Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) HSM válasza ricshard444 (#7438) üzenetére


HSM
félisten

Nekem az Auzen X-fi Prelude egy "kicsit" jó mindenhez is, és jóáron vettem. :) Amíg találok hozzá lapot és drivert, marad. :DD Olyan tiszta, szép, élettel teli, részletes, pontos hangzása van, hogy hajmeresztő.

Azon röhögök tíz perce, hogy hogy kötik az ebet a karóhoz, hogy hogy offload-olja a CPU-t... :C Érdekes, mikor az EAX kihalás szélén volt, mindenki azzal jött, már nincs rá szükség, hogy offloadoljuk a CPU-t. MegaLOL. :DDD

(#7443) Malibutomi: A demóhoz minek kellett volna telepítsem? Abban elvileg megmutatták, mit tud. :DD Hát engem nem nyűgöztek le. :)) Az X-fim meg az Audigy-mnek még addon se kellett, még a mikrofonra is tudott effektelni realtime lejátszásba.... :DD

(#7444) TESCO-Zsömle: Rosszul láttad. A 270-en meg a 290-eken lesz, volt valamelyik "dián".

(#7450) aAron_: Tényleg hihetelen uncsi, csak a TrueAudio agyonhype-olásán röhögök, miközben a háttérben megy a videó és értelmesebb dolgokat csinálok. Olyan sebességgel beszél, hogy 3 mondatot írok le, amíg ő elmond egyet. XD

[ Szerkesztve ]

(#7452) Malibutomi válasza Jammalan (#7439) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A 7970 sem 6500 pontot ér el, nem nagyon lehet ezt alapul venni.

(#7453) djculture válasza aAron_ (#7450) üzenetére


djculture
félisten

horkolás technology

(#7454) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Szép az a MainGear gép. Elfogadnám :))

[ Szerkesztve ]

(#7455) Firestormhun válasza daneeeeee (#7454) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Végre egy ember aki tud is beszélni. :D

...

(#7456) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Na jól van, a többit majd elolvasom... :o

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7457) E1even válasza HSM (#7451) üzenetére


E1even
senior tag

A TrueAudio-t a 290X, a 290, és a 260X fogja támogatni. - "AMD announces TrueAudio, fully programmable audio technology. It will be supported by 290X, 290 and 260X."

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#7458) djculture válasza TESCO-Zsömle (#7456) üzenetére


djculture
félisten

Ja inkább Abu cikke mint ez a hulladékság :D

(#7459) TESCO-Zsömle válasza djculture (#7458) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én szívesen megnézném, de kiesek a számon.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7460) djculture


djculture
félisten

tressfx megint befigyel..

(#7461) aAron_ válasza djculture (#7458) üzenetére


aAron_
őstag

melyik cikkre gondolsz? sry álmosodom :U

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#7462) TESCO-Zsömle válasza aAron_ (#7461) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ami majd összefoglalja ennek a remekbe szabott rendezvénynek a tartalmát.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7463) djculture válasza TESCO-Zsömle (#7462) üzenetére


djculture
félisten

Jaja

(#7464) HSM válasza E1even (#7457) üzenetére


HSM
félisten

Tényleg, összekevertem. :B De a lényeg stimmelt, a Tahiti nem fogja tudni 280 címkével sem. :B

(#7465) ricshard444: Én sem... :DD Bár aggódom..... ;] Az új Radír marhára bejön, de ez az új Ruby így a steamen nem igazán jött át.

[ Szerkesztve ]

(#7465) ricshard444


ricshard444
veterán

Megvolt a Rubi Techdemo, mióta olvasok erről... :D , hát elég rövid volt és fullhd-ig nem kommentálnám

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#7466) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Most van a bemutató, teszt csak a BF4 megjelenésével lesz?

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#7467) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Na végre egy kis Star Citizen

(#7468) djculture


djculture
félisten

kb mintha a csávó azt mondaná igen ez is veszettül fog szaggatni a ti gépeteken... ;]

(#7469) ricshard444 válasza djculture (#7468) üzenetére


ricshard444
veterán

:D Hát nem fűzök a maxhoz sok reményt ;]

Vannak dolgok...

(#7470) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Hát, mire kijön medium/highra jó lesz egy Titan vagy egy 290X :)
Ha jól figyeltem 300K poligon a legkisebb hajó, és 1,7millió a legnagyobb ami a hangárban van.

