Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) HSM válasza Abu85 (#7050) üzenetére


HSM
félisten

De akkor csak a hatékonyság javult, de "semmiről nem marad le" az ember a régi vassal, ha jól értem. :)

(#7052) Abu85 válasza HSM (#7051) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha a konzolos portokat leszámítjuk, akkor nyilván a PC-s port mindenkinél ugyanúgy fog kinézni. A konzolhoz képest viszont lesznek olyan játékok, ahol hiányoznak majd effektek, vagy esetleg a játékmenet is sokkal butább lesz PC-n.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7053) HSM válasza Abu85 (#7052) üzenetére


HSM
félisten

De ezek a dolgok úgyis az APU-n futnának, nem a diszkrét VGA-n, a PCI-E busz késleltetése miatt... Tehát végülis, ha valaki PS4 portokat szeretne, elvileg úgyis mondjuk egy Kaveri APU-n fog menni a sokszálú compute, és a VGA "csak" a megjelenítésért fog gelelni, mint eddig is, tehát nem lesz baj a kevés munkafolyamat miatt. Jól gondolkozom? Nyilván így is vélhetőleg butább lesz az API miatt, de azért nem annyira, mintha közös címtérű APU se lenne. :DD

(#7054) Abu85 válasza HSM (#7053) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az első körben elkészülő játékokból csak az EA Sports játékok készülnek HSA fejlesztőkörnyezetekkel. Ezek közül is csak a FIFA-t portolják PC-re. Szóval ez a dolog mindegy, és itt nyilván megfelelő hardver kell, hogy futtasd.
De lesznek olyan játékok, amelyekből szimplán kimarad egy-két effekt. Nincs elméleti akadálya a PC-s implementációnak, tehát nem HSA hardvert megkövetelő dologról van szó. Ami most a legnagyobb probléma, hogy a fejlesztők PC-n kifutnak az UAV slotokból. A DX11-ben 8 darab van, míg a konzolon annyit használnak amennyit akarnak. Lesz olyan játék, ami 200-at is használ, de még a DX 11.1-ben is csak 64 slot van.
A szimultán munkafolyamatok kezelése nem olyan nagy gond. Egy PC-s portba nem tudsz annyi compute shadert írni, mert kifutsz a DX vagy az OpenGL erőforrásiból.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7055) Crytek válasza Sonja (#7045) üzenetére


Crytek
veterán

Azta a **hadt!!

Grid 2, Company of Heroes 2, Splinter Cell: Blacklist,Lost Planet 3,Raven’s Cry,Total War: Rome 2, Watch Dogs ,Battlefield 4

Ez mind mind érdekel! Remélem legalább 2 cím valóban ott lesz.

Next PC Upgrade: 2022

(#7056) TESCO-Zsömle válasza Crytek (#7055) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Még mindig fake... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7057) Crytek válasza TESCO-Zsömle (#7056) üzenetére


Crytek
veterán

Én azért bizakodom. :DD

Ami furcsa nekem az a Shadow of the Eternals gaming evolvedbe! Mivel első körben csúnyán elhasalt a kickstarterben és most hogy újra felélesztették ez is bukásnak ígérkezik.

Next PC Upgrade: 2022

(#7058) WayneGace válasza Crytek (#7055) üzenetére


WayneGace
őstag

CoH2 már megjelent, nem került be.Gird 2 megjelent, nem került be. Splinter Cell megjelent és Nvidia kártyákhoz adják. Szóval ebből a listából a BF4 a valószínű, a többi meg ki tudja. De novemberi megjelenésnek ott az EA bf4-e, szóval minek még egy novemberi játék, mint a watch dogs?

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#7059) BomiBoogie válasza Sonja (#7045) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha ezek lesznek hozzá, esküszöm, veszek egy VGA-t. :D
Battlefield 4, Total War: Rome 2, Watch Dogs.

