Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41601) TTomax válasza Jacek (#41600) üzenetére


TTomax
nagyúr

GS-t kellene nézni... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41602) Jacek válasza TTomax (#41601) üzenetére


Jacek
veterán

Az ok, csak ki volt emelve hogy a 17k pont összpontszám :D előző leaken.

(#41603) TTomax válasza Jacek (#41602) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát ebből csak annyira lehet következtetni,hogy nem ugyanaz volt a proci...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41604) -STALKER-


-STALKER-
lelkes újonc

AMD’s Next-Gen Radeon RX 6000 Series ‘RDNA 2’ Graphics Cards Alleged Benchmarks Leak Out, As Fast As A Stock RTX 2080 Ti

[link]

(#41605) Laja333 válasza -STALKER- (#41604) üzenetére


Laja333
őstag

Ha ez a "kis" Big navi akkor elég jó. A nagyobb akkor tényleg a 3080 nyakán lehet.

(#41606) b. válasza Jacek (#41600) üzenetére


b.
félisten

16,7 és 17,2 K ezen .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41607) Malibutomi válasza GodGamer5 (#41599) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez alapjan a 3080 3DMark-ban kb 25%-al gyorsabb mint a 2080ti es 30%-al fogyaszt tobbet....egyre jobb.

[ Szerkesztve ]

(#41608) Jacek válasza b. (#41606) üzenetére


Jacek
veterán

Ahamm a game score az annyi nezd meg alatta az osszpontszamot.

(#41609) b. válasza Jacek (#41608) üzenetére


b.
félisten

azt hiába nézed, a gamescore számít,ha a GPU ra vagy kíváncsi nem pedig az egész endszer teljesítményére.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41610) b. válasza Malibutomi (#41607) üzenetére


b.
félisten

nem unod még? :(
Várjuk meg mit tesz le a gyártód aztán örüljünk, hogy ha 250 wattból hozza a 3080 teljesítményét,mert ezek szerint azt minimum elvárhatod tőlük ..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41611) TTomax válasza b. (#41610) üzenetére


TTomax
nagyúr

Háát...távol álljon tőlem bárki megvédése,de ez a VS topic ahol a fanyalgásoknak igenis helye van. :D

Valóban nem tett jót a samsung 8nm-e a perf/wattnak viszont az már így előre meg merem jósolni,hogy brutálisan húzhatóak lesznek ezek a kártyák,illetve lehetnek mert nekem nagyon úgy tűnik,hogy a 3080 ismét olyan power limites lesz,hogy csak a shunt mode segít rajta,már aki bevállalja,mert a bios lockolva lesz az máris borítékolható.Egy vga lesz csak ahol engednek mindent,és az a 3090 brutál áron (hogy klasszikust idézzek qrva gyors lesz qrva drágán :DDD )... arra nem is lesz az AMDnek kb semmiféle válasza,de oda a 3070/3080köré megérkezhetnek...persze csak mire már mindenki bevásárolt... ;]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41612) kwzatz


kwzatz
őstag

Jó kis cikk és logikus, amit ír. Érdemes elolvasni:
Nvidia's Ultimate Play
Ezekről a szuper Nvidia árakról én is úgy gondolom, hogy ilyen formában "túl szép, hogy igaz legyen". :D

(#41613) Malibutomi válasza b. (#41610) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Faj valami? Osszefoglaltam ami a linken lathato.

Vagy csak azt szabad beirni ha jol neznek ki a szamok?

