Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40651) Crytek


Crytek
veterán

Zahoxin proci alaplapba integrálva [link]

Az az árazás :Y

Next PC Upgrade: 2022

(#40652) Yutani válasza Crytek (#40651) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lehet drága, úgyis állami megrendelésre megy. Mármint a kínai állam megrendelésre.

Pedig ha olcsó lenne, poénból vennék egyet.

#tarcsad

(#40653) Cifu válasza Crytek (#40651) üzenetére


Cifu
nagyúr

A cél az volt, hogy "saját" x86-os platformot hozzanak létre. A feladat teljesítve. Mivel egy sor speciális dolog kellett hozzá, nem csodálkozom, hogy ilyen drága. Ez feltehetően első sorban az "érzékeny" kínai állami cégekhez és hivatalokhoz megy.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40654) Jacek válasza Cifu (#40653) üzenetére


Jacek
veterán

Eleve ki van adva hogy mindent cserélni kell kínaira, konkrét dátumok vannak, másodlagos az ár gondolom.

(#40655) Crytek válasza Yutani (#40652) üzenetére


Crytek
veterán

Számomra érdekes ,hogy saját maguknak csinálták hogy mindenféle intel és amd mentes cumojuk legyen de mindezt arany áron.. akkor ennyi erővel intel vagy amd is maradhatna csak hát ugye a gögös baromságuknak muszáj eleget tenni

Next PC Upgrade: 2022

(#40656) Cifu válasza Crytek (#40655) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ennek a gőgös baromságnak elég nagy lökést adott az USA által a Huawei és ZTE elleni életbe léptetett szankciókkal. Ezek jelezték, hogy ha úgy fúj a szél, akkor Kína modern nyugati félvezető technológia illetve mikroprocesszorok nélkül maradhat, ami mai világban pedig ez elég durva eredményekkel járna. Ezért jött létre ez az amúgy a VIA alapjaira épült koncepció.

Ezzel együtt a kínai exporttermékekben is korlátozó lehet adott esetben az AMD vagy Intel proci. Itt még csak nem is katonai rendszerekbe kell gondolkozni (Kína gyárt ugye a légvédelmi rakétarendszertől kezdve tengeralattjárón át mindent), hanem akár civil kommunikációs eszközökben. A Huawei anno éppen azért lett pengeélre állítva, mert modern amerikai eredetű számítógépeket és hálózati megoldásokat adott el Iránnak.

Kína szempontjából ez egy viszonylag apró befektetés, de ha kötélszakításra kerül a sor, akkor lesz hova nyúlniuk, nem fognak modern x86 processzor nélkül maradni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40657) Dtomka válasza GodGamer5 (#40613) üzenetére


Dtomka
veterán

Az áron látszik:
[link] MATROX C420-E4GBLAF C420 4GB GDDR5 PCIE

(#40658) tom_tol válasza Dtomka (#40657) üzenetére


tom_tol
addikt

Mindenképpen NV a felelős. :K Pláne mert ez AMD GPU, 2012 kiadású kártya.

(#40659) Cifu válasza Dtomka (#40657) üzenetére


Cifu
nagyúr

Még PH! hír is volt, hogy ez AMD-s alapú kártya...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40660) Dtomka válasza tom_tol (#40658) üzenetére


Dtomka
veterán

& (#40659) Cifu
Nem értitek. A vga árak elszálltak, és az Nvidia RTX kártyái kicsit túlárazottak. Ez is kicsit túlárazott vga. Én erre értettem.

