Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) HSM válasza gbors (#8750) üzenetére


HSM
félisten

Óriási különbség a Mantle és a PhysX között, hogy az előbbi nyílt, míg az utóbbi zárt szabvány. Másfelől az egyik az egy óriási, évek óta létező, valós problémát olda meg, míg a másik kb. csak egy jópofa szem-kényeztető, egy teljesen nélkülözhető csomag.

A GTX480 egyébként szvsz elég jó cucc volt, a fogyasztását, hőtermelését leszámítva. :) Mondjuk a GTX580-ra már egész emészthetőre kigyúrták, és jó hűtést is kapott.

[ Szerkesztve ]

(#8752) Departed válasza HSM (#8751) üzenetére


Departed
őstag

Valóban nehéz párhuzamba állítani a Mantle-t és a PhysX-et, főleg hogy az utóbbinak van egy jó alternatívája a Havok, míg az előbbi a DX sokéves tökéletlenségét hivatott lecserélni.

A témához szólva egyébként vicces hogy milyen jól elvagyok a lassan 4 éves HD6950@70-emmel, azóta sem sikerült váltásra bíztató ár/érték arányban is megfelelő kártyát letenni egyik oldalnak sem. Anno mennyire megérte 4850-et venni (majdnem csúcskártyát 35k-ért), aztán meg 6950/70et (60k-ért), azóta meg megy az egyhelyben toporgás, meg az "értelmes kártyát kizárólag 100ezer forint fölött" módi. :U

(#8753) 7time válasza gbors (#8750) üzenetére


7time
senior tag

A Physx kb. semmi értelme nem volt és nem is szerettek a gyártók csak az Nvidia rájuk sózta a Mantle részletei meg a DX12 is bekerülnek és több gyártó is kérte, ennyi erről.

[ Szerkesztve ]

(#8754) HSM válasza Departed (#8752) üzenetére


HSM
félisten

Ugyan OFF, de én az 5850-emmel voltam így, 3 évig remekül kiszolgált. Viszont manapság azért már vannak jobb alternatívák, ez igaz a 6970-re is. Pl. egy jobb használt 7950 elég jó ár/értékű, vagy esetleg egy sima 280-as. Nekem amúgy remek szolgálatot tett a 7950/7970/280X, majd utánuk a 290-es az utóbbi 2 évben, újabb, jobb címekhez az 5850 ereje már édeskevés lett volna az általam elvárt magas képminőséggel. Szerintem a 6970-el se lett volna sokkal jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#8755) daveoff válasza HSM (#8751) üzenetére


daveoff
veterán

Jelenlegi formájában a Mantle semmivel nem ér többet, mint PhysX, még csak nem is szemet kényeztető, ahogy Te fogalmaztál.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8756) Departed válasza HSM (#8754) üzenetére


Departed
őstag

Hát én úgy szoktam hogy kb. 2*-es sebessége az új kártyának meglegyen. Jelenleg ez az R9 290-nel lenne meg, de egyrészt 100ezret nem adok ki egy kártyára, főleg nem egy fogyasztásbajnok fűtőműre. Ezért kezdtem el nézelődni hosszú évek után az NVidia házatája felé. (utoljára egy FX5600am volt tőlük extra rövid ideig annyira rossz volt, inkább átmenekültem ATI-hoz, egy 9700 Pro jelentette a megváltást. :) ), de jelenleg az AMD csak tökölődik meg átcimkéz. :U

(#8757) HSM válasza daveoff (#8755) üzenetére


HSM
félisten

A Mantle-nek semmi gond a jelenlegi formájában, csaképpen mivel kb. egy éve sincs a piacon, még nem készültek rá programok, amik kihasználnák. :U
Másfelől igencsak szemet kényeztető azoknak, akiknek nincs atomdrága gépük fullos, széttuningolt i7-es procival. Még nálam is CPU-limites volt a BF4 DX-ben, 4,4Ghz-es i5-ön Ultrán, így csak High-on tudtam tolni a 290-es Radeonon. Igencsak kellemes volt utána Mantle+Ultrára emelni, amit így már kirázott a proci a kisujjából másfélszeres tempóban.