(#41614) b. válasza Malibutomi (#41613) üzenetére


b.
félisten

igen az hogy az Nvidia találgatósba is meg itt is ezt olvasom tőled hogy perf/ watt és fogyasztás. miközben közismert AMD fanként a Furynál, veganal /290 nél ezek mellékesek voltak .a 95 fokos GPU nem számított és hasonló apróságok,csupán visszaolvasva a neved alatti kommentekre. Ezt nem értem illetve értem.
Tehát várjuk meg szépen mit tud hozni az AMD majd 7 nm@ 3. körös übertapasztalt gyártásból aztán utána meglátjuk lesz e érdemi fejlődés a konkurenciához nézve, mert a jelenleg piacon lévő kártyájuk a 12 nm-s Nvida kártyákkal vesenyez 7 nm-n és az utóbbi 6-7 évben nem is volt olyan generáció ami jobb lett volna náluk.
Nvidia bevállalta az olcsóbb /roszabb Samsung gyártást, gondolom okkal, ez a következménye. DE az is biztos, hoy Samsungnak ez egy über nagy lehetőség hogy fejlődjön ilyen összetett és nagy GPu-k gyártásában.
Ez majd hoz némi előnyt godolom most AMD nek,de hogy nem fog számítani a különbség abban biztos vagyok. ha hozza a 3080 teljesítményét akkor optimistán 280 wattot jóslok , ha ennyiből csak 10 % kal lasabb akkor már nincs szignifikáns különbség A 3080 320 wattjához szóval kíváncsi leszek mit hoz a navi teljesítményben és fogyasztásban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41615) Malibutomi válasza b. (#41614) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Bocs hogy leirom a velemenyem, miutan az NV elvileg jobb node-ra elorelepve meg 1.9X perf/wattot belengetve a diakon az eddigiek alapjan gyakorlatilag annyi javulast ert el hogy a kartyak pont annyival tobbet fogyasztanak mint amivel gyorsabbak.

Elnezest hogy csunyat mondtam a balvanyodra igerem tobbet nem teszem.

[ Szerkesztve ]

(#41616) b. válasza Malibutomi (#41615) üzenetére


b.
félisten

meg lett neked konkrétan magyarázva már az Nv találgatósban hogy értették. Az nem gond hogy leírod 1x vagy 2x ugye.
[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]
[link]
amúgy itt a magyarázat ismét, mit jelentett az 1.9. [link]

És ez mellett leírom, hogy igazad van, nem történt számottevő előrelépés fogyasztás terén valóban( azért a 3070 még hozhat) de cserébe ár / teljesítményben és teljesítméynben igen ami elég fontos szám az elöbbi melett.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41617) Malibutomi válasza b. (#41616) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Tudom mit jelent...azt is mind tudjuk hogy az NV azert irta ki szep nagy betukkel hogy a hozzanemertoket beeetessek..az hogy nezett volna ki a dian hogy 8nm process. 0% improvement in perf/watt?

Megegyszer..a negativ velemeny is megoszthato a forumon, aert forum. Ha jon eg hir leirom a velemenyem. Ujfent bocsanat hogy rosszat mondtam a tevedhetetlen nvidiara, gyorsan gyujtok ertuk egy gyertyat

[ Szerkesztve ]

(#41618) b. válasza Malibutomi (#41617) üzenetére


b.
félisten

igen én is írtam hogy marketing rizsa,de igaz abban a kontextusba ahogy leírták így mellékes.Meg kell élniük a marketingeseknek is mindkét cégnél.

értem én, csak jó lenne figyelmbe venni hogy jelenleg nincs ennél jobb ilyen sebességben.
Én is egy véleményt írtam hogy már sokadszor olvasom tőled ezt, ennyi. Ettől nem kell meghatódnod hogy engem zavar ,leírhatod még 100x, én meg leírhatom hogy unalmas olvasni 100x :DDD

Amúgy majd meglátjuk mit dob rá a konkurencia nekik.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41619) Laja333 válasza kwzatz (#41612) üzenetére


Laja333
őstag

Tényleg érdekes cikk. Valószínűleg a "bányászok viszik az Amperéket" álhír is ezt a teóriát segítené elő.
Meglátjuk. :)

(#41620) b. válasza kwzatz (#41612) üzenetére


b.
félisten

Ez egy mocskos húzás amúgy, ezért ha nem kapok FE kártyát ki fogom várnia Big navit.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41621) Jacek


Jacek
veterán

Erdekes volt a cikk, valami lehet is benne.
Foleg ahogy latom 16-an lesz FE NDA lejarat es ugye 17-en lehet venni mindent ha van de nem lwsznek tesztek az AIB kartyakrol az ugy vicces, en veszek 60napos nyitttal nem jo megy vissza joccakat :DDD

