is nagyon kell foglalkozni, hogy a CPU rész 15 vagy 65W TDP akkor sem, ha egyébként nem apu van egy dobozban, de a hűtés közös.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#40538) Petykemano válasza GeryFlash (#40525) üzenetére


Petykemano
veterán

Még nem hamarkodnám el az ítéletet.
Ez egy devkit. Szetintem azért szórják ki, hogy meglegyen a szükséges szoftveres támogatás. Stúdiók biztos ingyen kapják, lelkes rajongók meg megvehetik.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#40539) Cifu válasza GeryFlash (#40535) üzenetére


Cifu
nagyúr

2 év alatt egy vadonatúj SKU-t kidolgozni igencsak szép teljesítmény.
Mégis mit vártál, hogy majd 2 év alatt kihozzák az LP változatot egy 2080Ti szintű hardverként 75W-ból? :F

Azt eddig is tudni lehetett, hogy az első hardver egy alacsony fogyasztású, relatíve kis teljesítményű kártya lesz, direkt az Xe fejlesztői háttér biztosítására, és nem egy ultranagy teljesítményű kártya nagy fogyasztással.

Tudjuk, hogy jön a HP és HPC változat. Minket inkább az érdekel, nem az LP...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40540) GeryFlash válasza Cifu (#40539) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Mégis mit vártál, hogy majd 2 év alatt kihozzák az LP változatot egy 2080Ti szintű hardverként 75W-ból? :F"

[szalmabáb érvelés]

Kérdésedre válaszolva: A saját processzorukhoz rakott IGP-jükhöz képest 60-90%-os gaint. Jelenleg ez az ipari hulladék alig erősebb mint a házon belüli Iris G7.

,,Tudjuk, hogy jön a HP és HPC változat. Minket inkább az érdekel, nem az LP..."

Meglátjuk mit fog tudni, nincs előttem ahogy az Nvidia de főleg az AMD reszketne. Ha 75 wattból annyit se tudnak kihozni mint az Nvidia megcsinált 2016-ban 16 nanon akkor szerintem nincs különösebb okuk az aggodalomra. Persze ettől még lehet a későbbiekben meghatározó szereplő az Intel, csak szerintem ez nem mostanában fog eljönni

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40541) -FreaK- válasza GeryFlash (#40540) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez egy Notebookba szánt diszkrét GPU megoldás (de külön kártyaként, mert szoftver teszteléshez lesz ugye) , aminek a teljesítményéről is csak következtetés van, és semmi konkrétat nem tudunk róla. Pl. Azt sem, hogy mennyi lesz a fogyasztása. Csak példaként: Ha az általad említett 60-90%-os gaint nyújtja teljesítményben, de a fogyasztása ugyan annyi, esetleg még kevesebb, akkor az nem olyan rossz.

Viszont ebből messzemenő következtetéseket levonni, főleg asztali gépekbe szánt grafikus kártyákra vonatkozóan jelenleg nem lehet.
Csodát nyilván nem művelt a demó kártya, de azt nem is várhatjuk el szerintem.

(#40542) Cifu válasza GeryFlash (#40540) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pont erről írt mindenki.

Az Intel már jó ideje mondta, hogy ők először nem a csúcsot fogják megcélozni. Hovatovább a Techspot tavaly augusztusban már megpróbálta előre jelezni a várható teljesítményszinteket, ez a pesszimistább 1,2GHz-es sebességű változat:

Ez pedig az 1,7Ghz-es sebességre becsült teljesítmény:

Ugye a 128-as az LP, a 256-os a HP, az 512 pedig a HPC.

A fentiek alapján azt tippelem, hogy a 128-as jelenleg az alacsonyabb, 1.2Ghz-re becsült sebességgel mehet, ez alapján az Intel 10nm-es gyártástechnológiája ennyire nincs kiforrva továbbra sem.

"Ha 75 wattból annyit se tudnak kihozni mint az Nvidia megcsinált 2016-ban 16 nanon akkor szerintem nincs különösebb okuk az aggodalomra."

Azért nem teljesen fair az összehasonlítás, az nVidia évek óta sokkal jobb teljesítmény/fogyasztás mutató terén, mint a sokkal régebb óta talpon álló AMD. Ugye ma ott tartunk, hogy a 7nm-es Navi áll pariban ilyen téren a 12nm-en gyártott Turinggal. Te meg rögtön azt várod, hogy az újra biciklire pattanó Intel élből hozza azt, amit az AMD sem tud.