Vicces ez a "The way it's meant to be bundled." :DDD

(#7060) Crytek válasza BomiBoogie (#7059) üzenetére


Crytek
veterán

Én meg inkább 5-ért megveszem a kódot belőle :C

Next PC Upgrade: 2022

(#7061) BomiBoogie válasza Crytek (#7060) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Úgyis tervezek bevásárolni az új Radeonokból. :K

(#7062) Abu85 válasza Crytek (#7057) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Shadow of the Eternals szerintem mindenképp elkészül. Azért nem 1,5 milliót kérnek mint az első körben, mert az AMD áll 750k-t. Ennek a másik felét nem nehéz beledobni, de akkor a játék lényegében az AMD tulajdonába kerülne. Nyilván ez a fejlesztőknek nem tetszik mert ki tudja, hogy mik a feltételek (exkluzivitás stb.). Már a 750k-t is úgy hiszem, hogy egy rakás ingyen kulcsért vállalta az AMD, ami még vállalható a fejlesztőknek.
A Kickstarterre elég sok pénzt költ egyébként az AMD. Ott a Defense Grid 2. Technikailag csak a kiegészítőre jött össze a pénz, de mégis elkészül a teljes értékű folytatás, mert a Razer és az AMD kipótolta 1 millára a gyűjtést.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7063) mcwolf79 válasza Sonja (#7045) üzenetére


mcwolf79
veterán

Zavart érzek az Erőben.
A Watch dogs és a Splinter Cell nem NV-s játék?

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#7064) gbors válasza Abu85 (#7062) üzenetére


gbors
nagyúr

pont erre van most szüksége a crowdfundingnak, hogy a mindenféle cégek elkezdjék bevásárolni magukat a projektekbe... nem elég Tim Schaferék fejreálllása, ami meglehetősen megingatta a delivery-be vetett bizalmat, most megpróbáljuk tönkretenni a függetlenség mítoszát is. asszem, lassan elkezdhetünk beszélni kickstarter-lufiról :(

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#7065) Abu85 válasza mcwolf79 (#7063) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az alsó sorban felsorolt játékok közül a BF4 és a Raven's Cry ami GE játék. Teljesen félrelőtt ez a fake kép, még ha marha jó a minősége akkor is.

Nem akarok a következő fake-hez tippeket adni, de ezek GE címek: Battlefield 4, Raven's Cry, Need for Speed Rivals, Mirror’s Edge 2, Dragon Age: Inquisition, Star Wars: Battlefront, Thief, Final Fantasy XIV: A Realm Rebor, Castlevania: Lords of Shadow, Castlevania: Lords of Shadow 2, Murdered: Soul Suspect, Shadow of the Eternals, Defense Grid 2, Plants vs. Zombies: Garden Warfare, Command & Conquer, Sniper Elite 3 Afrika, Brothers: A Tale of Two Sons, The Elder Scrolls Online

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7066) Abu85 válasza gbors (#7064) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs ezzel annyira nagy baj. Azért itt 1,5 millióról beszélünk egy játéknál. Ezt közösségileg nehéz összehozni. Nem mellesleg, ha még sem alakulna minden a terv szerint, akkor a közösséghez nem mehetsz oda, hogy kéne még félmillió, de egy AMD-hez például igen. Nyilván lesznek feltételeik, de számukra a félmilla az nem sok pénz.
Szerintem a Kickstartert ez az egyetlen dolog tarthatja életben, amikor az emberekben realizálódik, hogy amire befizetnek az nem biztos, hogy az lesz amit vártak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7067) TESCO-Zsömle válasza Abu85 (#7065) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudom, hogy konkrétumot nem mondhatsz akkor se ha tudsz, de te mennyire tartod valószínűnek, hogy a legerősebb Kaveri-(k)hez BF4-et csomagoljanak? Gondolok itt elsősorban arra a pletykára, miszerint BF4 alatt lesznek olyan fícsörök, amikhez GCN-es APU kell majd.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7068) Abu85 válasza TESCO-Zsömle (#7067) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Frostbite 3 motor támogatja a HSA-t. Az kérdés, hogy a BF4 ezt kihasználja-e. Majd Repi erről beszél novemberben, hogy milyen terve van erre vonatkozóan.
BF4-et APU mellé tuti nem csomagolnak majd. Azok mellé nem hardcore, hanem hétköznapi játék kell.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7069) mcwolf79 válasza TESCO-Zsömle (#7067) üzenetére