(#41622) b.


b.
félisten

[Nvidia Close To Buying ARM for $40 Billion: Report]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41623) Pipó válasza b. (#41618) üzenetére


Pipó
őstag

Már nekem is sok ez a károgás, de ha egyszer savanyú a szőlő és nem tudja feldolgozni. Ezért van nálunk ennyi öngyilkos, én be is tiltanám az NV kártyákat. ;]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#41624) szmörlock007 válasza b. (#41622) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

(#41627) nubreed válasza Malibutomi (#41607) üzenetére


nubreed
veterán

Én ezeket a leakeket mind kamunak tartom az nda lejártáig. Szóval tőlem bármit kiposztolhatnak, majd ha 16-án megjönnek a hivatalos tesztek, onnantól lesz releváns a dolog. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41628) Abu85 válasza nubreed (#41627) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az speciel igaz, amit írtak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41629) nubreed válasza Abu85 (#41628) üzenetére


nubreed
veterán

Na kíváncsi leszek most már nagyon. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41630) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ok csak meg egy szoszenet ide NAvi vs Ampere:

Ha a Navi nem jo akkor az NV miert nem hozott csak 30-40% elorelepest es normalis fogyasztast?
Miert kellett a kartyaikat kifacsarni a vegletekig 320-350W-ra es tegla meretu hutoket tenni rajuk emiatt?

Engem ez komolyan erdekel. Mert siman megtehettek volna hogy 10% al kevesebb elorelepest hoznak az is teljesen okes lett volna a megszokott 250-275W keretbol. De nem tettek.

(#41631) Abu85 válasza Malibutomi (#41630) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Konzolról tudnak számolni, tehát nyilván van egy elképzelésük arról, hogy mit tudhat az AMD generációja.

Viszont a fogyasztás valószínűleg független ettől. Ott elvileg azzal van probléma, hogy maga a dizájnkönyvtár, amit az NV használ egy high density lib. Ezeknek a tipikus előnye, hogy egységnyi helyre több tranyót engednek építeni, de ennek az ára, hogy rossz lesz a fogyasztási karakterisztika. Emellett nem tudni, hogy a Samsunggal milyen szerződést kötöttek. Nem biztos, hogy a Samsung olyan jó kihozatalt tud ezeknél a nagy lapkáknál, hiszen akkora tapasztalatuk azért ebben nincs. És általában jellemző, hogy nem a lapka lesz fizikailag hibás, a 8 nm itt azért túl kiforrott, hogy ilyen gondja legyen, viszont nagy lehet a variancia az egyes lapkák között, amiket gyártanak. Ez szokott lenni a tipikus gond a nagy lapkáknál. Ilyenkor úgy kell kialakítani a specifikációt, hogy ezt a varianciát azért tervezd bele a kihozatalba, hogy minél több waferen található lapka felhasználható legyen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41632) Ragnar_


Ragnar_
addikt

(Szerk. látom másnak is eszébe jutott valami hasonló)

Én mindenképp megvárom a vásárlással a Big Navi részleteket, max utána beruházok egy 3070-re, ha nem úgy sikerült, ahogy tippelték, bár szerintem nem biztos, hogy véletlen, hogy ekkorát ugrott a 3000-es Nvidia sorozat, ha pl. a teszben a kissebbik BigNavi a 3070 szintjén van, lehet, hogy ők már tudtak valamit, hogy kell az a +60%, ha meg akarják fogni a BN-t a teljesítményszegmensekben.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#41633) Petykemano


Petykemano
veterán

Két elméletem is van, hogy az Nvidia miért vehette meg az Arm-t. A kettő nem mond ellent egymásnak.

1)
Túl a zsíros szerver bizniszen, amit mindenki tud, de azt is tudja mindenki, hogy azért azt le lehetett volna fedni licenceléssel is, Az nvidiát valójában nem a hardvergyártás motiválja.
Sokan várnak ezzel váltást például a MS és Sony valamelyike részéről Arm+Nvidia összetételű konzolra. Bár nem állítom, hogy ez nem történhet meg, de az nvidiának szerintem nem ilyesmi a célja.