"Persze ettől még lehet a későbbiekben meghatározó szereplő az Intel, csak szerintem ez nem mostanában fog eljönni"

Rajtad kívül szerintem senki sem várta, hogy az Intel DG1 rögtön versenyezni fog az nVidia és AMD belépő szintű kártyáival teljesítmény terén. Viszont annak szerintem mindenki örül, hogy lesz egy harmadik versenyző, és végre történik valami a dVGA piacon, mert az elmúlt pár év egy kabaré volt sajnos...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40543) GeryFlash válasza Cifu (#40542) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Azért nem teljesen fair az összehasonlítás, az nVidia évek óta sokkal jobb teljesítmény/fogyasztás mutató terén, mint a sokkal régebb óta talpon álló AMD. Ugye ma ott tartunk, hogy a 7nm-es Navi áll pariban ilyen téren a 12nm-en gyártott Turinggal. Te meg rögtön azt várod, hogy az újra biciklire pattanó Intel élből hozza azt, amit az AMD sem tud."

Rendben nézzük az AMD-t: Rx 560 75 watt TDP (van belőle [45 wattos változat] is). Rommá veri ezt 2017ből. Kérdés: melyik a jobb: Global Foundries 14nm-e vagy az Intel 10nm-e? Ha esetleg szerinted előbbi akkor miért nem 14+++++-on jött ami egyértelműen jobb

,,Rajtad kívül szerintem senki sem várta, hogy az Intel DG1 rögtön versenyezni fog az nVidia és AMD belépő szintű kártyáival teljesítmény terén."

Nem értem, akkor minek? Az tiszta sor hogy 2 év alatt nem tudták közép-felsőközép-highend karit csinálni. De baszki hogy még alsó szegmensbe se hozza a 2016-os szintet? Nekem voltak irreális elvárásaim hogy jobb gyártástechnológián tele pénzzel+Rajaval esetleg hozzák azt amit az AMD/Nvidia hozott 2 éve alsó kategóriában? Ha igen akkor hogy vársz bármi féle versenyt, szerinted meddig fogja az Intel a pénzt önteni a diszkrét VGA-kba ha a következő 3-4 évekig nem tudnak ugyanabban az árkategóriában hasonló teljesítményt hozni mint a többi? Vagy majd a piachoz áraznak és akkor ez 50-60 dollárért, veszteségesen lesz árulva?

Kizártnak tartom hogy az Intel a mostani piacvesztései és következő pár szűkös években 5+ évig kitartson, a befektetők lázadozni fognak stb. Arról nem beszélve hogy most ezt a szégyenteljes teljesítményt gyártástechnológiai előnnyel hozták, mi lesz akkor amikor idén kijön az Nvidia paletta 7nanon? Tudod mikor fog az Intel 7nm-re lépni? Legkorábban 2022-ben szerver fronton, VGA részlegen a 2023 amire lőhetnek. Addigra a másik két cég 5nm-en lesz. Ez volt az utolsó lehetőségük hogy legalább gyártás technológiában ne legyen lemaradásuk hamár know-howban sehol nincsenek. Esetleg ha bérgyártatnák ők is akkor legalább egy szinten lesznek.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40544) b. válasza GeryFlash (#40543) üzenetére


b.
félisten

Szerintem túl sok és messzemenő következtetést vontál le egy tesztkártyáról. Egyértelműen kísérleti céllal adták ki, gondolom jön hozzá majd gaming szoftver meg frissítés. A kijövő IGP-s CPukkal való összedolgozást is tesztelik. Ha csak világszinten elmegy belőle 20.000 darab már nekik egyfajta képet ad különböző hardverekkel és operációs rendszerekkel összerakva a kártyáról, amiből majd levonják maguknak a következtetést. Nem tartom kizártnak, hogy majd bedobják csomagba pár kisebb energiatakarékosabb CPU mellé szinte ingyen.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40545) Kolbi_30 válasza GeryFlash (#40543) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Én nem ismerlek, nem tudom, hogy van tapasztalatod és mi területén. De az világos hogy kutatás fejlesztésben 0 alatt vagy.. 2 év az kB semmi. Egy rendes fejlesztés nulláról több mint 2 év. Nem védem az Intelt, de már meglevő architecturat is tovább csiszolni kB annyi mint amit ezzel a szarral töltöttek.
Ezeknel sokkal egyszerűbb eszközöket is több idő rendesen kidolgozni legyartani validalni...