[ Szerkesztve ]

(#40661) b. válasza Dtomka (#40660) üzenetére


b.
félisten

Valóban nem értjük.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40662) Cifu válasza Dtomka (#40660) üzenetére


Cifu
nagyúr

Valami úgy lehet túlárazott, ha annyiért nem kel el, nincs rá vásárló.
Az RTX kártyákra bőven vannak vásárlók, és a professzionális piacnál is akadnak vevők a Matrox kártyákra. Igaz egyre kevesebb, mert az nVidia és az AMD hasonló kártyái jóval fejlettebbek és jobban támogatottak.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40663) wjbhbdux válasza Cifu (#40662) üzenetére


wjbhbdux
veterán

már várom a konzolos olcsójánosok rinyáját amikor kiderül hogy a ps5 is drága lesz :DDD

400 dollárban reménykedők olyan cukiak :))

[ Szerkesztve ]

/s

(#40664) Cifu válasza wjbhbdux (#40663) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elfelejtik, hogy 13 éve a PS3 is 599$-ért érkezett. Persze anno volt is nagy nyafogás belőle.
Ha nem lesz két szintes launch (PS5 és PS5Pro egyszerre) és se várnám 500$ alá, de inkább 599$ körülre megint...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40665) b. válasza Cifu (#40664) üzenetére


b.
félisten

Jó kis gép volt,kitartott anélkül, hogy 2 évre rá kellett volna egy pro gép. Még a kifutásakor is elég bámulatos játékok érkeztek rá.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40666) Dtomka válasza wjbhbdux (#40663) üzenetére


Dtomka
veterán

Nekem az utolsó konzolom, super nintendo volt, így azok árazása nem igazán érdekel. Hiszen, nem csak játékra használom a gépet.
De sokkal olcsóbb 1 konzol mint 1 mai jó pc-t összerakni.
1 konzol = 1 középkat vga árával.

Biztosan jók lesznek az új konzolok, de én maradok PC-s :)

(#40667) b.


b.
félisten

Hivatalosan is elstartolt a GF now. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40668) Crytek


Crytek
veterán

Az az 1 óra free pont elég lesz hogy van-e értelme erőltetni mobil nettel..látatlanban is nem otthon wifivel max de akkor meg ott a gép. Amíg a késleltetés nem megoldott kb halott ez a tech sajnos. Azt meg nem tudom meg lehet e oldani hogy szinte olyan legyen mintha pc-n tolnád..

Next PC Upgrade: 2022

(#40669) _drk válasza wjbhbdux (#40663) üzenetére


_drk
őstag

Csak a konzolvásárló árérzékeny.
PS3 pont emiatt bukott is sokat az xbox javára. De nem egy egész jó konzolnak esélye se volt a túlárazott árcédulával életben maradni.

Itt nincs termék paletta mint PC-n, vagy bárhol máshol szórakoztató elektronikában.Ha túl drága, jó nekik a régi vagy áttérnek a másik oldalra, ha annak van olcsóbb kivitelek.
A laikusnak meg simán eladják a csak kicsit csúnyább grafikát 20fps-el...

[ Szerkesztve ]

(#40670) Cifu válasza _drk (#40669) üzenetére


Cifu
nagyúr

Apró probléma, hogy csak az XBox360 / PS3 korszaktól (2008) nézve is jó 23%-os inflációval lehet számolni. Tehát az akkor 399$-os 20GB-os XBox360 ma 493$-ba kerülne elvben. A PS3 599$-os ára pedig olyan, mintha ma 738$-ba kerülne.

Ezért nem érdemes azt nézni, hogy 2008-ban egy Radeon HD4870 ára 300$ volt, ma meg csak középszintre szánt RX5600XT-t vagy RTX2060-at kapunk ennyiért. Ha az inflációt is nézzük, akkor biza a sima RX5700-ek közül válogathatunk hasonló áron.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40671) GodGamer5 válasza b. (#40667) üzenetére


GodGamer5
addikt

Köszi! :R
Most próbáltam telefonról a Doom-ot. Nagyon kemény. Kontrollerrel egész jó az élmény, a képminőség pedig szuper.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#40672) DudeHUN válasza Cifu (#40664) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Az 599 csak azért lenne érdekes, majd ez a fantasztikus árazás majdnem csődbe vitte anno a Sony-t. Szóval ezt nem hinném, hogy bepróbálják. 499 a reális.