Az nvidiának van a Geforce Now nevű cloud gaming szolgáltatása. Azt biztos minden cég látja, hogy hatalmas üzlet van a micropaymentekben, illetve a szolgáltatási előfizetésben. (A cloud mellett szól az, hogy az előfizető olcsóbban megússza, mintha egyszerre kéne egy nagy hardverbe beruháznia és a hardver gyártójának/üzemeltetőjének is olcsóbb, mert jobb a kihasználtság)
A Sony és a MS is tart efelé, a Googlenek ott a Stadia és lehet, hogy van/lesz még egy két játékos.

Az világos, hogy a cloud gaming egyik rákfenéje a késleltetés. Már régóta spekulálok arra hogy a cloud gaming nagy találmánya majd az lesz, hogy az igazán jó élményhez szükség lesz egy nem túl erős kliensoldali eszközre. (egy konzolra, mint amilyen az nvidia shield)
Nem azért, hogy azon fusson a játék, hanem azért, hogy a végponti műveleteket azon lehessen elvégezni:
- A szerver alacsony felbontásban, tehát gyorsan, alacsony késleltetéssel generálja a képkockákat, amik mivel kisméretűek, ezért gyorsan, alacsony késleltetéssel jutnak el a végponthoz.
- A végponton viszont szükség van egy olyan (DLSS-képes) eszközre, ami elvégzi a képminőség feljavítását, felskálázást, stb-t

Ez biztosan
- lényegesen jobb késleltetést
- jobb minőséget (4K, vagy RTX) ,
- az alacsony felbontáson való képgenerálás miatt alacsonyabb működtetési költséget
- alacsonyabb és olcsóbb internetkapcsolatot igényő szolgáltatást
eredményezne minden más olyan versenytárshoz képest, akik hagyományos módon eredeti méretben és minőségben közvetítik a képeket.

Ilyen kliensoldali készülék persze lehet egy konzol, egy tévé vagy akár egy telefon is.
Az Nvidiának egyrészt azért kell az Arm, hogy ezt a funkciót, ami az ő szolgáltatásához kötődik ne csak egy általa gyártott készükkel lehessen megkapni, hanem ingyen odaadja minden Arm készülékbe. Így az arm készülékeken a GFN cloud gaming szolgáltatás minden másnál lényegesen jobb lehet.

Amije nincs az Nvidiának és fontos a késleltetéshez, az a peremszerver. (vö Google, MS)
Az Nvidia már most is partneri viszonyban van számos kábel/internet szolgáltatóval.
A másik ok, ami miatt az Arm kellhet az Nvidiának az pedig az, hogy kvázi ingyen adjon ARm szervereket Geforce kártyákkal kábel/internet/szerverhosting/cloud szolgáltatóknak, akik a szerverek elhelyezését végzik és ennek költségeit viselik, cserébe rendelkezésükre bocsátja a GFN által nem használt erőforrásokat. Így az nvidia is peremszerverekhez jut, miközben építi az arm szerverek iránti igényt.

2) A TSMC kezd eléggé monopol helyzetbe kerülni. Előbb utóbb elkezdheti felverni az árakat, ha nagyon elhúz a Samsung mellett, aki gyakorlatilag az egyetlen bérgyártó, aki versenyképesnek mondható technológiával talpon maradt.
Ha a TSMC monopol helyzetbe kerül, akkor levarrhatja a teljes félvezető iparágról a profitot.

Az Nvidia most a Samsung gyártósoraira "kényszerült". Világos persze, hogy ez nem olyan kényszer, hogy kiszorult, hanem osztott-szorzott és úgy gondolta, így jobban megéri, vagy fogalmazhatunk úgy is, hogy nem akarta megfizetni azt az árat, amit a TSMC mondott.

Pletykák még szóltak is arról, hogy az Nvidia a Samsunggal való kacérkodással próbálja árcsökkentésre bírni a tSMC-t, aki viszont a végén azt mondta, köszi szépen, nélkületek is tele a gyártósor.

