Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Malibutomi válasza Laja333 (#2850) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Na ugy nez ki az MSI jo lesz, szuper halk, es huvos is. Meg is van mit kell venni :)

[ Szerkesztve ]

(#2852) Laja333 válasza Malibutomi (#2851) üzenetére


Laja333
őstag

Te nagy MSI fan vagy. :DD

(#2853) Peace válasza Laja333 (#2850) üzenetére


Peace
nagyúr

Fincsi!

(#2854) sb válasza Malibutomi (#2851) üzenetére


sb
veterán

Várható volt a többit látva, hogy kb. a legjobb lesz.
Mondjuk én többet vártam. :DDD 73C nem kevés, bár nem is sok. Kb. 85 fokig lehet engedni és talán 30dBA alá tolni, de az már eléggé centizve van.

Mondjuk én ezzel is azt kezdeném első körben, hogy +4% +50W-ból visszaveszek és máris megoldva a fenti kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

(#2855) velizare válasza Laja333 (#2850) üzenetére


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2856) füles_ válasza Laja333 (#2850) üzenetére


füles_
őstag

Szuper munkát végzett az MSI :R
Remélem az RX 470 is ugyanezt a hűtést kapja,és akkor valószínűleg megvan a kövi kártyám :))

(#2857) and1ao válasza Malibutomi (#2851) üzenetére


and1ao
őstag

Én még mindig nagyon várom az XFX-et, de ez szép lett.
Rendbe rakták a PCB-t is ami az első fotótok hát valami borzalom volt :R

Guild Wars2!

(#2858) #Morcosmedve válasza Malibutomi (#2851) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Pontosan, ahogyan számoltam is. Utóbbi idöben minden kartyabol a legjobb arányokat pakolják össze.

© asszongya'hogy

(#2859) Malibutomi válasza Laja333 (#2852) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Dehogy. :) Csak altalaban toluk veszek kartyat :)

(#2860) Puma K válasza and1ao (#2844) üzenetére


Puma K
veterán

"Az egész egy lufi volt..."

A lufit mire érted?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2861) Peace válasza füles_ (#2856) üzenetére


Peace
nagyúr

Csak az a fránya 4GB..... :(

(#2862) Laja333 válasza Peace (#2861) üzenetére


Laja333
őstag

A 470-nél biztos nem lesz korlátozó tényező a 4 GB... :)

(#2863) gbors válasza Laja333 (#2850) üzenetére


gbors
nagyúr

Na ez tetszetős, és a 30 USD felár is az emészthető határon belül van (az 1060 esetében kicsit jobban megszaladt a cerka). Mondjuk a 200W-os fogyasztás elég érdekes, így ez a kártya tényleg egy az egyben a 380X utódja.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2864) Televan74


Televan74
nagyúr

Átlagosnak mondható!Reftől nem is várhat sokat az ember.Teszt alatt van egy kis hangja.Este megnézem Witcher3 alatt is. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2865) sutyi^ válasza sb (#2854) üzenetére


sutyi^
senior tag

Vagy veszel egy sima Gaming-et az X nélkül, ami olcsóbb és halkabb is lesz.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#2866) Yutani válasza Peace (#2861) üzenetére


Yutani
nagyúr

Úgy viselkedtek, mintha 6/8GB Vram alatt nem lenne élet.

Elárulom: De, van.

#tarcsad

(#2867) Looserke válasza gbors (#2863) üzenetére


Looserke
őstag

guru3D-s tesztben 168W-ra hozták ki az átlagos fogyasztást

(#2868) #02119936 válasza Televan74 (#2864) üzenetére


#02119936
törölt tag

GPU-Z eléggé beszédes. Nem nagyon láttam még hasonlót sem. Alternatív hűtésen (nem víz) nem gondolkodsz?

(#2869) and1ao válasza Looserke (#2867) üzenetére


and1ao
őstag

Én még megvárok pár tesztet utánna lehet eltemetem a tecspówerápot ilyen formán.

Guild Wars2!

(#2870) MongolZ válasza Laja333 (#2850) üzenetére


MongolZ
addikt

Nekem ez csalódás, 5% teljesítménytöbbletért óriási árat fizet a kátya fogyasztásban.

(#2871) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Vajon fogják még javítani az idle,illetve egyéb minimal load power consumption értékeit szoftveresen a kártyán srácok? Kicsit magas értékei vannak a konkurenciához képest....

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#2872) myckey válasza Laja333 (#2850) üzenetére


myckey
veterán

Fasza.

