Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Leon77 válasza Remus389 (#2899) üzenetére


Leon77
őstag

Én például azért is! fogom vizezni a 480-at, mert van egy 8320-as cpu-m, ami 4,8 ghz ketyeg. Az vizezve van, de az alaplap jelenleg nincsen. És a jelenlegi vga-m is úgy felfűti másfél óra alatt a házat, hogy a proci vrm-je néha eldobja magát, hiába van fentről is egy ventivel megtámogatva. És a jelenleg vga egyéni venti profil miatt nem is megy 71 fok fölé.... (380 nitro hasonló a hűtése, mint a 480 nitro-nak)

Van, akinek ilyesmi is szempont és akkor egyből más a leányzó fekvése. Nekem olyan 480 kell, amin gar vesztés nélkül cserélhetek hűtőt és van rá fc blokk. Jelenleg fc blokk csak refhez van. Viszont az mindent hűt, gpu-t, vrm-et és a ramokat is. De én nem veszek, mert hűtő cserénél ugrik a gari (bár ocuk-nál kapni vizes refeket is), plusz azért egy pici tuningot én is szeretnék, de féltem a lapomat. (pci-e áramfelvét miatt)

Szóval én várok, míg kint lesz az összes custom és lesz hozzájuk fc blokk is. Akkor viszont eltötyörög majd 50-60 fokon a gpu tuningal és néma csendben. Mivel ezt én 3 évre tervezem, tudom, hogy az fc blokkon kb a 2/3 árat bukom, de azt én el is használom majd belőle.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#2902) AtHoS válasza huskydog17 (#2893) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Amúgy honnan vetted a "150-160 Wattos 480-as customok"-at?

[link]
"Gaming power consumption is increased by much more than I expected. Remember, AMD talked about a 150 W design, the MSI Gaming X uses more like 200 watts! This seriously hurts performance per Watt, which is back down to R9 Fury levels.

Furmark power draw is even higher with up to 225 W, which is right at the PCIe power limit of the card's 8-pin + slot power capability. This doesn't concern me at all, it's actually a good thing because it provides power headroom, which ensures the card doesn't throttle. Typical gaming power draw is 200 W, that's the number you should be looking at."

read-only mode on the forum

(#2903) #02119936 válasza Remus389 (#2899) üzenetére


#02119936
törölt tag

A VGA-al 3 szempontot vesz figyelembe a gyanútlan vásárló. Legyen erős az árához mérten hűvös csendesen. Ebből egy valósult meg és ez jó GPU.Az NV gyártói tudnak hűvös csendes terméket gyártani, mert úgy van tervezve. Az AMD meg ilyen igénytelen szarokat. :DDD Az AMD-nek csak 20% a részesedése a tortából, mert úgy van tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#2904) Remus389 válasza #02119936 (#2903) üzenetére


Remus389
veterán

Na hát a legyen erős az árához mérten az pipa.

A csendes is pipa.

Egyedül a forróság, de az meg kit érdekel.

Ha valakit érdekel, az vesz customot és kész, pipa.

Különben itt meg lehet nézni mennyire hangos a ref: [link] Én sem láttam, megnézem.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#2905) Remus389 válasza Remus389 (#2904) üzenetére


Remus389
veterán

nincsenek is nagy különbségek 1-2 decibel, leszámítva a R9 290X-et, Auton hagyva (12:25)

mindegyik 39 decibel körül van játék közben, a ref is a customok is, amd is nvidia is. A ref legalább kifelé fújja a hőt és olcsóbb, nem pedig beszaunáztatja a házat.

ennyi, a többi gyerekes baromság

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#2906) Ren Hoek válasza #02119936 (#2903) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azért nem igénytelen szar. Tele van olyan compute fícsörrel és egyéb dolgokkal, amiből DX11-ben nem profitál túl sokat, a Maxwell/Pacalhoz képest amit erre fejlesztettek.

Ha jól fogják használni, mint a Doom vagy Quantum Break alatt a gyors kódokat, akkor teljesen oké lesz.

