Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Guru3d Teszt. Ha még nem lett volna...

Számítottam erre az eredményekre a lényeg a lényeg, hogy a közel 3éves i7-et talán betudták hozni.:D Sebaj megint nem lesz AMD procim egy jó ideig marad az Intel. :K

(#352) Viktor77


Viktor77
titán

Olyat teszt van valahol, ahol a legkisebbet tesztelik? Szimpatikusnak néz ki, csak az árától félek (kétlem, hogy 23-25K körül lenne).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#353) Jack@l válasza NereusLaceee (#303) üzenetére


Jack@l
veterán

A small update on pricing has just arrived from AMD (prices incl VAT):

FX-8150 costs around 244 euros

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#354) miresz válasza SzlobiG (#351) üzenetére


miresz
veterán

Egy újabb értékes hozzászólás köszönjük! :R

(#355) Cybertrone válasza Jack@l (#353) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jelenleg ez nem er annyit...kb 50kt adnek erte uj technika ide vagy oda... Foleg hogy lassu, es mire beerik lesz jobb ennyiert!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#356) Klikodesh válasza Viktor77 (#352) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Legionhardware AMD FX series review

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#357) SzlobiG válasza Cybertrone (#355) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kb igen 50k körül lenne reális. Beérik? Ez nem vga, hogy driverekkel pofozzák a teljesítményt ez ennyit tud... ha olcsóbb lesz akkor jó vétel lehet annak aki most akar váltani egy gyengébb prociról, de nekem meg neked I7 tulajként ez felejtő.:(

(#354) miresz Szívesen máskor is. :))

(#358) schwartz válasza SzlobiG (#351) üzenetére


schwartz
addikt

Nekem sem. Pedig nagyon vartam, hogy milyen lesz... :O

If he dies, he dies.

(#359) Alg


Alg
veterán

Index ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#360) Abu85 válasza SzlobiG (#357) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt szerintem az OS-re gondol a beérésnél. A Win 7 ütemezője nem jól kezeli a Nullt. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#361) SzlobiG válasza Alg (#359) üzenetére


SzlobiG
félisten

"AMD ígéretei szerint már a gyári beállításokkal is garantáltan leveri az összes sebességtesztben a nagy konkurens Intel csúcsprocesszorát, a Core i7-2600K-"

Az a fránya marketing. ;]

(#360) Abu85 Hát remélem is hogy akkor gyorsulni fog a ram sebesség se valami eget rengető. :U

(#362) Klikodesh válasza Plazmacucci (#349) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Ez igaz bar, hozza kell tenni hogy azok szvsz regebbi jatekok es azert meg elfutnak rajta.

BF3 Hardocp performance.
Erdemes megnezni hogy a BDnek a legjobb a minfpse vegig a jatek alatt. Miert mas ez az eredmeny mint a tobbi ?

Mert a jatek tamogatja a multithreaded renderinget azaz ugyan egyenkent gyengebbek a BD magok es ez latszik a regi jatekokkal mert eredmenyeken, de ha a jatekok tamogatjak a jovoben a multithreded renderinget akkor nagyon jol fog menni a BD. Persze addigre mire azok a jatekok lesznek tobbsegben meg le kell folynia egy kis viznek a dunan es ider meg az a piledriver is boven.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#363) Jack@l válasza SzlobiG (#361) üzenetére


Jack@l
veterán

Ja, én is rühellem a kancsó bérujságírókat...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#364) Abu85 válasza Klikodesh (#362) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért a BF3 az első játék, aminél optimalizáltak a Bulldozerre. Nem feltétlen a multi-thread számít, bár nyilván az is fontos. A régi játékok menthetetlenek, annyira új a rendszer, hogy sok új dologra kell figyelni a megfelelő teljesítmény érdekében. Azt amúgy én is láttam, hogy az AMD guide-ja alapján a játékok minimum FPS-ei a Bullon a legmagasabbak. Érdekes.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#365) Viktor77 válasza Klikodesh (#362) üzenetére