A tendencia arra vonatkozólag, hogy lassan mindenki lemarad a TSMC mögött világosan látható.
Az Arm jellemzően egy új proci bemutatásakor a TSMC-n tesztgyártott, vagy legalábbis oda tervezett lapkával demózza az előrelépést.

A kérdés az: vajon megér-e az Nvidiának $12b dollárt és "néhány" saját részrvényt, hogy átterelje az ARM licencelőket (ugye nyilván nem feltétlenül kell itt a top cégekre gondolni, mint az Apple) a Samsunghoz és ezzel többek között letörje a TSMC árait?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#41634) Abu85 válasza Petykemano (#41633) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha a cloud gaming számítana, akkor az NV ennyi pénzt olyan világszintű hálózati infrastruktúra fejlesztésébe ölt volna, mint amilyen van a Google-nek és a Microsoftnak. És itt nem a szerver telepítése a lényeg, hanem az, hogy rakjál mögé egy szolgáltatást. Például a Google keresőt, mert attól, hogy kiépíted a szervert, még nem fog állandóan működni. A Google azért van előnyben, mert nekik ott a szervereket igénylő keresője, és a szabad kapacitásukat elhasználják cloud gamingre.

Na most egy szolgáltató nem fog csak azért szervereket kiépíteni, hogy legyenek, mert akkor nem működnek. Muszáj valami szolgáltatás rájuk, mert a cloud gaming időszakos, tehát amíg nem játszanak elég sokan a peremhálózaton, addig a szerver minden percben egyre több veszteséget termek. És itt mindegy, hogy ARM procit adnak-e ingyen, akkor sem fogják megépíteni, ha azt a tetemes veszteséget le kell nyelniük.

A TSMC nem veri fel az árakat. Van kapacitás, kiírják licitre, és aki többet fizet, az viszi. Ez sosem fog változni, mert a TSMC-nek elemi érdeke, hogy a gyárai teljes kapacitással működjenek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41635) nubreed


nubreed
veterán

Baj van a PS5 -be szánt AMD chippek gyártásával? Épp most olvastam, hogy nem fog tudni annyit leszállítani a Sony mint amennyit szeretne, kb csak a felét, az AMD miatt.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41636) Abu85 válasza nubreed (#41635) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Simán leszállítanak tízmilliót, ami eleve a tervek kétszerese. Egy hete még azt mondták, hogy minden a legnagyobb rendben.

Nem mellesleg ugyanazt a dizájnkönyvtárat használja a PS5 és az XSX/S, amit a Renoir.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41637) b. válasza Petykemano (#41633) üzenetére


b.
félisten

tegnap a másik cikk alatt már leírtam de ide is beteszem beidézem, hogy szerintem nvidiát a cloud gaming és maga a Mobil piaci bevétel másod-harmad sorban érdekli csak :