(#8756) Departed: Az 5850-em több, mint megduplázta sebességben már a 7950-em is... :U Az 5850-nél pedig nem sokkal gyorsabb a 6970. A 290 meg végképp brutál. A fogyasztása meg túl van reagálva.
900Mhz-en a gyári 950 helyett, -20mv feszen 300W volt a komplett gépem fogyasztása konnektorból BF4 Mantle-ben, ami 80%-on tekerte a húzott i5-öm, és 100%-on a 290-est, és közben gyorsabb volt egy szénné húzott 280X-nél is... De amúgy hamarosan aktuális a 300-as széria, ott sanszosan jöhet pár szimpatikus alternatvía. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8758) Dark KillerX válasza HSM (#8757) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Nálam a húzott 7950-en is CPU limites DX alatt,míg Mantle alatt,vaj simán lagg nélkül fut :K

Pedig próbáltam 4,7Ghz-en a procit,és ugyanúgy laggolt volt,szóval nekem mindenképp segített a Mantle

[ Szerkesztve ]

(#8759) daveoff válasza HSM (#8757) üzenetére


daveoff
veterán

És akkor ennyiről szólt a Mantle, itt vége is a történetnek, leveszi a CPU-ról a terhet, és kalap-kabát? Hát nekem ez édes kevés, ahhoz képest, hogy beharangozták. Már több, mint egy éves a Mantle, és készültek rá játékok....

(#8758) Dark KillerX: A megoldás a lagra......NV@DX ;] :R

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8760) CsonkaImo válasza daveoff (#8759) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Natív Mantle támogatásról én nem tudok. Eddig DX-ről lett portolva Mantle-re, nem pedig fordítva. Úgy tudom ez sem mindegy, de javítsatok ki ha tévedek.

(#8761) Dark KillerX válasza daveoff (#8759) üzenetére


Dark KillerX
addikt

;]

Nincs ellenemre az Nv szvsz ;] viszont AMD is jó DX-re,csak értelmes proci kell oda,és kész

(#8762) HSM válasza daveoff (#8759) üzenetére


HSM
félisten

Igen, egy motor készült rá, ami a StarSwarm-ot hajtja, megnézheted, mit alkot Dx-en, semmit kb. :U
Az összes többi Dx-port kb, aminél nyilván nem szabad drámai fejlődést várni, hiszen eredetileg is a Dx korlátait betartva készültek.

(#8763) daveoff válasza CsonkaImo (#8760) üzenetére


daveoff
veterán

Persze, hogy nem mindegy, semmi nem mindegy. Én pont a Mantle miatt vagyok így az AMD-vel szemben, ahogy. Majd hiszem, ha látom.....

(#8762) HSM: StarSwarm egy marketing anyag, szerintem nyugodtan kihagyhatjuk a képletből....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8764) -Solt- válasza daveoff (#8759) üzenetére


-Solt-
veterán

Nálam megoldotta az nv... minden játék beakad, megáll egy pillanatra teljesen változó időközönként... (10-20 perc) :K

(#8763) daveoff: A Nitrous engine az alapja, játék is jönni fog rá. Egyébként pont az a lényege, hogy megmutatja mit lehet elérni, ha a DX nem korlátoz.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#8765) daveoff válasza -Solt- (#8764) üzenetére


daveoff
veterán

Csak viccnek szántam ezt a lagos dolgot. Egyébként én nem találkoztam ilyen beakadásokkal egyik oldalon sem, nálad valami más gond lehet.