mcwolf79
veterán

Linket pls ezekről a fícsörökről!
Mert én ilyet sehol sem olvastam, hanem hogy csak teljesítménybeli boost-ot kap. Extra fícsörökről (grafikai, fizikai) fícsörökről sehol sem olvastam.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#7070) Abu85 válasza mcwolf79 (#7069) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A BF4 valószínűleg csak teljesítményboostot kap a DX11.1-től, és a Radeonok kapnak még boostot egy specifikus DX kiterjesztéstől. A Frostbite 3 motor az, amiben sokkal több van, amit a BF4 használni képes, mert ez lesz az egyik motor, ami támogatja a HSA-t (a másik a Unity). Majd Repi elmondja novemberben, hogy mire lesz jó ez.
Amiről hallani, hogy a BF4 használja majd a procik IGP-jét, ha rendelkezésre áll. De ez elvileg megint csak extra sebességet ad és nem funkciókat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7071) gbors válasza Abu85 (#7066) üzenetére


gbors
nagyúr

én azért másképp képzelem el a crowdfunding jövőjét. ha nehéz a 1.5M-t összehozni így, akkor tessék TELJESEN más forrás után nézni, ugyanis pénzeszsák bevonása esetén borítékolható, hogy a backereknek tett ígéreteket nem lehet betartani (ld. Shadowrun és Steam haccacáré), és a nagy PR mellé nem hiányoznak a nagy kiábrándulások, főleg azoknak nem, akik hajlandóak akár 1-2k USD-t is letenni, hogy a projekt független keretek között megvalósulhasson.
a kickstarter meg a többi crowdfunging platform játékirányú jövőjének szerintem az olyan projektekre kellene épülnie, mint a Nelly Cootalot - 1000 backer, 20k jó angol font. alig várom, hogy kész játék legyen belőle.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#7072) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Idézek kinti fórumról:

........does the HD 9970 OC have a chance of competing with Titan OC. so basically can it match Titan clock for clock?............

...it performs like a top card should perform, but I can't say too much. Expect some weird news with the memory system, it's less like recent cards and more like good 'ol Nvidia big-die method....

Mit takarhat ez, és mennyire fedheti a valóságot?

Crowdfunding téma:

Szerintem van jövője a dolognak, akár a nagy cégek is eljátszhatják, hogy pl akkro portolnak át valamit egy platformra, ha összejön x tőke. Szerintem ez működhetne. Így gyakorlatilag előre beszedhetik a pénzt, még a warezt is csökkenti.

Van ebben jövő, lásd Star Citizen, ami már 15millió dolcsi felett jár. az is úgy indult, hogy 2 millát akartak, ha az összejön a befektetők beszállnak a projektbe, most viszont már full crowdfunding lesz úgy fest, nem is kell befektető mellé.

[ Szerkesztve ]

(#7073) janos666 válasza Abu85 (#7062) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

mert a Razer és az

Na ne is idegesíts. A drága Ouroboros egrem meg kiidegel a bugjaival, amiről nemrég írtam a support-nak, de még csak elnézést kértek, amiért technikai okokból (webszerver nyavalya) lassan fognak válaszolni. Szóval a termékeik szoftverének, vagy akár a saját weboldaluk fejlesztésére is költhetnék a pénzem, mielőtt kickstarter-en jótékonykodnak belőle helyettem. Akkor már inkább adtam volna a Dreamfall Chapters-be (pontosabban tényleg adtam is volna, ha nem csak akkor olvasom róla a hírt, mikorra már lezárult).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7074) Sonja


Sonja
veterán

(#7075) p87 válasza Sonja (#7074) üzenetére


p87
senior tag

Nah, király!
Titan tuti meg lesz fogva és bárcsak jó áron mondjuk 550 USD körül kezdene, de ha 780 ára alá belőnék az is nyert ügy lenne.

