Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Bírom az ilyet.R300-asok még sehol de már arról pletykálnak hogy mi lesz az kódneve az R400-asoknak.Majd jövőre.Valamikor.De ha így folytatják előbb kijön az R400 mint az R300 :D

(#8952) stratova válasza KillerKollar (#8951) üzenetére


stratova
veterán

Akkor most pletykáljunk az R600-ról. ;]

(#8953) FragMaster válasza stratova (#8952) üzenetére


FragMaster
addikt

:DDD

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#8954) Dtomka válasza KillerKollar (#8951) üzenetére


Dtomka
veterán

Inkább már az R9 3xxX -ről jönnének konkrétumok, esetleg tesztek...telhetetlen lennék ? :D

(#8955) stratova


stratova
veterán

FIX3R

A videóban éppcsak látható kártya engem a DCU2-es R9 280X-re emlékeztet, lehet pénteken némi tonga ~frissítés esedékes?
vö:

(#8956) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Megint R 400-asokról pletykálnak. Viszont itt azt írják hogy március és május között várhatóak a 300-asok,itt viszont május-július közöttre mondják őket.

(#8957) 7time válasza KillerKollar (#8956) üzenetére


7time
senior tag

Megeshet hogy mindkettő igaz, az R9-370 R9-380 elvileg hamarabb is jöhet és az R9-390 maradna későbbre azzal több gond lesz a HBM miatt és kevesebbet is tudnak eladni.

(#8958) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Kezdődik! Remélem ma végre lehull a lepel.

[ Szerkesztve ]

(#8959) KillerKollar válasza Szeszkazán (#8958) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Mert mi van ma?Lemaradtam valamiről?

(#8960) Szeszkazán válasza KillerKollar (#8959) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

[link]

Egy pár kommenttel feljebb !

[ Szerkesztve ]

(#8961) KillerKollar válasza Szeszkazán (#8960) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Ez a fixeres reklámkampány ha jól tudom a Never Settle-höz kapcsolódik,azaz hogy Radeon kártya vásárlása esetén kapsz pár ingyen játékot,gondolom most kibővítik a választható játékok listáját,de ez még nem jelenti azt hogy bejelentik az új kártyákat,ha a pletykák igazak amiket nemrég linkeltem akkor leghamarabb Áprilisban jöhet kártya,de lehet hogy csak nyár lesz belőle...

(#8962) Szeszkazán válasza KillerKollar (#8961) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Az lehet, nem tudom. De egy radeont lóbál és azért gyanús.

(#8963) 7time


7time
senior tag

Ha van egy kis eszük kihasználják a GTX 970 bakit és bejelentik az új kártyákat.

(#8964) Thrawn válasza 7time (#8963) üzenetére


Thrawn
félisten

A bakit már kihasználták, olcsóbb lett az R9 290X. Ja és: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8965) stratova válasza 7time (#8963) üzenetére


stratova
veterán

Rosszabb esetben megint csinálnak egy konkurens VGA-püfölős videót... Valahogy a játékokkal poénkodó snittjeiket jobban bírom (pl. Tomb Raider haja). Eddig egy Fixer videó sem tetszett (persze volt vagy kettő).

[ Szerkesztve ]

(#8966) 7time


7time
senior tag

[link]

Ez igaz lehet?

(#8967) Crytek válasza 7time (#8966) üzenetére


Crytek
veterán

Itt mit is kellene nézni?

Next PC Upgrade: 2022

(#8968) Televan74 válasza Crytek (#8967) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az árat.Átszámítva kicsit kamunak tartom. Kb. 250.000Ft Bár mivel az új technológia miatt erős lehet és kevés lesz belőle a kezdetekben,talán lehet hasonló ára is. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8969) leviske válasza KillerKollar (#8956) üzenetére


leviske
veterán

Nos, Abu85 elég logikusan levezette a topikban, hogy a low level API-k alá miért nincs értelme évente új hardvert kiadni. Így kb ezzel a lendülettel lehet lehúzni a 400-as széria érkezését a menetrendről 2016-ban. Szvsz, vagy most jön a 400-as széria a 300 helyett, vagy nem mutatnak belőlük 2017-ig semmit.

Az eddigi pletykák alapján a leglogikusabb menetrendnek az tűnik, hogy kijön a Fiji R9 390 és az Iceland R7 350 és őket követi egy átnevezett Hawaii R9 380 és Tonga R9 370, majd valamikor az év végén várnék egy kisebb frissítést egy 14nm-es Curacao utód R7 360 formájában.