Hidd el a StarSwarm egy jó kis reklám.....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8766) -Solt- válasza daveoff (#8765) üzenetére


-Solt-
veterán

Gondoltam, csak muszáj volt megemlítenem, mert lassan kezd bosszantani... :) Érik egy szűz winfos, ha utána is csinálja, akkor elkezdek majd komolyan aggódni! :)

Reklám... valahol az, mert prezentálja, hogy mit lehet elérni vele... de ettől még játék is jön rá tudtommal.

www.smart-bus.hu

(#8767) HSM válasza daveoff (#8765) üzenetére


HSM
félisten

Kb. 30 percen keresztül ecsetelik a motor fejlesztői, mekkora szívás a Dx-re fejleszteni, mennyire korlátolja a lehetőségeiket, és mennyi felesleges plusszmunka, és mennyire lemaradt a hardverek fejlődéséhez képest. [link]
Persze, biztos csak reklám, megvették őket kilóra... :U

(#8766) -Solt-: A StarSwarm végülis reklám abból a szempontból, amit írsz. Viszont itt a prezentáció, ami azért elég sokmindenről lerántja a leplet.

(#8768) gbors válasza HSM (#8751) üzenetére


gbors
nagyúr

a nyílt-zárt kérdésnek felhasználói szemszögből nincs jelentősége, nyilván politikailag van, de most a fejlődésről van szó, nem? :)

míg a másik kb. csak egy jópofa szem-kényeztető, egy teljesen nélkülözhető csomag

no látod, ez itt a nagy tévedés. a PhysX egy teljesen komplett fizikai motor, és pontosan azért lehet csak eye-candy-re használni, mert csak egy gyártó támogatja. aztán ide lehet citálni egy tucat okot, hogy ez miért van így, de ezen a szinten pont analóg a Mantle-lel, és az egy-gyártós mivoltuknak a fő okai ugyanazok.
a különbség elsősorban ott van, hogy az AMD tesz lépéseket ezen okok enyhítésének irányába (ami sajnos szélmalomharc), az nVidia pedig még rá is tesz egy lapáttal (ennek egyik eleme a fentebb említett zártság és a totális kontroll). az eredmény viszont ugyanaz - az AMD szerethető módon nem ér el sikereket a saját technológiája kiterjesztésében, az nVidia pedig g**i módon üzeni mindenkinek, hogy nyitott a pálya, miközben nincs garancia, hogy a verseny közben nem írja át a szabályokat.

(#8753) 7time: sorry, de ha csak ilyen nagyotmondó beböfögésekre vagy képes ahelyett, hogy érveket mondanál, akkor tényleg ennyit erről...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8769) HSM válasza gbors (#8768) üzenetére


HSM
félisten

Nem vagyok teljesen benne ezekben a fizikás dolgokban, de a PhysX el nem terjedésének azért voltak tudtommal más okai is fejlesztői oldalról. Pl. a szándékosan egyszálúra hagyott CPU-s mód, illetve a GPU-kon is csak bizonyos eye-candy effektekre való alkalmazhatósága. Ugyanis míg a régi PhysX kártya teljesértékű gyorsító volt, addig tudomásom szerint a GPU-s megoldás nem az. Ezek együttesen terelték emlékeim szerint a fejlesztőket más fizikai motorok mellé.

(#8770) #35434496


#35434496
törölt tag

AMD R9 390X To Launch in Q2 With 4096 Cores :F Ha igaz a hír akkor még várni kell pár hónapot.[link]

(#8771) 7time válasza #35434496 (#8770) üzenetére


7time
senior tag

Ez jön utolsónak, első az R9-370X aztán az R9-380X de a pontos dátum nem ismert.

(#8772) Malibutomi válasza Departed (#8756) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ahogy írták feljebb, egy 7950-el elég nagy javulást érnél el. Már a 7870 is gyorsabb (helyenként nem kevéssel) mint a 6950/70.