(#7076) TESCO-Zsömle válasza p87 (#7075) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

700$ lesz, vagy felette a 970-es.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7077) KillerKollar válasza TESCO-Zsömle (#7076) üzenetére


KillerKollar
senior tag

A 780 is is csak 650 volt,az AMD nem szokott annyira elszállni az áraival mint az NV.Ha tényleg annyi lesz és így folytatják senki nem fog VGA-t venni,akkor meg minek álltak rá ennyire most erre a never settle dologra például?

(#7078) WayneGace válasza KillerKollar (#7077) üzenetére


WayneGace
őstag

Nem tudom milyen árazás lesz. De, ha tényleg jó lesz a kártya, tehát 780 vagy afölött teljesít és kicsit belövik 780 alá, akkor megvan az egyértelmű piaci győztes. Nincs miről beszélni. De, ha pont annyival lesz drágább, mint amennyivel többet tud egy 780-nál, akkor már nem olyan kecsegtető. Sok nvidia tulaj, akkor továbbra is nvidiat választ majd. Szerintem.
Kérdés, hogy mi lesz lejjebb, tehát az a csúcskártya alatti vga-knál, amik még középső teteje vagy felső alja. Mint a mostani 7950.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#7079) Abu85 válasza KillerKollar (#7077) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából a piac folyamatosan zsugorodik szóval mindenképp lesz ezzel a generációval egy általános áremelés. Az AMD most az NV túlárazott termékeihez igazítja majd az árakat. Érdemes hozzászokni a gondolathoz, hogy ami eddig 500-600 dollár volt, az mostantól 800-900 dollár lesz. Ebbe az árazásba bele van kalkulálva a következő éves piaczsugorodás is. Ezt az NVIDIA is ugyanúgy le fogja követni, mert nekik sem éri meg ez a piac profit nélkül.
Az AMD-nek az üzenete világos lesz. Ennyiért vannak VGA-k, ha túl drága ott a konzol.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7080) adamssss válasza Abu85 (#7079) üzenetére


adamssss
veterán

Ja ott a konzol csak ott egy játék 15k (next gen), így nem kell sok hogy behozza a drágább vga árát. Sajnos egyre drágább játszani. Ez van. Én azért bízom, hogy a nem csúcs radeonok amik azért még a felsőkategóriát képviselik 100k alatt lesznek januárra.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7081) leviske válasza adamssss (#7080) üzenetére


leviske
veterán

Felteszek egy egyszerű kérdést. Míg még az aktuális videokártyád sincs kihasználva, minek akarsz cserélni egy újra, ami még inkább ilyen helyzetben lesz? Még a DX11.2 se jött ki.

Csak azért kérdezem, mert a prémium igények nyilván prémium árban vannak mérve, viszont egy átlag felhasználó számára erősen kétlem, hogy egy darabig tudnának olyan játékot adni, amit maximális grafikán nem visz el egy HD7900-as. Reméljük a PC-s portok minősége is inkább emelkedni fog, szóval még talán GTA4 szintű borzalmaktól se kell félni.

MOD: Amúgy az a 15k nagyon baráti becslés volt.

[ Szerkesztve ]

(#7082) WayneGace válasza adamssss (#7080) üzenetére


WayneGace
őstag

Az ott a konzol se megoldás mindenkinek. Például az én kedvenceim többnyire pc címek csak.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#7083) adamssss válasza leviske (#7081) üzenetére


adamssss
veterán

Lehet h nem tudtad de most nincs gépem. El kellett hogy adjam. Januárban kell vagy pc-t vagy konzolt vennem ha szeretnék játszani. Amúgy igazad van, egy darabig nem cseréltem volna a 7950-et.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7084) HSM válasza leviske (#7081) üzenetére


HSM
félisten

"szóval még talán GTA4 szintű borzalmaktól se kell félni."

Azért rossz példa, mert CPU-ból kellett csak alá brutál erős a maga korában, egy akkor középkategóriás, olcsó 1GB-os 4850-en szuperül elfutott, konzolos verziót magasról alázó képminőséggel, ha volt alá minimum egy húzott Q6600....

