Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) CsonkaImo válasza Abu85 (#8400) üzenetére


CsonkaImo
addikt

A következő Mantle-hez lesz új követelmény hardverek terén, vagy csak marad a GCN? Lehet erről tudni valamit?

(#8402) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Annyira félek hogy 1 millióba fog kerülni egy 390X Crossfire...A Titan Z után...

(#8403) Abu85 válasza CsonkaImo (#8401) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínűleg lesz, hiszen a hardver fejlődik. De a legnagyobb igény most tényleg az új shader nyelv. Annak pedig mindegy a hardver.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8404) Thaddeuss


Thaddeuss
tag

(#8405) Crytek válasza Thaddeuss (#8404) üzenetére


Crytek
veterán

Ez most nagyon jól hangzik vagy csak szimplán jó (nem értek hozzá nem tudom mit kell nézni azt értem mivel több ,de amiben kevesebb az mitől vagy az a jobb? :O

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#8406) gbors válasza Thaddeuss (#8404) üzenetére


gbors
nagyúr

igen, az elmúlt 2-3 évben többször is :) egy ideje az összes új Radeon chip kapcsán felmerül ez a pletyka - statisztikai alapon egyre valószínűbb, hogy most már eltalálják.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8407) Dtomka válasza Crytek (#8405) üzenetére


Dtomka
veterán

2x kellett nekifutnom h megértsem.... :U

Mivel még nincsenek tesztek , így nincs mit mihez hasonlítani. A lényeg, hogy nagyobb teljesítmény és kevesebb fogyasztás...reméljük nem csak marketing.

(#8408) bbTamas77 válasza Abu85 (#8400) üzenetére


bbTamas77
aktív tag

Tehát ha jól értem, ha kiakarják használni a Mantle-ban rejlő lehetőségeket, hogy sokkal hatékonyabban működő effekteket írhassanak, akkor ehhez feltétlen bekel vezetni egy új nyelvet.

De ez megint idő, mire megtanulják az új nyelvet a fejlesztők.

(#8409) Bici válasza bbTamas77 (#8408) üzenetére


Bici
félisten

Ha minden időt igénylő problémától megijedne az iparág, akkor még a mario-nál és a 286-osnál tartanánk.
Igen az változáshoz idő kell.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8410) Abu85 válasza bbTamas77 (#8408) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Erről még kevés infó van. De az biztos, hogy a legtöbb fejlesztőnek most egy új shader nyelv a kívánsága. Mivel a Mantle pont azért létezik, hogy ezeket az extrém kívánságokat teljesítsék, ebből majd idővel lesz valami.

(#8406) gbors: És majd jön a cikk, hogy na ugye, hogy mi megmondtuk. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8411) TTomax


TTomax
nagyúr

Hirtelen megcsappant a 290/290X készlet ahol vásárolni szoktam... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8412) Crytek válasza TTomax (#8411) üzenetére


Crytek
veterán

Zúzzák be őket ;]

Next PC Upgrade: 2022

(#8413) szacsa33


szacsa33
tag

[link]

Élénkül a piac. :C

Lesz az aprón olcsó 970-n jövőre.

[ Szerkesztve ]

szacsa

(#8414) Crytek válasza szacsa33 (#8413) üzenetére


Crytek
veterán

Kifejtenéd mire és hogy érted? Mert linkelted a VGA árlistát melyiket nézzük vagy mivan?

Next PC Upgrade: 2022

(#8415) szacsa33 válasza Crytek (#8414) üzenetére


szacsa33
tag

Ja bocs![link]
Benéztem a linket.