Meg mi ez a baromság, hogy forró? Megfogod a 73 fokos csipet kézzel? Vagy miről beszélünk... egy 390X vagy Fury X az forró, mert brutál nagy a fogyasztása, és ezt ki is köpi a gépházba... de egy 180-200 W-os kártya azért simán hűthető és nem is termel nagy meleget.

Jó ennyit tudott a 970 28 nm-en, 2 éve... ez tény... de önmagához képest javult az AMD, eléggé sokat. Nekem legalábbis mindegy, hogy 150 vagy 200 Watt... 60 vagy 75 fok. Nem számít szinte semmit.

[ Szerkesztve ]

(#2907) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Mondjuk ha nem csak tobb mint egy evvel ezelotti jatekokkal tesztelnenek a techsiteok, akkor nem lenne az 1060-nak meg ez a par szazalek elonye sem.

(#2908) -Solt- válasza Ren Hoek (#2906) üzenetére


-Solt-
veterán

És mit tud most a 970 Vulcan / DX12 alatt? Mennyibe került anno a 970? Felesleges a Kvg féle hozzászólásokat még csak észrevenni is, és felesleges a 970-t egy lapon említeni az RX480-l.

DX11 alatt cirka annyival "lassabb" az 1060-hoz viszonyítva amennyivel olcsóbb, kicsit többet fogyaszt, cserébe viszont az új API-k alatt jóval jobban teljesít. Véleményem szerint annak aki 2-3 évre vesz VGA-t, vonzóbb ajánlat mint a párja, az 1060.

www.smart-bus.hu

(#2909) Ren Hoek válasza -Solt- (#2908) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Továbbra sem tartom rossz kártyának a 970 customot. Iszonyú jól mentek tuningban, és DX11-re teljesen oké. Hát igen, eljárt felette az idő arch terén, ezt el kell fogadni. Sőt NV szerintem jól kiszedi alóla a supportot.

Amúgy mosolygok azokon, akik ilyen 75 fokokat soknak találnak, hogy hosszú távon mit tesz a kártyával. Szerintem nagyon nagyrészt ezek a kártyák (legalábbis aki értelmesen upgradeli a PC-jét) bőven gariidő előtt eladja a kártyát. Egy normális customon 3 év gari van, eladod 2 - 2.5 év után, és még a következő tulaj is jól jár. Kb a nagy értékvesztés az új generáció/gyártástech kijötte ennyi idő.

Ebből kiindulva amíg a garancia véd, addig semmi értelme azon pörögni, hogy 75 fok kinyírja a kártyát (amúgy nem nyírja ki, gariidőn belül tuti)... dehát szopassa magát porszívó profillal 65 fokon akinek hétanyja van :D

[ Szerkesztve ]

(#2910) TTomax válasza Ren Hoek (#2909) üzenetére


TTomax
nagyúr

Gondolom az nem jutott még eszedbe,mást is felfüthet egy zárt gépházban,mondjuk ssdt,vagy déli hidat,de azèrt a procin is dobhat jó pár fokot.Mondjuk 75Cfokon én sem aggódnék,az teljen normális,de azért a hüvösebb mindig jobb.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2911) huskydog17 válasza AtHoS (#2902) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Úgy tudtam, hogy valaki ezzel jön majd. Igen, a gyárilag túlhajtott példányok megesznek 190-200 wattot, csak hogy a referenciák 150-160 Wattot esznek, pontosabban referencia órajelen. Egy R9 380-nak referencia órajeleken 190 Watt a TDP-je vagyis 40 wattal magasabb, ha itt tuningolsz, akkor itt is bőven nő a fogyasztás és és bőven 200 felett vagy. Red Devil Silent BIOS megvan? Beéri kb. 120-130 wattal is és custom, az 1060-as GTX szintjén van.
Nem ez a lényeg, hanem, hogy az előző generációban a magasabb hőtermelést jobban kordában tudták tartani az AIB-ok. A Sapphire egy 250 Watt TPD-s 280X-et 65 fokon tartott úgy, hogy kb. ugyanolyan zajt csapott, mint az RX480-on a Nitro hűtő. Ezek után a 100 wattal kisebb fogyasztású VGA-n a 75 fok a jó? Sokaknak lehet, de számomra egyáltalán nem az.