Gamer for Life

(#40673) Segal válasza DudeHUN (#40672) üzenetére


Segal
veterán

Tulajdonképpen csak le kell szerveznie a Sony Ceo-nak a Microsoft Ceo-val egy golf vagy tenisz stb találkozót ahol nyugodtan meg tudják beszélni ki mennyit nem szégyellne elkérni ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#40674) Cifu válasza DudeHUN (#40672) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jujj. Többszörös tévedésben vagy.

1.: A Sony anno közelében nem volt a csődnek 2007-ben. Hogy az éves jelentésben a Game oszlopban a 2007 és 2008-as pénzügyi évben veszteség volt, nem egészen ezt jelenti. A cég még így is nyereséges évet zárt ezekben az években is.

2..: A veszteség a hardware eladásból származott, vagyis a PS3 előállítása többe került, mint amennyit kértek érte. Innen nézve a probléma inkább az volt, hogy túl drága volt a hardware és nem az, hogy 599$-ért adták. Ezért is hagyta gyorsan el a Cell-t a Sony, és fordult az AMD-hez végül a PS4 esetében. A PS3 ambiciózus de rosszul felmért hardware specifikációk mellett lett megalkotva...

3.: Még egyszer: a 13-14 évvel ezelőtti 599$ olyan, mintha ma 738$-t kérnének el érte. Ma 599$ nem ugyan akkora "teher", mint volt a PS3 idejében. A Sony pontosan látja, hogy a PS4 Slim és a PS4 Pro hogy fogy, mennyire van létjogosultsága a drágább megoldásnak. Szerintem nem ok nélkül rágják még a pontos árat és a bevetés mikéntjét.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40675) Jacek


Jacek
veterán

499-599 nem mindegy? :) Ahogy nézem a PS5-X teljesítmény arányát simán jönni fog egy Pro minima 100 dodóval drágábban. esetleg ott meglesz a 4k60 stabilan a kicsi meg a jó öreg 30-al fog serteperténi.

(#40676) _drk válasza Cifu (#40674) üzenetére


_drk
őstag

Elő állítási és fejlesztési költséggel lenne simán 1-2000$+. Egy konzol mindig veszteséges hardverileg. De ügye nem is az a cél hogy azt hozza vissza.
De ezért nincs is árazás. Fogalmuk nincs mennyit lehet elkérni, mennyit ér ez meg egy nem funboynak mert az simán kiad 700-800$ is, főleg ha megint jó 5 évig és nincs fél gen váltás.
A probléma a tömeggel van akik generálják a 20+ milliós eladásokat. Ügye fifa playerek, szülők, ők csak pár játékot látnak egy árcédulával. Totál telibe f*ssák 10 meg 20 éve mennyi volt.
Erre jön rá a konkurencia, aki egy 100$-os alávágással karácsonykor durván lelépheti a másikat. Fifa 21 bundle itt 600$ ott 700$ és tök ugyan az!
Viszont ha nincs elég gép eladva, ez a 100$ plusz meg komoly veszteséges milliókat jelenthet softverileg.

(#40677) Cifu válasza _drk (#40676) üzenetére


Cifu
nagyúr

Eladsz mondjuk 10 millió konzolt, mindegyiken veszítesz 500$-t, az 5 milliárd dollár tiszta veszteség.

A Sony 2006-ban 3,1 milliárd dollár veszteséget termelt. Ha végignézzük a számokat az jön ki, hogy a PS3 előállítása ára olyan magas lehetett, hogy bizony valóban 500-600 dollárt fizethettek rá minden egyes eladott PS3-ra az első években.

Hozzátehetjük, hogy anno a Microsoft magas árat fizetett az XBox360 ideiglenes elsőségéért, emlékszünk ugye az RRoD problémára és társaira?

Továbbra is: a Sony akkori financiális gondjait első sorban nem a magas bolti ár okozta, hanem az, hogy túl nagy ráfizetés volt a hardware értékesítése.