Arról a "nyomorult" XFX RX 480 ról nem óhajtanak tesztet csinálni?
Vagy szigorúan bizalmas? :U

Heeeeeeeeee?? :F

:DD

Szerintem jobb lesz mint ez az MSI. :B
Aztán majd lehet koppanok.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2873) Laja333 válasza MongolZ (#2870) üzenetére


Laja333
őstag

Mint minden rx480 általában. Enne a GPU-nak tényleg 1266 a sweet spot, efölött már irreálisan megnő az étvágy.

(#2874) myckey válasza Laja333 (#2873) üzenetére


myckey
veterán

Mit kapunk cserébe?
1-2-3 FPS -t .

Nevetséges.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2875) Televan74 válasza #02119936 (#2868) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem lesz nálam addig, hogy vizezzem.Mi a baj vele? :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2876) #02119936 válasza Televan74 (#2875) üzenetére


#02119936
törölt tag

Nekem semmi, csak kérdeztem de korábban is mondtad hogy átmeneti megoldás..

(#2877) Malibutomi válasza MongolZ (#2870) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kerdes melyik meres all kozelebb a valosaghoz?
TPU vagy Guru3d

(#2878) sb válasza Laja333 (#2873) üzenetére


sb
veterán

Az alatt van inkább.

(#2879) Televan74 válasza #02119936 (#2876) üzenetére


Televan74
nagyúr

Witcher3 alatt azért kell a füles hozzá! 2200rpm,de tartja a 81C°. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2880) sb válasza sutyi^ (#2865) üzenetére


sb
veterán

Nekem jó lesz a 470... jövőre. :D
De jogos, nem figyeltem, hogy ez az X.

Egyébként általában többet eszik kb. minden custom de itt kicsit túlzásba vitte több gyártó is. Ebben az is benne lehet, hogy a 150W nem elég a 1266-hoz sem. Eddig kb. az Asus a legjobb OC-ben ilyen szempontból. A silent -3% Powercolor meg az abszolút nyerő. :)

[ Szerkesztve ]

(#2881) Laja333 válasza sb (#2878) üzenetére


Laja333
őstag

Szerintem az 1266 teljesen korrekt. Mértem egyet.

Ez a Wattman beállítás. Csak visszavettem az órajelet, meg belőttem találomra egy feszültséget fórumos értékek alapján.

Ez lett a vége, 128 Watt GPU.

1700-as fordulat az kb épp hogy forog. Még lentebb lehet venni a temp targetet, mondjuk hogy 2000-ig pörögjön a venti, az még mindig kényelmes.

És ez lett a mért eredmény:

[ Szerkesztve ]

(#2882) gbors válasza Malibutomi (#2877) üzenetére


gbors
nagyúr

Úgy érted, hogy a TPU mérése, vagy a Guru3D "mérése" áll közelebb a valósághoz? :) Hilbert kalkulált fogyasztása finoman fogalmazva röhejes, bár az tény, hogy a többi kártyával való összehasonlítás nem kellene hibás legyen, és úgy is nagy a diff valóban. Nem tudom, talán sample variance, akkor meg azt is kellene tudni, hogy ki kapott a gyártótól kártyát, és ki tesztelt retaillel (nem olvastam végig a cikkeket, lehet, hogy valahol írják). Tehát legjobb esetben is ugyanaz a binning probléma van, mint a refnél. Nagyon kíváncsi leszek a 470-re.

(#2867) Looserke: ld. fent.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2883) füles_ válasza Peace (#2861) üzenetére


füles_
őstag

Prohardver azt írta hogy lesz RX 470-ből 8 gigás verzió is.
Nekem egyébként bőven elég lesz a 4GB vRAM az RX 470-re.FullHD felbontáson játszok 280X-szel,de még soha nem láttam hogy plafont vert volna a vRAM számláló.Igaz nem a legújabb játékokkal játszom

(#2884) huskydog17 válasza Laja333 (#2850) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Na végre! Az első, normálisan összerakott custom 480-as! :C

A TwinFrozr VI piszok jó hűtő, itt is bizonyított. Bár a 73 fok egy picit magas, de ez a tuning miatt van, az órajelet vissza kell venni ref-re és máris 70 alá megy a hőmérséklet, de ha nem, akkor a ventik fordulatszámát itt bőven lehet emelni anélkül, hogy hangossá válna a két légkavaró. Szerintem ennél a kártyánál ref. órajeleken és egy picit megemelt fordulatszámmal simán meglehet 65 fok terhelés alatt vagy akár kicsit alatta is úgy, hogy még így is sokkal halkabb mint a konkurens custom termékek.