"
Hogy őszinte legyek és lehet hogy ez most oltári nagy szamárságnak tűnik, de én azt gondolom Nvidának az ARM mint olyan és a nyílt licenszeik a mobil szegmens stb egy pozitív hozadéka a valódi terveiknek ,mellékvágány csak. nem érdekli annyira , mint sokan gondljuk szerintem. ( persze igen, csak nem elsődlegesen)
A valódi céljuk szerintem egyébként az, amit írsz, csak nem egészen úgy .
Ez is csak egy vélemény ahogy én gondolom:
Egy komplett ökoszisztémát kialakítani szerver és exascale vonalon kizárolagos( és így ahogy írod a másik két versenytárs elött zárt ) rendszerben.
AMD és Intel az X86-64 vonalon építkezik és hülye lenne késöbb beengedni Nv-t pusziért és Nv is hülye lenne tőlük függni, hogy bejuthasson egy egy zsíros exascale/ A.I. projektbe.
Magyarul lesz egy külön rendszere ,amiben olyat tud kínálni, amibe a másik két fél nem tud bejutni, az ARM alapú szerverekbe és porjektekbe amihez Nv kialakít egy rendszert és ez fordítva is igaz , onnentól felejtős lesz az, hogy X86 rendszerekbe ő bejuthasson az AMD / Intel mellé. Ez a mostani nyílt , szabadon licenszelhető rendszerben nem lenne megvalósítható.
Intel mellé még addig igen, míg Intel nem dobja piacra a saját gyorsítóit.
Mit eredményez ez?
Azt hogy egyik cég sem lazíthat mostantól. Nvidának úgy kell fejlesztenie mind a CPU és mind a GPU vonalát hogy az előnyősebb / gyorsabb legyen az AMD és Intel X86 konfigurációinál.
Intel nagyon gyorsan kénytelen lesz olyan GPu-t / gyorsítót fejlszteni ami ütőépes lehet AMD és Nvidia termékeivel, ha nem, akkor gyakorlatilag végük, mert Nvidia nem fog adni nekik gyorsítót a CPU-k mellé és AMD sem.
Magyarul a nagy összeborulás az AMD vel és így az Nvidia kizárása hamarosan visszájára sül el Intelnek, ha nem lép SOS mind GPu, mind CPu fronton, mert a versenytársak elötte járnak már GPU vonalon évekkel és CPu fronton is AMD, de ARM sincs elmaradva.
AMD x86 vonalon kénytelen Intelt szemelött tartani, tehát így az helyett hogy 3 szereplős lenne az x86 piac 2+1 szereplős és elkülönült lesz egy vonal. Szerintem ez egy nagyon okos húzás Nvidiától, mert elszakad a két licensztulajdonsotól, mert bármit lép azt x86 részen kell ellensúlyozni a másik két gyártónak, és ez fordítva is igaz,de neki nincs konkurenciája a saját architektúráján egyelőre és nem fogja beengedni se AMD-t se Intelt bizonyos fejlesztésekbe, vagy biztosít nekik licenszet és cserébe kér X86-64 et.( ezt amúgy kétlem)
Szóval egyszerre kockázatos és szeniális dolog ez, de egy olyan piacot céloznak meg vele(a szerver piac 90 % része még mindíg Intel) ami lassan el kezd felosztódni,2-3 éven belül Intel elveszti a dominanciáját és ez egy akkora pénz, ami onnan lehullik, amekkora simán ellensúlyozza ezt a rizikot, ha bejön.
Ez mellett az ARM mobil fejlesztései lehetnek nyitottak és fent vázolt forgatókönyvet pár bizonyos rendszerre ami saját fejlesztés lesz ,fogja Nv bevezetni azt gondolom."

Továbbra is azt gondlom, hogy egy taktikai húzás volt, hogy komplett renszert kínáljanak, ne kelljen függniük a másik két cég x86-64 licenszétől és közben tőlük elzárt rendszert építsen ki, amiben a másik két cég nem tud belenxyúlni és résztvenni benne. Ezt ha nyít forráskódon probálja meg nem tudná végrehajtani.
Intel került így a legnagyobb szarba amúgy, mert most kell az a Xe gyorsító, jobban mint bármikor...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41638) Petykemano válasza b. (#41637) üzenetére


Petykemano
veterán

"Egy komplett ökoszisztémát kialakítani"

De ezt megtehették volna akár magok, akár az ISA licelcelésével. Az apple és ígéretben a nuvia is olyat csinál, ami meghaladja az x86 lehetőségeit, de arm alapon bárki utánuk csinálhatná, de nem az arm csinálta ezért nem áll mindenkinek rendelkezésére.
Mindezt úgy, hogy nem kellett hozzá megvenni az armot.

Ha az arm az ISA vagy más miatt tényleg jobb, mint az x86 és nyitott marad, akkor bárki más utánacsinálhatja arm alapon. Tehát máris nem annyira zárt. Gyorsítót meg adhat akár az amd akár az Intel CCIX vagy CXL alapon. Kivéve persze ha itt is zárás történik, de akkor azzal minden más gyorsító is kizáródik, (PEZY)
De szerintem ehhez nem kéne megvenni az armot.

Tehát a célt értem, amit mondasz és egyet is értékek vele, azt az okot keresem ami miatt muszáj volt a felvásárlás, nem volt elég az ISA.

