Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41151) Cifu válasza syberia (#41150) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sok mozgásterük nem volt. Az Intelnél CXL még nincs, a CCIX megint csak az AMD-nél elérhető. Az Intel szépen zsákutcába futott, az nVidia pedig nem tehetett mást, fordult az AMD-hez.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41152) GeryFlash


GeryFlash
veterán

[TSMC to Open 5nm Factory in Arizona]
TSMC is elismerte hivatalosan a hírt. De mire kell 5nm 2024re amikor már 2 éve kint van a 3nm és kb küszöbön a 2nm tömeggyártás?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#41153) b. válasza GeryFlash (#41152) üzenetére


b.
félisten

Intelnek( is) fognak gyártani szerintem . Trump bácsi dob nekik egy kis adókedvezményt, ezt azt, oszt jó' van.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41154) Cifu válasza GeryFlash (#41152) üzenetére


Cifu
nagyúr

Először is az, hogy az ütemtervek szerint mit terveznek, az nem jelenti azt, hogy az úgy is lesz a gyakorlatban. Kérdezd meg erről az Intelt és a 10nm-es terveiket... :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41155) szmörlock007 válasza Cifu (#41154) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Jó, de ha mégis, akkor tény hogy addigra már a 3nm lesz legalább a tsmc-nél, de inkább már a 2 kerül lassan bevezetésre. Persze lehet, hogy az 5nm marad pár cégnek mert egyre drágul minden ahogy megyünk le.

(#41156) GeryFlash válasza Cifu (#41154) üzenetére


GeryFlash
veterán

TSMC-nek nem szokása csúszni, korábban a fórumozóknál is ment a károgás 2017 környékén hogy ja perszeee 7nm 2018ban meg majd rögtön rá 2-3 évvel 5nm... Aztán most jönnek az Apple chipek 5nm-en :)
A TSMC-t nem egy dilettáns, a részvényéseket kiszolgáló félidóta vezeti aki folyamatosan vonja ki a forrásokat a fejlesztés költségvetéséből, nekik rohadt nagy kockázat ha egy kicsit is botladoznának mert rögtön bukják a megrendeléseket a Samsunggal szemben. Bármibe fogadok hogy legkésőbb 2023-ban nem csak telefonokban de az AMD-től is fogsz látni terméket 3nm-en, szóval de, nagyon furcsa ez a 2024-es 5nm target.

b.: Ahhoz meg ez a waffer szám nagyon kevés. Bár abban igazad lehet, hogy bizonyos chipek gyártása valóban mehet ott, de például a teljes konzumer proceszorokké például nem, az Intel nagyon más volumen. De a cél valóban lehet ez.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#41157) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Akkor most hogyis van ez? 🙂
"Epic Games claims that Unreal Engine 5 Tech Demo can run with 40fps on RTX2080 notebook at 1440p"
[link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41158) Pug válasza GodGamer5 (#41157) üzenetére


Pug
veterán

Hat a linken levo source kicsit velemenyes :DDD

(#41159) imi123 válasza Pug (#41158) üzenetére


imi123
őstag

"Kicsit" :DDD

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#41160) Raymond válasza GodGamer5 (#41157) üzenetére


Raymond
félisten

Par napja a video megjelenesekor Kim Libreri (Epic Games CTO) ugyanezt mondta. Annyi az ujdonsag hogy az Epic Games China konkretabb infokat is adott a PC konfiguraciohoz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41161) GodGamer5 válasza Raymond (#41160) üzenetére


GodGamer5
addikt

Igen pont ezért kérdeztem,hogy most akkor most mi is a helyzet ezzel a Pc meg sem tudja mozdítani speciális ssd meg api stb nélkül a tech demo-t tézissel? Ahogy a cikk is írja, szerintem ez még nem feszegeti a ps5 speckó ssd-jének a határait, ezért gondolom egy táposabb nvme ssd is megbírkózik a feladattal.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41162) Raymond válasza GodGamer5 (#41161) üzenetére


