Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) #95904256


#95904256
törölt tag

Jól tudom, hogy a Bulldozer hagyományos FMA felépítést alkalmaz?
Vagyis összeadásnál is működik a szorzóáramkör és fordítva is...

Ez alatt azt értem, hogy "régebben" egy összeadás úgy nézett ki, hogy x=a+b, míg a szorzás x=a*b. Az új felépítés szerint pedig FMA szerint pedig x=a*1+b illetve x=a*b+0.

Mert az FMA-nak nem csak előnyei vannak...

"hagyományos" FMA kontra FADD/FMUL felépítés:

Előnyök:
- FMA végrehajtás gyorsabb, mint egy FMUL+FADD páros
- kisebb lapkaméret
- 0,0000000000000000002%-kal pontosabb eredmény :)

Hátrányok:
- nagyobb fogyasztás
- sima összeadás / szorzás esetén nagyobb késleltetés
- nem futhat párhuzamosan egy független FADD és egy független FMUL

(#502) #95904256 válasza dezz (#499) üzenetére


#95904256
törölt tag

(#499) dezz: "Az általam betett képen a turbónak is van szerepe."

Ok. Kár, hogy az általad betett kép egy későbbi hozzászólásban szerepel.

(#503) Interceptor


Interceptor
addikt

Nem értem mit nyekereg itt néhány ember, amint belövik az árát jó vétel lesz. A 2500K-t üti alapórajelen, új játékokban pedig jobbnak tűnik az sb-nél, főleg húzva. Egyedül a fogyasztás gázos kicsit, de gondolom ezt javítják.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#504) dezz válasza #95904256 (#502) üzenetére


dezz
nagyúr

Jó, de az ütemezés témában eleve benne van a turbó is.

(#505) #95904256 válasza dezz (#504) üzenetére


#95904256
törölt tag

A Te hozzászólásodból egyértelműen csak annyit lehetett kivenni, hogy a CMT más, mint a HT és ezért a megfelelő ütemező sokat segíthet. Turbóról nem volt szó. Ezért írtam, hogy amit írtál az úgy nem egyértelmű. Ide nem gondolatolvasók járnak.

(#506) Chosen válasza Interceptor (#503) üzenetére


Chosen
addikt

Az a gáz, hogy még csak nem is lesz olcsó.

(#507) atti_2010 válasza Chosen (#506) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Na ez érdekes, és miért?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#508) dezz válasza #95904256 (#505) üzenetére


dezz
nagyúr

Már sokszor volt róla szó, hogy a BD esetén többet lehet nyerni azzal, ha pl. 4 aktív szál két modulra van korlázozva, max. turbó órajelen, a többit kikapcsolva, mint ha pl. modulonként 1-1 szál fut, mint ami a HT-s prociknál előnyös.

(#509) #95904256 válasza dezz (#508) üzenetére


#95904256
törölt tag

Sokminden másról meg még többször volt szó.

(#510) Klikodesh válasza Borokafa (#498) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Az azert egyertelmuen lenyomta a K8-at, itt meg az se mondhato el hogy eggyertelmuen veri a deneb thuban procikat. Meg Hitleres videot is csinaltak mar rola... :DDD

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#511) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Szerintetek a 4 magos Bull teljesítményben hogy fog viszonyulni egy 955 B.E-hez?

[ Szerkesztve ]

(#512) Attix82 válasza Jim-Y (#511) üzenetére


Attix82
őstag

Gondolom az a 2 modulos kivitel, szerintem ugyan olyan lehet mint a 8 magos....játékokba persze.

(#513) ->Raizen<- válasza Jim-Y (#511) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Minden valószínűség szerint gyengébb lesz. [link]
Civ 5-be mindössze 56%-al gyengébb a budi.

[ Szerkesztve ]

(#514) Jack@l válasza Jim-Y (#511) üzenetére


Jack@l
veterán

szorozd meg 1,04-vel az x6 teljesitményét és oszd el kettővel, annyi a durva becsélés :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#515) Borokafa válasza Klikodesh (#510) üzenetére


Borokafa
őstag

Az sem volt egyértelmű, alacsonyabb órajeleket tudott, a memória kezelése meg egyszerűen katasztrófális volt. Az L3 és a fejlettebb architektura is alig tudta ezt ellensúlyozni.