Bár az se tűnne nagyon logikátlannak, ha a Hawaii átnevezés helyett inkább tényleg átterveznék HDL-ben, de ez esetben én mondjuk 256bit-es nyákkal és HBM memóriákkal számolnék.

(#8957) 7time: ne feledjük el, hogy a 200-as széria elindítása azért új csúcs GPU bemutatásával kezdődött. A 300-as széria kb ott bukna el, ha átnevezéssel kezdene.

(#8970) 7time válasza leviske (#8969) üzenetére


7time
senior tag

Ilyen alapon minden GCN magos GPU átnevezés lehetne.

(#8971) Crytek válasza leviske (#8969) üzenetére


Crytek
veterán

Csak én érzem azt hogy ha az nv kiadna egy új kártyát akkor nem bírná ki az amd hogy rá fél évre ne válaszoljon nem hogy 1-1.5 év kihagyás után?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#8972) leviske válasza 7time (#8970) üzenetére


leviske
veterán

Nem, szimplán csak nincs értelme a V.I.-et váltani, míg nem használja ki semmi és még csak komolyabb előrelépést se hozna a váltás.

Egyelőre az is nagy kérdés, hogy a GF/Samsung mikorra áll majd készen egy >400mm2 méretű lapka legyártására 14nm-en (maradva annál a vonalnál, hogy csúcs kártyánként dobnak piacra új "generációt").

(#8971) Crytek: Mert az elmúlt 3-4 év arról szólt jellemzően, hogy egymásra adogatták ki az új fejlesztéseket. A Titan-ra se egy Hawaii duplázás volt a válasz. :DDD Az nVidia-féle Pascal is valószínűleg a gyártástechnológiától fog függni, hogy mikor jön 2016-ban.

[ Szerkesztve ]

(#8973) 7time válasza leviske (#8972) üzenetére


7time
senior tag

Biztos hogy nincs értelme de az Nvidia egyből kihasználná és elkezdené szapulni, lehúzni hogy ótvar régi hardvereket árulnak amit a legtöbb felhasználó azonnal megenne, így is bajban vannak mert ugyan "okosabb " a GPU de többet is fogyaszt, pld. nekem egy 6GB Tonga XT kell minél hamarabb nincs kedvem várni 2016 a vásárlással.

[ Szerkesztve ]

(#8974) leviske válasza 7time (#8973) üzenetére


leviske
veterán

A 700-asok megjelenésekor se kezdtek el dobálózni a "régi hardver" szöveggel, hiszen az a régi hardver többnyire azonos szinten volt a saját brand new cuccukkal.

A fogyasztás tekintetében meg úgyse tud a cég a 14nm-es gyártásig számottevően mit csinálni. Annyit tudnak előrelépni ezen a téren, amennyit az új széria hozni fog. Konkrétan a teljesítmény/fogyasztási mutatókat úgyis valószínűleg az első DX12 hullám fogja befolyásolni.

És én se azt írtam, hogy 2016-ig nem jön teljes értékű Tonga desktopra, de az utódjára én 2016 vége előtt nem számítanék.

(#8975) 7time válasza leviske (#8974) üzenetére


7time
senior tag

de az utódjára én 2016 vége előtt nem számítanék.

Annak én sem látom értelmét és nem is hiszem hogy szó lenne róla.

(#8976) Crytek válasza leviske (#8972) üzenetére


Crytek
veterán

Senki nem beszél új fejlesztésről VGA kiadásról van szó.Az meg ahogy látszik addig ütik a vasat amíg lehet.
Félévente adogatják ki a hulladékaikat, eztán sem lesz másképpen.

Next PC Upgrade: 2022

(#8977) Crytek


Crytek
veterán

Azt lehet már tudni egyébként, hogy mi lesz és mikor jön az első game ami DX12-re épül?

Next PC Upgrade: 2022

(#8978) oliba válasza leviske (#8969) üzenetére


oliba
őstag

Azt is írta Abu, hogy 285 azért jött, hogy lássák a fejlesztők, hogy merre fejlődjenek. Ha kicsit rákaptak, akkor az architektúra szerint mehet a fejlesztés a többi kártyára is. Ha ez igaz, akkor nem beszélhetünk semmilyen 290 átnevezésről, hisz át kell tervezni.