Raymond
félisten

Dehogynem, azt irjak ott egy 970 EVO volt ott a laposban es a 2080 Mobile is passzol az asztali 2070S infohoz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41163) Sonja


Sonja
veterán

Nvidia reports quarterly revenue up 39 per cent YoY

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41164) Televan74


Televan74
nagyúr

,,Nagyon megharagudtak az NVIDIA-ra a befektetői"

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#41165) GodGamer5


GodGamer5
addikt

"AMD’s next-gen RDNA 2-based big ‘Navi 21’ GPU variants have been leaked, along with the RDNA 1 ‘Navi 10 refresh’ lineup"
[link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41166) Televan74 válasza GodGamer5 (#41165) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ha az AMD nem lesz képes a középkategóriában RDNA 2 -es kártyát hozni,akkor jövőre megyek RTX3060 -at venni. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#41167) Cifu válasza Televan74 (#41166) üzenetére


Cifu
nagyúr

Régóta bevált, hogy csak a csúcsra jön az új széria, és a közép szintre a korábbi széria reszelt változatai érkeznek. Ez azonban leginkább az RT miatt lehet fájó az AMD-nek. Ha érkeznek az RT-s címek, a zöldeknek lesz rá támogatást nyújtó kártyája középszinten is (legfeljebb nem 4K-ban tolja majd a user). A baj csak az, hogy ezt nyilván az árba is beleépítik....

Ebben az RT támogatás dologban rendesen belealudtak a pirosak...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41168) GodGamer5 válasza Televan74 (#41166) üzenetére


GodGamer5
addikt

Mondjuk egy 5700-as Radeont nem biztos, hogy érdemes lesz leváltani egy rtx 3060-ra. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41169) Cifu válasza GodGamer5 (#41168) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az árak és a képességek, illetve a polcra kerülés dátuma nélkül ez nettó találgatás csak.

Minden esetre az RT könnyen selling point lehet így a piacon...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41170) Petykemano válasza Televan74 (#41166) üzenetére


Petykemano
veterán

Én nem értem, miért lenne jó az AMDnek, hogy kb azonos méretű N10rf és N23 lapkákat is gyárt.
- Kivéve,.ha más gyártástechnilógián vannak. Ugye elvileg a matisse N7, a navi10 N7P volt. Ha az RDNA2 valami.mégfejlettebb cuccon jönne, érteném, hogy párhuzamosan megy.

De van, aki tudni véli, hogy jó okkal lesz így. Az RDNA2 N23 sokkalta jobb lesz.
Azt gyanítom, áremelés várható. A N10RF csak Kicsit lesz olcsóbb, mint tavaly a N10. Az N23 Pedig drágább lesz, mint tavaly az N10 volt. Így jut is, marad is.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#41171) GodGamer5 válasza Cifu (#41169) üzenetére


GodGamer5
addikt

Valóban csak találgatás, de sanszos, hogy a 3060-as egy 2070-nek fog megfelelni.
Az RT mondjuk nyomós érv lehet, feltéve ha tényleg akkorát fog fejlődni, mint amit eddig írtak róla itt a ph-n is.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41172) GeryFlash válasza GodGamer5 (#41171) üzenetére


GeryFlash
veterán

Inkább 2080 szintjén lesz.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#41173) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Az Nvidia mindig is oda fog b.szni az Atinak, fogadjuk el...