#2909 Ren Hoek: LOL, ne magadból és a PH közösség néhány felhasználójából indulj ki! Mi van, ha valaki nem akarja eladni 2 év után? Mondjuk a vásárlók túlnyomó többsége? A garanciaidő lejárta után néhány héttel/hónappal majd néznek bután, hogy egyszer csak elmegy a kép. Nekik akkor majd szemükre hányod, hogy miért nem adták el 2 év után? És aki megveszi használtan? Egyáltalán nem mindegy, hogy mennyi egy kártya élettartama, amit a hőmérséklet nagyon nagy mértékben befolyásol.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#2912) Apollo_21 válasza -Solt- (#2908) üzenetére


Apollo_21
addikt

970nél is bár mást nem teszteltem, biztos millió kártya van amin hőfok limithez lehet kötni a ventiprofilt vagy bármit..pár napig tesztelhettem G1 3ventis 970et. 85ig is elengedtem neki, de igazából Doom alatt számomra elvérzett mert 75 alá szimplán az asztalon nemvolt képes maradni fullhd felbontáson ugyh a szűrőket felsem pakoltam neki...

Ezzel csak annyit h bár 75 sztem huzamosabb ideig sem sok..de h szinte rásem lehetett venni asztalra pakolva sem h ezt megtartsa...az kicsit "gond".

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#2913) Peat;) válasza TTomax (#2910) üzenetére


Peat;)
veterán

Az én házamba 150-160w a határ kb. hogy kulturált maradjon. Én pl koppantam 480-al, gondoltam ha kiírják nagy lóbetűvel ezt az értéket, meg hogy ilyen meg olyan hatékonyságjavulás akkor csak nem hazudnak, dehát AMD nem hazudik tudom, ők csak máshogy mérik...még mielőtt nekem esne a nép mert olvasgatva a pár nap termését félelmetes kezd lenni ez a topik, nvidia már a textúrákat is hamisítja. :DDD

470-es talán valóban 150w alatt marad, majd meglátjuk, nem bánnám.

(#2914) and1ao válasza Peat;) (#2913) üzenetére


and1ao
őstag

Hát akkor a te kártyád a Devil 480-ból silent BIOS 120W :)

Guild Wars2!

(#2915) -Solt- válasza Ren Hoek (#2909) üzenetére


-Solt-
veterán

Én nem mondtam, hogy rossz kártya volt a 970, csak azt mondom, hogy felesleges az RX480-t a 970-hez hasonlítani. :)

Egy normálisan szellőző házban a max 80-85 fokos GPU szerintem abszolút élhető kategória... akik a 75 fokot soknak vélik azok szerintem csak csomót keresnek a kákán.

www.smart-bus.hu

(#2916) malacka87


malacka87
senior tag

Azért azt tegyük hozzá hogy ez a 2 driver nagyon szarul sikerült. Össze vissza állít mindent.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#2917) füles_ válasza huskydog17 (#2911) üzenetére


füles_
őstag

Én sem tudom felfogni hogy hogy a francba nem megy 68 fok fölé a 250W-ot zabáló 280X-szem 1700-2000-es venti fordulatszámmal,mikor az új szériában jóval alacsonyabb TDP mellett 75 meg 80 fokosak a kártyák...

(#2918) VirsLee


VirsLee
őstag

Eddig egy nem egészen 18 cm hosszú kártya volt a gépemben. Hallott itt már valaki ehhez hasonló méretű 470/480-as kártyáról? Eddig még csak 2-3 ventis fotókat láttam.

(#2919) Malibutomi válasza füles_ (#2917) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ugy hogy sporolnak a gyartok.