(#516) GRaul válasza Klikodesh (#510) üzenetére


GRaul
őstag

Igen elég jól sikerült. [link]
Én is vártam a Bullt.De igy a phenom II-t lehet sandyre cserélem :(((

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#517) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Ehh, pedig arra számítottam, hogy ha a 2600K-t, vagy a 2500K-t nem is verik meg, vagy szorítják meg, azért a 4,6 magos bullok jó vételek lesznek, de így nem biztos, hogy lecserélem a 955BE-t :/ Na majd meglátjuk :)

(#518) Jack@l válasza ->Raizen<- (#513) üzenetére


Jack@l
veterán

Na ez a durva...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#519) ->Raizen<- válasza Jack@l (#518) üzenetére


->Raizen<-
veterán

És ezt nem lehet ám szoftveresen patchelgetni drivert írosgatni rá hogy jobb legyen ez nem vga ez nagyjából így marad max az új ütemező javíthat service pack formájában a szál kezelésén de az max 15% pluszt fog jelenteni a turbo core órajelek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#520) Pug válasza ->Raizen<- (#513) üzenetére


Pug
veterán

Érdekes, ahány oldal, annyi eredmény :DDD

(#521) ->Raizen<- válasza Pug (#520) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Amit linkeltem abban most kifejezetten az a lényeg hogy 4 maggal mit produkál 2 modullal a zambezi. Nem menti meg a 8 mb harmadszintű gyorsító tár sem. :) Nem az a legnagyobb hibája a bull-nak hanem hogy túl korszerű akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#522) Crytek válasza Interceptor (#503) üzenetére


Crytek
veterán

240 eurós ez minden csak nem jó belövés.Meg hol üti játékokban kb 100/3 az intel javára.
1-2 proginál látni valamit elértek de az még mindig gyenge.
Ez van bekell látni amióta megvették az atit csak a vga fronton tudnak valamit felmutatni.

Sajnos ez van intel még azt is megteheti i5 2500k árát emelheti is mert nem ellenfél a bulldozer.
Majd 2 év múlva talán már elverik az i5-öket.De addigra intel már hol lesz.....

De nem is tépem magam mert az amd fanok megint kitiltanak pár órára.Fáj az igazság tudom.

Next PC Upgrade: 2022

(#523) Chosen válasza Crytek (#522) üzenetére


Chosen
addikt

"amióta megvették az atit csak a vga fronton tudnak valamit felmutatni."

Előtte se tudtak cpu szinten sokat felmutatni :DDD

(#524) ->Raizen<- válasza Crytek (#522) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az amd jól látható módon lassan megpróbál kihátrálni ebből a versenygésből és a fuziót próbálja erőltetni a zambezi chip felépítése is előre vetíti a következő generációs apu cpu alapját de valljuk be az a jövő a dedikált vga-k kora leáldozóban van. A dedikált (gamer) vga-k piaci részesedése meredeken zuhanó tendenciát mutat.

[ Szerkesztve ]

(#525) mdraco válasza ->Raizen<- (#513) üzenetére


mdraco
őstag

Gondolkodtam phenom II x4 vs Zambezi X4-en de úgy látom most is megéri a phenomot venni.

[ Szerkesztve ]

(#526) Remus389 válasza ->Raizen<- (#524) üzenetére


Remus389
veterán

e valljuk be az a jövő a diszkrét vga-k kora leáldozóban van nem osztom, a játékosok mindig is venni fogják

annyi kraft meg sosem lesz egy apu-ban mint egy különálló vga-ban(pl hőtermelési okokból)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#527) polonic válasza Remus389 (#526) üzenetére


polonic
félisten

De bizony így van. Zsugorodik a piac. Cikk is van erről itt, a ph-n.

(#528) ->Raizen<- válasza Remus389 (#526) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én tudom de ha már maga john carmack is egy olyan motort írt ami megkövetelné a hardveres megatextúrázást ahhoz kell egy erős apu. Ha beválik a jövőben az a motor. És bevallotta hogy már nem a pc az elsődleges játékplatform számára. Ezek azért jelentenek valamit. Illetve már lassan nem lehet normálisan lehűteni a vga-kat a gtx 480-ra elég ha vissza emlékszel. Elérték a korlátokat nem csak a cpu-knál! (lásd az új 6 magos sandy bridge nem tud 8magosként kijönni letiltottak 2 magot benne.)