A mondandóm lényege az lett volna, hogy nem attól kell félni első sorban, hogy 500 vagy 600 dollár lesz a konzol, hanem az, hogy ne fizessenek rá túl sokat. Én erősen kétlem, hogy a hardware bekerülési költsége 2000$ lenne, esélyesen pár száz dollárnál nem lehet drágább az eladási árnál, különben a Sony tényleg túl sokat fizet rá, és nem fog megtérülni a befektetett pénz. Tehát olyan hardware-t kell prezentálniuk, ami mondjuk 700$-os áron korrekt teljesítményt nyújt, a kérdés hogy ezért a vásárlóktól 400, 500 vagy 600 dollárt kérjenek. Emiatt nem is érdemes 4K@60FPS natív teljesítményt elvárni tőle. Ez egyszerűen irreális.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40678) DudeHUN válasza Cifu (#40674) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ezt nem tudom honnan veszed. Arra azért nem tudom emlékszel-e mennyire a PS3-om feltámadásán múlt a cég élete. Minden más üzletága rosszul ment. Kölcsönt vettek fel, részlegeket adtak el, rengeteg elbocsátás...
2009-ben is veszteségesek voltak. Utána is. 2012-ben brutálisan.

Gamer for Life

(#40679) DudeHUN válasza DudeHUN (#40678) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Meg is találtam. [link]
Ameddig a többi üzletág ment még "belefért" a nagy milliárdos mínusz, amit a PS3 zakója okozott. Meg egy csomó ktg-et toltak folyamatosan. Utána kerültek bajba, amikor a többi szféra sem hozta a számokat.

Gamer for Life

(#40680) DudeHUN válasza Cifu (#40677) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Biztosan lesz egy olyan modell ami 499$. Nem nyitnak 599$ vagy felette. Tanultak ebből. PS4-nél is tökéletesen bejött a legjobban balanszolt piaci ár.

Gamer for Life

(#40681) Cifu válasza DudeHUN (#40679) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jajj. :W

A 2010-2011-es veszteségnek mi köze is volt a PS3-hoz? :U
Akkoriban már konkrétan sikerült eljutni oda, hogy nem vesztettek a hardware eladásokon.
Az abban az időszakban bekövetkezett veszteségekért első sorban egy komoly amerikai adóügyi büntetés állt, ami egymagában több, mint 3 milliárd dolláros leírást jelentett ( [link] ). A veszteségekért pedig első sorban a balul elsült SonyEricsson ügylet és a mobiltelefon ágazat mélyrepülése, illetve az LCD ágazat pénzügyi bedőlése volt felelős. [link]

Annyira nem a gaming ágazat volt a felelős a 2010-11-es esetért, hogy annak vezetője, Kaz Hirai (aki amúgy két héttel a PS3 startja után lett a Sony Computer Entertainment igazgatója) lett 2012-ben kinevezve a Sony CEO-jának, amely posztot 2018 márciusáig be is töltötte.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40682) DudeHUN válasza Cifu (#40681) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ha nézted volna a listát és elolvasnád amit írtam nem írnál feleslegesen. Megemlítettem a 2011-12-t csak. Mert írtad, hogy nem volt veszteséges a cég.
A PS3 milliárdos mínusz volt ez elején? Igen. 2009-10 körül az mentette mag kvázi a Sony-t, hogy az talpra ált? Igen. Új modell, nem bukós gyártás és az emberek is elkezdték venni. Ha az nem áll talpra, akkor a szép nyitás 2005-07 kinyírta volna a céget, mert a többi ágazat is rosszul teljesített.
Nem tudom honnan jön, hogy 700 dollárok, meg ilyesmik vannak vizionálva.