[ Szerkesztve ]

(#7085) TESCO-Zsömle válasza HSM (#7084) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Emlékszem anno hányan hőbörögtek, hogy a minimum rendszerkövetelmében az állt "Intel Core 2 Duo" és mégse ment nekik az E21x0-as procijukon... Ami fölött elsiklottak, hogy a RK-ben a megjelölés nem architektúrára vonatkozik, hanem elnevezésre, az E21x0-ák pedig Pentium néven futottak.

Később ki is igazították a követelményt, odaírták mellé a leggyengébb C2D processzor (E4300) típusszámát is.

Nekem akkortájt még D930-as Pentiumom volt, azon eldöcögött.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7086) fatallerror válasza adamssss (#7080) üzenetére


fatallerror
addikt

ez nem igaz, amerikában (és nyugaton általában) azonos áron van a pc és konzol verzió az esetek 90%-ában

bizonyíték: tomb raider pc, ps3

watch_dogs: mind 60

tegnap amiket olvastam az új radeonokról mégha csak pletyka is nem nagyon tudom hovatenni. most h konzolon már telóval, v tablettel pontos mutatóeszköz (egércentrikus játékokhoz első körben jó alternatíva) is lesz meg lesz moddolhatóság így már a pc előnye kezd elveszni.

meg nem csak nekem sokaknak elege van abból h 4 helyre bekell jelentkezni h tudj játszani....plusz a gépfejlesztés. most már szerintem tényleg a végét járja a pc játék.
de azért várom h mi lesz a radeonokkal :K

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#7088) TESCO-Zsömle válasza Sonja (#7087) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na. Azért az mindjárt más fényben tünteti fel a pletykált 700-800+$-os árat, ha a cucc nem a 780-al, hanem a Titánnal versenyez.

Igaz-e, KillerKollar? ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7089) KillerKollar válasza TESCO-Zsömle (#7088) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Ez egy generációval a Titán elött van,vagy másféllel ha úgy tetszik hiszen a Titán se 600-as se 700-as számozást nem kapott és a két generáció között jött ki.Mivel így el vannak csúszva a megjelenések,egyértelmű volt hogy az új AMD széria gyorsabb lesz mint a GTX 700-as széria,ahogy majd a 2014 tavasszal érkező NV-s kártyák is gyorsabbak lesznek ennél az AMD-s szériánál,fél évre rá pedig megint kijön egy AMD-s generáció ami annál lesz gyorsabb és így tovább,hogyha mostantól megint 1 évente jön ki új generáció.De persze most már majdnem hogy 2 éve kinntvan a HD 7000-es széria úgyhogy előfordulhat hogy majd pár generáció múlva ismét egyszerre jönnek ki a kártyák.

[ Szerkesztve ]

(#7090) TESCO-Zsömle válasza KillerKollar (#7089) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az oké, de árban ugye nem az 1 év múlva kijövő nV kártyával kell versenyeznie, hanem azzal, amit most tud megfogni. A hír szerint pedig ez a cucc nem csak a 780-ast, de a titánt is fogja. Szóval a titán 1000$-os árához nyugodtan lőhetik akár 800$ fölé is.

Én akkor itt nagyjából borítékolható is, hogy konzum piacra már nem jön ref 2GPU-s kártya 1800$-ért...

Vagy ha mégis, akkor nem a 970-esből lesz rajta kettő, hanem mondjuk a 870-esből, vagy a 770-esből és elsősorban azon keveseket célozza, akik 1 slotba akarnak SLI-t.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7091) TomiLi válasza TESCO-Zsömle (#7090) üzenetére


TomiLi
addikt

Egy pár éve nagyon ellentmondásos, és átláthatatlan a hardver fejlesztések iránya, nem szakértői szemmel.
Állandóan temetjük a pc-játék ipar ágat, ez (is) magyarázza a generációváltás áremeléseit is. De miért van akkor még fejlesztés? (értem én ezalatt, miért nincs szoftver fejlesztés, mert a végén lehet, hogy kiderülne, hogy egy leendő kaveri, egy 7870-nel mindenre elég lenne) Az APU-k meg már úgy vannak beharangozva, hogy anélkül már egyre több játék "plusz" opciói elérhetetlenek lesznek, vagy még az APU-val sem! Tehát "tünés" konzolra!