A Gaming-ből a non-X változat lehet az igazán best-buy, abból is kéne egy teszt! :)

Egyébként elég undorító dolog, hogy minden szaksajtó az ilyen custom design tesztekben megnézik a kártyát a gyárihoz képest emelt órajelekkel, de senkinek nem jut eszébe a gyárilag tuningolt terméket visszaállítani ref órajelekre csak a teszt idejére, hogy az olvasó láthassa, hogy ref órajeleken hogyan teljesít. :((

Amúgy nagyon várom már a 470-es Gaming verziókat! Ott vajon hogy fog teljesíteni a TF VI? :)

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#2885) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Tenyleg kivancsi lennek miert irjak paran hogy magas a 73 fok homerseklet.

(#2886) sb válasza Laja333 (#2881) üzenetére


sb
veterán

Akkor ez sem rossz. Azt hittem kb. 1200 körül/alatt lehet ilyesmi fesszel hajtani. De még így is lehet, hogy akörül jobb a perf/watt még ennél is.
Az fura, hogy a wattman 1.050-et mutat a gpu-z pedig 1.075-öt.

szerk: Megnéztem a Powercolos tesztet jobban. Silent biosban 1250 &1.093V, 1200 @1.043 és 1150 @1V. Azért ezek szerint még van benne mozgástér lefelé. :)

@Malibutomi:
Nem magas, de nem is alacsony. Innen már további OC-vel határra érhetsz könnyen. Meg lefelé is lehetne benne még tér venti fordulatban. De ezt már írtam...
Mondjuk a tesztben OC-re is 73 fokot írnak, de hangerőt nem láttam külön erre mennyivel lehet gyengébb.
Meg pl. nálam ez ilyen hülyeség, hogy ha már be lehet emberi 150, de inkább 120W körülre értelmes teljesítményt préselni akkor abból igazán halk kártyát is ki lehet hozni 30dBA alatt.

[ Szerkesztve ]

(#2887) HSM válasza Malibutomi (#2885) üzenetére


HSM
félisten

Ami meg lényegesebb lenne sokkal, pl. a VRM hőfoka, azzal meg nem foglalkozik a kutya sem... :C

(#2888) Ren Hoek válasza Laja333 (#2873) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Tuningolva a 970 is 200W felett kért. Ez még hűthető...

Szóval egy kis plusz fesszel kilehet sajtolni még pár %-ot. Csak jöjjön rendes tweak program, vagy szedjék rendbe a Wattmant.

MSI a winner egyelőre minden téren.

Ha berakják 1060 ellen, hitelesebb eredmény jött volna ki.

(#2889) #45185024


#45185024
törölt tag

(#2890) D.Orion


D.Orion
veterán

Srácok, számolgattam kicsit. Ha valaki megveszi a legolcsóbb ref. RX480-at plusz vesz rá egy coolert, akkor nagyjából árban ott lesz, mint custom RX480-al, de jobb hűtéssel.

(#2891) HSM válasza D.Orion (#2890) üzenetére


HSM
félisten

És lesz egy no garis kártyája, ami alig olcsóbb, és alig jobb... :DDD

(#2892) Televan74 válasza D.Orion (#2890) üzenetére


Televan74
nagyúr

És a refnél ugrik a garancia! :D

Amúgy személyes véleményem, nagyon jól sikerült a RX480 GPU,még a ref hűtés sem vészes.Jó nem azt mondom hogy halk,de legalább a custom XFX -nél tudok majd mihez hasonlítani. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2893) huskydog17 válasza Malibutomi (#2885) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Én azért sokallom picit a 73 fokot, mert a 190-200 Wattot fogyasztó R9 380-as VGA-nál több custom design is 65-66 fokon tartotta a GPU-t terhelés alatt. Erre jönnek a 150-160 Wattos 480-as customok és 70 felett- némely pedig 80 fokon tartja a GPU-t. Sőt, a 200 Wattos TPD-vel rendelkező 280-nál a HIS 67 fokon tartotta:

Pl.:

Az R9 380-nak hivatalosan 190 Watt a TDP-je és a custom-ok kb. e körül is fogyasztottak. A HIS és MSI megoldásai 65-66 fokon tartották a hőmérsékletet miközben halkak maradtak. Ezzel szemben az 40 Wattal alacsonyabb TDP-vel rendelkező 480-nál 70 felett van a GPU terhelés alatt. Szerintem nem túlzott elvárás az, hogy a kisebb fogyasztású GPU ne melegedjen jobban, mint a nagyobb fogyasztású. :)
Ezek után nyilván nem fogok tapsikolni a 70+ hőmérsékletekhez egy 150 Wattos kártyánál.