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#41174) keIdor válasza ericdrawen74 (#41173) üzenetére


keIdor
titán

Csak 14 éve nem használják már ezt a nevet, de köszönjük a szakmai hozzászólást.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#41175) Pug válasza keIdor (#41174) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem a bölcselete után kb zárható is a topic... :DDD

(#41176) ericdrawen74 válasza keIdor (#41174) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

:) A lényegen nem vàltoztat, hogy szakmai vagy nem. CIFU tudja mekkora Ati pàrti voltam. Egy gtx 1070-et hasznàlok a megjelenése óta és nem akarok visszatérni a màsik oldalra.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#41177) Devid_81 válasza ericdrawen74 (#41176) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem is kell at menj a masik oldara.
Viszont remenykedjunk, hogy az RDNA 2 mar jo lesz es melto ellenfele az nVidianak, kulonben az RTX 3xxx-nek olyan ara lesz, hogy mindenki sirni fog.
Es akkor konnyen meg Te is megtartod az GTX1070-ed amig megy. :U

...

(#41178) ericdrawen74 válasza Devid_81 (#41177) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

:R

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#41179) keIdor válasza ericdrawen74 (#41176) üzenetére


keIdor
titán

Senki nem tart pisztolyt a fejedhez.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#41180) PuMbA válasza Pug (#41175) üzenetére


PuMbA
titán

ericdrawen74: "Egy gtx 1070-et hasznàlok a megjelenése óta és nem akarok visszatérni a màsik oldalra."

Azért gondolom van az az indok. Ha mondjuk az AMD 3 év múlva 75%-os áron adná ugyanazt a teljesítményt, mint az NVIDIA, akkor váltanál :) Egyszer minden véget ér... az Intel is hogy összecsuklott.

[ Szerkesztve ]

(#41181) Cs1csó válasza keIdor (#41179) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam eddig mindig Nvidia + Intel páros volt, most új konfig lehet AMD + AMD vagy AMD + Nvidia
Az AMD proci fronton már bizonyított VGA fronton nem túl acélosak.

(#41182) keIdor válasza Cs1csó (#41181) üzenetére


keIdor
titán

Azért az 5700 XT jó áron megy.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#41183) Cs1csó válasza keIdor (#41182) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy benchmark oldal szerint kb. a 2060S-el van egy szinte és közel egy árban kaphatóak (kb. 140k)
Vagy elnéztem valamit? (nem nagyon vagyok képen a mostani kártyák pontos teljeítményével és egymáshoz viszonyított arányával.)
Ez alapján igazán "jó áron" számomra azt jelentené, hogy a konkurencia hasonló teljesítményű kártyájánál mondjuk 30%-al olcsóbban lehetne kapni.

Bár tény, hogy esztétikus egy kompletten AMD-s konfig.

(#41184) Jacek válasza Cs1csó (#41183) üzenetére


Jacek
veterán

Nézz ujabb és komolyabb bencheket 5%-ra van a 2070S től átlagos teljesítményben, plusz ki lehet fogni jó árakat én 2 hónapja vettem új 5700XT-t 113e huf-ért, nem otthon. Ha ennél mutatsz jobb ajánlatot NV oldalról akkor megveszem :)

Valtani BigNavi vagy 3080/ Ti fogja váltani ha tudja a BigNavi a 2080Ti +20% akkor valszeg az, ha a 3080Ti tudja a +40%-ot és nem 1500Dollár akkor az :)

[ Szerkesztve ]

(#41185) Cs1csó válasza Jacek (#41184) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

Köszi ilyen infókra voltam kívácsni így már értem.

(#41186) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Szerintem sokaknál lesz vízválasztó a RT teljesítmény, hiszen lassan a játékokban feature lesz. Az 5700 széria ár/értékben már egész jó, amíg a RT szóba nem kerül, és ugye az új UE5 tech is valószínűleg előbbutóbb standard lesz, szóval az ott mutatott teljesítmény is lehet mérvadó.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#41187) GodGamer5


GodGamer5
addikt

"Here is the final version of the Unreal Engine 5 Tech Demo “Temple” recreation in Unreal Engine 4.25"
[link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41188) smc válasza GodGamer5 (#41187) üzenetére


smc
addikt

“Final environment Inspired by ue5 demo‬ this is only for portfolio so it is not a remake or what ever it will never be the same as ue5 as i am not using billions of billions of polygons but LOD 0 megascans assets with 8k textures or my computer would have catch on fire there is no ingame as fps is very low it is only for cinematic used rtx2070maxq 32gbram i9 8core just to clarify things thanks.”