[ Szerkesztve ]

(#529) NereusLaceee


NereusLaceee
csendes tag

No 4 teszt és a savanyú konklúziók elolvasása után örülök hogy nem vártam meg, (ezzel érvénytelenítve a reggeli hsz-em) és PhII 955BE-t vettem. Láttam olyan eredményt ahol a 8150 alá esett még a 940-esnek is.
Sok összesítésben pont ezt is írták le: a Bull jó architektúra lehetne, csak 1 baja van: még saját házon belül sem tudja megverni a régieket, és ezen bizony elhasal az egész.

(Persze láttunk már ilyet, majd ebből is lesz FX2, ahogy a Phenommal csinálták)

NeREUS the 4ST-GMP

(#530) kop8 válasza Crytek (#522) üzenetére


kop8
őstag

Igazábó olyan kevés a külömbség játékokban a procik között, legyen az phenom II x4 vagy az új fx-ek vagy intel 2500k stb, hogy tök mindegy milyen proci van a gépben, a memória és a VGA a lényeg!

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#531) ->Raizen<- válasza kop8 (#530) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Egy ssd is csodákat tud művelni akár egy p4-es géppel is.

(#532) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

igen igen de többet vártunk ha a fogyasztása jó lenne én is megvenném de így kérdéses

(#533) Jack@l


Jack@l
veterán

4,6 ghz-en:
At these settings, the system is idling at around 195W, but when running the aforementioned Prime95 stress test, it pulls an immense 550W from the socket. If we also add a fully loaded GeForce GTX 460 1GB to the mix, that number spikes up to almost 800W. Obviously, no one runs a CPU and GPU stress tests at the same time, but this does illustrate what the worst case scenario could be when it comes to power consumption.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#534) ->Raizen<- válasza Jack@l (#533) üzenetére


->Raizen<-
veterán

ÚÚÚRISTEN! 550w-ot csak a processzor? ;] :Y :C
Az én alaplapom elfüstölt volna ettől a próbálkozástól szerintem! :C

[ Szerkesztve ]

(#535) kop8 válasza ->Raizen<- (#531) üzenetére


kop8
őstag

Tudom, veszek is majd nemsokára! :K

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#536) Crytek válasza ->Raizen<- (#531) üzenetére


Crytek
veterán

SSD-vel az a baj hogy bödületesen drága a HDD-khez képest.

Next PC Upgrade: 2022

(#537) Jack@l válasza ->Raizen<- (#534) üzenetére


Jack@l
veterán

Szerintem a konnektorból zabál ennyit.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#538) ->Raizen<- válasza Crytek (#536) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hát már most már felment az ára az enyémnek is 1 hónapja 22k volt de megérte. Egyszer vesz az ember ssd-t utánna soha többet nem akarja a wint hdd-re költöztetni.

(#539) FireKeeper válasza Jack@l (#533) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

milyen lappal etették ezt? még egy közepesen jó PWM részleg is összefosná magát ha ekkora teljesítményt kéne leadnia.... :Y

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#540) Jack@l válasza FireKeeper (#539) üzenetére


Jack@l
veterán

darky linkelte be nerég a tesztet, az overclock résznél irták.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#541) Klikodesh válasza ->Raizen<- (#513) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Kertek pont Skymtltol direkt egy ilyen tesztet, ezek szerint hallgattak a nep szavara... S ez az ami igazan ut...
Mert az hogy sandyvel nincs egy palyan usse ko Deneb se volt az I7 nyakan megis megerte venni, de ez...

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#542) SzlobiG válasza ->Raizen<- (#513) üzenetére


SzlobiG
félisten

:Y Win 8-tól ne várjunk sokat meg mire az is kijön hol lesz már az Intel...

(#533) Jack@l Ez meg a másik a fogyasztás ami engem nem igazán szokott érdekelni főleg ha van mellette teljesítmény, de itt még az se számottevő.:(

[ Szerkesztve ]

(#543) oriic válasza ->Raizen<- (#534) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kicsit félreértetted...