#2887 HSM: Egyet értek, a VRM hőmérsékleti adatokat én is hiányolom a tesztekből. Ez szomorú.

#2890 D.Orion: Ahogy azt már írták is többen: a garanciát nem sokan dobnák csak úgy el!

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#2894) Ren Hoek válasza HSM (#2891) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Plusz még nem láttam olyan hűtést, ahová minden ramsüni odafér.

Hosszútávon biztos jót tesz a tuningolt ramoknak, ha egyik hűtött, másik nem. Gari meg nagy eséllyel off, kapásból 10-20K bukó eladási árból akár.
Más:
75 fok alatt teljesen rendben van a GPU... nem kell ezen aszalni. Leálló ventik ON, és akkor nagy hőingás sem lesz, 50-70 fok között...

[ Szerkesztve ]

(#2895) D.Orion válasza huskydog17 (#2893) üzenetére


D.Orion
veterán

Részemről teszek a garanciára. Ez személyes véleményem és meglátásom. Ha tökéletes hűtést tudok tenni valamire, akkor az már a magas hőmérséklet miatt nem fogja beadni a kulcsot. Ergo nincs szükségem a garanciára. Tapasztalatok szerint hazánkban egyébként is igen körülményesek és faszarágiak főleg a webshop-ok garancia ügyben. Pláne az olyan szürkeimportos helyeken, mint ipon. Vga, cpu nálam még sose döglött be, köszönhetően az ésszerű tuningnak és a túlméretezett hűtéseknek. Na off vége. Ha szeptemberben veszek egy 480at, akkor majd alkotok rá valami hűtést. :)

(#2896) huskydog17 válasza D.Orion (#2895) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Részemről teszek a garanciára."

Akkor te a vásárlók 0,0001%-ba tartozol! :D
Amúgy nem csak a nagy hőmérséklet különbség okozhat gondot, hanem más is, de te tudod, sok szerencsét!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#2897) HSM válasza D.Orion (#2895) üzenetére


HSM
félisten

Bármikor kifoghatsz egy nem tökéletesen klappoló kártyát, és akkor fújhatod milyen hűtés volt rajta.

Amúgy pl. Iponon számtalan kütyüt gariztattam már (alaplap, 2db VGA, meg ami még nem jut eszembe), sosem volt gond. :N

(#2898) Tom5 válasza huskydog17 (#2893) üzenetére


Tom5
addikt

Kisebb csíkszélesség következménye a "hirtelen"magasabb hőfok. (lásd a skylake procik)
"Kevesebb" a hőátadó felület, több tranzisztor. Minél kisebb a csíkszélesség annál nagyobb az ellenállás, és a hőtermelés. Nálam az I5 ahogy kap egy kis plusz feszt+Mhz-et és megkapja a terhelést akkor hirtelen emelkedik a hőfok (stressz teszt progikkal), míg ezelőtt a 8320-nál egy nagyobb csíkszélesség alapból melegebb volt és terhelés hatására sem ez a hirtelen emelkedés volt tapasztalható, mert a nagyobb felületen jobban eloszlott a hőleadás.

[ Szerkesztve ]

(#2899) Remus389 válasza D.Orion (#2895) üzenetére


Remus389
veterán

"Srácok, számolgattam kicsit. Ha valaki megveszi a legolcsóbb ref. RX480-at plusz vesz rá egy coolert, akkor nagyjából árban ott lesz, mint custom RX480-al, de jobb hűtéssel."

Inkább vegyél egy custom hűtésű kártyát, mint házilag megbarkácsolni a legújabb csúcstechnológiát

Ha egyszer ugyanannyi pénz, és sok gyártó 3 év garanciát is ad! Ezt kidobni az ablakon hülyeség, csak azért mert kicsit nagyobb a hűtőborda.

A hőfokok pedig baromság, az úgy van megtervezve, miért egy űrrakéta hajtőművében 3200 Celsius fok is lehet, juj de forró! Biztos tönkremegy! Nem, az úgy van megtervezve.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#2900) myckey válasza Televan74 (#2892) üzenetére


myckey
veterán

Néked is a kosztüm XFX kellene, ha, vóna? :U

:DDD :DD

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.