Gamer for Life

(#40683) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Intel Xe up to 512 EUs and 500W TDP [link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#40684) Crytek válasza GodGamer5 (#40683) üzenetére


Crytek
veterán

Ez jó hír hogy több féle lesz. Az a high end érdekelne mire lesz elég

Next PC Upgrade: 2022

(#40685) GodGamer5 válasza Crytek (#40684) üzenetére


GodGamer5
addikt

Mondjuk azzal az 500w tdp-vel azért eléggé túltolták, hiába szerverbe való, akkor is.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#40686) Crytek


Crytek
veterán

NVIDIA GeForce MX350 and MX330 mobile graphics cards tested

[link]

210k körül jó volna, felette nem sok értelme van, mert ott már a jobb 1050es gépek vannak ennyiért

Next PC Upgrade: 2022

(#40687) Petykemano válasza Crytek (#40686) üzenetére


Petykemano
veterán

210k...

Erről jut eszembe. Nyilván ez a 210k-tól kezdődő ár, de még 300k körül kapható 1050 vagy 1060 maxQ sem mondható egy kifejezetten ultra kompetitív fps gamer konfignak. Mármint olyannak, hogy hát ez azért musthave, hogy 144-300hz, és ne laggoljon.

200-300k és mondjuk ezen akkor lehet játszani 1080p-ben. Mondjuk jó minőségben 60fps-sel.

Mármint hogy ez inkább olyan minimumnak tűnik ahhoz, hogy érdemes legyen leülni játszani rajta.

200-300k. Azon gondolkodtam el, hogy igazából Mit Lehetne felhozni érvként emellett, ha a streamelt játék (pl GFN) 1080p ultra grafikát hozza havi $5-ért?

Valamilyen hardvert persze kell venni hozzá. Én koránbban azt gondoltam, nem fogják olyan olcsón kínálni, hogy versenyképes legyen a saját hardverrel azok számára, akik sokat játszanak (korábban limites volt az óraszám), azok, akik meg nem játszanak sokat, általában nem is fogalmazódik meg igényként a kompromisszumok nélküli grafikai minőség és megelégszenek azzal, amit a rendelkezésükre álló hardver biztosít.

De itt van ez a noti kérdés. Van egy 3 éves notebookom. Lassan kiöregszik, kéne vennem helyette egy újat, hogy továbbra is 1080p 60fps highon játszhassak. Miért fizessek én 300e Ft-ot egy új eszközért, amikor havi $5-ért megkaphatom a felhőből?

(Nyilván persze ma még lehetnek gyermekbetegségek, hogy most milyen játék érhető el, meg nálunk nem is annyira rossz a net, tehát nem tömöríti agyon és nem szaggat)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#40688) Cifu válasza Petykemano (#40687) üzenetére


Cifu
nagyúr

Milyen érvet lehet felhozni?
1.: Bármilyen meglévő játékkal játszhatsz (pl. Armed Assault 3-at nem játszhatok GFN-en, ahogy Red Dead Redemption 2-őt sem).
2.: Bárhol is vagy, függetlenül az internet minőségétől játszhatsz (laptopot gamingre értelmesen az vesz, aki utazik rendszeresen).
3.: Lehetőség van a moddingra, addonokra.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40689) Ribi válasza Petykemano (#40687) üzenetére


Ribi
nagyúr

3 éven át 5$ az kb 60k, a vga is kb ennyibe kerül. És akkor nem kell Cifu által írt dolgokkal foglalkoznod. Illetve amikor a legtöbb embernek még a szerver lag is sok, akkor milyen játékélményre lehet számítani magánál a játéknál? Volt pár demo és a "nem tökéletes minden" esetén játszhatatlan volt az egész.

(#40690) Petykemano válasza Cifu (#40688) üzenetére


Petykemano
veterán

1.) Gondolod, hogy ez így is fog maradni a következő 1-2 évben?
Tudom, hogy az Activision-Blizzard most vonta vissza magát a GFN-ről, de azt gondolnám, hogy a cloud gaming szolgáltatók meg fogják tudni oldani. Mármint úgy értem, hogy még a legnagyobb kiadóknak is szüksége van online terjesztési módra. Ez lehet a Steam, vagy a gog, vagy az Epyc saját game store-ja.
Tehát nem hiszem, hogy úgy maradna, hogy lesznek játékok, amik ne érhetők el cloudból, mert a kiadó csak a saját store-jában kínálja.