Viktor77
titán

Feltűnt, hogy húzva kevesebb az FPS Intel procikon?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#366) Ribi válasza Klikodesh (#362) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért a tesztből elég jól látszik, hogy kb szart sem ér, mivel az OC eredmények sokkal rosszabbak lettek. Ami igen gyorsan bizonyítja is, hogy ha elég sokat játszanak bármilyen grafikont össze tudtak volna hozni.
Az első grafikonon az atlagos min fps kb ugyanott van, csak sikerült találni 1 olyan pontot ahol az intelnél leszakadt a fps valamiért. Bétával amúgy is okos dolog tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#367) Abu85 válasza Viktor77 (#365) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem ez a teszt hibája. A Intelen a TDP capot is növelni kell. Ha nem teszed meg, akkor nem nő a teljesítmény, hanem pont, hogy csökken. Lehet, hogy szimplán csak a szorzót küldte fel, és az bizonyos helyzetekben nem elég.
Egyedül a Bull profitált a húzásból. Ott nincs ilyen TDP capos játék. Szimplán tesztelői figyelmetlenségre tippelek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#368) kely1988


kely1988
aktív tag

FX-8150 costs around 244 euros
FX-8120 costs around 204 euros
FX-6100 costs around 159 euros
FX-4100 costs around 114 euros

Na ilyen árak mellett ez számomra felejtős, amennyibe ezek kerülnek inkább veszek szandit, jelenleg számomra jobb választásnak tűnik, de még várok pár napot...

Livin' in the UK :)

(#369) miresz válasza Viktor77 (#365) üzenetére


miresz
veterán

Vazze tényleg ez eddig nem is tűnt fel.Érdekes. Szerintem nem kell még temetni rögtön ezt az arhitectúrát,ahogy sokan teszik ezt.

(#370) Viktor77 válasza Abu85 (#367) üzenetére


Viktor77
titán

Ezzel én tisztában vagyok (még az én kis 2100-amnál is lehet ezt az értéket növelni), de egy "komoly" tesztoldal nincs?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#371) Raymond válasza kely1988 (#368) üzenetére


Raymond
félisten

Az a rohej inkabb hogy ilyen arak mellett az X4-nek es az X6-nak is tobb ertelme van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#372) Novver


Novver
senior tag

Olvasgatva a teszteket kicsit elbizonytalanodtam.
Hozzáértőktől kérdezném.
Új játékokra, such as BF3, váltsak-e vagy ne?
Phenom II 955 3.6on Vs. FX-8150 túlhajtva?

Life is a game... The game is my life!

(#373) SzlobiG válasza Viktor77 (#370) üzenetére


SzlobiG
félisten

Guru3D Nem számít komolynak? Normális átfogó teszt.

(#374) Cybertrone válasza Abu85 (#360) üzenetére


Cybertrone
veterán

Igen arra gondoltam... Meg ugye a cata globalis driver lett talan azzal? Bar ketlem... Mellesleg a bf3 tesztben 6 magos intel mer nincs? Az vajon hol lenne a bullhoz kepest, mert jo hogy draga de letezik, es hasznaljak sokan!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#375) kely1988 válasza Raymond (#371) üzenetére


kely1988
aktív tag

Na igen, az a másik lehetőség, és az x4-ek árai ezekhez képest nagyon barátiak... csak az a fránya 125W tdp... :W

Livin' in the UK :)

(#376) Viktor77 válasza SzlobiG (#373) üzenetére


Viktor77
titán

Legalább olvasd el amit írtam. Ez a komoly oldal kihozta, hogy az Intel procik húzva kevesebb FPS-t érnek el mint alapon. Tök mindegy miért, egyértelműen nem jól mértek, vagy nem állítottak TDP-t, az ő hibájuk.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#377) miresz válasza Raymond (#371) üzenetére


miresz
veterán

És még mindig nem tudjuk,hogy oldható lesz-e a 6xxx esetében a +2 mag!?