[ Szerkesztve ]

szacsa

(#8416) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Kezdődik az árcsökkentés. Kérdés ebből mi lesz itthon..
[link]

(#8417) rocket válasza DeckardCain (#8416) üzenetére


rocket
nagyúr

Ugynezki lassan a vegehez er a R9 280 raktar sopres :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#8418) Crytek válasza rocket (#8417) üzenetére


Crytek
veterán

Akkor végre jöhet a 285X és 300as szériáról infok

Next PC Upgrade: 2022

(#8419) xtremez


xtremez
aktív tag

Üdv! Átirányítottak ide :DDD

Ezek érdekelnének:

Új GCN széria mikor várható ? Jelenlegi pl. R280 kártya és intel 4 magos procival ( 3570k, 4670k) meddig lehet ellenni a "fejlettebb APU-s konzolok" mellett ? Nem fogok pórul járni, ha én legalább 3-4 évre szeretnék egy komolyabb pc-t összerakni ? Címszavakban: Koherens memória, Mantle, DX12, IGP miatt kérdezem.

Egy ismerősöm megkért, hogy majd segítsek összerakni egy gépet neki jövő nyár körül és menne is, de amiket fent felsoroltam röviden nem tudom kell e félni vagy sem. 150-250 k körüli gép volna, nem a belépő szint.

Intel az a baj folyton változtatja a foglalatokat. Van olyan foglalatos CPU amit ha cserélni szeretnék 3-4 év múlva nem kell kidobni az alaplapot is ?

(#8420) Crytek válasza xtremez (#8419) üzenetére


Crytek
veterán

Neked kell eldöntened hogy fontos-e a " max" grafikán való játszás vagy sem.
Sajnszos hogy a köv. szériás csúcs amd ill nvdiával ki lehet majd huzni a jelenlegi next gen haláláig.

Next PC Upgrade: 2022

(#8421) mclaren777


mclaren777
senior tag

Várható a közeljövőben olyan GPU az AMD részéről ami felveszi a versenyt a Maxwell architektúrával fogyasztás/teljesítmény tekintetében?

(#8422) #85552128 válasza mclaren777 (#8421) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az éven már biztos nem. Több forrás szerint is 2015 első felében várható, de legjobb esetben is az még több hónap.

(#8423) KillerKollar válasza #85552128 (#8422) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Fogyasztás/teljesítményben akkor se fogja fölvenni a versenyt szerintem.Teljesítményben viszont ki fogja tömni ezt a középkategóriás chipet amint az Nv a felsőkategóriában árul ;)

(#8424) daveoff válasza mclaren777 (#8421) üzenetére


daveoff
veterán

Teljesítmény tekintetében az 1 éves Hawaii is felveszi a versenyt a Maxwellel, így az új AMD kártya biztos messze felül fogja teljesíteni, de NV-nek is biztos lesz rá válasza. A fogyasztás meg szerintem lényegtelen ebben a szegmensben....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8425) Bici válasza daveoff (#8424) üzenetére


Bici
félisten

Desktop szegmensben elfogadható, hogy egyeseknek nem számít a fogyasztás (bár a kártya hangja itt sem mindegy), de ugyanazt az architektúrát laptopba is bele kell tenni, és itt nem nem mindegy, hogy egy GPU architektúra mire képes egy adott fogyasztás mellett.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8426) daveoff válasza Bici (#8425) üzenetére


daveoff
veterán

Ez így igaz, de szerintem itt többnyire az asztali szegmensről ment a beszélgetés, így én is arra gondoltam.

A mobil szegmensben mindig kisebb a fogyasztás, de a teljesítmény is töredéke egy asztali GPU-hoz képest. Ebből a szempontból valószínűleg jó helyzetben van a Maxwell, mert az alacsony fogyasztás miatt a teljesítményből is jócskán marad egy mobil GPU-ban. Itt már csúnyán kikap az M290X...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8427) Crytek válasza daveoff (#8426) üzenetére


Crytek
veterán

Úgyis mindig lesz valami bennük ami miatt "jobbnak" tarják majd a fanok mint a másikat. Hűtés ,fogyasztás, ár stb valami mindig lesz kár is ezen rágódni.

380x-ről csepeghetne már valami info mert ez így nem élet :W

Next PC Upgrade: 2022

(#8428) HSM válasza KillerKollar (#8423) üzenetére


HSM
félisten

Ha 20nm-en jön ki még okozhat meglepetést. ;) Ahogyan a HBM memória is, ha azt tesznek rá esetleg. Túl sok ismeretlen van még, hogy bármit biztosra lehessen venni.