(#8773) Departed válasza Malibutomi (#8772) üzenetére


Departed
őstag

Mint írtam feljebb váltásra 10-20% teljesítmény különbség egyáltalán nem sarkall, inkább 100% körüli kell hogy belevágjak. (pl. anno X1800 ---> HD4850 aztán HD4850 ---> HD6950/70 váltás).
Eddig egyetlen játék futási sebességével nem voltam elégedett maxon - Metro 2033 - de az egyrészt optimalizálatlan másrészt nem is igazán tetszett.
Másrészt mostanában két játékkal játszom összesen sokat: WoT és DA:I, mindkettő futási sebessége is teljesen megfelel a csaknem 4 éves kártyámon, pedig utóbbi elég friss.

Szóval számomra jó ideje egy helyben topogás van VGA téren, esetleg majd az R9 380/380X-re ránézek, de csak szignifikánsan 100ezer forintos ár alatt, annál többet nem érnek ezek a videókártyák. :N

(#8774) Malibutomi válasza Departed (#8773) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát a 7970 hozna 50-100% közötti gyorsulást igen kicsi pénzért. pl Merto last light 27 vs 54fps itt: [link]
A 380X-390X kb. 3-4X gyorsabb lesz már a te kártyádnál, viszont mire 100k alatt lesznek addigra már a tied nagyon elavult lesz.
Tesztek alapján a DA:I olyan 20 fps-t tudott a tiédhez hasonló kártyákon, de ha nem sietsz, meg nincsenek nagy igényeid/tudsz kompromisszumot kötni akkor persze érdemes várni.

(#8775) Departed válasza Malibutomi (#8774) üzenetére


Departed
őstag

Jelenleg az R9 290 jelentene 100% növekedést 90ezerért. Szerintem a 3-4x teljesítmény elrugaszkodott a leendő új kártyákra, tippre ha a 380 hozna mondjuk 290 teljesítményt 80ezerért, az már elgondolkodtatna. :K De jelenleg minden szépen fut amivel játszom, igazából nincs bajom azzal hogy éveken keresztül alig van gyorsulás, és ehhez a játékok is alkalmazkodtak (vagy fordítva). :D

Bár már vettem pár hónapja egy jobb tápot hogy elbírjon nagyobb fogyasztású vga-t a gép, hát az most nagyrészt kihasználatlan, de ez legyen a legnagyobb bajom. :)

[ Szerkesztve ]

(#8776) stratova válasza Malibutomi (#8774) üzenetére


stratova
veterán

Esetleg a februárra pletykált R9 370X? Elvileg GTX 960 árszint környékére tervezik (ami állítólag hol jobb hol gyengébb FHD alatt mint az R9 2805/280X).
Nekem a szigetek elnevezése nem mond sokat (pontosabban nem határozza meg minden esetben egyértelműen az alkalmazott GCN verziót).
Mellesleg kijött egy R9 285 amiből azóta sem jelent meg R9 285X, netán éppen az érkező kártya miatt nem lesz iyen, vagy a komplett lapka kapja az R9 370X nevet (~átnevezés [Tonga XT])?

[ Szerkesztve ]

(#8777) Departed válasza stratova (#8776) üzenetére


Departed
őstag

Tényleg képesek voltak kihozni 128bit-tel a 960-at? :Y Double facepalm és negrep kedves NVidia. Durva, az egyik vga gyártó béna a másik meg pofátlan, lehet választani. :D

(#8778) Crytek válasza Departed (#8777) üzenetére


Crytek
veterán

"Tényleg képesek voltak kihozni 128bit-tel a 960-at? "

Amíg az NV a csúcson lubickol és még a vak is a VGA-it veszi,mert csak, addig ha 3 bit-tel hozná ki kb az sem érdekelne senkit sem mert láthatóan viszik a Maxwell-t mintha ingyen volna.
De érthető is mivel a konkurencia szüttyög még a kanyarba sincs miért ne ömlessze a cuccait az nv?