(#378) Klikodesh válasza Ribi (#366) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Beta a jatek raadasul multi, es ok valodi jatekmenetet neznek nem egy dobozolt benchmark amit futtatnak. tehat a grafikonok nem kozvetlenul osszehasonlithatoak.

Amikor single player jatekot tesztelnek akkor gyakran kis eltolassokkal masoljak egymast a grafikonok, de szerintem itt total random ami tortenik.
Ettol fuggetlenul midig a BDnel volt jobb a minfps szerintem jelent valamit.

Szerintem csak a multithreaded rendering az ami az eredmenyt adja, annal a singlecore teljesitmenymel amit a BD tud optimalizalhatnak ahova akarnak, raadasul amd reszesedeset figyuelembe veve nem hiszem hogy ez nagyon megerne barkinek plane egy processzorra ami majd most jon ki.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#379) Raymond válasza miresz (#377) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, de hogy ez mennyire fontos vagy nem az szinten kerdeses. Ar/erteken az sem javitana tul soka, mert egyszeruen vannak jobb varioaciok a piacon AMD-tol is es Intel-tol is. Szerintem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#380) Klikodesh válasza Novver (#372) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Semmi ertelme most meg, siman elviszi meg az a 955 a jatekokat.
De ha belefutsz valamibe amit nem akkor pech, de en meg nem lattam olyat. :DDD

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#381) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

szerintem kell még egy kis idő a teszteknek... esetleg win7uppgrade 8magra való optimalizáció megjön esetleg win8...
Netán tényleg megéri AM3+ os deszkába fektetni és későbbi Bull eresztések miatt csak beérik alapon. Sanszos hogy nem éri megy az 8150 esetleg 4100.inkább

(#382) SzlobiG válasza Viktor77 (#376) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igazad van. :B Tessék.

[ Szerkesztve ]

(#383) Klikodesh válasza Don't Panic (#381) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Nezd meg a legionhardware 4100 tesztet, igaz meg nem az a proci csak egy 8150 kikapcsolt 4 maggal, de szerintem jol reprezentalja mit fog tudni a 4100, ami hat katasztrofalis, de ha lehet unlockolni par magot akkor nagyon fog menni felenk szerintem.

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#384) Yutani válasza Klikodesh (#383) üzenetére


Yutani
nagyúr

Majd ha lesz FX-4xx0 és i3-2100 teszt, akkor meg tudjuk állapítani, mennyire jó a Zambezi.

#tarcsad

(#385) Viktor77 válasza Yutani (#384) üzenetére


Viktor77
titán

Erre lennék én is kiváncsi. A legkisebb 4100 (nem a 4170) sehol nincs tesztelve, illetve összeeresztve a 2100-al.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#386) Abu85 válasza Cybertrone (#374) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Cata most is benne van az eredményekben, ha ez számít valamit. Egyelőre nem tudni, hogy mennyi az előnye, lehet hogy semmi. Az OS ütemező optimalizálásával gyorsulhat, de ott is akkor, ha nincs kihasználva az összes mag.
Szerintem azért mellőzik a hatmagos Intelt, mert 500+ dollár minimum, és az AMD mérései alapján nem gyorsabb a Sandy-nél sem.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#387) Don't Panic válasza Klikodesh (#383) üzenetére


Don't Panic
senior tag

remek.... :D PH.s teszteket no meg ennek a hónapnak a végére konkretizálódnak több szinten többféle procival és lehet gondolkodni megéri e és ha igen akkor kinek?

(#388) Abu85 válasza Yutani (#384) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, hogy van értelme ennek. Elég kevés FX-4100 lesz, csupán a selejtes magoknak van ez a termék. Gyorsan el is lesz dobva, és jön helyette az FX-4170, ami már fizikailag is felezett lapka.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#389) Klikodesh válasza Yutani (#384) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Miert a denebhez nem lehet hasonlitani ???