(#2920) Ren Hoek válasza TTomax (#2910) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Úgy értem, hogy 200 Watt fogyasztás mellett ugyan azt a hőmennyiséget kell kifújni a gépházba 60 és 75 fokon is... onnantól meg a szellőzés dolga a többi. Csak előbbi porszívó mód a 480-on. Nekem a 970 G1 ennyit pörkölt el, és direkt monitoroztam soha nem emelkedett drasztikusan a 2x HDD... a 2 SSD meg főleg nem. Procihűtő ugyancsak alapon járt a Mugen 2-őn. Pedig nem egy nagy szám a házam, egy felső 18 cm-es és hátul egy 12-es venti aztán csókolom... volt benne Phenom II 950 is, na akkor már tényleg meleg volt, de mióta i5-re cseréltem, elég a 2 házventi.

Szóval 200 Wattig egy normálisan kialakított, nem ótvar-gány házban kizárt, hogy bemelegedjen bármelyik alkatrész a VGA-tól.

(#2911) huskydog17:

1. Mondjuk 75 fokról volt szó (és nem a 290X-ek ref 90 fokos maxokról)... linkelhetnél egy tanulmányt, nagy elemszámú statisztikával, hogy a GPU, forrasztások, memóriák akármik leesnek 75 fokon pár év alatt. Valószínűleg az idle agyonhűtött GPU vs ha felmegy 70 fölé, többet árt neki a hőingadozás miatt... de ezeknél semmire nincs garancia 3 év után. Hiperszuper HP Probookomban minden létező alkatrész megdöglött 1 éven belül, pedig vigyáztam rá és hőfokok mindig rendben voltak.

Egyébként nem értem mi a jó abban, hogy 3+ év alatt megvárja az ember amíg leamortizálódik a kártya, új generációk megeszik fele fogyasztással. Garilejárat után egyből bukik egy nagyot rajta az ember. Szíve joga mindenkinek, de aki gari nélkül vesz használtan kártyát, az kb mintha elmenne örömlányhoz védőfelszerelés nélkül. Lehet nem lesz probléma, de az is lehet, egy hét és leszárad a jancsi. Nagyon max 10-15K körül vennék gari nélkül bármit is, (személyes próbagarival.). Eladni sincs szívem gari után, mert tényleg kitudja, nem 1 hét után fossa el magát a kártya, és szerencsétlen kissrácot átqrtam Karácsonykor 70K-val és egy csíkozó kártyával.

+ nem egy ördöngősség ez a PC fejlesztés sem. VGA-t kell cserélni 2-2.5 évente, kisebb bukókkal, best-buy régióban, a többi alkatrész meg bőven kiszolgál 5 évet is.

[ Szerkesztve ]

(#2921) Simi37


Simi37
őstag

Látom kezdenek szállingózni a customról infók. A kinézettem az MSI vagy az XFX. Viszont egy kérdés csak kíváncsiságból... lesz előreláthatólag olyan amin 8+6 vagy 8+8táp lesz?

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#2922) Ren Hoek válasza Simi37 (#2921) üzenetére


Ren Hoek
veterán

... dehogyis :D 225 Watt a max ami ehhez kell... 1100-1200 MHz a "sweet spot" a megfelelő fesszel. 120-140 Watt. Efelett már durván megugrik a fogyasztás. 1400 MHz-et nem is érik el nagyon... ehhez pedig bőven marad 8 pin / 225 Watt-on a kártya.

Vízzel talán el lehet vinni 1400 fölé... de teljesen értelmetlen a 8+6 / 8+8 pin, annyit nem hozna és hűthetetlen lenne.

Majd a rev 2 talán... ez most ennyit tud.

(#2923) Simi37 válasza Ren Hoek (#2922) üzenetére


Simi37
őstag

Pedig szokott néhány 'tuningosabb' modell lenni...na mind1. Pl a gtx 970 elég sok modellen kapott 8+6ot pedig nem sok a diff fogyasztásban.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#2924) AtHoS válasza huskydog17 (#2911) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerinted hol van a kutya elásva?