Úgy tudom, a steam is készül a saját cloud gaming megoldásával. Ami lehet persze, hogy csupán egy mélyebb integráció lesz a GFN-nel, tehát hogy nem a GFN által kínált VNC desktopon kapsz Steam klienst, hanem a saját gépedre telepített steam kliensed a GFN-ben egyből indítja a játékot.

De a kérdésem tehát ez: arra számítasz, hogy lesznek a cloud gamingnak 1-2 év múlva is ilyen durva cím-hiányosságai, ami miatt egy jelentős felhasználói tábor kényszerül erősebb saját hardvert vásárolni és nem $5-ért cloud gamingelni?

2) Ez igaz.
És az is igaz, hogy 10-20 perces streamelés 100-200MB-os adatforgalmat generál. Ami otthoni hálózaton, otthoni wifin nem gond. A mobilcsomagoknak ehhez szerintem még fel kellene nőni.
És lehet, hogy egy olyan helyen, ahol nem tökéletes a wifi, vagy mobilnet van, ott laggol, ami szar. Másodkézből tudom, hogy jó internettel otthoni körülmények között viszont jó.

Cserébe akár tévén is játszhatsz cloudból. Jó tévét meg amúgy is vennél, nem?

Tehát ha van egy 3 éves notid és mindenképp szeretnél útközben is játszani, akkor a saját hardver felé billen a mérleg nyelve, mert útközben nem jó a streaming. Ezt elfogadom, csak nem tudom, mekkora réteget képeznek az útközben notebookkal játszók.

3.) Ez is jogosnak tűnik
Ugyanakkor pl a steam esetén ott van a műhely, lehet modokat bekapcsolni, egyáltalán nem kell fizikailag hozzányúlni a kódhoz. Ez az irány szerintem megmarad.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#40691) Cifu válasza Petykemano (#40690) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tudom, hogy az Activision-Blizzard most vonta vissza magát a GFN-ről, de azt gondolnám, hogy a cloud gaming szolgáltatók meg fogják tudni oldani. Mármint úgy értem, hogy még a legnagyobb kiadóknak is szüksége van online terjesztési módra. Ez lehet a Steam, vagy a gog, vagy az Epyc saját game store-ja.

Meg is válaszoltad a kérdésedet. Tehát én azt sejtem, hogy nem fogod tudni megoldani egy 5$-os előfizetéssel azt, hogy bármilyen játékot játsszál, mert az exkluzív címek utáni vadászat lesz a vásárlókat begyűjtő kampány lényege.

Ahogy nem tudsz egy mozi/sorozat stream szolgáltatóval az összes sorozatot és mozifilmet élvezni, úgy esélyesen egyetlen cloud gaming szolgáltatással se fogod tudni játszani az összes játékot. Kell majd a GFN mellé Google Stadia, Amazon, PSN, stb...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40692) _drk válasza Petykemano (#40687) üzenetére


_drk
őstag

Szerintem a notisok a legnagyobb a célcsoportja a streamingnek. Rengeteg van a piacon ami teljesen alkalmatlan játékra, a tulajnak esze ágában sincs lecserélni mert az i5ös boldogan viszi az Excelt és chrome-ot.
És hát ügye csak játékra kiadni annyit?
Azt ne felejtsük el hogy ez csak 5 dollár mondjuk. Havi kiadásban simán kivitelezhető.
A 2-300 ezer forint viszont elég húzós egyszeri kiadásra, hiába 3 évre szól, és minden van amit akarsz.
Hc gamernek sose lesz jó, de Casual szintre tökéletes.

(#40693) Petykemano válasza Cifu (#40691) üzenetére


Petykemano
veterán

"Kell majd a GFN mellé Google Stadia, Amazon, PSN, stb..."

