Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4747) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#4743) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom honnan szedsz ennyi sületlenséget.

Tessék, itt egy táblázat amiből kiderül mire képesek a top hűtők. A tesztben fűtőelemmel terhelték a hűtőket és a forrás hőmérsékletét mérték.

A hőcsőnek nincs mechanikai tehetetlensége, mivel -szemben a passzív vízhűtéssel- a víz azonnal felforr, a gőz pedig utat tör. Ezért van a csőben alacsony nyomás. Hogy 40-50°C-on forrjon benne a víz...

Itt senki se beszél HTPC-kről. Nyilván a 200W-os TDP nem azt jelenti, hogy csak 200W-os APU-k jönnek, mint ahogy a Trinity +25-50W-os TDP-emelése se jelenti, hogy nem lesznek többé 35W-os APU-k... Nem értem miért kell itt mellébeszélni/félreérteni... Nyilván egy HTPC-be nem rak az ember 200W-os processzort, ahogy 200W-ra hitelesített VRM-et se. Nem egy olyan AMx és LGAx lapot dobtak piacra, ami nem támogatja az elérhető legnagyobb TDP-osztályt... Egy irodai gépbe vagy egy HTPC-be multimédiára kihegyezett, alacsony fogyasztású lap megy, de egy Gamer/WS lapba simán mehetne "drága" VRM 200W-os APU-val... És fog is menni, mert az AM3+-os Piledriver után nem lesz több CPU. Csak és kizárólag APU-k lesznek játékos célokra is...

gbors: Csak elmélkedek. Azzal dolgozok, ami van.

Természetesen ezzel tisztában vagyok. Ezért is írtam, hogy a kihasználás kérdéses. Engem nem érint, ritkán veszek fél évnél fiatalabb rendszert, pont emiatt. Akinek meg az új kell, az úgyis bevállalja. Akik ide (ebbe a topicba) járnak nem kiscserkészek. Tudják mi a dörgés. Ez itt a mély-víz...

Csak ismételni tudom magamat: Arra leszek kíváncsi, hogy muzsikál a GCN a Kaveri gyomrában Steamrollerrel fűszerezve...

Aki benne van az pontosan tudja, hogy ez is és a Bull is csak a Fusion alapkövei. Külön-külön gyengélkedhetnek, (főleg az első széria) de együtt... Együtt muzsikálniuk kell, ha nem akarnak buktát...

És nézd tárgyilagosan. A Kaveri már harmadik generációs Bull magokat kap második generációs GCN-nel.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.