Nem értek a lovakhoz, de ahogy nézegettem a speckókat 280x vs. rx 480 összehasonlításban 365 mm2 vs. 232 mm2, 30 cm hossz vs. 24 cm hossz, 4,31 milliárd tranyó vs. 5,7 milliárd tranyó.

Fogyasztásra és hőfokokra TPU-n keresgettem infót.
Sajnos ahogy látom mostanában picit másképp méregetik a fogyasztást, tehát itt azonos körülményűt éppen nem találtam és az emlegetett sapphire tesztjeibe nem is sikerült belefutnom, de nekem eléggé az jön le, hogy jóval kisebb felületen kell átadni a hőt egy kisebb méretű bordára, ráadásul az általad emlegetett 150W vs. 250W nem is ütközik ki, mivel az MSi 480-nál 200W-ot mértek játék alatt - bár itt ugye korábban más körülmények mellett mérték a fogyasztást Metro vs. Crysis - , így MSi, Asus 280x-ekkel szintén játék alatt hasonlóan 200W magasságát és ugye a tesztben írt hőfokokat gaming állapotban olvasták le.

Szóval szvsz. erősen félre értelmezhetőek a különböző helyekről összeszedett részinfók, mivel 1:1-ben nem lehet egymás mellé téve összehasonlítani őket.

Ezekből szemezgettem: MSi 480, ASUS R9 280X DirectCU II TOP, MSI R9 280X GAMING

Szerk.

Az eladom nem adom el témához én annyival tudok hozzászólni, hogy jelenleg még Sapphire HD6950 2GB Dirt3 Edition megy a gépemben :B és első gazdája vagyok

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2925) Ren Hoek válasza Simi37 (#2923) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A 8 pin 225 Watt... 970-re sem volt sok értelme ennél nagyobbat tenni, ha nem kért efelett.

Ez a GPU már alapból egy tuningolt verzió, mert kb 1000-1100 MHz-en tervezték kiadni anno vélhetőleg. Ehelyett alapon 1266 MHz Boostal megy... ha elkezded rángatni nagy fesszel, ráadásul egy kis chipről van szó sűrűbb 14(20) nm-es csíkszélen, amiről sokkal nehezebb elvinni a hőt... szétégne léghűtéssel. (1370-nél is magas temp értékek vannak már) ... Ezt már csak vízzel / LN2-vel tudod 1400 fölé vinni 24/7.

Magyarul nem menne jobban tuningban, hogyha ráraknál mégegy 6 pines tápcsatlakozót a 8 mellé.

(#2926) Simi37 válasza Ren Hoek (#2925) üzenetére


Simi37
őstag

Én azt értem de csak annyit kérdeztem, hogy van-e szimpla 8asnál nagyobb...röviden nincs. Peace :)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#2927) Laja333 válasza Malibutomi (#2851) üzenetére


Laja333
őstag

Mondjuk elkerülte a figyelmem, hogy az MSI boostja 1303 MHz. Nem elírás az? Az még közel van a sweet spothoz. Ellenben 1370-en ki is fullad az OC.
Eddig nálam csak a Devil és a Nitro a befutó. Devilnek masszív a hűtője, jó csendes. De úgy néz ki a legjobb chipek tényleg a Nitroba kerültek.

(#2928) Exelsior válasza Ren Hoek (#2920) üzenetére


Exelsior
senior tag

Egyik munkatársamnak van egy 280X referencia modellje. ő Nem igazán ért hozzá csak összeraktak neki egy gépet régen. Megjelenés óta mi már nem kevés idő 80-90 fok között megy a kártya neki. Azóta semmi baja nincs. Most vettem én is egy Ref 480-at ami nyáron 83fok ami télen 75 talán az megadja majd magát lehet 3 év múlva kb.?!! Ez elég gáz. Mondjuk nekem Sapphire van csak 2 év van rá ha lejár a gari dobok rá egy másik hűtést vagy előtte eladom. nem vagyok OC huszár.
Ref 5850/7870 is ment nálam nagyon sokat jó forró volt. Mai napig megy a másik tulajnál. :)
VTX3D 7870 kapott egy Twin turbo-t régen mert féltettem. :) úgy adtam el.