(#7471) ricshard444


ricshard444
veterán

Ez amúgy most 3 kártyán fut, vagy az a gép csak dísz? :D

Vannak dolgok...

(#7472) daneeeeee válasza ricshard444 (#7471) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Eyefinityben fut, egy darab 290X hajtja szóval nem lesz probléma.

(#7473) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

"The toilet now officially received more applause than the entire AMD presentation and the Lich game presentation. Heh."

(#7474) djculture


djculture
félisten

Ez a halál utáni szellemként nyomozós móka jónak néz ki

(#7475) aAron_


aAron_
őstag

na ez a raptr kb az első érdekes dolog, geforce experience is meglepően jól sikerült, kíváncsi vagyok ez milyen lesz

What is your ikigai?

(#7476) Malibutomi válasza aAron_ (#7475) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Érdekes az a Rapt, mert azt mondja évek óta fut, 18 millió taggal, de még a nevét sem hallottam soha. Pedig tetszik a koncepció

[ Szerkesztve ]

(#7477) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ha egy mód van rá ebben a topicban maradjunk a hardverek kitárgyalásánál. :R

⭐ Stella

(#7478) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Szerintetek a Corsair HX 850 Wattos tápom elég lesz egy R9 290X CFnek?Ha 300 wattot eszik a specifikációk szerint darabja.Gépem többi része a profilomban,nem fogom húzni a kártyákat.

(#7479) radi8tor válasza KillerKollar (#7478) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bőven.

⭐ Stella

(#7480) KillerKollar válasza radi8tor (#7479) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Szuper,köszi a választ :)

(#7481) sittes79


sittes79
addikt

Abu mióta dolgozik a DICE-nál? :)

[ Szerkesztve ]

(#7482) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Erröl a Mantle-ről hallot már valaki? Érdekesen hangzik

(#7483) E1even válasza daneeeeee (#7482) üzenetére


E1even
senior tag

Az Update 38-ban találsz róla egy kis ismertetőt.

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#7484) KAMELOT


KAMELOT
titán

Itt akkor azt írják. okt.18-án jön a R9-290X Még 1 hónapot várunk.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7485) Z10N válasza TESCO-Zsömle (#7444) üzenetére


Z10N
veterán

Csak az uj fejlesztesu GCN-n lesz TrueAudio, ezert tamogatja az R7-260X (7790 Bonaire XT Rebrand), R9-290 es R9-290X. Szoval a 7790-n lehet majd elocsalni a feature-t valoszinuleg.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#7486) HSM


HSM
félisten

Úgylátom , ezen a TrueAudio-n nemcsak én hökkentem meg: [link]
Maximálisan így gondolom én is, mégha én nem is tudtam ilyen szépen leírni....

(#7487) TESCO-Zsömle válasza Z10N (#7485) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor még sokáig marad a Xonar...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7488) aAron_ válasza HSM (#7486) üzenetére


aAron_
őstag

ennek ellenére a tegnap este fele kb csak erről szólt :U

én pl arra is nagyon kíváncsi lettem volna mennyit javult a nyers opencl számítási erő, pl lehet újra megéri majd litecoin-t bányászni? :)

What is your ikigai?

(#7489) janos666 válasza TESCO-Zsömle (#7487) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mire?

Már a HD5850-ből is kijön a 8 csatornás 24-bites 192kHz-es LPCM hang (magyarul placebó minőség 2D hangzáshoz) HDMI-n és DisplayPort-on is.

A DAC-nak pedig az AVR-ben a helye, közvetlenül az analóg jelerősítő előtt, nem egy agyonzajosított PC gépházban, pár méter analóg kábellel (ami szintén szedi össze a zajt és gyengítheti a jelminőséget) a DAC és erősítő közt.

HDMI-s AVR-t pedig már régóta kapsz olcsón is. (Használtan pedig még jó minőséget is megfizethetően.)

Az EAX már a Creative szerint is halott. DirectSound3D-n át mindenképp, mert lassan tényleg vége a Windows XP-nek (de aki komolyabban játszik, annak amúgy is frissebb OS kell már rég), OpenAL 1.1 óta pedig még ők is az EFX-et javasolják használni, amit gond nélkül lehet szoftveresen is számoltatni: OpenAL Soft esetleg Raptor.