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#41189) GodGamer5 válasza smc (#41188) üzenetére


GodGamer5
addikt

Azért így is elég ütős lett.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41190) FLATRONW válasza smc (#41188) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ha jól értem, akkor ezek helyet RT van, ami megöli a sebességet.

(#41191) Shing válasza FLATRONW (#41190) üzenetére


Shing
őstag

Nem használ milliárdnyi poligont, de a LOD rendszer le van tiltva, megascan-es assetekkel, 8k textúrákkal. Plusz van RT is. Szóval nem csoda ha játszhatatlan.
Screenshotokon nagyon szép, ügyes hogy ilyen gyorsan megcsinálta. De szerintem láttunk már szebb rendereket is.

(#41192) b. válasza Shing (#41191) üzenetére


b.
félisten

Plusz szerintem értelmetlen, az Ue5 ben pont azok az eljárások a lényeg amiket ő helyesíteni próbált a 4.25 ben más módszerekkel ráadásul az UE5 állítólag szépen fut egy olyan vassal ami nála játszhatatlan eredményt produkált. Értelmetlen így.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41193) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Az UE5 hatalmas előnye lesz, hogy egy gyors SSD-vel elvileg nem csak a töltési idő lesz a fele, hanem a geometriai részletesség lehet a többszöröse. Ha egy 2070S-el 40-60 FPS-el ment a demo akkor nem kizárt, hogy egy 3070 teljesítménykategóriájú VGA-val meglehet a stabil 60 FPS is. Szerintem az UE5 demoban látott látvány a csillió poligonnal és a dinamikus GI-al szoftveres RT-el egyelőre tetszetősebbnek tűnik a hardveres RT-nél.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#41194) paprobert


paprobert
senior tag

Navi10
10.3MRD tranzisztor
251 mm2
41 millió tranzisztor/mm2

Ampere A100​
54.2MRD tranzisztor
826 mm2
65.6 millió tranzisztor/mm2

A 7nm és a 7nm EUV között alapból nincs ekkora különbség.
A Navi high performance, az Ampere EUV high density lenne?

Ill. megtörténhet, hogy az AMD bő másfél éves tapasztalatát a 7nm-es node-dal elsőre meghaladta az Nvidia?

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41195) Petykemano válasza paprobert (#41194) üzenetére


Petykemano
veterán

Hogy a különbség miből fakadhat egész pontosan, azt nem tudom, de az utoljára kijött Renoir is 65Mtr/mm2 értékkel rendelkezik. Tudtommal az sem EUV

Abu elmondása szerint a navik N7P, a matisse CCD viszont N7 eljáráson készültek. Utóbbi vmi 52Mtr /mm2

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#41196) b.


b.
félisten

[Nagyon erős negyedévet zárt az Nvidia ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41197) Abu85 válasza Petykemano (#41195) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A cache-ből. A gyorsítótárakat miatt lesz nagy a tr/mm2.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41198) Petykemano válasza Abu85 (#41197) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez a Renoir esetében nem magyarázza. Ott épphogy meglehetősen kevés a cache.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#41199) Abu85 válasza Petykemano (#41198) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért 13 MB-ot nem neveznék kevésnek. És akkor még a CPU/GPU L1-eket nem is számoltam.
A Navi 10-ben például 4 MB L2 van.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41200) Petykemano válasza Abu85 (#41199) üzenetére


Petykemano
veterán

Rendben.
De akkor a Matisse CCD miért lóg ki a sorból? Abban közel annyi cache van, mint az Ampère lapkán, sőt a lapka nagy részét a cache teszi ki egy tizedakkora lapkán. Mégis kisebb a tranzisztorsűrűség. Az mitől van?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.