De amúgy miért veszik el a Garancia? hűtést vissza lehet rá rakni. A 7870-nél nem volt ilyen gond. Lec-hez szólt a Gari akkor ő mondta is hogy lehet hangos lesz a kártya de nyugodtan lecserélhetem ha baj van vele tegyem vissza szépen vissza a gyári hűtés(persze ne kokányoljam szét). Itt a 480 esetében van egy matrica vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#2929) Malibutomi válasza Laja333 (#2927) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az atlag mindegyiken 1370-1380.
Gyakorlatilag mindegy mit vesz az ember ebbol a szempontbol.
Hangra, homersekletre az MSI meg a devil a legjobbak eddig.

(#2930) Ren Hoek válasza Exelsior (#2928) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Az a baj, egyedi esetekből nem tudunk meg semmit.

100-100 db RX480-at kéne járatni pontosan ugyan olyan körülmények között, átlag napi játékkal és hőingással.
60 vs. 80 fokon... 3 éven keresztül... statisztikailag kijönne valami aztán kész. Ilyen úgysem lesz, mert ezt csak szerverekben vagy haditechnikánál/űrtechnikánál, precíziós műszereknél mérik ki. Szívesen olvasnék pedig ilyesmit...

Laptopokban 60-70- él néha sokkal magasabb temp capet adnak meg... és azt még cipelik is, hűtés is gagyi általában. Passz... szerintem ezek a GPU-k simán bírják, aztán reméljük a nyák is. MSI szerintem szépen megoldotta, thermal cam kép többet mond, mint egy max GPU temp adat.

[ Szerkesztve ]

(#2931) Puma K válasza Exelsior (#2928) üzenetére


Puma K
veterán

Vannak gyártók akik a hűtés felfogatására szolgáló legalább egy csavar fejére tesznek matricát ami garantálja a garanciát a gyártó és vagy a hazai forgalmazó által vállalt ideig.

De ha sérül ez a matrica, akkor ugrott a garancia.

Ha a szétszedés majd összerakás után a kártya nem működik megfelelően és te érvényesíteni akarod a garanciát - mert még garanciális - , akkor a garanciáztatást végző emberkék első körben csak szemrevételezni fogják a kártyát szétszedésre utaló nyomokat keresve. Egy ilyen matrica hiánya-sérülése kapásból kizáró ok, hogy te érvényesíteni tudd a garanciát mert azt te szétszedted-javítottad a garancia ideje alatt.

Vannak gyártók akiknél nincs garanciára vonatkozó matrica a csavar fejen/fejeken, de van ahol igen.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2932) gothic20 válasza Ren Hoek (#2930) üzenetére


gothic20
aktív tag

A gpu kibirja a 100 fokot is simán. A probléma a nyákal illetve a felhasznált forrasztó pasztával van. Az ólommentes paszta amit használnak könyeben megreped a hőmérséklet ingadozástól mint az ólom tartalmu. Illetve az se mindegy, hogy ólommentes forrasz anyagból milyen minőségűt használnak. Illetve sok múlik a felhasznált nyák minőségén is.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#2933) HSM válasza gothic20 (#2932) üzenetére


HSM
félisten

Ott a pont nálad... Ezt felejtik el sokan. Nem a meleg nyírja ki, hanem az ingadozás. A meleg a VRM-eknél gázos csak az elektrolit kondenzátorok miatt, de azzal meg nem foglalkozik senki. De ha a GPU 68 helyett mondjuk 72 akkor már hű meg ha. Vicc.