Next PC Upgrade: 2022

(#8779) Departed válasza Crytek (#8778) üzenetére


Departed
őstag

Pontosan! :K Ezért mondtam hogy az egyik gyártó béna a másik meg paraszt. :W

(#8780) HSM válasza Departed (#8773) üzenetére


HSM
félisten

Ha nem játzol durvább igényű játékokkal, akkor persze, kár váltani. :R Viszont egy Tomb Raider, Crysis 3, Battlefield 4, Metro LL kéri sajnos a komoly VGA-erőt... Csak ami hirtelen eszembe jut...

(#8781) Crytek válasza HSM (#8780) üzenetére


Crytek
veterán

Nekem milyen öröm lesz majd váltani esetlegesen egy 380X-re! :O
Aztán az egész játékos palettámat játszhatom újra immáron max grafikával. Besírok annyira várom már!

Next PC Upgrade: 2022

(#8782) stratova válasza Crytek (#8781) üzenetére


stratova
veterán

Több monitoros rendszered vagy FHD feletti felbontású monitorod van, hogy nem elég a jelenlegi felső ház a "minden maxon" végigjátszáshoz?

[ Szerkesztve ]

(#8783) regener válasza Crytek (#8781) üzenetére


regener
veterán

Úgysem fogsz váltani :D

Már ismerünk ;]

(#8784) Crytek válasza stratova (#8782) üzenetére


Crytek
veterán

Egyik sincs ,de mivel olvasgatok és látom a játékok nagyszerű elkúrását engine ügyileg nekem nem elég.
Meg ha majd váltok nem 1 évre váltok hanem megint elszüttyögök vele majd 6-7 évig!

De a váltás még odébb van mert se ddr4-es i5 ,se skylake, se 380X semmi :(

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#8785) Dtomka válasza Crytek (#8781) üzenetére


Dtomka
veterán

Egy 280x/290 is képes erre...de a 290x + simításokkal is megbirkózik.
Ha váltasz vga-t akkor cseréld a következőket is: ALAPLAP+CPU+RAM na meg persze TÁP.

"De a váltás még odébb van mert se ddr4-es i5 ,se skylake, se 380X semmi :("

DDR4 re váltani még korai, persze ha van lóvé akkor hajrá...DDR3 16 GB 2100/2400 bőven elegendő lesz még 1 darabig.

[ Szerkesztve ]

(#8786) 7time válasza Crytek (#8784) üzenetére


7time
senior tag

Úgy sem fogsz váltani, de 6-7 évet nem lehet elszüttyögni egy VGA- val ha komolyan játszol, ha meg nem akkor nem sok értelme van GTX 980 vagy R9-390X venni.

(#8787) Crytek válasza Dtomka (#8785) üzenetére


Crytek
veterán

Teljesen új lesz minden egyedül ami megmarad az a ház SSD-l és HDD-k.
280X kb semmire nem elég. Szart már nem akarok venni és kutatgatni sem akarok.
Csak sajnos pc-n ez úgy fog kinézni kiadok kb 300 ezret rá azt rá fél évre már vadul turkálhatok az optionsba miket kéne levenni hogy ne akadjon.

DDR4-re fogok váltani "régi" rendszert már nem akarok építeni. Mivel mondom kb 6-7 évre ez az új gépem lesz majd. (persze ha addig nem megy tönkre valami. (Lekopogom eddig nem volt ilyen)

7time: Játék téren nem sietek sehova. Most is vagy 50 már végigjátszott game várja ,hogy újra immáron max grafikával végigjátszhassam őket.
Én elvagyok 6-7 évig hiszen most is elvagyok. Végigviszek bármit 20 fps alatt is ilyen volt pl a Ryse is. Aztán majd gép upgrade-nél úgyis maxon tudom játszani.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#8788) stratova válasza Crytek (#8787) üzenetére


stratova
veterán

280X kb semmire nem elég
Bocs, ezen behaltam. :DDD
Egyébként nem tudom érdemes-e a "kimaxolt" játékmenethez ragaszkodni, nem egy játék esetében alig látható eltérés a magas és az ultra beállítás között.
Skylake (ha nekeg kövér IGP kell) elvileg változatlanul 2015 2. negyedévére van időzítve. Kérdés, hogy neked tényleg arra van-e szükséged. Mert erősen úgy néz ki, hogy először az energiatakarékos (=<65W) vonalat célozzák meg.