Pl ha az ISA felett akar kontrolt gyakorolni, mondjuk valahogy integrálni az arm ISAba a CUDA-t? Vagy kikúrni a CCIX-et és az NVLInket szabvánnyá tenni. És akkor ha arm szerverprocit gyártasz, akkor ahhoz vagy nvidia gput veszel,.vagy licenceled az nvlinket (pl FPGA gyártók)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#41639) Yutani


Yutani
nagyúr

NVIDIA's Ultimate Play

Kíváncsi leszek, bejön-e ez a forgatókönyv.

#tarcsad

(#41640) b. válasza Petykemano (#41638) üzenetére


b.
félisten

attól hogy ők megtehetik, megteheti ezt Intel is ha csak Licenszelnek.
De így ARM alapon nem lesz minden nyitott,a szerver és HPC vonal és Nvidia saját fejlesztései i az így kialakított speciális magok és architektúrák vagy akár alaplapok nem lesznek nyitottak. Az hogy lesznek bizonyos dizájnok, amik licenszelhetők az nem jelenti azt hogy mindent ki kell adnia Nvidiának és az így összeálítot gyorsítók biztos nem lesznek nyíitottak se az összeköttetés amit ahhoz fognak használni.
Ez még minimum 3 év szerintem, de inkább több amúgy a véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41641) nubreed válasza Yutani (#41639) üzenetére


nubreed
veterán

Ezt már linkelték az nV találgatósban is. Hát az nVidiát ismerve, pont erre játszanak, be fog jönni ez a forgatókönyv ($$$). De meglátjuk.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41642) Petykemano válasza b. (#41640) üzenetére


Petykemano
veterán

"Nvidia sees an opportunity to sell its AI chips and graphics chips to Arm’s customers, too. “If we could leverage their business model, if we could stand on the network they’ve created and take the technology we’ve invented and put it into that channel and make it available to their thousands of partners, the economics for us would be incredible,” Huang said. "

[link]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#41643) Yutani válasza nubreed (#41641) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az az érdekes, hogy nem volt különösebb felháborodás. Pedig ha valami, akkor ez okot ad rá.

#tarcsad

(#41644) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A DF már letesztelte a 3080-at, nagyon b@szó lett a kártya! :C [link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41645) Pug válasza GodGamer5 (#41644) üzenetére


Pug
veterán

[TPU teszt]

Hát én speciel ezért nem adtam volna el a 2080Ti-met... :N

[ Szerkesztve ]

(#41646) Yutani válasza Pug (#41645) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát 230k-nál drágábban újonnan már nem ér többet a 2080 Ti, használtan pedig 160k-nál (csak levontam az Áfát és 10%-ot a 230k-ból), ha van rá még elég gari.

#tarcsad

(#41647) Laja333 válasza Pug (#41645) üzenetére


Laja333
őstag

Kitguru review alatt panaszkodik valaki, hogy annyiért vált meg a 2080ti-től, amennyibe a 3080 kerül és hogy elégedetlen...
De ha belegondolsz ez azt jelenti, +30% teljesítményt kapsz abból a pénzből., szóval nem látom a problémát.

Azt most ne keverjük ide, hogy anno dupla annyit adott ki érte. :)

(#41648) Pug válasza Laja333 (#41647) üzenetére


Pug
veterán

Mármint amennyibe a minimális készlettel terjesztett FE verzió fog kerülni... :U

(#41649) Petykemano válasza Pug (#41648) üzenetére


Petykemano
veterán

Ezt meg hogy érted? Eddig mindig a FE verzió volt $100-ral drágább, nem?
Mi változott ezúttal?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#41650) b. válasza Petykemano (#41649) üzenetére


b.
félisten

Most a legolcsóbb lett a legjobb hűtéssel talán nincs 100 $ felár.,de nincs elég készlet belőle. Az AIB kártyák meg nem MSRP áron mennek. Azaz a meghírdetett MSRP ár így, hogy nincs FE elég ,egy marketing érték, a valós árak 720-750 € tól indulnak de a jobb modellek 800 +.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.