[ Szerkesztve ]

(#2934) Puma K válasza gothic20 (#2932) üzenetére


Puma K
veterán

"The maximum temperature before silicone / solder damage starts is right around 100c. If your CPU or GPU ever hit 100c, then it is possible they are damaged, also if they ever ran at 95C+ for extended periods of time, then it is likely they are damaged."
[link]

A GPU alapját adó szilíciumostyák minőségétől és a gyártástól is függ milyenre sikerül és hogy mit visel el ami ostyánként eltérő.

Ez extrém magas hőmérséklet ezeknek az alkatrészeknek. Ezek nem autómotorok amiknek a 90-110°C az üzemi hőmérséklete...

Nem hiába találták ki a hővédelmet a számítógépalkatrész komponenseknél. Ez a hővédelem meg általában alkatrésztől függően 90-100°C között aktiválódik, hogy a 90-100°C-tól magasabb értéket ne érjen el az adott alkatrész. Először teljesítménycsökkenésben (órajel visszavétel) nyilvánul meg majd számítógép újraindulásban vagy kék halálban.

Most megnéztem az AMD oldalát a kártyáival kapcsolatban van-e meghatározva maximum hőmérséklet, de náluk nem szerepel ilyen határ érték.
Nvidia-nál meg van adva a maximum hőmérséklet ami kártyánként eltérő. Megnéztem párat különböző generációkból (két féle generációs Titan-t is néztem) és egyik sem haladta meg a 100°C-ot mindegyik attól kevesebb volt.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2935) HSM válasza Puma K (#2934) üzenetére


HSM
félisten

Mindenesetre a referencia 290-ek a maguk 94 fokra belőtt üzemi hőmérsékletével elég szépen demonstrálják, mennyire túl van lihegve ez a téma. Én sem járatnám annyin, de a mérnököknek volt igazuk, mert nem hullottak szét tömegesen...

(#2936) D.Orion válasza Simi37 (#2926) üzenetére


D.Orion
veterán

Van, Colorfire RX 480 2X8pin. Kínai belpiacos.

Látom egy egyszerű hűtéses hsz-el sikerült felkavarnom a topik életét.

(#2937) Tom5 válasza D.Orion (#2936) üzenetére


Tom5
addikt

Kúrvajók ezek a belpiacos dolgok. :DDD Mind telóban és úgynézki VGA-ban is. Amúgy én azt az utat járom amit Te választani fogsz. Teljesen jó lehetőségek vannak a 480 hűtésére és némítására.

(#2938) velizare válasza Puma K (#2934) üzenetére


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2939) #45185024


#45185024
törölt tag

Így néz ki ARCTIC Accelero Xtreme IV-el a 480.
Nem tudom nektek az miért fáj ha valaki fabrikál, ő pénze ő dönti el mire költi.
Csak a VRM hűtést ne felejtse el...

[ Szerkesztve ]

(#2940) Puma K válasza velizare (#2938) üzenetére


Puma K
veterán

Jajj ne menjunk mar at dedoba.

Ugyan ugy a Tom's Hardware-es sracok ugyan igy mertek a Sapphire Fury Tri X-et ott meg 115fok volt a max.
Akkor ilyenkor mi van?

Nagyon ugyes vagy hogy PH! Kedvence rangod ellenere es 2003-mas reggel ennyi eszed van hogy igy offolsz raadasul nem offba teve.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2941) MongolZ válasza Puma K (#2940) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem kell hisztizni, én értettem: Megmutatta, hogy hiába annyi amennyi az előírás, úgyis túllépik. Tök mindegy, milyen kártya.

(#2938) cain69: Egy ilyen hőmérőnél a századértékeket kiírni minimum bátorság.