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#40546) b. válasza GeryFlash (#40543) üzenetére


b.
félisten

" DG1-es típusjelzéssel ellátott termék, ami most bemutatkozott, igazából nem egy végleges videokártya, sokkal inkább egy fejlesztőknek és rendszerintegrátoroknak készített prototípus, amelynek segítségével fel lehet készíteni a szoftvereket és rendszereket az Xe architektúra köré épülő termékekre...
kifejezetten szoftverfejlesztőknek szánt prototípusról van szó, ami egészen biztosan különbözik valamelyest a végleges termékektől mind teljesítmény, mind pedig dizájn tekintetében."

( Ipon)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40547) GeryFlash válasza b. (#40546) üzenetére


GeryFlash
veterán

Igen ezt a szoftverfejlesztőknek meg tesztelésre készült maszlagot több helyen leírták az Intel védően.
2 dolog ezzel kapcsolatban:

1.) Specifikáld mit jelent ez hogy szoftver fejlesztőknek készült VGA. Ez pontosan mit takar? Értem, nem játékokban erős hanem...? Mi a f*szhoz kéne egy c++/java/python fejlesztőnek dVGA? Ha meg más szoftverfejlesztőkről van itt szó akkor miért csak egy AMD APU IGP szintjét hozó dedikált kártya kell? Mi az amit ez tud ezen a fronton de a másik gyártó hasonló árazású és TDP keretű kártyái nem?
2.) Ha nem játékra készült (hanem sZoFtVeRfEjLeSzTőKnEk) akkor miért játékokkal demózták?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40548) paprobert válasza GeryFlash (#40547) üzenetére


paprobert
senior tag

1. Sok játék direkten nem támogat Intel hardvert, és elég sok játék grafikai hibákat produkál Intel iGPU-val. Néha külön szűrnek hardver vendor-ra, és ha Intel GPU-t észlel a rendszer, kiírja a játék, hogy bocs, de nem indulok el.

Mivel ezentúl várható, hogy lesz értékelhető teljesítmény is, kiküldik ezeket a stúdióknak, hogy lesztek szívesek kompatibilissé tenni az engine-t. Erre jó ez a kártya.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40549) Petykemano válasza GeryFlash (#40547) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem elsősorban játékszoftver-fejlesztőknek, de lehet szó bárki másról is, aki gpu gyorsítást szeretne használni. Mondjuk talán az Adobe szoftvereknél volt ilyen, meg a böngészőknél, Office programok, ilyesmik.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#40550) b. válasza GeryFlash (#40547) üzenetére


b.
félisten

Mert nem egyetlen kártyáról van szó hanem egy komplett termékcsaládról teljesen új architektúrával ráadásul egy olyan gyártótól aki jelenleg a legnagyobb X86 gyártó és ezzel a rendszerrel teljesen össze kell dolgoznia az új terméknek mert nekik az az érdekük, hogy Intel mellé helyezd be ezt a GPU-t. Minden szegmensbe kell hozzá való drivert írni. professzionális és HPC szegmensben nem nagyon lehet hibázni driveres téren, ott nem annyiról szól, hogy kifagy a COD.
jelenleg ezek a várható kártyacsaládok szegmensenként amik között lesz átfedés.
Az első igazán játékra szánt kártyák az Xe LP .
iDG1LPDEV = “Intel(R) UHD Graphics, Gen12 LP DG1” “gfx-driver-ci-master-2624”
iDG2HP512 = “Intel(R) UHD Graphics, Gen12 HP DG2” “gfx-driver-ci-master-2624”
iDG2HP256 = “Intel(R) UHD Graphics, Gen12 HP DG2” “gfx-driver-ci-master-2624”
iDG2HP128 = “Intel(R) UHD Graphics, Gen12 HP DG2” “gfx-driver-ci-master-2624”

Ennek értelmében a DG2-es megoldások 128, 256, illetve 512 stream egységet használnak majd. ( Ipon)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.