Ha jól látom, kb. a DIRT-3 volt az utolsó OpenAL-es játék, ami EFX-et használt (bundleként mellékelt ingyenes Raptor verzióval). De azzal nem játszottam, így nem tudom jól működött-e. Nálam a Mass Effect 1 volt az utolsó ilyen, legutóbb már OpenAL Soft segítségével (előtte X-Fi-vel). A következő két résznek ehhez képest nevetséges a WISEAudio hangeffektezése! A legújabb Fmod is egy vicc. Támogatják a legacy hardware DPS effektezést is, papíron az EFX-et is (tehát használható lenne a fenti két megoldás, és/vagy a Creative chipek hardware DSP-je, akinek még van olyan), de a fejlesztők a beépített szoftver DPS-t javasolják. Nem vicc, hogy némely 2010+ játékokban rosszabb a térhangzás, mint az ~5 évvel régebbiekben, mert akkor még használták az amúgy messze nem tökéletes EAX valamelyik verzióját, ami már jobb volt, mint ma egy WISEAudio, ami kb. szétszedi neked a hangforrást a legközelebbi hangszóra, és azt hiszi ez jó dolog (ahelyett, hogy 2D-ben, vagy akár 3D-ben modellezné a hangzást, aztán próbálná minél ügyesebben leképezni a fizikai hangszórókiosztásra).

Mondjuk előbb kezdtem el megírni ezt a hsz-t, mint megpróbáltam kideríteni mi is ez a TrueAudio, de az biztos, hogy valamit csinálni kéne a játékok hangjával, és lehetőleg nyílt szabványként, valóban akár GPU hardware gyorsítással, hogy ne kelljen annyit spórolni a feldolgozás minőségén.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7490) TESCO-Zsömle válasza janos666 (#7489) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Essence STX-em van.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7491) janos666 válasza TESCO-Zsömle (#7490) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De mit kötsz rá a gépházon kívül? Hacsak nem fülhallgatót, akkor nem jársz jobban, mint ha a VGA-dból hoznád a hangot egy HDMI-s AVR-be. Annak a kártyának az árából már megcsíphető egy használt HDMI-s Denon AVR, hasonló minőségű DAC-al, de az egyben már egy ~100W / csatornás erősítő is, nem csak DAC, abból analóg kábel már csak a hangsugárzóba megy, nem vonalkimenet erősséggel egy erősítőbe, méternyi analóg kábelen.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7492) TESCO-Zsömle válasza janos666 (#7491) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Van egy fülhallgató, meg egy Denon PMA-980R, ami egy Bose Acoustimass 5-öst hajt.

Azt hiszem momentán annyival járok jobban, hogy a jelenlegi cucc árából nem kapok legalább ilyen minőségű AVR-t.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7493) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Nem igazán örülök ennek a Mantle dolognak... persze még korai bármit is leírni, de ez az nVidiának zöld út szinte a CUDA játékokba integrálására... aztán majd fasza lesz ha egyik játékhoz ilyen másikhoz meg amolyan kártya kell hogy jól fusson.

No de majd meglátjuk mire használják pontosan és hogy működik.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#7494) TESCO-Zsömle válasza FollowTheORI (#7493) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ebből a szempontból az nVidia van vesztett helyzetben, mert az AMD-nek csak azt kell intéznie, hogy a konzoljátékokat portolják PC-re. Aki pálcát tör a CUDA mellett, az elfelejtheti a konzolpiacot.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7495) djculture válasza FollowTheORI (#7493) üzenetére


djculture
félisten

Így se nagyon vesznek az emberek pc játékot tehát az egyik kiadónak se lesz érdeke hogy csak az egyik gyártó kártyáján fusson egy adott játék. Plusz dolgokat adhat persze, cuda se sokat befolyásolt meg a másik oldalon a tressfx se. Csak egy plusz dolog. Attól még játszható volt az összes játék mindkettő gyártó kártyáján, legföljebb nem lebegett a haj meg nem volt robbanáskor fizika. Nagy dolog..

[ Szerkesztve ]

(#7496) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Hah... közben már elkezdtek filozófálgatni rajta itt-ott.

Ryan @ Ananad

Érdekes a Glide hasonlat... tényleg jó rég volt.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#7497) EXA


EXA
aktív tag

Egy R9 280X itt Magyarországon 100K felett lesz?

(#7498) aAron_ válasza EXA (#7497) üzenetére


aAron_
őstag

remélhetőleg nem, szerintem nem lesz annyi

What is your ikigai?