Viszont az is lehet, hogy kijön most a 285 alapjaira épített új széria átnevezések nélkül HBM-mel (HBM-nél viszont nem tudom miért kell 256bitezni, tudtommal teljesen máshogy lesz nézve, ezért is írnak 4096bitet is egyes "hírek"). Visszakanyarodva természetesen a 285 jön átnevezéssel, mondjuk 370 néven és a teljes értékű lapka lesz a 370X. Majd ha kint lesz az egész család, akkor 14nm-en jön majd egy új architektúra, ahol ismét tesztelik a módosításokat és a gyártástechnológiát. Aztán átállnak 14-re szépen lassan megint egy új architektúrával és megpihennek :)

(#8979) 7time válasza oliba (#8978) üzenetére


7time
senior tag

Az R9-285, kizárt hogy HBM memóriát kapjon, azt a Fiji kapja és szerintem R9-390,390X lesz a neve.

[ Szerkesztve ]

(#8980) leviske válasza oliba (#8978) üzenetére


leviske
veterán

A Hawaii újratervezését én se zárnám ki, de azt is látni kell, hogy az a legközelebbi rokon a Xbox One és talán PS4 lapkájával, így a R9 270/280 fényében nem feltétlen sürgős ahelyett is bedobni egy új lapkát 2016 előtt. Ezt majd eldöntik Su kisasszonyék. (Vagyis gondolom ez már meg is történt.) A Tahiti, Curacao és Cape Verde sokkal nagyobb technológiai lemaradásban voltak, lévén, hogy lassan mindhárom lapka a 4. évét fogja húzni.

(#8981) oliba válasza leviske (#8980) üzenetére


oliba
őstag

Tahiti leváltója a Tonga, míg a Curacao a Cape Verde leváltója és ott van még az Oland. Ezek közül a Tonga a legfrissebb, míg az összes többi a Hawaii-val együtt kb egy technológia (asszem), de lényeges különbség tuti nincs köztük. Ennyi erővel bármelyiket áthozhatják köv szériába csak egy átnevezéssel, mert semmilyen technológia lemaradásban nincsenek.

Xbox és PS4 lapkáját pedig kár idetenni, akkor 5 évig semmi fejlődés nem lesz, mert akkora a hasonlóság a konzolokkal?

(#8982) leviske válasza oliba (#8981) üzenetére


leviske
veterán

Hülye vagyok. A szövegemben a Curacao = Pitcairn. :R A lényeg, hogy első sorban most az első generációval érkezett GPU-kat kéne már kiiktatni.

(#8983) oliba válasza leviske (#8982) üzenetére


oliba
őstag

Első körben azt hozza ki az AMD, ahol úgy érzi, hogy a legnagyobb lemaradásban van az NV-vel szemben. 260 remekül helyt áll a 750-esek ellen, míg a 285 a 960 ellen. Szóval a GTX980-nak és a GM200-nak kellene odapörkölni

(#8984) HSM válasza leviske (#8980) üzenetére


HSM
félisten

Ami a technológiai lemaradást illeti, a 4 éves Tahiti még mindig klasszisokkal okosabb GPU, mint az agyon dícsért Maxwell. :C
Persze, a Tonga okosabb, hatékonyabb, van benne fejlesztés, ez kétségtelen. :R De meg kell hagyni, egy jól belőtt Tahiti a mai napig nagyon jó cucc. Ha kell gyors, ha kell nem fogyaszt sokat, nekem nagyon jó tapasztalataim voltak vele. :)

(#8983) oliba: Nem kéne sokat törpölni a jelenlegi Hawaii-on, hogy elverje a 980-at. :N A GM200 ellen (ha lesz olyan, nem csak pletykák) pedig jó lesz a Fiji HBM-el.

[ Szerkesztve ]

(#8985) leviske válasza oliba (#8983) üzenetére


leviske
veterán

És én nem ezt írtam 5 hozzászóláson keresztül? :F Itt a Fiji célegyenesben, ez alá lesznek vélhetőleg átnevezések és vagy üresen marad pár kategória, amit az év végén töltenek fel új lapkákkal, vagy a Fiji és Iceland kivételével már nem is lesz újdonság a 14nm sikeres bevezetéséig és így a 285 alatti paletta egy az egyben kapja az új széria nevét.