[ Szerkesztve ]

(#8429) Bici válasza daveoff (#8426) üzenetére


Bici
félisten

Mivel a mobil és a desktop vonal azonos fejlesztésre épül, így az AMD-nek is oda kell figyelnie az alacsony fogyasztásra (20nm, HBM, HDL, architektúra, stb. útján), ha nem akarnak több generációnyi egér utat adni az nVidiának a laptop szegmensben.
Így az asztali megoldásnak is jó teljesítmény/fogyasztás arányúnak kell(ene) lennie.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8430) KillerKollar válasza HSM (#8428) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Csak egy dolgot remélek,hogy az árakkal nem szállnak el és két lábbal a földön maradnak.Ez inkább az NV-re volt jellemző,de azért az AMD kártyák árai se mennek lejjebb,meg ha tényleg vízhűtéssel jön a 390X az se lesz olcsó...Ha 200ezer forint környékén lenne nálunk a 390X már azzal is ki tudnék egyezni,pedig az se olcsó,de a mai viszonyokat tekintve ennél olcsóbbra nem is számítok,csak ne legyen ennél sokkal drágább...

(#8431) HSM válasza KillerKollar (#8430) üzenetére


HSM
félisten

Nem olyan nagy plusszköltség szerintem az a víz. Egy csúcs-GPU-ra eddig sem volt egyszerű hűtést rakni, ráadásul nagy tételben nem lesz olyan komoly plussztétel az a hűtő. Egy csúcs-GPU-nál bőven bele fog férni az árba. :)

(#8432) Bici válasza KillerKollar (#8430) üzenetére


Bici
félisten

Viszont, ha valóban vízzel jön, az két dolgot jelenthet: vagy brutál gyors lesz, vagy nagyon rossz teljesítmény/fogyasztás aránya lesz a Maxwell-hez képest. Utóbbi a laptop piac még nagyobb arányú elveszítését jelentheti. Ennek nagyon nem örülnék, úgyhogy én inkább azt remélem, hogy vagy valami atom erős GPU lesz a csúcson, ami miatt kell a víz, vagy a két GPU-s verzió kapja csak a vizet.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8433) HSM válasza Bici (#8432) üzenetére


HSM
félisten

Azért azt ne felejtsük el, hogy egy architektúra nem lehet egyszerre a fogyasztásra és a sebességre is kiélezve. Ami a fogyasztásra megy, annak mindig lesznek "gyenge pontjai", valamit fel kell áldozni a kedvezőbb fogyasztásért. Kérdés, mit, mennyire. Csodák nincsenek. A Maxell eléggé ki lett gyúrva energiahatékonyságra, azt nehéz lesz beérni. Azért írtam, hogy a 20nm és a HBM miatt még lehet jó az ATI is. ;) Azonos csíkszélességen sztem most az Nv lesz a nyerő fogyasztásban, hacsak a HBM nem villant nagyot.

A víz amúgy 150-200W-os GPU-ra is mehet, nem kell azért extrém fogyasztás hozzá. Gondolom, akarnak valami halk megoldást nyújtani referenciaként. Én nagyon szimpatizálok amúgy ezzel, végre jók és halkak lehetnek a refhűtések újra. :C

(#8434) TTomax válasza HSM (#8433) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én sajnos annyira nem vagyok optimista,mert bizony a 295-ön is már 105C fok körül mennek a VRM-ek... :(

[link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8435) szacsee válasza TTomax (#8434) üzenetére


szacsee
nagyúr

Azt is szem előtt tarthatnák, hogy egykártyás rendszer esetén elég legyen egy 500W-os SR táp. 290X-nél a tápos topikban inkább 600-ast ajánlanak a biztonság kedvéért...