(#7499) HSM válasza aAron_ (#7488) üzenetére


HSM
félisten

Hát ez az... :(

A drasztikus Litecoin javulásban nem reménykedek, a géped alapfogyasztása marad, és a Tahiti-nek is inkább a fogyasztása volt a baja, mint a teljesítménye. Szerintem itt az csak rosszabb lesz, rengeteg nem számítási célú új egység került bele, ami csak a fogyasztást növeli pl. bányászatnál.

(#7489) janos666: Nem a gépházadban megy a kábel, hanem a gép végében van a hangkártya csatija... Halkan megjegyzem, kristály tiszta hangzás érhető el közvetlenül onnan is, nem kell ehhez HDMI, csak jó hangkártya.

"Nem vicc, hogy némely 2010+ játékokban rosszabb a térhangzás, mint az ~5 évvel régebbiekben, mert akkor még használták az amúgy messze nem tökéletes EAX valamelyik verzióját, ami már jobb volt, mint ma egy WISEAudio, ami kb. szétszedi neked a hangforrást a legközelebbi hangszóra, és azt hiszi ez jó dolog (ahelyett, hogy 2D-ben, vagy akár 3D-ben modellezné a hangzást, aztán próbálná minél ügyesebben leképezni a fizikai hangszórókiosztásra)."

Abszolút egyetértek, jók voltak nagyon ezek a régi DSP-k... De látod, el lettek felejtve, főleg, hogy a windóz kiszedte alóluk a támogatást. :(

A GPU-gyorsítással még nem is lenne bajom, de jelenelg ez a rendszer csak bizonyos AMD vasakon működne. Nekem amúgy a régi EAX 5 szint is megfelelne, nagyon jól szóltak ám azok a játékok. :(

A másik, ami nem tetszik, ez a néphülyítés, hogy megveszed ezt az AMD vasat, és bármilyen hangfalon elámulsz majd a térhangzástól, mert ez mese. Pláne ez a kép: [link]. :W
Persze, bármilyen vacak 2.0 hangrendszeren, integrált hangkarival, ott lesz aztán élmény... :(

[ Szerkesztve ]

(#7500) janos666 válasza HSM (#7499) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A hangkártya ott van a gépházban, többnyire az alaplapról kapja az áramot, tele mindenféle szennyezéssel a megannyi integrált alkatrészből, amivel egy áramkörön van, nincs agyonszűrve, mint egy HiFi erősítőben. De ez már tényleg csak a szőrszálhasogató rész.

Sok mindent meg lehet oldani. De a legkényelmesebb és egyben költséghatékonyabb megoldás szerintem a HDMI-s AVR (abból egy használt 2008, 2009 körüli, amiknek már sokat esett az ára).

Egy jó hangkártya önmagában sem olcsó, és amellé még ugyan úgy kell kintre egy erősítő, ha nem kizárólag fej/fülhallgatót használsz, hanem hangsugárzókat is.

Viszont mióta nincs hardware gyorsítás, azóta tök felesleges a dedikált hangkártya így, hogy vannak HDMI-s AVR-ek (amikből a határ a csillagos ég árban és minőségben, de megfizethetőek már a régebbi használt, jó minőségűek is), és minden modern VGA kiküldi a nagyfelbontású, sokcsatornás hangot HDMI-n (kvázi ingyen, digitális, így kevésbé sérülékeny jelként).

Szóval adott összegből okosan gazdálkodva szerintem jobb hangminőség érhető el egy HDMI-s AVR-el, mint egy dedikált hangkártyával, fajlagosan drágább analóg kábelezéssel (HDMI-ből egy darab kell, analógból több, és az analóg jelnél fontosabb a kábel minősége).

Ha azt nézzük milyen szépen tejesítettek a durván Pentium 4 teljesítményére saccolt X-Fi chipek (gondolom nem nyersen FLOPS-ban, hanem mint dedikált gyorsító szoftveres megoldással összemérve, de már nem tudom hol olvastam ezt) EAX5-el, akkor egy modern CPU-ból nem kéne egy mag teljesítményének a fele sem, hogy visszahozzák ezt a szintet szoftveres DSP-vel. Csak azért gondoltam, hogy talán még jobb lehet OpenCL-el a GPU-ra bízni, hogy még ezt a CPU erőt se sajnálják azok, akik egy CPU szálon akarják futtatni a komplett játékukat (mert ugye megesik, lásd pl. ACIII), hanem bánjanak inkább pazarlóan az erőforrásokkal, ha nem akarnak optimalizálni (pontosabban ne az legyen az optimalizálás, hogy béna a hangzás).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.