Értem én hogy ez egy átmeneti időszak, kísérletezés (a felhasználó befogadó képességeivel), de kicsit ellentmondásos a két tábor "marketingje", nem?
Mi a véleményed erről? Ha jól tudom Te is 2015-ig tervezed a mostani konfigoddal, aztán szeretnél már az új technika felé fordulni (APU-dVGA?)

Bogyóka

(#7092) HSM válasza TomiLi (#7091) üzenetére


HSM
félisten

Most lehet én vagyok a hülye, de miért akkora tragédia, hogy "anélkül már egyre több játék "plusz" opciói elérhetetlenek lesznek"? :F
Eddig is minden játék vagy ezen a platformon, vagy azon volt szebb. Az exkluzív címekről nem is beszélve.... Én itt erős túlzásokat látok, ami azt illeti több oldalról is.

Arról nem is beszélve, hogy még februárban tök jól lehetett játszani egy akkor 3 éves 5850-el is, ami aprón akkor olyan 25 000-es tétel volt.... Egy 3-4 éves négymagos Intel proci is még majdnemm mindenhova elég.

Persze, nyilván előbb utóbb mindenhol eljön a fejlesztés szüksége, de régen sokkal többe került és gyakrabban is volt rá szükség, javítsatok ki, ha tévedek.

(#7093) TESCO-Zsömle válasza TomiLi (#7091) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Állandóan temetjük a pc-játék ipar ágat, ez (is) magyarázza a generációváltás áremeléseit is. De miért van akkor még fejlesztés?

Mert ezekből a fejlesztésekből nem csak a pc-játék iparág táplálkozik. Ezek a fejlesztések mennek a szerverekbe, munkaállomásokba, de láss csodát, még a konzolokba is. Nem lehet leállni, mert aki lemarad, elmarad. Nagy a különbség aközött, hogy egy iparág jól tejel, és aközött, hogy nem éri meg fenntartani.

Lásd: Filmek. Ha nem hozza kasszánál a kiadások 3*-osát, akkor már nem mondható nagy sikernek. De amíg be tudják szedni a 1.5-2 szeresét, addig simán csinálják a folytatásokat... Ugyanez áll mindenre is. Mikor egy gyárat leállítanak, nem csak azt kell nézni, hogy mennyi hasznot nem fogok többé megkapni, hanem azt is, hogy mennyibe kerül a munkások végkielégítése, a géppart értékesítése, stb, stb... Sok üzem még veszteséggel is kihúz 1-2 évet, hátha jön fellendülés.

A VGA paic zsugorodik. Ennek eredménye, hogy az alja és a teteje is elkezd eltűnni, mert egyik gyártó se fog futószalagra küldeni olyan VGA-t, amit 1000$ fölötti árral éri csak meg értékesíteni. Erre ott vannak a partnerek, hogy megcsinálják kis szériában, mint az Asus a MARS/ARES vonalat.

Az APU pedig egyre több feladatot fog átvenni a GPU-tól, és olyan feladatokat is a nyakába vesz majd, amit a CPU-GPU kapcsolat hiányosságai miatt eddig nem tudott. A fogyasztás csökken, a kapott minőség nő. Ez a fejlődés.

HSM: Na, arról nem is beszélve, hogy ez ugye korábban sem volt másképp... Ha valakinek kellettek az újdonságok, akkor meg kellett vennie az azt futtatni képes új vasat is alá...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7094) TomiLi válasza HSM (#7092) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem tragédiaként írtam, csak értetlenül állok a hírekben, fórumokban olvasható ellentétek előtt!
Eddig is minden játék vagy ezen a platformon, vagy azon volt szebb. Az exkluzív címekről nem is beszélve
Ez oké, meg ezeket már megszoktuk, csak most valahogy drasztikusabb különbségek vannak beharangozva - vagy én értettem félre.
Én itt erős túlzásokat látok, ami azt illeti több oldalról is.
Az én hsz-emre gondoltál, vagy az APU - dVGA - esetleg konzol témában?