(#2943) Tom5: Nem értetted. Az infrás hőmérőknek van egy relatív tág szórásuk, ráadásul a bázisérték anyagminőségenként (és hőmérséklet-tartományonként) más és más. Azaz ha van egy 80 fokos műanyagod meg egy 80 fokos fémed, akkor szinte 100%, hogy a kettőnél nem fogja ugyanazt mutatni, pl. a műanyagnál 80 fok, a fémnél 83. Na, ebbe a nagy szórásba biztos, hogy nem fér bele az, hogy századfokokat írjanak ki. Ezért mondom, hogy minimum bátor dolog kiírni. Kb. mint hogy a Völgyhíd hossza 3427,256 +/- 10 méter.
Parasztvakítás, de leginkább csak műszaki szempontból kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#2942) Peace válasza füles_ (#2883) üzenetére


Peace
nagyúr

A 8GB felé amiatt hajlok, mert nem szeretnék ismét pár évig hozzányúlni a kártyához. HD 7870-et 2012 óta nyüstölöm. Ha fejlesztek, akkor már nem szeretnék 4GB-ba befektetni.

(#2943) Tom5 válasza MongolZ (#2941) üzenetére


Tom5
addikt

Ilyen a mérőeszköz felbontása...thats all.

(#2944) Tom5 válasza MongolZ (#2941) üzenetére


Tom5
addikt

Értettem :K De ha ennyi a mérőeszköz felbontása, akkor úgyis annyit fognak kiírni amennyit az mutat, tapasztalat. Mérőlaborban dolgozom. ;)

(#2945) Laja333 válasza Malibutomi (#2929) üzenetére


Laja333
őstag

1300-as boost órajelen mindegyik halk.

(#2946) velizare válasza Puma K (#2940) üzenetére


velizare
nagyúr

nem érted. nem baj.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2947) velizare válasza Malibutomi (#2885) üzenetére


velizare
nagyúr

mert tesztpadon mérték, nem házban. tesztpadon szerintük az én 295x2-m terhelés és OC alatt sem megy tovább 61 foknál.
nálam meg simán belefutott a 75 fokos leszabályozásba. rosszul szellőző házakban, mint amilyen az enyém (a 295x2 radiját gyakorlatilag a prociról lefújt meleg levegővel "hűtöttem"), lehetnek meglepetések. a ph! tesztjei ebből a szempontból jók, ott a kép, látja mindenki, hogy az egy nyílt tesztpad, mindenfelé szobahőmérsékletű levegő van.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2948) Malibutomi válasza velizare (#2947) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja nalam altalaban annyi szokott lenni a hofok mint a tesztekben.
Pedig a 390II sem egy csoda haz, de jol szellozik, meg a teljesen halkra letekert ventikkel is.

(#2949) xatos3


xatos3
senior tag

látom nagyon sokan oda vagytok hogy mi hány fokos meg tesztpad meg jól/rosszul szellőző házak...
na már most nekem az a furcsa, ha valaki ennyire belemegy a témába, és ennyire érdekli a téma, ne adj isten van egy 8320/50 vagy i5/i7k procija meghúzva tuningra alkalmas lappal, meg nagy vga ami sokat fűt

akkor miért kell mentegetőzni hogy rosszul szellőző ház? 20-30ért lehet bugázni használtan gyönyörű állapotú cooler master HAF, trooper, stryker, meg corsair stbstbstb házakat, megfelelő venti választással ezek kifejezetten halk még baromi jól szellőző házakká tehető környezetek a hardver számára

(ahhoz inkább hozzá se akarok szólni hogy 100 fokot mérnek a vramon, nem erre akartam rátérni)

lásd: 7970 gigabyte GHZ OC (1100/600, 300watt) kártyát nyúztam 3,5 évig, mégis játékba 65-66 fokon megállt mindig a +20% teljesítményfelvétellel is.

szóval értem én hogy nem egyformák a vga-k, mert egy devil 480 röhelyesen tűzforró, addig az asus és xfx 480ak sokkal hidegebbek, de ahelyett hogy megy a rinya meg a másra mutogatás, meg kell gondolni hogy melyik márkát választjuk

ha meg annyira fontos az a rohadt hűtés akkor bakker vegyetek olyan házat hogy ez ne okozzon problémát, ne a hardvert hibáztassátok hogy melegszik a rosszul szellőző házban

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#2950) füles_


füles_
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.