Az eddig Curacao-nak nevezett ( :DDD ) Pitcairn kivezetését mindenképp várnám most, csak kérdés, hogy kap-e rendes utódot, vagy betömik a helyét a Bonaire-el és butított Tonga-val. Mert azt nem tartom hihetőnek, hogy bemenne a konstrukcióval az AMD $100 környékére/alá, $170-250 körül meg vélhetőleg a Tonga fog uralkodni.

(#8984) HSM: Nem vitatom, de feature listában okos dolog lenne nem fenntartani ezt a darabozottságot, ami jellemzi a 200-as szériát.

(#8986) HSM válasza leviske (#8985) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem tudom, mi az a darabosság, amiről beszélsz? :F A Tahitivel is lehet játszani éppen úgy, mint a Tongával. SOkat nem veszel belőle észre, hogy butább. Persze, idővel lehetnek hátrányai, de akkor meg mit fognak kezdnei az Nv-k? :DDD

(#8987) rocket


rocket
nagyúr

Bermuda XT

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#8988) daveoff válasza rocket (#8987) üzenetére


daveoff
veterán

Ha ez igaz, akkor kompakt vízzel jön.....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8989) oliba válasza rocket (#8987) üzenetére


oliba
őstag

Persze.... Több, mint másfélszer gyorsabb a 290X-nél, de ugyanannyit fogyaszt. A diagramkészítőknek nagyon a bilibe lógott a kezük.

(#8990) 7time válasza oliba (#8989) üzenetére


7time
senior tag

Csak 50% tartalmaz több magot mint a GM204 úgyhogy tényleg jó fantaziálja volt a rajzolónak.

[ Szerkesztve ]

(#8991) Malibutomi válasza oliba (#8989) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A 980 meg gyorsabb mint a 780ti és kevesebbet fogyaszt, miért olyan nagy csoda ez?

Inkább jöjjenek a hivatalos infok, jó lenne valami biztosat tudni.

[ Szerkesztve ]

(#8992) Crytek válasza daveoff (#8988) üzenetére


Crytek
veterán

Az mondjuk epic fail lenne.Mert szerintem nem venne senki a vga miatt vizhűtést a gépéhez.

Next PC Upgrade: 2022

(#8993) Malibutomi válasza Crytek (#8992) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A kompakt vízzel jönne ez esetben azt jelenti hogy hozzá adják. Nem kell külön venni.

(#8994) Anubris


Anubris
őstag

Ha jól emlékszem korábban a Gm200-ra is azt írták, hogy 40%-ot fog verni a 980-ra, érdekes, hogy ez is akörül van.

(#8995) Televan74 válasza daveoff (#8988) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ha kompakt vízzel jön akkor lehet hogy igaz lesz a svéd koronás ár, ami meg 255.000 Ft tesz ki kb.
Egy biztos egyenlőre nem lesz népkártya,arra megtartják a 290/290X -t.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8996) oliba válasza Malibutomi (#8991) üzenetére


oliba
őstag

Igen, csak mi a GTX750-ből tudtuk saccolni, hogy milyen energiatakarékos lesz a GTX980, de az R9 285-ből nem jön le nekem, hogy mitől lenne energiatakarékos ez a Bermuda XT

(#8997) HSM válasza oliba (#8996) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem kár ilyen szuper-energiatakarékos cuccot várni. Akinek ultramobil GPU kell, annak ott a Maxwell. ;]
Persze, nyilvánvalóan lesz fejlődés, de azért az AMD sem lesz hülye a sárga földig butítani a cuccát, hogy fogyasztási rekordokat döntsön. :N
Mellesleg ne a 285-öt nézd, hanem az Apple-nek szállított mobil Tongát. ;)

(#8998) Malibutomi válasza HSM (#8997) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen a az M285X nagyon jó fogyasztás teljesítmény szempontból. Majd kiderül mit tudnak ebböl átültetni az érkezökbe.

[ Szerkesztve ]

(#8999) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem ez kellene egy 80.000 körüli áron. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9000) stratova


stratova
veterán

FélOFF:

Apple iMac 5K mellett Alienware notebookokban is elérhető lesz a szintén Tongára épülő R9 M295X [2048:128:32 256 bit]. Így remélhetőleg nem sokára további tesztekkel gyarapszik a modell bejegyzése notebookcheckken.

Csak döntsék már el, hány ROP blokk lesz az asztali frissítésben én 64-re tippelek :P

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.