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#390) Mozsa válasza SzlobiG (#361) üzenetére


Mozsa
tag

Láttam valahol ahol azt nézték mi a különbség 1333mhz és és 1800-os rammal, de semmi. :N

(#391) Klikodesh válasza Mozsa (#390) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Pl itt a VR-zone-on

(#388) Abu85 : Nos akkor nekem nem lesz mert ez nem er 150$-nal tobbet.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#392) lee56 válasza Mozsa (#390) üzenetére


lee56
őstag

Azért a PH tesztben remélem lesz ilyen több sebességes DDR3 teszt is, azért csak van különbség 1333 meg mondjuk 2000MHz között, mondjuk ha épp valami sok ramot használ és 100% 8magot a CPU-n nem?

#391 : Hát ez alapján valóban nincsen sok :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#393) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

http://www.tomshardware.com/reviews/fx-8150-zambezi-bulldozer-990fx,3043-2.html
Ez most akkor azt jelenti hogy nem fog menni mégse AM3-as lapokban vagy hogy menni fog csak hivatalosan ez nincs támogatva?Most már hogy kijött végre tényleg jó lenne tudni hogy elég egy BIOS frissítés és az én Crosshair IV Formulámba is ugyanúgy fog futni a cucc mint egy AM3+-os lapkában vagy pedig valamiféle következményekkel fog járni a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#394) Viktor77 válasza lee56 (#392) üzenetére


Viktor77
titán

SB-nél sincs szinte semmi különbség, bőven jó az 1333-as: [link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#395) DonDennis válasza KillerKollar (#393) üzenetére


DonDennis
senior tag

elvileg elmegy csak az amd semmilyen hibáért nem vállal felelősséget hanem az az adott alaplap gyártóját terheli. De ha beszarik véletlen a cpu-d akkor ez elég ördögi körnek néz ki ;]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#396) lee56 válasza Viktor77 (#394) üzenetére


lee56
őstag

Najó de az SB memóriavezérlője DDR3-1333-nál megáll, míg a bull-ban fejlettebb van, ami 1866MHz-et tud..

No Comment

(#397) Abu85 válasza lee56 (#396) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a hivatalos része a dolognak, de az SB-hez is rakhatsz 1866 MHz-et, csak az tuningnak számít.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#398) DonDennis


DonDennis
senior tag

http://www.techspot.com/review/452-amd-bulldozer-fx-cpus/page8.html

Lehet be volt már linkelve akkor sry de ebben vannak FX 8150-FX 8120-FX 6100-FX 4170 es eredmények is

[ Szerkesztve ]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#399) Klikodesh válasza DonDennis (#398) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Ez kemeny, 4170 198W load, 2500K 151W. :Y

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#400) dezz


dezz
nagyúr

Az mikor fog kiderülni, hogy valóban csak ennyit tud az egész mikroarchitektúra, vagy valamit nagyon elb...énáztak ezzel a verzióval? Mert most vagy hazudtak kezdettől fogva, vagy ők sem erre számítottak. Illetve az is lehet, hogy cégen belül is ment a félrevezetés.

(Csak most ne jöjjön senki azzal, hogy persze, hogy ennyit tud a 2x2-way scalar INT + shared FPU, mert az nem normális, hogy szinte(?) még a Bobcat is jobban teljesít, per thread...)

Az árazás is elég "érdekes". Úgy tűnik, több hullámban éri el az AMD illetékeseit a teljes szembesülés a valósággal... Még nem jöttek rá, hogy ilyen árakon nem fognak tolongani érte?

Egy biztos, totál hülyeség volt az integer clusterek alapján elnevezni x-magosnak és másfélszer erősebbnek beharangozni, mint amilyen valójában... Közepes 4-magos/8-szálas prociként mennyivel szimpatikusabb lett volna... Egész más lenne a megvilágítása a dolognak. Akkor persze az árakat is másképp kellett volna szabni, de előbb-utóbb az is bekövetkezik.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.