Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41451) -FreaK- válasza gainwardgs (#41447) üzenetére


-FreaK-
veterán

Wundertreiber™ reloaded Neu Geladen!

Kolbi_30: nem olvastad a topicot a Vega idején, mi? :D

[ Szerkesztve ]

(#41452) gainwardgs válasza -FreaK- (#41451) üzenetére


gainwardgs
addikt

Csak a szokásos, megint le lesz maradva egy 30%-al, aztán majd jön a mantra hogy hát majd a "csodadriver" visszahozza ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#41453) Kolbi_30 válasza gainwardgs (#41452) üzenetére


Kolbi_30
őstag

És hol van lemaradva? 2080ti ott oké de a többi az +- 10%...es ugye nem abból adnak el sokat...

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#41454) Egon válasza Kolbi_30 (#41448) üzenetére


Egon
nagyúr

Akkor az 5700-as szériát anno vagy fél évig - a kapcsolódó topicok tanulságai szerint - szinte kizárólag különösen béna userek vették... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#41455) Kolbi_30 válasza Egon (#41454) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nálam december óta hibátlanul működik... Annyi para volt hogy hdmi kábellel amim volt kaptam BSt. Vettem másikat azóta jó. Memória se akad be.Probaltam xt Biossal simával...

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#41456) gainwardgs válasza Kolbi_30 (#41453) üzenetére


gainwardgs
addikt

Az új generációról van szó :U

(#41457) Kolbi_30 válasza gainwardgs (#41456) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Vega 56 is volt, azzal se volt soha semmi problémám.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#41458) GodGamer5


GodGamer5
addikt

"Intel Xe-HPG for enthusiast gamers coming in 2021"
[link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41459) Devid_81 válasza GodGamer5 (#41458) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez most nem az amirol jott a hir multkor (AdoredTVFakeNews) hogy Intel hagyja az egeszet a levesbe!? :F

...

(#41460) nubreed válasza Devid_81 (#41459) üzenetére


nubreed
veterán

Hát már ők is (AdoredTV) elkezdtem magyarázkodni utána, hogy nem is úgy gondolták meg ilyenek. Csak a szokásos légből kapott agymenést nyomták, a saját "vízióikat", miután elszívtak 10 jointot. Lekéne lőni az egész bandát úgy ahogy van, többet ártanak mint használnak, kész csoda, hogy még léteznek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41461) GeryFlash válasza nubreed (#41460) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#41462) Devid_81 válasza nubreed (#41460) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Volt mar jopar rossz huzasuk, nem tudom mennyi fanjuk maradt, aki elhiszi nekik ezt a sok baromsagot... :U

Szerk: az ilyen idiotak miatt varjak gamerek millioi, hogy az AMD megvaltja a vilagot es lealaz mindenkit, mert a hires leakerek azt mondtak hogy...
Utana meg jon a fikazas, hogy nem errol volt szo pedig...

[ Szerkesztve ]

...

(#41463) nubreed válasza Devid_81 (#41462) üzenetére


nubreed
veterán

Régen még néztem őket YT -on, akkor még nem tünt fel, hogy mennyire károsak, pontosabban akkor még néhány jóslatuk bejött. Aztán az AMD Zen1, Zen+ környékén kezdett el nagyon félre menni náluk a kommunikáció, semmi nem jött be abból amit "jósoltak". Ebből jó nagy botrány lett, aszem akkor távoztak a YT -ról és csak patreon -on "terjesztik" az igét és a saját honlapjukon. Azóta lehet visszatértek YT -ra, nem tudom, de számomra az előbb említett esetnél váltak végleg hiteltelenné. Ráadásul a gyerek ír (vagy skót?) akcentusa rettentően irritáló. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41464) Yutani válasza Devid_81 (#41462) üzenetére


Yutani
nagyúr

az ilyen idiotak miatt varjak gamerek millioi, hogy az AMD megvaltja a vilagot es lealaz mindenkit, mert a hires leakerek azt mondtak hogy...
Utana meg jon a fikazas, hogy nem errol volt szo pedig...

A PH-s tapasztalatok alapján az NV fanbouyok dobálóznak ezzel aztán vég nélküli élvezettel. :))

#tarcsad

(#41465) solfilo válasza Yutani (#41464) üzenetére


solfilo
veterán

Pedig amit a Ryzen 3000 széria kapcsán leművelt az AdoredTV, nagyon káros volt, még idén is volt, aki érdeklődött, mit lehet tudni a Ryzen 5 3600G érkezéséről. :(
Mélyre szaladt a 6/12 + 20CU 199,99$-ért, nem mondom, én is örültem volna neki. :D

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#41467) b. válasza nubreed (#41460) üzenetére


b.
félisten

igen teljesen WCCF szint lett, sőt ott legalább most leírják egy cikken belül hogy nem biztos forrás , mindenki úgy kezelje ezzel szemben Adored kijelentő módban nyilatkozik sok ilyen hírről..