(#8436) daveoff válasza TTomax (#8434) üzenetére


daveoff
veterán

A 105°C egyáltalán nem vészes, főleg nem két GPU-s kártyánál, és ugye a 295 X2-nél a kompakt víz csak a GPU-kat hűti, a VRM léggel van hűtve.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8437) TTomax válasza daveoff (#8436) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jahm azért hullottak eddig is szép számmal a két gpus kártyák... mert a 105Cfok az nem vészes...az pont annyira vészes,hogy egy gramm tartalék se marad a kártyában... garit jó eséllyel kibírja,azon a két gpus kártyán pont ugyanaz a VRM van mint a refen... és pont ezért nem örülnék neki ha ez a hűtés kerülne a 390X-re.Pontosan ezért,mert csak a gput hűti... :U

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8438) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Abu!

Az M295X az tényleg gyakorlatilag a fullos Tonga GPU, ami a 285X lehetett volna desktopon? Mert ahogy néztem elég jó teljesítményt nyújt a visszavett órajel és TDP mellett is.

(#8439) KAMELOT


KAMELOT
titán

Lesz valami új AMD kártya? Mert semmi hír ezekfelől! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8440) Crytek válasza KAMELOT (#8439) üzenetére


Crytek
veterán

Talán idén képesek lesznek kiadni a 285x-et, minden más csak 2015 ben valamikor.

Next PC Upgrade: 2022

(#8441) KAMELOT válasza Crytek (#8440) üzenetére


KAMELOT
titán

285X?? nem 3xx széria lesz már?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8442) HSM válasza Crytek (#8440) üzenetére


HSM
félisten

Már most is képesek lennének... De hova siessenek, amíg van készlet 280X-ből? A Tonga addig jó lesz notikba meg sima 285-nek. ;)

(#8443) Crytek válasza HSM (#8442) üzenetére


Crytek
veterán

Nekem oly mindegy mikor adja ki az amd amikkel én játszok oda kevés lenne így nem érdekel,csak írtam ,hogy a generációváltás előtt ados vele az amd.

Next PC Upgrade: 2022

(#8444) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Tényleg vízhűtést terveznek az új 390xre? ?

(#8445) Dtomka válasza gainwardgs (#8444) üzenetére


Dtomka
veterán

Ha igen akkor az áron is meg fog látszódni. Lassan már jöhetne valamilyen hír az új generációról. :K

(#8446) daveoff válasza gainwardgs (#8444) üzenetére


daveoff
veterán

Ha tényleg kompakt vízzel jön, akkor azt jelenti, hogy sokat fogyaszt, és ugyanolyan melegedős lesz, mint a Hawaii, de legalább biztos gyors lesz. Viszont ha fogyasztásban lépést akarnak/tudnak tartani a Maxwellel, akkor nincs szűkség a kompakt vízre. A referencia hűtést szerintem mindenképpen újra kell gondolniuk, mindenki tudja miért....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8447) xtremez


xtremez
aktív tag

Mikor várható ez az új HBM memória ? Csak a felső kategóriás kártyákon lesz ?

(#8448) HSM válasza daveoff (#8446) üzenetére


HSM
félisten

A víz nem csak magas hőtermelés esetén jó, hanem ha halkságra mennek, akkor is. ;)

(#8449) daveoff válasza HSM (#8448) üzenetére


daveoff
veterán

Halkság miatt biztos nem fognak vizet rátenni, az szerintem nem szempont nekik. Főleg ha meglátszik majd az árcédulán a vízhűtés...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8450) HSM válasza daveoff (#8449) üzenetére


HSM
félisten

Erről már egyszer elmondtam a véleményem... A gyári hűtő sem éppen olcsó, nem hiszem, hogy ha sikerül nekik egy jó megállapodást kötni az Asetek-el egy nagy volumenű hűtő-megrendeléssel, akkor az annyira drága lenne. Simán érthető lépés lenne, évek óta szidva vannak a hűtéseik, logikus lépés lenne prémium hűtést rátenni, ami minden szempontból a legjobb egy ilyen egyszerű kompakt víz. :K Egy csúcs-VGA árába szvsz simán beleférne. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.