(#7093) TESCO-Zsömle Nekem nem a fejlődéssel/gép fejlesztéssel van gondom, félre értettél!
Sőt gondom sincs, csak próbálok kiigazodni a hírfoszlányokból. Valamennyire azt látom, hogy bizonytalanság van még, mert a gyártók, egymás konkurenciái sem tudják mit hoz a jövő. Pontosabban, biztos van A-B-C terv, csak még nem tudni meg lesz életképes/befutó.
Nekünk meg úgy is azt "kell" megvennünk/szeretnünk, amit ők terveznek, gyártanak, amiből a legjobban tudnak profitálni.

Azért feszegetem a témát, mert szeretnék egy kicsit hosszabb távra már lehiggadni, és jó lóra tenni.
Értem ez alatt, hogy érdemes várni a kaverire, vagy egyelőre maradhat még a jó öreg cpu (apu, vagy félig apu) dvga felállás. Nem tudom, hogy az év végi konzol debütálás mennyire gyorsan bolygatja fel e a pc világot?

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#7095) TESCO-Zsömle válasza TomiLi (#7094) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

csak most valahogy drasztikusabb különbségek vannak beharangozva

Mennyivel drasztikusabb, mint ami eddig az nVidia oldalán volt TWIMTBP-el és PhysX-el? Amennyire én látom a különbség csak annyi, hogy sok év után az AMD is beszállt ebbe a buliba. Eddig ha vki vett egy combos nVidia kártyát, akkor mindent megkapott. Aki AMD-t vett, az élből lemondhatott mindenről, ami PhysX és bizonyos nVidia támogatta játékokban még teljesítménybeli problémái is voltak.

AMD-nek viszot nincs választása e-téren. Nekik nem az nVidiával kell harcolniuk, hanem az Intellel. Nyomatniuk kell a HSA-t, míg szekér előtt a konzolok lovai.

sz: AMD oldalon ott a Hybrid PhysX lehetősége. Nem tudni meddig, de ott van. Addig aki Radeont vesz és mellé egy gyenge GeForce-ot, annak csak az esetleges optimalizációs problémákkal kell megküzdenie. Effektek terén megkap szinte mindent.

szerk-re: Ilyen téren eléggé megszívtad. Adatlapomon látod a vasam, én ez a VGA kivételével 2011 elején újítottam, és 2015-16 környékén fogom váltani. Akkorra lesz vége ennek a mizériának. 2015-ben jön az Intel teljesen heterogén APU-ja, 2014-ben az nVidiáé, és 2013-ban papíron az AMD-é.

Ahogy én látom, pont most nem éri meg bármibe is ruházni. Ha CPU+VGA-t veszel, azzal 1-2 éven belül már lehetnek hátrányaid. Ha viszont APU-t, az meg 1-2 évig még nem lesz igazán kihasználva...

Ha csak nem húzol be a következő 2-3 évre nagyon olcsón valamit, amivel kihúzhatod.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7096) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#7095) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Persze ha mindenképpen muszáj, akkor azt mondom, hogy a legerősebb Kaveri APU és valami bitang új VGA mellé. 770-es, vagy 870-es, hogy a tárcád se szakadjon le. A lényeg, hogy a dGPU és az IGP "egyívásúak" legyenek. Egyik se legyen elavultabb a másiknál.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7098) Malibutomi válasza TESCO-Zsömle (#7090) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azért a titán ára vicces, a 780-hoz képest az árkülönbség 70%-a presztizs, a többi a teljesítmény.
Szöval ha akar sztem az AMD alá tud menni. Persze akkor szépen a titan ára is csökken majd.

(#7099) TomiLi válasza TESCO-Zsömle (#7095) üzenetére


TomiLi
addikt

Na ez az! A "bekajáltatásban" nem szeretnék részt venni!
PhysX - nem éri meg! Kevés a szoftver ami normálisan használná, szerintem nem éri meg költeni rá.