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41468) Kelleret


Kelleret
lelkes újonc

[Horizon Zero Dawn Benchmark Test & Performance Analysis]

Techpowerup tesztje

i5 4690K,12GB DDR4 3600,GTX 2060

(#41469) GodGamer5


GodGamer5
addikt

"NVIDIA’s “Founders Edition” RTX 30 ‘Ampere’ GPUs may utilize a new 12-Pin power connector interface"
[link]

"NVIDIA’s RTX 3080 GPU spotted in the Userbenchmark database, with 2.1GHz clock & 10GB VRAM"
[link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41470) GeryFlash válasza GodGamer5 (#41469) üzenetére


GeryFlash
veterán

10GB :( Remélem végül b. általa linkelte 3090/24 3080/20 3070/16 felállás lesz. 800-1000 dollárt kifizetni a 3080-ért hogy szutyok 10GB-ot kapj miközben konzolon SSDből fog menni a textúrázás.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#41471) b. válasza GeryFlash (#41470) üzenetére


b.
félisten

lehetséges, hogy 2 verzió lesz kiadva némi csúszással, eltérő Vram mennyiséggel.Nagyon kérdéses, de egyetértek veled abszolút, hogy 10 GB egy 3080 karin gáz lenne.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41472) gainwardgs válasza GeryFlash (#41470) üzenetére


gainwardgs
addikt

Én amit olvastam ott 3 verzió volt a 3080-ból, a ram mennyisége és sebessége volt változó :K

(#41473) b.


b.
félisten

egy kis gyöngyszem a Half Life rajongók számára
[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41474) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Total War Saga: Troy benchmark:
[link]

Újabb 8 magot kihasználó game.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41475) gejala válasza GodGamer5 (#41474) üzenetére


gejala
őstag

Olyan jól kihasználja a nyolc magot, hogy ~10 egész százalékkal gyorsabb, mint hattal, ha irreálisan alacsony felbontáson játszol (1080p is annak számít). Ezért már megéri dupla annyit költeni procira. :DDD

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#41476) b. válasza gejala (#41475) üzenetére


b.
félisten

azért szépen látszik a skálázódás.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41477) HSM válasza gejala (#41475) üzenetére


HSM
félisten

Ryzenen meg még lassult is 8 magon. :DDD Ez is érdekes. [link]

(#41478) gejala válasza HSM (#41477) üzenetére


gejala
őstag

Itt valami komoly anomális van. 4/8 dupla annyit fps-t hoz, mint 4/4. :F

(#41479) HSM válasza gejala (#41478) üzenetére


HSM
félisten

Nem feltétlen, Ryzenen mindig tipikusan többet hozott az SMT, mint a Core procikon a HT. Az általad linkelt 9900K-s diagram szerint is elég közel van a 2/4-es eredmény a 4/4-eshez.
Amúgy ők is írják, hogy érdekes dolgok történtek a processzoron. :D

[ Szerkesztve ]

(#41480) paprobert válasza b. (#41476) üzenetére


paprobert
senior tag

A skálázódás tök jó dolog, de kapsz is cserébe valamit felhasználóként?

Sajnos ezt nem lehet egyetlen számba besűríteni, de a motorok között jelentős különbség van a "mit csinál / gépigény" mutatóban.

Mivel nem számszerűsíthető ez, így csak véleményeket lehet formálni, de pl. a R6 motorja az egyik legjobb ebből a szempontból. Alacsony a hardveres belépési küszöb, sok mindent nyújt, skálázódik is.

Ha csak az utolsó pont van meg, az baj. :D

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41481) GodGamer5


GodGamer5
addikt

"NVIDIA GeForce RTX 3090 graphics card pictured"
[link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41482) Kolbi_30 válasza GodGamer5 (#41481) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Ez tuti durva kazán lesz

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#41483) nubreed válasza Kolbi_30 (#41482) üzenetére


nubreed
veterán

Ilyen szörnyeteg kéne a francnak. Nem csak azért mert kazán lesz, hanem mert 1400$ - 2000$ -ig már mindent pletykáltak, hogy mennyibe fog kerülni. Szerintem valahol a kettő között lesz a vége de akkor is brutálisan drága.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41484) b. válasza nubreed (#41483) üzenetére


b.
félisten

jah hát szörnyeteg nem szörnyeteg 1 generációval ezelött a vega 64 negyed ekkora teljesítménnyel szinte ennyit fogyasztott. AZ jó volt úgy sok embernek mégis. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41485) keIdor


keIdor
titán

Elkezdődött a visszaszámlálás. :) NV40, G80 stb. Tesla és Fermi már bemutatva, Kepler, Maxwell, Pascal, Turing van még hátra, aztán jön 2020 - Ampere.

De imádtam a 6800GT és 8800GTX-et.




¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#41486) Yutani válasza keIdor (#41485) üzenetére


Yutani
nagyúr

NV40 nagyon jó volt, kellett az FX után! :K

#tarcsad

(#41487) b. válasza keIdor (#41485) üzenetére


b.
félisten

8800 GTX az egyik legjobb kártyám volt, soha nem is adtam el.A mai napig meg van a dobozában a padláson. :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41488) Egon válasza keIdor (#41485) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát igen, régi szép idők... :)
Nekem 6800 Ultra volt, megváltást jelentett a 9700 Pro után... ;] Sajnos az akkori házamban (Acousticase C6607) majdnem megfőtt: kegyetlen meleg volt.
A következő kártyám egy 8800 GTS 512 volt (G92b). Nálam ment vagy 3-4 évet, utána a haverom használta még legalább dupla ennyi ideig, mire megadta magát (pedig hullós széria volt; mondjuk én az első perctől kezdve custom (AC) hűtéssel használtam (Gigabyte volt egyébként)).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#41489) keIdor válasza Yutani (#41486) üzenetére


keIdor
titán

Na ja, az FX-et nem is mutogatták. :DDD
Inkább meg sem történtként kezelik.
De minden gyártónál van/volt/lesz siker széria és bukó széria.

ATi-nál az R600 volt hasonló.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#41490) Jacek válasza b. (#41484) üzenetére


Jacek
veterán

Nade akkor ütötted az AMD a fogyi miatt, ez olyan mint 10 év fidesz után elmúltnyolcvévezni mert gyurcsány :D :D
Akkor is leszartam a fogyasztást meg most is :) Tőlem jöhet a tégla kerti grill, az jobban zavar hogy 600k lesz..... a 3080-at meg tolják rá a Ti-re... Mondjuk nem érint mert mindenféle képpen megvárom az AMD-t.

(#41491) keIdor válasza Jacek (#41490) üzenetére


keIdor
titán

Akkor lesz 600k, ha az 1400$ igaz.
Ha a 2000$, akkor 800k esélyesebb. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#41492) b. válasza Jacek (#41490) üzenetére


b.
félisten

most sokan ájuldoznak hogy egy csúcs kártya 300 watt fölé megy. Nem rég még középkategóriás kártya is volt olyan ami fölé ment, csak ennyi igazából.
A többivel( is) egyetértek a árazás aggasztóbb,de szerencsére ez egy hobbi, nem kényszerítenek engem hogy megvegyem bármelyiket : :N

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41493) Jacek válasza b. (#41492) üzenetére


Jacek
veterán

Egyet ertunk.

(#41494) do3om válasza b. (#41492) üzenetére


do3om
addikt

A fogyasztással pl Amd esetén nem az volt a baj hogy sok. Senkit nem érdekelne, árban minimális ha 100w a különbség a villanyszámla esetén.
A gond a kártyákkal volt, pl amikor azt gondolta elég a 6pin, itt gond volt a fogyasztás, de csak mert elbaszta. Aztán több karinál is a tuning, nem bírta hüteni semmi, de ha megoldották volna ezt senkit nem érdekel hogy zabál csak menjen. Aztán az alulméretezett gyári hűtések meg a magyarázkodás meg Abu féle mosdatás hogy 100 fok felett hatékonyabb a vrm. Na az ilyen nevetséges dolgok miatt lett fontos a fogyasztás, de ha úgy tervezik hogy bírja nem nézné senki.
Ha netán most az nv kari fogyaszt majd 350w-ot de az a tégla hűtő megoldja, nem szenved miatta hátrányt, netán húzni is lehet és 400w sem okoz gondot akkor elnézzük a fogyasztást. Persze Amd fanok jönnek majd hogy most is legyen fontos, de még kell érteni hogy az ottani karikon sok gondot okozott ahogy azt írtam.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#41495) b. válasza do3om (#41494) üzenetére


b.
félisten

vagy fordítva, most se legyen fontos :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41496) FLATRONW válasza do3om (#41494) üzenetére


FLATRONW
őstag

Én úgy vagyok vele, hogy amíg a legtöbbet fogyasztó kártyához a legnagyobb teljesítmény tartozik, addig nincs különösebb gond. Igaz volt ez GTX 480-ra is. Mindenki gunyolódott rajta, de teljesítményben odabaszott.
Persze jó dolog az alacsonyabb fogyasztás, és nem feltétlenül a villanyszámla miatt, hanem azért is mert gond esetén van hova nyújtózkodni, mint ahogy jelenleg az NV-nek.
Innen pedig szerintem csak javulás várható, a következő generációra csiszolnak a gyártás technológián, ahogy azt megtették a 2. generációs Fermiknél is.

(#41497) do3om válasza FLATRONW (#41496) üzenetére


do3om
addikt

Igen ez egy jó kiegészítő még. Csúcson nincs olyan hogy de sokat fogyaszt, hozzon akkor más olyat ha tud.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#41498) paprobert válasza do3om (#41497) üzenetére


paprobert
senior tag

+10% teljesítmény +1KW árán? ugye hogy van. :P

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41499) Yutani válasza FLATRONW (#41496) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha igaz a bődületes fogyasztás, akkor a 10 évvel ezelőtti GTX 480 tiszteletére lehetne most GTX 4080 az Ampere. Vajon meglesz most is a 20% előny a big Navihoz képest, mint anno az 5870-nel szemben?

#tarcsad

(#41500) gainwardgs válasza Yutani (#41499) üzenetére


gainwardgs
addikt

Simán, 20% elég kevéske lenne már :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.