[ Szerkesztve ]

(#8789) Dtomka válasza Crytek (#8787) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem, de ez túlzás:

"280X kb semmire nem elég" <<<--- Te már csak tudod, hiszen van olyan kártyád... :U Azért én elvagyok vele, BF3-4, FC4-ben :)
Persze, ha van időd, akkor várj, senki nem kerget, de ha meglesz a géped, akkor sztem 1 fél évig nem fogsz kimozdulni a lakásból :).

[ Szerkesztve ]

(#8790) Crytek válasza Dtomka (#8789) üzenetére


Crytek
veterán

" 1 fél évig nem fogsz kimozdulni a lakásból" Bárcsak így lehetne, de ehhez kéne egy 100millió ft-ois nyeremény hogy kivitelezhető legyen mondjuk ez esetben kb soha többé nem mozdulnék ki :C

Next PC Upgrade: 2022

(#8791) regener válasza stratova (#8788) üzenetére


regener
veterán

A Skylake csak mobil vonalas lesz, a Broadwell ami asztali lesz inkább.

Szóval hagy játszon csak a Skylake-el :D

[ Szerkesztve ]

(#8792) HSM válasza Crytek (#8790) üzenetére


HSM
félisten

Ez katasztrófálisan hangzik. :F

(#8793) Dtomka válasza regener (#8791) üzenetére


Dtomka
veterán

Akkor én Broadwell-re fogok váltani :) Kíváncsi leszek a 4790k erősségű Broadwell procira. Jó lenne ha pl 4.5 lenne az alap és 5 ghz re fel lehetne "húzni", ha így lenne akkor pár évre elegendő lenne a teljesítménye a csúcs vga-khoz

(#8790) Crytek
Ha milliomos lennék én akkor is kimozdulnék, mert azért vannak sokkal élvezetesebb és fontosabb dolgok is az életben. :)

[ Szerkesztve ]

(#8794) 7time válasza Dtomka (#8793) üzenetére


7time
senior tag

A DX12 a CPU szabadítja fel nincs miért annyira pedálozni, inkább a VGA lesz a lényeg.

(#8795) HSM válasza 7time (#8794) üzenetére


HSM
félisten

Azért erős proci szerintem továbbra is kelleni fog erős VGA alá. Persze, felszabadul egy csomó kapacitás, de nyilván előbb-utóbb azzal élni fognak a játékok is. ;)

(#8796) 7time válasza HSM (#8795) üzenetére


7time
senior tag

No majd meglátjuk, az AMD Zen kihúzom a jelenlegi 4 magos CPU-val és akkor eldöntöm, a játékoknál nem olyan lényeges a CPU kivéve 1-2 de azokkal úgysem játszom.

(#8797) HSM válasza 7time (#8796) üzenetére


HSM
félisten

" a játékoknál nem olyan lényeges a CPU kivéve 1-2 de azokkal úgysem játszom."
LOL.. :C

(#8798) #35434496 válasza HSM (#8797) üzenetére


#35434496
törölt tag

Én is egy alap procit, lapot, ramot használok. Tudod olyan belépőszint. :DDD

(#8799) regener válasza 7time (#8796) üzenetére


regener
veterán

Miért, te akkor mivel játszol? Passziánsz?

(#8800) 7time válasza regener (#8799) üzenetére


7time
senior tag

Melyik játék nem fut el rendesen egy 4 magos Phenomon ha van egy jó VGA, a többi csak rizsa.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.