Aki AMD-t vett, az élből lemondhatott mindenről, ami PhysX és bizonyos nVidia támogatta játékokban még teljesítménybeli problémái is voltak
Azzal, hogy most az AMD egy csomó játékot támogat, igaz lesz ez visszafelé is?

Konzol bizniszt még annyira sem látom át, mint a pc-t, nem tudom, hogy ez hosszú távon ténylegesen mennyire jó az AMD-nek. (nem tudom mennyire lehet a fórumban beszéltekre alapozni, hogy a konzolok értékesítése talán még veszteséges is, és az eladott játékok hozzák a hasznot - reméljük sokat!)

Szerk: Ilyen téren eléggé megszívtad. Adatlapomon látod a vasam, én ez a VGA kivételével 2011 elején újítottam, és 2015-16 környékén fogom váltani. Akkorra lesz vége ennek a mizériának. 2015-ben jön az Intel teljesen heterogén APU-ja, 2014-ben az nVidiáé, és 2013-ban papíron az AMD-é.

Hoppá! Akkor bejött amitől féltem! Csak ezt még így senki nem (merte) írta le! Köszi, mert megerősítettél abban, hogy ne kezdjek el eszetlenül költekezni! :R

Persze ha mindenképpen muszáj, akkor azt mondom, hogy a legerősebb Kaveri APU és valami bitang új VGA mellé. 770-es, vagy 870-es

Gondolom a majdani új szériára gondoltál (nem fogtam még fel a 9-es széria számozását)

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#7100) TESCO-Zsömle válasza Malibutomi (#7098) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha ezt veszed, a 800$ tökéletesen megfelelő ár. A titánt szépen be le kell vinni 750$-ra és kész. Egyik oldalnak se érdeke az árverseny egy haldokló piacon. Szépen beárazzák egymáshoz a VGA-kat. És ha igaz, amit a hírben írtak, akkor a GTX780-hoz képest reális lehet a 800$. Csak épp nem száll vele árversenybe.

Ha megfigyeled, az utóbbi időben nem nagyon van árverseny. Ha valahol kialakul egy árrés, nem csökkentik a felette levő kártya árát, hanem benyomnak egy új kártyát...

ceaser: PhysX - nem éri meg! Kevés a szoftver ami normálisan használná, szerintem nem éri meg költeni rá.

Indulj ki abból, hogy én 24k-ért vettem postával, vizesblokkal együtt GTX 275-öst, ami max 30%-os GPU-terhelés mellett viszi a legkeményebb PhysX-es jeleneteket is.

Azzal, hogy most az AMD egy csomó játékot támogat, igaz lesz ez visszafelé is?

Igen, és nem. Elvileg nem lesznek olyan kódok, amik direktbe megszívatják az nVidia felhasználókat, viszont értelem szerűen számukra nem lesznek elérhetőek a radeon-specifikus optimalizációk és a GCN-re írt PhysX-szerű effektek (lásd TressFX). Persze bekapcsolhatják őket, csak megfekteti a gépet, mert nem arra a vasra íródott.

Hoppá! Akkor bejött amitől féltem! Csak ezt még így senki nem (merte) írta le! Köszi, mert megerősítettél abban, hogy ne kezdjek el eszetlenül költekezni!

Ez nem igaz, hisz én is tudom ezt, és tudtam ezt évekkel ezelőtt is. Roadmap-ekből és ABU elszórt jövendöléseiből építkeztem. A VGA-mat ugyan lecseréltem tavaly év elején, de annak fizikai okai voltak, ugyanis útban volt az emeletes DVI. A sors fintora, hogy hosszú távon a GCN-re váltás könnyebbé teheti a kivárást...

Gondolom a majdani új szériára gondoltál (nem fogtam még fel a 9-es széria számozását)

Igen, azért is nem írtam, hogy 9770 meg 9870, mert én se tudom, viszont a számokból tudsz következtetni, hogy melyik szegmensre gondoltam. Mondanám, hogy húzz majd egy 7970-est, de nem tudom, hogy a Kaveribe kerülő GCN (2.0?) mennyire szeretné az együttműködést egy korábbi verzióval. Bár anyagilag kétségkívül azzal járnál legjobban.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.