Live-Die-Respawn

(#544) cowboy_bebop válasza ->Raizen<- (#534) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

At these settings, the system is idling at around 195W, but when running the aforementioned Prime95 stress test, it pulls an immense 550W from the socket. If we also add a fully loaded GeForce GTX 460 1GB to the mix, that number spikes up to almost 800W. Obviously, no one runs a CPU and GPU stress tests at the same time, but this does illustrate what the worst case scenario could be when it comes to power consumption.

A socket itt most nem Socket AM3+, hanem fali konnektor. :K (a teljes rendszer fogyasztása ennyi).

(#545) FireKeeper válasza cowboy_bebop (#544) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

valljuk be azért így is durva :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#546) DonDennis


DonDennis
senior tag

Pár napja egy lelkes fórumozó hozzá szólása cseng a fülembe aki bőszen ecsetelte eladta a 2500K gépét, hogy vegyen egy Bull-t! Amire persze jött is a "végre valaki nem csak beszél cselekszik is". Hát ma gondolom sokan nem értették a viselkedését ennek az úriembernek mikor csak megkérdezték tőle mennyi az idő és ő legszívesebben letépte volna az arcukat :DD :DD :DD :DD megmondom meg is értem de hát ez van aki előre iszik a medve bőrére.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#547) Ricsiii1992


Ricsiii1992
tag

:D nem értem miért fikázzátok ennyire a szegény bullokat, szerintem azért nem olyan rosz a helyzet.
Tom's Hardware tesztet néztem:
Igen, néhol az 1100T is megveri...de érdekes azt senki sem írta, hogy van, ahol az 1100T veri meg a 2500K-t... Végülis furcsa az összkép, sok tesztben ott van az FX a 2500 és 2600K közöt, viszont van egy-két teszt, ahol nagyon elvérzik (gondolom olyanoknál, ahol nincs igazán párhuzamosítás, és a turbo se megy..)

:U tuningban nem nagyon láttam 5GHz-es eredményeket egy nevesebb oldalnál sem.

Szerintem 30e körül teljesen jó lehetne egy FX-6100...nem is enne annyit mint a 8xxx-esek. Meg tuningban jobbak mint a phenomok, ami fontos...nekem :DDD .

Miért írnak sokan 245 eurót? Meg hogy az drága...az is, de én mindenhol 245 dollárt olvasok.

(#548) Interceptor válasza Crytek (#522) üzenetére


Interceptor
addikt

Szerintem neked csak az kell, hogy valakivel vitázhass, ebben nem leszek partner. Nem vagyok semmilyen fan sem, a vásárlók érdeke az lenne ha szoros lenne a csata. Azt írtam amit láttam, egyébként a tesztek sem egyformák, szóval még várni kell, de egy 2500K szintjét üti eddig úgy tűnik.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#549) Klikodesh válasza Abu85 (#463) üzenetére


Klikodesh
senior tag

'Az integer magok vannak erőltetve, míg a lebegőpontos feldolgozás vissza van véve, mivel az AMD jövőképében ez úgyis a GPU mag feladata lesz."

Ezt mar regota tudtuk hogy ez van a jovokepukben, de gondolj bele 4 eve igergetik ezt a nagy visszaterest, es hol van mar az a nap mikor a C2D kijott. S azota csak, majd jon a kovetkezo nagy csoda megy naluk... ( K10, BD )

Kijott a varva vart K10 elotte par hettel bedobtak a bulldozert meg az SSE5-ot mindenki ah jo akkor 2 ev mulva AMD visszater a nem tul rozsas K10 eredmenyeket latva, lett az 4 ev es ez a vegeredmeny...

Nem igergetniuk kene befogni a szat lehajtani a fejet es dolgozni, majd eloallni valamivel amiert erdemes fizetni.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#550) atti_2010 válasza Ricsiii1992 (#547) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Inkább az érdekes hogy aki eddig azt vallotta hogy a fogyasztás nem szimat csak a teljesítmény hirtelen megfordult és a fogyasztás lett a lényeges, de mindegy úgy is AMD-t veszek.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.