Értem és egyet is értek.

Ez elég jó érv ahhoz, hogy több különböző cloud gaming előfizetés helyett inkább saját hardvert vegyek meg és azon játsszam?

(#40692) _drk
A "contest" lényege pont az, hogy győzz meg, hogy miért érné meg nekem $5-os cloud gaming előfizetés helyett a 3 éves notebookom helyett cserélni ma újként egy 150eFt-os helyett 300eFt-t venni?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#40694) _drk válasza Petykemano (#40693) üzenetére


_drk
őstag

Még egyelőre felesleges feltenni a kérdést, mert nem működik!
Mihelyst működik, egyértelmű lesz a válasz.
Ha már csak egy szolgáltatást kell fizetni, minek fizetnél hardvert?
Mondjuk a Stadia megoldás az nagyon burzsuly, nem élet képes hogy kétszer fizetsz, és ezt még bármikor lelőhetik...
Másik oldalról a gamer notik sose érték meg, az játékra nagyon feláras.
De kezdetben ezek az üzleti notik nagyon jó célcsoport.

(#40695) b.


b.
félisten

Történelmi csúcson az Nvidia. [Sokkoló számokat tett közzé az Nvidia]
Bányászláz nélkül.
Wall street legnagyobb forgalmú zárás utáni részvénymozgását okozta az elmúlt 2 hónapban, majdnem 8 % % emelkedés egy éjszaka alatt. brutális, főleg aki beledobott pár milliót egy hete.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40696) Devid_81 válasza b. (#40695) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Megiscsak ugyesen huz le minket a borkabatos. :K
Ahhoz kepest, hogy javareszt 'csak' GPU fejlesztessel foglalkoznak durva ahogy allnak. :K
Kivancsi leszek mikor ugranak be a CPU gyartasba, az lenne am a kanaan nekunk par even belul :D

AMD-nek kellene mar osszeszedni magat vegre, lassan van ertelmes hw de sw szinten most gyalazat amit csinalnak a Navi-val :O

...

(#40697) do3om válasza Devid_81 (#40696) üzenetére


do3om
addikt

Viszont javarészt csak tőle vesznek GPU-t.
Aki várt másra a kiadott termékek után úgy is elment a kedve.
Azért jobb lenne ha nem az extra árral hanem a kényszerből levitt áron a darabszám után jönne ez a profit. (olcsón többet eladni a konkurencia miatt)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#40698) _drk válasza Devid_81 (#40696) üzenetére


_drk
őstag

Csóri AMD, szerintem örüljünk, hogy a proci piacot rendbe rakták.
Az Nvidia nem az Intel. Őket nehéz lesz befogni.
De azért az AMD kártyákon annyi látszik, hogyha az Nvidia is úgy telibe sz@rta volna az egészet mint az Intel, őket is befognák szépen lassan.

AMD prociknál volt egy nagyobb szünet ügye? Ryzen előtt hány évig nem volt új proci? Vagy volt, csak annyira fű alatt hegesztették?

[ Szerkesztve ]

(#40699) GodGamer5 válasza b. (#40695) üzenetére


GodGamer5
addikt

Ehhez képest az AMD semmit nem tesz, hogy növeljék a VGA eladásaikat. A 2080-2080ti kategóriában még mindig nincs kártyájuk, az 5600xt-ket pedig rohadt drágán mérik...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#40700) TeeBee73 válasza _drk (#40698) üzenetére


TeeBee73
addikt

Volt anno' az egyik gépemben A8-7600-as APU, 1440*900-on D3, WoW, NfS:HP, BF: BC, és néhány régebbi játék tökéletesen futott dVGA nélkül.
(Mondjuk, a BF4 már megfektette.)
A másik asztaliban megy egy Phenom II 955BE, alapfesz. felett kicsivel pöcörgött 4GHz-en, Mugen2-vel, nem voltak azok rosszak.
Csak akkoriában' picit túl volt tolva az iNtel hype.
Szvsz.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.